PDA

Покажи пълната версия : Кристали за коса



kamellia
27.03.2007, 16:39
:hello: !!
Момичета искам да Ви попитам дали ползвате кристали за коса?
Аз днес си купих за първи път, изчетох много суперлативи за тези кристали и реших да опитам и аз :idea:
Косата ми е дълга, преди 2 месеца си направих кичури и винаги след тях започва да ми цъфтят крайщата :cry:

biridonchella
27.03.2007, 17:10
:hello:
Използвам кристали от близо три години и съм много доволна, косата ми е дълга, на кичури (правя я така от 7 години)Кристалите ме спасяват от безкрайното заплитане на краищата.
Дано и ти останеш доволна. Какви си взела?
Ще чакаме впечатления:kissyou:

kamellia
27.03.2007, 17:22
Благодаря ти за отговора:kissyou: .
Аз си взех на Био Фарма - 100 мл с помпичка.
На опаковката пише силиконов преструкториращ продукт, за плътност, жисненост и блясък на косата. Против двойни връхчета :idea:
Довечера ще ги пробвам, а отзиви ще дам след няколко процедурки ;)

biridonchella
27.03.2007, 20:30
Доволна съм от тях, но ги редувам с Semi di lino, нали е хубаво да се сменяват
:blueflow:

elena88
02.04.2007, 12:13
А колко струват кристалите?И за колко време е една опаковка?

vemite
02.04.2007, 14:02
Аз също ползвам кристалите от близо година. Моите са на RONEL. Доволна съм много. :Правя кичури и се къдря от време на време и така по-лесно сресвам косата. Преди 5-6 месеца си взех опаковката за 10 лв. Сега привършва, но чух, че май се е вдигнала цената. Още не съм проверила, но колкото и да е ще си взема, защото съм много доволна.

kamellia
02.04.2007, 14:46
Аз си взех на Био Фарма - 100 мл с помпичка за 10,80 от магазин за козметика.
Слагат се по няколко капки/ 7,8 на дланта и слагаш по крайщата на косата/, така че 100 мл сигурно ще ги използвам година както си мия косата 2 пъти в седмицата :D

kamellia
12.04.2007, 23:25
Косата ми е станала видимо по- блестяща и съм мн доволна след няколко слагания :-| , а крайщата са мн мекички....така продълвам смело да й слагам след всяко миене:D

flora1
20.04.2007, 12:31
аз не съм доволна от кристалите и затова си взех от фризьорката ми флуид за пръскане върху мокра коса-страхотен е,с аромат на малини.

rostso
10.09.2008, 17:34
За първи път чувам за съществуването на такова нещо като "кристали за коса". Разкажете ми, моля ви, какво представляват, как се използват и какъв ефект би следвало да има (може би косата става по-лускава?)

kamellia
23.10.2008, 14:27
За първи път чувам за съществуването на такова нещо като "кристали за коса". Разкажете ми, моля ви, какво представляват, как се използват и какъв ефект би следвало да има (може би косата става по-лускава?)

Повече от година и полвина ползвам и вече има видим ефект. Косата по- малко цъфти и има страхотен блясък. Аз си вземам само на Биофарма. Научих и майка ми да използва кристали за коса.


http://media.snimka.bg/0513/007282337.jpg

Дида
23.10.2008, 20:41
Страхотна коса имаш!!!:kissyou:
Мислила ли си да участваш в реклама на шампоани, кристали и други?
Със сигурност ще ти я харесат.:kissyou:

buba81
18.11.2008, 12:57
За лично много отдавна ползвам кристали за коса и съм много много доволна. едно време имасхе едни ампули на фирма Вела във формата на листто, те бяха за слепване на вече нацъфтела коса и от тях бях доволна, но вече ги няма.
Но като кристалисъм доволна от тези на Avon.

vanesa_vn
27.01.2009, 18:16
Ох и аз, какво ли не съм си слагала на четината, понеже е къдрава, все нещо стърчи на някъде, но най-много я уврежда пресата, ползва ли се често, рано или късно става метла. Тогава каквото и да и се слага на косата, връхчетата изглеждат зле. Спрях да ползвам преса /освен в краен случай/, гледам и колкото се може по-внимателно да я боядисвам, иначе си ползвам козметика, маски, балсами, кристалита са идеални за мен, защото наистина краищата не се заплитат.
Благодаря на Ивчо, даде ми страхотни съвети, за косата, пък и за вкусни торти, личи си, че е професионалист човека

iv4omad
27.01.2009, 18:23
Повече от година и полвина ползвам и вече има видим ефект. Косата по- малко цъфти и има страхотен блясък. Аз си вземам само на Биофарма. Научих и майка ми да използва кристали за коса.


http://media.snimka.bg/0513/007282337.jpg

Хубава коса ,но дали пък не е удължена? :kissyou::D

kamellia
29.01.2009, 13:03
Хубава коса ,но дали пък не е удължена? :kissyou::D


Ивчо, благодаря!
Моята си е, просто пострижката е такава:) Вчера се сдобих и с нови руси кичурчета, че искам да съм хубава за 1-вата среща с :baby:- то :D

sneki3
27.04.2009, 17:56
:hello:Започнах да ползвам течни кристали преди година и половина , когато си подстригах косата до раменете.За този период съм ходила да ми обират връхчетата 2 пъти само за да се пооформи косата , а не защото е цъфнала:idea:Много съм доволна.Сега е дълга почти до кръста ми:kissyou:По принцип ми расте много бавно и за това сега съм си направо щастлива:rainbow:

djulinceto
05.06.2009, 19:15
Започнах да ползвам течни кристали преди година и половина , когато си подстригах косата до раменете.За този период съм ходила да ми обират връхчетата 2 пъти само за да се пооформи косата , а не защото е цъфнала:idea:Много съм доволна.Сега е дълга почти до кръста ми:kissyou:По принцип ми расте много бавно и за това сега съм си направо щастлива

ами и аз моята коса я подстригах преди 1 година почти до раменете нали беше на мода френската черта.Слагах хининова вода(става много твърда) не я изправям с преса, защото е права само в много краен случей.Не расте и не расте :( :cry: sneki3,aко може ще кажеш ли какво и слагаш по подробно шампоани, кристали и т.н. Благодаря ти много предварително! :blueflow:

sneki3
08.06.2009, 15:08
Това е след последното рязане:idea:Снимката е кофти , но телефона ми може само толкова:confused:

sneki3
10.06.2009, 15:03
Ето ги:kissyou: .Тук ми е по-лесно да прикачвам файлове:D

kamellia
12.06.2009, 11:26
Кристалите могат да се редуват с флуид за коса.
Аз в момента ползвам този дневен флуид без изплакване. От същата серия има и нощен.

inqn_f
13.06.2009, 10:53
Кристалите могат да се редуват с флуид за коса.
Аз в момента ползвам този дневен флуид без изплакване. От същата серия има и нощен.

Флуида по същия начин ли се използва като кристалите и същия ефект ли има :confused:

sneki3
13.06.2009, 11:45
Бях си купила един флуид - оранжев беше:D:D:D - и косата ми ставаше твърда от него.В добавка, като разрешех побеляваше там където съм нанасяла флуида сякаш имам пърхут:PP.И така си и остана.Не го ползвах.Може да е бил дефектен нещо:idea:

kamellia
15.06.2009, 13:22
Флуида по същия начин ли се използва като кристалите и същия ефект ли има :confused:

Без изплакване, вс сутрин нанасям по цялата дължина на косата.
Много приятно мирише косата, мека е и лесно се реша. Дали наистина подхванва само косата ми може да каже:D

manka
15.06.2009, 23:29
Флуида по същия начин ли се използва като кристалите и същия ефект ли има :confused:

Флуидите се използват за предотвратяване накъсването и „цъфтежа” на косъма. И се нанася върху суха или почти суха коса, като наблягаш върху изтощените участъци,някои флуиди се слагат и върху леко влажна коса.Не се изплаква!;)
И не се нанася всеки ден.:idea:

kamellia
16.06.2009, 11:20
Това е косата ми в момента "натюр", не съм я изправяла като на предишната снимка по- горе. :)

sneki3
16.06.2009, 13:57
:shock:Страхотна е .Да можеше и моята да се начупи така:idea:

kamellia
23.06.2009, 09:46
:shock:Страхотна е .Да можеше и моята да се начупи така:idea:

Благодаря, реших да сменя малко фризурата и да се сбогувам с 10/12 см:D
От вчера съм така:idea:, мн се харесвам:loveglasses:

BaMbIto
23.08.2009, 14:26
това е моята коса, на местата където е най-дълга стига почти до краста. къдрава, бухнала, бързо цъфтяща. не и слагам абсолютно нищо освен шампоан. прочетох тук всичките ви коментари и реших и аз да пробвам надявам се да се получи добра комбинация и с моята коса.:kissyou:

malcheva1984
14.12.2009, 13:58
относно кристалите за коса- за тези,които са с мазна коса-не са особенно препоръчителни,защото омазняват още повече косата.колкото до серумите за коса-избягвайте тези със съдържание на алкохол,защото изсушават сухата коса. кристалите се нанасят на леко влажна коса, след измиване само. не ги ползвайте всеки ден. колкото до косите с кичури- използвайте повечко кристали и при всяко миене на косата използвайте маска. ако косата ви е по-суха може да редувате така- едното измиване на косата да е с шампоан и после маска, другият път да е само с маска. така ще подсилите още повече косата. и задължително всеки месец си взимайте връхчетата.
като кристали са добри тези на биофарма, отскоро има и едни на фирма перфект варна(опаковката е бяло с лилаво), има и едни кристали на парисини италия. тези са много добри. колкото до елсев на лореал-в тях има алкохол...
ако някой има други въпроси относно козметиката-нека пише на лс