PDA

Покажи пълната версия : Внимание!ЛЪЖА!!!



veni_3000
06.07.2005, 14:20
paky за госпожата от Пловдив не съм сигурна дали лъже понеже Пенка незнаеше със сигорност дали става въпрос за същата GSM: 0898237726, ако някой има повече информация да каже. :?: А пък в момента има едни импулсни тел:0881343316 ,0881343329 :!: първите цифри са еднакви само последните са различни просто не им се обаждайте те печелят на наш гръб.

paky
06.07.2005, 14:58
Благодаря veni_3000, че чакам ако някой друг има информация за фирмата от Пловдив да каже.
А що се отнася до другите те в обявите пишат следните телефони: 0886475902, 0888969741, 0898470324 - на тези телефони има записани съобщения че трябва да се обадиме на следните телефони: 0881343295, 0881343292, 0881343329, 0881343316, 0881343314 - на тях отговарят г-жа Станева и г-жа Миланова и спред мен и двете са измамнички.
Не им се обаждайте - не си струва!

Jovany
06.07.2005, 20:07
Според мен всички тези фирми които дават само някакъв мобилен телефо / стационарния много лесно може да се проследи на кой е на кой адрес на коя фирма и др./ са мошенници от най-долна класа :evil:
Като се замисли човек ще разбере че нормална фирма с нормална дейност ще има офис ще има адрес няма да ги е страх да се покажат ще канят клиентите си да говорят лично ще поизкат да погледнат какво им предлагаме качествена изработка ли е и други такива. А на практика какво се случва има един мобилен телефон на който гледат да да държат човек колкото се може повече и ми се крият като мишки в трици. На всеки трябва да му стане ясно че нещо не е читаво.

paky
06.07.2005, 22:23
Служителката от Пловдивската фирма с GSM 0898237726 и e-mail: tsetse_@abv.bg ми обясни че те не ходели при клиентите, а ние трябвало да отидем при тях, каза също един-два дни преди да отидем да се обадим да запишем час, защото не приемали без предварителна уговорка. Но вече не вярвам на такива като тях за това бих желала да ги проуча преди да предприема нещо. Притеснявам се да отида с гоблен от типа на "Веселите музиканти" без имам гаранция че хората са сериозни.
А от това което прочетох в този и други форуми се съмнявам дали изобщо нещо ще излезе.

pakpak
16.07.2005, 15:50
Привет на всички,
искам да споделя своя опит с пловдивската фирма.
Наистина трябва да се отиди на място при тях - жената сканира гоблените, вижда какво е качеството и ги връща, не ги задържа при сбе си.До колкото разбрах гоблените се предлагат на куповачите , ако има такива :? , на търг, и ако някой ги хареса добре, ако ли не..... чакаш докато ти харесат гоблена...
И търсят по-нетрадиционни гоблени... нещо по-оригинално, например като холандските гоблени, където панамата е оцветена....
Такива ми ти работи... :lady:
Аз все още чакам...ама моите са икони...хората явно са им се наситили... :smokin:

veni_3000
16.07.2005, 17:08
Първо добре дошла в форума :hello: Дано да ти купи гоблените ,но малко се съмнявам щом ще чакаш да ги продава на търг или незнам си как за мене означава че е поредната мошенничка.Извинявай ама колко пари взима за сканирането и за да ти продаде гоблена :?

pakpak
16.07.2005, 17:34
Ами безплатно е.... :idea: нищо не взема...
:oops:

между другото каза че ги продава в Турция и Германия...и изискванията са явно различни...

paky
20.07.2005, 16:08
Здравейте,
Сканирането не е безплатно - струва 30 лева и после чакаш.
Вече знам от опит. Но има шанс да се продаде гоблен, защото фирмата не е "менте".

flame
20.07.2005, 16:15
Paky, знаеш ли дали фирмата досега има осъществена продажба?
или просто си събира по 30 лева за сканиране...

paky
20.07.2005, 16:21
Оказа се че собственичката е позната на сестрата на стринка ми, която живее в Пловдив. Доколкото разбрах има осъществени продажби.
Но риск има винаги!

flame
20.07.2005, 16:27
Това е добре!
Paky желая ти успех! :wink:

paky
20.07.2005, 16:30
Благодаря flame.
Ако има развитие ще напиша във форума, защото смятам, че ако фирмата е "менте" хората трябва да знаят.

Jovany
20.07.2005, 18:40
Пожелавам ти успех дано успееш :thumbup:
че стига стези мошеници :mad:

darri
21.07.2005, 10:09
И аз желая успех.Редно е на 1000 поне 1 честен да има

mylli
21.07.2005, 13:37
:) и аз се надявам най-искренно, да се окажат "не мошенници", все пак не може всичко да е измама, все трябва да има и честни хора :oops:

paky
21.07.2005, 14:15
Благодаря на васички за добрите пожелания, аз също се надявам да не са мошенници заради стринка ми.

veni_3000
21.07.2005, 14:31
Да си призная нещо се обърках pakpak казва че не се плаща нищо ,а paky че се плаща. Данеби да говорите за две различни фирми, защото не мога да си обясня как на едната госпожа ще вземат пари а на другата не,те да не действат по някакъв ибирателен начин/ примерно десетия не плаща/ :? да си призная тая работа не ми харесва но дано да греша , защото и аз много бих искала да има поне една сериозна фирма на нашия пазар. :smokin:

paky
21.07.2005, 14:41
Тази фирма за която говоря аз е взела 30 лева за сканиране на 3 гоблена. Стринка ми се срещна с хората от фирмата преди една седмица.

pakpak
21.07.2005, 19:34
:?
Кото прочетох този отговор страшно се учудих. По-горе написах че нищо не се плаща..и наистина си мислих, че е така, защото сина ми носи гоблените в Пловдив и нищо не ми спомена за плащане....Току що говорих с него.Оказа че се наистина се плаща..... имам и касова бележка за това. Жалко че нямам скенер да я сканирам и за да я видите... За един гоблен взема 3 лева, а не 30 лева.

veni_3000
22.07.2005, 10:37
Мале ама аз съвсем се обърках ,Пенка и тя каза че взема по 30 лв. pakpak да не би твоя син да не ти казал за тия пари :?

paky
22.07.2005, 12:37
Работата май все повече се обърква :( .

pakpak
22.07.2005, 19:32
Как няма да ми каже, та това са 30 лева все пак, а не ми е казал за 3-то лева, защото- цитирам- " беше някаква дребна сума, бележката е при гоблена". И така намерих въпросната бележка....
На нея пише името на гоблена и сумата от 3 лева за сканиране. В най-скоро време ще я сканирам и ще трябва да ми кажете къде и да я сложа за за я видите с очите си....
:oops:

Радос
23.07.2005, 00:05
Аз пък не вярвам на нито една фирма,
мисля че всички са мошеници и само ни взимат парите за сканиране и снимане.
Според мен 30 лева е безумна цена за такава услуга :mad:

veni_3000
23.07.2005, 20:15
pakpak ти сякаш се обиди няма нужда да ни показваш касов бон никой не е казал че ни лъжеш , извинявай много ако с нещо сме те обидили но твоето мнение е също много важно.Ние просто си разсъждаваме защо госпожата взема различни суми ,нали затова отворихме темата да си казва всеки мнението , защото например аз съм от Добрич и не мога веднага да отида до Плвдив ,затова попитах дали някой е чувал за въпросната госпожа, и да си призная честно за себе си получих отговор дано и другите да са разбрали за какво става въпрос.А пък може и да греша отговора ще оставим за блиското бъдеще . :yes: [/b][/i][/url][/list][/list][/code][/quote][/u]

paky
24.07.2005, 19:36
Аз пък не вярвам на нито една фирма,
мисля че всички са мошеници и само ни взимат парите за сканиране и снимане.
Според мен 30 лева е безумна цена за такава услуга :mad:

Според мен също 30 лева са много за сканиране, особено след като стринка ми ми обясни каква е процедурата - елементарна, процедура която можем сами да направим в къщи.

Радос
25.07.2005, 00:59
До колкото знам за около минута трае цялата процедура,
слагат гоблена на една маса и с един цифров фотоапарат
му правят няколко снимки и готово. Не съм сигурна,
може и да греша :?

paky
25.07.2005, 11:10
Стринка ми каза че ги сканират на скенер, а не с цифров фотоапарат.

Пенка Неделчева
18.08.2005, 19:14
Стринка ми каза че ги сканират на скенер, а не с цифров фотоапарат.
Здравейте отново от мен:заснемането с цифров или дигитален фотоапарат не е сканиране... :lady: при мен се получи така:до РС имаше голям скенер, в него постави гоблена/сиси/понеже е по-голям от скенера,го раздели на 4 части, като всяка една я увеличи на РС-то да види дали няма пропуснат бод, разглежда го поне 30 минути,след това го качи на РС-то и - 30 лева за услугата...ако стане продажба,добре,ако до месец не се яви клиент - изгаряш...съжалявам, но това е голата истина.Аз също имам и фактури,и договори,само че фирмата е със Старозагорска регистрация.Нали знаете поговорката - битият си бит... :mad: Може би аз съм попаднала на този изрод/беше мъж/,дано да не попада друг от вас...

Jovany
18.08.2005, 19:55
30 лв. за сканиране си е много скъпо не се влага никакъв консуматив нито пък машината е скъпа :evil: .
За сравнение само ще кажа че при нас в копи центъра е 1 лв. за А3 формат (297/420 мм.) и то на профисионален скенер с възможно най - много екстри :mad:

pakpak
18.08.2005, 20:29
Хм каква е тази фирма със старозагорска регистрация ? :?:
аз съм от Стара Загора но нищо такова не съм чула.
За коя фирма става въпрос? :?

вижте тук има много обяви но....
http://www.dalavera.net/list.php?61

Valja
19.08.2005, 10:27
И аз съм от Стара Загора. Преди около 2 години видях обява във вестник "Биснес-поща" за фирма, която изкупува гоблени, имаше стационарен телефон. Обадих се да попитам къде е офиса. Госпожата ми каза, че е в Дома на строителя, но не ми каза нито на кой етаж, нито кой е офиса. На запитването ми каза, че няма табела на вратата и за да отида, трябва да имаме предварителна уговорка. Не изкупували готови гоблени, а ти дават готова комплектовка, с намерението след като ушиеш гоблена, да го продадат СЪС СИГУРНОСТ :yes: , но както беше писал още някой преди време, като гаранция, че няма да се отметнеш и да си запазиш гоблена за себе си, трябваше да се заплати някаква много голяма сума :shock: , не си спомням точно, но беше 2-3 ПЪТИ по-висока от цената на същия гоблен в магазин за гоблени. Повече не им се обадих. :no:
За друга фирма в Стара Загора не съм срещала информация.

veni_3000
19.08.2005, 10:45
Преди известно време една моя близка ми се оплака че преди две години взела гоблен за шиене срещу заплащане от някаква Софийска фирма,а когато дошло време да го вземат и казали да си прави гоблена каквото иска.Сумаета която и взели е 280лв. ,а гоблена се казва Възкресение/на Вилер/.Тя понеже все още не си е прекарала интернет помоли мене да пиша в форума да не се лъжат и други хора като нея защото все още пускали обяви че дават надомно шиене на гоблени
ТЕЛ:029871468
София
ул.Мария Луиза №25 ет5
Ася Кирова

Пенка Неделчева
22.08.2005, 12:34
:lady: Точно както описват Валя и Вени-3000 се случи и с мен;намерих обява във вестник за надомно шиене на гоблени,отидох на адреса и ми предложиха няколко модела-избрах си "Портрет с дъщерята".Тогава занесох и "Сиси" за продаване...Сключихме договор, като трябваше да заплатя за взетия гоблен 250 лв. като гаранция...макар че според мен трябваше те да ми заплатят аванс за работата си...След окол 3 седмици отидох отново до "офиса им"/бяха наели апартамент под наем/ и занесох ушитото през това време-около 1/3 от гоблена беше готов, защото така беше по договор - да го носиш да проверяват начина на изработка...Те малко се смутиха,защото не очакваха да го шия толкова бързо, а аз току-що се бях пенсионирала по болест и вложих всичкото си време да шия,да изкарам някой лев... :( Одобриха го и казаха да продължа...Точно след 2 дни вече бяха освободили апартамента... Гоблена си остана за мен на сравнително висока цена.От тогава съпругът ми не дава да продумам да шия надобно на друг.Договора го пазя като "обица" но покрай ремонта не мога да го отрия сега... Ще ви дам данните,като го намеря.Пазете се от такива фирми-фантоми!!!

veni_3000
22.08.2005, 12:59
Пенка фирмата от която ти си взела гоблена я няма вече но тая за която аз говоря я има и продължава да лъже най безочливо, дори сега да им се обадите ще ви предложат гоблени за шиене ,а даже и ти "продават твой ушит гоблен" ако им дадеш пет лева.Лошото е че в България няма правосъдие за такива мошенници и ни остава единствено да си ги говорим нещата помежду си,но пък дано повече хора да видят за да не се лъжат и те.Тая моя близка даже попаднала и на някакъв господин който пък се интересувал от доходите и защото иначе не можел да работи с нея,някой ден като я видя ще напиша и неговия номер . :evil: :twisted:

paky
22.08.2005, 13:11
Veni_3000 е права - тази фирма и в момента пуска обяви в интернет - този телефон съм го виждала в сайт за обяви.
Съгласна съм че нищо друго не можем да направим освен да говорим за това.
Но ми е страшно неприятно, че има хора които ни лъжат така. :mad:

DIMITRINKA_
26.08.2005, 20:25
Днес във в-к "Позвънете" попаднах на обява за изкупуване на гоблени. Даден е само GSM 0897558281 и никаква друга информация. Някой попадал ли е вече на този телефон :?:

paky
26.08.2005, 21:26
Аз не съм се обаждала на този телефон и не мога да ти кажа нищо. Можеш да позвъниш и ако има записано съобщение да се обадиш на телефони, започващи с 088134.... да знаеш че работата не е чиста.

darri
10.09.2005, 10:27
Гост, забравил си цветето, кафето и целувката.....................Ако няма какво да ни кажеш и не ти е интересно просто не влизай във форума.

dinko
10.09.2005, 11:45
Порадвайте се още малко на хубавото мнение. Вижте какви иконки предлага форума и след няколко дни ще го изтрием :idea:

darri, благодарим Ви, че поехте нашите задължения за момент :)

Jovany
10.09.2005, 11:51
Трийте го още сега всички знаем къде са иконите и винаги можем да им се радваме :)

Marinera
14.10.2005, 16:01
Здравейте,
Аз се хванах да шия гоблени към някаква фирма, която също ми изглежда доста съмнителна. Живея в провинцията, фирмата била софийска. Бяха сложили обява на улицата и оттам научих за тях. Досега уших един гоблен, взеха го, сканираха го в София (уж, аз не съм видяла, ама поне пари за сканиране не искат) и ми го върнаха. Сега чакам да ми платят, вече 2 месеца, а все отлагат.
Иначе се срещам само с една тяхна представителка, която редовно ходи до София, носи гоблени за сканиране и носи обратно пари на тези, които бродират (поне според думите й). Не е ли странно, че не знам нито името на фирмата, нито даже къде живее тази представителка, а се срещаме само по градинки? :?
Интересно ми е, някой от вас знае ли за тази фирма, каква е, що е? Според тази жена имало представители в цяла България, отвсякъде се носели гоблени в София. После тези гоблени се купували за разни хотели и т.н. Карат ме да шия само гоблени на фирма "Милена Стил", което също ми се вижда съмнително. :? Знаете ли нещо?
П.П. Досега пари не са ми взели, освен това, че сама си купих гоблена. Затова реших, че не лъжат, ама... знам ли?

Valja
14.10.2005, 16:44
Зрравей, Маринера! Първо добре дошла във форума :!:
Каква беше цената, на която купи гоблена от тази фирма?
Предполагам, че е доста по-висока, отколкото ако се купи от магазин за гоблени. Според мен тези "фирми" просто пробутват гоблени на двойна цена! Не искам да те разочаровам, но си мисля, че след известно време, като "зарибят" достатъчно хора от твоя град, повече няма да видиш въпросната госпожа - ще си потърси друго градче и т.н.

darri
14.10.2005, 16:56
Според моето скромно мнение фирма , която си урежда деловите контакти по градинките само по себе си говори .Няма офис - няма фирма.И второ като поразмислих над думите ти мисля, че е странно това, че трябва да се шият само гоблени на "Милена стил". Да не би това да е свързано с оборота на фирмата или на определен магазин :? иначе от къде биха печелили, тъй като ти самата казваш, че пари не са ти взели освен да си купиш гоблена.

veni_3000
14.10.2005, 18:25
Това е вече позната схема на зарибяване ,явно не могат да измислят нищо ново .На времето и аз си купих гоблен по този начин,толкова много хора излъгаха с този вариант ако те карат да шиеш нещо друго не се хващай на тая въдица докато не ти платят първия гоблен. Колкото да ни е мъчно мошенници ще има винаги,а искат ли да си платите това което ще шиете бягайте защото това е явно нашенски патент/казват че вземат парите за да не избягаме с гоблена/. :(

Marinera
16.10.2005, 20:24
Първо добре дошла във форума :!:
Благодаря. :)


Каква беше цената, на която купи гоблена от тази фирма?
Предполагам, че е доста по-висока, отколкото ако се купи от магазин за гоблени.
Не, може би не съм се изразила правилно, купих го от магазин на нормална цена.
Но и аз взех да мисля, че просто е свързано с оборота на фирмата. :? Ако е така, много жалко. Ще почакам още някоя и друга седмица, защото уж все ще ми се обаждат, и все нищо. Все под някакъв предлог отлагат. Дано пък не лъжат. Ако да - повече няма да се занимавам.

angelcheto_kiss
26.10.2005, 18:13
:hello: zdraveite,otnosno nomera za pld firma i az go iznamerih i poiskah da se svrja pone 4rez sms da vidq dali niakoi shte mi otgovori(tova napravih v4era)tel e:0898237726no vse oshte nqmam i otgovor na moia vapros.i az se nadiavam vaprosnata gospoja da ne e izmamnichka.aide uspeh na vsi4ki i dano prodadete vsi4ki gobleni!!!! :thumbup: :lady:

flame
26.10.2005, 18:33
КЪМ ВСИЧКИ УЧАСТНИЦИ ВЪВ ФОРУМА:

напълно е възможно номера да е ИМПУЛСЕН,
пазете се от измами :wink:

Ivana
04.11.2005, 11:10
Zdraveite, mnogo se radvam, 4e popadnah na va6ia forum /sorry za latinicata, nqmam kirilitsa.../ Nadiavam se, 4e niama da me izgonite s kamyni :hello:
Za Plovdivskata firma: az imam seriozni finansovi zatrudnenia i zatova prejalih 4ast ot semeinata kolekzia gobleni i otidoh 4ak v Plovdiv... Ako tova uspokoiava niakogo - firmata ima ne6to kato office, makar 4e si e prosto ne4ii apartament, oborudvan s nai-obiknoveno PC, skener i 2 divan4eta.
Zapisah si "4as", skaniraha mi goblenite i mi kazaha da 4akam. I 4akam li, 4akam... Moje pyk da ima smisyl, no pone niama da vi oberat ili da vi napraviat ne6to po-lo6o. Vsi4ki sa mili i u4tivi i ako naistina smiatate, 4e si zaslujava da opitate s niakoia firma - opitaite s tazi. Nai-mnogo da po4akate mnogo, mnooogo dylgo... :idea:

Ducky
04.11.2005, 11:41
:) Оптимисти :)
Нямам опит с фирми измамници за гоблени, но с други неща - да.
И аз мога да печеля по този начин...имам PC, имам скенер (вече :) ). Плащам някъде минимален наем...мах. 200 Евро (в Пловдив сигурно и по-малко), и печеля. Лошото е, че повечето хора, който ходят там, наистина имат нужда и се хващат на всичко. А не съзнават, че фирмата печели не от продадени гоблени, а от паричките, които се взимат за сканирането.
За да ви докажа думите си, ще ви разкажа една историйка.
Моя приятелка си търсеше квартира, завърши висшето си и напускаше студентското общежитие. Аз ходех с нея на огледи за кураж и подкрепа. Попаднахме на изключително добра оферта, обадихме се...и всичко тръгна по различен от досегашните начин. По телефона от уж брокерската фирма ни казаха къде е апартамента, да идем на оглед. Посрещна ти млада сънена жена, имаше и куче. В разговора с нея се получиха разминавания с информацията от фирмата, но кой да обръща внимание...зор за квартира. Харесахме апартамента, но се почна с увъртанията. Жената от фирмата каза: Елате да се видим, но не в офиса, че правим ремонт, а на Плиска ( Хотел в София). Видяхме се...Говорихме, каза, че наемодателя бил на почивка и не можели да се свържат, като се видят ще се обади да се разберем. И след това си поиска 5 лв за огледа. :) Дадохме ги, на ръка, без касова бележка или каквото и да е подобно :) След 2-3 дена ми дойде на ум...10 да минат днес така...са 50 лв чиста печалба. След 2 години, пак на Плиска видяхме и двете жени, седнали в едно кафене с мъж и жена да обясняват подобна история за уж липсващ в момента наемодател...и забележете пак нямаха офис на разположение...
Така се подлъгват хората...а други печелят от това...добре, че поне за първите остава надеждата, и тя е нещо в лош момент :D

Marinera
04.11.2005, 20:23
Zapisah si "4as", skaniraha mi goblenite i mi kazaha da 4akam. I 4akam li, 4akam... Moje pyk da ima smisyl, no pone niama da vi oberat ili da vi napraviat ne6to po-lo6o. Vsi4ki sa mili i u4tivi i ako naistina smiatate, 4e si zaslujava da opitate s niakoia firma - opitaite s tazi. Nai-mnogo da po4akate mnogo, mnooogo dylgo... :idea:
И аз все още чакам. Но тази фирма, към която съм (уж), била софийска, както писах вече. Все още чакам, вече няколко месеца, а отначало бяха обещали, че парите се получавали 2-3 седмици след сканирането. Честно казано, много съм разочарована, имах големи надежди, защото никак не сме добре с парите... :( Но поне не ми взеха нищо за сканиране. :? Чудя се, има ли някаква уловка или просто чакането по принцип е дълго. А както ми разправяха отначало, другите им гобленарки вземали по 800-900 лв. всеки месец. :?

Ivana
08.11.2005, 11:51
И аз все още чакам. Но тази фирма, към която съм (уж), била софийска, както писах вече. Все още чакам, вече няколко месеца, а отначало бяха обещали, че парите се получавали 2-3 седмици след сканирането. Честно казано, много съм разочарована, имах големи надежди, защото никак не сме добре с парите... :( Но поне не ми взеха нищо за сканиране. :? Чудя се, има ли някаква уловка или просто чакането по принцип е дълго. А както ми разправяха отначало, другите им гобленарки вземали по 800-900 лв. всеки месец. :?

4akaneto po printzip e dylgo navsqkyde, koeto ne e 4ak tolkova lo6o, za6toto vse pak ima nadezhda. Uvi, na pove4eto mesta si e napravo bezkraino, 900-te leva gi zabravi... Ako stava6e taka :(
Znae6 li, v tazi firma v Plovdiv ugovarqneto na tsenata ponqkoga /kakto mi kaza edna jena/ stava napravo s kupuva4a /koito e tur4in, taka 4e trqbva da ste mnogo dobri v pazarlyka/, no ako parite ti trqbvat po-skoro, vednaga 6tom polu4a nqkakyv znak, 4e ima vyzmozhnost ne6to da se polu4i, 6te ti pratq belejka :oops:

Marinera
09.11.2005, 15:46
Ивана, аз шия за някаква друга фирма, от София. Не я знам даже как се казва. От провинцията съм и тук има някаква тяхна представителка, която носи ушитите гоблени до София. Та тази фирма уж изплащала парите 2-3 седмици след сканиране, т.е. винаги имало купувачи (за хотели например - поне така каза представителката). Затова се чудя защо толкова се бавят и не знам вече какво да мисля. От време на време правели директна разпродажба и тогава вече ако някой ти хареса гоблена - купува веднага, без да чакаш, но мен не ми се отвори парашутът като имаше такава през септември. Както и да е. Абе върви ги разбери, с една дума. :evil:
П.П. Поне ме успокояваш, че се чака навсякъде. Остава ми малка надеждица, че може и да не са ме излъгали.

Ivana
10.11.2005, 11:41
E, iska mi se da ti dam i pove4e nadezhda, no nqma kak da stane...
A sys Sofijskite firmi vnimavaj osobeno mnogo - az sym v Sofia i znam tuk kakvi ne6ta stavat. Ako ima nqkakva pri4ina da se razkarvam 4ak do Plovdiv, tq e, 4e se nagledah na sofijskiq underground i meko kazano strannite subekti, koito se razhojdat iz nego i sa po nqkakyv na4in svyrzani s kupuvaneto na gobleni. Hubavoto e, 4e nqma6 prqk kontakt s tqh, a nqkoi gi nosi za skanirane. Mislq si oba4e, 4e ako ima direktni razprodazhbi, tova e nai-hubaviqt variant, dori da trqbva da pytuva6. :idea:

me4ta
14.11.2005, 17:12
zdraveite znaete li koi sa tezi ot nov standart?za kakav biznes stava vapros?nqkoi u4astval li e v tazi firma?blagodaria vi otnovo na tezi koito shte mi otgovoriat. :yes: :?

Ducky
14.11.2005, 18:49
За този Нов Стандарт ли питаш? http://www.novstandart.com
Не са нищо по-различно от тези, за който преди питаше.
Наистина е по-добре да си потърсиш нормална работа...

Nana
14.11.2005, 19:21
А знае ли някой какво представлява този "напълно безплатен on-line бизнес пакет с подробна информация"? :?: Да не е това всичкото написано в сайта плюс за да се включите изпратете n-лева ..... :gipsy: И задължителното офертите са ограничени така, че побързайте.

Ducky
14.11.2005, 20:29
Попълнете формуляра и ще видите за какво става въпрос. Аз получавах по 1 писмо на ден.. с обещания и гръмки думи..всеки път завършваха, очаквайте повече обяснения в следващия урок. Честно, не си спомням до къде стигнах, защото ми писна след 3 седмици. Беше нещо като пирамида...

me4ta
14.11.2005, 23:52
zdravei Dusky,naistina tova e dosta iznerviashto,vse ak shte vidq dokade shte mi izdarjat nervute.no nali ne te nakaraha ti da plashtash nesho? :?: :D :lady:

Lyubka
15.11.2005, 10:30
Само като прочетеш името на фирмата се замисляш, че май, май ина нещо нередно

Astrelaan
15.11.2005, 14:43
me4ta,не бъди толкова наивна.
Прочетох великите обещания в сайта им.Заложили са на най-желаното от всички хора-пари/без усилия/,здраве/без да се спазва минимални правила за грижа него/ и щастие,което те гони дори и ти да му обръщаш гръб.Много е лесно човек да повярва,особено ,ако в момента му липсва нещо от това.Разбирам ,че нуждата ти от работа е огромна и си готова да повярваш във всичко,което ти обещава нейното намиране .Именно на това разчитат и фирмите използвайки подобни психологически средства.Те ти казват,вярвай ни,не мисли за нищо ,следвай ни и ние ще ти покажем верния път:)Така действат обикновено сектите.Промиват ти мозъка,освобождавайки те от отговорност за собственото ти бъдеще.Наистина е примамлива идеята някой друг да се грижи за теб,да те освободи от всяка отговорност ,освен от тази да се чудиш какво да правиш с парите,които ще завалят над теб.
Навремето случайно присъствах на едно събиране в Стара Загора.Ставаше въпрос за едно сдружение или как да го нарека,членовете на които си правеха конгреси,слушайки музика и лекции.Условието да станеш член беше да се вложат 1000 $,може и повече и после трябваше да се привлекат колкото се може повече последователи.Част от парите,които влагаше новия член се даваха на този ,който го е привлякъл,част на онзи ,който е привлякъл ,този ,който го е привлякъл и т.н.:)Познай накрая кой всъщност забогатя.Обикновена пирамида е,печели само онзи дето я е започнал.
Предполагам,че като видят ,че си последователна т.е следваш инструкциите им,ще започнат да искат пари.Първоначално може би ще има разни сбирки,където "преуспели " колеги ще споделят огромното си щастие от парите,които са спечелили благодарение на следването на инструкциите на учителите и т.н.Но съм сигурна ,че за теб ще остане само поредното разочарование,разбитите ти надежди и изгубеното време.
Не мога да те посъветвам как и къде да търсиш работа,мо мога та ти гарантирам ,че чрез подобните фирми няма да я намериш.
Не искам да те засегна,болно ми е виждайки ,че дори и за сламка се хващаш.

kotaranka
15.11.2005, 18:28
А знае ли някой какво представлява този "напълно безплатен on-line бизнес пакет с подробна информация"? :?: Да не е това всичкото написано в сайта плюс за да се включите изпратете n-лева ..... :gipsy: И задължителното офертите са ограничени така, че побързайте.

Аз мога да се похваля че се опарих миналата година с тоя сайт. Просто отговорих, писаха ми майл, поканиха ме на сбирка, пратих дъщерята да отиде, почна към тях "уж" работа. Става въпрос за продуктите на Хербалайф. Ходи няколко месеца, ама само дето си загуби времето и парите които внесе - 60 лв. поискаха да се внесат за да започне. И до ден днешен не е видяла от тях някакво заплащане. :( Така че не се хващайне на въдиците на такива фирми.

me4ta
15.11.2005, 19:22
zdraveite priqteli,eto chje otnovo ima mnogo hora koito sa si izpatili ot tazi firma,otnovo me razubedihte da se zahvashtam s tiah.naistina dosega taka i ne razbrah za kakav produkt stava vapros,no i NE ISKAM DA RAZBIRAM.a kolkoto da istinskata rabota se nadqvam skoro da me ogree i moje da vi se pohvaliaaa nqkoi den. [:] :)
no nishto ne se znae!!!! :?

Lyubka
16.11.2005, 10:41
Kotaranka, Хербалайф взимат по-малко пари при това ти дават някакъв техен продукт за тази стойност, да не би фирмата да е била Вижън (тя продава хранителни добавки) и те лъжат, че страшно много ще печелиш, че ще вимаш хиляда - две хиляди евро?

nelka
23.11.2005, 03:40
In what language, if I may? http://www.cardfountain.com/images/emoticons/ga_fun_hat.gif

malina
23.01.2006, 12:16
predi nyakolko godini ot vestnik vzemaxtel nomer na nyakva firma koyato davashe gobleni nadomno obadix im se i na tel izleze nyakva jena koyato mi kaza che davat gobleni sreshtu zaplashtene i davaha na kvadrat 4? İZMİNAHA 5godini vse oshte chakam da mi izkupuvat goblenite
:twisted: :twisted: kato im se obadya kazva shefa go nyama .

Marinera
06.02.2006, 01:14
И аз чакам вече пети месец (доста по-малко, ама пак е нервещо :twisted: ) - обещаваха какво ли не, сега - нищо. По едно време преди Нова година ми се обади пак "представителката" им и ми каза, че щели най-после да ми платят преди или след Нова година. Мина вече месец оттогава и пак нищо. Вече се отказах да се надявам. Само не мога да разбера - какво печелят от всичко това??! Ушитият гоблен си е в мен, и не съм им давала и стотинка. Не че искам да ме оберат, но просто се чудя. :?

malina
06.02.2006, 11:16
na men byaha mi kazali 4e ot tyah tryabva da kupuvam goblena Marinera teb pone te sa tırsili na men nito vednıj ne se obadiha da pitat, vse oz gi tırseh no ve4e se izmorih :cry:
Firmata be6e v Sofia na Mona Liza. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

malina
06.02.2006, 11:22
NE VYARVAYTE na nikogo 4e 6te vi izkupuva goblena,vsi4ko e izmama .Vzemaha li ti pari pri skaniraneto :?: Nyakoy pe4elyat ot skanirane . Popadala sı i na takava firma :twisted:

julliqna
06.02.2006, 23:39
Преди 2001г.чета обява,че софийска фирма предлага гоблени за шиене срещу много добро заплащане и аз безработна се обаждам.Поръчвам гоблен който се оказва,че е на Солария заплащам за него 75лв.без разходите за пощата и започвам да шия (за два месеца и половина го завърших)гоблена е Благославящия Христос може да го видите в снимка.бг.Бързам да се обадя,че е готов,а те ми отвръщат,че са ми се обаждали по великденските празници когато се е търсила такава тематика и никой не се обадил,а в нас непрекъснато има човек.Когато им излезело такава поръчка щели да се обадят пак.Така гоблена си остана за мен.Телефона съществуваше до поминалата година,когато от любопитство се обадих да видя дали още мамят хората.
След това чета отново обява.но тоз път изкупуват ушити.Отвам и ми искат да ги сканират,че купувача да им видел качеството.Не им се вързах.
Обаждам се и на друга същи изкупуват,а там пък искат патент за всеки гоблен или по 50лв.на бройка и по 20лв.и аз неразбрах за какво.Като стигнахме до патента ми дадоха друг телефон.И там не им се вързах.Като съм се парила веднъж.

Marinera
07.02.2006, 02:12
NE VYARVAYTE na nikogo 4e 6te vi izkupuva goblena,vsi4ko e izmama .Vzemaha li ti pari pri skaniraneto :?: Nyakoy pe4elyat ot skanirane . Popadala s? i na takava firma :twisted:
Там е работата, че не са ми взели пари за нищо досега, нито за сканиране, нито гоблена съм си купила от тях, а от магазин на нормална цена. Изобщо не разбирам. На всичкото отгоре се излъгах да купя още един гоблен и го започнах, но като спряха да ми се обаждат, ентусиазмът ми спадна и спрях да го шия. Имам смътно подозрение, че докато аз чакам да ми се обадят за парите за първия, те пък чакат да се обадя, че съм ушила и втория - и така ще се чакаме до безкрай.... :no:

sissy_
06.03.2006, 15:34
Zdraveite na vsi4ki!
Iskah da pomestia saob6tenie vav foruma za slednoto...

x x x x x x


Модерирано от: flame

Daniella
05.05.2006, 19:25
Прочетох част от нещата,
вариантът със сканирането и чакането да се обади купувач е нормален. Не знам какво разбирате под сканиране-дали самият гоблен се сканира или снимката му? Аз съм продавала гоблени по най-елементарния начин-снимка с цифров фотоапарат (лице и гръб) и пращане на мейл на мои познати в чужбина. Така продадох готови гоблени и ших по поръчка. Най-лесно продадох малките гоблени, но и големите си заслужаваха чакането. Изнасях си ги сама зад граница, това си беше мой ангажимент.Намах проблем с митниците, но не ги и обявявах. Не съм сигурна колко е било законно, винаги имаше риск да ми конфискуват някой гоблен, но парите си заслужаваха.

Marinera
20.05.2006, 20:53
Самият гоблен се сканира, поне така ми обясниха. За да се види има ли грешки в него. А аз все още чакам да ми платят, вече минаха 8 месеца, а ми бяха обещали да е още през октомври м.г.

Daniella
02.06.2006, 15:51
8 месеца са дълъг период. Обади се и провери какво става.

veni_3000
02.06.2006, 18:43
Самият гоблен се сканира, поне така ми обясниха. За да се види има ли грешки в него. А аз все още чакам да ми платят, вече минаха 8 месеца, а ми бяха обещали да е още през октомври м.г.
Според мене няма нужда да чакаш явно са поредните измамници . :?

anichka_d
12.06.2006, 21:07
:twisted: Здравейте всички !!Аз бях измамена от една Софииска фирма.Значи "купуваш"си гоблен от тях и ти дават срок в който трябва да е готов.....Купих си гоблена"Къща на хълма"за цели 200 лв и ми казаха че след три месеца най късно трябва да го предам и те ми връщат парите.Няма да има проблем ако го избродирам и по рано.И ТАКА.......Аз понеже съм домакиня го избродирах за два месеца т. е. бродирах денонощно.Обадих им се и ми казаха да го отнеса за да го оценят.Оцениха го на шестица и ми казаха че клиента ще дойде в България след месец-два и ще ми се обадят...А между другото срока не е бил три а шест месеца....И аз чаках чаках...И в един прекрасен ден им звъннах и какво получих като отговор:"О-О-о ние сме ви търсили на еди коя си дата и после на еди коя си отново сме ви звъняли.И понеже никой не се е обадил клиента се е отказал."Бях сигурна че не са ме търсили но премълчах(защото съм си такава).И какво се оказа че една от датите е НЕДЕЛЯ(а в неделя НЕ работят естествено)
И така гоблена ми краси хола. :twisted: :twisted: :twisted: :uhhhh:
Забравих да кажа че плащаха на квадратче по 4-5евро. :uhhhh:

veni_3000
13.06.2006, 09:27
Защо не напишеш коя е тази фирма за да не се лъжат и други аз се сещам коя е но за някои други може да е нова.

anichka_d
14.06.2006, 22:38
Привет!!!!Не можах да намеря визитката но ще я потърся утре пак.Офиса на фирмата беше над Халите,ако не се лъжа бул.М.Луйза.Но за всеки случай ще проверя................. :uhhhh: ако има други пречукани(без извинение)май ще трябва да ги :fight: ...Между другото ние сме три гъски заспали

Marinera
15.06.2006, 02:47
Самият гоблен се сканира, поне така ми обясниха. За да се види има ли грешки в него. А аз все още чакам да ми платят, вече минаха 8 месеца, а ми бяха обещали да е още през октомври м.г.
Според мене няма нужда да чакаш явно са поредните измамници . :?
Вече не знам какво да мисля, поне не са ми взели никакви пари за нищо, а и ми върнаха гоблена, след като сума ти месеци не можаха да го продадат. Добре поне, че не ми го отнесоха, защото спокойно можеха да го направят. Ама и не се надявам на пари, отдавна вече. :?

zaek
15.06.2006, 12:52
o6teee edna izmamena na6ite gobleni pone sa v nas :cry:




svetla findjhikova
Гост






Пуснато на: Нед Апр 30, 2006 11:53 am Заглавие: goblen (masajkata)
prodavam (masajka)na lanarte.izdirvame Bojanka Nedelcheva Kostova,kojato ni vze okolo 20 goblena.tarsim kontakti s drugi izmameni!tel.0887480450_svetla.pazete se ot vaprosnata lichnost!!!

IRKA G
15.06.2006, 15:18
:helloЗдравейте .И аз съм една от измамените ,но докато четях във форума поне се успокоих ,че са ме прекарали само 25 лв.И при мен беше така-купувам си гобленчето (а то бе малко-6 на 5 квадратчета ) и след като го ушия ( срока беше 3 месеца)те ще ми заплатят 150 лв.Аз обаче го уших за 3 дни ,защото страшно се нуждаех от пари,и когато се обадих се оказа ,че няма такава фирма( забравих да кажа ,че минаваха по домовете да го предлагат и отделно в "ПОЗВАНЕТЕ-Варна" имаше обява с телефон ,но като се обадиш първо питат за какво става въпрос)
Затова съветът ми е преди да се хванете на въдицата прегледайте посоченият телефон дали не фигурира и при обявите за -запознанство,продажба на имоти,масажи :?: Защото как може човек хем да предлага работа,хем да урежда запознанство,хем да е брокер на недвижими имоти
Във Варненския "ПОЗВАНЕТЕ" има много такива обяви с едни и същи импулсни телефони

IRKA G
15.06.2006, 15:22
:?: :?: Знам че много са измамените ,а някой въобще продал ли е гоблен някъде чрез фирма и ако е да напише координатите и

yoyo
06.07.2006, 21:35
Ц-ц-ц... Дадох преди 2 месеца 140лв за гоблен Червената Икона, за да ми го донесат от таз въпросна софийска фирма..и аз като халтава бързах да ми свърши сесията, за да го завърша по-бъро. :twisted: Как ще кажа на майка не ми е ясно :(
Усъмних се в тая фирма още като ми го донесоха, защото УЖ конците трябваше ДМЦ да бъдат, но половината са 100% НЕ-ДМЦ ...
Бях разбрала, че в Несебър се купували много (най-вероятно от чужденци). Аз миналата година се пробвах на Созопол, но без успех.

cveti^
16.08.2006, 17:29
Zdraveite,
az sushto otidoh v PLovdivskata firma predi 3 meseca. Obadih se predvaritelno na GSM:0898237726, ugovorih si 4as i na drugiq den zanesoh goblenite mi.Gospojata tam gi pregleda i me posuvetva da gi predloja za Germaniq, tui kato izrabotkata im bila otli4na i ne si zaslujavalo da gi dam n gospodia oito idva ot Turciq , za6toto cenata padala dvoino.Az su6o imah golqma nujda ot pari , no tq me uspokoi 4e se 4akalo okolo 2 meseca.Re6ih da q poslu6am i 4akam ve4e 3-ti mesec. Sled 2-riq mesec razbrah , 4e moga da 4akam mnogo dulgo, za6tova re6ih da gi prodam na tur4ina .Obajdam se vsqka sedmica da proverqvam dali e do6ul , no mi se otogovarq 4e go nqma o6te , 6efa su6to go nqma i ne mogat da mi kajat ni6to, da se obadq otnovo drugata sedmica.Neznam kakvo da mislq, izmammna li e firmata ili prosto 4akaneto e dulgo, za6toto puk mi kazaha 4e sa prodali edin goblen ot fevruari minalata godina.Za skaniraneto i na men mi vzeha po 3 lv. na goblen. Skaniranite gobleni se slagat na diskteti i se pra6tat za Germaniq, okolo 25 4islo se vru6tat disketi s goblenite, koito 6te budat kupeni, kato jenite tuk (dokolkoto znam sa 2 na broi) obrabotvat informaciqta i sled tova kato im se obadi6 ti kazvat kakvo e prodadeno.Na men mi izdiktuvaha predniq put vsi4ki prodadeni gobleni i imenata na jenite ,koito sa gi zanesli.TOva ot edna strana me uspokoi, 4e firmata ne e falshiva, no ot druga strana kato 4e li organizaciqta malko lipsva i ne6to kato 4e li ne e suvsem nared.Ne razbiram za6to klientite, trqbva za zvunqt kato poburkani , kato ni6to ne im pre4i te da se svurzvat s tqh , kogato prodadat goblenite im.Men li4no bi me draznilo telefona mi da zvunni postoqnno.Prez denq pove4eto puti mi izklu4vat telefona, kato jenata s koqto ponqkoga uspqvam da se svurja , mi kaza ako ne mi vdiga prez denq da zvunq sled 18 4asa. I taka az uporito produljavm da gi pritesnqvam s nadejdata da mi proraboti kusmeta.

smyrna
16.08.2006, 19:47
cveti jenata kak se kazva :?:

cveti^
21.08.2006, 12:06
Zdravei smyrna, ednata jena se kazva Cvetelina ,sigurna sum za6toto ediniq put kato se obajdah, vdigna nqkakvo dete i to mi kaza "Cvetelinav momenta e zaeta". Drugata ne si spomnqm 4estno kazano, no mi se vurti ne6to v glavata kato Rosica.

smyrna
21.08.2006, 14:47
az li4no se vidyah s cvetlina :( abe da ti kaja napravo vsi4ko e izmama :twisted: zabravih ot kade byah namerila nein telefon obadih ise 4ak ot tursia imi kaza da i pratya goblenite po tel. ya popitah dali iska pAri kaza :? ne :cry: (spored men koyto iska pari e izmamnik) iaz igi izpatih po edin poznat tya taka go ubedila 4e poznatiya mi kaza po tel. 4e e zdrav kupuva4 i vzela pari ot nego za skanirane katomi kaza tova i az se usamnih obadih i se pak :twisted: i tya taka ubeditelno govori daje mi kaza ela da se vidim i az razbira se vzeh kufara i hayde v Plovdiv 4ak ot iZMiR da se zapoznaya s neya i me ubedi pak no vinagi si imah ?na glavata i taka da ne vi dotegna 6te gaja samo 4e ot 3 GODini 4akam da mi PRODAVA GOBLENYTE ot 1 godina ne i se obajdam 6toto mi omrazna da 4uvam 4e tur4ina(t.e.kyurdina)ne e do6al o6te :evil: . s edna duma İZMAMNiTSA :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

cveti^
21.08.2006, 16:35
Potresena sum :?: ,napravo ne mi se vqrva 4e v cqla Bulgaria nqma nito edna istinska firma

veni_3000
21.08.2006, 16:45
В България колкото и да е жалко има само мошенници които "копуват гоблени" а ние сме наивни и им вярваме.

elena88
21.08.2006, 20:52
Аз лично не мога да се разделя с нито един от гоблените си,все пак сме се трудили върху тях не 2 или 3 дена.
За съжеление за продажда на гоблени в България не може да се говори,защото никой не ги купува.

snhadjip
22.09.2006, 09:15
Защо не напишеш коя е тази фирма за да не се лъжат и други аз се сещам коя е но за някои други може да е нова.

Здравейте, и аз бях измамена от фирмата с адрес бул. "Мария Луиза" №21, тъй като за съжаление открих този форум едва тази нощ, а след дълги перипетии подписах договор за ушиване на гоблен вчера /то пък един договор фирмата е без Данъчен номер и Булстат/ . Въпреки всичко това се принудих да го подпиша защото им бях дала капаро без всякакъв документ.
Явно само писането във форума не може да спре тези мошеници. Ако има и други измамени нека ми пишат на адрес velin21@mail.bg

flame
22.09.2006, 11:45
snhadjip, добре дошла при нас,
защо не се обадиш на телефона за защита на потребителите?

КЪМ ВСИЧКИ СЪФОРУМЦИ:
На цената на един градски разговор на тел. 070011122 може да сигнализирате за нарушения на търговци!

Комисията по търговия и защита на потребителите откри “горещ телефон” 070011122 за гражданите. На цената на един градски разговор, при обаждане от цялата страна, потребителите ще могат да получат съвети и информация и да сигнализират за нарушения на търговците.
Продължават да работят и телефоните, на които досега гражданите можеха да търсят съдействие от експертите на комисията. Те са: 02/980 25 24 – за сигнали; 02/933 05 52 –за сигнали и съвети по Закона за туризма; 02/986 25 03 – сигнали, съвети по Закона за защита на потребителите и правилата за търговия. Телефонът беше открит на 15 март по случай Световния ден на потребителите.

snhadjip
22.09.2006, 16:08
snhadjip, добре дошла при нас,
защо не се обадиш на телефона за защита на потребителите?

КЪМ ВСИЧКИ СЪФОРУМЦИ:
На цената на един градски разговор на тел. 070011122 може да сигнализирате за нарушения на търговци!

Комисията по търговия и защита на потребителите откри “горещ телефон” 070011122 за гражданите. На цената на един градски разговор, при обаждане от цялата страна, потребителите ще могат да получат съвети и информация и да сигнализират за нарушения на търговците.
Продължават да работят и телефоните, на които досега гражданите можеха да търсят съдействие от експертите на комисията. Те са: 02/980 25 24 – за сигнали; 02/933 05 52 –за сигнали и съвети по Закона за туризма; 02/986 25 03 – сигнали, съвети по Закона за защита на потребителите и правилата за търговия. Телефонът беше открит на 15 март по случай Световния ден на потребителите.
Благодаря ти за съвета. От чудене какво да правя седнах и в момента пиша писмо до "Господари на ефира" макар и само да се разтоваря.

snhadjip
26.09.2006, 09:36
Здравейте момичета,

Миналата седмица писах във форума как и мен са ме измамили с ушиване на гоблен срещу заплащане от Софийска фирма с адрес на бул. “Мария Луиза” №21 и тъй като бях много разстроена и ядосана от безсилието си /знам че ме лъжат и не мога да направя нищо/ писах до “Господари на ефира” и им разказах моята история. В писмото също така споменах че не съм единствената пострадала.
За моя най- голяма изненада днес 25.09.2006 год. ми се обадиха от предаването, казаха че тази тема ги е заинтересувала и искат да я проучат. Разказах им за минорното настроение по този въпрос във форума / че нищо не може да се направи/, но те са сигурни че може- стига с въпроса да се заемат “Господарите на ефира”. Помолиха ме да опитам да се свържа с вас, да Ви кажа за интереса им към тази тема и ако имате желание да посочите някакви координати за връзка /за да могат да се свържат с други хора пострадали от измамници и фирми фантоми в областта на гобленарството/.
Мисля че това ни дава шанс поне малко да притесним господата които живеят спокойно на чужд /наш/ гръб.Не трябва да се срамуваме от това , че сме искали с честен труд да позакърпим семейният бюджет , а вместо това той е изтънял.
Ще Ви бъда много благодарна ако се отзовете на поканата , дадете някакъв телефон за връзка и споделите Вашите проблеми с измамниците.
Моят електронен адрес е: velin21@mail.bg, а също така можете да се свържете и чрез форума – snhadjip.
Предварително Ви благодаря.

Поздрави snhadjip: thumbup:

PS: От “Господари на ефира” ми казаха че ще се обадят отново в сряда 27.09.2006 год.

Miro
26.09.2006, 14:07
Имам една колежка , която изгоря с 250 лв - закупи Кралсото езеро , за да го шие , след което щяха да и го изкупят , ще я питам дали пази координатите и ще ги дам във форума

snhadjip
26.09.2006, 16:03
Мили момичета, сигурно не съм се изразила достатъчно ясно. От екипа на "Господари на ефира" молят за координатите и на други хора пострадали от измами с гоблени.
Ще Ви бъда много благодарна ако ми изпратите някакъв телефон за връзка /който ще им предам/ за да споделите с тях Вашите проблеми с измамниците.
Моят електронен адрес е: velin21@mail.bg, а също така можете да се свържете и чрез форума – snhadjip.
Предварително Ви благодаря.

smyrna
26.09.2006, 19:26
Hilyadi blagodarnotsi za postapkata vi ..

a eto i
Vasil Boyanov Vasilev
gr.Sofia
pk 1000
bul Maria Luiza
no:21 et:5
tel:02 9871486

kraseto
06.10.2006, 22:42
Здравей Цвети, нека ти разкажа на теб и на всички други за въпросната фирма от Пловдив.Ти говориш за няколко месеца, а аз за повече от година. Педи повече от 1г. /не помня как се сдобих с този GSM,който цитираш и ти/ се обадих, насрочиха ми ден и час, взех си гоблените и отидох в Пловдив.Там ме посрещна същата Цветелина /Цвети/, оцени ми работите, показа ми и др., които бяха вече купени от фирмата и аз трябваше да избирам кои гоблени да ми сканира, защото цената беше не 3лв. на гоблен, а 3лв. на формат А4, което много ме затрудни. Посъветвана любезно кои в момента се търсят, аз успях да избера няколко. След няколко месеца се срещнах и стурчина, който между другото е бел тук и тази събота, но не ми взе нищо, обеща, че следващият път, след 1 мес. ,когато дойде, ще вземе, но от тогава мина повече от година и досега нищо. Всеки път, когато се обада, а това в началото беше по-често, а сега през няколко месеца, "се изкупували гоблени", но все такива, каквито аз нямам. Аз все още чакам да се обадат, макар, че вече не вярвам, че това ще стане някога. Така, че не мисли, че няколко месеца са много време...
За колко фирмени случки мога да разкажа за тези близо15г., за които си търся фирма за гоблените....Много са наистина........Та няколко месеца не са нищо, бъди търпелива, нямаш друг избор.

kraseto
09.10.2006, 20:38
Momi4eta, nqkoi izopshto prodal li e neshto na firmata ot Plovdiv?

kraseto
11.10.2006, 02:37
nqkoi prodal li e neshto na firmata ot Plovdiv

nadejdakoewa
11.10.2006, 13:39
Здравейте, много моля, ако някой разполага със схемата на св. Георги, да ми я изпрати. Ще му бъда много благодарна. А що се отнася до фирмата от Пловдив, аз ходих преди един месец. Взе ми по 3 лв за сканиране на гоблените за Германия, а за турчина каза, че като дойде ще ми се обади. Но като разбрах, че някои чакат вече години, изгубих надежда.

veni_3000
11.10.2006, 14:33
Здравейте, много моля, ако някой разполага със схемата на св. Георги, да ми я изпрати. Ще му бъда много благодарна. А що се отнася до фирмата от Пловдив, аз ходих преди един месец. Взе ми по 3 лв за сканиране на гоблените за Германия, а за турчина каза, че като дойде ще ми се обади. Но като разбрах, че някои чакат вече години, изгубих надежда.
За схемата на св.Георги най- добре да я потърсиш в форума Безплатни схеми там имама тема за търсещите гоблени.

minona
24.11.2006, 12:14
Здравете! Искам да попитам дали някой е продавал гоблен чрез сайта gobelinsandtapestries.netfirm.com? Аз прочетох условията и ми се сториха приемливи. Продажбите се осъществяват с хора от чужбина и разплащането е с Western Union. Правят ти собствен сайт с най-малко три гоблена - това е минимума. Ако някой знае нещо от собствен опит, нека го сподели. Благодаря предварително.

veni_3000
24.11.2006, 14:20
Скъпа съмнявам се че ще ти продадат гоблен по добре си използвай паричките които ти искат за нещо по смислено.Е все пак ти сама решаваш какво да правиш но ако случайно "продадат "някой твой гоблен свирни и на нас.Между другото нашите администратори ни направиха безплатен сайт (http://www.goblenar.com/) ,там също може да си предложиш гоблените .

me4ta
24.11.2006, 14:56
Аз също не бих се хванала!Мисли трезво :)

jeni_hs
06.01.2007, 23:58
mojete li da mi kajete firma koqto izkupuva gobleni? molq pomognete

kraseto
08.01.2007, 15:29
Здравейте!
Така и не разбрах дали са давали "Господари на ефира" с тази тема за измамниците! Вие знаете ли? Дълго време чаках, но не знам да не съм пропуснала точно това предаване.
А, и какво стана с фирмата от Пловдив с турчина? Успя ли някой да продаде нещо? Защото аз -не! Чакам вече 2 години.

Marinera
09.01.2007, 18:41
Въобще някой успял ли е да продаде гоблени чрез която и да е фирма, защото аз така и не успях??? :confused:

kraseto
21.02.2007, 23:41
Момичета, нещо не пишете в този форум.Явно сте спряли да се поддавате на измамите им.Така и трябва.Поздравявам ви.

kraseto
21.02.2007, 23:46
:) Здравейте отново!
Какво става с фирмата от Пловдив?
Да не са я закрили?От доста време де опитвам да се свържа с тях, но не успявам.Телефона, който имам не отговаря.Ако някой знае нещо нека до го сподели.Мен ме интересува по-точно номера на Цвети, защото там работи и друга жена - Петя.Ще чакам помощта ви.:loveglasses:

kraseto
22.02.2007, 21:11
Здравейте пак!
Май само аз пиша тук.
Вече ще започна сама да си пиша и да си отговарям.Хайде, пишете де!
Пишете и за господари на ефира - какво стана с обещаното предаване........

veni_3000
24.02.2007, 16:32
Аз доколкото разбрах не се е получило понеже никой от форума не се е отзовал и тъй като е нямало желаещи се е проваливо. Фирмата от Пловдив не съм я чувала скоро. Вече не вярвам че някой ще купува гоблени ,досега съм срещала само мошенници.:(

lari
26.02.2007, 17:18
здравейте! Две мои приятелки се опитват чрез интернет да продадат свои гоблени от три години и все още не са успели. Една позната казва ,че дъщеря й си продава гоблените в някаква фирма в София ,която била с големи изисквания и плащала веднага,ако хареса гоблена. Но на никого до сега не е казала коя е тази фирма и къде се намира. Аз лично обичам да подарявам гоблени, но ми е жал да ги продавам.

marji
26.02.2007, 20:40
Тези дни моя позната ми сподели, че била принудена да продаде няколко гоблена, за да плати сметките през зимата на дъщеря си и малкото си внуче. Когато се поинтерисувах къде и как е продала гоблените, научих, че чрез някаква нейна позната гоблените заминавали за Гърция. Но можете да си представите на каква цена, след като за такъв голям гоблен като Възкресението е получила ... 500 лв. Ако ще продаваме труда си на такава цена, благодаря, но предпочитам да си ми стоят наредени по стените или да ги подарявам.:greeneye:

maleks
26.02.2007, 21:14
Дано на никой не му се налага да продава труда си на безценица!

kameia
27.02.2007, 00:40
:flower: дано не ми се налага,но ми се струва,че не мога да се разделя с нещо ,в което съм вложела толкова труд и любов.:heart: по-добре да останат на децата.затова шия това,което и на тях им харесва:crazy:

borcuk
04.05.2007, 19:08
e-pay е интернет оказион и търгуват и с гоблени. Плащат много добри пари, но не знам повече подробности. Аз лично не бих си продала гоблените, защото много усилия съм положила, докато ги завърша.

svetta
05.05.2007, 15:30
Ако получите на своя мейл подобно письмо:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------Dear Winner,
>
>The Local Organising Committee of the European Champions League is glad to
>announce to the world the giving away of the sum of FIFTY MILLION POUNDS to
>100 lucky email addresses all over the world. This promotion is in
>Appreciation of our International Support for the past Soccer Events and
>the correspondent earnings at the stock market which was far beyond our
>projected quarterly earnings.
>
>Be informed that all winners in this program have been selected randomly
>through a computer ballot system drawn from over 1,500,000 companies and
>individual e-mail addresses database. Your email address happened to be one
>of the lucky winner of £500,000 (FIVE HUNDRED THOUSAND POUNDS STERLINGS)
>among the Hundred email addressess chosen. In order to claim your prize,
>you will have to fill the form below and send it back to us for
>verification and then you will be informed on how your Cashier's Check for
>the sum which has already been deposited with your email contact.
>
>We use this opportunity to thank all our Sponsors/Contributors of this
>program:
>
>
>For payment, please do provide with the following informations: And send to
>our Agent
>
>NAME:...................................
>
>AGE:....................................
>
>SEX:.................
>
>ADDRESS:...............................
>
>EMAIL:......................
>
>TEL.:.......................
>
>OCCUPATION:......................
>
>COUNTRY:...........................
>
>Please you are advised to complete the form and send back to us for prompt
>collection. You are automatically disqualified if you are below 18 years of
>age.This E-mail message (including attachments, if any)is intended for the
>use of the individual or entity to which it is addressed and may contain
>Information that is privileged,proprietary,confidential and exempted from
>disclosure.
>
>If you are not the intended recipient, you are notified that any
>dissemination,distribution or copying of this communication is strictly
>prohibited.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

от лотария ONLINE PROMO LUCKY WINNER - не отговаряйте и не изпращате свойте данни!
Направих някои проучвания в инета за тази лотария и открих този оригинален сайт:
http://www.consumerfraudreporting.org/UKNationalLotteryOL2.php
където хора вече знаят за подобни писма и предупреждаят за мошенници.
Ще преведете това писмо и сат чрез он-лайн преводач.
Бъдете предпазливи!

maleks
05.05.2007, 15:58
О, аз си минах вече от реда.Когато споделих"звездния си шанс" във форума, се оказа ,че и др.щастливки са получавали такива писма.

rebostobg
05.05.2007, 17:29
И аз днес го получих и тъкмо се чудех какво да правя! Благодаря за предупреждението!

Ганима
06.05.2007, 18:41
О, такива съм получила сигурно към 50-тина вече. Отиват директно в коша.

pollina
09.05.2007, 16:28
i az sam polu4avala mnogo takiva,otna4alo se zalagvax da gi 4eta,no ne sam si davala danite nikade,zashtoto se usamnix,4e ima neshto falshivo.
kakva e logikata da spe4elish,samo zashtoto imash e-mail?

vania.kaimska
09.05.2007, 22:08
Само да знаете,вчера си отврям пощата и какво виждам-Вие имате 36 непрочетени писма.Ужас.Всики бяха спамове.Днес същата история.Не ги и отварям даже.

rujanka
09.05.2007, 23:39
i az sam polu4avala mnogo takiva,otna4alo se zalagvax da gi 4eta,no ne sam si davala danite nikade,zashtoto se usamnix,4e ima neshto falshivo.
kakva e logikata da spe4elish,samo zashtoto imash e-mail?

Няма логика. Най-малкото е да не можеш да смогваш от спамове да си изчистиш пощата. Най - много - да заразиш компа и да ти гръмнат схемите:D

Marinera
10.05.2007, 11:36
О, ако знаете аз колко пъти "печелих" - досега трябва да съм не милионерка, а милиардерка! :D Имаше наскоро и едно такова (уж) от Майкрософт - с емблемата им, с всичко - и те решили, разбираш ли, по някакъв повод да раздават пари. Бяха го изпипали и като нищо доста наивници ще им се вържат.

Видите ли LOTTERY BOARD, суми с 6 нули или нещо такова, директно го маркирайте като спам и трийте. Не си давайте данните никъде! Понякога искат и банкови сметки - това пък е най-лошото.

Tedy64
10.05.2007, 14:15
здравейте всички!!!...и аз миналата година имах същото предложение за печалба и след като помолих да си удържат необходимата сума от моята печалба и остатъка да го пратят с чек до поискване ми казаха,че първо трябва да им преведа определена сума,защото не могат да удържат от наградата...и с това приключихме кореспонденцията!!!...

borcuk
10.05.2007, 14:58
Здравейте. От такива лотарий, по e-maila незнам как да се отърва. Едва ли не според тях единствения човек, който заслужава да спечели е получателя на e-maila. И како че ли само трябва да им отговориш и печалбата е твоя. Един път вече патих и от тогава не бях получавала такива писма до началота на тази седмица, когато пощата ми се задръсти с тях. Според мен хората занимаващи се с подръжките на електронните пощи трябва да сложат някакви филтри, за да не се получават тези писма. А да беше само електронната поща, но в къщи също получих. Помолих пощаджийката да ги хвърля, за да не се излъже някои.

Radi
12.05.2007, 00:58
И аз също съм получавала такива писма. И си мисля тези хора като нямат какво да правят да вземем да ги издирим и ги научим да шият гоблени. Може пък да ги заразим с нещо, което може да радва, а не да притеснява околните!:D :D :D

svetta
12.05.2007, 09:13
Проблемът със Спама идва от там,че правим реги със своя мейл на някои сайтове.Патих със единият си мейл,започнаха да валят Спам съобщения на този адрес.Направих нов,само за писма от приятели,засега нямам нито едно Спам съобщение във новата си поща.Защо ли?Ами просто никъде не си правя реги със този адрес.А на стария така и продължават да идва Спам.Няма отърване,и да блокираш и да не го правиш,хората умни,променят една буква в заглавието на писмо или в адреса и писмото отново във почта ти.
А със такава "печалба" получих за пръв път таково писмо.Нямам късмет момичета,вие колко "печелихте" вече! :)

hrisipisi
14.05.2007, 18:30
Явно всички сме "ощастливени" със спамове. Знаете ли как могат да се блокират?

svetta
14.05.2007, 21:12
Много трудно можеш да блокираш напълно Спама.Хора,които пращат такиви писма винаги ще намерят начин да получиш писмо,даже ако си блокировала тяхното предното.Самата блокировка става във пощата ти в настройките,трябва да посочиш адреса или заглавие на писмото.Но това е временна мярка,защото много лесно се променя и адреса и заглавие на писмото - променят една буква и писмото отново ти е в пощата.
Исход засега е един - регистрация на нова пощенска кутия и САМО за общуване с приятели.Никаква реги никъда със нея!!!Засега това ми е помогна!
Късмет на всички!

skarlet_x
15.05.2007, 15:27
Да и аз съм от "Милионерките" :D
Получих такива писма на служебната поща. Опитах се да ги пренасоча към личната си поща. Разбира се, написах някакви данни за себе си и дадох мой емейл. Не, че повярвах, че съм спечелила 1 000 000$ но имаше миг в който се замислих:confused:
Сега разбирам, че това е мошеническа история и ми става смешно:D

borcuk
16.05.2007, 16:18
Radi е права да вземем да ги научим да шият, пък моге и да стане нещо добро

sweety
20.05.2007, 12:03
Не виждам кое ви очудва - такива писма се изпращат непрекъснато в промишлени количества - дори няма смисъл да го отваряте, щом като виждате непознат адрес и странно заглавие на мейла ;) :lady:

ani4ka
11.06.2007, 11:37
Ето какво получи мойта дъщеря на мейла си:
UK NATIONAL LOTTERY HEADQUARTERS:
P O Box 1010 Liverpool,
(Customer Services)

Dear Lucky Winner,

We are pleased to inform you of the result of the just concluded
annualfinal draws of UNITED KINGDOM NATIONAL LOTTERY international Lottery
programs. After this automated computer ballot, your e-mail
addressemerged as one of two winners in the category \\"A\\" You are
therefore been approve to claim the sum of 1,000,000 (One Million
Pounds
Sterling)with the information below:

REF No: UKNL-L/200-26937
BATCH No: 2005MJL-01

To file for your claim fill the form below and send it to our payment
Parastatal:

Contact Person:Martin James
Telephone: +44 (0) 701 113 0527
E-mail:uklotterydept34@yahoo.co.uk

PAYMENT PROCESSING FORM

(1.) FULL NAME
(2.) FULL ADDRESS
(3)NATIONALITY
(4) DATE OF BIRTH (5)
OCCUPATION
(7)TELEPHONE NUMBER
(8) SEX

Sincerely,
Mrs. Caroline bryan
UK NATIONAL LOTTERY.
Тя така се зарадва милата,че е спечелила,но аз набързо и попарих ентусиазма,че това са спамове и нищо не печели.

Diana Delibasheva
11.06.2007, 18:07
Получих същото и в интерес на истината не го изтрих веднага. Опитах се да видя откъде идва, но се оказа, че няма такъв сайт с национална лотария. Търсих и в Google без резултат. Не са много читави, но не разбрах и каква им е изгодата. Аз не си дадох адреса и трите имена и съветвам никой да не дава никакви свои данни по никакъв повод.

svetta
11.06.2007, 20:25
Точно тази лотария я има,но хората от сайта вече научиха за такиви мошеници и пишат това тук:
http://www.consumerfraudreporting.org/UKNationalLotteryOL2.php

ani4ka
12.06.2007, 14:03
Точно тази лотария я има,но хората от сайта вече научиха за такиви мошеници и пишат това тук:
http://www.consumerfraudreporting.org/UKNationalLotteryOL2.php

Значи я има тази лотария така ли?А какво трябва да напиша в този сайт?И къде?Извинявам се,че питам така.:confused:

Кацарска
15.07.2007, 20:06
Аз също като ,всеки ,който иска да получи заплащане за труда си ,отидох във въпросната фирма,само ми представиха документ от Пазарджик ,въпросната "Цвети" дори не си направи труда да си каже фамилията.Много лесен начин за печелене на парички на наш гръб ,сканира на 10 човека и така парички и за наем и за телефони.После започва едно лудо звънене и отговор "акциона мина но гоблена не го харесаха" и така се изтриват ръцете и пак се чака някой като нас да "клъвне".

matcata
18.07.2007, 11:31
Според мене такива фирми ще ги има докато има кой да им вярва.Аз също съм званяла на доста,но е достатъчен 1 разговор за да ти стане ясно какви мошенници са.Аз смятам,че една фирма ще печели от продажбата на даден гоблен и няма да иска предварително 3-5 или 30лв.,а камо ли за надомно ушиване повече от цената на гоблена да не говорим,че те трябва да платят авансово за изработката,защото ушиването е дълъг период.Затова ви моля не им се обаждайте за да умрът от глад такива идиоти.

jumper
18.07.2007, 12:09
а някой опитвал ли е в ибей? мисля да пробвам с нещо малко :confused:

matcata
18.07.2007, 17:41
кажи какви условия предлагат и сигурно ще успея да те разубедя(не вярвам на никой който иска нещо предварително дори и 2лв.)не ми се сърди

Miro
18.07.2007, 22:44
Права си , и аз така смятам :smokin:

sir_Artar_Konan
10.08.2007, 12:56
Здравейте! Ако имате нужда от помощ обърнете се кам електронна детективска агенция на e-mail: infоrm_еlеktrа@dir.bg ,те имат страхотни методи за откриване на такива измамници ,пак и не искат голямо заплащане (10% от стойността на измамата и то след като свършат работа) поне на мен ми помогнаха.

flame
10.08.2007, 18:21
... между другото името на детектива е Sir Arthur Conan Doyle ...

Vqla
13.08.2007, 10:50
Добре, че не разбирам английски и затова ги трия на момента. Между другото съм получавала подобни на холандски струвами се.

matcata
03.09.2007, 22:32
а някой опитвал ли е в ибей? мисля да пробвам с нещо малко :confused:

Разгледах ги,но ми се струва,че трябва да си запознат добре иначе може би нещо такова ще свърши работа

skaliq
13.09.2007, 14:54
Kakvo e tova `ibei`?

skaliq
13.09.2007, 14:55
Ami az da vi kaja ne sam se oparvala...no imam jelanie da prodam gobleni:D samo vednaj sam shila po porachka i to na poznat chovek poneje sam v maichinstvo bih mogla da si poshiq ako imam porachka....ako znaete nqkoi seriozen kupuvach...kajete:kissyou:

palomita25
09.10.2007, 18:06
Кажете ми някои продал ли е гоблен и къде

palomita25
20.10.2007, 21:37
:-|
Кажете ми някои продал ли е гоблен и къде

:-|

Дида
14.12.2007, 09:02
Имам същшя въпрос - продал ли е някой гоблен чрез Гобленар.ком . Кажете ми , защото се регистрирах , но ми искат смс 1,20.Да не е нещо лъжа:clap: :clap: :clap:

maleks
21.12.2007, 17:08
Не, не е лъжа.Пращаш си sms-а, получаваш от тях отговор и си качваш гоблена.Това не значи, че съм продала нещо.Дано ти "повлечеш крак", както се казва, та след теб и другите.

gery75
17.02.2008, 19:45
здравейте.не ме познавате но и аз имам същият въпрос:някой все пак продал ли е гоблен?

gery75
17.02.2008, 19:47
здравейте.не ме познавате но и аз имам същият въпрос:някой все пак продал ли е гоблен?:-|http://www.goblenite.org/images/smilies/t_shame.gif
:-|

vania.kaimska
17.02.2008, 22:49
:hello:За сега мисля,че никой не е продал.Ако беше със сигурност щяхме да разберем първи

kraseto
17.02.2008, 23:45
Преди доста ввреме се регистрирах в този сайт, за да продам и аз нещо - тогава все още не искаха sms. наскоро, когато реших пак да кача нещо с голямо разочарование открих, че трябва да се изпрати SMS - уж за някаква защита.....Толкова време - нищо не се случи, дори си бях сложила и за изработване по поръчка на гоблен, мартеници, накити от маниста, но трябва да ви кажа, че нищоооооооо. Ако бях продала нещо разбира се, че най-напред с вас щях да го споделя, но сега с тези sms -и, ако трябва да си качвам гоблените, щше се разоря, а и освен това понеже знам, че нищо няма да стане, реших, че вече няма смисъл да се охарчвам.
Това е от мен!

fantaziq
18.02.2008, 11:15
Аз също от две години насам ,съм качила картинки на някои от гоблените си,в различни сайтове,но или няма интерес точно към тези гоблени,или никой не купува.Склонна съм да вярвам,че не се продават,това е само мит,защото питах и други хора ,но отговорите винаги бяха еднозначни-(НЕ!).Така,че отдавна се отказах да си мечтая да изкарам пари по този начин.Сега вече шия само за удоволствие и вече сърце не ми дава да си помисля да продавам,като си знам колко нощи не съм спала,за да шия.Както се казва ,узрях за истината!:kissyou:

Radi
18.02.2008, 11:19
Аз също още когато пуснаха борсата за продажба на гоблени съм сложила няколко снимки и до скоро тайнично се надявах............ но уви. Тя надеждата нали умирала последна но моята май отдавна я няма. Сега шия само за себе си и не се надявам на нищо освет, че ще красят моя дом. Но ако стане нещо, вие първи ще разберете:idea:

gery75
20.02.2008, 00:24
Здравеите отново.Дано не съм ви досадила с въпросите си,но надявам се разбирате че аз имам от скоро интернет и все още съм нова така да се каже.А що се отнася до гоблените,обожавам да шия.:loveglasses: Като се ровех насам натам из интернет попаднах на реклама за наемане на гобленарки и се регистрирах.Някой да ли знае повече за това и дали наистина наемат хора за професионални гобленарки?:crazy: :heart:

veni_3000
20.02.2008, 10:08
E това е нещо ново я кажи къде ги наемат тия гобленарки да ги разобличим и тия поредни мошенници.Ащо се отнася до продажба на гоблен и аз отдавна съм спряла да се надявам че би станало нещо.

fantaziq
20.02.2008, 12:07
Тая работа със наемането е същата,като с продажбите,защото от труда,като извадиш цената на гоблена,получаваш чисто това,което би си поискал за готовата изработка на изделието..И се получава омагьосан кръг.Аз лично нямам намерение да си бода очите за тоя дето духа!Не бих позволила на някой готованец да ми оценява труда и да се подиграва на безценица с мен!!!За това смея да твърдя,че ако някой ще купи готово ушит гоблен,същият този може и да си поръча да му ушият по желание,но цената тогава дори би се качила,защото няма да си го избереш ти и да го шиеш с мерак,а ще го изработваш по задължение!Та къде е смисъла в цялата тази работа?Предлагат се от качественни по-качественни гоблени,но купувачи-НЯМА!

veni_3000
20.02.2008, 14:15
Съгласна съм с тебе и аз отдавна се отказах да продавам гоблени но много ме е яд че има все още разни мошенници които искат да печелят на чужд гръб исках да разбера кои са те и как по точно ти дават гоблен за шиене за да не изгорят още хора защото може и да не им платят аз поне по този начин си уших Веселите музиканти/естествено дадох пари да го купяи то достатъчно/ и в един момент фирмата изчезна и аз си останах с гоблена а имаше и още много хора от цялата страна.И не виждам нищо лошо да се пита в форума дали някой не е изгорял от дадена фирма.

fantaziq
20.02.2008, 16:52
Така е Вени!В сивия сектор,винаги рискуваш да загубиш!Ако имаше договор,можеше да си потърсиш правата на законно наета бродировачка,но се съмнявам,че и тогава щеше да намериш справедливост,защото в нашата държава е доказано,че"За кокошка-няма прошка,За милиони-няма закони!":no:

Valja
20.02.2008, 23:20
Вени_3000, предполагам даже, че си платила повече за "Веселите музиканти" като "застраховка", че няма да се отметнеш, отколкото ако си беше купила готова комплектовка от някой магазин. И аз съм се сблъсквала с такава фирма и си бях изчислила разходите - не се лъжете от такива обяви, първо пресметнете и ще видите, че сумите, които искат са много по-високи от цените на същия гоблен, купен от магазин.

gery75
21.02.2008, 08:33
И аз преди години попаднах на една Софийска фирма от която ми остана за спомен "Иконата на Владимир"(срещу скромната сума от 50 лв).Кагато я уших се обадих а те ми излязаха с номера,че имало срок от един месец,и че ми били звъняли когато този срок минал.А аз по това време бях безработна и си бях в къщи.След това ми казаха,че ме вклучват отново и да чакам да ми се обадят.И до ден днешен чакам.А що се отнася до страницата където наемат гобленарки ето я:http://www.goblenar.com/:-|

veni_3000
21.02.2008, 10:29
Не наемат гобленарки аз съм се регистрирала там от както е пуснат сайта тогава все още беше безплатен.

vania.kaimska
21.02.2008, 23:15
И аз съм се регистрилала в началото, но досега нищо:)

elpeneva
15.07.2008, 14:58
Zdraveite!
Nqkoi 6il li e komplektovki na firma avita gr Burgas.
Na men specialno mnogo mi haresvat. Tarsq kontakt s tqh.

Desislava Neikova
15.07.2008, 16:04
не,дори за пръв път чувам за такава фирма,имат ли сайт да погледна какво предлагат

elpeneva
15.07.2008, 21:48
Фирмата е Бургаска поне от там преди 5 години купих Пътя към църквата, но сега нямам път натам и незнам съществува ли тази фирма и как да си поръчам гоблен при тях.

jak
04.08.2008, 00:32
В Бургас са на Ал. Велики срещу Хеброс Банк 0888 225353

me4ta
27.01.2009, 17:35
Здравейте,
ако темата не и е тък мястото, не се колебайте - нека модераторите да я изтрият ако преценят.
Става въпрос за тези който си търсят работа- не кандидатствайте във фирма "Спиид Логистик" ! Всеки който се интересува да погледне каква дискусия се води в този форум!

http://www.karieri.bg/forum/job.php?topicid=997284&view=1&sort=0

laskova_46
17.03.2009, 20:02
Здравейте1Някой шил ли е комплектовани гоблени на фирма "Ивания" и доволен ли е?

arrow
02.02.2010, 16:48
Здравейте,Днес попаднах на обява във вестник Бизнес поща ,за шиене на гоблени .Даден е само телефон.Обадих се и един мъж ми обясни че плаща по 7 евро на квадрат,комплектовките идвали от чужбина стрували 300 лири ,но не ги заплащаш ти,срока за ушиване на гоблена е една година.Нооо имало малка подробност -за да преценят как шиеш трябва да купиш малко гобленче-30 лева и ако те одобрят след ушиването сключват договор с теб.Попитах това фирма ли е-казаха ми не ,частно лице -Мариан Стойчев ,като тези 30 лв се изпращат по пощата до поискване на негово име и той ще изпрати после малкия гоблен.Телефона на този човек е 0894288179.Според мен това е измама,затова питам.Предложих да покажа лично нещо от мен ушито за да прецени ,но той каза не-трябвало да е този малък гоблен който ще си купя,така че май просто търси как да си продаде комплектовките.Не изключвам вероятност и да не е измама ,ако някой е работил с този човек ,моля ви кажете.

margoto66
02.02.2010, 19:03
Според мен дори ще пиеш една студена вода за 30лв. Защо не попиташ господина не може ли да ти го прати с наложен платеж, за да си сигурна, че ще получиш гобленчето. Мисля, че ще ти откаже или направо ще ти затвори телефона.

tdm13
04.02.2010, 15:26
А като за капак му поискай и касова бележка за комплекта от 30 лв.:D

rodich
10.02.2010, 21:18
Здравейте,Днес попаднах на обява във вестник Бизнес поща ,за шиене на гоблени .Даден е само телефон.Обадих се и един мъж ми обясни че плаща по 7 евро на квадрат,комплектовките идвали от чужбина стрували 300 лири ,но не ги заплащаш ти,срока за ушиване на гоблена е една година.Нооо имало малка подробност -за да преценят как шиеш трябва да купиш малко гобленче-30 лева и ако те одобрят след ушиването сключват договор с теб.Попитах това фирма ли е-казаха ми не ,частно лице -Мариан Стойчев ,като тези 30 лв се изпращат по пощата до поискване на негово име и той ще изпрати после малкия гоблен.Телефона на този човек е 0894288179.Според мен това е измама,затова питам.Предложих да покажа лично нещо от мен ушито за да прецени ,но той каза не-трябвало да е този малък гоблен който ще си купя,така че май просто търси как да си продаде комплектовките.Не изключвам вероятност и да не е измама ,ако някой е работил с този човек ,моля ви кажете.

Ох. лелеее, направо ме засърбяха ръчичките да се обадя. Но първо ще потърся някоя занова наредба, с която още по телефона да го сплаша
Ти не си се вързала, ама колко лелки които са на зор ще се увътрят ?!
За такива само :bong:

Miro
11.02.2010, 11:18
И на мене ми прилича на измама , по 30 лв от всички , които се заинтересуват - не е малко .А това време на безпаричие и безработица - ще има излъгани :(

tdm13
11.02.2010, 14:23
Има друг начин-да се сезират съотвтните органи и по посочения телефон да се хване мошеника.Жал ми е за тези женички,които ще се хванат на въдицата на измамника.Нчкъде в нета имаше сайт за точно такива оплаквания.Ама като го забравих:uhhhh:

Jully
11.02.2010, 16:00
Не става - тя полицията не си направи труда да спре дори тези животни, които съобщават на хората, че "синът ви, дъщеря ви, племенникът ви ..... и т.н. катастрофира тежко, уби човек, давай пари за откуп..." Хора, които не са се вързали, бяха писали по форумите, че даже и да се свържеш с полицията, да посочиш номера, от който се звъни или да кажеш на полицаите, къде и кога има уговорена среща за откупа, пак им казвали, че нищо не било можело да се направело....:(

Да, така е за съжаление. На майка ми точно това и казали. А тя бе готова да се срещне с мошениците само за да ги хванат.

tara
11.02.2010, 21:28
За съжаление на тези срещи не идват мошениците, а някой който са наели през няколко човека преди това и който в повечето случаи не знае за какво става въпрос :(

doria
18.02.2010, 15:33
Преди 3-4 месеца късно вечерта и на нас ни се случи подобно обаждане, но за щастие децата ми бяха в къщи. Не реагирах "остро" на обаждането с наругаване на този който се помъчи да ни изнуди. Естественно веднага се обадихме на полицията ......и като започна едно ....елате /в 21,30ч/ да опишете в жалба това което ви се е случило и ние ще вземем някакви мерки. Онези пак се обаждат и настояват да им се предаде колкото може повече пари за да не се раздухат нещата около катастрофата.... и ние пак звъним в полицията и им обясняваме какво пак е станало ........но НЕ. Докато не дойдете лично да подадете жалба не може нищо да се направи.....И друг път сме звънели в полицията защото живеем по парка и като стане Коледа цели тумби с цигани осичат и без това оредялата борова горичка ......но отново НИЩО - обадете се в Гроското, от там казват обадете се в полицията .....

pepincetyyy
12.04.2010, 23:47
Здравейте момичета днес в Пловдив едно малко магазинче за гоблени видях комплектовки на фирма "Рисунки с игла" бяха в сравнително луксозни кутии доста по-добри от тези на Милена Стил .Възмоти ме цената на този гоблен http://radikal.ru/F/s004.radikal.ru/i206/1001/b9/68cc3be3ee07.jpg.html комплектован с ДМЦ 8 цвята и понеже наскоро го ших имам спомен че черното и бялото бяха по 2 броя.Та за 10 бр. ДМЦ едно малко парче панама с рамери 11Х14 квадратчета заедно с резервите и цената на това удоволствие беше 36 лв. при положение че схемата е публикувана в сп.Галерия Бродерия.И така напълно съм потресена :scared: при стойност не повече от 10 лв хората по колко пари изкарват на гърба на хора без достъп до интернет .....:uhhhh:

did_tag
13.04.2010, 11:30
pepincetyyy, я кажи кой е този магазин...........

pepincetyyy
13.04.2010, 14:17
На централна гара до бившия магазин Перла и в интерес на истината само за там знам че продават ДМЦ на 0.85 ст.

did_tag
13.04.2010, 14:26
При бабата както си го знаем магазина.
При нея има от отдавна едни червени луксозни кутии на "страхотни" цени - когато съм питала ми каза, че това са АВТОРСКИ РАЗРАБОТКИ на някаква дама. но лично аз не видях от наличното нещо оригинално - всичко е на някой друг - комплектовано от нея и облечено луксозно, на дизайнерката имам в предвид, не на бабата :gipsy:

buhtaa
11.04.2012, 12:22
В днешно време мошеници много, само на сигурни хора продавайте!

leti_at
15.04.2012, 23:32
Здравейте момичета днес в Пловдив едно малко магазинче за гоблени видях комплектовки на фирма "Рисунки с игла" бяха в сравнително луксозни кутии доста по-добри от тези на Милена Стил .Възмоти ме цената на този гоблен http://radikal.ru/F/s004.radikal.ru/i206/1001/b9/68cc3be3ee07.jpg.html комплектован с ДМЦ 8 цвята и понеже наскоро го ших имам спомен че черното и бялото бяха по 2 броя.Та за 10 бр. ДМЦ едно малко парче панама с рамери 11Х14 квадратчета заедно с резервите и цената на това удоволствие беше 36 лв. при положение че схемата е публикувана в сп.Галерия Бродерия.И така напълно съм потресена :scared: при стойност не повече от 10 лв хората по колко пари изкарват на гърба на хора без достъп до интернет .....:uhhhh:


"Ma`lova`ni` jehlou" / Мааловаании йехлоу/ е името на чешко списание за бродерия,т.е. и името Рисунки с игла не е оригинално..какво да говорим за гоблените. И аз съм ги виждала във въпросното магазинче. Но, когато някой си шие сам вкъщи и не е чувал за форума, за Дименшънс, Вервако и др. фирми..тези гоблени могат и да му се сторят оригинални..печелят си хората на гърба на някой друг...

sissak
28.10.2013, 11:57
Не знам дали това е подходящата тема, но много се нервирах, че фирма си позволява да предлага за продажба схеми, които дизайнерът е пуснал за свободно разпространение. Всеки втори решава, че може да изкарва пари на чужд гръб.Не смятам, че е редно.
Няма да дам линк към виртуалния магазин, който ме "впечатли". Ще дам линк към старницата на дизайнерката, от където могат да се изтеглят схемите и:

Ето тук са картинките от всичките и постове в "осинка: - та

http://club.osinka.ru/images.php?search_author=Jylisha&start=0

Това е страницата и в gallery.ru , от където може да си изтеглите схеми:

http://jylisha.gallery.ru/?p=albums&parent=jYOS

А тук може да видите ушити вече гоблени по нейни схеми:

http://jylisha.gallery.ru/watch?a=J4V-jYPd