PDA

Покажи пълната версия : ТОРТИ 3



Скарлет
17.05.2007, 13:31
ТОРТИ
http://goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=698

ТОРТИ 2
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=1179&page=16

Скарлет
17.05.2007, 13:32
Вие сте.....:idea:

qni
17.05.2007, 14:19
Скарлет ,радвам се ,че си тук :) ...къде се загуби?:confused:

Скарлет
17.05.2007, 16:54
Имах лекции,после изпити,ходя и на курс по испански и почти нямам време за форума.А,откакто се зарекох и да не правя разни сладки и солени изкушения,съвсем се загубих.....:smokin:

qni
17.05.2007, 21:33
Успех с лекциите и изпитите и да знаеш ,че ни липсваш тук.:(

alys
20.05.2007, 22:35
:gipsy: Ето какво се получи от едномесечния ми проект.

http://r.foto.radikal.ru/0705/6d/889c172994bd.jpg

Скарлет
21.05.2007, 12:47
Браво, Алис!:clap:
Готовия резултат си заслужава месеца за проектиране......:idea:

alys
21.05.2007, 20:41
Благодаря ти, Скарлет! Не само беше проектиране, а част от нещата трябваше да се научат, но мисля, че вече съм наясно. Време си трябва, време!

qni
21.05.2007, 21:51
Алис, красиво изкушение!
Поздравления!:clap:

didi_ml
22.05.2007, 13:46
ПОЗДРАВЛЕНИЯ И ОТ МЕН!:clap: :clap: :clap:

alys
22.05.2007, 14:25
Яни и Диди, благодаря ви! :)

loli_adi
22.05.2007, 16:50
чудесна е :)

qni
22.05.2007, 18:42
Алис,надявам се ,че ще ни разкажеш малко повече за твоя шедьовър.
Поне за мен ще е интересно.

alys
22.05.2007, 20:27
Давам веднага записките по шедьовъра:

Торта 20 май

Тавата ми е с размер (вътрешен) 34,5/34,5 см.

Блат (рецептата е за 1 брой, а тортата направих с два блата, а вместо трети блат ползвах 2 пакета бишкоти):

6 яйца, 150 г захар, 120 г брашно

Крем (за обикновена торта правя крем с около 700 мл мляко и пропорционално останалите продукти):

2 л прясно мляко
16 суп. лъж. захар (с връх)
10 суп. лъж. брашно (не съвсем равни, но е и препълнени)
2 пак. ванилена захар (или ванилия)
250 г масло
8 яйца (отделят се жълтъците и белтъците)
орехи, печени бадеми (несолени) общо около 150 г
200 г напоени в ром стафиди
15 г (пакетче и половина) желатин (използвам на д-р Йоткер)

Приготвяне на крема

Разбиват се жълтъците със захарта. Брашното се смесва с част от прясното мляко – да стане на рядка кашичка. Млякото се загрява, като още в началото се добавят жълтъците със захарта, а брашнената каша към края (когато заври). Разбърква се непрекъснато. Използвам млековарка, за да не загаря кремът. Като се сгъсти, свалям от котлона, добавям маслото и ванилията. Продължавам да разбърквам и след като малко се охлади, добавям разбитите на твърд сняг белтъци с 1 суп. лъж. захар. Накрая добавям желатин, който предварително е накиснат в 150 мл вода до набъбване, разтопен е на водна баня и е охладен.

Шоколадов мус (почти копирам от рецепта на Нелка)

4 жълтъка
100 мл сироп (60 г захар и 40 мл вода)
210 г тъмен шоколад
420 г течна сметана (38% масленост) – ползвах 200 мл Президент , която е с 35 % масленост и 220 мл Хопла, която е с 25% масленост
3 листа желатин – като видях колко течно се получава, сложих 1 пакетче (10 г желатин), а 3 листа се равняват на 6 г, ако не се лъжа

1. Свари сироп от захарта и водата
2. Бий жълтъците, като постепенно прибавяш към тях горещия сироп
3. Разтопи шоколада (разтопих го в МВ). Смеси с жълтъците, прибави разтопения желатин.
4.Добави разбитата сметана, смеси добре

По съвет на Нелка, залях единия блат* с муса, като предварително малко напоих с прясно мляко (ама много малко) и го сложих да замръзне във фризера. След това го залях с ГОРЕЩА какаова глазура:

Отново от рецепта на Нелка, но по нейна препоръка само половин доза, която е следната:

Какаова глазура

75 г вода
125 г захар
50 г какао
75 г течна сметана
3,5 листа желатин – сложих ¾ пакетче, което е около 7 грама

Схемата на сглобяване беше: блат (умерено напоен с прясно мляко), крем, бишкоти (също напоени с прясно мляко), крем, блат* с мус и глазура (за който вече стана дума по-горе), най-отгоре украсата, а отстрани бишкоти и пурички.

За ограждане на тортата – италиански бишкоти Савоярди (30 бройки) и 3 кутии пурички, но ми останаха и ги използвах за една по-миниатюрна тортичка. За малката тортичка пробвах ограждане с обикновени бишкоти, но частта им над тортата, която няма съприкосновение с крем е много суха и чак не се яде, докато италианските бишкоти са много вкусни, нищо, че са като сухари.

Захарно тесто за украсата:

Примерно количество: 125 г масло, пудра захар (докато стане тесто), 10 г желатин в 100 мл вода, обработен по описания по-горе начин.
Всичко се омесва и е готово за употреба.

Използвах 3 вида суха боя за сладки – червена, зелена и жълта и от разтворимите сокчета – ягода. Мъничко (неизмеримо малко количество) боя се смесва с капчици вода, хубаво се смесва и чак тогава се добавя към тестото. Разделя се тестото на няколко топки и към всяка се добавя желаната боя. След като се направят фигурките, оставят се да изсъхнат 2-3 дни. Изсъхват за няколко часа, но за по-сигурно ги оставих по-дълго. След това ги сложих в кутии във фризера, защото имат масло и се притеснявах да не добият лош дъх (почнах да правя украсата 1 месец по-рано). Хубавото на това тесто е, че лесно се работи с него, втвърдява се много добре и дори след престой във фризера, нищо им нямаше на розичките и останалите неща. Бях пробвала няколко други теста, но всички те не се държат така добре във влажна среда – навлажняват се и не са толкова вкусни. Пробвах парено тесто, с което също много лесно се работи, но хич не ми беше вкусно.
Зелените листенца на розите ги лепих към белите "бисквитки" с гъста глазура от вода и захар (варена). Консистенцията уцелих експериментално (не е трудно, защото лесно се добавя малко повече захар или малко повече вода). Белите подложки (приличащи на бисквитки) имат дупка в средата (за розите) и след намазване със захарна глазура, поръсих с кокосови стърготини.

qni
22.05.2007, 22:07
Много ти благодаря ,че сподели рецептата за тази прекрасна торта!
Предизвикателство е да се заловиш с изработката й.
Информацията по рецептата ми изглежда изчерпателна ,остава да намеря време ,за да запретна ръкави.:idea:
Поздрави!

alys
23.05.2007, 05:32
Записвала съм всички подробности, защото знам, че няма трудни неща - има неясни и неизпробвани. Имах своите притеснения по отношение на новите неща като муса с глазурата, добавката на желатин в крема, дали захарното тесто няма да промени вида си като бъде сложено върху тортата и тем подобни. За всичко трябваше да се помисли. Много ми беше притеснено как да нося тортата до ресторанта, защото е много по-лесно да я направиш у дома и само да я извадиш от хладилника. В крайна сметка всички притеснения са били излишни, защото желатинът си свърши работата, а съвсем не се отрази на вкуса. Е, все пак изпробвах преди основната торта, за да установя необходимото количество желатин. За човек, който прави често торти, няма нищо сложно. Аз правя торти само за празнични случаи (иначе нямам стимул).

zhivka
28.05.2007, 11:40
Момичета, необходима ми е солена торта да направя. Моля ако може да ми дадете рецепта. Благодаря Ви!
zhivka.visheva@abv.bg:confused: :rezando: :yes: :cookies:

Dayli
28.05.2007, 16:36
Моята солена торта
:gipsy:

4 яйца
1/2ч.лъж.сол
1ч.чаша кисело мляко
6 с. лъжици олио
1 бакпулвер
150г натрошено сирене
2ч.чаши непълни с брашно

Разбиваш яицата,прибавяш постепенно солта,млякото,олиото,натрошеното сирене и бакпулвера омесен с брашното.Изсипваш в намаслена и набрашнена тавичка така,че слоят да е с дебелина 3-4 см за да може да бухне и да не стане тънък блата.Като истине го разрязваш на две и по средата мажеш със следната смес:

1 пак.крема сирене, извара,или обикновено сирене
настърган кашкавал-150г.
8 с. лъжици майонеза
8 с. лъжици заквасена сметана
подправки на вкус-червен пипер,магданоз,шарена сол

Отгоре аз я мажа пак с тази смес и я украсявам с маслини,кисели краставички и настърган кашкавал,като шприцовам розички от сместа.
Забравих да напиша,че някога слагам по средата и ситно нарязан колбас,или пушено месо.

didi_ml
29.05.2007, 11:01
ДЕЙЛИ,мисля че е доста интересен вариант,тази твоя солена торта!

didi_ml
29.05.2007, 11:07
А моята е следната : ВАРЕНИ КАРТОФИ,ЯЙЦА,КИСЕЛИ КРАСТАВИЧКИ,ЛУКАНКОПВ САЛАМ,СИРЕНЕ ИЛИ КАШКАВАЛ - ВСИЧКО ТОВА НАСТЪРГАНО И МАЙОНЕЗА.В ТОРТЕНАТА ЧИНИЯ НАЙ-ОТДОЛУ СЛАГАМ КАРТОФИ,САЛАМ,СИРЕНЕТО,КРАСТАВИЦИТЕ,МАЖА СЪС МАЙОНЕЗА И ОТНОВО ,ДОКАТО СВЪРШАТ ПРОДУКТИТЕ ,А ОТГОРЕ Я УКРАСЯВАМ С НАСТЪРГАНИТЕ ЯЙЦА,МАСЛИНКИ И ДР.ДОБЪР АПЕТИТ!:kissyou: :kissyo:kissyou: u:

zhivka
29.05.2007, 12:11
Момичета, благодаря Ви за рецептите. Ще ги опитам и двете.
Успешен, лек и приятен ден.
Живка:clap: :yes: :yes: :coffee:

vemite
18.08.2007, 13:20
Това е тортата която направих днес :cookies: . Не съм много голяма майсторка и почти не съм правила торти досега. Видях я в един форум и много ми хареса. Първо беше лесна за направа, има малко продукти а и отзивите за нея бяха страхотни от тези които са я правили. Сложих я в хладилника и следобед ще я видя на вкус. Засега имам само снимки и децата се облизват покрай хладилника. :amam: :amam:


Украсата не ми е много добра, ама не мога да измисля друго. А и децата сами си избраха шарените пръчици в магазина.

vemite
18.08.2007, 17:48
Направо ти я слагам както съм я копирала от другия сайт:

Шоколадова торта с рула!

Необходили продукти:

две рула шоколадови "7 дейс"
голяма коф. заквасена сметана - 400гр.
коф. течен шоколад - 300гр.
1 пак. желатин (разтваря се в кафена чаша )
5-6 бисквити
1 банан (може и без него)

1. Нарязвате рулата на кръгчета около 1, 5 см. дебели и ги нареждате на дъното на кръгла купа.Може да сложите фолио на дъното на купата за по-лесно обръщане.

2. Разбивате сметаната с течния шоколад и разтворения желатин (внимавайте да не се пресече). Може да сложите повече или по-малко шоколад по ваш вкус. Изсипвате половината смес в купата и отгоре нарязвате един банан.

3. Досипвате останалата смес.

4. Бисквитите ги натопете леко в мляко или сироп, или сладък сок и ги нареждате върху крема. След обръщане на сладкиша те се явяват като дъно.

5. Оставяте го за 2-3ч. поне в хладилника и го обръщате

vemite
19.08.2007, 10:03
Заквасената сметана е нещо като цеденото кисело мляко, но по маслено. Не знам на Нестле в кутиите какво е. Течния шоколад е точно това/ нутела, Финети/. Моите деца си го мажат на филии. Желатина е безцветен и е пакетче от 10 гр. Бисквитите са по избор. Те се слагат за дъно като обърнеш формата. Ще се опитам да видя ще мога ли със снимки да ти покажа. Ако бисквитите са по-твърди малко ги напръскай с мляко или сок.

Скарлет
11.01.2008, 16:11
http://i12.photobucket.com/albums/a208/NPandezova/culinariia/Picture003.jpg

http://i12.photobucket.com/albums/a208/NPandezova/culinariia/Picture010-2.jpg

qni
11.01.2008, 17:27
Скарлет,прекрасно изглежда тортата:amam: ,поздравления!:clap:
Ще споделиш ли рецептата,за любопитните ,като мен?:)

llinna
11.01.2008, 17:56
Ето и моите опити за торти. Павила съм ги за рожденни дни на децата. Надявам се, че ще ви харесат. Снимките не са хубави, за което се извинявам.:(

Скарлет
11.01.2008, 18:19
Илиана и русалката и принцеската са прекрасни!!!Явно е,че си имаш госпожици.Аз като съм с вде мъжки,така и не направих торта- кукла,а много ги харесвам...

Яни,ето рецептата.
Тъй като тортата е измислена от мен,ще и бъда кръстница...:idea: :idea:

Торта Мерседес
на името на жената,на която е кръстена и прословутата марка коли

Блат
4 яйца
225гр масло
225гр захар
225гр брашно
3с.л какао
10гр(1пакет) Бакпулвер(за предпочитане на д-р Йоткер)

Крем:
300гр извара
100гр масло
100гр пудра захар
3 препълнени супени лъжици разбита сметана

Сироп:
сироп за сиропиране не варих,напоих блатовете със сока от компот.

Всичко се смесва,изсипва се в намаслена и покрита с пекарска хартия тортена форма и се пече при 170гр,за около 30 мин.
Моята форма е 28см ,затова като изстина блата го разделих на две.Ако формата е по-малка,може блата да се раздели на три.
Крема- с миксер се разбива първо изварата,добавя се маслото,захарта.С миксера до тук.Прибавят се три-четири "тлъсти" лъжици с разбита сметана и се разбърква с дървена лопатка.
Всеки блат се сиропира,но по малко,защото не са никак сухи,имат си доста масло.Маже се с крем и отгоре се слага другия блат.
Покритието е по-желание.

http://i12.photobucket.com/albums/a208/NPandezova/culinariia/Picture003.jpg

violeta petrova
11.01.2008, 22:06
Скарлет,страхотно съм впечатлена от творението ти.Аз правя много торти и то с успех,но и така не разбрах тайната не Мерцедеса .Ще ти бъда благодарна,ако ме осветлиш по тази оригинална декорация!

Скарлет
12.01.2008, 08:48
violeta petrovaтайната се казва ВАФЛЕНА ПЛАТКА.:idea: :gipsy:
платката е като кората на обикновените вафли(на вкус),на вид е точно като лист хартия.Като тази кола имам още една,т.е.двете са на един лист А4.Имам още една платка,тя също е с кола,но е по голяма,на целия лист А4.Един лист струва 3лв.Много лесно се използва,защото само се поставя върху покритието(каквото и да е то).Пише отгоре да се намаже със желе,но тъй като нямам,а в магазина най-малката разфасовка беше 1,5кг,човека в магазина ме посъветва,че може и без желе и наистина е така.Все още една част от тортата стои в хладилника,а платката не е мръднала.

violeta petrova
12.01.2008, 20:33
Скарлет,благодаря ти много за информацията.Наистина за мен това е новост .В нашия малък град не съм виждала подобно нещо.Откъде все пак си купила вафлените кори,от някоя хранителна верига ли?С удоволствие бих ги използвала и аз.Намирам идеята за много рационална.

Скарлет
12.01.2008, 22:12
Това е склад за сладкарски изделия в кв.Тракия в Пловдив.Ето линк:
http://www.tornado-trip.com/

kaly_r
18.01.2008, 12:37
Здравейте мили дами!

Разгледах линка, който е дала Скарлет. Озадачи ме, че имат склад само в Пловдив. Ако някой знае подобни продукти къде се продават в София ще съм благодарна за информацията.

yonka
18.01.2008, 13:20
Не е реклама! Вижте тук ,има и в други градове http://www.novagel.org/index.php?page=products&cat=7&lang=bg
и голямо разнообразие

ibg1963
19.01.2008, 16:13
Направих тортата на vemite с готовите рула.страхотна е.vemite,мерси много за хубавата рецепта - бърза,лесна и много вкусна

violeta petrova
19.01.2008, 21:08
За Антонов ден направих ,,Орехова торта,, която много се хареса.Ето рецептата:
9 белтъка
1 1/2 ч.ч захар
4 ч.ч смлени орехи
3 с.л (пълни с качул) брашно
Разбиват се белтъците със захарта и се прибавят орехите и брашното.Сместа се разделя на 3 ,изсипва в тава с d 24см,намаслява се и върху изрязан вестник се пече всяка платка поотделно на 250 гр. Още топло се обръща и вестника се обелва.
Крем:
250 гр краве масло се разбива с 1 ч.ч пудра захар
5 с.л какао се разтварят в 1.к.ч гореща вода и се прибавят
3 жълтъка също и се доразбива
Намазва се всеки блат с крем (трябва да са добре изстинали) и най-отгоре се наръсва с шоколадови пръчици или кокосови стърготини обилно.Оставя се поне 1 нощ в хладилника и тогава се консумира.
Резултата е страхотен,а и не е нито много скъпа,нито много трудоемка .Ще се радвам да споделите резултата и да сте я харесали!

sunnyto
20.01.2008, 13:27
Бананова торта

Продукти:1 пакет готови блатове за торт, 500 мл. течна подсладена сметана, 500 мл. кафе /шварц/,2-3 банана, захар, 50 гр. белени бадеми или лешници.

Приготожление: С готовото кафе предварително подсладено и леко топло. Сиропираме с него първия блат. Отгоре нареждаме нарязан на кръгчета банан. И така бсеки блат, като най-горния го намазваме със разбитата на сняг сметана. Окрасяваме със ядките и тортата е готова.

78155
Бон Апетй:kissyou:
п.п. Тази торта е много лесна и лекичка и бкусна:D

Скарлет
28.01.2008, 16:16
Тортата за утрешния рожден ден на големия ми син.....:-|

ibg1963
28.01.2008, 19:25
Скарлет,чудесна е тортата и моя син е Боби и той като я видя страшно я хареса.Сигурна съм ,че и рожденника я е харесал.Весел празник и да ти е жив и здрав!

Скарлет
28.01.2008, 19:41
Благодаря за пожеланията!

qni
28.01.2008, 20:09
Скарлет, поздрави на Боби!Много здраве ,успех в училище !
Поздрави и за теб и цялото семейство!
Винаги с интерес следя постовете ти в Кулинарния раздел.Изненадваш ме с толкова нови идеи,възхищавам се на нещата ,които си приготвила!
Весел празник!

Скарлет
29.01.2008, 06:16
Благодаря за пожеланията,Яни!

Скарлет
01.02.2008, 20:30
Шоколадова симфония

yonka
01.02.2008, 21:01
Шоколадова симфония

Браво Скарлет изглежда страхотно!Но срязаното ми прилича на негърче.Греша ли?

Скарлет
01.02.2008, 21:09
Не,не е негърче.
Шоколадов блат,кафяв шоколадов мус,бял шоколадов мус.

violeta petrova
02.02.2008, 20:47
Скарлет,тортата изглежда вкусна.Защо не поместиш рецептата,та такива като мен,които обичат да експериментират да се възползват?

Скарлет
03.02.2008, 06:46
Ето и рецептата,ще я напиша в оригинал,а после ще напиша какво направих аз....

Шоколадова симфония
Рецептата е на Жанушка от Кукинг

За блата:
1ч.ч брашно + 1ч.л. бакпулвер
1/2 с.л какао
1/8ч.л сода Бикарбонат
1ванилия
щипка сол
3 яйца
1/4ч.ч прясно мляко
125гр масло
1ч.ч захар

За белия мус:
150гр бял шоколад
2с.л.глюкоза
4с.л прясно мляко
1 жълтък

1 1/ч.ч разбита сметана се разделя на 2 - по половина за белия и шоколадовия мус

За шоколадовия мус:
150гр шоколад
2с.л прясно мляко
1жълтък
1с.л масло


1/4ч.ч вода
1п желатин

Блат
Всичко за блата се смесва,изсипва се в намазнена форма и се пече около 1час при 175гр.Блата се охлажда.На около 1см от края на блата се издълбава.
Белия мус:
Шоколада,глюкозата, и половината от млякото се слагат на котлона,докато се разтопи шоколада.Към свалената от котлона смес се прибавя разбития с останалото мляко жълтък.Прибавя се половината от разбитата сметана и половината от разтворения във водата желатин.Сместа се изсипва в издълбания блат.Слага се в хладилник за около 20-30мин.
Шоколадовия мус:
Шоколада,маслото се разтапят,прибавя се разбития с млякото жълтък.Към сместа се прибавя половината от разбитата сметана и другата половина желатин.Излива се върху белия мус.Да се охлади отново.

Как направих тортата аз
1.Сместа за блата е за малка форма,при мен беше 24см и нямаше как да издълбавам,защото не стана много дебел.Само изрязах блата отгоре,за да го подравня.
2.За да не е много сух,напоих блата със сок от компот.
3.И двата вида мус стават в доста малки количествао,затова разделих една кутия сметана от 500мл на две и прибавих към двете шоколадови смеси.
4.Тъй като мусовете бяха в по-голямо количество,добавих във всяка една смес по един пакет желатин,всеки разтворен в 1/4ч.ч вода

violeta petrova
03.02.2008, 09:45
Скарлет,благодаря ти за рецептата.При първа възможност ще я пробвам.

llinna
03.02.2008, 21:47
Ето и още торти за рожденните дни на децата.
:amam: Съжалявам, но снимките са много неясни.

llinna
03.02.2008, 21:51
А това са мои специалитети от готови платки и шоколадови листа.

sunnyto
04.02.2008, 10:53
Торта " Шах "/рецептата е от моятя баба/

Продукти:10 яйца, 2ч.ч. брашно, 2ч.ч. захар,2 ванилии,2с.л. олио, 1с.л. какао.

Приготовление:І-ви блат:5 яйца, белтъците се разбиват с 1ч.ч. захар ,жълтъците се прибавят 1 по 1 + 1ч.ч. брашно, 1л. олио и ванилията.
ІІ-ри блат:Също като първия но кафяв прибавя се едната л. какао.
Крем: Сварява се 1л. мляко с 6л.брашно , размити в студена вода. След като изстине крема се добавя , разбито 1 пакетче масло и 1ч.ч. пудра захар.
Блатовете се пекът във форма за торта. Вече готовите блатове се режат на 4 кръга .Кръговете се разместват така че да се получи черен бял кръг. Намазваме ги с крема после и от горе и от страни тортата се поръсва със орехи и се оставя да се охлади.

п.п Аз не сиропирам блатовете крема е просто достатъчен. Ако решите да сиропирате можете да си направите сироп от 1ч.ч вода + 1 1/2 ч.ч. захар.
Бон Апетй:kissyou:

sunnyto
04.02.2008, 10:58
Ето още една рецепта от нета
Шахматна торта


Продукти: за 1 блат: 2 яйца, 2 с. л. олио, 7 с. л. кисело мляко, 7 с. л. захар, 7 с. л. брашно, 1 ч. л. сода бикарбонат; за крема: 1 л прясно мляко, 6 с. л. брашно, 2 яйца, 1 прах ванилия, 6 с. л. захар

Приготовление:Разбийте яйцата със захарта за блата. Добавете олиото, киселото мляко с разтворената в него сода бикарбонат, брашното. Разбъркайте добре и изсипете сместа в намазана с масло и поръсена с брашно тортена форма. Със същите продукти и по същия начин изпечете още два блата, като в единия от тях добавете 1 с. л. какао, за да се оцвети. Разбийте яйцата със захарта и брашното за крема и разредете с прясното мляко. Поставете съда на котлона и варете при непрекъснато бъркане, докато кремът се сгъсти. След като го отстраните от котлона, добавете ванилията. С помощта на чиния изрежете окръжности от изпечените блатове и ги подредете шахматно в тортена чиния. Отделните части слепете с крем. Покрийте тортата отгоре и отстрани с крем, загладете я и я украсете с орехови ядки или настърган шоколад.

sunnyto
04.02.2008, 11:09
А тази рецепта е обяснена много хубаво от форума гтответе с мен мисля че момичето се казва Анион.надявам се че няма да се сърди че я споделям с вас:idea: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=2030.msg40051
Торта "Шах-мат"

Приготвят се два блата, като единият е с какао.
Продукти за единия блат:
5 яйца
1 чаша захар
1 чаша брашно за втория плюс 3 лъжици какао

За крема:
1 литър прясно мляко
1 чаша захар
8 лъжици брашно

За глазурата:
120гр шоколад
60гр масло
прясно мляко около 40
мл

Начин на приготвяне:
За единия блат - разбърквам с миксер 5 белтъка, с половината захар на сняг. После разбърквам 5 жълтъка с останалата захар до побеляване. Смесвам ги , прибавям брашното и бъркам още малко с миксера.
За втория блат – по същата схема , но прибавям и 3 лъжици какао.
Изпичам блатовете във формичка на 170 градуса, второ ниво, 45 мин последователно един след друг. След като изстинат, изрязвам на по три кръга.
Крема приготвям с варене и когато малко се охлади започвам да заливам блатовете , като едновременно ги нареждам един в друг шахматно. Крем наливам и между кръговете.
След това правя шоколадовата глазура на мен много не ми се получи добре . Отстрани по тортата напръсквам със смлени орехови ядки.
7964579646

7964779648

79649
:kissyou:

iasi
05.02.2008, 10:13
Тази торта съм я правила преди многоооо години. Не си спомням рецептата, но мисля че всичко се бъркаше заедно :confused: Правех я с три блата - жълт, червен/с боя/ и обикновен и затова изрязвах три кръга. Е, шахматната дъска ставаше по-шарена:D

nellli
05.02.2008, 11:07
Скарлет, моля те покажи с какво правиш листенцата на украсата на шоколадовата симфония.

vanme
28.02.2008, 09:30
Да ви покажа и моята торта за рождения ден на дъщеря ми.

Скарлет
01.03.2008, 06:56
Скарлет, моля те покажи с какво правиш листенцата на украсата на шоколадовата симфония.

Извинявам се за късния отговор,но съм на лекции........
Листенцата и цветята са направени със шприц накрайниците на Уилтън.

Tiana
14.03.2008, 14:24
Момичета, дъщеря ми има рожден ден другата седмица и сега се чудя каква торта да направя, миналата година си взех готови блатове, крем , сметана и вафлена кора с Бамби , и се получи много добре, за пръв път правих торта , и тази година мисля пак да се пробвам , като я направя ще се похваля, стискаите ми палци да стане! :confused: :idea:

snejca
16.03.2008, 12:44
Момичета да ви се похваля,скоро правих торта Кодрит кадир от "Гответе с мен" и стана страаахотна.Много лесно се прави и бързо,а резултата е супер .Не можах дори да я снимам ,просто не остана.Пробвайте.Ако не можете да намерите рец.ще я напиша.

vemite
16.03.2008, 13:01
Snejka може ли рецептата! Скоро я търсих, но не можах да я намеря, а съм сигурна че я гледах преди това.

Abra
16.03.2008, 16:56
Всъщност.. реших вместо да показвам торти, просто да споделя една рецепта. 3а много лесна, лека и вкусна торта.

Торта с круши:

3а блатовете - 4 яйца,
150гр. захар,
около 100гр. брашно,
50гр. царевично нишесте


3атопля се фурната 175°C. 3астила се дъното на формата с готварска хартия. Разделят се белтъци от жълтъци. Белтъците се разбиват на сняг. Към жълтъците се прибавя захарта - всичкото да стане на пяна. Брашното и нишестето се смесват и през ситото се добавят бавно с бъркане към пяната. Към получената смес се добавя белтъчения сняг. Пече се на около 175°C, средна скара, към 20-на минути. Вади се после, изстива добре и се реже на 3 блата.
3а пълнежа на тортата са необходими -
- компот от круши (около 800гр. - при форма с диаметър 22см. е достатъчен един, за по-голяма торта няколко парчета круши не стигат, трябва да се осигури още един компот)
- желатин (едно пакетче, ако е на прах, към 10гр.)
- около 150гр. шоколад (крушите пасват добре с почти всякакъв)
- сладко по избор (ако има от круши - най-добре )
- 250 гр. течна сметана + малко пудра захар
Може да се добавят есенции (ром, ванилия или каранфил) - по избор.

Във тортената форма се редят
долен, първи блат, а върху него крушите. В компота обикновено те са наполовина, а тя е доста дебелка и допълнително се разрязва. Нареждат се крушите в около сантиметър дебел пласт и плътничко. Шоколадът се разтопява. 100-150гр. от компота се загрява и към него се прибавя предварително разтворения желатин. Смесват се и се бъркат на котлона до получаване на хомогенна смес, която се излива върху пласта круши. Следва втори блат, който съвсем леко се сиропира с компот, маже се със сладко и се разпределя разбитата с малко пудра захар сметана. Следва третия, последен блат. Оставя се поне половин ден в хладилник.

После тортата може да се украси - за който както иска. Може да се залее с шоколад или да се покрие със сметана, или още когато тортата е стегната в ринга горният пласт се залива с около 150гр. компот + пакетче желатин.
Разбира се крушите могат да бъдат заменени с друго - праскови, кайсии, ананас и пр. Това е.

snejca
27.03.2008, 14:02
Кодрит Кадир
Много вкусна карамелова торта от арабската кухня.

Разтваряме 5с.л. захар по дъното на тавата, като се карамелизира разпределяме равномерно по дъното. След минутка тя застива като стъкло.

За крем карамела:
2 ч.ч сухо мляко( 200гр)
200г захар
3 яйца
1-2 ч.л. ванилия
650 мл вода
Разбиваме всички компоненти с миксера за няколко секунди. Получава се консистенция като прясно мляко. Изливаме върху карамела, ще се чуе звук като чупене на стъкло.

За кекса:
1 яйце
100г захар
100 мл прясно мляко
100 мл растително масло
1 непълна ч.л. бакпулвер
100-150г брашно
2 ч. л какао

Всичко се омесва като за кекс. Изливаме го на тънка струя в ЦЕНТЪРА на крем карамела. Не се притеснвяйте, във фурната кексовото тесто се надига и разпределя ВЪРХУ крем карамела. В това се състои тайната на тортата.
А сега как се пече. Кипнете съд с вода. Сложете формата с карамела в друга малко по-голяма по размер тава. Сипете кипналата вода във външната тава, т.е да се получи водна баня. Печете на 180 С до готовност на кекса, но не по малко то 45-50мин.
Като поизстине извадете от фурната и оставете добре да изстине заедно с водната баня. Най-добре да го сложите за няколко часа до една нощ в хладилника покрит с фолио. Като извадите от хладилника с нож освободете страните и обърнете в поднос.

Форма е 21см с 8см височина. Използвана е основната рецепта, но са променени пропорциите за да стане повече карамел и по-малко кекс.
Страшно вкусна и много лесна за изпълнение торта. Доста се чудих как кекса ще изплува над карамела и няма да се смесят ( зле съм с физичните закони), но се получи. Горещо препоръчвам!

snejca
27.03.2008, 14:03
Копирала съм я точно ,за да не стане грешка.Много е вкусна и лесно се прави.

sunnyto
26.04.2008, 20:01
Eто и моята плодова торта:amam:
http://s61.radikal.ru/i174/0810/e2/cc4a21a8f1b0t.jpg (http://radikal.ru/F/s61.radikal.ru/i174/0810/e2/cc4a21a8f1b0.jpg.html)
http://s59.radikal.ru/i165/0810/aa/70f96cd775c2t.jpg (http://radikal.ru/F/s59.radikal.ru/i165/0810/aa/70f96cd775c2.jpg.html)
http://i081.radikal.ru/0810/c0/ff3a21a253det.jpg (http://radikal.ru/F/i081.radikal.ru/0810/c0/ff3a21a253de.jpg.html)

doris
26.04.2008, 20:12
ХО:!::clap: Хора вие сте страхотни:!: Искренно ви се възхищавам-истински МАЙСТОРИ ! Съпрузите ви сигурно ви носят на ръце. Добре, че моят е добричък , иначе както съм скарана с кулинарията до сега да е направил " рекламация на касата" Още веднаж:clap:

Скарлет
09.05.2008, 22:02
Торта - Звездни рейнджъри за утрешния рожден ден на малкия ми син.

rebostobg
10.05.2008, 12:52
Торта - Звездни рейнджъри за утрешния рожден ден на малкия ми син.

Скарлет, да ти е жив и здрав рожденника и много да те радва!:party:
Ти ли си майсторката на тортата? Изглежда страхотно и е украсена професионално!:clap:

Скарлет
10.05.2008, 18:53
Благодаря,rebostobg!
Да,тортата е направена от мен,но е много лесна за изпълнение,а начина на рисуване гледах от тук:

http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=3463

vania.kaimska
25.08.2008, 21:29
На 21.08. синът ми имаше рожден ден.навърши 12г. и двамата направихме ето тези торти.Едната е бананова от сайта на бонапети,а другата е торта Гараш.

Parabola
31.08.2008, 17:37
Здравейте, момичета!От толкова време не сам писала във форума, че чак ме хваща срам...Но какво да се прави, мят седем месечен хубосник не ми дава мира:baby::D Ето една торта от моята кухня.
Продукти:2 яйца,1ч.чаша захар,3/4 ч. чаша олио,1-2 ч. чаши брашно,1 ч. лъжичка сода за хляб, 2 праха ванилия,200-250 грама шоколад(2 бр шоколади по озбор,но без пълнеж.Аз лично използвам млечен).
Яйцата се разбиват съ сзахарта на паня.Постепенно при бъркането се добавя олиото , содата, която предварително разтворете в леко затопленото мляко, брашното и ванилията.бъркате до получаване на пълна хомогенна смес след което изсипвате в намазана с олио и набрашнена формичка за печене. След като се опече и поизстине се прави хоризонтален разрез.Разтопявате на водна баня единия шоколад, като през това време добавате вътре мляко за да горазредите достатъчно(трябва да има гъстота на захарен сироп).Ако не ви е достатъчно сладко след разреждането добавете захар.Свалете крема горещ от котлона бъркайте добре още минута -две и залеийте тортата, като внимавате да е добре напоена.След това разтопете втория шоколад, но за него не е необходимо да го разреждате.Той трябва да остане с гъста консистенция.Излейте отгоре и втория разтопен шоколад и размажете добре с нож така, че равномерно да покрия цялата торта.Отгоре по желание можете да добавите кокосови стърготини, стафиди, смлени орехи или ванилова захар.:cookies:

iasi
27.10.2008, 15:22
Някой се интерисуваше как се получава тази торта, май беше доста отдавна :confused: Вчера я правих и реших да я покажа :idea:

iasi
27.10.2008, 15:42
Блата - най-обикновен /така правя и рулото с мармалад/
- 4 яйца
- 1 чаша захар
- 1 чаша брашно
Тавата ми е от печката "Раховец". Пече се върху хартия / в моя случай - върху вестник, намазан с олио :shy2:/. Изпечения блат обръщам върху навлажнена хавлия /имам една само за това/. Щом блата поизстине го сиропирам с компот от кайсии, мажа с разбитата сметана и навивам на руло.

iasi
27.10.2008, 15:48
Всяко следващо парче се "залепя" до предходното. Накрая тортата я подравнявам отгоре, мажа с останалата сметана и заливам с разтопените предварително на водна баня байкали. Слагам я в хладилника за да стегне "шоколадовата" глазура и :amam:
Тази торта е от два блата.

violeta petrova
13.12.2008, 20:42
Аз правя тази торта с млечно-маслен крем и след като я навия я сиропитам.Отгоре намазвам с пламъчен крем,а украсата е според фантазията.Става много хубава-сочна и вкусна.

Katerina
16.01.2009, 11:44
:clap:Чудесни рецепти сте дали момичета!Ще се възползвам да направя нещо.
Искам да ви предложа разновидност на тортата на vemite.
Продукти:
2 готови рула с плодов пълнеж
За крема:500г извара,150 мл течна сметана Хопла,70г захар,1 пакетче
желатин
Изварата се разбива до гладкост,добавя се захарта и пак се разбива`
(аз сложих малко допълнително захар).Желатина се разтваря с 4-5с.л.
студена вода и като набъбне се слага на водна баня до пълното
разтваряне.Добавя се към изварата.Сметаната се разбива на твърд сняг
и също се добавя.Застила се с фолио полусферична купа.Рулата се нар
язват с дебелина 1-1,5 см.и се нареждат плътно по стените и дъното на
купата.След това се излива крема и заглажда.Аз поставих отгоре в/у
крема от рулото.Бях купила 3 рула.Оставя се в хладилника за 1 нощ.
След това купата се обръща в/у тортена чиния.Украсата е по желание.
Не успях да украся моята,защото внуците я нападнаха.Успях поне да я снимам.

мимимади
26.02.2009, 10:46
Ето и моята торта,дано ви хареса.Днес ще правя друга,и нея ще ви я покажа някой ден.:D

мимимади
28.02.2009, 17:19
ето и обещаната,днес направена торта

Djemma
11.03.2009, 20:10
Здравейте, момичета. Прекрасни торти сте сътворили докато отсъствах, браво. Отивам да чета, че имам много на наваксвам по темите.:kissyou:

Моите торти от "депресивния" ми период можете да видите тук:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=269247&view=2

мимимади
20.03.2009, 12:47
:clap:Djemma,все така да си в "депресивен"период.Браво,много ми харесват изделията ти.Ти си супер.:clap::clap::clap:

mimiko
20.03.2009, 14:41
Момичета вие милост нямате ли :(?Лято идва трябва да се влиза във форма, а само като гледам прекрасните ви произведения качвам :D
:clap::clap: за майсторлъка Ви

sissak
20.03.2009, 16:00
Веднага мятайте тези хубави торти насам.Аз проблеми с килата нямам.Не мога да ги правя тези вкусотии,ама обичам да ги хапвам.