PDA

Покажи пълната версия : Децата ви искат ли да шият?



leti_at
29.01.2007, 23:45
Здравейте приятели.Аз имам син на 1,5 годинки:baby: и дъщеря във втори клас.Тя като ме гледа, че бродирам непрекъснато иска да се пробва.Купувала съм й щампиран гоблен, някакви възглавнички на по-едра панама.Но,тя непрекъснато бърка и ме вика да й стоя на главата и да й оправям грешките.Така аз не мога да си гледам гоблена. Вие имали ли сте подобен проблем.Чакам съвети.От коя възраст децата могат да се пробват да шият? Хем ме радва това, че проявава интерес, хем много се изнервям с нейните гобленчета....какво да й дам да пробва, подходящо за възрастта й?

sweety
29.01.2007, 23:55
Защо не й дадеш да се пробва с някоя графика? :idea: Виж колко красиви моделчета има само в темата за графиките, все някоя ще й хареса :oops: Те са с малко цветове и същевременно са много ефектни :)

manka
29.01.2007, 23:57
Зравей leti_at,не само че искат,но и при мен е така,дъщеря ми като обърка нещо и почва да вика,докато не отида и не го оправя:)
Според мен купи на детето по-едра панама,за да може да се пробва на кръстчета да шие,хем ще може и да брои по-добре бодовете.Сега моята дъщеря не иска да шие гобленов бод,а само кръстат шие.

viking
30.01.2007, 11:46
моята дъщеря се запали покрай мен (на 16 г). Първо се изхвърли на такова голямо и трудно нещо като HAED започна го а след това ме остави аз да го довършвам. От една седмица шие едни кокиченца на Пермин , почти го е завършила и ще ви го покажа в моите гоблени, сама се оправя и не ме безпокои

фурияІ65
30.01.2007, 12:01
То край такива майки,няма как децата да не се запалят да шият.Моята дъщеря е на 13 години и преди няколко години започна с малки детски щампи/мъжът ми сам скалапяваше рамките/,но последните 3,вече по големи,но пак щампи са дадени на майстор за рамки.Как изгарям от желание да ви ги покажа,моите и нейни творения,но за сега нямам техническа възможност,при първа такава и това ще се случи.В началото беше с моя помощ и корекции,но вече е самостоятелна.Сега се труди над момичето на скалата/щампа/,върви много бавно,защото е ангажирана,но ваканцията предполагам ще види бял свят.:clap:

tania_i_veli
31.01.2007, 00:50
Ще споделя моят път.
Майками шие много от давна-от както се помня.На 12 и аз проявих интерес. Показа ми върху нейното шиене,помогна ми за панамата и конците,а изборът на модел остави на мен{да ми грабне окото ама да е и лесно}И аз правех грешки,но тя ме остави аз да си ги оправям

lari
31.01.2007, 09:48
Здравейте, имам дъщеря и син. И двамата могат да бродират. Дъщеря ми започна с едно гобленче ябълка, съвсем малко, когато беше в първи клас. Също така им беше интересно да си вадят гоблени от списания.

Radi
31.01.2007, 10:48
Аз имам две момченца. Когато седна да шия, особено нов гоблен те и двамата се състезават, кой да ми помага .... аз бодвам иглата, те я издърпват от панамата. Много са малки още на 8 и 6 години. Но когато гоблена е готов вече са решили на кого е и когато го поставим в рамка отзад вече е надписан с имено на притежателя. Не знам дали се сещата, ама мойто име е само на един от гоблените.:D

kamellia
31.01.2007, 11:00
Щом има желание,ще се научи...то кой ли не бърка докато се учи:D
Мн ще съм изненадана,ако някой каже,че детето му не проявява интерес,като има "луда майка гобленарка":D
Нямам деца аз ,ама мога да си представя каква фабрика за гоблени ще сме :D

didka32
31.01.2007, 11:09
Моята дъщеря е на 8 години,миналата година бяхме в болницата и тя ме гледаше как шия,помоли ме да съм и купела гоблен.Аз реших да и купя нещо много лесно, едра панама с кръстат бод,две везни с едно момиченце отгоре с няколко цвята,с мого мъки го почнахме шихме разшивахме и така до сега когато сама си го шие и пак прави грешки,но дете.Това е ушила за толкова време,като сама си прави и контурният бод,който и отне почити седмица,надявам се до новата година да го свърши:D

maleks
31.01.2007, 11:55
Децата-не, по обясними причини:вече са големи младежи.Но чакам племенницата да порасне още малко.Засега /2клас е/ в главата и са модели на дрехи, но това не и пречи да поръчва на леля си кой гоблен да и ушие.

leti_at
01.02.2007, 02:27
:clap: Благодаря ви за съветите, ще измислим нещо.Всички сте много мили.:kissyou: Това, което разбрах за себе си е, че трябва да проявя повече търпение с нея, за да я спечеля за каузата гобленарска....
Да споделя нещо смешно:Още когато започвах да шия с 1 или 2-рия ми гоблен имаше една зарибявка да се търгуват гоблени по Интернет за чужбина.Ние с мъжа ми като всяко младо семейство имахме нужда от пари...Отиваме във фирмата и от там ни забиват едни цени....на мъжа ми свят му се зави...Предната седмица били продали "Тайната вечеря" в Италия за 10 000 марки, а 1999г. това си бяха доста пари....Лелееее, мъжът ми като се амбицира....той за толкова пари и да шие щял да се научи....и хайде да му купуваме гоблен....отиваме в магазина и аз го питам какво му харесва като тематика, а той готов, отговаря ми "Тайната вечеря".....казвам му , че това е гоблен , който е S-класа, върха на сладоледа и че не е за начинаещи...половин час го убеждавах в магазина,а продавачките се спукаха от смях, нааай-накрая купихме "Замъкът Мерсбург".С много усилия от негова и моя страна, успях да го науча да шие, но избродира 1 квадратче и се отказа, защото това било напрежение за очите, а на него работата му е свързана с взиране...Естествено гобленът довърших аз...Хубаво, че не награбахме "Тайната вечеря"...И до днес като мине покрай готовия гоблен казва:"Ей това квадратче аз съм го бродирал".Така вече много цени хобито ми. А фирмата след месец потъна като завлече много хора с много гоблени...Хубаво, че не бях довършила "Кралското езеро ", защото може би и аз щях да изгоря...Съпругът ми като видя колко трудно се шие, въобще не иска и да чуе да продаваме, който и да е гоблен...Така им си се радваме вкъщи.А аз съм убедена, че те зареждат с положителна енергия!Поздрави на всички вас!:kissyou:

sweety
01.02.2007, 02:46
:D :D
leti_at, разказа наистина ме разсмя, просто си преставих момента с убеждаването в магазина :D Иначе успех с дъщеричката :flower: :lady:

Mani73
01.02.2007, 15:50
Здравейте и от мен.Аз имам син на 7 и дъщеря на 6.Дала сьм им по едно парче от разграфената панама и те си "пишат"букви,цветя каквото им харесва сложих им в пликчета различни конци и така си реших проблема.:idea:

lari
01.02.2007, 17:08
И у нас гоблените отдавна са надписани кой за кого е . Дори трупаните с години неушити гоблени . Тогава нямаше такъв избор по магазините и ние се събирахме приятелки коя какво шие и си разменяхме мостри и схеми за различни гоблени . Така се понатрупаха гоблени които дори вече не ми се шият защото се появиха по-нови и интересни модели А мои са подарените ми по личен повод гоблени

mariorom
01.02.2007, 17:20
и моят син, който е на 10 години прояви голям интерес към шиенето на габлени
лятната ваканция му намерих идна емблема на арсенал(футболният отбор) и тойс голяма любов си я уши на кръстат бод.Наистина тя беше само 4 цвята, но все пак се научи, направи го и е много горд с това. Това не го прави по-малко мъж. Само проблема е, че ми счупи 2 игли. Как го направи не знам, но е факт. Есента му купих ново изделие - торбичка която се бродира (и тя малк аразбира се) и ми наду главата да му я подготвя и да я почва. Едвам го удържам до следващата лятна ваканция.

galia69
01.02.2007, 19:34
Малкия ми син сега е на 14 год. и вече се вълнува от други неща има си приятелка но когато беше на 10 год. искаше да шие гоблен той рисува много хубаво купихме щампиран гоблен дадох му кутията с конците които са ми оставали от моите гоблени и той сам си подбра цветовете .Гоблена го заши за една ваканция след това купихме по голям и него заши по същия начин .Надявам се след време да се върне към гоблените

lari
01.02.2007, 21:24
Моят син вече е на 20 г и не шие гоблени -има достатъчно ангажименти като студент Но от много малък се запали покрай мен и беше много приятно снего и дъщерята да шием гоблени или да ги обсъждаме Това бяха много обединяващи и приятни моменти Докато живеехме в един много голям блок всичките миприятелки гобленарки го викаха да им подрежда конците или ако гобленът е разхвърлян да им помага за подреждането Последният гоблен уши във втори курс на техникума-- Есента от сезоните Дъщеря ми също има добро творчество в това отношение

lari
01.02.2007, 21:25
Моят син вече е на 20 г и не шие гоблени -има достатъчно ангажименти като студент Но от много малък се запали покрай мен и беше много приятно снего и дъщерята да шием гоблени или да ги обсъждаме Това бяха много обединяващи и приятни моменти Докато живеехме в един много голям блок всичките миприятелки гобленарки го викаха да им подрежда конците или ако гобленът е разхвърлян да им помага за подреждането Последният гоблен уши във втори курс на техникума-- Есента от сезоните Дъщеря ми също има добро творчество в това отношение:) :) :)

sineokata
01.02.2007, 23:55
:hello:
Моята дъщеря е на 11 вече,но като на 9 опита да шие също ме викаше да я оправям като сбърка,но така се учи в крайна сметка.:clap: ,а не като си :nose: :D Повече търпение и няма родени научени:))))))

pepina
02.02.2007, 12:07
Моя син е на 9 ,но преди една година имаше голямо желание.Дадох му парче плат и конци ,той опита но му се стори много трудно:D и се отказа.
Отстрани изглеждало много лесно :D Важното е ,че опита.Сега се е увлякал по PC-тата:idea: от двамата с баща му аз едвам хващам ред на комп.:idea:

Marinera
04.02.2007, 22:58
Моята дъщеря е още само на 2 год. и не знам как ще е.... Но самата аз още от малка опитвам покрай баба ми всякакви ръкоделия. Първия си гоблен уших на 13-14 год., но преди това шиех кръстчета и плетях на една и две куки (на две куки се мъчех още в 1-2 клас, макар и не толкова успешно :oops:).

lari
05.02.2007, 10:34
За сина си писах , но дъщеря ми беше на 6 -7 г котато поиска да шие гоблени --тогава й купих една щампирана ябълка . И до днес я пазим като скъп спомен . На нея се учи да шие и синът .Интересно е да правиш нещо с децата си.:D :clap:

Valja
05.02.2007, 10:55
Дъщеря ми е на 13. От около 2-3 години започна да иска и тя да шие. Започнахме с едно леко моделче на ккръстчета - една розичка. После - едно малко гобленче. Наистина, докато свикне, беше все до мен - "това го сбърках", "тук не стана", "завърза ми се конецааааааа" и т.н. Но вече научи всички трикове и откакто започна да шие с гобленов бод, заяви, че кръстчета а са по-трудни и не иска да чуе за тях. Вече се оправя сама, но наистина иска се много вре е и търпение, докато се стигне до самостоятелност.

lari
05.02.2007, 13:28
Valia, беше ми много приятно да прочета твоя отговор. Детството и младостта ми минаха в Ст Загора .После се омъжих в Пловдив , а сега всички живеем в Корлово . Дори родителите си успях да убедя на стари години да дойдат при нас и те направиха тази крачка. Желая ти успех от сърце:kissyou: :kissyou: :kissyou:

leti_at
05.02.2007, 16:55
:cry: Да си призная:АЗ НЕ МОГА ДА ШИЯ НА КРЪСТЧЕТА!!!! Научих, се директно гобленов бод и това другото не го мога.Половината от хората тук ме съветват да дам на дъщеря си да шие кръстат бод.....Ама как, като аз не го знам този бод и ми се вижда по-сложен от гобленовия...Сигурно по сайтовете го има обяснено, имам също и от първите броеве на списанието на Милена стил,а там до колкото си спомням имаше начален курс по бродиране....Но, не е ли по-добре детето да се пробва директно на гобленов бод? Вие какво мислите по въпроса?:confused:

lari
05.02.2007, 17:22
Аз мисля ,че щом детето ще се учи да шие гоблен най-добре е направо да се учи на гобленов бод . Истина е , че някои фирми вече дават гоблени с кръстат бод но гобленовият прави изработката по- равна и под стъкло дори може да се приеме за картина-рисувана. Това е моето скромно мнение.:-|

antoni13
07.02.2007, 18:00
Моята дъщеря е на година и половина и страшно много я привлича ножичката на гоблена ми:D Но да се надяваме че някой ден и тя ще шие защото колкото схеми съм и насъбрала и фабрика да направим няма да можем да избродираме всичко:D

lari
07.02.2007, 20:25
antoni , да е жива и здрава куклата , която имаш.След някоя година ще е достойна компания на мама в хобито. А от личен опит се уверих че натрупаните неошити гоблени трудно се шият--кога времето не стига , или пък се появява толкова интересен нов че забравяш за този от преди години

ralli
08.02.2007, 12:44
Моят син е малък ,но когато ме види че бродирам много ми се радва! Той е малък и не знам дали ще шие ,но аз се научих да бродирам от моята майка! Можем да приемем ,че аз съм дете което бродира!:D :D :D

lari
08.02.2007, 13:38
Да rdlli, ти си дете, което бродира. Браво,че си поела хобито на мама . Тя сигурно е доволна. А нека синчето отрасне--тогава само ще реши.:) :) :)

Loria
08.02.2007, 22:01
Здравейте на всички е било трудно в началото явно. и аз така от любопитство почнах да шия. молех мама сигурно месец да ми разреши да започна един нейн гоблен който беше комплектован и неотварян. мн плакох и и се молех а тя не няма да ти го дам защото ще го почнеш и после аз ще го завършвам. с триста зора се нави да ми го даде. и аз понейе съм инат за 6 месеца го уших и то без нейна помощ навсичкото отгоре и си подобрих успеха в училище и тя нямаше как да не се гордее с мен. сега е много доволна от факта че има кой да и оцени труда който е хвърлила върху "тия парцалки" както се изразяват повечето ми познати. много я ядосвах когато ми се вържеше конеца, чуваше се едно " мамо върза ми се конеца!!!!" и тя престигаше на помощ без значение какво правеше. ;)

leti_at
10.02.2007, 11:04
Loria здравей,:kissyou: ако не е тайнана колко години си?Или поне на колко си била, когато си започнала да шиеш този гоблен на майка си?Писмото ти живо ме заинтригува?Още повече че и при моята дъщеря малко ученето върви зорлян, та ако знам, че голенът ще й повлияе добре на успеха, да взема да я насърча? :clap: :D :clap:

adi-viki
12.02.2007, 15:16
Дъщеря ми е на 8 години и се запали покрай мен.

Сега се връща изморена от училище, но почти преполови "Фарчето" с малко помощ.

И наистина много се ядосва като и се върже конеца!!

nadejdabr
12.02.2007, 21:15
Моята дъщеря е още мъничка - на 4,5г. е, но като ме види да шия и веднага идва и иска да ми помага да издърпва иглата :D Дали като поотрасне ще шие или не е още раничко да се каже :confused:

murr
12.02.2007, 21:30
А при мен стана малко наобратно - аз се запалих по гоблените сама (работех във видеорент и по цял ден нямах почти никаква работа). Малко по малко майка ми се запали покрай мен по гоблените като ме гледаше как бродирам до малките часове на нощта. А сега и дъщеря ми (3г.7м.) само да ме види че хващам гоблена и тя веднага си взема нейното албумче за конци и иска и тя панама и схема да шие. Детето дори ми "помогаше" за "Коне на реката". Жалко че не мога да ви покажа снимка :D. Искренно се надявам да се заинтересува повече от гоблените като поотрасне още малко :)

lari
13.02.2007, 11:55
Няма начин малката кукла да не стане запалена гобленарка покрай мама и баба.:baby:

Summerlove
17.02.2007, 01:54
Dosta interesna temi4ka :) Az sum na 17 i sum 4etvurtoto pokolenie zapaleno po tova aristokrati4no hobi , bqh vuv vtori klas , kogato y6ih purviqt si goblen i ne mi be6e nikak trydno .Za tova neka nikoi da ne se otkazva i yspeh :)

Loria
05.11.2007, 19:23
Loria здравей,:kissyou: ако не е тайнана колко години си?Или поне на колко си била, когато си започнала да шиеш този гоблен на майка си?Писмото ти живо ме заинтригува?Още повече че и при моята дъщеря малко ученето върви зорлян, та ако знам, че голенът ще й повлияе добре на успеха, да взема да я насърча? :clap: :D :clap:

Leti извинявай за закъснението, бях 9ти клас като започнах, а сега съм на 25, мисля че съм била някъде на 15-16години :), ами ако има желание позволи и да е занимава с това, може да помогне!!!

fani77
05.11.2007, 20:56
Аз шия от 15 годишна-класната ми в основното училище ме запали!Покрай мен се запали и майка ми-аз я научих!А сега дъщеря ми е на 10 год.и от 3 годишна издърпва все иглата,но от това лято шие гоблен с кръстат бод!Но я оставям да се оправя сама-вързан конец или сгрешен бод...Дано ие тя стане запалена гобленарка!

Tanichka76
14.11.2007, 09:52
Дъщеря ми е 8 годишна, миналана година искаше да я науча да шие. Започнахме, като на панама трябваше да избродира една чашка за кафе, но посредата и омръзна и се отказа. От тогава не е поискала повече да шие.

patio
06.01.2009, 21:04
Аз също се научих на гоблена на мама''Възкресение''тя шиеше и даваше и на мен но само фона,бях около 15 годишна,е като се има в предвит че на прощапулника сам хванала иглата,че да видим какво ще излезе:D:kissyou:

idzs
07.01.2009, 00:03
Синът ми е на 8 .Един ден дойде при мен и ме помоли да го науча и той да бродира. Направихме с общи усилия3-4 бодчета изведнъж каза :тате ме вика и изчезна :D:D:DТака приключи с това негово желание:kissyou:.

lili_rs
02.09.2009, 19:23
az 6iq ot 2 godini, a sum na 19 i ot maika mi se nau4ih

mina
03.09.2009, 12:43
Дъщеря ми преди няколко години - на 16-17 се въдушеви.Ши обаче 2-3 дни много усърдно,аз се зрадвах.На четвъртия ден , каза:Аз съм до тук.... и повече не пипна!

lili_rs
03.09.2009, 18:02
e az vse o6te produljavam kakto az si go nari4am tova si e krasta

margoto66
21.09.2009, 12:00
Дъщеря ми е на 6 години и скоро й купихме първия гоблен - една щампа, тя сама си я избра. Малко трудно се учи, но я уча на гобленов бод. Все пак гоблен шие. Ще видим колко време ще продължи желанието й за шиене...:D