PDA

Покажи пълната версия : 4-ти НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА БРОДЕРИЯ - 2007



flame
15.03.2007, 03:23
http://www.goblenite.com/images/competition/h_competition.jpg (http://www.goblenite.com/index.htm?act=n_introduction)

ОРГАНИЗАТОР: КОУТС БЪЛГАРИЯ ЕООД (http://www.coatsbulgaria.bg/)
СЪОРГАНИЗАТОР: УЕБ АРТ ЕООД (http://www.webart.bg/)
МЕДИЙНИ ПАРТНЬОРИ: списание “АНХОР КОЛЕКЦИЯ”; вестник “ВСИЧКО ЗА ЖЕНАТА”; списание “ДОНА”; списание “ДОБЪР АПЕТИТ”.

http://www.goblenite.com/images/competition/logos.jpg


Имаме удоволствието да обявим традиционнитя конкурс на Коутс България за майсторска изработка на гоблен с мулине Анхор. Специално за случая Коутс разработи гоблена “Есен край реката”. Броят на участниците в конкурса се увеличава с всяка изминала година. Надяваме се, че през тази година да се включите и Вие.

За четвърта поредна година Коутс България ЕООД - лидер в продуктите за ръкоделие и производител на конците за бродерия Анхор, организира детски национален конкурс за бродерия. Детският конкурс за бродерия е единствена по рода си инициатива в България, която цели да разкрие на децата удоволствието от бродерията и да възпита у тях естетическо мислене, сръчност, търпение и концентрация.

ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ, КЛИКНЕТЕ ВЪРХУ НЯКОЯ ОТ ВЪЗМОЖНОСТИТЕ:

http://www.goblenite.com/images/competition/link_01.jpg (http://www.goblenite.com/index.htm?act=n_dolphin)http://www.goblenite.com/images/competition/link_02.jpg (http://www.goblenite.com/index.htm?act=n_river)http://www.goblenite.com/images/competition/btn_signup.gif (http://www.goblenite.com/index.htm?act=n_competition)

Marina
01.04.2007, 15:32
Някой участвал ли е в предишните конкурси?:confused:

Diana Delibasheva
02.04.2007, 00:21
Според мен би било по-добре да се разработят няколко различни модела, защото някой може да иска да участва , а точно този гоблен да не му допада.

flame
02.04.2007, 11:47
Diana Delibasheva, шият се еднакви модели за да може да се сравняват помежду си. Marina, не зная в миналите конкурси кои са били участниците но се радвам, че вие двете първи се престрашихте да пишете в тази тема :D :blueflow:

Marina
06.04.2007, 09:37
Здравейте! Аз започнах вече с шиенето, но незнам дали ще се престраша да го пратя. :confused::?::?:

flame
06.04.2007, 10:51
Marina, защо да не се престрашите? Ако имате въпросите пишете тук ще отговаряме.

sanita
06.04.2007, 11:08
Аз също започнах конкурсния модел.Искам да попитам какви са изискванията на журито за обратната страна на гоблена.Старая се ,но се страхувам,защото не знам на какво ще се обръща по -сериозно внимание,решаващо ли е мнението за обратната страна на гоблена:clap:

flame
06.04.2007, 12:30
Важно е гърбът да е чист - без много възли, без стърчащи крайчета на конците, без видими големи преходи на конците от едно място към друго.
Но лицето е още по-важно :thumbup: .

Marina
06.04.2007, 21:08
:hello:Приемат ли се, ако отстрани не са 10 , а 9см?Така ми го изпратиха организаторите. A наистина ли после се връщат?

petia_vt
09.04.2007, 14:29
Здравейте. Опитах се да се регистрирам за участие в конкурса, но не успях, защото ми излезе съобщение, че трябва да си поръчм модела, с който ще участвам, а аз съм си го окомплектовала сама. Как тогава да се регистрирам, мисля, че не бъркам при регистрацията и попълвам всички задължителни полета? Успех на всички участници

flame
09.04.2007, 14:56
:hello:Приемат ли се, ако отстрани не са 10 , а 9см?Така ми го изпратиха организаторите. A наистина ли после се връщат?

Да, приемат се и след като оценяването на журито приключи, моделите се връщат на собствениците им на адреса, който са посочили в талончето за участие, което е в комплекта. Най добре е да го прикрепите с кламер към панамата.

petia_vt, ако сама сте окомплектовала модела, обадете се на тел. 02/ 976 77 49, 976 77 72.

Marina
09.04.2007, 23:19
:thumbup:Благодаря Flame!

sLaV
11.04.2007, 22:28
И аз получих модела, куриерската услуга беше безплатна:D , както трябва да бъде!
Много харесах комплектовката по начина, по който е направена! Схемата е много хубава, остава да го започна! :kissyou: Ще участвам и с детския модел, и с пейзажа.
Това е първия конкурс, в който ще участвам и много се развълнувах, когато получих пратката!

ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ УЧАСТНИЦИ УСПЕХ! БЛАГОДАРЯ МНОГО НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ТАЗИ ЧУДЕСНА ИДЕЯ!

sanita
12.04.2007, 09:29
:D Ей,не се базикайте де!За вас куриерската услуга може да е безплатна,но за мен не беше.Трябва да кажа на Вас и на организаторите на конкурса,че госпожата от Панагюрище дойде след ден,върна ми парите и се извини.
Успех на всички участници в конкурса!:kissyou:

flame
12.04.2007, 11:19
Хубаво е, че всички неточности са изяснени :D ,
Успех на всички участници.

veni_3000
12.04.2007, 11:25
:idea: Ще взема и аз да участвам но на мене ще ми се наложи да си го комплектовам сама защото надали ще имам време да чакам да ми го донесат.Като знам колко бързо шия, вие сигурно го преполувихте а аз се чудя още какво да правя.Ще се опитам да го ушия пък каквото стне.:D

flame
12.04.2007, 13:01
veni_3000, до 20 юни 2007 г. (важи пощенското клеймо) има цели два месеца. Вярвам че ще се справиш, успех ;).

sLaV
12.04.2007, 20:26
:D Ей,не се базикайте де!За вас куриерската услуга може да е безплатна,но за мен не беше.Трябва да кажа на Вас и на организаторите на конкурса,че госпожата от Панагюрище дойде след ден,върна ми парите и се извини.
Успех на всички участници в конкурса!:kissyou:

sanita, надявам се, че не се сърдиш! Пошегувах се :kissyou:
Радвам се,че всичко при теб се нареди!

Marina
13.04.2007, 02:09
Който има желание и възможност, нека да покаже докъде е стигнал с въпросният модел. :yes:Така другите ще имат стимул да се справят със задачата.... включително и моя милост.:D

sineokata
13.04.2007, 14:05
Надявам се времето да ви стигне и да се справите чудесно! С пожелания за успех,аз не се наемам да се пробвам защото шия само когато на мен ми е кеф.
:clap: :-|

K_A_S_A_N_D_R_A
05.05.2007, 16:34
"Esen krai rekata" e mnogo e truden.nqma da mi stigne vremeto :(((( :confused:

flame
05.05.2007, 22:02
Здравейте, във връзка с големия интерес към конкурса и нивото на трудност на модела Есен край реката, срока за регистрация на участници и срока за изпращане на моделите се удължава с още 30 календарни дни, т.е. за "Есен край реката" срока се удължава до 20 Юли 2007 г., а за "Палавото делфинче" - 30 Юни 2007 г. (важи пощенското клеймо и за двете).

Пожелаваме успех на всички бъдещи и настоящи участници!

K_A_S_A_N_D_R_A
06.05.2007, 19:34
БЛАГОДАРЯ ВИ KISSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS :clap: :kissyou:

Bibi
06.05.2007, 20:09
На всички които участват желая успех:rainbow:
Но имаше едно мнение, в което се споделяше, че е необходимо
да има повече разнообразие в предлагането на моделите за ушиване

sLaV
07.05.2007, 14:38
Чудесно! Значи няма да бързам толкова много! :clap:

Marina
11.05.2007, 18:21
:hello:Гоблена "Есен край реката" е направен много добре. Благодаря най-сърдечно за удължаването на времето за шиене,т.к. и аз се опасявах че няма да успея:(, но сега вече мисля че ще се справя.:):blueflow:Благодаря отново!

veni_3000
13.05.2007, 12:04
Гоблена като цяло ми харесва обаче тоя който го е правил иска да разбере дали ми ездрава нервната система на места има много единични бодове аз за сега се справям.:D

Marina
13.05.2007, 12:31
И аз се мъча над тях, но като гледам крайният резултат и се успокоявам. Голяма играчка...спор няма!:thumbup:

astera
15.05.2007, 12:21
Супер! Много ви благодаря за удължения срок, и аз нямаше да се справя!

llinna
20.05.2007, 00:00
Наистина ли срокът за детския конкурс е удължен до 30 юни?
Ако е така, добре, че погледнах, защото съм ръководител на 9 деца, от които 6 са готови.

flame
20.05.2007, 01:48
Да, срокът е удължен до 30 Юни, но ако децата са готови по-рано можете да изпратите готовите бродерии на посочения адрес в София.

Marina
27.05.2007, 12:07
Някой вече не е ли готов!:confused:

llinna
27.05.2007, 21:28
:-| Остават още 2 деца, които не са привършили с "Палавото делфинче". Вече и те са на привършване. До 2-3 дни ще са готови и тогава ще ги изпратя наведнъж.
Иначе всички деца са очаровани от модела и го шият с удоволствие. Затрудниха се само с неразграфената панама, но ние си я разграфихме с молив.
Между другото едно "делфинче" вече е на изложба на предмети, изработени от ученици от МУЦТПО в гр. Ихтиман /докато чака да доплува до вас/. Изложили сме и от миналогодишните модели. Надявам се да не се сърдят организаторите.:clap:

gesh44
03.07.2007, 07:06
:mad: НЕ Е ЧЕСТНО! Да се удължава срока за "есен край реката",защото аз зарязах сума ти ангажименти ,само и само да успея в срок!!!! А сега излиза ,че съм се прецакала....Мисля,че който е имал желание да участва -трябва да си направи сметката овреме ....сега ще пия една студена :upbeer:,за дето съм била съвестна....(съжалявам за крайното мнение,ако обижда някого,но усилията да се вмести човек в срок също трябва да се зачитат!)
Иначе с най-добри чувства :kissyou: !

matcata
04.07.2007, 11:57
Азкъсно реших да се включа,затова ще чакам с нетърпение следващия и мисля,че gesh44 e права:kissyou:

veni_3000
04.07.2007, 14:29
Извинявам се за въпроса но от къде да взема талон за участие аз се оба

Моделът следва да бъде изработен по зададената схема.
Моделът следва да бъде избродиран с мулине Анхор.
Изпращайте само нерамкирани гоблени.
Към всеки гоблен трябва да бъде прикрепен талон за участие по образец (или ксерокопие от него).дих по телефона да се регистрирам .:confused:

sanita
04.07.2007, 14:43
:idea: Ето показвам ви го готов,но няма да отиде на състезание.Уших го за себе си.Страхувам се да участвам,най-вече заради обратната страна на гоблена:D :D Снимката е направена с телефон и не е много качествена

matcata
04.07.2007, 17:56
Защо се притесняваш,те там да не убиват,а може да обмениш и опит с други.Аз мисля,че е шубав

flame
04.07.2007, 18:12
sanita, отлично си се справила :clap:

sanita
04.07.2007, 19:10
:D Благодаря фламе,но имам чувството,че отзад е като китеник,иначе гобленчето е страхотно,а съчетанието на цветовете невероятно.Получи се на лице много хубаво,но снимката е с телефон и е малко тъмна.Ще помисля пак.Мисля,че срокът беше до 20юли.:kissyou:

K_A_S_A_N_D_R_A
04.07.2007, 20:39
gesh44 след като организаторите са приценили да удължат срока , мисля че нямаш право да имаш притенции.просто е имало много желаещи затова е удължен.и това че си го завършила по-рано не мисля че трябва да се зачита(както ти искаш)все пак си има правила и те са за всички.желая на всички успех :kissyou:

чучулигата
04.07.2007, 21:01
аз пък мисля че организаторите могат да помислят за срока предварително а не да го удължават след това:confused: защо някои да играят по правилата а за други правилата да се променят:smokin:

gesh44
05.07.2007, 05:18
gesh44 след като организаторите са приценили да удължат срока , мисля че нямаш право да имаш притенции.просто е имало много желаещи затова е удължен.и това че си го завършила по-рано не мисля че трябва да се зачита(както ти искаш) .желая на всички успех :kissyou:
Позволи ми да не се съглася с теб....мисля ,че имам право да се сърдя,защото аз се съобразих с първоначалния обявен срок(както сигурно и други ),т.е. аз съм се съгласила да участвам при "зададените" условия и съм била коректна ,и съм спазила уговорката!!!!....Не съм го завършила по-рано,а в рамките на първоначалната договорка!!!!Аз не държа да съм с преференции за това ,че съм го завършила в срок,а държа организаторите да си спазват обещанията!До колкото разбирам този конкурс не се прави за пръв път,така че би трябвало да са наясно какъв срок да сложат!!!!Против съм промяната на правилата, след като конкурса е почнал!!!!Тук ще те цитирам отново:"все пак си има правила и те са за всички" -точно така ! Това бяха правилата и ТРЯБВА да са за всички!Аз научих за промяната на срока,когато вече го бях ушила и пратила,и когато потърсих информация какво се случва с този конкурс....ако организаторите бяха коректни,трябваше поне да пуснат по един e-mail с уведомление за промяната на срока....така,че аз се чувствам обидена от отношението им(а едва ли съм само аз)!!!!
Извинявам се за гневния пост (в това слънчево време)!:loveglasses:
Благодаря на всички,които ме подкрепят!:kissyou:

gesh44
05.07.2007, 05:24
Извинявам се за въпроса но от къде да взема талон за участие аз се оба
Моделът следва да бъде изработен по зададената схема.
Моделът следва да бъде избродиран с мулине Анхор.
Изпращайте само нерамкирани гоблени.
Към всеки гоблен трябва да бъде прикрепен талон за участие по образец (или ксерокопие от него).дих по телефона да се регистрирам .:confused:

А защо пак не се обадиш по телефона и да попиташ за талона?:idea:

K_A_S_A_N_D_R_A
05.07.2007, 14:09
който провежда конкурса той отределя правилата ,така че не виждам какъв проблем толкова стана с този удължен срок.така са преценили така са го направили.на който не му харесва да не участва :kissyou:

ming
05.07.2007, 20:36
Sonia goblena ti e stanal mnogo hubav :thumbup: Triabva da u4astva6, ne se pritesniavai :)

marieta
06.07.2007, 01:52
Az ve4e pratih moq .Neznaeh 4e sa ydaljili sroka.

veni_3000
06.07.2007, 19:20
Ето го и моето гобленче

matcata
06.07.2007, 20:53
Справила си се чудесно:clap: чак съжалявам,че не участвах

mar4ela
08.07.2007, 02:42
И аз пратих моето гоблен4е в срок до 20 юни и сега 4акам да видим какво ще стане.
Много ми е любопитно.........

llinna
08.07.2007, 15:21
А аз нямам търпение да излязат резултатите от детския конкурс. Някой участвал ли е в него?

K_R_A_S_I
09.07.2007, 20:54
НАЙ-ПОСЛЕ И АЗ СЪМ ГОТОВА.УТРЕ ГО ПРАЩАМ :)

sLaV
09.07.2007, 23:15
veni_3000 , много ти е хубав гоблена! Аз моя още го шия и май ще го пратя в последния момент! Трябва да бързам, че няма време!

flame
10.07.2007, 17:32
Здравейте,
информация за наградените участници в детския конкурс за бродерия можете да намерите тук:

http://www.goblenite.com/winners_children_2007.html

:clap:

llinna
11.07.2007, 15:34
Урааааааааа..... Спечелихме първото място , и една поощрителна награда в детския конкурс.:rainbow:
Направо не мога да повярвам.
Пожелавам такава радост и на всички вас. :thumbup:

gesh44
12.07.2007, 16:45
Браво! Браво,llinna !:clap: ....Сигурно децата са много щастливи!:party:

maleks
12.07.2007, 18:29
:clap: Честито на дечицата!
Очакваме резултатите от Конкурса за възрастни.

matcata
13.07.2007, 09:42
Радвам се,че има толкова деца които се интересуват от гоблени.Да им е честита победата.

Radi
13.07.2007, 13:26
Честито и от мене на дечицата! Дано да не им мине мерака за шиене на гоблени,като пораснат, за да има нови подпълнение във форума!

llinna
13.07.2007, 23:40
Вече има ново попълнение във форума. Това е победителката в детския конкурс Любомира. Тя е едва навършила 10 годинки, но с педантична точност шиеше всеки бод. Давам й клавиатурата да ви напише някой ред:
Здравейте! Много се радвам за победата. Искам да се науча на много неща. Обичам красивите предмети и искам ваканцията да не свършва. Много хубави картинки сте ни пуснали-благодаря ви.
А това съм аз:

gesh44
14.07.2007, 08:12
БРАВО ,Любомира!!!! :clap: Красивите неща-при красиви хора отиват!:flower: Пожелавам ти да си все толкова хубава,прилежна и весела! И нека "ваканцията"с твоето хоби никога да не свършва!!!!:rainbow: :kissyou:

чучулигата
14.07.2007, 10:19
Браво на момчето:clap: :clap: :clap:
желая ти да имаш достатъчно време за хобито си:kissyou:

blue_bouble
16.07.2007, 15:21
:clap: :clap: :clap:

Желая ти много нови успехи!

Radi
17.07.2007, 13:31
И аз се присъединявам към пожеланията и поздравите на колежките. Пожелавам ти миличка, да продължаваш с любимото си хоби и да ни показваш какво си сътворила:kissyou:

marieta
20.07.2007, 00:45
Честито на децата!!!! Clap

K_R_A_S_I
24.07.2007, 01:40
Ето резултатите от конкурса за големи.За съжаление несъм сред тях :( но нищо ще се пробвам пак на следващия :idea: Честито на всички наградени :clap: http://www.coatsbulgaria.bg/News+and+Events/nationalContest.htm

matcata
24.07.2007, 10:41
Важно е участието.:)

flame
25.07.2007, 00:08
Обявени са победителите в конкурса на Коутс България за майсторска изработка на гоблен с мулине Анхор. Повече информация за победителите четете тук:
http://www.goblenite.com/winners_children_2007.html

kozirog_f
25.07.2007, 21:26
Обявени са победителите в конкурса на Коутс България за майсторска изработка на гоблен с мулине Анхор. Повече информация за победителите четете тук:
http://www.goblenite.com/winners_children_2007.html

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ нито един от Пловдив! Само колективни!:cry:

mar4ela
26.07.2007, 19:24
Нито един от Пловдив , но...............има двама от Пазарджик...:clap:
А едната съм аз-трето място...........:)
Направо не мога да повярвям, много съм щастлива:D

mar4ela
26.07.2007, 19:26
За сега една от нас - форумките, а може да има и пове4е:kissyou:

matcata
26.07.2007, 19:47
За сега една от нас - форумките, а може да има и пове4е:kissyou:

Браво mar4ela:clap: другия път като участвам и аз ще сме повече

kozirog_f
26.07.2007, 20:06
Нито един от Пловдив , но...............има двама от Пазарджик...:clap:
А едната съм аз-трето място...........:)
Направо не мога да повярвям, много съм щастлива:D

Поздравления! И аз бих се чувствала така. Хубаво е да се докажеш! Пожелавам ти много и по- големи успехи!:clap:

sLaV
26.07.2007, 23:32
Браво на mar4ela!!! :clap:

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ СПЕЧЕЛИЛИ В КОНКУРСА!!! :kissyou:

NIA
26.07.2007, 23:43
Ако не се лъжа имаме още една форумка сред наградените - поощрителна награда за Вени от Добрич. Като зная нейното майсторско двулицево шиене направо се чудя как не е сред първите :confused: и си задавам въпроса наистина ли е обективно оценяването.:(

veni_3000
27.07.2007, 10:59
Ния много се радвам че не съм сред първите защото въобще не исках покривката .А и критерите на журито може би нямат нищо общо с нашите :confused: сигурно не им харесва този начин на шиене /аз обаче съм много доволна от поощрителната награда / като ми я пратят ще ви я покажа как изглежда.:D

Yani65
27.07.2007, 21:05
Ей момичета и аз съм с поощтрителна награда, много се радвам защото това е първото нещо което съм спечелила. Поздравявам всички участници и да чакаме следващия конкурс.:clap

matcata
27.07.2007, 21:30
Немисля,че наградите са такива за да имат значение.Важно е участието затова :clap: на всички учасници.А нищо,че наградата е поощрителна при толкова участници това си е голяма награда.Браво:clap:

mar4ela
27.07.2007, 21:33
И аз мисля, 4е наградите нямат 4ак толкова голямо зна4ение!
Важното е у4астието:clap:
4естито на вси4ки спе4елили:clap:

K_R_A_S_I
28.07.2007, 23:05
:hello: Днес си получих гоблена обратно с грамота , много схеми и всичките хубави.Със сигурност ще ушия някои от тях а защо не и всички :) Благодаря на организаторите :kissyou: . С нетърпение очаквам следващия конкурс:angel:

marieta
28.07.2007, 23:34
Браво на всички победители!!!!!!!!!!!!!!