PDA

Покажи пълната версия : Помощ - преоразмеряване



Natalka
19.10.2005, 20:31
Здравейте!Тук има доста хора, които се справят много добре с компютрите и искам да попитам нещо!?
Днес сканирах един гоблен, размера на файловете е около 1050- 1200КБ и когато се опитам да ги прикача към писмо- не става.Преоразмерих ги с програмката, която посочи Динко преди време на 400 пиксела, но качеството е мн.гадно.Пробвах след това пак да ги направя 600 пиксела, но пак останаха размазани.Къде бъркам? :cry:
С това качество на схемите ще е мн. трудно разчитането , а на РС-то ми сканираните схеми изглеждат като оригиналните :twisted:

Astrelaan
19.10.2005, 20:46
не намаляй пикселите в никакъв случай,ако искаш този,който ще получи схемите да може да ги ползва.
Сканирала си ги добре,просто програмата с която си се опитала да ги намалиш намаля пикселите,а от тук и качеството.Детайлите стават по- размити и ако за една снимка това не е толкова важно то за схема е едно от най-важните изисквания.
Може би имаш ограничение за размерите на изпращаното писмо?Защо не изпратиш файловете в различни писма -2 по 2 примерно,в зависимост от количеството им?

Natalka
19.10.2005, 20:52
Благодаря ти за бързия отговор! :lady:
Най накрая успях да ги изпратя/ след 5 часови опити да ги прикача- явно нещо се е бил скапал нета/ на когото трябваше, сега остава да отговорят дали са ги получили "Качествени".
Благодаря ти отново! :D

Astrelaan
19.10.2005, 21:11
получили са ги такива каквито ти ги имаш,т.е качествени.Друг път просто не пращай много на веднъж:)

Natalka
20.10.2005, 11:37
Явно проблема е бил в интернета, защото снощи ги прикачих всички в едно писмо и ги изпратих. :lady:
А може ли да попитам още нещо.Уиндоуса ми е на български/ заради съпруга ми/, но от известно време при някои програми имам проблем.Имената на папките се появяват в маймунки/ например в софтуера на фотоапарата/, също така, като си отворя ISQ-то и поставя курсора някъде/ например на прозорчето за минимизиране/ отново се появяват маймунки :cry:
Някой има ли идея защо? :? :cry:

Astrelaan
20.10.2005, 12:02
Просто софтуера на фотоапарата ти не разбира български.:)Тези папки там дето се появяват като маймунки или като това ???????????????????,с въпросителни имам предвид вероятно са написани на кирилица.А ICQ- то си само по себе си е лудо,много пъти прави необясними неща.Не ,че не могат да се обяснят ,но аз с тази програма съм скарана:)

dinko
20.10.2005, 12:04
Здравей,

Control panel -> Display -> Appearance -> Advanced (долу вдясно бутона)
Съжалявам, че Windows-а ми е на английски и не мога да ти кажа точно как са имената на български
Контролен панел -> Визуални настройки -> Предпосления таб -> Advanced (долу вдясно бутона)

Появява се един прозорец с две падащи менюта.
Като променяш стойностите в първото и преминеш през всички, кажи ми кой шрифт ти се изписва в долното?

После продължаваме :idea:

Natalka
20.10.2005, 13:08
Значи- отворих контр. панела - облик и теми - дисплей и в прозореца, който се отваря/ горе в дясно избирам/ предпоследния " надпис, който е облик.В лявата долна половина има3 падащи менюта: прозорци и бутони, цветова схема, размер на шрифт/ пише нормален/.В дясно има 2 прозореца - ефекти.... и разширени.
До тук добре ли е ??? :cry:

Natalka
20.10.2005, 14:13
Пак съм аз! :lady:
Използувам форума, за да благодаря отново на Динко :clap:
С негова помощ "Маймунките" от ISQ- то вече са на кирилица!!!
Благодаря

toteva
25.10.2005, 11:00
От около седмица не успявам да прикача никакъв файл към ЛС или към отговор във форума.Интересното е ,че преди съм прикачала този файл,а сега не става и ми изписва следното Sorry, but the maximum filesize for all Attachments in your Private Message Folder has been reached. Please delete some of your received/sent Attachment

Astrelaan
25.10.2005, 11:37
явно си превишила лимита си в ЛС ,Най-долу в дясно пише -Изпратени,Получени,Съхранени и забравих какво вече.Можеш да съхраниш тези ,които смяташ за необходими и изтрий другите ,за да си освободиш място.Това е също и както ,ако имаш имейл-и там има лимит ,след чието превишаване ,не можеш да пращаш и да полувачаваш

Anonymous
07.11.2005, 10:54
Моля за помощ като пиша във форума излизам като гост. Защо ми се изтри регистрацията?Като опитам нанова да я направя ми пише ,че има потребител с това име и i-mail@

Lyubka
07.11.2005, 11:04
До "Регистрирайте се" пише "Вход". Там щракни, напиши си името и паролата, а за да не го правиш всеки път, когато влизаш, отбележи с отметка, по долу ж квадратчето :yes:

Anonymous
07.11.2005, 11:16
Любче, аз съм регистрирана във форума от доста месеци и съм Меri, само че от днес като влизам влизам като гост.