PDA

Покажи пълната версия : Зов за помощ



kristina
26.04.2007, 15:45
Много моля за вашата помощ!

Type Number Color

1. DMC 032 - Kreinik #4
2. DMC 310 - Black
3. DMC 825 - Blue-DK

Това е ключа към гоблена.
Става въпрос за първи ред.
Нито мога да открия DMC №032, нито KREINIK №4.
Предполагам, че става въпрос за конците с метална нишка, но от там на татък не мога да се справя. Ако някой е на ясно и може да ми помогне, ще съм му безкрайно БЛАГОДАРНА.

Oriane
27.04.2007, 01:33
Според мен "DMC" от първия ред е излишно. Най-вероятно става въпрос за Kreinik Very Fine #4 Braid 032, който се води цвят Pearl - перлено.
Можеш да го видиш тук
http://www.kreinik.com/articles/color_cht.html

Оттук нататък не знам как ще се оправяш, защото в България Kreinik май не се продава, то и тук в Белгия е кът, та аз си купувах от Ebay.
Впрочем - използвам повода да те поздравя за вълците :clap: Аз срам - не срам ще си призная, че на моите котета им останаха само мустаците, ама щото тоя couching е много пипкав и подхванах и нещо ново :-| , а котетата "вият" :D .

Oriane
27.04.2007, 13:16
Нещо май се прецака с предишния ми отговор, не мога да разбера защо в графа "отговори" стои нула :confused:

kristina
27.04.2007, 17:30
БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТА!
Разглеждайки сравнителната таблица на Kreinik и аз предположих, че е така още повече, че този цвят е в една луна на небето.По пътя на логиката и според цветовата гама на Kreinik това е единственият варянт
: бяла перла :
Благодаря за поздравите.

kristina
27.04.2007, 17:32
И все пак проблемът остава неразрешен: - с какво да го заместя?

viking
03.05.2007, 13:02
Кристина , този Креиник :fight: е проблем и кошмар почти за всички гобленарки, защо не пробваш как ще се получи ако използваш от сребристото ламе на DMC и да смесиш една нишка от ламето с една нишка бял. Нищо по-подходящо не ми идва на ум.