PDA

Покажи пълната версия : Компютърът или гобленът?



leti_at
05.02.2007, 17:15
Сладури, от както съм открила този форум като че ли по-често в свободното си време(което и без това е чудовищно малко!) се заседявам на компютъра, а не на гоблена....и после какво ще ви показвам като лично творчество? Все има нещо интересно, нови теми или някой е написал нещо към мое изказване.Не само аз, ами и дъщеря ми търчи да чете и да гледа! Вие как успявате да комбинирате двете удоволствия?
Най-много се кефя от това, че ви намерих...преди все криех, че бродирам...повечето ми приятелки ми се смееха...това било загуба на време, те като се пенсионирали тогава...Имаме двор и там ме е срам да изляза да бродирам, които мине по улицата, ме гледа все едно съм "полезно изкопаемо" !
Мъжът ми само ми се кара, че вкъщи светлината е изкуствена и слаба, че ще си разваля очите, да изляза вън и да си шия спокойно....ама мен малко ме е срам, защото всички ме гледат подигравателно.Около нас някакви фитнес зали, хората тръгнали да спортуват, пък аз с гоблена...Понякога се чувствам като...бабичка..., въпреки че ноември навърших 33.
Но, сега съм щастлива, защото намерих мнооооооооооооого съмишленички във ваше лице!Обичам ви!:kissyou:

Nana
05.02.2007, 17:24
Излизай си спокойно навън, аз ги "вбесявам" лятото околните, но гоблените са само една от "лудостите" ми и изобщо не ме смущава нищо.

Компютъра е много полезно, но и много пречещо на шиеното ми, нещо. Не е само твой проблема ако това ще те успокои. :)

GILDA
05.02.2007, 17:34
ох и на мен ми е проблем стоенето на компютъра от както ви намерих ми е много приятно да си пиша с вас обаче ме спасяват двете ми деца защото и те се редуват
аз също имам много приятелки които ми се надсмиват с тея мои гоблени защото те предпочитали били да седнат някъде да пият кафе или нещо друго пък аз бързам да се прибера от работа да наготвя и да си хвана гобленчето за тях това е смахнато обаче на мен това ми доставя удоволствие предполагам че и за вас е така иначе тези красоти няма да са факт

maleks
05.02.2007, 17:58
Има и такива моменти:С гоблена/ плетката/ пред компютъра.Ама само докато ги няма децата.

yonka
05.02.2007, 19:49
С компютъра и на мен ми остава по-малко време за гоблена,но какво пък?!А колкото тъпизми съм чула за вредата от шиенето."За какво си вадиш очите","Ама ти не го бързай толкова","За какво ти е това шиене" Гледам да не им обръщам внимание ,но все си мисля че някои ден ,ще ме ядосат и тогава ще ги пратя по" разпределение ".Шия ,защото ми харесва и докато ми доставя удоволствие ще продължавам.

marji
05.02.2007, 21:12
Аз също напоследък май повече се заседявам пред компютъра, но не мисля че това е в моя вреда. Смятам че гоблена и компютъра взаимно се допълват - компа ми дава контактите с много нови приятели, обединени от едно хоби, дава ми безплатни хубави схеми и възможност да се посъветвам с този или онзи, ако срещна някакви затруднения в изпълнението на гоблена. А който има желание, намира и за гоблените време. Е, няма да скрия, че когато съм по-свободна, гледам от служебния компютър да влизам във форума, за да мога в къщи да се отдам на шиенето!

petkova26
06.02.2007, 10:34
:-| От както открих форума,май съм повече време пред компютъра,но и за гоблена намирам време:idea:

lari
06.02.2007, 13:04
Лети,нека всеки си говори каквото иска. Когато преди18 г дойдохме да живеем в Карлово аз шиех Тайната вечеря . Вблока ме имаха като изкопаемо--тогава всички плетяха основно блузи и някои на една кука. Чула съм какво ли не за заниманието си ,но постепенно народът се зариби с гоблени и беше като някаква общност--всеки носеше ,показваше издирваше или се събирахме на кафе да шием. шиенето най-не вървеше но обменяхме много мнения. Постепенно много хора се преместиха -сега животът е такъв. От известно време и аз имам двор и наистина е много приятно да се шие отвън--а кой каквото иска да си мисли. И аз не съм съгласна с мненията на някои съседи и познати това е тяхно право . Дори съм чувала---Престани и за ядене не стават . Щом имам подкрепата на близките си и те ме окуражават да върша това което ми е приятно -другите не ме интересуват. Освен това съм безработна и гоблените и ФОРУМЪТ са връзката ми със съмишленици

Мари
06.02.2007, 13:33
Мила Лети и всички останали приятелки :)
Как може да се притесняваш от мненията на другите за твоето занимание!Аз започнах да шия гоблени преди 7 месеца докато бях в болнични след операция. Никога не съм подозирала, че мога да го правя.Една пирятелка ми донесе едно малко гобленче, показа ми набързо нещо и това беше. Аз доре се отнесох пренебрежително, но после ме увлече и край! Няма спиране!
Това беше през юни миналата година и аз тогава тръгнах на плажа сутрин заради чистия въздух. И какво мислите правих? Сядам на плажа до водата на сгъваемото столче под чадър, вземам гоблена и почвам да шия :)
Така до септември ходех всеки ден на плажа и уших 3 гоблена! За радост на околните и за мое удоволстви :) Това много ми помогна да се възстановя.
А ти се притесняваш да излезеш на двора...
А аз на плажа показвам какво мога :)
Успехи !

anita
06.02.2007, 14:23
Аз също се заседявам повече пред компа от колкото да шия, но не съжалявам, защото ми е приятно да общувам с вас и да разглеждам невероятни гоблени.

Snejna
06.02.2007, 16:28
Здравей Лети
Въобще не се притеснявай да шиеш на двора. Дори да мине някой и да ти се присмее ще го направи няколко пъти и като види, че не му обръщаш внимание ще спре. В края на краищата дворът си е твой и на който не му харесва да не гледа. Проблема е само в това че повече ще се раэсейваш, но и това си има хубава страна. Може да има на близо до теб друг, който също шие и също търси сродна душа.

keli_9
06.02.2007, 19:20
Аз пошивам на обяд за около час и половина докато дъщеря ми спи.През другото време ми е невъзможно, защото ми разнася конците и рисува по схемите.Иначе вечер съм пред компютъра да видя кой какво е написал.

:D

kristina
06.02.2007, 19:56
Момичета аз във този форум разбрах ,че съществуват компютри.И все още съм зле ,но вярвайте няма по голям стимул за да се науча.И аз стоя повечко пред него ,но несъжелявам.На приказките въобще не обръщай внимание .Винаги съм се чудила на такива хора .Аз се гордея с хобито си.

sLaV
07.02.2007, 10:26
Напоследък и аз се застоявам повечко перд компютъра, отколкото пред гоблена! Но мога да шия само, когато синът ми спи наобяд или пък вечер пред телевизора и така гледам да разпределя свободното време- да има за всичко, но честно казано не ми стига! Засега съм вкъщи, но незнам как ще се съчетаят всички тези неща когато човек ходи и на работа! :confused: Но не гоним срокове, в крайна сметка това е за удоволствие!
А компютъра ни дава много- общуваме с приятелите от форума! :kissyou:

viking
07.02.2007, 12:19
аз открадвам малко от свободното време когато съм на работа, но не винаги го имам за да прескоча до форума и видя какво ново. Иначе вечер си шия в кущи, вярно че не гоним срокове, но не знам как е с вас, а аз като почна нещо просто ми се иска за два-три часа да го свърша от любопитство какво ще излезе, но това е невъзможно, разбира се особено ако е голям гоблен. Просто нетърпението ни ни кара да бързаме.
До скоро и аз се срамувах да си кажа че обожавам гоблените, да не кажат, тази пък не може ли с нещо по сериозно да се занимава, но от както открих този форум и видях колко хора са увлечени по това ИЗКУСТВО , се гордея че съм една от тях:idea:

galia69
15.02.2007, 10:31
Честно казано откакто открих този форум ми се случва доста често да се заседявам много често и пред компютъра вместо да шия .Като гледам какви красоти шиете ви се радвам и възхищавам от цялото си сърце . Като си харесам нещо си го свалям с тенденция след време да си го зашия и само показвам на съпруга ми вашите красоти :clap:

veni_3000
16.02.2007, 09:51
Аз в последно време стоя повече пред компютъра отколкото пред гоблена ,май без да искам пренасочих хобито си в друга посока.Но от време на време естествено шия по малко за да не забравя как се шие:D .Понякога ме е яд че не мога да намеря време за моето хоби ,но аз по принцип не обичам да се занимавам само с едно и също нещо обичам разнообразието примерно един час пред гоблена и четири пред компютъра а и през четири дена ходя на работа и пак нямам време за шиене.Имам една позната която шие по 12 часа на ден тя шие от три години и ако знаете колко гоблена е ушила половината от нас нямат толкова , като отида при нея изпитвам такъв срам:shy2: от себе си като ме попита дали съм завършила започнатия от мене голлен понеже тя нейния го била завъшила и започва друг.

vania.kaimska
16.02.2007, 15:46
Да ви кажа честно иаз се заседявах повече във форума,но сега влизам само 1-2 седмично.Ами то си е жива краста!Но не бих си представила как мога с гоблен в ръка да седя пред компа!

mimka
16.02.2007, 16:07
Аз никога не съм се притеснявала да кажа какво е хобито ми, защото повече от моите приятелки и колежки също шият.Имах една позната ,която казваше:"Чудя се как си бодете очите за тия цветни парцали, като има готови картини".Аз обаче и давам зелена светлина, защото сътвореното от ръцете ми и с много търпение и любов има кой да ми го оцени у дома .А и най- важно е , че мен ме радва....Така , че шийте и не му мислете.

lari
16.02.2007, 16:18
Здравийте отново. Два дена компютърът ми не работеше и се чувствах страшно зле. Вмомента не смея да го изключа защото има някякъв проблем и трудно тръгва отново но съм щастлива че пак със с всички вас--това си е не по-малка болест от шиенето на гоблени. Veni, въобще не се притеснявай от познатата си--всеки шие когато и колкото иска .Все пак това е творческо хоби и се шие за удоволствие. Аз като ги имам толкова много-не мога всички да наредя по стените и стоят в торби в гардероба. Бройка не се гони-няма смисъл. с най-сърдечен поздрав.

sineokata
16.02.2007, 17:01
Здравейте!
Аз не се срамувам да кажа че шия гоблени - има хора, който се подиграват има и такива, който се възхищават,но то...
И аз като повечето от вас се заседявам повече пред компа, но имам дъщеря, която ме изгонва за да седне тя и нещата се оправят - аз грабвам иглата.Не съм ушила много гоблени ,но всичко е по стените и в рамки и е моята голяма гордост:-|

Meri
16.02.2007, 17:15
Здравейте, Аз щия гоблени от доста години и сред познаните си имам които ми се радват на гоблените, други злорадстват но, в крайна сметка не им обръщам внимание, защото не плащам данък обществено мнение.Важното е че аз се чувствам удовлетворена от работат си. Откато открих форума научих много неща и открих различни видове гоблени , а не само на Вилер. Обикновенно влизам във форума през работно време, когато имам и малко свободно време , а в къщи повече бродирам, защото до комлютъра рядко се добирам.
Радвам се че отрих форума и искам да ви кажа ,че вие ме зареждате с много положителна енергия.:kissyou:

lari
16.02.2007, 17:32
Дано не ви прозвучи пресилено ,но наистина форумът ме зарежда с енергия, дава ми емоции и бих казала живот. Вече писах че не работя а всичките ми приятелки са на работа -така контактите ни са по-рядко ифорумът до някъде запълва тяхната липса. А и научих доста неща за нови фирми и видове гоблени. Основно съм шила Вилер- оригинал и на Казанлък, на една плевенска фирма много симпатични малки пейзажи, на Солария и Гинокардия.Май за друго не се сещам.:kissyou: :kissyou: :kissyou:

pepina
18.02.2007, 16:05
Да ви кажа честно ,аз съм повече с бродерията.Тук също ми е адски интересно и приятно:kissyou: ,но желанието ми да видя завършено
творението си е по-голямо:idea: :idea: .

atina
13.03.2007, 13:35
Гоблените са ми начин на живот и определено са пред компютъра.Ходя на работа и само тук влизам във форума.Вечер почти нищо не е в състояние да ми попречи да извадя гоблена.Понякога го изваждам бодвам един конец и с нежелание го прибирам.

mery_kostadinova
13.03.2007, 14:08
Откакто ви открих май повече се застоявам пред компютъра. Но това не е лошо , защото открих много нови приятели и нови гоблени, които ми се иска да ушия. Намирам време и за гоблена, когато дъщеря ми иска да рисува на компютъра. Вие ме запалихте да се отдам отново на любимото занимание-гоблена. А и толкова нови неща научих... Благодаря ви , мили приятели съфорумци, че ви има!

mimka
13.03.2007, 15:25
Аз определено съм на настроения-някога компа печели, друг път гоблена повече внимание.

flora1
15.03.2007, 15:55
в бургас има изложба на гоблени в меден рудник. [ ]

Rossko
15.03.2007, 17:49
Аз също съм от тези , които по време на работа влизат във форума. Така че в къщи след 8 часа гледане в екрана просто нямам желание да сядам на компа. То като че ли ако имах , щеше някой да ме пусне да се доредя.:D
В крайна сметка ми остава само да шия , а аз и за друго не искам да чуя.

kameia
16.03.2007, 00:10
:cry: че денонощието има само 24h.времето все не ми стига:!: на компа сядам само когато се уредя:D а за бродиране ми остава все по-малко време,защото ми е приятно сред вас,а и с някои от вас вече ходих и на :coffee: и не се срамувайте от хобито си,който не го харесва няма вкус:D

katya
20.03.2007, 19:07
Обичам да стоя на компютъра , но намирам време и за шиене.

lari
20.03.2007, 20:06
И аз обичам да стоя пред компютъра,защото научавам много от всички вас,а и получавам страхотен стимул за шиене.:clap: :D :clap:

Jully
07.11.2007, 06:19
Здравейте, малко късно се включвам, но отскоро ви намерих. И май оттогава не мога да хвана гоблена. Не знам как успявате вие? Поздравявам ви :clap:

Jully
07.11.2007, 06:24
А между другото. В Сливен си мисля, че ако изляза навън да шия може да ме гледат като извънземно, но през лятото бях в Пловдив и там видях едно момиченце да шие в един парк и на никой не му правеше кой знае какво впечатление. Нямаше погледи от сорта "Я виж една луда девойка". Това страшно ме накефи. Но не знам как ще изглеждам аз в нашия парк. Не че ми пука, но и едва ли ще ми остане време от щихото ми

Helen
07.11.2007, 11:27
:hello: бродирам от много години, но едва когато открих този форум, разбрах колко малко знам и колко много мога още да науча за това прекрасно изкуство. Добре, че докато съм на работа, мога да хвърлям по някое око на новите неща из форума - влизам си вътре и ако ми остане някоя свободна минута - разглеждам. В къщи трудно се докопвам до компа, но затова пък гобленът напредва. Така, макар и по неволя, нещата се съчетават много добре:D и се намира време за всичко.:D

zezata
07.11.2007, 15:27
И на мен все по рядко ми остава време да шия от компютъра и от децата. Но издебвам свободните моменти и сядам да направя поне 2-3 реда от гоблена. А сега в момента шия страхотен гоблен.

fani77
07.11.2007, 21:51
Аз пък откакто открих форума много,много рядко шия!За съжаление!Ама какво да правя като сред вас ми е толкова приятно!

lililina
07.11.2007, 23:18
:gipsy: Откакто ви открих няма откъсване от компа.С домашните сме се разбрали да се редуваме,иначе няма спасение,не мога да се доредя.Всеки ден влизам в сайта и всеки ден откривам нещо ново.А колкото до гоблените напоследък нямам време за шиене, но чакам да ме хване мерака и тогава няма спиране.

adrianska
08.11.2007, 11:54
Имам си време и за двете. Сутрин след като нахраня децата си правя кафе и сядам пред компютъра, като на тях им пускав някое филмче да гледат. А, следобед докато спят, бродирам. Изобщо не се притеснявам от факта, че шия и не се крия от никой. Та това си е талант, даже много хора искат да ги науча.

Masha
08.11.2007, 17:48
Аз съм много щастлива,че преди почти две години дъщеря ми ми показа форума.До тогава не можех и да пускам компютъра,а камо ли да свалям схеми и да обикалям други линкове.Естествено, запознах се с много приятели, с някои се и видяхме, а и никога не съм предполагала какво огромно количество от гоблени може да съществува.Засега компютърът печели пред гоблените,но ще се опитам да ги балансирам,че страшно много време седя в мрежата.:kissyou:

Tanichka76
12.11.2007, 16:53
Предпочитам гоблена, но и за компютъра намирам време.

denito78
06.04.2008, 19:06
Аз съм и за двете.Преди вечеря съм във форума,а след това на гоблена.

milenkova76
07.04.2008, 00:31
Откакто имаме Интернет надделява компютърът,но намирам време и за гоблена.Радвам се,че съществува този форум,в който намирам много съмишленици.Защото в новия ми дом,този на съпруга ми,ме гледат като"полезно изкопаемо"като си шия гоблена,ама на мен хич не ми пука,проблемът си е техен. :D:D:D Успех на всички!

Юра
07.04.2008, 10:19
От момента в който открих сайта за гоблени ми се събуди желанието да бродирам. Имаше един период от 4-5 години дето почти не хващах иглата. Открих колко много нови неща има, открих нови приятели.
В крайна сметка първо компа, после гоблена:D

geri_nce
07.04.2008, 16:44
Чудя се на тези хора които намират шиенето на гоблени за "косене на нерви"напротив за мен това е най - голямото удоволдствие .Съчетавам стоенето пред компютъра с шиенето.Когато се уморя от стоене на едно място сядам да поиграя карти онлайн-белот.Това са моите две най -любими занимания.Радвам се че ви открих.

alessina
07.04.2008, 17:46
През 2006г. открих за себе си гобленарското изкуство, а то повлече след себе си и форума.:D От тогава може да не шия всекидневно, но задължително съм сред красотите, които показвате.

kamcho
08.04.2008, 19:56
Аз да си призная, по-голяма част от свободното си време стоя пред компютъра, а не пред гоблена, а относно това какво ще си помислят хората, хич не ме е грижа. Може би поради това и никой не "смее" да ми каже нещо отрицателно за хобито ми.

miminka
14.04.2008, 18:30
Честно казано, едното води за ръка другото. След работа, за отмора сядам на компютъра. Общуването ми с вас така ме зарежда,че не след дълго се захващам с гоблена. Е, между другото се старая да изпълнявам и домакинските си задължения/ надявам се, че се справям добре:confused: .....или семейството ми е търпеливо/;)

vessito
16.04.2008, 18:26
Вися на компютъра когато съм на работа, вкъщи шия :loveglasses:

Дида
16.04.2008, 18:28
Ами нали не работя в момента и май повечко седя и разглеждам красотите тук,вместо да шия.:D

toteva
16.04.2008, 19:28
:DИ аз май отделям повече време на компа,но пък ми е интересно и така си отпочивам в края на деня

Eli_Eli
30.04.2008, 12:48
Вечер трудно се дореждам до компа от мъжете у нас. Сина ми като излезе сяда баща му. Той има регистрация в един форум за коли и там както и ние тук си пишат разни глупости за коли и ремонти. Всеки с интересите си. За това рядко сядам у нас. А ако съм си взела гобленчето, дори да няма никой на компа не се сещам да седна. Залисвам се в шиенето и броенето и слушам телевизора.

vanina5860
30.04.2008, 14:14
И гобленът и компютъра.Когато ми бяха малки децата шиех по цели нощи и мерех температури/когато боледуваха/.Когато пораснаха - шиех пак по цели нощи и чаках да се приберат.Вече са големи мъже и пак шия до сред нощите и чакам да се обадят било по телефона, било по компютъра.
Завършвайки се сехих - обичаха да шия, че да не се карам.

BaMbIto
30.04.2008, 15:46
и от двете по малко

Anaid
30.04.2008, 18:06
От скоро сядам пред компютъра,но толкова ми е забавно с вас, че си забравих гоблена. :kissyou:

Shanni
11.09.2010, 12:11
Хей, Лети! Как ще ти е неудобно да шиеш на двора?! Че аз излизам направо в градинките по пързалките - вадя гоблена и :D ...кой каквото ще да си мисли. Еми докато разхождам децата... да няма да си губя времето я! :D Имам си гоблен 'за вкъщи', опънат на голяма рамка, имам си и за пързалките :D. Обикновено шия нещо дребно или не чак толкова дребно на кръстче. Вадя конците, ножиците, всичко и не ми пука.
Понякога събирам момиченцата да ме зяпат :D

Иначе за компютъра какво да кажа... :lookup: ... Ако шиех вместо да зяпам, сега щях да имам 3-4 готови гоблена...

blue_bouble
11.09.2010, 15:13
Напоследък компютърът.За гоблени почти не ми остава време....:(

vesi700
20.09.2010, 15:19
и аз деля времето си между едното и другото, вече не знам кой е победител в борбата. Сутрин, докато децата ги няма, ровичкам тук-там, вместо да си гледам счетоводството :-|, после шия, докато помагам на щерката да учи (бивш учител съм), после пак за малко на компютъра, преди да отида на фермата, но върна ли се един път от там, гобленът е над всичко. Та, ако мога да обощя "счетоводно", 50 % от времето ми е за гоблена, 50 % - за компютъра, а децата, съпругът, къщата, фермата, счетоводството на фермата,свекърът и свекървата са някъде вътре в тези проценти в невъобразима компилация, която само подслажда очакването на това кога ще дойде време да шия.:D Да е жива и здрава свекървата все пак, че много помага:clap:

dari_ok
29.09.2010, 17:26
Аз стоя на компа повече през деня, защото работата ми го позволява. Заедно със служебните задължения на компютъра следя и вашите постижения. Шия отдавна и до скоро си мислех, че това занимание е доста немодерно вече, макар че на мен ми доставя удоволствие. Във Форума се регистрирах някакси плахо, но сега не съжалявам. Видях толкова много и различни гоблени, че човек трудно би могъл да се реши какво точно да си ушие. Що се отнася до вечерите - те са великолепен релакс с гобленче в ръка :kissyou: