PDA

Покажи пълната версия : Видове гергефи и рамки за бродиране



страници : [1] 2

Oriane
09.03.2007, 22:01
Пускам нова тема за гергефи, защото мисля, че е доста по-различна от "Някой ползва ли гергеф...", а и там дискусията се поизчерпи - стана ясно, че всичко е индивидуално и варира от "не мога без" до "не мога с" с всички възможни нюанси помежду им.
Реших първо подробно да изложа какво аз знам и ще ми е много интересно и други да споделят опит, особено за моделите, които не съм ползвала.
:shhh:
Започвам с най-разпространения:

Дървен кръгъл гергеф, който се състои от два обръча, които се пристягат с винт.
Такъв е първият ми гергеф, с него съм шила една възглавничка с бод "пълнеж" (там е задължително според мен), после и кръстчета.
Предимства (според мен):
- най-лесно се намира в магазините, има го в различни размери
- "класика", красив
Недостатъци (според мен):
- оставя следи на плата
- малко трудно се слага
- закача ми се конецът на винта

Oriane
09.03.2007, 22:02
Пластмасов кръгъл гергеф:

Вътрешният обръч е от твърда пластмаса и е вдлъбнат, външният е от нещо като гума, прилича на уплътнение с объл профил (моля ако има специалисти да не се смеят на "техническите" ми описания) и плътно влиза в улея на другия, има и джаджа за закачване, т.е. може да се ползва и за рамка.

Такъв си купих, след като дървеният се оказа твърде голям за последната ми творба, а в магазина нямаше дървени малки. Подходих с недоверие, но сега съм му голям фен.
Предимства (според мен):
- изключително лесно се слага и маха (аз го свалям и слагам всеки път)
- изпъва добре
- махнала съм му джаджата за закачане и така нищо не ми пречи (както винта на дървения)
Недостатъци (според мен):
- оставя следи на плата (но по-слаби в сравнение с дървения)
- по-грозен е

Oriane
09.03.2007, 22:04
Пластмасова рамка за бродиране

Състои се от пластмасови тръби, свързани с "колена" и пластмасови елементи за закрепване.

Вчера си купих такaвa (или по-точно такива, защото взех комбинация от тръби, които могат да се сглобят в три различни размера). Опитът ми е ограничен, защото само опънах плата и боднах десетина пъти, не знам при по-дълго бродиране как ще ми понесе.

Предимства (според мен):
- при правилно избран размер може да се опъне цялата творба, така че следите от притискане са само в участъци, където няма бродерия и които после се скриват от рамката
- много лесно може да се опъва по-силно или да се отпуска чрез въртене на закрепващите елементи

Недостатъци (според мен):
- оставя следи на плата, въпреки твърденията на опаковката (няма да го ползвам за черна панама, но за лен в натурален цвят - май да)
- много трудно се сваля
- по-тежък е, а и по-голям от кръглите, мисля като цяло ще е по-неудобен за маневриране, но може би се свиква

Oriane
09.03.2007, 22:06
Дървена рамка за бродиране

Ползва се предимно за шиене на щампи и гоблени. Платът се навива на горната и долната част, които са облечени с плат. Виждала съм такава "на живо", но нямам.

Предимства (според мен):
- не оставя следи на плата
- лесно се стяга и отпуска с въртене
- при моделите със статив ръцете са свободни
- пак при моделите със статив може лесно да се закрепи и лампа + лупа

Недостатъци (според мен):
- продавачът твърди, че е твърде тежък, за да се държи в ръка и трябва да се купи модел с поставка или статив
- тези последните са скъпи

Oriane
09.03.2007, 22:07
Има и версия на кръглия със стойка, такъв се предлага и от Гоблените.com. Ако някой има впечатления - моля да ги сподели.
Надявам се да не съм досадила много с моя обзор на гергефите.
:-|

Pepito
10.03.2007, 00:22
браво за изчерпателната информация , аз отскоро ползвам и още съм непохватна но ми харесва ,някой тук беше казал че е по женствено , и съм абсолютно съгласна

mimka
10.03.2007, 19:59
Чудесни са ,но за хора които могат да шият с тях.Аз в това отношение съм "неграмотна".

murr
11.03.2007, 12:21
От доста време шия с гергеф (имам от обикновенните дървени гергефи) и направо се измъчвам когато го забравя (че съм си доста разсеяна) на друг гоблен. А относно това че оставял следи по панамата не мога да се съглася. Вярно е че има притискане на ушитото, но след като се изпере и изглади всичко си идва на мястото. Дори и на черна панама не остават следи. Розата на Солария съм си я слагала на герфева и докато я шиех си личеше къде е било притискането, но след като го изпрах всичко си беше наред. :)

Oriane
11.03.2007, 12:59
Murr,

Много ти благодаря за мнението. Така ще ми е по-спокойно, щом следите изчезват при пране. Единствената ми завършена творба (възглавничката с бод пълнеж) още си стои неизпрана и неизгладена. И като нямам личен опит си мисля: сигурно ще изчезне при пране... ами ако не изчезне..? :idea:

Надявам се някой да сподели опит и с големите дървени рамки.

keissi
11.03.2007, 14:54
:confused: До сега не съм шила с гергеф, но имам голямо желание ако някъде се продават, да си купя от тези дървените станове, които ползват рускините. Тъй като те са направени така,че да се коригира височината и предполагам тогава ще се избегне болката в гърба, която в последно време много ме мъчи.Моля, ако някой има информация, къде се правят или продават, нека пише:idea:

galia69
11.03.2007, 17:34
От доста време шия с гергеф (имам от обикновенните дървени гергефи) и направо се измъчвам когато го забравя (че съм си доста разсеяна) на друг гоблен. А относно това че оставял следи по панамата не мога да се съглася. Вярно е че има притискане на ушитото, но след като се изпере и изглади всичко си идва на мястото. Дори и на черна панама не остават следи. Розата на Солария съм си я слагала на герфева и докато я шиех си личеше къде е било притискането, но след като го изпрах всичко си беше наред. :)

Днес се престраших да си сложа гоблена на гергеф след като прочетох какво си написала преди бях шила едно малко гобленче с гергеф беше ми много лесно да шия .Когато започнах Йерусалимската Св.Богорадица го сложих но като видях че оставя следи го махнах и започнах да шия без него .На мен също ми харесаха дървените станове но сигурно ще са безбожно скъпи :(

veni_3000
11.03.2007, 18:31
А тук има обяснение как да си направите рамка от пласмасови тръбички.
http://photo.163.com/photos/suki924108/56012211/#p1

Oriane
17.03.2007, 18:34
Ей, ама никой ли няма опит с големите дървени рамки? Толкова се надявах някой да каже че са супер удобни и крайно необходими, та с чиста съвест да запланувам купуването на такава :lookup:
Хвърлила съм око на едни модели на HAED и понеже никога не съм шила гобленов бод, мислех да компенсирам липсата на опит и прекомерните амбиции с презастраховане откъм оборудване ... [:]

galia69
01.06.2007, 22:51
Момичета и мимчета да се похваля какво ми измайстори моят съпруг :kissyou: Като шия с гергефа и ми се уморява много ръката да го държа един ден му показах дървените станове колко са удобни за шиене .Ето каква стойка ми измайстори още е в работен вариант и ще я доизкусурява и боядисва .Ще си поръчам и дървена рамка че като е голям гоблена ще ми е по удобно с нея :idea: Когато е в готов вид ще го покажа да го видите :kissyou:

svetta
02.06.2007, 00:40
Аз имам дървена голяма рамка за бродерия,която стои на земята.Мойте плюси и минуси:
предимство: сидиш с исправен гръб
побързо се шие ако работиш със двете ръце
плат опънат добре и това улеснява работа
можеш да сменяш позиции на нивото и градуса на самата
рамка според това,къде сядаш
няма следи на панама от рамка,защото се крепи на кръгли
рамки,на които се навива панама
минуси: трудно става закрепяне и рязане на конец от опъкова страна

Мойто мнение - купувайте и не се мъслите.Аз доволна от своя стан!

Oriane
02.06.2007, 12:35
Galia69, непременно да се похвалиш как се шие с новото приспособление като стане готово :idea: .

Svetta, аз съм се навила вече да си купувам т.нар. стан, само чакам повод да започна нещо голямо :) . Обаче не мога да разбера как става това шиене с двете ръце? :-|

galia69
02.06.2007, 14:10
Аз имам дървена голяма рамка за бродерия,която стои на земята.Мойте плюси и минуси:
предимство: сидиш с исправен гръб
побързо се шие ако работиш със двете ръце
плат опънат добре и това улеснява работа
можеш да сменяш позиции на нивото и градуса на самата
рамка според това,къде сядаш
няма следи на панама от рамка,защото се крепи на кръгли
рамки,на които се навива панама
минуси: трудно става закрепяне и рязане на конец от опъкова страна

Мойто мнение - купувайте и не се мъслите.Аз доволна от своя стан!

А не се ли повдига нагоре рамката :confused: на моята стойка може да се повдига на горе и може спокойно да се започва и завършва конеца .:clap:

svetta
02.06.2007, 14:30
Относно шиенето със двете ръце: дясната изпраща игла надолу чрез панамата,лявата я посреща и праща обратно на лицевата страна на бродерия.
Относно отрязване на конец: моята рамка се крепи и стабилизира със помощни "болтове",които държат рамката стабилна и не "мърдаща" при бродерия,затова за мен е малко трудно става обръщане на рамката за отрязване на конец,защото трябва винаги да ослабвам болчета,да обърна рамката.
Но въпреки на това,аз съм доволна,все пак това е подарък,а на подарен кон....е,сами знаете!

svetta
02.06.2007, 14:38
Искам да разбера,ползва ли някой от вас органайзер за конци при работа?Какво е вашето мнение?Искам да имам такъв,но въпроса ми е - дали е удобно в процес на работа?

NIA
02.06.2007, 14:50
Искам да разбера,ползва ли някой от вас органайзер за конци при работа?Какво е вашето мнение?Искам да имам такъв,но въпроса ми е - дали е удобно в процес на работа?


Наскоро видях някъде из нета такъв органайзер и много ми хареса,но незная от къде бих могла да си намеря. Предполагам,че ще е много удобен,особено ,когато често се налага да се сменя конеца. Планирам да си направя нещо подобно,ако не успея да си намеря готово.

lari
02.06.2007, 18:17
Моето мнение-на обикновени дървени и пластмасов съм пробвала различни големини гоблени и все ме беше неудобно.Не съм свикнала с гергеф. Правоъгълен на статив съм виждала у позната-донесоха й го от Германия. Шиеше на него и беше много доволна. Скоро ми подариха италиански кръгъл на статив. Много си го харесвам, но и той стои като сувенир без да го ползвам. Който може със гергеф-нека си купи от тези на стативи-казват,че са страшно удобни

Oriane
02.06.2007, 23:39
Относно шиенето със двете ръце: дясната изпраща игла надолу чрез панамата,лявата я посреща и праща обратно на лицевата страна на бродерия.

Svetta, благодаря за обяснението :kissyou: Изглежда логично. Аз като се опитвах на моята пластмасова рамка без статив, закрепена между коленете, нещо не успях. Но сигурно ако имам истински "стан", ще е различно.

svetta
03.06.2007, 00:37
Разбира се,става дума за голяма рамка,която стои на пода,аз такава имам.Успех!

galia69
03.06.2007, 10:11
Аз въпреки че шия все още само са дясната ръка пак ми е по удобно отколкото да шия като държа гергефа .Опитвам се да шия и с лявата но не мога :( Сядам си на шезлонга ръцете ми са стабилно облегнати и започва голямото удоволствие от шиенето на гоблен :D

svirepo`limon4e
14.08.2007, 11:29
Аз от около година имам дървен кръгъл гергеф и съм много доволна, не мога да си представя отново до шия без подобно приспособление. Удобно е и е практично, но все пак кой както си свикне :)

fani77
18.10.2007, 01:48
Кажете все пак откъде се купуват тези т.нар. "станове"?Колкото и да са скъпи нека поне да помечтаяда имам и аз........

shabazz
08.01.2008, 23:05
Здравейте!
Търся си пластмесов обръч за бродиране, но за съжаление открих на няколко места само дървени гергефи. Пластмасов никъде немога да открия :( Някой да знае случайно откъде мога да си купя пластмасов в София или Варна? Благодаря предварително!

did_tag
09.01.2008, 07:35
Здравейте!
Търся си пластмесов обръч за бродиране, но за съжаление открих на няколко места само дървени гергефи. Пластмасов никъде немога да открия :( Някой да знае случайно откъде мога да си купя пластмасов в София или Варна? Благодаря предварително!


За София и Варна - незнам, но в Пловдив има, видях ги в магазина. Поръчай си го по електронен път.:kissyou:

http://www.milenastyle.com/Milena%20Style%20Gobleni.htm

monika79
05.08.2008, 01:07
Аз отдавна шия с гергеф, някак ми дава усещане за стабилност. В руските сайтове съм виждала дървени рамки, които могат да се поставят върху дивана. Сигурно е по-удобно, защото по-малко ще се изморяват ръцете. Но мисля, че цена 100-150лв е прекалено висока за 2-3 дъски.

hige
10.08.2008, 19:07
С оглед да се натрупа малко статистика по въпроса ми се прииска и аз да си кажа...
Пластмасова рамка за бродиране
...
Недостатъци (според мен):
- оставя следи на плата, въпреки твърденията на опаковката (няма да го ползвам за черна панама, но за лен в натурален цвят - май да)
- много трудно се сваля
- по-тежък е, а и по-голям от кръглите, мисля като цяло ще е по-неудобен за маневриране, но може би се свиква

Наскоро си купих такъв и съм доволна. За кратко съм го ползвала, но ми харесва повече от кръглите дървени гергефи. Следите, които ми оставя по плата не са толкова изявени, а и плата не се деформира така неприятно на кръгчета - това мен винаги ме е дразнело при кръглите :idea:
Не бих казала, че се сваля трудно, но пък наистина като че ли е една идея по-тежък и по-обемист. Това обаче на мен ми харесва - по-удобно ми ляга някак в ръката. То всичко си е много субективно :oops:

sLaV
01.11.2008, 11:00
Разбира се,става дума за голяма рамка,която стои на пода,аз такава имам.Успех!

в темата отдавна никой не е писал, но сега се зачетох и да питам:

svetta, твоя "стан" откъде си го купила, дай малко повече информация откъде може да се закупи подобна стойка или стан? :confused:

svetta
01.11.2008, 11:50
Мойта рамка я получих за подарък.
Продават ги много и различни в Русия.Има интернет-магазини,но не зная,пращат ли ги в чужбина?

svetta
01.11.2008, 11:52
Здравейте!
Търся си пластмесов обръч за бродиране, но за съжаление открих на няколко места само дървени гергефи. Пластмасов никъде немога да открия :( Някой да знае случайно откъде мога да си купя пластмасов в София или Варна? Благодаря предварително!

Аз имам,който не ми трябва,мога да го разменя за нещо друго,пиши ми в лични по този въпрос

svetta
01.11.2008, 11:55
http://shop-stitcher.ru/index.php/cPath/89_92
http://www.rukodelie.ru/catalog/cat7/item1043/

sLaV
01.11.2008, 12:16
svetta, благодаря за информацията и за линковете, ще ги разгледам подробно и с удоволствие!

Reni
01.11.2008, 16:43
А има ли някой опит с пластмасов гергеф / или обръч /. Когато питах ми казаха, че пластмасовите оставят по-големи следи по плата и могат да раздърпат по-нежните панами като тези на Ланарте, защото имат улей в който двете половини на гергефа щракват. Ама и аз го обясних.:oops: А дървените били по-щадящи.

rodich
03.11.2008, 20:59
А има ли някой опит с пластмасов гергеф / или обръч /. Когато питах ми казаха, че пластмасовите оставят по-големи следи по плата и могат да раздърпат по-нежните панами като тези на Ланарте, защото имат улей в който двете половини на гергефа щракват. Ама и аз го обясних.:oops: А дървените били по-щадящи.

Аз от събота имам кръгъл, пластмасов гергеф :party: вчера направих към 30-40 бода. На първо четене е супер - конеца като че ли не се пресуква толкова :)
Вчрно че на обратната страна по-неловко се подпъхва конеца.
Приемам съвети как се придържа с лявата ръка (шия с дясната) че има диаметър към 22 см .....
и още: къде е по-удобно да се шие? точно в средата ли и да се мести обръча, че да се пада шиенето там? или друго яче
Какъв размер е добре да се ползва според големината на гоблена?


Иначе има улей на външния обръч и жлеб на вътрешната. Ще остави следи със сигурност, но вероятно след изпиране ще се махнат

Val4e
10.12.2008, 15:55
Аз искам да питам колко струва такъв гергеф и откъде мога да си купя, в нашия град няма.

rodich
10.12.2008, 17:29
Аз искам да питам колко струва такъв гергеф и откъде мога да си купя, в нашия град няма.

Ако мога да добавя моя въпрос към твоя, Val4e :rainbow:
Как се ползва подобен фрейм при различни размери на гоблените? ако може някой който е ползвал да даде примери в сантиметри.



Аз ползвам моя, пластмасовия с улей и жлеб и съм доволна.
за недостатъци:
- става бавно (може би не съм свикнала)
- остава следа по плата, но след изпиране ще се махне
за предимства:
- конеца е по-опънат и не се усукват нишките му
- не наранява плата или вече ушитите места

Denica
10.12.2008, 17:32
А дървените били по-щадящи.

С времето започват да пускат цвят по панамата ... в началото мислех, че е никотин, но след като и непушачи се оплакоха ... Имам 2 гоблена, които не се изпраха!

rodich, на всичките ти въпроси бих отговорила така - въпрос на навик :D Аз лично имам поне 8 гергефа - всякаква големина - и си избирам с кой да шия според големината на схемата. Обичам панамата да е силно изпъната и понакога я гладя и в процеса на шиене, затова мразя да сменям гергефа и мястото му - сложа ли го веднъж, старая се да го махна чак на готов гоблен ... Когато ползвам голям, шия с облегнат на гърдите гергеш и с лявата ръка "прегръщам" отсрещната му страна :D

niata
15.12.2008, 15:27
Само да се похваля и отивам да боцкам. В четвъртък си поръчах ето това :http://www.sewandso.co.uk/ran998-0.html и днес го получих. Направих няколко бода и наистина е удобно за рабоа. Сега удоволствието от шиенето ми ще е двойно :). Заслужава си.

lari
15.12.2008, 16:18
Да ти е честита придобивката!Пожелавам ти много красиви гоблени с него да ушиеш.На мен ми подариха същия,но не мога да свикна!

yonka
15.12.2008, 16:56
Харесах си един тип рамки,но не съм сигурна дали ще мога да шия с тях.Ако някои е шил -нека сподели? http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=280238289763&Category=41384&_trksid=p3907.m29&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D2 :confused:

Val4e
16.12.2008, 08:30
Само да се похваля и отивам да боцкам. В четвъртък си поръчах ето това :http://www.sewandso.co.uk/ran998-0.html и днес го получих. Направих няколко бода и наистина е удобно за рабоа. Сега удоволствието от шиенето ми ще е двойно :). Заслужава си.

Да ти е честит, а може ли да те попитам колко струва?

niata
16.12.2008, 11:07
С доставката излезна около 36 лева

rodich
16.12.2008, 11:51
yonkа, интересен е захвата :) Ще е интересно някой да каже как е работата с него

Виж аз какво си харесах http://www.sewandso.co.uk/ran997-0.html и ме сърбят клавишите да си го поръчам :D

елица
16.12.2008, 13:28
[QUOTE=Denica;235292]С времето започват да пускат цвят по панамата ... в началото мислех, че е никотин, но след като и непушачи се оплакоха ... Имам 2 гоблена, които не се изпраха!




:hello: Може ли и аз да се включа? По повод по-горното - от доста години шия с гергеф. Доста старичък ми е,но жената която ме научи да шия на него и ми го подари ме посъветва да го обличам с плат.
Изрязвате си една тънка лентичка бял плат и го обвивате. Когато плата се зацапа просто го изхвърляте. Така не остават белези по панамата ,а и не се цапа.
Понякога използвам и бинт. :idea:
Дано да съм ви била полезна.

Val4e
16.12.2008, 14:13
Някой ще ми обясни ли как се купува от тук, моля!
:http://www.sewandso.co.uk/ran998-0.html

niata
16.12.2008, 15:00
Някой ще ми обясни ли как се купува от тук, моля!
:http://www.sewandso.co.uk/ran998-0.html

Като си избереш продукта натискаш Add to cart. След това натискаш Proceed to secure checkout. След това ти отваря страничка за попълване на твойте данни (имена и адрес, където ще пристигне пратката).Натискаш Continue и в последния прозорец попълваш данните на картата, с която плащаш (според мен да е карта, в която по принцип имаш по-малко пари :)не че съм си патила, но сигурността си е сигурност). И след 4-5 дена пристига :) Щях да забравя в електронната поща получаваш писмо, първо, че е приета поръчката и след 1-2 дена, че е изпратена от Англия. По принцип бързо пристигат.

елица
16.12.2008, 15:02
:confused: А някой поръчвал ли е от тук :
http://www.goblenite.com/category_130.html
и имате ли мнение по въпроса?

Denica
16.12.2008, 16:52
Елица, благодаря за съвета - при първа възможност ще го изпробвам!

rodich
16.12.2008, 19:22
niata, пропуснах да те попитам, този вид който си си купила къде се поставя ? на маса с помощта на френски ключ? има такъв артикул :)
или е като тези показани по руските сайтове, където стойката позволява да е под теб хоризонталната част и гергефа да се явява пред теб?

и един въпрос към тези, които ползват фреймове:
как ги закрепвате?
пак по руските сайтове видях, че слагат възглавници от двете си страни и рамката е поставена на тях, но не е много естетично ......

niata
17.12.2008, 11:01
Сядаш върху хоризонталната част и самия гергеф стои над краката ти. Не се закрепя на маса. Така реших, че ще ми е по-удобно, защото не винаги шия на маса а където ми падне :)

rodich
17.12.2008, 16:45
Сядаш върху хоризонталната част и самия гергеф стои над краката ти. Не се закрепя на маса. Така реших, че ще ми е по-удобно, защото не винаги шия на маса а където ми падне :)

мерси за отговора :) и аз така си помислих, но от картинката не става ясно дали визочината позволява

аз обаче продължавам да питам онези, които ползват правоъгълни рамки къде ги крепят, закрепват или как ги придържат :D

niata
18.12.2008, 09:52
мерси за отговора :) и аз така си помислих, но от картинката не става ясно дали визочината позволява

аз обаче продължавам да питам онези, които ползват правоъгълни рамки къде ги крепят, закрепват или как ги придържат :D

Някъде бях гледала същата поставка като моята а отгоре се слага рамка вместо гергеф. Имам предвид, че се продават самите стативи а какво ще прикачиш на него си е твой избор. Само трябва на самата рамка (или гергеф ) да има една "дупчица" за прикрепянето към статива.Сега като поразгледах ето това мисля, че ще стане и за рамка http://www.sewandso.co.uk/cgi-bin/find/db.cgi?db=zoom&uid=&Prod_Code=58923&ww=on&do=search_results

Ето го същото като мойто, но с рамка http://www.sewandso.co.uk/cgi-bin/find/db.cgi?db=zoom&uid=&Prod_Code=58922&ww=on&do=search_results

rodich
18.12.2008, 12:25
......
Ето го същото като мойто, но с рамка http://www.sewandso.co.uk/cgi-bin/find/db.cgi?db=zoom&uid=&Prod_Code=58922&ww=on&do=search_results

Златна си! Благодаря ти за линковете! Сега ще драсна два реда на Дядо Коледа и ако съм слушкала и ми го достави ще направя демо :rainbow:

niata
18.12.2008, 18:54
Абе за слушкането - еднакво слушаме всички, ами ти пожелавам дано джуджетата на Дядо Коледа да го измайсторят бързо (така казвам на дъщеря ми) :D

Oriane
22.12.2008, 22:18
От мнооого време не сьм писала вьв форума. Гледам тази тема се пораздвижила...
Да се похваля - оборудвах се сьс статив за бродиране, 2 дьрвени рамки (от тези на които платът се зашива и навива) + специална лампа, така че вече си имам кьт за рькоделие :idea: Прилагам снимки.
Свикнах да бродирам с двете рьце и определено мисля, че за големи модели това е най-удобният начин, особено пьк ако има мъниста.
Платът не се мачка и притиска, прикрепя се в началото и се сваля едва след като всичко е готово. Не трябва да се чудиш как да държиш рамката.
Е, за дребни модели си продължавам с кръгъл гергеф. Освен това бродирам кръстчета, не знам доколко е удобно за гобленов бод.
Но като цяло съм много доволна от придобивките. Стативът и рамките са от sewandso, пристигнаха много бързо.

niata
23.12.2008, 17:57
Благородно ти завиждам за кътчето, което си имаш :) Пожелавам много ушити гоблени там!

Reni
28.12.2008, 14:47
Oriane, кътчето ти наистина предизвиква благородна завист. Аз отдавна съм си запланувала такава покупка и особено сега като има положителни отзиви.
Имам и някои въпроси понеже не съм виждала "на живо".
1.Стативът достатъчно стабилен ли е на практика.
2.Рамката ти с какви размери е, защото в sewandso има всякакви и човек се обърква.
3.Може ли да се обръща от обратната страна, за да се вдене конеца. Пише Rotating Frame, но на статива как се получава.
4.И още - пак в sewandso има едни други рамки Easy Clip. Там основата не се пришивала, а се закрепяла с механизъм. Някой има ли опит или поне информация за тях, за да сподели.
5.А, и това последно, трябва ли гергефа да е специален, за да се прикрепи на статива. Т.е. може ли нашите си гергефи при необходимост да ги закачаме там.

Каква е приблизително цената на доставката до България / за тези които са поръчвали от sewandso /.

Oriane
31.12.2008, 01:21
Здравей, Reni,

Прилагам нови снимки, на които се вижда как се закрепва рамката – тя всъщност се държи единствено на тези издатинки, които съм оградила с черно. Горната част просто ляга на ”раменете”. Така че даже не се върти, а просто се взема и обръща за закрепване на конеца.
Самият статив е стабилен. Рамката, която показвам сега, се води размер 24х12 инча, т.е. около 61х30 см. Реално може да се закрепи плат широк максимално 60см и дълъг най-малко 30см (максималната дължина е теоретично без ограничения, защото се навива).
Рамката на предишната снимка е около 33х48см и ми е по-неудобна, защото като е по-къса понякога я бутам. По-голямата стои някак по-стабилно.
На статив от моя тип (Stitchmaster) не могат да се закрепват гергефи, защото с тази система няма как. Трябва да е рамка. Предполагам, че е възможно със стативите, които са с клип, но нямам опит с тях.
На мен доставката на статива (+ две дребни комплектовки) до Белгия ми е стувала 8,25 паунда. Сигурно и за България е същото, защото пише Europe Recorded Airmail и вероятно за целия ЕС е същото.
Рамката съм я поръчвала после отделно (заедно с една по-обемиста комплектовка) и доставката е била 4,68 паунда.

Един минус на тази система - за разлика от пластмасовите рамки тук платът е опънат само от две страни, а не от 4, така че е по-хлабаво. Но пък ако има мъниста (аз бродирам Мирабилии) е единственият начин да се шие на опънат плат.
:kissyou:

Reni
31.12.2008, 11:01
Oriane,
Такъв изчерпателен отговор :thumbup:
Аз си направих малко проучване и в руските форуми, имайки предвид, че там са много употребявани рамките. Те пък надълго и нашироко обясняват техниката на шиене на статив. И сега в комбинация с твоето мнение съм съвсем наясно, че май дядо Коледа ще се връща да ми носи подарък.
Тези рамене на които ляга рамката предполагам, че могат да се местят навътре и навън. В такъв случай един голям гергеф може би ще може да се намести стабилно на статива. Но и да не става не е голяма беда.
Освен това със статива предлагат и една "джаджа" за по-лесно затягане на винтовете. Това дали е жизнено необходимо :lookup:
А по отношение на недостатъка в един от руските форуми намерих ето тази идея - малко е трудоемко, но момичето казва, че държи плата хубаво опънат.
113195

Oriane
01.01.2009, 20:57
Reni,

Раменете наистина могат да се движат навън и навътре. Джаджата за затягане на винтове не е жизненонеобходима, защото гайките имат "уши" и става и на ръка. Или ако искаш да затегнеш много - евентуално с клещи, но аз съм го сглобила само на ръка и не се е разхлабил.
А идеята за опъване е добра, но наистина е много трудоемка, особено ако бродерията е по-дълга и трябва да навиваш нагоре-надолу. Абе мен си ме мързи :gipsy:
Хайде, ще чакаме да се похвалиш. :rainbow:

Reni
02.01.2009, 00:26
Oriane,
Мислех да си направя поръчката след празниците, но май няма да устискам толкова:shhh: . Ще поръчвам утре пък да се надяваме, че хората нямат такава дълга ваканция като нас. Та може и тези дни да се похваля. :hehe:
И с риск да стана досадна - височината на статива може ли да се регулира или само наклона на рамката. Каква е максималната височина приблизително?

rodich
02.01.2009, 12:46
Благодаря ти, Ориане, за изчерпателната информация. Аз вече си поръчах от другия вид, със защипване на рамка или гергеф. По-компактно мми се вижда. Взех рамка 12х9 инча.
Благодаря ти, че ни обясняваш, защото така човек по-лесно може да прецени какво иска :flowerlove: :flowerlove:

leti_at
02.01.2009, 13:26
Момичета по вашите препоръки си купих гергеф...
Бях мнооого предубедена, защото съм чувала, че всеки си шие както си е свикнал-който шие без гергеф...не може да свикне с него и обратното..
Аз бродирам от 10 години,без гергеф...
Отидохме с Радрод:idea: в един магазин за гоблени и аз си взех един среден като големина обръч (:(тайничко си казвах,че само си давам парите и сигурно няма да го ползвам:D)
Ама сега като го пробвах...то било голям кеф...все едно цял живот с гергеф съм шила...чудя се как преди съм шила без него...
Днес възнамерявам да замъкна фамилията до Мистър Гоблен и да си купя и по-голям размер ( за големия ми гоблен)..
Благодаря на всички ви за тази тема....

Oriane
04.01.2009, 23:48
Reni,

Височината и наклонът могат да се регулират.
Понеже не знаех кое да приема за максимална височина, използвах една от снимките за схема - с черно макс. 84см - от пода до горната част, в зелено - минималната височина 68см.

Rodich,
С интерес чакам отзиви и за другия вид!
:idea:

Reni
05.01.2009, 12:35
Oriane,
Както винаги изчерпателна.
Няколко дни нямах време да пиша, но :shhh::zippie: аз си поръчах статива. :scared:
Изпратили са ми го и сега чакам да пристигне :hehe:
Нямам търпение :!:

P.S. Темата в последните постове се превърна в диалог между мен и Oriane. Извинявам се, ако съм досадила, но мисля, че се събра много полезна и интересна информация за всички.

елица
07.01.2009, 18:25
didy Ето на това попаднах неотдавна,но не съм поръчвала от там.

http://www.goblenite.com/category_130.html

rodich
07.01.2009, 22:08
Rodich,
С интерес чакам отзиви и за другия вид!
:idea:

:goodnews:
Ето го. Много дълго се двуумих дали да е за пода или да е с удобена опора за рамката, но в крайна сметка съм МНОГО ДОВОЛНА - мога да завъртам по хоризонтала на 360 градуса, накъдето ми е удобно и по вертикала повече от 90 градуса, за да подпъхвам конеца. Подходящ е за рамката и за гергефа.
Рамката 12"х9" която взех дойде малко малка за текущия ми гоблен, че е 44х38 см и не успявам добре да го опъна, но със гергефа заспа

елица
08.01.2009, 09:40
didy , ами май наистина са дървени.Не съм купувала от там. Аз шия с дървен от години и ми е удобен. :)
Напоследък се чудя дали да не си купя някакъв със стойка,като по-горните и чета отзивите на "колежките". :)

Jully
12.02.2009, 20:02
А може ли да попитам за размера на гергефа. Има ли някакво правило с какъв диаметър да е. Казаха ми в един магазин, че най-големият размер на гергефа трябвало да е толкова голям, че пръстите да стигат средата. Не знам дали разбирате какво искам да кажа. Някой ще може ли да ми даде малко повече информация.

елица
13.02.2009, 09:41
Jully , Здравей!
Аз лично шия с различни гергефи. Имам един голям - повече от 20 см е,но го ползвам за по-големи гоблени. Когато шия нещо дребничко ,шия със мъничък гергеф. Зависи от големината на гоблена. Всъщност това е личен избор,на който както му е удобно :confused:

Jully
13.02.2009, 10:45
Елица, благодаря за бързият отговор. И аз така си мисля, че зависи и от големината на гоблена, но... Ако е голям гергефа и пръстите не стигат до средата му, как се шие в средата. Трябва често да се мести или ? не знам. Открих, че кръстчетата стават по-равномерни с гергефа, но засега гобленчетата, които шия са малки и нямам този проблем.:confused:

елица
13.02.2009, 14:54
:) Да понякога се налага да се мести често гергефа,когато не ти стигат пръстите до бодчетата. Най-неудобно е когато шиеш фон на голям гоблен и имаш да караш доста с един цвят,а гергефа вече е "свършил" :D . За това се замислям за тези големи рамки,които са описани в предните мнения....надявам се да успея да скатая някое левче :idea: и да си купя такава,но не зная дали ще ми е удобно .

rodich
13.02.2009, 16:34
:) Да понякога се налага да се мести често гергефа,когато не ти стигат пръстите до бодчетата. Най-неудобно е когато шиеш фон на голям гоблен и имаш да караш доста с един цвят,а гергефа вече е "свършил" :D . За това се замислям за тези големи рамки,които са описани в предните мнения....надявам се да успея да скатая някое левче :idea: и да си купя такава,но не зная дали ще ми е удобно .


Аз все още рамката не съм я употребявала, но това че гергефа е закрепен на стойката/статива е много удобно. С едната ръка водя иглата надолу с върха, а другата я посреща и бода с другата страна на иглата (където е ухото) нагоре.
Така не се налага да подпирам с пръст панамата или с ръка да придържам гергефа
.... е все пак е вярно, че гегефа "свършва" в един момент :greeneye:
По-натам мисля да ползвам рамката по същия начин. Все пак дали с рамка или по-голям гергеф лявата ръка все няма да успява да помага .....

На мен лично ми е много удобно и съм сигурна, че ако си намерите и на вас ще ви хареса :yes: УСПЕХ!

елица
13.02.2009, 17:22
:kissyou: rodich Съвета ти е безценен .Много благодаря! Със стойка ще се уредя надявам се по-скоро ,отколкото с рамка :idea:

nellli
13.02.2009, 17:43
Oriane,

Няколко дни нямах време да пиша, но аз си поръчах статива. :scared:
Изпратили са ми го и сега чакам да пристигне
Нямам търпение :



Рени, хайде покажи де. Чакам да видя, че и аз да поръчвам.:D

Jully
14.02.2009, 18:45
Благодаря ви, момичета. Бяхте ми много от полза. А за рамка или за стойка все си харесвам, но все някойден може и да се уредя с нещо такова. :)

nellli
05.03.2009, 22:11
Едно питане към шиещите на рамки, които са със стойки : как прекарвате конеца отзад :confused:

demmy
05.03.2009, 22:46
Едно питане към шиещите на рамки, които са със стойки : как прекарвате конеца отзад :confused:

Аз исках да питам същото не само за рамките, но и за нормалния гергеф. Когато шиете кръстчета и панамата е добре опъната на гергефа, как закрепвате конеца при свършване и при започване на конеца? Аз за първи път шия с гергеф и направо си изкривих иглата докато се опитвам да вкарам конеца под ушитото от опаковата страна... Сега сложих и друг гоблен, който се шие с гобленов бод и при него по-лесно закрепвам конеца.

veneta_az
06.03.2009, 20:15
Не знам дали ще успея да обясня така че да ме разберете. Аз застъпвам конеца като започвам - и края на предишния и началото на новия заедно. Т. е. шия така че да останат отдолу под конеца с който шия. Дано сте разбрали какво искам да кажа. Понякога дори обръщам гергефа и шия от опаковата страна, за да виждам че другия конец се застъпва.

Iliana_nils
07.03.2009, 17:03
Аз и дъщерями от години работим с гергиф. Гоблените се работят много лесно защото панамата е изпъната, дупките се открояват много лесно,гоблена не се мачка в ръцете,бода става много равномерен и изпънат. След като се свърши гоблена и трябва са се изпира и глади не стои на една страна , панамата е равномерна от всички крайща или ако има изкривяване то е много малко. ние сме доволни от гергифите. Имаме магазин за гоблени и да ви кажа много се купуват.

Jully
08.03.2009, 01:30
Не знам дали ще успея да обясня така че да ме разберете. Аз застъпвам конеца като започвам - и края на предишния и началото на новия заедно. Т. е. шия така че да останат отдолу под конеца с който шия. Дано сте разбрали какво искам да кажа. Понякога дори обръщам гергефа и шия от опаковата страна, за да виждам че другия конец се застъпва.

Благодаря, Венета. Много ми помогна. Ще пробвам.:kissyou:

nellli
09.03.2009, 10:44
За гергефа ми е ясно, защото и аз го ползвам в последно време. Говорех за рамките, коитао са на статив. Те са големи и нямам представа дали имат опция за въртене на 360 градуса.

niata
09.03.2009, 11:30
За гергефа ми е ясно, защото и аз го ползвам в последно време. Говорех за рамките, коитао са на статив. Те са големи и нямам представа дали имат опция за въртене на 360 градуса.

Аз имам това : http://www.sewandso.co.uk/ran998-0.html
и то се върти наобратно и спокойно се работи и отзад. Не вярвам и големите стативи да нямат такава опция. При описанието им дават, че се въртят.

demmy
09.03.2009, 13:03
Не знам дали ще успея да обясня така че да ме разберете. Аз застъпвам конеца като започвам - и края на предишния и началото на новия заедно. Т. е. шия така че да останат отдолу под конеца с който шия. Дано сте разбрали какво искам да кажа. Понякога дори обръщам гергефа и шия от опаковата страна, за да виждам че другия конец се застъпва.
Благодаря много.:clap: Не се бях сетила да шия отзад. А все се опитвах да подпъхна конеца под вече ушитото. Ще опитам по твоя начин.

Marieta_
16.10.2009, 10:14
Имам предложение да се направи една анкета към тази тема. Да видим и процентно как се използват различните видове рамки и гергефи. Тъй като има линкове/мисля, че в друга тема беше:confused:/ за дървените стативи, как сами да си направим такива, ако има вече направени по тях мисля,че ще е полезно да се добавят снимки и на готовите стативи и рамки.
Аз лично се интересувам от тези двата:
Първата рамка вече може ли да се намери в България? За момента нямам възможност да я поръчам от ибей:-|
А иначе от пролетта използвам дървен гергеф, когато шия кръстат бод и е страхотно удобство.:idea:

borito
16.10.2009, 11:54
Мариета, първата май не може да се намери в България, не е много популярна мисля. Но пък е страшно удобна. Поне за мен.

Аз си поръчах от сайта на Sew & So, взех си два размера - по-голяма и по-малка, квадратни са - 36х36 см и 28х28 см. Хубавото е, че можеш да вземеш 2 парчета от малката и 2 от голямата и да си направиш 3-ти размер - 28х36 см.

Цената на двете заедно беше към 55 лв. с доставката и дойдоха за 5 дни.

Трябва да имаш Виза дебитна карта, моята е на банка ДСК и със сигурност става. Ако стигнеш до закупуване и не ти е ясно как става онлайн, мога да помогна със съвети.

Аз първоначално исках от втория вид, на който си дала снимка, но много се изгърбвам и затова се спрях на първия, за да шия полегнала. :confused:

Marieta_
16.10.2009, 15:43
За съжаление дебитната карта, която имам няма да ми свърши работа, но ще чета в сайта за по-големи подробности..
Становете, като този на втората снимка са много използвани от рускините, изглеждат много примамливо, но още имам известни неясноти относно закрепването :confused::confused:на панамата върху рамката, дали ще е удачно, предвид малкото място в къщи и точно това изгърбване, което споменаваш...Иначе съм мераклийка да пробвам на такъв/ даже мисля да е направен, не поръчан от интернет/, но все още си изяснявам, как ще бъде най-удачно, за да е удобен.
А първия вариант е много симпатичен и изглежда лек.
Сайтът вече ми е познат и наистина има голямо разнообразие не само от аксесоари, но и от готови комплектовки:idea: Но за съжаление за сега, няма да мога да поръчам каквото и да е от него. Бори, благодаря ти за подробния отговор.:kissyou:

borito
16.10.2009, 16:10
Наистина са много леки пластмасовите рамки. Панамата се закрепва много лесно, опъва се добре, но най-готиното е, че са страшно леки.

Колкото до втория вид гергеф, и аз съм мераклийка да имам такъв, затова с интерес ще очаквам да споделиш какви са резултатите от проучването ти. :greeneye:

Marieta_
16.10.2009, 16:17
Като начало мога да споделя, какво открих случайно. Момичето си е направило труда да събере 100 снимки на различни варианти на станове и мисля, че ще бъде полезен и тук. Мога да му кажа само едно голямо БРАВО:clap::clap:
http://tan2405.gallery.ru/watch?a=A1B-cX0Y
Мисля, че всеки може да намери най-удачния за него вариант, който да приложи в къщи.

antonia
23.10.2009, 14:03
мариета, едно голямо благодаря за линка:clap: аз от години шия с гергеф-първия го имам от баба ми. след това си купих други от нашите магазини и не мога без гергеф да шия, но идеите , които видях тук са страхоптни и може ако някой има близък дъводелец да му измайстори нещо. еееее и аз ще се примоля да ми направят някое станче:idea::flowerlove:

Marieta_
23.10.2009, 15:37
Антония, няма защо:kissyou: Наистина има огромно разнообразие:idea:
Аз обаче, не мога да разбера нещо.
Тук на този вариант
http://tan2405.gallery.ru/watch?ph=A1B-bCeaI&zoom=8, закрепването е с някакви пластмасови пластинки, а тук как става:confused:
http://tan2405.gallery.ru/watch?ph=A1B-bCeaq , навива се панамата е се зашива ли?:confused:

Marieta_
23.10.2009, 16:46
:goodnews:
Ето го. Много дълго се двуумих дали да е за пода или да е с удобена опора за рамката, но в крайна сметка съм МНОГО ДОВОЛНА - мога да завъртам по хоризонтала на 360 градуса, накъдето ми е удобно и по вертикала повече от 90 градуса, за да подпъхвам конеца. Подходящ е за рамката и за гергефа.
Рамката 12"х9" която взех дойде малко малка за текущия ми гоблен, че е 44х38 см и не успявам добре да го опъна, но със гергефа заспа

Rodich, дано не ми се разсърдиш, но намерих снимка в нета, на която е показано как се шие с твоята рамка. Изглежда наистина много удобно:loveglasses:

antonia
26.10.2009, 13:46
мариета, :idea: аз отново разгледах от рускините картинките за станчетата и доколкото разбирам могат да се направят по подобие на становете на нашите баби. там се навива основата в процеп. на едната картинка се слага панамата в процеп и има някакви пласмасови неща за задържане. на другата снимка няма процеп, но ако панамата е по-дълга сигурно ще се затегне с навиване около едната част на рамката.:confused:

Marieta_
27.10.2009, 16:23
Антония, благодаря:kissyou:
Някъде из нета видях вариант за закрепване с и велкро, но не съм много убедена, че е удачен:confused:
Eто и още един:confused:

rodich
27.10.2009, 20:26
Marieta_, всъщност не бих се сгънала така :D
Моята идея да си купя статив беше да съм с изправен гръб, кояето не се връзва тук ...... има и още един довод, но ще ти го кажа на ухо

Marieta_
28.10.2009, 14:46
Marieta_, всъщност не бих се сгънала така :D

Аз понякога точно така шия:-|, затова предположих:D

Marieta_
02.11.2009, 15:25
Напоследък все аз пиша тук:-|, с риск да стана досадна, ето един блог на руски, с коментар за големите станове
http://stitchlovsky.blogspot.com/2009/01/blog-post_562.html
попаднах и на това, но за съжаление не мога да осигуря превод. Дано съм била полезна на някого
http://www.dolcifusa.it/_supporto_telaio.htm

dushkova
03.11.2009, 09:38
Честно казано и аз не мога да се свия така ,:Dза да шия,колкото и да е удобно.Затова си карам с гергефа и отвреме- навреме с лупата.:kissyou:

Marieta_
04.11.2009, 10:45
Показах новата си придобивка в темата ми с етапите, но е редно да я покажа и тук.
Стативът е направен от мъжа ми, като е използвал за модел няколко снимки от нета.
http://s50.radikal.ru/i128/0912/e2/99da3f74c979t.jpg (http://radikal.ru/F/s50.radikal.ru/i128/0912/e2/99da3f74c979.jpg.html)

Marieta_
10.12.2009, 10:47
Ших няколко пъти вече с новата придобивка и мога да споделя, че е страшно удобно. за сега не мога да кажа, че шия по-бързо от преди, но определено ми е по-комфортно със статива.

rodich
10.12.2009, 11:21
Marieta_, това е важното - да ти е удобно и приятно :thumbup:

Marieta_
10.12.2009, 12:27
rodich, благодаря !:kissyou: Благодаря и за споделения опит:flowerlove:

biskvitka_
16.12.2009, 21:02
Тази рамка ми е подарък от любимия съпруг. Още не знам, как е в действие, не съм я изпробвала.
http://i054.radikal.ru/0912/8a/708a660d8023t.jpg (http://radikal.ru/F/i054.radikal.ru/0912/8a/708a660d8023.jpg.html)

Marieta_
17.12.2009, 11:40
Честито!:clap::kissyou: Но мисля, че ще ти е по-удобно, ако е захваната на стойка. Чакаме да споделиш впечатленията си от работата с новата придобивка:clap:

biskvitka_
17.12.2009, 12:11
Мариета, благодаря!
Започвам голям гоблен още следващата седмица, но след малко ще отрежа и раграфя панамата, нямам търпение.

За стойка няма нито място, нито финанси :(
Особено първото е проблем.

Marieta_
17.12.2009, 12:18
не е задължително да е купена:idea:Не може ли мъжът ти да ти направи?
по-напред в темата съм дала линк към един много хубав албум със снимки на стативи. Може да си харесаш нещо от там:kissyou:

biskvitka_
17.12.2009, 15:33
Мъжът ми не разбира нищо от дърводелство.

А и ще ме накарат да изхвърля аквариума и цветята, ако и стан домъкна вкъщи. За чувалите с прежди мълча...

Marieta_
28.12.2009, 10:56
Бисквитка, при теб ситуацията си е сложна:D:-|
Ще чакам впечатления от рамката и без стан:kissyou:
А аз давам линк за тези, които искат да си поръчат стан, случайно попаднах на него, но се сетих, че тук може да е полезен на някого
http://stanochki.com/stanki.htm
И ако някой си направи новогодишен подарък, чакаме снимки;)

biskvitka_
28.12.2009, 13:19
Докладвам: за големи гоблени рамката е незаменима: не ми се мотае и пречка панамата, като при гергефа.
И е много удобно да се шие с две ръце: лявата над плата, дясната - отдолу. Дори и игла с два върха си взех, ама много трудно се шие с нея, но пък конеца не се усуква и не става на възли, нито единият край се скъсява по-бързо от другия....

За да шия с две ръце, трябва да подпирам рамката на коляно, седнала в неудобната поза от снимката на предишната страница. Д-то ми изтръпва така за половин час :(

Ще трябва да иамисля нещо друго, от рамката няма да се откажа :loveglasses:

Marieta_
28.12.2009, 13:49
Бисквитка, благодаря за споделения опит:kissyou: Наистина трябва да помислиш за нещо за прикрепяне, за да не ти е неудобно при шиене. На мен също "ми е влязла мухата" за рамка, но още не съм решила дали ще е купена или пак направена. Още ме притеснява това, че вертикалната част на панамата стои свободно. Съмнява ме, че не е много удобно за шиене. :confused: Свикнах с гергефа да е изпънато отвсякъде и този момент много ме смущава. Ще се радвам на споделен опит от теб и други, които ползват вече рамка.:kissyou:
Другото, което ме притеснява е какъв размер да избера. От този тип, който е подарил мъжът ти съм харесала 9х12 инча, но има и варианти, където се регулира височината на рамката според гоблена.

biskvitka_
28.12.2009, 14:24
Нищо никъде не стои свободно: горният и долният краища на панамата са защипани с едни пластмасови джаджи и после само се върти (имаше вариант с плат, за който да се зашиват краищата, ама на мен не ми се занимава :-|).

http://media.snimka.bg/5178/016610738.jpg

Отстрани заших панамата за рамката, стана грозно и криво, но като приключа с тази част, по-надолу се надявам да е по-равно изпънато.

Размерите на моето чудо са 53 на 30 см или 21 на 12 инча.

Тук слагам фото (http://media.snimka.bg/5178/016610736.jpg) на иглата, за да не раздувам темата.

Извинявам се за огромната снимка, но имам проблем с радикал.

Marieta_
28.12.2009, 14:35
Точно там където си зашила ме притеснява.:confused: Пластмасовите клипсове и на мен повече ми харесват от зашиването. Рамката ти е големичка:hehe: :gipsy: Благодаря ти и за снимката на иглата / Тя май е за темата "Трикове..."/ От къде и за колко я купи?

biskvitka_
28.12.2009, 14:41
Това странично зашиване може да се направи много красиво и практично: мислех да зашия веревна или обикновена лента (и без това този гоблен не е за рамка - ще убие някое дете с гигантските си размери и тежина, ако го затворя в дърво и стъкло ), с която да си остане след това. Ако конецът минава през лентата, няма да се издърпват така грозно нишките на панамата.

Обаче ми се счупи шевната машина.

Инфо за двуострата игла тук (http://goblenite.org/showthread.php?p=331615#post331615).

Marieta_
28.12.2009, 14:52
Този вариант си заслужава да се обмисли:thumbup: А като каза за зашиване, ето какво намерих в линка, който съм дала на предната страница на темата / в пост 103/
http://i063.radikal.ru/0912/c4/54a4ef89f45at.jpg (http://radikal.ru/F/i063.radikal.ru/0912/c4/54a4ef89f45a.jpg.html)
Ето и линк, за който му се четат повече подробности
http://stitchlovsky.blogspot.com/2009/02/blog-post_494.html

biskvitka_
28.12.2009, 15:06
Мариета, ще ми забранят да влизам във форума... Сега и шевна машина ще трябва да купя, за да си ушия предпазителите ;)

Marieta_
29.12.2009, 11:20
Мариета, ще ми забранят да влизам във форума... :D:-|
А сега давам линк за един новогодишен подарък, за всички, които искат да си направят сами стан..:gipsy:
http://mmm20072.forum2x2.ru/forum-f11/tema-t1160.htm
И непременно да се похвалите....:D Че напоследък само аз и biskvitka май пишем тук:-|

margo67
02.02.2010, 11:13
Благодарение на идеи от форума мъжът ми направи този статив на който си слагам схемата и си държа конци, ножици и др. благодаря за идеите.:kissyou:
http://keep4u.ru/imgs/s/2010/02/02/e9/e98cbe8384d6c0cde0eb7ebda979f6d3.jpg (http://keep4u.ru/full/e98cbe8384d6c0cde0eb7ebda979f6d3.html)

Marieta_
02.02.2010, 21:17
Честита придобивка!:loveglasses: Браво на мъжа ти!:clap::clap:

dushkova
02.02.2010, 21:49
Стабилна поддръжка от съпруга ти.:clap: Честито и това значи ,че ще сътвориш още много гоблени!:loveglasses:

biskvitka_
03.02.2010, 10:59
margo67, честито!

Да се оплача от моята рамка. Оказа се, че клипсовете не държат много дълго време и панамата се отпуска. А аз я искам изпъната като барабан.

Май трябваше да си поръчам рамка, към която панамата се пришива...

Marieta_
03.02.2010, 13:04
Съжалявам, Бисквитке! :(
Защо не укрепиш допълнително панамата, може ли да се зашие:confused:

biskvitka_
03.02.2010, 14:06
Ако се ушие бързо (до две седмици) няма проблем, но аз се мотая с таблицата и разни дребосъци, затова се отпусна.

Мисля си, че може и да се зашие. Може пък аз не стягам винтовете достатъчно, че ме е страх да не пукна дървото.

То и с гергефите на винт не се справям, засега изпъвам добре панамата само на гергефа без винт, един стар детски.

meriam
20.02.2010, 13:35
Здравейте!Отскоро съмсред вас та и гоблени шия отскоро,но смело мога да кажа,че гергефа е голяма работа.А и видях много интиресни идеи тук.Може и да се въсползвам.

rodich
21.02.2010, 13:17
:hello: Дойде й реда на моята рамка, най после, да я употребя! Все не ми пасват размерите на гоблените. Удобно е! ама още и свиквам на габаритите, че на моменти си удрям коляното ако я завъртам :D:D

nellli
21.02.2010, 14:19
И аз от мерак нямам време да си покажа придобивката. Купих си два размера -11 и 17 инча, така че вече направо имам три от две :D
http://i078.radikal.ru/1002/f1/35268fa27980t.jpg (http://radikal.ru/F/i078.radikal.ru/1002/f1/35268fa27980.jpg.html)

Много е удобна, когато шия полукръстче, а за контура е направо перфектна.

dushkova
21.02.2010, 16:17
Честито! Чудесни придиобивки:loveglasses:За завиждане сте,ама благородно:D Като пуснете в действие турбо иглите...ехеее,няма да имате стигане:kissyou:

biskvitka_
21.02.2010, 16:33
rodich, nellli, честито!

Със стан ли ги използвате или ги подпирате на нещо друго?

nellli
21.02.2010, 17:09
dushkova, къде ги продават турбо иглите - казвай бързичко ?:D
biskvitka_, аз лично предпочитам да шия в полулегнало положение, заради заболяване на гръбната / гледам да не го товаря/ и си придържам рамчицата с ръка, . С едно оченце гледам телевизия, а с другото се опитвам да боцкам. :idea:

meriam
21.02.2010, 18:38
Аз лично го исползвам за да ми еполуобтегнато,защото без гергефа стяава грозно.Някак си се чувстваш сигурпен с него.

veneta_az
21.02.2010, 18:54
Rodich, а защо има ивици плат на хоризонталните части? Виждала съм го и на други подобни рамки, но не разбирам с какво е по-удобно, ако го има?
А и виждам, че не си закрепила гоблена на страничните части на рамката. Така не се ли отпуска от тези страни?

rodich
21.02.2010, 19:05
rodich, nellli, честито!

Със стан ли ги използвате или ги подпирате на нещо друго?

за сега не ползвам статива, за да не нараня ламето
подпирам рамката на един сгънат крак :D

veneta_az, въртящите части са хоризонталните. Прищила съм леко на това платче от едната страна. Завъртам леко. Прищивам долната чст към платчето на долната ролка и завъртам докато се поопъне (но не много) :idea:

dushkova
22.02.2010, 08:27
Благодаря на родич за турбоиглата,че ми позволи да опитам как се шие с нея.:loveglasses: И аз не знам къде се продават.:D

Marieta_
22.02.2010, 16:19
nellli, rodich, благодаря за споделения опит!:kissyou:

Аз пък ще споделя още един линк, за тези, които искат да си направят стан
http://dizy.diary.ru/p55688606.htm?from=0

margo67
22.02.2010, 19:33
nelli, честита придобивка! Би ли споделила откъде се сдоби с рамката? Изглежда лека и удобна. Аз шия с гергеф, но гоблена който шия в момента е голям и много ми се пречка панамата:(.Много искам да си купя такава рамка:kissyou:

nellli
22.02.2010, 20:10
От тук: www.sewandso.co.uk
Много са коректни.

veneta_az
22.02.2010, 20:50
Rodich, благодаря за отговора.

margo67
22.02.2010, 23:30
nelli, благодаря ти за бързия отговор. Решила съм да си направя подарък за рождения ден.Чудя се :confused:дали да е само рамка или това
http://keep4u.ru/imgs/s/2010/02/23/d4/d40bda32ab53191052e858fa85d670ef.jpg (http://keep4u.ru/full/d40bda32ab53191052e858fa85d670ef.html)
Ако някои може да ми каже дали е удобно ще съм много благодарна::flowerlove:

rodich
23.02.2010, 10:45
nelli, благодаря ти за бързия отговор. Решила съм да си направя подарък за рождения ден.Чудя се :confused:дали да е само рамка или това

Виж дали размерите ще са подходящи за нещата, които правиш.
Иначе ми се струва, че е за маса. Ще ти е изправен гърба, което е добре :idea:

makrat
02.03.2010, 23:34
Вижте какво си купих средата на февруари от магазина на Стефан Стамболов в София. На DMC e. После приеха и заявката ми за рамка от Рогоблен и скоро ще си имам още една, но по-голяма. И без това показаната е малка за гоблена, който е разпънат на нея.
http://southwc.ru/1/9/thumbs/c_696491141-arx_makrat_1.jpg (http://southwc.ru/c_696491141-arx_makrat_1.jpg.htm)

margo67
05.03.2010, 21:21
Някой може ли да ми каже,когато се купува от тук www.sewandso.co.uk сметката в евро ли трябва да бъде или може да е в лева.Благодаря предварително:flowerlove:

Denica
05.03.2010, 21:23
Някой може ли да ми каже,когато се купува от тук www.sewandso.co.uk сметката в евро ли трябва да бъде или може да е в лева.Благодаря предварително:flowerlove:

Трябва ти карта, която да става за интернет разплащания - няма значение дебитна, кредитна, валутна и прочие! Това е страшно коректен сайт - ако има проблеми веднага ти пишат!

margo67
05.03.2010, 21:48
Благодаря,за отговора:blueflow:

rodich
23.03.2010, 21:20
Връщам се на темата за рамките и по-точно на закрепването
Ползвал ли е някой тези клипсове ( и ) за прикрепяне на плата. Аз имам от този вид рамки, но тези закрепващи елемети от къде могат да се набвят и дли закрепването е надежно :gipsy:

biskvitka_
26.03.2010, 14:03
rodich, клипсовете вървят заедно с рамката.
Ако нямаш, залепи парче плат и след това зашивай за него панама. С клипсове от друг модел може и да не се получи перфектното захващане.

Моята рамка е такава (в темата е на 8 страница някъде към средата) и засега нямам оплакване от закрепването.
Панамата ми е опъната от 3 месеца, има леко отпускане, но то е от това, че не стягам много силно винтовете.

rodich
26.03.2010, 16:23
rodich, клипсовете вървят заедно с рамката.
Ако нямаш, залепи парче плат и след това зашивай за него панама. С клипсове от друг модел може и да не се получи перфектното захващане.

Моята рамка е такава (в темата е на 8 страница някъде към средата) и засега нямам оплакване от закрепването.
Панамата ми е опъната от 3 месеца, има леко отпускане, но то е от това, че не стягам много силно винтовете.

Свърши вече :( поръчах си пак като моята , защото селъра на тази, която имаше клипсове не пожела да ми каже цена на доставка за БГ ..... аз така правя, пришивам го, но се надявах на по-съвременно решение :confused:
Благодаря за отговора.
Моята нова рамка пътува вече ,но все пак да попитам твоята от къде е :greeneye:

biskvitka_
26.03.2010, 16:51
rodich, извинявай, гледам да не ползвам често компютъра...

Моята рамка е от английския и-бей и имаше цена за доставка за България. Но не помня колко беше :confused:

Дима
20.04.2010, 16:03
Изпълнявайки заръката на Marieta, да се похваля с какво се сдобих :D
Благодаря!!!

biskvitka_
20.04.2010, 18:07
Дима, честито! С какво захващане е панамата?

dushkova
20.04.2010, 21:31
Честита придобивка! :clap:Сега включваш турбото и няма да можем да те стигнем.:D Бъди щастлива!:idea:

Marieta_
21.04.2010, 13:04
Изпълнявайки заръката на Marieta, да се похваля с какво се сдобих :D
Благодаря!!!
Дима, толкова се радвам за теб!:kissyou: Да ти е честита новата придобивка и много красоти да създадеш на нея!:clap::clap:

Дима
21.04.2010, 21:53
МЕРСИ!!!:kissyou:

Дима, честито! С какво захващане е панамата?
Черпейки наш и чужд опит:D (и по точно руски) към осите прекрепих плат, към който приших панамата. След като изпънах панамата използвах метални щипки и подръчни материали за да я задържа неподвижна:D:D:D

Marieta_
16.06.2010, 13:25
вижте на какъв стан и рамка попаднах

http://picasaweb.google.com/Remigijus2007/DarboPriemones02#

vesi700
22.07.2010, 17:52
Изчетох внимателно всички постове, прелистих линковете и си харесах това:
http://www.sewandso.co.uk/ran880-0.html
Поръчах си го, посочих с и номера на дебитната карта получих отговор,че не могат да си изтеглят парите от нея -в този смисъл.
Картата е на ДСК, нещо не съм направила както трябва ли ?
Нямам Интернет банкиране, имам още една карта, кредитна, от ОББ. Помогнете ми-какво трябва да направя?

yonka
22.07.2010, 19:16
Изчетох внимателно всички постове, прелистих линковете и си харесах това:
http://www.sewandso.co.uk/ran880-0.html
Поръчах си го, посочих с и номера на дебитната карта получих отговор,че не могат да си изтеглят парите от нея -в този смисъл.
Картата е на ДСК, нещо не съм направила както трябва ли ?
Нямам Интернет банкиране, имам още една карта, кредитна, от ОББ. Помогнете ми-какво трябва да направя?

Едва ли ще приемат дебитната,пробвай с кредитната.И аз съм с дебитна на дск ,но към нея имам виртуална карта

кроти
22.07.2010, 19:36
Изчетох внимателно всички постове, прелистих линковете и си харесах това:
http://www.sewandso.co.uk/ran880-0.html
Поръчах си го, посочих с и номера на дебитната карта получих отговор,че не могат да си изтеглят парите от нея -в този смисъл.
Картата е на ДСК, нещо не съм направила както трябва ли ?
Нямам Интернет банкиране, имам още една карта, кредитна, от ОББ. Помогнете ми-какво трябва да направя?
На гърба на картата има още един номер, него написа ли го? Той е задължителен!

margo67
22.07.2010, 19:57
Каква ти е картата на ДСК? Аз пазарувах с карта VIZA на ДСК, Мастер кард нямат интернет разплащане.:flowerlove:

vesi700
22.07.2010, 22:43
Благодаря ви много за съветите, картата е Maestroна гърба има 7 цифри -първо са написани 4 и после още три.Доколкото разбрах, трябваше да дам последните три цифри-това и направих.Но явно съм сбъркала. Ще пробвам и с кредитната, дано стане, защото поръчката била готова за изпращане. Нали не мислите, че си хвърлям парите на мятъра?

yonka
22.07.2010, 23:42
:confused: Vesi ,защо да си хвърляш парите на вятъра ?Харесала си нещо и искаш да си купиш -това е просто малък проблем с плащането.Сега се сещам ,че последния път ,когато пазарувах от там ми звъняха от банката да ме информират ,че от UK магазин се опитват да изтеглят пари от картата ми.Но след ,като ги уверих ,че аз правя плащането всичко си беше наред и аз си получих покупката .От този магазин винаги са много точни и пратките пристигат бързо-това е моя опит до момента.Успех и да се похвалиш ,когато я получиш!

vesi700
22.07.2010, 23:57
Изпитвам малко чувство на вина, че си угаждам....:-|
иначе щом дойде, ще я снимам и покажа. Поръчвам си я специално заради наистина специалния гоблен, който започвам.Преди няколко месеца моят мъж ми направи подарък за годишнината от сватбата - направи сватбената ни снимка на гоблен. Вече си купих конците, довършвам "Мадам Помпадур" и започвам "нашия", както той го нарича, гоблен. Купих си и органайзер за конците от "Милена Стил", та изобщо поне предварителната ми подготовка за този гоблен е в широки граници...из цяла Европа вече с тази рамка.

dushkova
23.07.2010, 09:00
Нали ще показваш?:D Бъди само здрава,за да свършиш науменото.Успех до края!:kissyou:

nellli
23.07.2010, 15:56
Благодаря ви много за съветите, картата е Maestroна гърба има 7 цифри -първо са написани 4 и после още три.Доколкото разбрах, трябваше да дам последните три цифри-това и направих.Но явно съм сбъркала. Ще пробвам и с кредитната, дано стане, защото поръчката била готова за изпращане. Нали не мислите, че си хвърлям парите на мятъра?

Не си сбъркала. И на мен не ми приеха Виза електрон дебитна, а съм пазарувала с нея доста неща извън страната, даже и самолетните билети. Затова им поисках разплащане през пейпъл и така се оправи работата.

vesi700
23.07.2010, 16:51
написах си отново данните на мейла на човека, който ми писа за проблема, изпратих ги, получих писмо-потвърждение,че той си е прочел писмото. Вътре бях помолила да попълни отново цифрите, които дадох, с молба при нов проблем да не се колебае да ме потърси-ползвам свободно английски и нямаше да е проблем да говорим и по телефона. Това преди два часа. Сега стоя на тръни и чакам отговор.Или получаване на пакет-чрез куриер ли е доставката? Как става получаването?

margo67
23.07.2010, 16:59
Доставката по принцип е чрез Български пощи.:flowerlove:

vesi700
23.07.2010, 17:03
Е,това го има и у наше село даже...

Carina
23.07.2010, 17:07
Мила vesi700,

ти намери кого да питаш дали не бъркаш с поръчката. :D Тук всички сме "ЗА"! :thumbup:
Аз си купих настолен вариант. Потвърждавам, че са много коректни в този магазин. Поръчвала съм си няколко пъти и всичко е било ок.
Не се притеснявай и ти, всичко ще е ок. :kissyou:

vesi700
23.07.2010, 17:15
Друго си е да намериш подкрепа, а мен ме интересуваше дали са практични и удобни за работа.Аз шия ,честно казано, в леглото-облягам са на възглавница, пускам си тивито нещо да бъбри там и започвам. А сега ще трябва да се местя в хола при фУтЬОла:D
А не искам да купя нещо, дето ще си седи там някъде забутано. :(

Carina
23.07.2010, 17:40
Абе, ако не си ползвала, според мен в началото може и да не ти е удобно. Пък и то е малко индивидуално. Който е свикнал, казва че са незаменими. Аз да си кажа честно моя още не съм го пуснала в употреба, въпреки че го имам от известно време. Но не съм го захвърлила де.
Инак си купих и от Plastic Snap Frames, даже цели три размера и ги намирам за страшно удобни, особено когато шия кръстчета. :kissyou:

кроти
23.07.2010, 17:46
Доставката е по пощата. За три работни дни пристига пратката. Много са коректни.

vesi700
23.07.2010, 17:51
Carina Наистина си е индивидуално, но шия с гергеф и не ми пречи, би трябвало и с това дасвикна.
А щом досега не са реагирали, да предположа ,че всичко е наред.
Което пък, кроти, според твоята информация, означава , че до сряда би трябвало рамката да е при мен. Аууу, нямам време тогава, сядам да я довърша тоя Помпадурка, че няма да имам търпение да си тествам новата рамка с новия гоблен :idea::clap:

dorina
23.07.2010, 22:15
vesi700, хайде като пристигне да показваш снимки и да споделиш. Преди година много вариянти разглеждах при рускините и мъжо ми направи подобна рамка, но така и не ми беше удобна. На легло я слагах, на маса пробвах, но не се получи.

vesi700
23.07.2010, 23:13
Ще покажа,dorina, разбира се, само да дойде. Сега видях, че са ми писали-изпратили са поръчката, щяла да дойде до 2 седмици.

vesi700
30.07.2010, 18:17
днес пристигна, но не с Български пощи, а с Интернешънъл нещо си. Чакам съпруга да се върне и да го нагласи, че нещо не мога сама да се справя, а и сина го няма. Очаквайте снимка утре-вдругиден.

кроти
30.07.2010, 18:36
Честито!:clap: Да покажеш снимка и да кажеш удобно ли е.

dushkova
30.07.2010, 21:38
Честито!:clap::clap::idea:

rodich
10.08.2010, 10:39
Дами, преди време исках да споделя какъв статив си харесах, удобен за голеееми рамки. Такова бижу не бях срещала! А от както го видях, всички останали ми се виждаха толкова дървени, че не може повече :D

този е като мебел ..... ето да му се порадвате и вие
http://www.sewandso.co.uk/ranimages/StitchSmartInUse.jpg
http://www.sewandso.co.uk/ranimages/StitchSmartLargerImage.jpg

rodich
10.08.2010, 10:46
Приказката има продължение ......
Сумата за доставка и цената за по-горния, са си сериозни по време на криза, затова се оглеждах за други варианти за стативи
накрая ме зарадваха тези дни с този подарък

http://obzor-en.hit.bg/other/P8090066s.JPG

http://obzor-en.hit.bg/other/P8090064s.JPG

на кутията пише, че по хоризонтала позволява максимална дължина 21", но успешно го ползвам с рамка 24"х12"

vesi700
10.08.2010, 11:59
Тъй като живея на село и сега работата тук е доста, наложи се да си сглобя сама статива, вечерта само бях проверена за правилното изпълнениие. Да ви кажа, много съм горда, че успях сама да се справя. :clap:
Иначе и аз бях харесала статива, който показа първо rodich, но ми се видя по-скъп. Нищо, следващия път...Че щерката и тя поиска такова чудо и може да помислим в бъдеще за смяна....
Сега за шиенето. Не мога още добре да се ориентирам в правилното положение. Ако има някой с опит, да помага. Аз шия полуседнала-полулегнала с възглавници около мен (по принцип), но сега е невъзможно. Сядам във фотьойл, слагам си възглавници наоколо, но все пак се навеждам напред. Не мога още да свикна и да си посрещам иглата с лявата ръка отдолу -за посрещането, посрещам, ама дупченето отдолу нагоре още не ми се удава. Но мисля, че ще свикна. Всичко е въпрос на практика според мен. До зимата, когато само ще си седя на топличко до печката, ще се усъвършенствам. Дано съм успяла да се справя с фотитата, че сефте качвам снимки.:D
Снимала съм и току-що започнатия гоблен на сватбената ни снимка

dushkova
10.08.2010, 17:02
Честито ,момичета!:clap:Радвам ви се :loveglasses:Наистина придобивките ви са като мебел.Успешно шиене,по-точно,удобно да шиете.:D:greeneye:

Marieta_
11.08.2010, 09:39
Четити нови придобивки! Присъединявам се към пожеланията на dushkova!
А за свикването, наистина е въпрос на навик. На мен ми беше много трудно да шия и с двете ръце, но сега ми е толкова удобно:idea:Честито още веднъж и на двете!

margo67
23.08.2010, 18:48
Да покажа и аз новата си придобивка.Много съм доволна от рамката,добре опъва панамата.Но имам проблем,трудно стои на статива ,защото е пластмасова и се изплъзва.

http://ib1.keep4u.ru/s/2010/08/23/90/9002b59e06116d73fab58dde150a95ce.jpg (http://keep4u.ru/full/9002b59e06116d73fab58dde150a95ce.html)

rodich,vesi700 ,честити ви придобивки!
rodich,на твоя статив дали може да се поставя пластмасова рамка, ще ми кажеш ли как става захващането на рамката?:flowerlove::flowerlove:

Nelly_L
23.08.2010, 20:04
margo67, ще споделиш ли какви размери е рамката, от къде я поръча, колко струва и за колко време пристигна. Аз в събота си поръчах от 123stitch пластмасова плюс удължители и нямам търпение да я получа. Малко скъпичка ми се видя моята, ама беше най-изгодно от всичко, което гледах.

margo67
23.08.2010, 20:35
Nelly_L ,рамката не съм я поръчвала аз, купих я от една приятелка, която си я поръчала, но не ни била удобна. Размера е около 29 на 40 см.:flowerlove:

Marieta_
23.08.2010, 21:02
Margo67, честито! Наистина изглежда много добре опъната панамата!:clap::clap:

Nelly_L
23.08.2010, 21:05
Аха, големичка е. Тази, която поръчах аз, е 11/11 инча, около 28/28 см. Смятам, че ми е достатъчно, тъй като няма статив и ще я ползвам вместо гергеф. Ох, само да дойде.... Ще покажа снимки.

rodich
23.08.2010, 22:55
rodich,на твоя статив дали може да се поставя пластмасова рамка, ще ми кажеш ли как става захващането на рамката?:flowerlove::flowerlove:
"на този статив" имаш предвид последния, който покзавам нали :)
На него не се захваща нищо. Просто рамката или гергефа се поставя отгоре. Стоперите на двете странични рамена задържат рамката или гергефа ;) мисля, че е хитро :greeneye: и според това дали е по-широка рамката/гергефа се раздалечават или за по-тесни се събират .......

vesi700
24.08.2010, 11:39
Здравейте отново, момичета!
Мина вече време, започнах да си шия гоблена и трябва да кажа, че неочаквано зе мен е удобно и лесно. За жалост, нямям много време да шия сега, но започнах гоблена на четвърти август и до сега имам 20 ушити квадратчета. Свикнах вече да си посрещам конеца отдолу с лявата ръка. Приших си плат към панамата, така че сега платът е защипан за горната част на рамката и самата панама, в частта, в която шия, е на нивото на ръцете ми. Много е приятно, трябва да призная. Скъпичка беше рамката и доставката - около 130 лв, но си заслужава. Само за едно съжалявам - че е за под, а не за диван. Но следващия път ще си поръчам по-нисък статив, за да става и за диван(или легло).:D
Снимки ще пратя по-нататък, но в друг раздел ще е сигурно-започнах голям гоблен и мога да си направя "процеси".
Това е засега, благодаря за подкрепата

кроти
24.08.2010, 13:00
Здравейте отново, момичета!
Мина вече време, започнах да си шия гоблена и трябва да кажа, че неочаквано зе мен е удобно и лесно. За жалост, нямям много време да шия сега, но започнах гоблена на четвърти август и до сега имам 20 ушити квадратчета. Свикнах вече да си посрещам конеца отдолу с лявата ръка. Приших си плат към панамата, така че сега платът е защипан за горната част на рамката и самата панама, в частта, в която шия, е на нивото на ръцете ми. Много е приятно, трябва да призная. Скъпичка беше рамката и доставката - около 130 лв, но си заслужава. Само за едно съжалявам - че е за под, а не за диван. Но следващия път ще си поръчам по-нисък статив, за да става и за диван(или легло).:D
Снимки ще пратя по-нататък, но в друг раздел ще е сигурно-започнах голям гоблен и мога да си направя "процеси".
Това е засега, благодаря за подкрепата

Vesi видях, че една наша съфорумка е пуснала обява за продажба на стока за диван или легло, надникни тук http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7982

vesi700
24.08.2010, 13:49
кроти
по-скоро това ще търся

http://www.sewandso.co.uk/ran1632-0.html

или това

http://keep4u.ru/full/081027/28b1178d1a63762058/jpg

последното го видях при рускините, не зная дали е поръчано или направено. Много там се хвалят, че съпрузите им ги правят. Моят е по-сръчен със заварките и желязото, с дървото хич го няма. Ще трябва да моля познати да се потрудят.

Marieta_
24.08.2010, 13:51
Веси, второто май го видях в Крестомания. Ето линк: :kissyou:http://www.krestomania.net/shop/53.html

vesi700
24.08.2010, 15:04
Marieta

благодаря много за линка, не бях посещавала този сайт. Но този път смятам да поръчам на познат - малко множко идват като разход и продуктите, и транспортните разходи. Ще помисля, няма да бързам - вече си имам станче.

veneta_az
26.08.2010, 21:35
Това е моят статив. Съпругът ми помогна за някои неща, но мога да се похваля, че по-голямата част от работата я свърших сама.
http://s45.radikal.ru/i108/1008/8c/0b1240f20e65t.jpg (http://radikal.ru/F/s45.radikal.ru/i108/1008/8c/0b1240f20e65.jpg.html)

vesi700
26.08.2010, 21:40
Браво! Да ти е честито!!!:clap:
Ши ли вече на него - виждам, че и ти си сложила доълнителен плат за закрепване на панамата?:greeneye:

Marieta_
27.08.2010, 08:55
Veneta, да ти е честит и много красиви неща да ушиеш на него!:clap::clap:

dushkova
27.08.2010, 09:48
Честита ти придобивка и вдявай турбото за много красоти!:clap::loveglasses::D

margo67
27.08.2010, 18:27
Veneta, честита придобивка, много красиви гоблени да ушиеш на него ти пожелавам:flowerlove: :flowerlove::flowerlove:

margo67
12.09.2010, 10:41
Здравейте момичета, да ви покажа подаръка който получих.
http://s49.radikal.ru/i123/1009/5c/e25971be9acct.jpg (http://radikal.ru/F/s49.radikal.ru/i123/1009/5c/e25971be9acc.jpg.html)
Много ми е удобен. Е, аксесоарите съм си ги нагласяла сама, защото истинските са доста скъпички, поне за мен:D

Marieta_
12.09.2010, 13:38
Честито! Как няма да ти е удобен, направо е станало страхотно! Аксесоарите не са ли истински:confused: Струва ми се, че видях подобни в sew and so.
Много красиви гоблени да ушиеш на новата придобивка!:kissyou:

margo67
12.09.2010, 14:11
Благодаря Marieta_, Има аксесоари в sew and so, но струват доста парички.Аз си купих една лампа с чупеща се дръжка от китайските, намерих още една чупеща дръжка от стара лампа, една шпилка от железарията и готово:idea:. Щом приличат на истински,значи добре съм се справила:D
Когато се прибере дъщеря ми, защото тя е фотографа, ще ги снима и ще покажа.

Marieta_
12.09.2010, 14:14
Определено си се справила!:eek::clap: Може ли да качиш снимки от близо на аксесоарите "Марго":D ?

vesi700
12.09.2010, 14:58
и аз бих искала да видя отблизо допълненията, с намерение да ги копирам, разбира се:D
В момента използвам един лампион да ми свети, ама нещо все се блъскам в абажура, два пъти бутнах лампата, абажура се счупи и сега ползвам само поставката с лампа.
Марго, ако не те затруднявам, :confused:присъединявам се към молбата за "близък план"

margo67
12.09.2010, 19:08
Ето обещаните снимки в близък план.
http://s49.radikal.ru/i123/1009/f0/6fb4dfcc5a22t.jpg (http://radikal.ru/F/s49.radikal.ru/i123/1009/f0/6fb4dfcc5a22.jpg.html) Лампата е с щипка и чупещо рамо.
http://s40.radikal.ru/i089/1009/8d/fa1ab657221ft.jpg (http://radikal.ru/F/s40.radikal.ru/i089/1009/8d/fa1ab657221f.jpg.html)
Тук има дупки за аксесоари и там съм сложила една шпилка и чупеща дръжка с щипка от чадърче на детска количка, защото от лампата беше по неудобно.
http://s11.radikal.ru/i184/1009/3f/cebdb5d48a16t.jpg (http://radikal.ru/F/s11.radikal.ru/i184/1009/3f/cebdb5d48a16.jpg.html)
Това е всичко.:idea::kissyou:

Marieta_
12.09.2010, 19:23
Няма какво да кажа освен, че си се справила отлично! Много хитро решение:thumbup: Благодаря за снимките и разясненията!:loveglasses:

zlatkaan
04.10.2010, 16:20
Здравейте,искам да попитам поръчвалите от http://www.sewandso.co.uk/index.html ,трябва ли да имам регистрация за да поръчвам?

кроти
04.10.2010, 17:07
Здравейте,искам да попитам поръчвалите от http://www.sewandso.co.uk/index.html ,трябва ли да имам регистрация за да поръчвам?
Не трябва предварителна регистрация.Много са коректни и поръчката пристига за 3-4 дни.

sneji_bee
09.11.2010, 17:16
Искам да ви покажа сьпругьт ми какво ми изработи/имаме доста дьрводелски машини ,и е завьршил ''текстил'' ,има понятие общо от тези неща/ ... така аз си сьздадох едно кьтче за бродиране,на което немога да се нарадвам и ..:hehe: :kissyou:

vessi_s
09.11.2010, 18:12
Бравооооо :clap: на Снежиният Плевенски съпруг...еее какви мъже имаме самоооо....да ни завиди човек....:D...моят от 2 дни мисли как да се нарече нашата Плевенска групичка...:D...

margo67
09.11.2010, 18:39
Кътчето ти е чудесно, много красиви неща да ушиеш там ти пожелавам! :kissyou:Поздравления за съпруга ти!:clap::clap:

makrat
09.11.2010, 21:43
Много уютно местенце си имаш! А с какви щипки си опънала панамата?

dushkova
10.11.2010, 08:33
Поздравления за съпруга ти.:clap::clap::clap:Чудесно кътче! Сега остава да си на турбо и да показваш красоти.:D

Marieta_
10.11.2010, 09:47
Това е една от любимите ми теми! Поздравления за съпруга ти!:clap::clap::clap: И аз ти пожелавам много красоти да ушиеш с това удобство, което ти е създал!

pepen
10.11.2010, 09:48
Уау ,страхотен е станал!:kissyou:за мъжа ти и :wine: ,нали не си забравила какво си обещала!:idea:Мъжа ти да се стяга ,идвам да си поръчам при него подобна красота :DХайде ший сега и показвай!:rainbow:

sneji_bee
10.11.2010, 09:55
Имам запитване на лични с какво сьм захванала панамата:на двете крьгли летви сьм заковала с габьрчета плат.За тези две парчета плат сьшивам гоблена от долната и горната страна и така навивам,докато стигна мястото за шиене.Шия,ушивам и навивам,точно като становете.
От страни опьнах сьс щипки /от тиранти/,които закупих от КАУФЛАНД използват се за стягане на плата на дьската за гладене.С ластик са и ги заковах с габьрче -много е удобно!

sneji_bee
10.11.2010, 17:44
Уау ,страхотен е станал!:kissyou:за мъжа ти и :wine: ,нали не си забравила какво си обещала!:idea:Мъжа ти да се стяга ,идвам да си поръчам при него подобна красота :DХайде ший сега и показвай!:rainbow:

Той ми е направил и един за село за лятото,така,че ако се уговориш с него,може и да ти изпьлни порьчката,ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ТЕБ!!!!!!!

Marieta_
30.12.2010, 10:25
Преди време питах на лични съфорумки относно Plastic Snap Frames, дали са доволни, дали се изпъва добре панамата.
Тъй като вече много от момичетата тук имат такива пластмасови рамки, бих искала да попитам има ли разлика между обикновения гергеф и тях? :confused:

Nelly_L
30.12.2010, 15:40
Marieta, опъва перфектно панамата. Другото, което аз смятам за предимство е, че е квадратна (или правоъгълна), за разлика от кръглия гергеф. За ъглите е по-удобно. Недостатък - доста е по-скъпа от гергеф. Моята е 28/28 см и така шия на по-голямо пространство.

Marieta_
03.01.2011, 11:40
Макар, че на лични се уточнихме, благодаря и тук, Нели, за отговора!:kissyou:

aneta
21.01.2011, 10:39
Да ви се похваля с придобивката:rainbow:

И разбира се да изкажа моята огромна благодарност на майстора,съпруга на sneji_bee ,за експресно изпълнената и майсторски изработена поръчка :flowerlove:

pepen
21.01.2011, 12:06
:loveglasses:Браво на майстора!:clap:Честито на притежателката му:flowerlove:!Дали да не се наредя и аз на опашка за такава прелест!Мерак ми е да го видя и пробвам на живо:idea:!:kissyou:

rodich
21.01.2011, 13:00
Стана си има всичко! Супер е! Поздравления и със здраве да го ползваш :)
Аз на моите това отчитам като минус, че нямам къде да си сложа схемата .....

Marieta_
21.01.2011, 14:10
Честито и от мен! Страхотна придобивка!:clap::clap::clap:

margo67
22.01.2011, 09:56
Честито и много красиви гоблени да ушиеш на него.:clap::clap::kissyou:

vesi700
22.01.2011, 14:53
На теб честито, а на съпруга на sneji_bee пожелавам още много такива изработки. И да зарадва и други форумки!!!:D

sneji_bee
24.01.2011, 10:54
На теб честито, а на съпруга на sneji_bee пожелавам още много такива изработки. И да зарадва и други форумки!!!:D

АКО ЖЕЛАЯТ-ЩЕ ГО НАВИЯ ДА ПРАВИ...:kissyou:

marji
24.01.2011, 11:32
Невероятно добро творение е този гобленарски стан. Поздравления за майстора!:clap::clap::clap:

sneji_bee
24.01.2011, 19:01
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=174280855917925&set=a.103076506371694.6962.100000080361779
ТЬЙ КАТО ИМА ЗАПИТВАНЕ:

това е статива в близьк план-поставя се на земята ,но ако решите да е на маса ,махате двете летви с дупчиците и става мальк-т.е. статив за навсякьде-----едно уточнение-удобен е за крьстат бод- аз в момента шия само крьсчета в един кат

ако не се отваря линка,влезте вьв фейсбука ми -в снимки -моите гоблени и разгледайте...

що се касае до мьжа ми,той няма нищо напротив,но да не е сред пчеларския сезон,защото има много работа-сега е по-свободепишете ми на лични..

akula
20.02.2011, 22:50
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=174280855917925&set=a.103076506371694.6962.100000080361779
ТЬЙ КАТО ИМА ЗАПИТВАНЕ:

това е статива в близьк план-поставя се на земята ,но ако решите да е на маса ,махате двете летви с дупчиците и става мальк-т.е. статив за навсякьде-----едно уточнение-удобен е за крьстат бод- аз в момента шия само крьсчета в един кат

ако не се отваря линка,влезте вьв фейсбука ми -в снимки -моите гоблени и разгледайте...

що се касае до мьжа ми,той няма нищо напротив,но да не е сред пчеларския сезон,защото има много работа-сега е по-свободепишете ми на лични..


Ехаааа ще направили съпруга ти и за нас ? и колко парички ще иска ?

ba4iiska
08.04.2011, 21:03
Да покажа какво си имам
http://media.snimka.bg/8365/022985495-thumb.jpg (http://ba4iiska.snimka.bg/tapestries/gobleni-v-ramki.456396.22985495) http://media.snimka.bg/8365/022985498-thumb.jpg (http://ba4iiska.snimka.bg/tapestries/gobleni-v-ramki.456396.22985498)

doris
08.04.2011, 21:59
Блазе ти!Уникален! Честито!:thumbup: Да ушиеш с негова помощ, много красиви гоблени!:kissyou:

akula
08.04.2011, 22:14
Хубаво де не схващам как ще го закрепи гоблена да седи да не шава при шиене ми ако е малко по малко от рамката ??? айде разяснете в снимки

dushkova
09.04.2011, 10:04
:clap::clap::clap: Честито!:greeneye:

ba4iiska
09.04.2011, 14:10
Хубаво де не схващам как ще го закрепи гоблена да седи да не шава при шиене ми ако е малко по малко от рамката ??? айде разяснете в снимки
Затова всичко е с перчати гайки - за да се стягат и да мърда гоблена при шиене. И съответно да го обърнеш, за да може да се започне или свърши конеца. На втората снимка гобленовата рамка в която ще се опъне панамата е изправена и е в събрано положение за по-малък гоблен. Отгоре на страниците има още дупки на който се местят ролковите дъсчици за по-големите гоблени. На тези ролки има прорези за които се захваща панамата с помощта на пластмасови клипси. Мисля, че в началото на темата в постовете е показано как се опъва панама на тези рамки и при положение с клипси и при положение за зашиване на панамата върху плат.
Разгледах тази тема http://club.osinka.ru/topic-34786 най-обстойно, свалих доста снимки, дадох ги на майстора и той си разви схемата и ми направи стойката. В тази тема на осинка има доста неща, дори и клипове.

akula
09.04.2011, 18:18
Затова всичко е с перчати гайки - за да се стягат и да мърда гоблена при шиене. И съответно да го обърнеш, за да може да се започне или свърши конеца. На втората снимка гобленовата рамка в която ще се опъне панамата е изправена и е в събрано положение за по-малък гоблен. Отгоре на страниците има още дупки на който се местят ролковите дъсчици за по-големите гоблени. На тези ролки има прорези за които се захваща панамата с помощта на пластмасови клипси. Мисля, че в началото на темата в постовете е показано как се опъва панама на тези рамки и при положение с клипси и при положение за зашиване на панамата върху плат.
Разгледах тази тема http://club.osinka.ru/topic-34786 най-обстойно, свалих доста снимки, дадох ги на майстора и той си разви схемата и ми направи стойката. В тази тема на осинка има доста неща, дори и клипове.

СУПЕР и аз ще накарам някой да ми направи ама не на голяма стойка да трябва да ползвам стол ми да си го слагам някак си в скута Колко ти излезе тва нещо на дърводелец??

akula
19.04.2011, 10:01
Душички да имате схема за изработка на това ???
http://www.goblenite.org/attachment.php?attachmentid=134035&d=1249672369

ba4iiska
19.04.2011, 15:33
СУПЕР и аз ще накарам някой да ми направи ама не на голяма стойка да трябва да ползвам стол ми да си го слагам някак си в скута Колко ти излезе тва нещо на дърводелец??

Излезе ми 30 лева само за материали и 4 шишета бира 2 литра за труда, защото майстора е семеен приятел.:D
Ето тук има доста интересни неща както и размери на това което търсиш
http://zlataya.ucoz.kz/publ/n_uch/master_klassy/stanok/10-1-0-107
http://teddi-love.ucoz.ru/forum/76-645-1

akula
19.04.2011, 16:19
Излезе ми 30 лева само за материали и 4 шишета бира 2 литра за труда, защото майстора е семеен приятел.:D
Ето тук има доста интересни неща както и размери на това което търсиш
http://zlataya.ucoz.kz/publ/n_uch/master_klassy/stanok/10-1-0-107
http://teddi-love.ucoz.ru/forum/76-645-1

Ейййй златна си :baby: :clap:

ba4iiska
20.04.2011, 09:55
Ейййй златна си :baby: :clap:

Знаех си! Някой да ме оцени!:D Хайде, дано ти се сбъдне желанието и да се похвалиш!

Дейзи
11.05.2011, 19:49
Здравейте
досега не съм шила с гергеф но започнах един много голям гоблен и ми е много неудобно за шиене с тази голяма панама.Трябва ми стан и сега изнудвам да ми направят:DМного ми харесва този модел на който рамката не се обръща а е закрепена на стана и се върти-като на ba4iiska.Обаче при този модел не може като завършиш един ред с определен цвят ,ако има втори да върнеш обратно-а трябва да срежеш конеца и да почнеш пак в същата посока.Изоббщо чудя се кой от двмата варианта в крайна сметка е по удобен:confused:

Jully
11.05.2011, 22:44
Здравейте
досега не съм шила с гергеф но започнах един много голям гоблен и ми е много неудобно за шиене с тази голяма панама.Трябва ми стан и сега изнудвам да ми направят:DМного ми харесва този модел на който рамката не се обръща а е закрепена на стана и се върти-като на ba4iiska.Обаче при този модел не може като завършиш един ред с определен цвят ,ако има втори да върнеш обратно-а трябва да срежеш конеца и да почнеш пак в същата посока.Изоббщо чудя се кой от двмата варианта в крайна сметка е по удобен:confused:

А защо да не можеш да върнеш втория ред? Ще може ли да ми обясниш, че нещо не разбрах. :uhhhh:

Дейзи
11.05.2011, 23:28
Ами не ме бива много в обясненията ама ще пробвам пак-значи шия с един цвят един ред и ако по схема трябва още един ред отгоре завъртам гоблена с главата надолу и правя втория ред.А при стана с въртящата рамка не мога да го завъртя така защото рамката е закачена за стана и не е много практично да я свалям и въртя постоянно.Дано съм успяла да обясня....

akula
11.05.2011, 23:32
Ами не ме бива много в обясненията ама ще пробвам пак-значи шия с един цвят един ред и ако по схема трябва още един ред отгоре завъртам гоблена с главата надолу и правя втория ред.А при стана с въртящата рамка не мога да го завъртя така защото рамката е закачена за стана и не е много практично да я свалям и въртя постоянно.Дано съм успяла да обясня....

ама защо го въртиш продължи го от ляво на дясно и от дясно на ляво не се върти :baby:

моя станок скоро ще бъде готов и ще ви го покажа и ще кажа дали е удобен аз до сега само с гергеф шия - иначе краищата ми пречат .....ама не съм завъртала никога

Дейзи
11.05.2011, 23:36
Не мога да шия от ляво на дясно-лявата ръка ми е много ЛЯВА:D
Шия само с дясната от дясно наляво.

akula
11.05.2011, 23:38
Не мога да шия от ляво на дясно-лявата ръка ми е много ЛЯВА:D
Шия само с дясната от дясно наляво.

МИ и аз с дясната шия от дясно на ляво после като стигна до края пак с дясната шия от ляво на дясно както пишеш ;) пробвай помъчи се ще видиш че не ти требе да го въртиш :baby:

Дейзи
12.05.2011, 00:37
Абсурд да шия с дясната ръка от ляво на дясноне ми се получават такива сложни работи на мене:uhhhh:

Nelly_L
12.05.2011, 06:12
Дейзи, не е сложно, но не това ще коментирам.
Предполагам, че шиеш като хващаш по две дупки на панамата с едно движение. Имам пред вид, че вкарваш иглата в едната дупка, изкарваш я от другата и бодчето е готово с едно движение. Ръката с иглата върви винаги в една посока - например от вътре на вън. При връщането от ляво на дясно, трябва да се смени посоката на движение. Ще стане от вън на вътре. За да избегнеш това, ти завърташ гоблена и така си шиеш все в една посока.
При шиенето с гергеф или рамка това се обезмисля. Панамата е достатъчно опъната на рамката, така че да не ти позволява да хващаш две дупки едновременно. Вкарваш иглата първо от долу нагоре и после в другата дупка от горе надолу. Така бодчето се оформя с две движения на ръката вместо с едно. По същия начин се връщаш от ляво на дясно. Тоест движението не е от теб навън, а нагоре и надолу. Така и въртенето на гоблена отпада.
Много пространно стана, но се надявам да съм обяснила добре. Моят съвет е да пробваш първо с гергеф и да видиш как ще ти тръгне.

Jully
12.05.2011, 08:29
А вече разбрах, защо не можеш. Аз не въртя гоблена, а и първо ме научиха да шия от ляво на дясно. И мина известно време преди да разбера, че от дясно на ляво е по-удобно да се шие. Е аз и нямам стан, но както казва Нели, то първо се боде отгоре и после отдолу. Пробвала съм на гергеф с не добре опъната панама, но не се получава. И затова шия и без гергеф, защото ми се струва бавно, но бодчетата стават по-равномерни.

Дейзи
12.05.2011, 09:35
Nelly_L точно тако шия както си обяснила.И тъкмо си мислех,че няма как да ми се получи по този начин ако е опъната панамата на рамка.Но ще трябва да се науча-този гоблен на Хаед е огромен и панамата дори и намотана пречи и така...ще чакам да ми направят стана и ще се уча по другият начин.

Nelly_L
12.05.2011, 09:55
На мен станът не ми се вижда удобен за гоблен с много цветове и много единични бодчета. Прекалено често ще трябва да се обръща за започване и завършване на конеца. Но това е мое мнение. Това, с което шия напоследък е пластмасова рамка - Q Snap. Открих я за себе си миналото лято и ми е доста по-удобна от гергефа. Единственият ми проблем е, че са доста скъпи и не мога да си поръчам примерно 5-6, та да мога да си наглася всички започнати гоблени и да не я прехвърлям непрекъснато ту на един, ту на друг.