PDA

Покажи пълната версия : Някой ползва ли кутия за конци (Coffret organiser)?



kamellia
13.03.2007, 17:25
Някой ползва ли кутия за конци (Coffret organiser)? Напоследък все купувам конци на метър и се замислям дали да си купя такава кутия ,защото много конци ....много нещо нямат подреждане :D

marji
13.03.2007, 18:03
Преди време и аз се чудех в какво да си държа конците, но благодарение на съветите на някои съфорумки наскоро си купих от един ловно-рибарски магазин за 20 лв. чудесно пластмасово рибарско куфарче. Като се отвори, има три етажа с по 20-тина разделения. В тях започнах да слагам конците, навити на картончета, като означавам номерата им и ги подреждам по цветове. А във вътрешността на кутията съм подредила целите чилета, които при мен са ужасно много.

lari
13.03.2007, 22:15
Това е умна идея. И аз имам много чилета и картончета с конци. Събирам ги в кутии от бонбони или бисквити по цветове. Благодаря за съвета:clap: :) :clap:

NIA
13.03.2007, 22:43
Конците си ги съхранявам в самозатварящи се найлонови пликчета,на които съм залепила и отгоре номера за по-лесно намиране. В пликчето също има номеа от чилето, за всеки случай ,ако се отлепи от пликчето. Пликчетата са групирани по номера , като всяка грпа започва с 1, 2, 3 и т.н.и са закрепени на голяма безопасна игла. Всичко слагам в една прозрачна чанта. Не съм сигурна,че се изразих достатъчно ясно, за това прилагам и снимки.

Dayli
13.03.2007, 22:54
Купих си скоро такава,много е удобна,отваря се и се разгъва,прилича на кутиите на професионалните гримьори/палитра/.Даже се продаваше със сто чилета ДМЦ-по желание,разбира се:gipsy:

pmihova
13.03.2007, 23:32
Купих си органайзер за конци на Permin of Copenhagen. 9 лв. общо 18 отделения и 50 картончета за навиване на конците. Върши работа, но не ми стига.

kamellia
14.03.2007, 10:31
Момичета чесно казано във Велико Търново няма голям избор:(
Чудя се дали да си взема пластмасови държачи за конци или кутия.
Намерих два вида кутии- само едната беше разделена на кватдратчета, а др беше с подвижни пластмасови предградки . На големина бяха еднакви :) ,нямат картончета за навиване на конци.
Прикачвам снимки :)

marji
14.03.2007, 15:10
Купих си органайзер за конци на Permin of Copenhagen. 9 лв. общо 18 отделения и 50 картончета за навиване на конците. Върши работа, но не ми стига.

Аз точно затова предпочетах да си купя рибарско сандъче, защото е на цената на два органайзера, а побира поне пет пъти повече конци. Най-горещо го препоръчвам на гобленарите, които са насъбрали много конци.:kissyou:

ance2
02.04.2008, 12:22
Ще се включа, като ви препоръчам системата, която знам от майка ми и аз я ползвам - удобно е. Използва се голям азбучник, като на мястото на всяка буква се залепва лисче върху което се обозначава вида (знака) на конеца. Самите кончи също са в малки пликчета със знаците им на принадлежност. И така - докато се шие гоблена конците са в азбучника, после отиват в една кутия с отделения на склад(каквото е останало от комплектовките). Е това е дано да съм ви била полезна.

bub4eto
02.04.2008, 15:32
Това с кутийката за рибарски принадлежности е доста добра идея. Кутийка за болтчета и гайки мисля, че също би свършила добра работа. Голям албум за снимки също е много удобно, събират се доста конци.

irenb
02.04.2008, 17:14
Аз използвам само надписани хартиени пликове. Може и найлонови, но да се затварят. И да може да си слагам остатъците. За всеки гоблен - отделна кутия или плик с пликовете. Иначе ми се разпада и объква всичко.

denito78
02.04.2008, 17:48
аз имам и органаизер и албум но не са ми удобни.идеята с рибарското куфарче ми харесва повече.

Юра
02.04.2008, 18:07
На мен ми подариха рибарско куфарче - трябва да ви кажа че е много практично и удобно. И клетки за много конци има, дъното е подходящо да побере панамата , схемата , и други аксесоари ако ползвате.

marji
02.04.2008, 18:38
А защо на снимката виждам моето куфарче, което съм показала в темата "как съхранявате конците си..."?:confused:

Юра
03.04.2008, 01:11
Защото по негов образец ми подариха същото , а нямам снимка на моето.
Marji - признавам те - позна си го веднага.
:D

marji
03.04.2008, 10:20
Познах си гоооооо! :yes:И как няма да го позная като съм забравила да му сваля етикетчето с цената;) Пожелавам ти много ушити гоблени с това куфарче!:kissyou:

vessito
05.04.2008, 14:32
Купих си наскоро две кутии на ДМЦ, удобни са за конци, обаче неудобното е, че схемата и панамата стой отделно. Много ми хареса куфарчето и ще си поръчам за рождения ден :smokin:

zezata
12.05.2008, 14:42
Ето в този сайт има как да си направим кутия за съхраняване на конци.
http://photofile.name/users/tan2405/3005396/?page=1

leti_at
13.05.2008, 11:15
Вчера в Мистър Гоблен в Пловдив видях страхотни органайзери за бродиране ( като миникуфарчета са-едното беше в розово ,а другото в бежово..) Много са красиви, но те по скоро са да се държат конците и принадлежностите за един по-малък гоблен... Не обърнах внимание на коя фирма са, струваха по 48 лв.
Но, като цяло рибарското куфарче е по-голямо и по-практично.:clap:
Аз имам голяма правоъгълна метална кутия (от английски бисквити някакви..:D-в нея си държа гоблена и конците му, схемата, ножицата, моливи...и т.н.) Тази кутия ми е удобна и защото с магнити на капака й си закрепвам схемата, докато бродирам...(това е пак идея подхвърлена тук във форума-много е удобно-пробвайте..)
А в един шкаф си съхранявам (в голяма пластмасова кутия с надпис -Хоби :D ...като за документи..) останали конци, стари схеми и т.н.
Новите комплектовки, които са купени и отлежават, си стоят в същия шкаф, в оригиналните си кутии..

venipetgab
21.05.2008, 23:05
Аз си слагам конците в пликове за писма и си надписвам знака. Всичките пликове, плата и схемите слагам в една пластмасова кутия и като ушия гоблена,изваждам пликовете и слагам следващия в нови пликове.

dori4a
24.03.2012, 20:20
Здравейте,аз също си държа конците в хартиени пликове(аз си ги правя)Тях ги слагам по номера и знака един след друг в кутия от вафлиСпоко.Така ми е удобно,но някъде из форума видях нещо интересно:confused:игленик...забодени игли с различни цветове конци не се сещам в коя тема беше:idea:И не беше лошо(нещо като стодиопор)и иглите набодени в него.

dori4a
25.03.2012, 23:10
Ето я и моята:
http://borgek.snimka.bg/tapestries/goblen.662786.26711852