PDA

Покажи пълната версия : Има ли гоблен, които мразите и не можете да го понасяте?



leti_at
01.02.2007, 15:21
Здравейте, малко е нестандартна тази тема, но ще ми е любопитно да ви чуя мненията?
Аз например мразя"Мона Лиза"(... и картината не понасям! Като я гледам ми е гадно, усещането ми е неприятно...усмивчицата й ...тръпки ме побиват,не мога да обясня защо е така....).Една приятелка се пробваше да шие, беше я избродирала почти1/6 и понеже емигрира ми подари този започнат гоблен, който имаше доста грешки, отзад гърбът беше с един впит конец, а не както трябва да бъде, имаше и объркани места, аз отначало се опитвах да го оправя, но трябваше почти целия да го разшивам.Ако ви кажа какво направих...ужас малко ме е срам, но...накрая се ядосах и...го разрязах!И до днес не съм й казала.Страшно ме дразнят и "Конете на водопой", защото тях ги има във всяка къща от соц. време още.Когато запачвах да шия...кой какво правеше или ги имаше ушити или в момента ги шиеше...а казват, че носели щастие, е да ама мен ме дразнят.Точно това харесвам днес, че човек има много възможности, има много фирми, нестандартни разработки и др.:cry: И накрая като ще си признавам грехове да ви кажа и кой е гобленът който ми се опъва най- много и още не съм го завършила...срам не срам, ама го шия от 1999 година-това е "Кралското езеро" -имам да довършвам около 1/3.. и все го зарязвам милия заради нещо друго...Обяснавам си го така, този гоблен всъщност си го купи майка ми,избродира 1 конец и реши, че няма да шие, не виждала...действително не беше шила, както трябва, беше пропускала...аз го разших и си го започнах наново...е да ама това не е моят гоблен, изборът не беше мой ...и все не мога да го довърша...иначе не си мислете, че само хващам и зарязвам гоблени.Не, всичко си довършвам, само с този ми е мъката....И понеже все имам нещо друго любимо купено да чака ред, моето Кралско езеро все си остава недовършено...Решила съм, че като довърша"Падащата звезда" , която е за сина ми, ще се върна към Езерото, дано и този път да не се изкуша с нещо друго....Вие имате ли такива проблеми с гоблени...споделете..?.:-|

leti_at
01.02.2007, 17:01
Здравей скъпа,Radrod.Много се смях като прочетох отговора ти!:D ЗНАЧИ НЕ СЪМ САМО АЗ ТАКА!!!!Това със запознанството е хубава идея и не е трудна за осъществяване, защото както виждам и ти си от Пловдив...Поздрави!:kissyou:

sweety
01.02.2007, 21:44
И вие ли сте от Пловдив?! :D Значи сме станали повече :)

Иначе по темата: Харесвам коне на водопой, но не ми харесва, че са наистина страшно известни и още от времето когато е имало 5-6 известни гоблена те са били шити от всеки...може би ако се преработят може да станат още по-красиви и да им се придаде един нов чар :idea: Иначе за грозни гоблени, ще си го кажа - еми не ги харесвам повечето вилерови...не казвам всички в никакъв случай!!! но повечето като ги видя и лошо ми става, сигурно съм единствения човек във форума, който не ги харесва, но не мога да си кривя душата :D Може би защото вече има къде къде по-изразителни гоблени ( пример - Dimensions, HAED), а тези са някак си по...дървени ако мога така да се изразя :confused:

Pepito
01.02.2007, 22:46
темата е много интересна , картината или гоблена трябва да носи наслада и положителна енергия , аз мразя лошо комплектовани гоблени с грозни непреливащи се цветови нюанси и понеже вилеровите наистина ги помня от соц време , никога не съм харесвала момичето на скалата , едно дето е легнло по корем и мноооооооооооооооооооооооооооооооого небе и един друг който май се казваше Недопитата чаша пак е вилеров

keli_9
01.02.2007, 22:53
И аз не харесвам "коне на водопой",но ми го бяха купили и аз искам не
искам го уших и го подарих на свекървата защото тя харесва много коне. Бях чела някъде че носели щастие,но не бих ги ушила втори път никога.Много са ми скучни.Това е мое мнение.

:(

pmihova
01.02.2007, 23:47
Чак да мразя - не, но определено не харесвам вилеровите гоблени, особено прехвалените Тайната вечеря и Танцуващите музиканти. Не мога да си представя кой ще си боде очите за огромен гоблен като Тайната вечеря, толкова по-красиви има ... http://www.kolobok.us/smiles/light_skin/to_take_umbrage.gif

marji
02.02.2007, 00:03
Май чувството дали харесваш или не един гоблен зависи до голяма степен от обстановката в дома, пък и от възрастта. :D Аз съм надхвърлила 40 и ненавиждам йероглифи, японки, къщички с извити покривчета, символи, пирамиди, фараони и изобщо всичко, що напомня Япония или Египет. А вилеровите гоблени? Може да ви се види странно, но съм луда по тях. :loveglasses: Гледам, гледам из форума да си избера нещо за шиене и по-добро от вилеровите пейзажи и икони не виждам. Е, харесват ми, разбира се и други, дори от 2-3 седмици се мъча да започна един пейзаж на Vervaco и Фелин на Сара Моон, но .... нещо не върви. А между другото събрах конците на ... една вилерова икона.:idea:

sneji
02.02.2007, 10:00
Хмм,интересна тема,досега не бях се замисляла по този въпрос.Като цяло,харесвам пейзажите,иконите,графиките и може да се каже мразя портретите.Като ги гледам ,имам усещането:confused: ,че се намирам в музей,всичко е потънало в прах,а на стените висят портрети на хора,на които кой знае защо трябва да се възхищавам.Определено ми действат подтискащо:( .Винаги съм искала да ушия "Пътят към църквата"-не знам защо и все го отлагам заради друг гоблен.:)

pepina
02.02.2007, 11:27
И аз имам гоблен който не мога да кажа ,че го мразя но толково много ме измъчи :confused: че го ших с голямо неудоволствие.Единствената причина
да го довърша беше това ,че каквото и да захвана не го оставям незавършено:idea: Панамата е толкова тънка като пергамент и се шие с една нишка и то повечето са бледи цветовете на бяла панама.Затова сега съм го наказала:D завит е на рулце и прибран в гардероба за да не го виждам:D

pepina
02.02.2007, 11:46
И вие ли сте от Пловдив?! :D Значи сме станали повече :)

Иначе по темата: Харесвам коне на водопой, но не ми харесва, че са наистина страшно известни и още от времето когато е имало 5-6 известни гоблена те са били шити от всеки...може би ако се преработят може да станат още по-красиви и да им се придаде един нов чар Иначе за грозни гоблени, ще си го кажа - еми не ги харесвам повечето вилерови...не казвам всички в никакъв случай!!! но повечето като ги видя и лошо ми става, сигурно съм единствения човек във форума, който не ги харесва, но не мога да си кривя душата Може би защото вече има къде къде по-изразителни гоблени ( пример - Dimensions, HAED), а тези са някак си по...дървени ако мога така да се изразя :confused:

:clap: Поздравявам те за изказването ти!Уверявам те ,че не си единствена в този форум.Всеки гоблен с времето си .Wiehler e разработил гоблени които са били прекрасни за времето в което е живял,това време отдавна отмина.Все едно да се возим на парен локомотив като има вече електрически и свръхзвукови .
Да не забравяме ,че има закоравели традиционалисти ,и те уверявам че не е от възраста -моята майка е на 62 години и тя също се е увлякла по съвременните и нетрадиционни гоблени .Та огледайте се наоколо,прогреса е навсякъде :D защо не и при гоблените

Marinera
02.02.2007, 15:33
И аз не харесвам широко разпространените гоблени като разни кораби, кошници с цветя, коне, пък дори и портрети, които ги има във всеки дом. Колкото и да са красиви, не ми правят никакво впечатление. Харесвам по-нестандартни, по-различни неща, които не се срещат често и знаеш, че ушиеш ли ги, ще имаш почти уникат.
С това за Вилер съм съгласна :confused:

st_dobri
02.02.2007, 15:56
:D :D досега винаги са ми се карали като кажа, че не харесвам вилеровите гоблени - много се радвам, че има и други като мен. не ме разбирайте грешно, те имат свой, особен чар, но на мен повече ми харесват по-ефирни, по-въздушни такива като ланарте, пермин, дайменшънс, мирабила, HAED, мистик стич (макар, че цветовете им са повечко от психическата ми граница :) )и други такива.
а вилеровите сякаш ме дебнат от стените и чакат да им обърна гръб за да ме затрупат с прах и древност :gipsy:

lari
02.02.2007, 16:10
Здравейте всички .Нека и аз да си кажа мнението. Не искам да обидя никого но не съм съгласна ,че едва ли не Коне на водопой са символ на соц. времето. Просто у на гобленарството нахлу бавно и в началото имаше много малко избор на модели . Аз също не харесвам този гоблен но много мои приятелки си го ушиха защото се шири мнението ,че трябва да го има във всяка кухня за здраво и щастливо семейство . За много от гоблените има различни теории и всеки има право да им вярва или не. А Мона Лиза бях обещала да ушия на племенника си--той я боготвори. Но преди време четох за пореден път историята на картината--за кого е поръчана, при кого е отишла после, къде е препродадена и т.н. Като този път допълваха , че дали е съвпадение или не--но във всички семейства ,където е попадала се е случвало голямо нещастие. Не съм фанатичка но много обичам това дете и реших ,'че няма да я шия .Предложих му някой друг да я ушие-давам комплекта но да не излезе от моите ръце. Може да ви е смешно но все още комплектът е у мен и никой близък не се съгласи да я шие. А на племенникът уших друго по негов избор . Вилеровите гоблени ми харесват но има и много добри нови разработки

ruse
02.02.2007, 16:53
E,Вилеровите гоблени са класика!
Аз също имам гоблен, който не ми допада-"Пролет в планината". Купих го с голямо желание, а го ших насила, защото още в началото като започнаха да се редят едни зелени "остри" цветове/поляна/, а сред тях-розово цъфнало дърво и всичко това на фон,който изразява задаваща се буря. Дори не мога да го опиша!Не обичам " китайската тематика"- хора, букви,символи...

Diana Delibasheva
02.02.2007, 16:59
Имах период, който наричам "Вилеров". Тогава уших няколко оригинални Вилера, купени от фирмата в Германия. Гордеех се с тях, но това продължи докато навлезнаха други хубави фирми в България - много по-модерни като дизайн, много по-нагласени като схеми и изпълнение....Така че сега съм в по-друг период. Като изглючим креватната живопис на Солария - понасям всичко. Обичам религиозни мотиви, абстракции, цветя, фен съм на Ланарте. Харесвам всичко с хора и ярки цветове. Всяка красива картина ми харесва.

rujanka
02.02.2007, 20:49
:clap: за хубавата тема.
И аз не харесвам Вилеровите гоблени с изключение на 1-2. За конете на водопой - да не говорим а и това 4 към едно.....
Шия от почти година и до сега само 1 : 1. Щастлива съм че открих форума и вас в него мили момичета.
Според мен гоблена трябва " да ти пълни окото" както се казва, а и в съвременните жилища от къде толкова място за такива големи гоблени. Все пак 21 век сме. И аз харесвам по-нестандартни и не толкова често срещани гоблени. Това е.

Masha
03.02.2007, 11:16
Вчера прочетох мненията Ви и ми оставихте доста неща за размисъл тази нощ. Първо, пишете,че не харесвате вилеровите гоблени.Моля помислете- всички колекции,които съм виждала има не един, а по няколко вилерови гоблена.Честно,още по колко модела сме колекционирали като схеми от Нета?Съгласна съм,че преди нямаше много голямо разнообразие от модели и конци,но и тогава пак шиехме вилеровите гоблени,а не пейзажите от сп."Жената днес".Ами сега - от Нета могат да се свалят каквито не може човек и във фантазията да си представи модели и... колко от нас се захващат да ги шият.Много малко и то пак по пътя на видях го ушит,много ми хареса и аз ще го направя.Само няколко съм виждала смело да се захванат с нещо изключително различно и сложно и неповторимо.Освен това, не всичко,което ни се показва е красиво.С риск да ме нападнете - аз не разбирам гоблените на НAED,не виждам красотата, а само упражнение по сложност.Не ги следя,но с удоволствие ще искам да видя ушит такъв гоблен от техен любител в нашия форум.За шиенето 1:1 или 1:4 се писа много дълго.Всеки може да шие така,както му харесва.Вчера посетих едно малко магазинче,където се предлагаха много гоблени,модели от Нета и изпълнени 1:1, а не с кръстчета.Бяха много красиви,изработени с вкус и подбора на цветовете беше много добър.Приятно местенце.За тези от София- ул.Гладстон" № 17- раб.време 11-17ч. от понеделник до петък.А за тези от провинцията - при идване в София- препоръчвам да го посетите.Конците са ДМЦ, има панама и за шиене 1:1.Моделите са много хубави и ясни.
Аз лично нямам гоблен,който мразя-много силна дума.Имам само такива,които много харесвам и такива,които не бих шила,защото са големи или сложни или не ми харесват цветовете и т.н.
Интересна тема.Ще ми бъде интересно да чуя и други мнения.

marji
03.02.2007, 12:26
Маша, поздравявам те за това мнение, приятелко!:clap: :kissyou: Абсолютно си права - всеки от форума с много малки изключения има в колекцията си вилеров гоблен, макар и не винаги оригинален, а преработка на друга фирма. А повечето - особено младите, отричат вилер като отживелица. Каква ти отживелица, та това е класика! Кой друг дизайнер е сътворил нещо по-красиво?! Я погледнете само небето на всички вилерови пейзажи - то носи толкова настроение, сякаш ви говори! И, разбира се, всичко зависи и от обстановката в дома - не можеш да сложиш "Бой с петли" или "Сиси" сред едно напълно съвременно обзавеждане. Както и ефирните романтични творения на Ланарте няма да вървят сред старинни дърворезбовани мебели. Поради тази причина и аз напоследък се насочих към няколко гоблена на Vervaco, макар че доскоро не можех да понасям гоблени, по които се виждат неушити части от панамата.

viking
03.02.2007, 12:34
Наистина преди 20 години нямаше богат избор на гоблени, имаше само вилеровите , фрегата, Мона Лиза, косници, мадона, и др. Копмлектовките обаче бяха доста сполучливи на цветове което не може да се каже за днешните фирми (не всички разбира се). Аз уших Мона Лиза и се гордея с нея , прилича много на картината и си я харесвам. От вилеровите има някои които ги харесвам, но наистина сега има много други красиви, оригинални и нестандартни гоблени на други фирми.
Не харесвам гоблени икони и на религиозна тематика, мисля че никога не бих ушила такъв

pepina
03.02.2007, 13:40
Аз съм от тези които са привърженици на модерния стил в гобленарството.
Не защото отричам гоблените на Whiler ,а защото не ми допадат .vikingаз също не съм шила икона ,и не изпитвам желание за товаВ къщи имаме една икона ,която е оригинална (в смисъл не е печатана ,а ръчно рисувана )и осветена в манастир.Мисля ,че няма нужда от повече икони,у дома ще заприлича на олтар :confused: Не искам никой да засегна с това мое изказване.Но това е моето мнение:kissyou:

yonka
03.02.2007, 13:51
Няма гоблен ,който да мразя.Едни ми харесват ,други не.Не харесвам Кралското езеро и няколко от този тип.Дори вкъщи се шегувахме,че приличат на табли за старите легла.Вярно е ,че има много нови разработки,но според мен доста от тях не са сполучливи.А колкото до вилер според мен те са класика.И още всеки има собствен вкус и шие каквото му харесва.Също така не вярвам в суеверия.Чувала съм какво ли не .Ифигенията носела нещастие ,Конете на водопой пък я неутрализирали,едни лалета били 13 и т.н.

deyna
03.02.2007, 15:05
съгласна съм с yonka.наистина или нещо ти харесва или не. но специално за "мона лиза"....ужас. имам схема от доста време но съм я виждала готова и наистина е подтискаща и аз незнам защо.а колкото до това дали ще ти е трудно да довършиш нещо е друг въпрос.ших "константин и елена".гоблена изглеждаше чудно .започнах да го шия и изведнъж ни напред ни назад.зациклих за доста време и после изведнъж го уших за раз бройки.мисля че не можеш да шиеш без желание.за това неможеш да се насилиш ида го правиш само защото трябва да го свършиш.така че нека го правим предимно за удоволствие нали?

Nellyyyy
03.02.2007, 21:01
Аз по принцип харесвам всякакви гоблени може би с изключение на тези, които са на религиозна тематика. Иначе от фирмите предпочитам Ланарте и се надявам да имам възможност да бродирам техни оригинални комплекти.И въпреки това съм си обещала, че някой ден ще избродирам Момичето на скалата(Вилер), защото това е един от любимите ми гоблени

sweety
03.02.2007, 21:22
Хубава дискусия се е заформила :idea: Аз пък съм точно от тези, които са на мнение, че Вилер просто не са съвременни гоблени и това си е... човек може само да види колко видя бодове са използвани - само 1-2...а в гоблена, който шия сега има 3-4...и това има значение, понеже се постига даден ефект...има само два гоблена на вилер, които ми харесват и това са "Сиси" и една икона, която marji ми изпрати наскоро (за което наистина много й благодаря :kissyou: ). Сиси никога не бих я ушила (въпреки че ми се иска) понеже единственото подходящо място за нея по мое мнение е в някоя бална зала или музей, просто не мисля и никога няма да мисля, че тя може да подхожда на един скромен малък хол...това е лично мнение :) И друго - настроението на вилеровите гоблени е мрачно...ако погледнете примерно веселите музиканти, сиси, тайната вечеря, в първите два преобладава сиво или друго тъмно... просто сегашните дизайнери разработват много по-красиви модели, които внасят нещо което вилер няма - свежест и светлина, а за мен точно това е облика на един съвременен дом - светъл и приветлив... Аз лично много повече бих се зарадвала на някой пермин с техните уникални пейзажи и миниатюри или на дименшънс, а също и Вервако и Ланарте отколкото на веселите музиканти да речем :no:


П.С. Понеже в предното мнение забравих сега да добавя - сигурно пак съм единствена или една от малкото, ама на Солария също не ги харесвам...мисля че някой беше казал, че техния стил е "креватен" и мисля че това сравнение е много точно :)

фурияІ65
03.02.2007, 21:27
Като прочетох мненията,мога да кажа,че аз съм привърженик на Вилер.Моите гоблени повечето са от каталога на Вилер,много малко са други разработки,но всеки е свободен да харесва или не нещата.Аз виждам тук красоти сътворени с много труд и любов и не бих си позволила да кажа,че нещо е отживелица , кич или да го отрека,само защото на мен не ми допада./ На вкус и цвет-товарищ нет./Красотите показани тук,независимо от кой каталог са,за мен са наслада за очите и душата ми. Спорна работа на всички.:kissyou:

Joly
04.02.2007, 00:49
Гоблените,които никога не бих ушила са "Тайната вечеря"и "Мона Лиза".Просто ми призлява като ги видя.Но това не значи,че не харесвам Вилерови гоблени-те са класика. Доста от пейзажите им бих ушила с удоволствие.Харесвам много Вервако,Пермин,Риолис-имат страшно красиви модели.И тях бих шила с радост:oops:
Абе май е въпрос на настроение при мен:confused: За това сега едновременно шия "Слънчогледите" на Ван Гог,една миниатюра на Пермин и едно зайче на Риолис.Така не ми е скучно:gipsy:

leti_at
04.02.2007, 02:04
Здравейте приятели, пиша пак аз leti_at, искам да внеса едно уточнение, защото точно аз започнах темата...АЗ НЕ ОТРИЧАМ ВСИЧКИ ВИЛЕРОВИ ГОБЛЕНИ, НАПРОТИВ МИСЛЯ, ЧЕ ТЕ НАИСТИНА СА КЛАСИКА.БЕЗ ТЯХ, МОЖЕ БИ НЯМАШЕ ДА ИМА ТОЛКОВА ДОБРЕ РАЗВИТО ГОБЛЕНАРСТВО.ТЕ СА НАЧАЛОТО.ПОМНЯ КАК СЕ ВНАСЯХА, ПОЧТИ АПОКРИФНО ОТ ТОГАВАШНАТА ЗАПАДНА ГЕРМАНИЯ.ИЗВИНЯВАМ СЕ АКО СЪМ ОБИДИЛА НЯКОЯ ТЯХНА ПОЧИТАТЕЛКА.КОГАТО ПУСНАХ ТАЗИ ТЕМА ВЪВ ФОРУМА ИСКАХ ДА КАЖА КОИ ТОЧНО ГОБЛЕНИ МЕ ПОДТИСКАТ, ВЛИЯЯТ МИ ЗЛЕ, НЕ МИ ХАРЕСВАТ ИЛИ ГИ ШИЯ ТРУДНО-ИМАХ ПРЕДВИД ТОЧНИ ЗАГЛАВИЯ.ТОВА СИ Е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ.Идеята ми беше да чуя кои гоблени ви действат така и на вас (имах предвид конкретни заглавия).Да ви кажа честно не знам кои гоблени са вилерови и кои не.Що се отнася за "Конете на водопой", просто съм прекалено млада и проших в малко по ново време....иначе те сигурно щяха да висят и в моя хол, защото просто имаше много малко неща за шиене!...и да ви кажа...зор не зор ще си довърша прословутите Балкани(така си кръсти дъщеря ми "Кралското езеро", когато беше двегодишна)просто не е в стила ми да оставям недовършени неща!Поздрави на всички!

pmihova
04.02.2007, 22:20
Сега се сетих за още един гоблен, който никога не бих ушила - "Дамата с хермелина" на Леонардо Да Винчи. По лични причини - когато бях на 17 една репродукция на тази картина върху дърво падна на главата ми и ми счупи носа, оттогава не мога да я гледам даже :shock:

love_milica
23.05.2007, 14:57
Малко отварям остаряли теми :-| , но и аз да си кажа
Не че толкова ги мразя, но като преглеждам сайтове за гоблени и ако още веднъж попадна на Коне на водопой или Момиче с книга сигурно ще се гръмна, писнало ми е да ги срещам навсякъде

alunagalia
23.05.2007, 15:40
Интересно ми стана и процетох мненията:clap: ами различни са защото ние сме различни. Аз лично възприемам шиенето на гоблени като рисуване с техника - бродиране. За мен всеки гоблен е картина. Изработвайки тези творения всеки от нас има своят стил и подчертана индивидуалност, която извира от характера и моментното настроение.
Аз например днес харесвам определени гоблени , утре други ,започвала сам много и много сам зарязвала още след парвия работен час, някой от тях дори не помня! Незная от какво зависи да ушия един гоблен - имам го около 15, винаги душата ми е била в някаква хармония с картината. Нокога не сам мислила каде ще я окача и в действителност имам само един гоблен в рамка. А може би за мен те са терапия.

чучулигата
23.05.2007, 16:25
харесвам икони но никога не бих ушила гоблен който е на религиозна тема без да е икона-например-ангел хранител или исус чука на вратата.харесвам някои от вилеровите.определено обаче когато реша да шия някой гоблен първо си мисля дали след това ще си го сложа на стената.а много от вилеровите не подхождат на съвременното обзавеждане.конете на водопой ги ших само заради поверието че носят щастие-и то 1/1.и накрая-определено ме привличат трудните гоблени.не знам защо но не ми е интересно ако гоблена е миниатюрка или е с малко цветове.:confused: прав е мъжът ми че ако нямам проблеми гледам да си ги създавам:D

Radi
23.05.2007, 21:37
И аз да споделя, много, ама наистина ммного мразя Мона Лиза. Когато го шиех изгубих бебе и от тогава го ненавиждах, но една година по-късно когато бях на задържане в болницата моя съпруг ми донесе точно Мона Лиза, за да се занимавам с нещо. Лекаря ми каза, че ще ме изпише когато завърша гоблена.... познайте за около месец го завърших и след като се роди сина ми го подарих с много голямо удоволствие :D Но пък си нямате на представа колко щастлив беше човека, който получи тази омразна за мен Мона Лиза, сега е на почетно място в неговия дом и аз съм щастлива, че успях да му доставя такава голяма радост.:-|

mishone
23.05.2007, 23:22
Вилера си е вилер. Израстнала съм в дом пълен с вилерови гоблени -на майка ми.Може би оттогава обожавам пейзажи-вярно че са трудни, но това ме амбицира още повече. Лично аз не бих шила на църковна тематика, както и портрети.

vania.kaimska
25.05.2007, 21:02
Да си кажа честно никога не бих си губила времето да седна да ушия котета или кучета.Харесвам нещо по специфично,нещо по нестандартно,което да краси моето жилище.нНямам определена тематика,но не ми ли хареса още щом го зърна дори и да ми го подарят няма да го ушия.Така направих и с "Майчина милувка" на Милена стил.Е те тоя гоблен стоя една година и повече в шкафа ми и сега наскоро го подарих на една приятелка,която със сигурност ще го ушие.

wylchin
25.05.2007, 21:14
Аз не бих ушила Сиси. Толкова е грозна. И никога не бих ушила грозна царска мутра. Харесвам някои от Вилеровите гоблени, други не. В различни периоди харесвам различни неща. Най-новите са ми най-любими. Доскоро си мислех, че никога няма да ушия цветя, но следващият ми гоблен ще е кошница с диви цветя (много нежни сини диви карамфили и изсъхнали клонки) и освен това мисля да си купя още няколко с цветя. Сега май съм в цветарски период. Харесвам много Lanarte. Обичам да пробвам всичко ново. А за тези, които не понасят Коне на водопой, ето един вариант (нямам схемите):

flame
25.05.2007, 21:20
Страхотна тема ! :clap:

love_milica
25.05.2007, 21:55
Лично аз не бих шила на църковна тематика, както и портрети.

И аз :thumbup: , но нали никога не казвай никога ;)

vania.kaimska
26.05.2007, 20:55
Аз не бих ушила Сиси. Толкова е грозна. И никога не бих ушила грозна царска мутра. Харесвам някои от Вилеровите гоблени, други не. В различни периоди харесвам различни неща. Най-новите са ми най-любими. Доскоро си мислех, че никога няма да ушия цветя, но следващият ми гоблен ще е кошница с диви цветя (много нежни сини диви карамфили и изсъхнали клонки) и освен това мисля да си купя още няколко с цветя. Сега май съм в цветарски период. Харесвам много Lanarte. Обичам да пробвам всичко ново. А за тези, които не понасят Коне на водопой, ето един вариант (нямам схемите):
Тези коне са много хубави.Ако ви изпадне схемата моля.С удоволствие бих ги ушила

didsi
26.05.2007, 22:11
Най-омразният ми гоблен е последният ушит - Вечерна заря, бях си го купила преди десет години и едва сега го доуших, за да мога да почна нещо ново, след като попаднах на този форум и открих мнооого по-хубави гоблени. Та от десет години застой сега отново ми се възобнови желанието да шия. Също най-малко ме привличат и натюрмортите.

didi_ml
26.05.2007, 22:56
Относно,написаното за Вилер мисля,че всеки е преминал през него и благодарение на него много от нас притежават копия на известни картини.В различните периоди от живота си и аз съм харесвала различни тематики-като се почне от цветя,преминах през пейзажите и се хвърлих на образите.А скоро май ще прехвръкна на Ланарте,но преди това трябва да довърша и последния Вилер,какво да се прави,мразя да започна нещо и да не го довърша!Успех на всички,важното е всеки да се чувства удовлетворен и щастлив !

Dayli
28.05.2007, 10:30
Понеже съм голям фен на Ланарте,преди не давах дума да се издума за Вилер.Нещата обаче се промениха,след като видях ушити Воденицата на Буше и Сиси.Направо ми спряха дъха.Е от тогава спрях всичко друго и казах,че ще ги ушия.Не харесвам всичко на Вилер,например Мона Лиза,в кръчмата,тайната вечеря не бих ги шила.За коне на водопой не искам да говоря,защото са ми много омразни.Човешкият вкус се променя-и под влияние на възраст и под влияние на обкръжение и от какво ли не.Така,че не казвам никога за нищо и все пак никога не бих шила разни абстракции-не намирам нищо,ама нищо привлекателно в тях.Обичам да си губя времето с нещо стойностно.

Rossko
28.05.2007, 10:56
Аз пък не робувам на марки. Във всяка фирма откривам неща ,които ми харесват , а други-не. Така е и с Вилер и с Ланарте и въобще с всички. Като модели вкусът ми май е насочен към гоблени, изглеждащи като картини и то на ренесансови художници, но другия близнак в мен пък харесва по-съвременни като Mirabilia например. По категорична съм в това какво не ме привлича да ушия- абстракции и графики . Дори и Пермин като че ли не ме изкушава.