PDA

Покажи пълната версия : метализиран конец-въпрос



sneji
24.04.2007, 09:47
За пръв път ще шия с такъв конец и искам да ви попитам:
1.Конецът е на Анхор и е от 12 нишки-с колко нишки трябва да шия?
2.Има ли съотношение-вид бод-вид панама-брой нишки,с които трябва да се шие?(дано съм се изразила ясно...:confused: ).Панамата,на която ще шия е българска неразграфена и е ситна(не знам какъв каунт е,сигурно 22);ще шия 1:4 с двойка конец.
Моля ви ,споделете своя опит.

marji
24.04.2007, 10:24
Вече имам богат опит с метализираните конци, затова си позволявам да си дам мнението по въпроса.:greeneye: За мен тези от марката Анхор са за предпочитане пред ДМС и може би най-добрите метализирани конци. На обикновена българска панама обаче трябва да шиеш не с два, а с три ката конец, защото са по-тънки от обикновените. Най-важното е конецът да е доста по-къс от обичайното, за да не ти се усуква. Аз лично предпочитам да шия с дължина не повече от 40 см.

nellli
24.04.2007, 11:08
Още по-къс конец ще е по-добре и хубаво да го застопоряваш от задната страна, че е като жив- измъква се на момента. А за броя на нишките - направи проба, аз съм шила и с 4 и 5 нишки даже - както най-много ти хареса.

sneji
24.04.2007, 11:33
Благодаря ви момичета.Направих опит и като,че ли с 3 конец е най-добре.А за дължината- не съм знаела,че трябва да е по-къс и се чудех защо непрекъснато се усуква:crazy:

Oriane
24.04.2007, 13:02
На мен все още ми предстои да пробвам метализе (при това Kreinik), но имам една брошурка за DMC метализе, на която ми направи впечатление как се вдява конецът. Прилагам картинка.
А за дължината - аз си мислех, че 50 см е нормалната дължина за обикновено мулине :-|

marji
24.04.2007, 16:28
Наистина, така прегънат на две, конецът ще влиза по-лесно в ухото на иглата. Не се бях сетила! Благодаря за картинката! А за обикновените конци - аз шия с близо метър дълъг конец. Нали все пак трябва да се прегъне на две?!

galia69
24.05.2007, 23:59
Момичета в момента шия Свети Георги на Солария надписа е с метализиран конец искам да ви питам накрая ли да го шия или мога и сега да си върви по ред :confused: Конеца не ми се измъква от иглата сега шия с игла на DMC и като я вдяна и конеца си стои стабилно но много се разнищва около ухото на иглата и много трудно се шие с него :cry: има ли някаква тънкост при шиенето с такъв конец .

ves_si75
13.07.2007, 14:51
:party: Преди време уших една икона от Гамирия бродерия - "Почоевска икона", ако не бъркам, тогава за първи път ми се наложи да шия с метализиран конец.Изпаднах в ужас като видях колко се разнищва и преплита.Искаше ми се да захвърля гоблена. Една приятелка ме посъветва да пробвам с по-къси конци и тогава вече нямах проблем. Крайният резултат много ми хареса. Заслужаваше си тормоза. :idea: