PDA

Покажи пълната версия : Имате ли си животинче?



страници : 1 [2] 3

kameia
26.08.2008, 21:57
моя е на 1 год.,но диколина ми скоро ще падне:D а това ми е любимото аватарче :D

гарфийлд
26.08.2008, 23:25
Прилича на Рижко Шишко, само да си отвори повече очичките.

NIA
29.08.2008, 22:48
Днес за малко да се сдобия с още един пернат домашен любимец. Както си говорех по телефона видях,че нещо шари из камината. Помислих,че е мишка, поне на такова ми заприлича,но като залепна за стъклото се оказа,че е малко лястовиче,влязло през комина като дядо Коледа :D
Миличкото, заблудило се е,докато си е укрепвало крилцата готвейки се за предстоящия полет на юг. Така се гушна в дланите ми,че му стана добре, отпусна се и заспа ,докато траеше фотосесията. След това се опитах да го пусна на покрива,но то явно не му се тръгваше от мен. Доста време му трябваше,докато се реши и полетя,за моя изненада -доста надалече. Сега си мисля,дали ако беше бяло лястовиче щях да го пусна :confused: Но съм сигурна,че дори и да не е бяло, за добро ми е дошло на гости, най-малкото за това,че ми достави огромна радост държейки го в ръцете си. Вече зная,кой гоблен ще е един от следващите ми - естествено - лястовички :D

lari
30.08.2008, 07:25
Та това е една красива жива приказка!:heart:

гарфийлд
30.08.2008, 08:39
Добре, че е попаднало при тебе. Сигурно е много трогателно лястовиче да се гуши в ръцете ти.:loveglasses::loveglasses:

matcata
30.08.2008, 10:47
Понеже си имаме морско свинче и държим храната на остъклената тераса редовно си имаме по някое гълъбче посетител.Много се радвам на тяхното гостуване.

galia69
30.08.2008, 18:32
NIA страхотно е чувството да помогнеш на животинче в беда ние няколко пъти пъти сме приютявали малки лястовички един таралеж който се щъкаше зад блока .Единия път котка щеше да си хапне лястовичето за закуска и втория път беше миналата година в Казанлък имаше голяма буря с още по голяма градушка .След като всичко поутихна отворихме прозореца и в къщи падна една зашеметена душичка .Сложихме го в клетка и го оставих далеч от нашето куче Сара която много му се ядосваше и го лаеше .На другия ден след като беше изсъхнало и свестило се от преживения шок благополучно отлетя на свобода .Тази година ходихме в Несебър на море и на плажа имаше един гларус на който му имаше нещо на крилото ходеше по плажа между шезлонгите и хавлиите .

makrat
07.09.2008, 18:15
Аз съжителствам с куче - Кода(изключителен дивак), майка лабрадор и баща Българско овчарско куче, морско свинче - Гуши, хамстер - Бобчо и до скоро рибки. Кода прилича на външен вид на майка си, а по интелект на баща си:D
Имам си и дакелка - Джудит Ричард Дакинес фон Розенберг:greeneye:, която е на почетната възраст от 12 години и е с темперамент на паленце. Нея обаче я изпратих да гостува на родителите ми и там си остана:( Там, на село имаме и овчарка и още едно неопределено като порода куче...
Сега дъщеря ми си купи малка, червена, лачена каишка с блестящи камъчета и звънче и жално ми дрънка с нея, с надеждата да я даря с пинчерче[:]
Та сега си търсим бебе пинчерче:rezando:

гарфийлд
07.09.2008, 22:13
Много ми е приятно да прочета, че имаме още един от нашата порода. Аз имах морско свинче Бобо, 8 хамстера. безчет канарчета, папагалчета. Сега храня всяка сутрин на прозореца един градски гълъб на име Бисер. Голям сладур! Преди малко взех "назаем" двумесечнотоо коте на съседите, ама така се наиграх с него! Лудо коте - скача с разперени лапи, хапе и драска до кръв. А има такова тънко вратле! Нацелувах го до насита. :idea::idea::idea: Макрат,купи кученце на детето, хайде, хайде!

makrat
07.09.2008, 22:33
Много ми е приятно да прочета, че имаме още един от нашата порода. Аз имах морско свинче Бобо, 8 хамстера. безчет канарчета, папагалчета. Сега храня всяка сутрин на прозореца един градски гълъб на име Бисер. Голям сладур! Преди малко взех "назаем" двумесечнотоо коте на съседите, ама така се наиграх с него! Лудо коте - скача с разперени лапи, хапе и драска до кръв. А има такова тънко вратле! Нацелувах го до насита. :idea::idea::idea: Макрат,купи кученце на детето, хайде, хайде!
Ама разбира се, че ще го купя! Аз се радвам на живота чрез детето най-вече, а пък и аз съм подпалена по животните и ми е "слаб ангела", както се казва! Всъщност това, което искаме най-много да си вземем е КОН, обаче ще ми станат прекалено много задълженията и :crazy:
За сега дъщеря ми се задоволява да язди чужди, но и това и е мечта откакто е видяла конче на картинка! Имаме в къщи не кукли и кухни, а коне и други животни! Мноого коне, стотици коне играчки от всякакъв калибър! Всички гости подаряват коне , по стените има коне, по дрехите на малката- коне, всичко е в конски мотиви:gipsy:

Denica
07.09.2008, 23:12
Куче, коте и мишка ... :D :D :D
Това е един от работните ми любимци - имам цяла банда котета, които си търсят дом - някой ако иска да свирка!

И игуаната, която на снимката се прави на клон :gipsy:
Игуната реагира на външни хора по този начин - влиза в ролята на клон :D

svetta
08.09.2008, 07:31
След мойта почивка намерих нов любимец във къща си.Персидско момченце Гари!Сега нашето куче много ревнува от нов член на семейството ни...:confused:

гарфийлд
09.09.2008, 08:26
Деница, твоята игуанка да не би тайничко да танцува балет? :D:D

maleks
09.09.2008, 18:57
[quote=гарфийлд;213354]Деница, твоята игуанка да не би тайничко да танцува балет? :D:D

Според мен се почесва по опашката.Не си ли се сетила да и лакираш ноктите:D.

yonka
09.09.2008, 19:14
Да ви кажа какъв ловец си имаме -селското коте което храним събота и неделя-държа да уточня ,че не сме си го вземали ,той ни намери.В неделя след като се беше доообре нахранил-изглеждаше все едно ще роди всеки момент поне 5 котета:D-Пристигна от някъде с гущер в уста който сдъвка почти пред нас. На една от снимките довършва гущера

makrat
09.09.2008, 21:35
Е, хайде кажете ми ЧЕСТИТО:party:!
Не удържахме дълго фронта и днес си купихме пинчерче-момиченце! Бебето ще бъде у дома на 25 септември, защото още не е отбито:baby:
Вижте малката дебеланка:loveglasses:

stoika
09.09.2008, 21:45
Много е сладка!Истинска красавица!
Да ви е жива и здрава и да ви носи радост.:kissyou:

makrat
09.09.2008, 21:51
Благодаря ви много! Като че ли аз се радвам повече и от дъщеря ми:D
Луда работа ви казвам :crazy:

yonka
09.09.2008, 22:01
Е, хайде кажете ми ЧЕСТИТО:party:!
Не удържахме дълго фронта и днес си купихме пинчерче-момиченце! Бебето ще бъде у дома на 25 септември, защото още не е отбито:baby:
Вижте малката дебеланка:loveglasses:

Да ви е живо и здраво!

matcata
09.09.2008, 22:02
Наистина голяма дебеланка,ама какда не ги обичаш толкова мънички и сладички.Ние също имахме пинчече,но бежово(доста рядко се срещат)и бебоците и бяха невероятни-като всички малки твари.

manka
09.09.2008, 22:08
makrat Да ти е честито животинчето,много е сладичко,идва ми да дойда и да го нацелувам,като го видях и си представих моята дебеланка като малка,същата муцунка беше,а сега е вече 5 годишна.
Сега ще я щтракна набързо и ще прикача снимката и.:blueflow:


Ето я,прясно снимана-
102488

Radi
10.09.2008, 00:49
Честито бебче :baby:. Да ви е живо и здраво да ви радва.
Манка и твоята дебеланка е много сладичка и чаровна.
А това е Санита и моя Алекс.

Дора Кирилова
10.09.2008, 14:32
Аз имам две котки- Шани и Милко, много са хубави . милко е мъшкар и едното око му го няма от тазе пролет, но това не му пречи да скитосва при други котки. нямам снимки.

makrat
10.09.2008, 19:46
:gipsy:Ето и някои от другите ми добичета:
Кода(този, целият в бяло), Джуди(дакелката) и Гуши(свинчето).
И manka, нашата майка, на новото бебе изглежда също като твоята пинчерка, грациозна като сърничка и с вирнати уши.

matcata
10.09.2008, 20:33
:gipsy:Ето и някои от другите ми добичета:
Кода(този, целият в бяло), Джуди(дакелката) и Гуши(свинчето).
И manka, нашата майка, на новото бебе изглежда също като твоята пинчерка, грациозна като сърничка и с вирнати уши.

О,морското свинче е досуш като наш Чочко(нащо морско свинче)Не съм предполагала,че мога да се привържа толкова много към такова животинче, сега как си го цункам:D

Radi
14.09.2008, 20:32
Да се похваля от днес си имам нов домашен любимец. Да ви запозная с моята нова придобивка Кларис. Тя е бяла чинчла /персийка/ Вижте я колко е важна на задното стъкло на колата, а на едната снимка се кипри у малкия ми син.

stoika
14.09.2008, 21:08
Прекрасна е!Персийките са котки с характер,тя ще ви е стопанката.:D
Да ви е честита!:kissyou:

ra4ko75
14.09.2008, 21:41
Котенцето е много сладко, цяла красавица. Моята племенница и тя получи за Коледа като подарък персийско коте. Сега на 30.09. ще стане на 1 година, но е момченце - казва се Томи. Така е свикнал вече с нея, че я чака до вратата, докато се прибере от училище.

ктк
29.09.2008, 17:00
ето и мойте любими котки
http://s46.radikal.ru/i113/0809/9c/d5da3e83522a.jpg това всъщност е котарака на дъщеря ми СЪНИ
http://s45.radikal.ru/i110/0809/94/adaac6aa9df7.jpg
http://s46.radikal.ru/i111/0809/64/bd1db99a60c6.jpg
сладки сънища
има още снимки но просто не успях да ги открия

lari
29.09.2008, 17:19
Сладки пухени топчици!Разкошни са и трите!:kissyou::kissyou::kissyou:

ктк
29.09.2008, 18:03
Не знам от кой град сте ,но Ви препоръчвам да потърсят Вашите съседи добър ветеринарен лекар защото котето вероятно има някаква вирусна инфекция
Аз имам котки от около 20 г и знам че техните очи не са толкова нежни както при пекинезите така че вероятно проблемът не е от нараняване

ктк
29.09.2008, 20:04
Аз палци ще стискав ,ама не съм сигурна дали ще помогне дано

Анелина
30.09.2008, 09:14
Много обичам котките и до преди да се омъжа винаги сме имали котета.Но мъжа ми много го е страх от всякакви животни и не мога и да си помисля да вземем животно в къщи.Макар че и бебчо сега много ги заглежда(прилича на майка си).

marji
30.09.2008, 15:53
И аз с готовност се присъединявам към стискащите палци. Дано наистина котето се оправи, но най-добре е в такива случаи да се потърси компетентната помощ на опитен ветеринар, който си разбира от професията.
Аз пък бих искала да споделя моят проблем с двете ми писанки. И двете са женски - едната почти на 4 години, другата - на две. Когато малката дойде в дома ни, двете се разбираха чудесно. Заедно спяха, дори по едно време се бяха вживяли в ролята на майка и дъщеря и малката се опитваше да сучи от голямата, но тя, естествено, нямаше как да пусне мляко, защото не беше раждала. Внезапно обаче преди около месец двете котани изведнъж се намразиха - до такава степен, че при всяка среща се бият до кръв и едвам ги разтърваме. Сега у дома е някакъв ад с тези техни отношения. Щом се видят и започват да съскат една срещу друго и козината им се изправя като на таралежи. Живеем в апартамент и ми е много трудно, да не кажа невъзможно да ги държа постоянно разделени. Можете ли да ме посъветвате как отново да ги помиря?

Дида
30.09.2008, 17:30
Сега ще се похваля с новати ни котка -Муши. Персийка,особен характер,много спи, не играе, не мога да разбера какъв и е проблема.Да не ви казвам , че не яде нищо- нито пиле,нито риба,нищо. Скъсва ме отвсякъде.
Обаче, страшно много я обичаме!!!
http://dididimitrova.multiply.com/photos/album/33/33

rostso
30.09.2008, 17:53
Дида, голяма сладуранка е!

гарфийлд
30.09.2008, 20:32
Дида, персийките като порода са лениви и не толкова игриви. Обичат повече да поспиват, по-лениви са. Сякаш съзнават колко са красиви и служат за украса и обич. Това е характерно за тяхната порода. Апетитът също. Не са така яшни като европейска подобрена. Ти не й ли купуваш котешка храна? Май че имаше някаква специална за персийки, но не съм сигурна.

ктк
30.09.2008, 23:40
Здравейте отново!!!
Персииските котки вярно че по природа са по-мързеливи но обожават да бъдат галени колкото се може повече такаче винаги когато имате възможност я галете и тя ще ви се отблагодари с невероятно успокоявящото си мъркане,а относно храната пробвайте различни храни от специализираните магазини
И от мен съвет/аз гледам персииски котки вече 15 год/ не им даваите сурово месо за ваше и тяхно добро е
Моите котки 3 на брой ядат доста малко основно суха храна но хапват и пилешки кремвирши,пилешко месо и никога хляб просто даже и не го помирисват
какво да се прави капризни принцеси са!:)

stenli63
01.10.2008, 08:00
http://s53.radikal.ru/i142/0810/23/dc25c9d5279e.jpg (http://www.radikal.ru)
Ние вече сме две семейства и имаме две кучета.Семейството на дъщеря ми от скоро са при нас и си доведоха и техното куче хъски.Много е красив ,но е толкова своенравен и голям беладжия ,че сме се хванали в приключение.Добре ,че живеем в къща защото иначе незнам как щяхме да се справяме.Нашето куче няма порода сина ми го донесе от улицата преди години ,но е много по послушно от хъскито.Но няма как ще се справяме някак си ,нека само да са здрави ,а искат неискат ще се научат да слушат и да съжителстват заедно.

Radi
01.10.2008, 10:21
Привет на всички!
Относно храната на персийските котки, когато ми подариха Кларис ми казаха че яде само суха храна и то точно определен вид. Иначе с дни няма да хапне нищо. Но сигурно скоро ще трябва да и търся мъж. Нещо е бясна. Вече е на 2 години и никога не е ставала майка, но ще си имаме проблем понеже е чинчила и ми обясниха, че и мъжкият трябва да е чинчила. Така че ще моля за помощ да и намерим кавалер на нашата глезана. А така и не успя да свикне с пекинеза и в момента е в командировка при майка ми и брат ми. А ние с децата ходим всеки ден при нея.

ra4ko75
07.10.2008, 21:01
Тази котарана е голяма сладурана(дори и рима се получи:D). Ето и котака на моята племенница. Поради профилактиката предните снимки така и не излезнаха във форума.

ra4ko75
08.10.2008, 00:20
fantaziq, нашият котак ви е съгражданин - родният му град е Варна.

Jana_jj
08.10.2008, 00:30
Малкият непокорен Мук се превърна в голям послушен котарак. Обича да пътува с кола и често идва с мен до вилата. Там се разхожда на свобода и понеже е много любопитен, дълго наднича от счупената стреха на една стара постройка и не пропуска нищо, което става наоколо
http://s39.radikal.ru/i086/0810/ba/ee626a7a469bt.jpg (http://radikal.ru/F/s39.radikal.ru/i086/0810/ba/ee626a7a469b.jpg.html) http://s53.radikal.ru/i141/0810/16/0db6ae0ae68bt.jpg (http://radikal.ru/F/s53.radikal.ru/i141/0810/16/0db6ae0ae68b.jpg.html)
http://s46.radikal.ru/i111/0810/02/5d2b203c9686t.jpg (http://radikal.ru/F/s46.radikal.ru/i111/0810/02/5d2b203c9686.jpg.html)

Анелина
08.10.2008, 08:05
Много са ви готини котките!Я,пратете някоя насам,че да я погушкам и аз!:D

Ancho
18.11.2008, 23:19
Животинките ви са супер!!!:clap:
Ето и моите

Radi
18.11.2008, 23:44
Уааааау, каква порода е кучето? Направо е невероятно.:idea:

Ancho
19.11.2008, 08:46
Кучето е порода Чао-чао,а котето е улична подобрена(охранена:D)
Радвам се че ти е харесало.:idea:

elli
19.11.2008, 09:08
Много са ти сладки животинките :clap:
ама котето май е котарак, доста едричко ми изглежда :idea:
И аз имам две улични подобрени котки, ама заради породата им не ги обичам по малко, едната е дебела, вечно гладна,палава и постоянно мърка, а другата е по елегантна и много поспалива. :idea:
Много обичат когато съпругът ми гледа телевизия легнал на дивана, да се настаняват върху него :D
http://s57.radikal.ru/i155/0811/89/75ce29f57686t.jpg (http://radikal.ru/F/s57.radikal.ru/i155/0811/89/75ce29f57686.jpg.html)

galia69
19.11.2008, 09:45
Това е моята зиморничава Сара пинчер е на три години още е мома :Dмилата все гледа да се гушне някъде на топличко а последно е разбрала че като се мушне под моя елек е много на топличко и мирише на мен .

lari
19.11.2008, 12:17
Разбира се,че са част от семейството-Нали живеем и с техните болки и се радваме на лудориите и хитрините им.Понякога така разведряват обстановката, че забравяш за проблемите!Да са само здравички!:kissyou:

гарфийлд
19.11.2008, 12:26
Ето и моите

Искам на третата снимка да съм аз вместо теб :D:D:D

kameia
19.11.2008, 15:16
:D и моя котарак е "казанска" порода,но ми е най-хубавия:!::!::!:

rosi_vesko
21.11.2008, 21:27
Това са снимки на моето слънчице!Много си я обичаме нищо ,че не е породиста!

lari
21.11.2008, 22:17
Толкова е величествена! Знае, че не породата е най-важното !:kissyou:за нея

lari
22.11.2008, 21:29
Ох, че сладур.:DРазкошна пухена топка или мека възглавница !Страхотен е!:clap::kissyou::kissyou:

rosi_vesko
22.11.2008, 22:04
Искам да ви покажа пак моят Рижко. Малко е едричък, но си го обичаме и такъв:idea:

Страхотен е!Ще го целунеш ли от мен по коремчето-толова е пухкаво,че искам да го нацелувам:kissyou:!!!!!!!!!!!!!!!

sweety
22.11.2008, 22:18
Всяко животинче е хубаво, породата няма значение! :)

Дида
23.11.2008, 09:48
Искам да ви покажа пак моят Рижко. Малко е едричък, но си го обичаме и такъв:idea:

:kissyou:
Леле , Нинче, че той е разкошен.....Защо не сме по-близо,че да станем сватове?

lucy
25.11.2008, 21:21
Дано ме разберете правилно - трябва да си споделя ....
След 15 години взехме най-трудното решение в живота си и приспахме нашата обична Хети . Трудно - защото до последно се инатях да решавам да отнемам чужд живот , но ... накрая не издържах ... Всички ни съветват да си вземем друго кученце, но знаете ли - не е същото... Не можеш да замениш току-така живо същество, което ти е било като дете... Мъжа ми донесе в къщи едно игриво пале, е минаха вече две седмици и не мога да го приема по същия начин! Аз ли съм крива , какво става - незнам ...
Ако някой е имал проблем като моя - моля да сподели как минава тая мъка ...

yonka
25.11.2008, 21:32
Дано ме разберете правилно - трябва да си споделя ....
След 15 години взехме най-трудното решение в живота си и приспахме нашата обична Хети . Трудно - защото до последно се инатях да решавам да отнемам чужд живот , но ... накрая не издържах ... Всички ни съветват да си вземем друго кученце, но знаете ли - не е същото... Не можеш да замениш току-така живо същество, което ти е било като дете... Мъжа ми донесе в къщи едно игриво пале, е минаха вече две седмици и не мога да го приема по същия начин! Аз ли съм крива , какво става - незнам ...
Ако някой е имал проблем като моя - моля да сподели как минава тая мъка ...

Съжалявам за загубата ви. Вярно е ,че хората различно приемат нещата в живота ,но аз не се реших на друго куче (за коте не е ставало въпрос въобще -изключение е селския Дъргелчо,но той си е селянче и си стои там) Знаех,че винаги ще сравнявам несъзнателно ,разбира се.Другата причина е,че не желая да имам контакт с ветеринари,а с ново куче е невъзможно да не се срещаш от време на време .За мен кучето ми беше част от семейството и когато умря падна рев:(

lari
25.11.2008, 21:41
Луси,написах ти дълго писмо, но по невнимание го изтрих.Може би така е по-добре.Описах ти как се разделихме с две любими кучета.
Аз съм съгласна с приспиването, защото така им спестяваме много мъки.Зная какво казвам , защото преди години се мъчихме да помогнем на едното и го изтормозихме с лечението.Нека да звучи грубо за някои, но в определени случаи е по-добре да им спестим агонията.В момента гледаме третото куче-Лари,и той скоро мина през тежка операция, но за сега е видимо добре и е с нас.Тежко е , всеки го изживява по своему.Някой предпочита да остане със спомена.Ние решихме да вземем следващото тогава.Да, в началото сравняваш, дори бъркаш имената,но те са толкова мили и всеотдайни, че в един момент стават част от теб.
Друго не зная какво да кажа.Кураж и гледай напред.:kissyou:

Radi
25.11.2008, 21:52
Миличка, преди 7 години почина моето коли. Много ми беше мъчно, гледах чуждите кучета и си мислех за моя Алекс но не смеех да си помисля за друго куче. Миналата Коледа моите синове решили да ме изненадат като ми бяха намерили куче чрез обява в интернет. Когато отидохме да го вземем аз казах на съпруга ми, че няма да го обикна. Разликата между коли и пекинез е огтромна. Но сякаш кучето усети и се ЗАЛЕПИ за мене. Пък и отгоре на всичко старите му стопани го кръстили Алекс. Сега не мога да си представя ден без него. И да си призная не е същото. Почти 1 година е в къщи, много го обичам, но когато го извикам и си спомням колито. Но малкият ми глезанчо от части изтрива болката, имам предвид новият домашен любимец. Кураж ти желая. :kissyou:

lucy
25.11.2008, 22:06
Пак си поплаках, докато ви четях отговорите ... Много сте мили, наистина ... Аз най-вече се чуствам гузна, че непрекъснато го сравнявам с Хетка и дори името му като извикам и той си завърти опашката в краката ми - сърце не ми дава да го погаля истински ... Това исках да знам - в мен ли е причината или просто сме избързали като сме го взели ? Може би трябваше да си дадем повече време преди да си вземем друго кученце, но у дома беше толкова пусто и празно без Хети ...

lucy
25.11.2008, 22:42
Пак се разплаках ...
И нашия пикльо се казва Макс ...
Ох, дано времето мине по-бързо и се отпусна в чувствата си към него ...

Denica
26.11.2008, 09:22
Люси, преживявала съм го ... За мен няма по-хуманно от това да приспиш животното си, когато е необходимо - спестяваш му ненужни мъки, унижение, страдание ...
Относно новото пале - никога няма да обичаш по същия начин никой друг!!!
За 17 години в момента съм с 5-то куче - все още ми липсват всичките ... все още ги обичам безкрайно ... но малкият бяс върна отново усмивката на лицето ми и донесе онази особена любов, която само животинче може да ти даде ...
Не прави сравнения - просто си позволи да го обикнеш с неговия си характер, с неговите си бели и капризи, с неговите нужди, без да се чувстваш виновна за другия!

NIA
26.11.2008, 09:26
Люси,напълно те разбирам какво чувстваш,защото и аз съм го преживяла точно същото - от трудното решение за "приспиването", до мъката след това . Цяла седмица бях в депресия - рев по цял ден . Но пред мен не стоеше дилемата да взема или не друго. Просто през тази седмица не можехме да намерим,защото оз исках новото да бъде точно копие на предишното, но с разлика само във възрастта. Исках кученце на 1 месец, възрастта на,която беше предишното,когато ни го подариха. Намерихме, дори го кръстих със същото име като предишното. А когато видях,че новото кученце има същото бежово бетно на козината на същото място като предишното, разбрах,че няма нищо случайно. Неизбежно е първоначалното сравнение между едното и другото. Изминаха повече от 5 години, но и до днес от време на време сравняваме едното и другото,но не за да търсим недостатъци кой е по - добрия или лошия.
Повярвай ми, и новото кученце ще го обикнеш не по-малко от предишното. Само малко време трябва да мине, необходимо е както при всяка загуба.

rosi_vesko
26.11.2008, 09:58
Люси,съжалявам за тежката загуба!Аз до сега не съм преживявала такъв момент и не искам да си го представям като се знам каква съм ревла...Вярвам,че ти е много тежко,но не изоставяй новото детенце в къщата,ще свикнеш с времето с него!Това не означава да забравиш старото си другарче!Кураж миличка:kissyou:

Ancho
26.11.2008, 11:15
За съжаление болката от загубата не минава.:(Имах булонка която почина.Още не мога да я забравя и често сравнявам новото си куче с нея.Малко по лесно се реших на нов любимец, защото последните 3-4 години я гледаше майка ми.Аз се омъжих,родих две прекрасни деца:idea: и така живота ме повлече.Новото куче ми го подари мъжа ми за юбилея ми и понеже ми беше любимата порода(желана от детските ми години)бързо се привързах.Хората казват,че времето лекува,но не съм много сигурна в това.:confused:
Но все пак след време опитай с нов домашен любимец.Може и да се получи!:idea:

kameia
26.11.2008, 17:33
:(приятели,направо ме отчайвате :confused: аз вчера водих моето коте да го кастрират и го нямаше в къщи 3 часа и щях да се побъркам от притеснение,а не смея да мисля ако му се случи нещо...пази Боже.....и искам да попитам по- опитните "котарки":D трябва ли да му намаля храната,сега след кастрацията

rosi_vesko
26.11.2008, 17:47
Моето котанче го кастрираха преди 10дни.Утре ще махаме конците.От лекаря купих храна-лайт за дебели котки,а тя наистина е дебела!родава се храна за кастрирани котки,за всичко това попитай ветеринарния лекар,той ще ти обясни всичко.Ако имаш въпроси-питай,с каквото мога ще помогна.:kissyou:

kameia
26.11.2008, 18:16
моя е на 1г.и 3м. и тежи 4 600 гр.лекаря му изписа антибиотик за пръскане на раничката,но не е с шевове и каза да го пазя да не си ближе раната.а съм чувала,че след кастрация надебеляват,ще го мина на зеленчукова диета :D

Snejana
26.11.2008, 20:23
Луси - много съжалявам за загубата ти и за тежкото решение, което е трябвало да вземеш. На мен ми се наложи да решавам два пъти. Много ми беше тежко "да се правя на Господ", но "когато ми замириса на раздяла" реших, че ще е по-добре да ги пусна - за да не изпитват болка. Мина доста време, но ето отново плача, когато пиша това. Болката намалява с времето, но мъката остава същата. Тези прекрасни същества бяха част от моя живот доста дълго време (булонката Бенджи беше на 14 год, а догът Шънай - на 8,5 год). До последния момент се надявах да стане някакво чудо, но......за съжаление чудеса стават явно само по филмите.
Никое друго същество няма да заеме мястото на съществото, което си загубила. Никое друго няма да бъде като него. Ние се опитвай да ги сравняваш. Само си помисли, че сега това паленце си има само теб и ти си неговия свят - то ще те обича по собствен начин - но истински. Но приеми моят съвет - не оставай без животинче. Когато човек свикне в краката му да се мотае нещо "живичко" - къщата му сякаш е празна, ако то липсва.
От 17 год. в къщи венаги има куче - в повечето време - по 2 бр. Когато през януари 2007 г. си отиде догът ни - направо полудях. Даже тук във форума търсех някой мъник - непородисто паленце, което да ме посреща с радостен лай. И намерихне нашия Арвин - малък(тежеше около 400 г), не знаещ как се яде, хранихме се с капкомер и бебешки пюрета - и днес имам един "разбойник", който не оставя никого да скучае - много енергично и игриво кученце.
Не е нито Бенджи, нито Люк, нито Шънай - той си е Арвин - коренно различен от тях, но аз го обожавам.
Искренно ти желая същото щастие :kissyou:
Р.С. - на снимката е Арвин -като бебе, другите му снимки.........нещо се губят из дисковете :D

mimka
26.11.2008, 20:42
разкошен мъник!Истинска пухена топчица.

Snejana
26.11.2008, 21:06
Благодаря ти :kissyou:

lucy
26.11.2008, 21:32
Благодаря ви , момичета , за разбирането и човещината, която проявявате! Наистина сте прави, че трябва просто да погледна с други очи на Макс, макар че и аз си го знаех! Явно ще трябва да се примиря с нещата такива каквито са ...
Снеже, много е сладък Арвин - вече сигурно е порастнал , но пак си е сладък, нали :D
Ето го въпросния Макс - много игрив, много умен и абсолютно уличен! :D

rosi_vesko
26.11.2008, 21:49
Луси,та той е страхотен:clap:Моля те целуни го от мен по сладката муцунка!Какъв е красавец:kissyou:

Snejana
26.11.2008, 22:03
lucy - Арвинчето порасна (повече отколкото очаквахме :D), но и червен да беше станал пак щеше да си е МОЕТО КУЧЕ. По-гальовно и "досадно" животниче не сме имали :greeneye:
А твоят Макс е такъв сладур, че ми идва да го нагушкам, ама много. Искренно ти желая да ви е жив и здрав, да ви радва и да ви прави много бели (иначе няма да е интересно)

Snejana
26.11.2008, 22:18
Ето ни и ................."големи" :D

Radi
26.11.2008, 23:14
Арвин е страхотен сладур, а за Макс.... просто нямам думи. Той в очичките е като малко детенце. Такъв един..... сладък и замислен. Хей момичета, обичайте си домашните животинки. Е, не е същото както с предишните, но те са си нашите домашни любимци. Аз така, както си мислех, че няма да свикна с тъпата муцунка на моя Алекс сега не мога без него, наскоро бях в командировка и ме нямаше в къщи три, когато децата ми се обаждаха чувах не само тях и съпруга ми но и Алекс. Така скимтеше, че го чуваха всички около мене и се смееха. Толкова е мило да знаеш, че липсваш на всички "домашни любимци" ама без изключение.:D Така, че обичайте ги и им позволете и те да ви обичат!

lari
26.11.2008, 23:20
Арвин е чаровник! А Макс е такъм малък сладур.Муцунката му е толкова мила и чакаща обич и ласки, а очичките направо те привличат.Наистина е много хубаво да знаеш, че всички домашни любимци-независимо на колко крака са, те обичат и чакат.Аз отсъствах само няколко часа от града-но всичко се усеща безпогрешно.Като се прибрах то бяха премятания, цвилене и такова въртене в краката ми,че едва не ме събори.Но разбираш колко си обичан!

Дида
27.11.2008, 08:46
Ако знаете колко плаках два дена като ви следях темата...
И нашата Пердита умря -тумор,старост и т.н. Имаме си вече и Роналдиньо, и Лиза,но не са ми в сърцето . С котките по-лесно свиквам - за 20 години имаме страхотни попълнения . Две ми умряха от старост,но си оставям винаги една малка хубавелка и всички у нас се казват Люси.Смеят ми се,но аз не искам друго име.Това лято ни подариха Муша,персийска глезотия. Предпочитам Люска ,но много ми свиди да я затворя в апартамента. Не мога да си представя да и отнема свободата. Да ми е жива и здрава ,по два пъти в годината ражда. Умирам за малки котенца. И си мисля,lucy, защо не си вземеш едно котенце? Кученцето те обича,а котката иска да бъде обичана.Пробвай заедно да ги отгледаш и ще видиш,че всичко ще се оправи. А Макс ми се струва едно прекрасно паленце,подари му другарче и заедно ще преживеете всичко.:kissyou:
Целувки на всички животинки!!!!

Denica
27.11.2008, 11:16
Ето го и моят Рори!
Появи се съм в живота ми - както казвам - той ме намери :D Уличен е, но за сметка на това е СУПЕР СЛАДЪК :oops:
Никога не съм робувала на порода, въпреки че съм имала и родословни и безпородни кучета ...
Разбрала съм едно - важно е какво ти дават, погледът, с който те посрещат, радостта ...

lucy
27.11.2008, 11:50
Дени, значи и твоя е уличен ? И той те е намерил , а не ти него ?
И при нас беше така! Макс е кръстен така, от "Макс и Мориц", защото с братчето му бяха влезли в двора на строежа ни и нашия палавник беше паднал в 3 метровата дренажна шахта, а братчето му стоеше отгоре и скимтеше неистово. Ако някой не знае, дренажната шахта не е като кладенеца - тя е широка около 30-40 см, колкото маркуч да влезе , човек да се спусне е невъзможно. Цял ден мъж ми си игра с една кофа да извади мъничето и накрая успя! Дотук - нищо особено, но това кученце не искаше да си тръгва от двора ни... Майка му се появи и братчето му си тръгна след нея, а нашия Макс не се отделяше от краката на мъжа ми. На другия ден мислехме, че няма да го има , но той си стоеше в бараката на работниците и ни чакаше! И така 3-4 дена. Накрая решихме, че щом ще остава в двора ни по-добре да го заведем на ваксина и да се погрижим за него както трябва, а доктора ни препоръча след ваксината да го приберем у дома на топло, защото е слабичък имунитета му. Та така Макс се озова у нас. Той си ни избра, не ние него! :kissyou:
А по въпроса за котка - нещо не се погаждаме с тия животинки ... Първото ни домашно животинче беше една сиамка - Криса, страхотна котка, но само с мен се разбираше! Аз бях бремена, тя не понасяше никой освен мен! Тероризираше де що види двукрако същество да влезе у нас, включително и мъжа ми, който я хранеше все пак! На Криса не й пукаше! После с бебето у дома стана страшно и се принудихме да я подариме... Та оттогава мъжа ми като чуе котка и се изприщва горкия!
Аз по принцип исках голямо и малко куче - след Хети се бяхме засилили да си намерим един мопс и един черен лабрадор, ама черен! Макс се появи изневиделица и сега ми е трудно да преговарям с половинката за още два красавеца, но дай Боже напролет като мъника поотрасне малко да съм късметлийка и да си взема мечтаните кучета. Пространство ще имат, само да има кой да ги обича ...

Denica
27.11.2008, 12:32
А сега към Деничка - вие заедно ли сте ходили на фризьор? - с еднакав цвят коса сте:D:kissyou:

Всички прилики са абсолютно случайни :D

Люси, моят случай е почти същия ...
Януари ми изчезна кучето от склада – мъка голяма, бях се поболяла – и все мрънках, че искам куче за рожденния ден ...
Рори се появи на склада 3 дни преди рожденния ми ден – супер мръсен и стресиран от хора – криеше се под един фургон почти седмица и се бях принудила да му слагам вода и храна отдолу.
Всеки ден си мислех, че си е тръгнал, но той си седеше и чакаше.
И след третата седмица бях вече сигурна, ча това си е моето куче!

Сега си е избрал един огромен диван за легло, ближе терариума на игуаната и се чувства страхотно, особено когато ми разплита килима и дъвче кабела на телефона (рисковете на живото предаване :D :PP).

Fairy
06.12.2008, 20:20
Мои животинче :) и мои подруги :)
http://images.filippika.multiply.com/image/2/photos/397/600x600/15/DSCF8338.JPG?et=ZFl%2BqGVmt1rA6V5LTHhXrQ&nmid=142457237

eli_popova
03.01.2009, 18:43
Супер тема. Направо обожавам животните. Но най-много обичам кучетата. Имам една булонка-момченце на име Джефко. Много добро и обичливо животно, за разлика от предишното ми куче, коете не беше толкова добро.
Но в крайна сметки добри и не толкова добри си ги обичаме.

kiki_niki
06.01.2009, 10:36
Ето я и нашата красавица,която преди два месеца и половина стана съвсем неочаквано член на нашето семейство:idea:

elli
06.01.2009, 11:09
Влади, мацката ви е страхотна, направо ми се прииска да я намачкам :D :kissyou:

Дивна
15.01.2009, 22:12
Ох, че сладки и двечките .

kameia
17.01.2009, 19:05
да почерпя за моя именник-Тони :kissyou:

leti_at
17.01.2009, 21:23
Здравейте и от мен,
чудя се как съм я пропуснала тази тема..а аз толкова обичам животните...
Винаги вкъщи сме били с някакво животинче...Голямата ми любов беше бяла болонка Джина-11год., която трябваше да евтаназирам, за да не я мъча...беше с рак на млечната жлеза, разсейки навсякъде...въпреки че беше раждала 2 пъти, отказаха ми операция..
Голяма мъка изживях..ходех и хранех всички улични кучета около блока ни в Тракия, месеци след това имах чувството ,че чувам стъпчиците й по балатума, дълго след това като се хранехме, вземах месце от масата и пусках ръката на долу...като рефлекс...само дето нямаше кой да ми го вземе от ръката... Не полудях само благодарение на това,че вече бях семейна и дъщеря ми вече беше родена -на 3месеца и около бебето имах много грижи...
След това за тези 11 години-(дъщеря ми вече е на толкова) сме гледали последователно риби, 3 пъти хамстери, 2 морски свинчета, папагали-вълнисти и корела,но детето взе да кашля , котка-мъжът ми и дъщеря ми отново проявиха алергия и тя остана у нас само 2 дни...
Миналата година ме врънкаха за куче-минипинчер, пекинез или чихуахуа, но понеже синът ми е още малък на 3 години съм поотложила този момент...пък и след Джина ми е трудно да помисля пак за куче...
Миналата зима им взехме този малък, синеок, пухкав дългоушко (не видях такова в анкетата в началото на темата), който се оказа перфектният домашен любимец за деца...
Казва се Анджело (в началото беше Анджелина, но се оказа ,че е момче):D Много си го обичкаме...
От време на време децата пак подновяват атаките си за куче, ама за сега аз ги отбивам, с доводите, че Дани още е малък,за да взимаме куче,колко ли ще издържам обаче..
http://s44.radikal.ru/i103/0906/6d/6e9dc9fb9db1t.jpg (http://radikal.ru/F/s44.radikal.ru/i103/0906/6d/6e9dc9fb9db1.jpg.html)http://s53.radikal.ru/i139/0906/64/a36660878d09t.jpg (http://radikal.ru/F/s53.radikal.ru/i139/0906/64/a36660878d09.jpg.html)http://s52.radikal.ru/i137/0906/e7/a9ae893b4236t.jpg (http://radikal.ru/F/s52.radikal.ru/i137/0906/e7/a9ae893b4236.jpg.html)

Radi
17.01.2009, 23:32
Олеле, колко е красив този пухкавелчо. И да не си се оплакала, че във вас няма кой да ти надува балоните за детските партита :D

leti_at
18.01.2009, 00:21
Ради,
радвам се,че ти харесва нашият Анджело, той е много гальовен, любвеобвилен и непретенциозен...а и се поддава на известно обучение...преди не съм и предполагала,че това е възможно при зайците...
А по повод на снимката с балона...той много обича да си играе с балони..лекичко захапва стърчащата част с възелчето и го подхвърля и след това си го гони...
Лятно време го пускаме да си тича из двора ни ...такива спринтове прави...
Наистина е много забавен...

vanesa_vn
20.01.2009, 10:40
Имаме си зайче, вече е на една година и се казва Кольо.

leti_at
21.01.2009, 17:21
:D Кольо е голям сладур! :D

matcata
21.01.2009, 20:55
Много е готин,а и снимката е много хубава

vanesa_vn
22.01.2009, 08:47
Благодаря:kiss::kiss::kiss:

Nelia
24.01.2009, 13:30
От един месец у дома си имаме домашни любимци -две вълнисти папагалчета/подарък за малкия ми син/:loveglasses:
И така освен грижа по мъжете в семейството трябва да се "грижа и за за тези птички мили!Свикнах с чуруликането им .... Вижте ги:

lari
24.01.2009, 13:48
Много са мили!Ако не сте гледали до сега, моят съвет е да питате ветеринар точно от каква храна се нуждаят.Преди много години и ние имахме 3 заради дъщерята.Но тогава и в Пловдив -там живеехме,малко информация получихме.оказа се, че се нуждаята от определен вид витамини за перата.Понеже не бяхме на ясно,едното получи заболяване при което му окапаха перцата, крачетата и човката се покриха със струпейчите.Липса на витамини беше диагнозата.Извинявам се, че се намесвам без да съм питана,но още го жаля.:kissyou:

Shanni
24.01.2009, 15:14
Ето го и нашето зайче: Руби. Или Рубка-Хрупка :)

Изживява се като дизайнер. Обича да префасонира всичко с острите си зъбки :D

Radi
24.01.2009, 15:41
Леле, това зайче като бижу.Много е красиво.:kissyou:

eli1958
24.01.2009, 16:09
Аз също имам домашни любимци,които за съжаление са в България.Куче на име Чока и морско свинче Моничка,но вчера морското ми свинче почина.Да знаете само каква мъка ме е обзела,че целият свят ми е крив.Всички ме успокояват,че е нормално (на 27.01 щеше да започне деветата си годинка),но ми е много мъчно за нея.Много е трудно да загубиш нещо толкова мъничко и безащитно,което те гледа с широко отворени очи и като че ли те моли за помощ.До последният и миг я гледах на камерата на компа,а сълзите ми не спираха.Много трудно ще го преживея,но нали пък Чока ще ни радва занапред.

matcata
25.01.2009, 01:16
Не съм предполагала,че мога да се влюбя в морско свинче и Чочко като умря:cry:Бях казла,че друго няма да си вземем,но като ходихме Варненската група в Румъния влязох в един магазин за домашни любимци и ооо чудо-влюбих се в един мъник.И си доведох в България едно румънче.На снимката е още мъничък,но вече порасна.

lari
25.01.2009, 13:44
Чаровен е!Преди години гледах свинчето на едни приятели.Беше много игриво, но ми изгриза ресните на макрамето за саксии.После му го подарих.:D

eli1958
25.01.2009, 13:49
Това морско свинче е много хубаво:clap:Да ви живо и здраво!:kissyou::kissyou:

vanesa_vn
26.01.2009, 11:33
SHANNI, Кольо си хареса Руби, ще си я вземем за снаха:hehe::D

Shanni
26.01.2009, 19:45
SHANNI, Кольо си хареса Руби, ще си я вземем за снаха

:scared:

лелеее... тя работата стана дебела... булката е готова, и грим има и прическа :D , ама... с потомството к'во ш'прайми?...:baby::baby::baby:

vanesa_vn
27.01.2009, 08:58
Е ... те да станат , ще се разберем. :D:D:D

vanesa_vn
27.01.2009, 09:02
... иначе всичките ви животинки са големи сладури, да са ви живички и здравички и още дъъъълги години да ви радват:kissyou:

Mushmurok
03.02.2009, 18:15
Здравейте ! :)

Ето и мойте приятели от друга порода

http://animalz.atspace.com/

Тази страница не е много нова и там има и бивши и настоящи животинки, а някой от най-новите, като императорския скорпион и черешовите скаридки, още не са качени там. =) В момента имам тарантула, скорпион, 2 бели африкански ноктести жаби, 3 хамстера, 155литров аквариум с африкански цихлиди от езерото Малави + 40 литров със златни рибки, 12 скаридки и котка :) След 10тина дни може да си взема плъх, но не е сигурно :idea:

Понеже нямаше български сайт за африканските ноктести жаби, преди време реших да им направя =) Може да научите нещо повече за тях в него http://clawfinger.atspace.com/ =)

matcata
04.02.2009, 00:16
Как ги изхранваш?:PP:D

vanesa_vn
04.02.2009, 09:20
Ехее, колко много приятелчета имаш и много бебета, страхотни са!За първи път виждам бебета хамстери, толкова мънички душички, като малки бижута са. :idea:

svetta
20.02.2009, 12:35
Вече е на 7 месеца :idea:

lari
20.02.2009, 16:37
Толкова сериозен чаровник!А сигурно е палавник!?

stoika
20.02.2009, 20:37
Света,прекрасен е !Как ми се иска да го гушна и да го намачкам.:idea:

Дида
20.02.2009, 20:53
Света,голям красавец! / предполагам ,че е мъжки /
Защо не си по-близичко,че да ги сватосаме с моята Муша,все не можем чистокръвен да намерим,а кръстоските ги бие....

svetta
20.02.2009, 22:33
Много е възпитан,не гледайте че е малък по месеци.
Дида,кой знае за бъдеще,може и да ги сватосваме,ако преди това не намеря едно момиче от тази порода?че имам такиви планове...
Иначе е чистокръвен,роден във семейство на майка и баща от този вид.

lari
03.05.2009, 21:09
Лари откри дворния плаж:D

Radi
05.05.2009, 19:03
Това са нашите две чинчилки на 35 дни, толкова са сладки, че като се сетя колко скоро ще им се радват други деца и ми се :cry::cry:

ra4ko75
05.05.2009, 20:47
Котенцата са толкова сладки, направо ми иде да ги схрускам.:)

stoika
05.05.2009, 21:49
Ради,как ще се разделиш с тях?!:(Та те са прелестни!Ах как ми се иска да ги нагушкам!:kissyou:

Radi
05.05.2009, 21:57
Много ми е трудно наистина, но едното котенце е на мъжкият котарак, а другото вече си има нови стопани /на моя брат началника/, неговата дъщеричка е на 3 годинки и е луда по котето.Всеки ден е при него и така го мачка, че чак ми е жал за животинката Просто няма как, затова хич не обичам да гледам женски животинки, много трудно се разделям с дечицата им.

noar
05.05.2009, 23:08
О Ради ,аз ако имах такова съкровище ,от ръцете ми нямаше да слезе...:D

doris
17.05.2009, 19:34
Завиждам ти! И аз искам такова ! Но нашия Тати ,не разрешава четириноги ...:(

blue_bouble
18.05.2009, 21:20
Е ,на това му казвам аз щастлив подарък.Много сладко котенце! Благородно ти завиждам за малката душичка:kissyou:

lari
18.05.2009, 22:22
Кари може и да е киче, но е толкова чаровно!Да, заслужава си за такова мило същество да се гледа повече в теракота-много по-ценно е от една игла!:kissyou:

Nikol_82
18.05.2009, 22:27
Аз си нямам домашен любимец за съжаление :( Малкият ми син е с алергий и не мога да си позволя,но тайно се надявам някога да си имам куче,ако не в този живот поне в някои друг :idea:

vanina5860
18.05.2009, 22:55
Страхотни сладури:kissyou:
Ето го и моя Рижко
http://s48.radikal.ru/i119/0905/4c/c797fcc868f4t.jpg (http://radikal.ru/F/s48.radikal.ru/i119/0905/4c/c797fcc868f4.jpg.html)http://s46.radikal.ru/i114/0905/f4/db631460db19t.jpg (http://radikal.ru/F/s46.radikal.ru/i114/0905/f4/db631460db19.jpg.html)

sashka_aneva
18.05.2009, 23:06
ето я и моята госпожица Вамп:D

Denica
19.05.2009, 08:52
Lari и Lari, с Рори ви идваме на дворно гости :D - имате си страхотен двор ..... това ми е мечтата!!!!!!!!!
Фантазия, да ти е живо и здраво СЛАДУРЧЕТО КАРИ :kissyou: Много дълги години да ви радва, да е много здраво и все пак да прави умерено количество бели - и аз обичам животни с характер, но трябва и да шеим от време на време :D

lari
19.05.2009, 09:35
Деница-никакъв проблем.Всеки час има автобуси до Карлово от Пловдив-ако нямаш кола.Само звънкаш и добре дошла.:kissyou:Рошавият Лари не е от най-гостоприемните, но ще се договорим и с него.:D

vanina5860
19.05.2009, 10:55
Fantaziq, очаквай и Макси и Кари да станат като Рижко:idea: А когато се опознаят и започнат да си играят, със сигурност ще правят и бели:D, но нали са си наши. Рижко, когато се разиграе, а това е поне два пъти на ден, все едно у нас препускат коне. Добре, че под нас не живеят хора.
Да те предупредя за Кари, защото може да си забравила, но трябва да си прежалиш тапетите, поне до като порасне:greeneye:
В крайна сметка, да са ни живи и здрави! Като гледам всички животинки какви са сладури, може ли да им се сърдим:idea::kissyou:

sashka_aneva
19.05.2009, 11:44
o Вампа не е толкова голяма. На тази снимка изглежда дебеличка но всъщност не е. А и обилното окосмяване придава обем:D

svetlina
19.05.2009, 20:05
Слави, радвам се че котанката вече има и име, много ми хареса, а това дето като се измори и заспива на място го бях забелязала и аз! :D Ще стане едно плондерче както си хапва! :D:D

kathryn
20.05.2009, 13:03
Имам :D. Един френски булдог
http://media.snimka.bg/1670/009594528.jpg
папагал корела и неизвестен брой чернобели китайски мишлета. Това, ако не броим двете деца и мъжа. :greeneye:

lari
20.05.2009, 13:33
Много ги харесвам тези френски господа!А двукраки любимци-май всеки си има.остава да обменим опит кой как ги отглежда!:D

kathryn
20.05.2009, 13:51
Много ги харесвам тези френски господа!А двукраки любимци-май всеки си има.остава да обменим опит кой как ги отглежда!:D
И опитомява :idea:

sashka_aneva
20.05.2009, 17:36
аз си имам само четирикраки. С тях се разбирам по-добре отколкото с двукраките. А какви са тия китайски мишлета?:D А булдога е супер. Много ми харесват малките кучета. Някой има ли Мопс?:D много са готини.

eli1958
20.05.2009, 18:20
Много красиви котаранки сте показали,а тоя френски чаровник е върхът:clap:.Това са Моничка и Чока,но за съжаление Моничка почина.Сега ни остана Чока,но е голяма чаровница ,че даже и в ролята на Дядо Коледа:D

sneki3
21.05.2009, 15:19
За съжаление аз си нямам домашен любимец.Вашите са страхотни , да са ви живички и здравички и много да ви радват.Всички са много сладки, но имам особени пристрастия към котета.Обожавам ги.:kissyou: за всички.

rostso
21.05.2009, 15:55
Чока е много чаровна!:kissyou:

И на мен ми прилича на червената шапчица.....

anito11
29.05.2009, 18:27
Да Ви покажа и нашия Оскар:

lari
29.05.2009, 19:02
Това е костенурка-нали?И аз имах преди години.Но зелена не съм виждала.Водна ли е или е някакъв вид? Извинявай за въпросите!И вътре ли живее или си има свой дом:confused:

anito11
29.05.2009, 19:57
Оскар е червенобуза земноводна костенурка. Живее във ваничка със около 5 см вода, като има и глинена пирамидка, по която обича да се катери. Избора на този любимец беше продиктуван от следните критерии - да не се разхожда из къщи, да не издава силни звуци и да няма много грижи при отглеждането му. Според мен се получи! При 3 деца не бих издържала друго животно мисля.

lari
29.05.2009, 20:08
благодаря за бързия отговор!Изборът на любимец е много сполучлив.Моят вече е старичък,но и аз започвам да мечтая за такъв дето поне косми не пуска .:DМного си го обичаме, но само аз му шетам.

sneki3
09.06.2009, 15:42
Ето едно котенце, чийто гост бях:idea:Много ми помагаше, понеже ших едно гобленче инкогнито,та в къщи не можех да се изявявам много много:greeneye:
И сега съм безнадеждно влюбена в този мъник:D

vanina5860
09.06.2009, 16:27
Мила, мъничка душичка:kissyou:и то взело да разчита схеми:D:kissyou:

lari
09.06.2009, 18:06
Такова мили мъниче! как да не се влюбиш!

sneki3
10.06.2009, 14:27
Благодаря ви:kissyou:Чете и още как:DИ през цялото време се стараеше да ми "измие" ръцете:DБеше решило миличкото, че не са достатъчно чисти.:idea:

kati-pati
11.06.2009, 14:07
Да ви покажа и наща любимка дето най-много нея обичам слуша неправи бели инай-вече не ми отговаря:D:D:kissyou::kissyou:

lari
11.06.2009, 14:09
Като плюшена играчка е!Ами може само за пример да служи.:kissyou:

blue_bouble
11.06.2009, 17:26
Страхотни сладури са.
Ще Ви покажа на какво сладко таралежче се натъкнахме една вечер в парка.
Идея си нямах , че може да са толкова сладки:

http://s40.radikal.ru/i088/0906/79/7ac090f14573t.jpg (http://radikal.ru/F/s40.radikal.ru/i088/0906/79/7ac090f14573.jpg.html)

sneki3
11.06.2009, 18:17
Страхотни сладури са.
Ще Ви покажа на какво сладко таралежче се натъкнахме една вечер в парка.
Идея си нямах , че може да са толкова сладки:

http://s40.radikal.ru/i088/0906/79/7ac090f14573t.jpg (http://radikal.ru/F/s40.radikal.ru/i088/0906/79/7ac090f14573.jpg.html)

Бодлив сладкиш.Много миличък изглежда:kissyou:

lari
11.06.2009, 18:25
и как стои на ръката ти?Или вече си е ваш?много ги обичам.:kissyou:

Denica
12.06.2009, 08:26
Гледала съм таралеж - като свикне, започва да си приглажда бодлите като го галиш и става един мекичък .... Много сладки същества!

Radi
12.06.2009, 08:32
Леле Блу, таралежчето е като бодливо "бижу" с този мил поглед!:idea:

lari
12.06.2009, 08:39
Деница,ще ти бъда много благодарна ако ми дадеш малко напътствия как се гледа таралежче -може да се наложи да отглеждам в двора:rezando:.Рових се из разни сайтове-но нищо свястно не открих.Ако искаш на ЛС,да не товарим форума.:kissyou:

blue_bouble
12.06.2009, 17:29
Лари, знам , че за да гледаш таралежчета, задължително трябва да са два -мъжки и женски.Така живеели по дълго.

leti_at
13.06.2009, 15:10
Кото дете си гледах малко таралежче на двора..Толкова беше мъничко в началото,че още нямаше рефлекс да се свива на кълбо...коремчето му беше тоооолкова мекичко...Моето таралежче страшно обичаше да изпива по една супена лъжица прясно мляко...не знам дали е трябвало да му давам това...но то просто го обожаваше ..иначе на по-късен етап си похапваше и плодове...но прясното мляко му беше нещо като любимото лакомство:idea::amam:

blue_bouble
14.06.2009, 16:05
да Ви покажа и Норка- /котето, което намерих / - дива и щастлива в новия си дом.

http://s52.radikal.ru/i137/0906/0f/fdebcb953808t.jpg (http://radikal.ru/F/s52.radikal.ru/i137/0906/0f/fdebcb953808.jpg.html)

http://s61.radikal.ru/i174/0906/a3/6b98031ae9aat.jpg (http://radikal.ru/F/s61.radikal.ru/i174/0906/a3/6b98031ae9aa.jpg.html)

и нейните приятели

Буги и Сиско

http://s55.radikal.ru/i150/0906/5a/9fddff31d94ft.jpg (http://radikal.ru/F/s55.radikal.ru/i150/0906/5a/9fddff31d94f.jpg.html)

http://s41.radikal.ru/i094/0906/4c/1758dfa0eb1bt.jpg (http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i094/0906/4c/1758dfa0eb1b.jpg.html)

mishone
14.06.2009, 22:07
вижте каква гадина открих - а изпитвам ужас от паяци:D

blue_bouble
26.06.2009, 10:55
Ей тази малка шушка си намерих в едно кафе.Кръстих я Мая, на името на заведението .
Още вечерта обаче си имаше нови стопани.

http://s46.radikal.ru/i113/0906/f2/9ec9fd179b44t.jpg (http://radikal.ru/F/s46.radikal.ru/i113/0906/f2/9ec9fd179b44.jpg.html)

Тази снимка е за сравнение колко много е голяма.:D:D:D

http://s44.radikal.ru/i106/0906/1a/f52bd93b605at.jpg (http://radikal.ru/F/s44.radikal.ru/i106/0906/1a/f52bd93b605a.jpg.html)

blue_bouble
26.06.2009, 11:01
От тези мъници купихме едното за приятел:

http://i042.radikal.ru/0906/75/f93b22aa075ct.jpg (http://radikal.ru/F/i042.radikal.ru/0906/75/f93b22aa075c.jpg.html)

http://s50.radikal.ru/i127/0906/71/e764b06fa6b4t.jpg (http://radikal.ru/F/s50.radikal.ru/i127/0906/71/e764b06fa6b4.jpg.html)

blue_bouble
26.06.2009, 11:03
Определено ме обичат животинките.:D

Този пък рошльо дойде някъде от гората и ме следваше през цялото време докато бяхме там.

http://s51.radikal.ru/i131/0906/28/facd0766b89et.jpg (http://radikal.ru/F/s51.radikal.ru/i131/0906/28/facd0766b89e.jpg.html)

dinko
27.06.2009, 00:20
Казва се Делхи и е на 2 месеца :baby:

Jully
27.06.2009, 11:38
Много е красиво писето. Много да ви радва и да не прави бели:D

mishone
27.06.2009, 15:47
Шар-пейчето е страхотно, аз искам англииски булдог, ама няма кои да ми го купи. Мога да се примиря и с такова нагънатичко някои ден

noar
27.06.2009, 18:07
dinko,много е сладка писанката! Честито!

abi1004
29.06.2009, 11:07
Азбързам да се похваля че от вчера имаме коте в семейството-Рашо. Толкова е сладък че от вълнение снимката не можах да направя малко по-ясна ама само да ви го представя:D сиамец е няма и месец
http://s44.radikal.ru/i104/0906/87/29cdd1abc284t.jpg (http://radikal.ru/F/s44.radikal.ru/i104/0906/87/29cdd1abc284.jpg.html)

lari
29.06.2009, 12:13
И на двамата с Динко пожелавам весел живот с милите писани!:rainbow:Толкова гальовни и чаровни-не може да не ги обича човек!:kissyou:

vanina5860
29.06.2009, 12:34
Сладки Запетайки:kissyou:Наистина, как да не ги обича човек:idea:.Да са ви живички и здравички:kissyou:

stoika
29.06.2009, 15:26
Толкова са сладички,как да не ги нагушкаш!
А каква радост носят само!:kissyou:

vanina5860
10.07.2009, 16:52
Искам да ви покажа един сладур - испанче от Валядолид. От малка запетайка в какъв хакер се е превърнал:idea:
http://s44.radikal.ru/i106/0907/3a/255a3c577274t.jpg (http://radikal.ru/F/s44.radikal.ru/i106/0907/3a/255a3c577274.jpg.html)http://i051.radikal.ru/0907/28/2effaa356b44t.jpg (http://radikal.ru/F/i051.radikal.ru/0907/28/2effaa356b44.jpg.html)

lari
10.07.2009, 17:05
Е, такъв сладур не се среща често!Искам да си чата вече само с него.:kissyou::kissyou::kissyou:

rostso
10.07.2009, 17:53
Аз си нямам животинка.... Но вижте тази!

http://www.youtube.com/watch?v=g9f-6jygRJk

daniel4i
08.08.2009, 11:35
Ето и моята голяма любов - моето коте, което вече е на 6 години. Тя е най - добрият ми и верен приятел. Заедно шие гоблен с мен и майка ми, заедно поливаме цветя, всичко правим заедно.

Кора
08.08.2009, 16:53
Котаракът Томи, който този месец навършва 20 години, да ни е жив и здрав.
Дългокосмистия дакел Кора, която ни напусна през м.февруари на 16 години и Бубето-Спасена Паркингова/ наистина е спасена/, която се крие под масата защото вън гъми.
Накратко , става ясно, че май неможем без любимци.

lari
08.08.2009, 17:07
:clap:на вас!И нашият Лари така се крие под масата или зад дивана-ако успее да се мушне,че е дебеличък.
Да е жив и здрав котанчо-много хубаво място си е намерил.:kissyou:

mareha
09.08.2009, 14:11
И аз да ви покажа мойте дзверове

lari
09.08.2009, 16:39
Сладки глезльовци!:kissyou:А този в умивалника-за къпане ли чака?:D

mareha
09.08.2009, 16:48
Сладки глезльовци!:kissyou:А този в умивалника-за къпане ли чака?:D
Не по-скоро за миене и за мятане в тигана :D

Кора
09.08.2009, 20:20
:clap:на вас!И нашият Лари така се крие под масата или зад дивана-ако успее да се мушне,че е дебеличък.
Да е жив и здрав котанчо-много хубаво място си е намерил.:kissyou:

Вари се нещо и той....пази:idea:

Кора
09.08.2009, 20:21
Искам да ви покажа един сладур - испанче от Валядолид. От малка запетайка в какъв хакер се е превърнал:idea:
http://s44.radikal.ru/i106/0907/3a/255a3c577274t.jpg (http://radikal.ru/F/s44.radikal.ru/i106/0907/3a/255a3c577274.jpg.html)http://i051.radikal.ru/0907/28/2effaa356b44t.jpg (http://radikal.ru/F/i051.radikal.ru/0907/28/2effaa356b44.jpg.html)

Боже, това малко сладко испанче носи ли ви утрешния вестник?:clap:

Кора
09.08.2009, 20:22
И аз да ви покажа мойте дзверове

Комплименти за Божествените котки! Ти си щастлив човек.Поздрави:clap:

almateq
14.08.2009, 11:50
Имам котка-Маша,куче-Джина и водна костенурка

калинка гроздева
15.08.2009, 14:21
В момента имаме само едно папагалче женско и се казва КИКИ.Преди имахме и котка.

r.rusev66
21.08.2009, 22:12
имам си коте,което по неволя се нарича миша.отглеждам го от 10 дневно слепоче,защото майка му изчезна и заедно с двете му братчета ги отглеждах със сухо мляко.братчетата си намериха домове а за мен остана това на което като на най-дребно и злоядо наричах мишка и накрая по неволя си остана миша ,защото само на това име идваше. да ми е живичка ,но ми е много дивичка

Дивна
22.08.2009, 11:32
:D:greeneye:

daniel4i
25.09.2009, 15:14
Здравейте и аз да се разпиша тук - имам едно прекрасно коте, което много обича да шие гоблени с мен и да лежи на схемите и конците ми в кошничката, където ги държа. Тя /наричам я така, защото е дама/ ми е много скъпа, защото беше любимката на баща ми и ми остана в наследство от него. Вече е на 6 години и е много мила и любвеобилна. Ето я и нея - Писи Кирова

Radi
29.09.2009, 12:54
Представям Ви новият ми домашен любимец Крис. :D

neznainata
29.09.2009, 13:36
Ето го моето момиче:
http://i294.photobucket.com/albums/mm84/vamp__girl/Bella/IMG_6733.jpg
http://i294.photobucket.com/albums/mm84/vamp__girl/Bella/IMG_6735.jpg
http://i294.photobucket.com/albums/mm84/vamp__girl/P8200774.jpg
А това е момчето на моето момче:
http://i294.photobucket.com/albums/mm84/vamp__girl/IMG_6748.jpg

lari
29.09.2009, 13:39
Ради, с удоволствие бих погушкала домашният ти любимец!Такъв сладур!:kissyou:
Незнайната, момичето е прекрасно!истинска красавица!:thumbup:

elli
29.09.2009, 15:31
Лелееее, какви сладури си имате момичета :heart:
да са ви живи и здрави и да внасят радост в домовете ви :kissyou:

калинка гроздева
29.09.2009, 21:20
Отново си имаме коте ,ще видим до кога обаче.Мъжът ми нещо се мръщи.

Denica
29.09.2009, 21:46
Отново си имаме коте ,ще видим до кога обаче.Мъжът ми нещо се мръщи.

Ами смени мъжа :D Аз моят съм го предупредила :fight:

Radi
30.09.2009, 10:23
Благодаря момичета за милите думи. Наистина малкия палавник е голям сладур и със сигурност ще стане гобленар, но и вашите са прекрасни. Да са Ви живи и здрави, да Ви слушат и радват.:kissyou:

wad5sf
01.10.2009, 13:53
Представям ви моята красавица Мира! Голяма дружка и психотерапевтка! Като замърка и се загальоти ликвидира стрес и отрицателни емоции. Действа изключително приспивно. Научила се е даже да целува по бузата - голяма глезла! Но белия хубостник-котарак, който беше на гости с определена:loveglasses: цел - не го допусна до себе си!

lari
01.10.2009, 19:09
:DТя е дама и има право на избор!:clap::clap::D

almateq
01.10.2009, 20:52
И аз да представя нашата Маша-рускиня с характер

lari
01.10.2009, 21:07
но пък е красавица.

ANIMONI
02.10.2009, 08:32
Поздрав за всички които обичат животни и най-вече котета. http://vbox7.com/play:65bed7ef&al=1&vid= и същата песен но с друго клипче http://tekstove.info/browse.php?id=1568/

Radi
05.10.2009, 08:43
Мира е страхотна красавица! И моята Кларис е същата порода, понеже тя е у брат ми ние си взехме едно от нейните бебета. /Снимка има по-напред/ и е голям палавник.:kissyou:

wad5sf
05.10.2009, 11:54
Ради, правилно ли видях на едната снимка, че имате и кученце?Как се разбират?
Със сина ми се изкушаваме, да си вземем и кученце, но не можем да преценим риска...:?:

Моля споделете опита си!:flower:

noar
05.10.2009, 15:40
Здравейте момичета. Много ще съм ви благодарна ако някой ми помогне със съвет. Котката ми е домашна яде само котешка храна и не излиза вън. Трябва ли да и давам профилактично хапчета против глисти ?

wad5sf
05.10.2009, 16:22
Официалното изказване на всички ветеринари е, че трябва да се дава профилактично хапче срещу глисти.
Аз се опитвах...но котките са - както знаем!!! изключително и СВОЕНРАВНИ. С мойта Мира не успяхме да се преборим, не успях и да я надхитря (маскирано хапче в храната го надушваше и умело заобикаляше).
Тя е на 3 годинки и второто коте, което гледам и оптита ми относно 100%-ите домашни глезани е, че ги грозят други страшни заболявания, но това не са точно глистите.
Ти просто наблюдавай изпражненията.
:cool:

Radi
06.10.2009, 08:40
wad5sf, котето когато го донесохме в къщи беше много враждебно настроено срещу кучето. Алекс /така се казва кучето/ не му обръщаше внимание ама никакво докато Крис постоянно се ръждеше. Но след една седмица съвместен живот свикна и сега играят и двамата, макар че кучето е на почти 3 години и е по-ленив, докато котето е много диво и игриво. Така, че смело се впускайте в тази авантюра. Много е интересто и весело и зоопарка в къщи е абсолютен. Кучето спи при големия син, котето при малкия и всички са мъжки. Една вечер моя съпруг погледна в стаята на децата и каза: "Всички домашни любимци са в кледките си, зоопарка е затворен!":D:D:D

marji
06.10.2009, 10:45
Здравейте момичета. Много ще съм ви благодарна ако някой ми помогне със съвет. Котката ми е домашна яде само котешка храна и не излиза вън. Трябва ли да и давам профилактично хапчета против глисти ?

Моите две котки също не излизат навън, но ветеринарят /най-добрия в нашия град/ ме съветва на три месеца да им давам медикаменти за вътрешни и външни паразити. Е, не го правя на три месеца, а 1-2 пъти в годината. Тъй като и двете са доста своенравни, вместо хапчета, им слагам със спринцовка в устата един медикамент под формата на паста, който е малко по-скъп.При него не се съпротивляват толкова, защото има аромат на риба. Трябва обаче да е точно дозиран според теглото на котката.:idea:

noar
06.10.2009, 13:41
Благодаря ви момичета,моята мацка е при нас от две години и понеже аз отговарям за почистването и /разбира се /винаги и наблюдавам изпражненията.
Досега нищо не съм видяла. Притесниха ме децата като ми казаха ,че видя ли нещо бяло на дупето и но какво е било...?
Може би трябва да се посъветвам и с лекар и да и дам нещо профилактично.
marji, а тази пастичка на Байер ли е за която говори Фантазия или е друга?

marji
06.10.2009, 14:15
Предполагам че за същата пастичка става въпрос, но аз не обърнах внимание на марката.:idea:А относно това бялото на дупето на котката ти, също се посъветвай с ветеринар. Едната ми котка след като няколко пъти й бяхме давали хапчета против разгонване беше получила такъв бял секрет. Някакъв некадърен ветеринар й сложи инжекция за да предизвика контракции на матката и да се изчисти, но явно нещо беше объркал, защото котката ми получи кръвоизлив. След като продължи повече от час, много се притеснихме и му се обадих че отново ще я заведа да я види. Но докато стигнем до ветеринарната лечебница кръвоизливът спря. Тогава друг ветеринар ме посъветва повече да не давам хапчета, а да й слагам инжекции против разгонване и вече няколко години нямаме подобен проблем.

vanina5860
06.10.2009, 14:31
Аз давам профилактично хапче против стомашно чревни паразити, защото макар, че Рижко е 12 години в къщи, почти не пропуска случай, ако някой не си е прибрал обувките, да се погали в тях.
А сега искам да ви предупредя, когато се наложи да водите животинчетата на инжекции, НИКОГА не се съгласявайте да се поставят в задните крачета.
Колкото и да са специалисти ветеринарите,в което не се съмнявам, животинката си е животинка и некротува, както се случи и при нас и се засегна нерв и екстензор. Направи пареза и вече цял месец е на Нивелин.

wad5sf
06.10.2009, 15:04
Аман от некадърни ветеринари!:mad:
И мойто любимо, първо котенце Жужко пострада от такъв...Покрай неговата тъжна история се убедих, че в София има една клиника, в която екипа има истинско отношение към животните. Бори се за тях съпреживявайки и съвсем не формално.

Но всъщност исках да попитам, как се казва тази паста срещу паразити.

Може пък с нея да успея...:hehe:

vanina5860
06.10.2009, 15:13
Ще ми станат постовете доста, но пропуснах да споделя как давам на Рижко лекарство и чай от мечо грозде - успявах със спринцовка /без иглата/.
Размивам лекарството с капчици водичка, хващам го по-стабилно /завивам го с хавлия, за да не ме одраска / и от страни на устенцата, като внимавам да не го нараня - впръсквам лекарството.Мръщи се, но няма оттърване.Малко варварски метод, но действа.

svetlina
18.10.2009, 18:03
[QUOTE=fantaziq;312350]Реших да ви покажа Карито колко е пораснала,вече компютъра не я побира,а е едва на шест месеца и половина.
http://s55.radikal.ru/i148/0910/97/30fb4cd5fbdat.jpg (http://radikal.ru/F/s55.radikal.ru/i148/0910/97/30fb4cd5fbda.jpg.html)
Кари ми е слабост, нали си знаеш!

abi1004
19.10.2009, 11:18
Момичета ,извинявайте че ви занимавам може би с глупави въпроси , но искам да попитам има ли някой с опит в кастрирането на котки и по-специялно на женски . Толкова неща прочетох в нета и толкова противоречиви мнениия че съвсем се обърках. Много моля ако някой има опит с домашния си любимец да сподели. Разбирам че операцията е доста тежка и съвсем не е шега ...толкова се обърках а моята Маша вече е тръгнала да се разгонва и доста настоятелно започна да мяука.....

elli
19.10.2009, 11:48
Аби, доколкото знам няма нищо страшно, ако нямате намерение да има поколение вашата мацка, дори е препоръчително кастрирането, пред това да и се дават разни хапчета и инжекции за предотвратяване на разгонването.

abi1004
19.10.2009, 17:28
Момичета благодаря fantaziq, прочетох много внимателно всички постове видях и снимките с обръснатото коремче -милата животинка -така се трогнах ..........Знам че ме чака подобно изпитание но щом това е за доброто на животинката ще го направя дано да понапълнее после като и премине ....горката Маша ако знае какво и замислям немога да се отърва от вината си а и обясненията как гледат безпомощно..........
fantaziq за колко време се възстанови котаната напълня ли ?

elli
19.10.2009, 17:34
fantaziq, напълно познато и неприятно чувство изпитвах и аз, но всичко мина и замина и сега ми предстои втори път тази операзия с другата котка

Аби, ако нямате ветеринар мога да ти препоръчам нашият, много е готин с добро отношение към животните и хората с тях , а и си разбира от работата.

Обикновено напълняват след кастрацията, и казват че ставали по-мързеливи, но в нашият случаи това за мързела не излезе вярно, такъв купон се вихри, че ти е бедна фантазията

abi1004
20.10.2009, 11:16
Хиляди благодарности момичета за отговорите:kissyou::kissyou: .elli ще съм ти благодарна да кажеш за твоя доктор щом вече е доказано добър.
Oще малко и ще се заемем с начинанието...........това е положението стискайте палци да е всичко ок.
:kissyou:

leti_at
20.10.2009, 11:49
Аз никога не съм гледала котка, но по това ,което съм чела из различните форуми ...също съм на мнение,че специално при котките кастрацията е по-добрият вариант ( пред инжекции и таблетки).
Имам близка ,която си кастрира женската котка..и от как го направи..просто вкъщи се родиха...при нея ветеринаря беше познат,котката остана при него един ден след операцията..тя си я получи вече спокойна...за 3-4 дни всичко отшумя..козинката по коремчето бързо порастна...и сега си имат една спокойна и щастлива писана...
Успех.. на теб и котето ти...

almateq
20.10.2009, 14:09
Момичета ,извинявайте че ви занимавам може би с глупави въпроси , но искам да попитам има ли някой с опит в кастрирането на котки и по-специялно на женски . Толкова неща прочетох в нета и толкова противоречиви мнениия че съвсем се обърках. Много моля ако някой има опит с домашния си любимец да сподели. Разбирам че операцията е доста тежка и съвсем не е шега ...толкова се обърках а моята Маша вече е тръгнала да се разгонва и доста настоятелно започна да мяука.....

здравей!Не се притеснявай от операцията- не е толкова страшна.Ние изчакахме нашата Маша да роди три пъти и тогава я кастрирахме-така ни беше препоръчал доктора.Сега вече нямаме проблеми с мяукане и препикаване.Операцията не е тежка-взехме си я след няколко часа и до следващия ден беше вече добре.

daniel4i
20.10.2009, 18:17
Здравейте, най - скъпото нещо което ми остана в наследство от моя баща е котето ми. Тя е на 5 години. Има си паспорт и редовно си посещаваме ветеринар. Но аз съм против кастрацията, защото не им стига на милите животинки, че ги отделяме от тяхната естествена среда и ги нагаждаме с нашият начин на живот, но и да им причиняваме това нещо.От тази гледна точка съм против кастрирането. За 2 години научих всичко за него като интервенция и т.н. Нещото, което може да се отчете като плюс е че се удължава живота на котето с 1 до 3 години. Не се разгонват и не "парфюмират". От друга страна обаче те изваждат матката , яйчниците, прекъсват яйцепроводи и т.н. което погледнато от хуманна гледна точка си е живо осакатяване. Медицината сега е много напред и има инжективни препарати, предимно френски и немски които се слагат подкожно и се слагат 2 пъти годишно, почти без противопоказания. Така че помислете кое ще е по - доброто за едно същество, което е сред най - близките ви и какви ще последствията за него от едно евентуално кастриране.:kissyou:

lari
20.10.2009, 18:38
Да се включа и аз в темата, като човек патил по кучешки и котешки проблеми със здравето.Има инжекции, но след време те показват своите негативни прояви.По този въпрос съм изчела куп литература,консултирала съм се с ветеринари от Пловдив и Стара Загора.Като най-безопасна интервенция всички предлагат кастрацията.Има и такъв момент при женските животни, че след определена възраст се получава загнояване на матката-тогава пак се вади заедно с яйчниците, но вече операцията е доста по-сериозна.Минала съм и през това.:(
Лошото е, че нашите любимци не могат да изкажат свое мнение и са изцяло зависими от нашите решения!:(:confused:

marji
20.10.2009, 20:01
Е, да се изкажа и аз: Имам две котки - женски, и засега все още не мога да се реша да ги подложа на кастрация. Не за друго, а защото съм чувала за много усложнения, предизвикани от некадърни ветеринари. Сигурно ако ветеринарят си разбира от работата всичко ще мине безопасно, но... още не мога сама себе си да убедя. Засега караме на инжекции. Бих искала обаче да ви споделя какво е мнението по този въпрос на един наистина опитен ветеринар. Според него независимо дали инжектираме котките, дали им даваме хапчета против разгонване, или ги оставяме от време на време "да си почиват" - тоест да забременеят и родят, практиката показвала еднаква степен на опасност от рак на матката или на млечните жлези. Според него единственият начин да предпазим любимците си е да ги кастрираме. :idea:

kamellia
21.10.2009, 09:17
През май месец си взехме аквариум и имаме рибки тук в Сливен! За кратко имах и едно пикенезче на гости, докато му намерим нов собственик.
Маржи, чувала съм че женските котки и кучета трябва поне веднъж да станат родители, заради същите здравословни проблеми:)
Кастрацията е най- сигурният начин иначе:thumbup:

wad5sf
27.10.2009, 12:39
Преди 4 дена кастрирах моята Миричка, която ви представих. Все още съм твърдо убедена, че е за нейно добро. Но сърцето ми спря от страх, защото тя цели три дена не можа да се съвземе от упойката...Наливахме водичка със спринцовка, размивахме храна и давахме по същия начин. А тя обръщаше главичка само като ме види. Нараних сериозно доверието на моето мило другарче!
Едва вчера пийна водица, хапна мъничко и дойде да се сгуши при мен, както си правим всяка вечер!

Споделям го от радост, но и - в случай че ви предстои, да имате предвид, че възстановяването не винаги е както пише след часове или най-късно на втория ден.

lari
27.10.2009, 16:15
Не се притеснявай, мила! Това е травма за животинката! Пиша го от опит.Минала съм през какви ли не операции на домашните си любимци.Минава,но ние страдаме с тях!:(Пожелавам бързо възстановяване!:kissyou:

leti_at
29.10.2009, 15:20
Не мога да не ви развеселя с една случка от тези дни...Като се сетя..вече втори ден си се смея сама... :) :) :)

Прибирам сина ми (4 г.) от градина..Вече сме си на нашата уличка и аз виждам едно куче от породата чау-чау...И като всеки изкушен човек, който е отглеждал дъълго време куче, поспирам да му се порадвам, макар и отдалече...Кучето пресича нашия път и стопанката му си го води просто....Аз казвам на Дани..."Виж мамо, какво красиво куче!".. Очаквам и той да ми каже нещо от сорта.."много е хубаво-прилича на мече"...защото и синът ми обича много кучетата..
А моят малък мъж :) започва много яко да ме дърпа и тегли..все едно земята под него гори...бяга напред ,но не ми пуска ръката и дърпа ли, дърпа...
Аз му викам..."Какво има маме, виж какво е красиво това кученце...а той, АБСОЛЮТНО СЕРИОЗЕН МИ ВИКА-..ТОВА НЕ Е КУЧЕ БЕ МАМООООО, ТОВА Е ЛЪВ ! БЯГАЙ ПО- БЪРЗО!"
Стопанката на кучето го чу и като прихнахме двете да се смеем..
А той миличкия- с едно сериозно ,уплашено личице...се опитва и мен да издърпа по-надалеч от кучето..
Хем ми стана смешно, хем мило..Можеше да ме пусне и да изтича до нашата врата, явно беше много уплашен..., ама не.. и мама трябва да спаси! :)

Radi
29.10.2009, 15:52
Лети, детето си е право, без мама за никъде не сме, но наистина тези кучета са много големи и приличат на плюшена играчка. Аз също страшно много ги харесвам но...... наистина приличат на лъв:D Много ме развесели с тази история:D::D

ratka
05.12.2009, 14:33
http://data8.gallery.ru/albums/gallery/87289-06a10-15941093-h200.jpg http://data8.gallery.ru/albums/gallery/87289-2eb33-15941092-h200.jpg Това са нашите любимци: котката Сиса и костенурката Миро. Вече трета година са част от нашето семейство.

i_georgieva
08.12.2009, 16:38
рибоци в 80 литров аквариум - много ме слушат и не задават излишни въпроси...;)

Denica
08.12.2009, 20:34
Ето ги и моите любимци ... :D Рори умира да ближе ушите на Габриела :crazy:

lari
08.12.2009, 22:20
Габриела е една малка чаровница:kissyou:!А Рори каква порода е?Страхотен пазач!:flower:

wad5sf
09.12.2009, 08:40
Denica, сигурно си и щастлива и спокойна с малката принцеса и нейния верен и грижовен другар! Изглежда се е зародило едно искренно и силно приятелство.:clap:

leti_at
09.12.2009, 08:53
Дени,
страхотни снимки...:clap:
Да ги пуснеш и в зоофорума...много се радвам на такива моменти...
Как мислите, Габи като порастне, ще обича ли животните? Ще се страхува ли от кучета? Би ли хвърлила камък срещу животно?:no:
Много се радвам на майки като теб, защото любовта към животните се и възпитава...:clap::clap::clap:

Denica
09.12.2009, 09:32
Наистина съм много щастлива, че така бързо се спогодиха двамата!
Лари, Рори е порода Голдън РетСтрийтър :D - прибрах го от улицата месец-два преди да забремения ...
Той ми беше най-вярното другарче по време на бременността - той си знае какви настроения и бури от хормони е преживял ... Подписът ми е в негова чест :gipsy:
А сега верно е неразделен от малката - спи в нейната стая почти непрекъснато, радва й се, опитва да я оближе цялата, но не му давам още и е леко разочарован ... Най-обича да наднича вечер в коритото докато я къпем и да й ближе краката след масажа :crazy: - явно му допада хидратантния лосион.
Лети, с теб си знаем, че сме от една порода, но винаги приемам думите ти като голям комплимент ...

elli
09.12.2009, 09:43
Дени, страхотни снимки, :clap:
направо ми се насълзиха очите от кеф като ги видях,
толкова са мили :kissyou:

Denica
18.12.2009, 16:21
Да ви покажа как Рори пази къщата ... Или пък клюкари ... :D И една страстна целувка :kissyou:

lari
18.12.2009, 16:30
Рори е сладур, а двамата сте чаровни!:kissyou:Но да обменим опит-как чистиш дивана и всичко останало от косми?:confused:Аз лично много трудно се справям:(

Denica
18.12.2009, 16:33
Рори е сладур, а двамата сте чаровни!:kissyou:Но да обменим опит-как чистиш дивана и всичко останало от косми?:confused:Аз лично много трудно се справям:(

Ами смуча всеки ден ... :( Но пък ние сме без килими и паркет се чисти лесно - 120 квадрата за 30 минути. За диваните съм си купила едни лепящи четки и си ги четкам - или с влажна ръка прокарвам отгоре и те се събират космите. Рори е с мека козина и е лесно.
Но пък за тези целувки съм готова и по два пъти да чистя :D
Сега му купих едни витамини и ако има ефект ще пиша!

lari
18.12.2009, 16:58
Благодаря за отговора! Процедурата ми е позната:DДа са ни живи~:kissyou:

ANIMONI
19.12.2009, 07:27
Дени,какво ли ще правят след време кандидат зетьовете с такъв пазач?Чула съм че могат да бъдат много ревниви.Снимките са много красиви,но тъй е -каквото застане такова излиза

Denica
19.12.2009, 09:04
Дени,какво ли ще правят след време кандидат зетьовете с такъв пазач?Чула съм че могат да бъдат много ревниви.Снимките са много красиви,но тъй е -каквото застане такова излиза

Към момента ревнува съмо мен, но ще видим по-късно :D Иначе ще търсим зет кучкар - друг няма как да вземем :D (или той нас)!

wad5sf
19.12.2009, 12:28
http://picasaweb.google.bg/lh/photo/kYjTnm5rlCPfUP0WxCVwAA?feat=directlink
Искам непременно да споделя, при какви сложни обстоятелства се налага да бродирам!
Само изчаква да седна и веднага се намества. Очаквам всеки момент да поиска игла и конец...:D:D:D

vanina5860
19.12.2009, 13:19
И при мен беше същото - а когато стана от мястото си, дори за секунди, той вече се е паркирал на мястото ми, въпреки това, че слагах една възглавничка, за да му пречи. На всичкото от горе, се правеше, че спи, едва ли не, зимен сън. Бях се принудила, да му се оформи кът, от където да ме наблюдава до като шия.
А на Деничка искам да кажа, че си представям как ще бъде, когато сладураната порасне и започне да се катери като Рори - да незнаеш на кого да се скараш:kissyou
http://i048.radikal.ru/0912/fb/fdd0ceb786e1t.jpg (http://radikal.ru/F/i048.radikal.ru/0912/fb/fdd0ceb786e1.jpg.html)http://s43.radikal.ru/i099/0912/51/a7ed7e24fbf2t.jpg (http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i099/0912/51/a7ed7e24fbf2.jpg.html)
http://s55.radikal.ru/i149/0912/59/2abc75250f7dt.jpg (http://radikal.ru/F/s55.radikal.ru/i149/0912/59/2abc75250f7d.jpg.html)http://s47.radikal.ru/i118/0912/b3/288492300b97t.jpg (http://radikal.ru/F/s47.radikal.ru/i118/0912/b3/288492300b97.jpg.html)

marji
19.12.2009, 13:22
http://picasaweb.google.bg/lh/photo/kYjTnm5rlCPfUP0WxCVwAA?feat=directlink
Искам непременно да споделя, при какви сложни обстоятелства се налага да бродирам!
Само изчаква да седна и веднага се намества. Очаквам всеки момент да поиска игла и конец...:D:D:D

Позната картинка...:D Едната от моите две писани като ме види в такава поза с гоблен в ръка, гледа веднага да се пъхне под панамата.:D

leti_at
19.12.2009, 15:23
Към момента ревнува съмо мен, но ще видим по-късно :D Иначе ще търсим зет кучкар - друг няма как да вземем :D (или той нас)!




Ние пък ви взимаме ВЕДНАГА.."КАНДИДАТ-ЗЕТЯ ГИ ОБИЧА, ВЪПРЕКИ,ЧЕ ЗА СЕГА МААААЛКО И ГО Е СТРАХ...ХЕМ ИСКА ДА ОТИДЕ ДО КУЧЕТО, ХЕМ ГО Е ШУБЕ....ОБАЧЕ КАНДИДАТ-СВЕКИТО-Т.Е. МОЯ МИЛОСТ , УМИРА ЗА КУЧЕТА..ДОГОВОРИХМЕ ЛИ СЕ?:D

blue_bouble
22.12.2009, 11:22
Не знам как е с ваште котки, но моята щом види отворена чанта на лаптоп и се омъква.Но намерихме алтернатива - кутия за обувки.

http://s52.radikal.ru/i136/0912/5e/2500339ea266t.jpg (http://radikal.ru/F/s52.radikal.ru/i136/0912/5e/2500339ea266.jpg.html)

Едвам се побира в кутията, но....

http://s43.radikal.ru/i101/0912/54/87fd0fd27d4ct.jpg (http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i101/0912/54/87fd0fd27d4c.jpg.html)

Ето как нашата пухла чака Дядо Коледа-:D

http://s45.radikal.ru/i107/0912/f8/067ea249a9a3t.jpg (http://radikal.ru/F/s45.radikal.ru/i107/0912/f8/067ea249a9a3.jpg.html)

wad5sf
22.12.2009, 11:40
Мойта Мира само инспектира съдържанието на чантите. Сконфузно става, когато имам гостенки...:shy2:
Но твоята красавица има жестоко кътче:clap: И като една истинска принцеса си чака подаръците под нейната елха (защото както знаем за котаните всичко е само тяхно...)!

blue_bouble
22.12.2009, 11:44
Мегина влиза само в чанти на лаптопи, чака да дойде някой и да си остави чантата отворена.А мястото и под елхата е запазено от миналата година- лежеше нон-стоп на принтера/ сега той е под кутията/ , но сега поне не и висят лапите :D:D:D

Radi
22.12.2009, 11:51
Блу, и аз един ден щях да си отида на работа с котката в дамската чанта. Той все още е малък и е колкото гранка прежда. Обожава да се пъха във всякакви чанти, даже и в наелонова.:D