PDA

Покажи пълната версия : От нищо нещо



plamen_69
13.03.2007, 13:53
Брей да зема и аз да постна една рецепта. Малиии жените кво ли ще рекат? Тоз не само шие ами и готви. Даааа така е мили дами. Нали знаете че на мъжа любовта му минава през корема. Та да си дойда на приказката. В Събота чакам гости и за да не се мръщи жената, викам да спрятам ръкави и да почвам да готвя. Ето я и рецептата:

1 голяааамо пиле секупува от магазина
2 Купувате и гъбки (пресни или консерва, няма значка)
3 Два три по дърти моркова
4 Две по-големи глави кромид лук
5 250 гр. домашен зарзават ( домати с чушки и бамя)
6 500 600 гр. обелени картофели
7 Малко сол, 150 мл. бяло вино, подправка за пиле, горчица и соев сос
8 150 гр. олио

Начин на приготвяне:

Пилето се обезкостява, дорде още мърда, нарязва се на ивици и се запържва в мазнината, докато побелее, тука добавяте солта, може и малко чер пипер. Нарязвате лука на по едри парчоци, заедно с морковите на кубчета+гъбките и ги задушавате в същата мазнинка, в която сте запържили пиленцето. Като омекне моркова добавяте бялото винце, барабар с доматения зарзават, оставяте да поври амен амен 10-15 минути. Дорде ври нарязвате картофелите на по-дебели филийки. Като сте готови пригответе един голям гювеч и редувате:
Ред картофел, ред мръвки от пиленцето, върху мръвките добавяте малко горчица (стават по-меки), после ред от приготвената смес (гъби, моркови и лучец). Редувате докато ви свърши и мръвката и сместа. Най отгоре покривате с ред картофели и заливате с малко соев сос. Добавете вода да покрие леко гщвеча. Остава само да го опечете на фурната (200 градуса)

После се сервира затпоплено с добавка от Бяло Вино. Да Ви е сладко

Valja
13.03.2007, 17:30
ОТ НИЩО НЕЩО

То това "нищо" - дай боже всекиму такова "нищо". :D
А пък сега сериозно - подобен гювеч и аз правя с тази разлика, че слагам всички продукти, както са сурови и използвам не цяло пиле, а само бяло месо, нарязано на малки късчета и вместо домати и чушки слагам кисели краставички, а най-отгоре - парченца топено сирене и заквасена сметана. Става невероятно вкусно

plamen_69
13.03.2007, 17:57
Абе пробвай горната рецепта, ако не стане ще финансирам разхода на средства ;-)

Valja
14.03.2007, 13:34
Абе пробвай горната рецепта

Непременно :)

plamen_69
14.03.2007, 14:11
I az sam Zaraliq da znaesh!

Valja
14.03.2007, 17:17
Радвам се, градски, ама аз поначало съм си от Габрово, а пък от 1993г. насам съм заралийка :D

plamen_69
14.03.2007, 17:43
Еееееее 4е то котки не са зимат от Габрово бе, как се е излъгал градския? Шегувам се разбира се. Ми Стара Загора е къде къде по-джиджан от Габрово...

ibg1963
26.03.2007, 13:38
Мерси за рецептата,скоро я видях,страхотна е.Казвам го защото е вече изпробвана

qni
27.03.2007, 20:48
Тази рецепта определено не е за подминаване.Тъкмо имам пилешки филенца и направо отивам да я приготвя...:gipsy:

atinqnka
27.03.2007, 21:57
Ще копна и двете рецепти. Привет на Габрово от една дряновка дето е станала мездренка.

toteva
30.06.2007, 16:35
Много ми е приятно като чуя за мъже които се вихрят из кухнята,е моят не е от тях.От глад умира,но в кухнята не влиза:D Ето една рецепта от мен
Сирнена каша
4 суп.лъж. брашно се запържват до златисто с малко мазнина,долива се вода до гъстотата на боза.След като заври/не спираме да бъркаме/чупим едно яйце отгоре и бъркаме,слагаме щипка ,две сол и на края прибавяме натрошено сирене.Консумира се веднага.Пожелание се поръсва с червен и черен пипер