PDA

Покажи пълната версия : Мекици със сирене



Скарлет
20.10.2005, 09:30
Продукти:
2 яйца
1к.кисело мляко
1ч.л.сода за хляб
брашно
сирене
сол

Разбива се яйцето с 2-3 щипки сол,прибавя се млякото,в което предварително е сложена содата,натрошава се сирене(на око),добавя се брашното,така,че да се получи меко тесто.Оставя се 3-4мин.да почине.Разточва се на кора дебела около 0,5см.Нарязва се на правоъгълници.Пържат се в загрято олио(не много,за да не изгорят).

Djemma
20.10.2005, 22:39
Изглеждат много добре. Ще ги опитам през почивните дни.Май нещо все с мая пека,а децата мрънкат за содени питки. Ей сега е момента.Благодаря за рецептата. :lady:

Djemma
22.10.2005, 23:28
Скарлет, днес закусахме с твоите мекици. Много са хубави и мекички, благодаря за рецептата.

Пенка Неделчева
23.10.2005, 13:09
:lady: Скарлет, в Пловдивския край на тези мекички им казваме"бухти" - докато децата бяха малки,често ги правех,защото стигаха за всички...сега като останахме само със съпруга ми, ги правя много рядко - наистина са великолепни!

lubopitko
23.10.2005, 13:22
Аз не можах да разбера киселото мляко кофичка ли е или? :? :?:
И не стават ли много мазни?
Щото аз мазнички ястия хич не обичам... :lady:

Пенка Неделчева
23.10.2005, 14:01
Аз не можах да разбера киселото мляко кофичка ли е или? :? :?:
И не стават ли много мазни?
Щото аз мазнички ястия хич не обичам... :lady:
Извинявай,че ще ти отоговоря аз - да, една кофичка кисело мляко; мазни са дотолкова,колкото мазнина поемат при пърженето... Предпочитам ги с айрян!

Astrelaan
23.10.2005, 14:51
аз знам рецептата от майка ми.И тя всъщност е от Пловдивско ,така ,че и аз ги наричам бухти.:)Обаче ги правя без яйца и сирене.Стават страшно вкусни и изобщо не са мазни.Може би тъй като не съдържат яйце,знам ли.
И тъй като ми се отвори апетита,четейки тази тема, ги приготвих за обяд,то и без друго тези дни се чудя какво да ям:)

lubopitko
23.10.2005, 15:17
Благодаря ти Пенка за бързия отговор! :flower: :kiss:
Сигурно съвсем скоро ще ги направя, защото от няколко дни така ме "сърбят ръцете" да правя разни неща за ядене, че... нещо панталончетата взеха да ми стягат... :shock:

Djemma
23.10.2005, 15:18
Не, изобщо не са мазни, нормални са.

Скарлет
23.10.2005, 19:58
Пенка Неделчева,знаем една и съща рецепта,защото и аз съм от Пловдив. :) :) :) :) :)

veni_3000
25.10.2005, 01:05
Ама и ние от Добрич я знаем тази рецепта само че се казва содени питки със сирене. :D :D

darri
25.10.2005, 11:45
:D Явно тази рецепта е доста разпространена из България.Като малка много обичах баба да ми ги прави през ваканцията.Само дето тук в Русенско им викаме соленки.

Stahl
25.10.2005, 11:58
Аз съм от Бургас и ние им викаме "Бухти". Баба ми ги правише страхотно, ех ... къде е сега ... :cry:
Момичета страхотни сте!!! :kiss: :kiss: :kiss: ви всички

Valja
25.10.2005, 13:42
И аз ги знам тези бухти, но малко в по-друг вариант - в тестото не се слага сирене, а малко захар, аз слагам на око, но да кажем - 1 каф. чашка и след като се изпържат, докато са топли отгоре се поръсват обилно с пудра захар.

Marinera
26.11.2005, 22:04
Аз пък да ви кажа майка ми как ме е научила да правя бухти - хем по-икономично (без яйца), хем пак вкусно. Вземам една кофичка кисело мляко, слагам 1 ч.л. сода, сол и слагам на око брашно, да стане лепкаво тесто. Не се точи, а се взема с ръка по малко от тестото, разтегля се, слага се сирене, завива се да остане сиренето вътре и се пържи. Лошото е, че доста лепне по ръцете, затова се мокрят. За по-лесно понякога разбърквам натрошеното сирене направо в тестото, после вземам с лъжица и пържа.

pep-4o
23.12.2005, 15:38
Аз съм от Ямболско и пак са бухти. Така е рецептата и на майка ми, но аз ги правя рядко. Децата предпочитат мекици - с мая, от тях правя и натурални, и със сирене - по желание на всички.
А такива с лъжицата дето се пускат, гледах и съответно пробвах от Звездев - само дето беше парено тесто и пак със сирене. Е, с лъжицата е по-чисто, но аз последния път използвах шприца за толумбичките-доста по-бързо стана :)