PDA

Покажи пълната версия : Сладкиш с ябълки



lubopitko
21.10.2005, 22:31
Току що го направих и бързам да споделя с вас рецептата. Онзи ден една колежка беше донесла от него и много ми хареса, въпреки че не обичам много, много кулинарните произведения с ябълки...

Продукти:

1 пакет бисквитки- има едни, които са по- тънки от обикновените и са по- мънички. Страх ме е да им кажа името, за да не се сметне за реклама
1- 2 ябълки
1 пак. масло
3 яйца
1 ч. ч захар
1 ч. ч. брашно
кисело мляко на око
канела
орехи

Приготвяне:

Бисквитките се нареждат на дъното на тавичка. Разтопява се маслото и се заливат бисквитките. Ябълките се почистват и се нарязват на кръгчета и се нареждат върху бисквитките. Наръсват се с канела, орехи и малко захар. Забърква се смес от захарта, брашното, яйцата и киселото мляко (не мога да кажа колко от него сипах, на око, за да не е много гъста сместа). Изсипва се върху ябълките. Пече се в умерена фурна като кекс.
Сега ми хрумва, че може и да се направи някаква глазура отгоре или да се наръси с пудра захар.

vemite
21.10.2005, 23:32
Ооооооооооооооо този сладкиш е чудесен. Аз го правя в къщи почти всяка седмица. Само, дето в моята рецепта няма кисело мляко. Бисквитите добиват страшен вкус от маслото. Най-добре се консумира охладен, с малко пудра захар отгоре ( поне според моето домочадие). Опитайте да го направите. Става много лесно и бързо.

lubopitko
22.10.2005, 12:43
Обаче аз се натъкнах на един проблем тази сутрин, когато реших да си отрежа от сладкиша... Доста трудно го отлепих от тавичката... И според моята колежка, бисквитите трябва да станат хрупкави, а моите не станаха... :cry:

vemite
22.10.2005, 12:57
Аз като го правя първо разтопявам маслото в тавата и тогава нареждам бисквитите. Те веднага го попиват. Забравих да кажа, че аз ползвам от ронливите бисквити " Руен"(кръглите). Отгоре нареждам ябълките и заливам с разбърканото тесто. То става малко по-гъсто от кексовото и остава отгоре без да стига до дъното на тавата. Запичам отгоре, за да на изгорят бисквитите. После лесно се отделя, защото отдолу са само бисквитите. Като го направя другият път ще гледам да го снимам и да го покажа.