PDA

Покажи пълната версия : Идеи....



manka
21.05.2007, 10:00
Който има идеи за нови игри,и желае да ги осъществи мястото е тук :)

kristina
21.05.2007, 10:35
Ами аз пак имам щура идея,но тя е по сложна от първата.:confused: При мен идейте идват в процеса на работа.Първата идея дойде от лоша схема и лош ключ.Втората идея ми идва отново в процес на работа.Та идеята ми е следната пак игра,но този път избира се тематика и правиш гоблен сам.Но по определени гоблени да кажем избират се 3 гоблена който са на тази тематика,но не си приличат и всеки да си избере части от тези гоблени и да ги композира както той реши.Дали ме разбрахте:confused: Ще ви обясня как ми дойде идеята.Аз шия молитвата като на Роси и Соня и исках да я направя моята молитва т.е това ,което аз виждах.За целта използвам 3-4 схеми и правя 1 гоблен.Използвах една таблица за буквите,от 1 друг гоблен извадих 1 гълъб,от гоблена на Соня кръста и сега още умувам над едни цветя.Какво ще излезне на края и аз не зная ,но определено ми е много забавно:idea: Дали ще се хареса тази щурутия:confused: незнам,но я споделих.:kissyou:

NIA
21.05.2007, 12:12
:clap: :clap:

Кристина, мислех си за това,когато работех по моята молитва. Наистина е малко сложно за реализиране,но не невъзможно.Стига да има желаещи смелчаци,които може би искат да "си загубят времето" :D защото както казваш не се знае какво ще се получи накрая. Но пък, ако не опитаме няма да разберем.
Аз съм ЗА.

Loria
21.05.2007, 18:48
KRISTINA направо ме заби тотално, аз си мислих че мен ме влекът странните идеи но ето че не съм единствена, покажи до къде си стигнала :)

Nellyyyy
21.05.2007, 20:07
Страхотна идея Кристина:clap: Определено съм "за".

mishone
21.05.2007, 22:02
Супер идея, с удоволствие ще се включа. Може ли някои само да ми изпрати молитвата-mariah@gyuvetch.bg

manka
21.05.2007, 23:04
:clap: на Крисито,пак изскочи с идея,този път е малко по сложна обаче,но и с нея ще се справим в бъдеще нали?
Не се притеснявай щом ти хрумне пак някоя влез тук и я напиши,хубаво е че има и хора като теб,да ни разсейват с такива прекрасни идеи:thumbup:

mishone Това е идея,която първо трябва да се обмисли как ще се осъществи и тогава да я почваме,ти май нямаш търпение :)

smyrna
22.05.2007, 10:31
momi4eta ne mi se sardete no vie ste ludi:D :kissyou:
no ideata e super bravo kristi :clap:
:rainbow:

alunagalia
22.05.2007, 10:54
Haresva miideqta na kristina za takav goblen. Az pocti imam variant na "molitvata" i wte go osawtestvq i za podarak na maika mi

mishone
22.05.2007, 13:25
Като видя нещо наистина красиво, сън не мога да спя докато не го взема. :cry: Затова побързайте, че ще взема да залинея.:( :idea: :D

kristina
22.05.2007, 18:11
Хей момичета вие полудяхте !:D Това е само бъдеща идея.В момента има игра№2,ще трябва тя да свърши и тогава .А за молитвата аз само дадох пример, за да ме разберете,какво имам предвит.Като дойде време ще се реши първо тематиката,после ще си избереме няколко гоблена с много детайли и всеки ще си твори.Ще реши ,какво от дадените гоблени да използва и как да си подреди гоблена .:confused: Така,че търпение и се оглеждайте за гоблени с много детайли.Като дойде момента за предложения да сте готови.Много се радвам ,че мойта щура идея ви е харесала.:blueflow: :kissyou: :kissyou:

mery_kostadinova
22.05.2007, 19:44
Браво, Криси! Страхотна идея отново!:clap: Честно да си призная не съм мислила да сглобявам гоблен, но ми е минавало през ума да си направя каре или покривка от елементи.:-|

rebostobg
25.05.2007, 14:48
Момичета, знае ли някой каква е тази игра на Раунд Робин, която се играе в много страни?:confused:
Вече проучих нещата по тази тема.Регистрират се определен брой участнички, една от които е отговорник.Тя избира темата за изработване на семплери, а останалите участнички си подбират картинки по темата за своите семплери.Например, тема "Цветя" или "Морски обитатели".

blue_bouble
27.05.2007, 12:41
Аз пък предлагам да се изберат няколко моделчета или малки картинки, и след като се ушият всяка от нас да избере на какво да ги направи: на игленик, на калъф за очила или телефон, на възглавничка, на малка чантичка, на ръкохватка...... и каквото друго се сети.Нещо ,което ще ни е полезно , а защо не и за подарък.:)

Давам няколко примери:

manka
27.05.2007, 13:20
:clap: момичета вие сте като вулкани от идеи,само да има кой да ги осъществява,лека по лека може да се пробваме и с тези предложения нали? :)

blue_bouble
27.05.2007, 13:27
или пък като тези:)

keikal
31.07.2007, 14:53
Здравейте! Не знам дали мястото на играта, която ще предложа е тук, но не намерих по-подходящо. А тя е "Открийте разликите". Понеже дори и извън "Игра на цветовете" много от нас често променят някои детайли или цветове в схемите и се получават много сполучливи и уникални неща. Та идеята ми е показвайки оригиналът и промененият (макар и малко) гоблен, да се забавляваме и същевременно ще се стимулираме да правим промени не само в играта. :rainbow:
В моето предложение няма много разлики и вероятно лесно ще ги откриете, но мисля че имаме съфорумки, които могат да покажат доста по-интересни неща.:)

viking
01.08.2007, 14:48
ami razlikata e v yabulkata, no da si priznaya az biah chela v tvoite etapi che ne ya haresvash i iskash da ya mahash.:clap:

blue_bouble
01.08.2007, 14:50
И нослето е сменено:)

keikal
01.08.2007, 15:51
:confused: Хм, има и още. Промените са и в цветове и във форми, общо 5. Но едната може би няма да я видите, но все пак....:)

viking
02.08.2007, 15:08
4ervei4eto e rozovo - stanaha tri

jumper
02.08.2007, 15:18
на мястото на ябълката с цифрите има листо. очите в оригинала са жълти, а иначе бели

svetta
30.09.2007, 14:20
От мен една нова идея за игра.
Общи правила на играта: да направиш изненада на друг участник.Участници се разбиват по двойки.Всеки участник се изнася картинки на това,което най-много бих искал да му се направи.Определяме размер на бродерия и количество за избор.Участници избират от предложени картинки от свойта двойка това,което ще бродира,но без да казва на другия за избора си.По този начин всички участници правят своят избор за друг.Определя се срок на исполнение на бродерия.След този срок готовите творби се изпращат на друг от двойката.След това всеки си показва полученият от него подарок.

Светла Петрова
30.09.2007, 15:07
Харесва ми идеята на Светла:idea:
Може да се осъществи за Коледните празници
Какво ще кажете за това?:confused:

sissak
01.10.2007, 14:56
Бяха ми пратили покана да участвам в такава игра от един руски форум,но не можах да намеря темата.Браво Света,идеята е много добра. :clap:

moni2111
01.10.2007, 15:34
Момичета, макар,че няма да участвам скоро в игрите, защото се боря с "Параклиса", а ми е спешен(за подарък), имам предложение. Идеята ми хрумна от форума.
Нека се избере схема и се работи по познатите правила. Вторият етап отново с конкурсен характер да показва някакво приложение на творбата-апликация или покривчица, украса на дреха......:idea:

rostso
01.10.2007, 16:32
Тази игра ми харесва!

Да предложа и аз една загадка!

Между тези двете има само една разлика (по-точно нещо не е довършено все още)... Някой вижда ли я?

teen_f
01.10.2007, 16:36
Няма ти го въженцето:)Е поне прането е налице:)

rostso
01.10.2007, 16:46
Точно така..... То не се шие. А все още не съм намерила подходящо канапче или прежда, за да го "опъна"..... :confused:



Няма ти го въженцето:)Е поне прането е налице:)

teen_f
01.10.2007, 16:57
Със или без въже гобленчето е много сладурско:)

wylchin
14.05.2008, 20:49
Много ми харесва една игра, която се играе на руските форуми и се казва "Второе дыхание". Това е нещо като втори шанс за гоблените, които са започнати и след това захвърлени в шкафа, тъй като шиенето им по една или друга причина не върви. В играта се събират определен брой участници и те показват докъде е ушит гоблена. (Може да се почне и нов гоблен.). След това се определя норма, напр. 300, 500, 1000 бода на седмица. В края на седмицата всеки се отчита, като показва стара и нова снимка на гоблена.
Играта е много приятна! Аз се включих в две такива и останах изненадана от мерака, който ми дойде да шия. Лесно се шие в приятна компания от хора с твоите интереси.
Ако пропуснеш две седмици без да предупредиш за сериозна причина отпадаш. Въпреки това играта се ползва с много голяма популярност и винаги бързо се събират хора. Когато гобленът бъде ушит се започва нов и т.н.
Обръщам се към всички, които имат желание и моля за съдействието на Manka, като модератор да помогне да сформираме една опитна групичка.

manka
14.05.2008, 23:11
Помощ от моя страна -винаги:thumbup:
Само искам ако нещо си пропуснала като обяснение за Играта,да го напишеш и него.

did_tag
14.05.2008, 23:13
Аз май трябва да участвам само в такава игра, че да довърша нещо :D

manka
14.05.2008, 23:16
Аз май трябва да участвам само в такава игра, че да довърша нещо :D

Не си само ти обаче,аз май те водя с довършващите:D

Дида
14.05.2008, 23:33
Ами може и да довърша Сисито.:D
Ще се пробвам, пък може и да успея:kissyou:
С две думи - идеята ми допада.:clap:

wylchin
14.05.2008, 23:39
Пропуснах да кажа, че
1 кръстче = 2 полукръстчета = 2 бода петит поинт (гобленов бод) = 4 бекстича (бод зад игла, контурен бод)
Например, ако нормата е 300 кръстчета,това означава, че който шие с гобленов бод трябва да ушие 600 бода, което е квадратче и половина за цяла седмица, т. е. 1-2 часа работа. През останалото време си шие каквото иска.

wylchin
14.05.2008, 23:49
250-300 кръстчета е най-ниската норма и най-харесваната. Има и по 1000 кръстчета на седмица. Най-високата норма, която съм виждала е 3000 кръстчета. Аз предлагам да почнем с най - ниската норма. Нормата се шие задължително. По-малко не може. За сметка на това обаче може да се надвишава многократно.

via_1313
14.05.2008, 23:56
:gipsy: Май този вариант ще ми дойде добре, за да си довърша Умилението.

galie
15.05.2008, 00:20
Включвам се задължително с моята воденица, тъкмо наскоро си мислех , че с оглед на бъдещите 1000 запланувани , никога няма да я довърша:clap:
А при бод 1:4 наполовина ли е нормата (ех как взех да клинча)

wylchin
15.05.2008, 00:41
Ако броиш по схемата, ще е четири пъти по-малка, защото за едно квадратче от схемата правиш 4 бода, но това си е пак едно квадратче и половина от панамата.

viking
15.05.2008, 11:28
и аз имам мерак да се включа иначе моята беседка никога няма да бъде завршена, ами има ли край тази игра

st_dobri
15.05.2008, 16:42
:rainbow: в играта съм :idea:
и аз имам склад от започнати и недовършени :gipsy:

Светла Петрова
15.05.2008, 16:45
Тази игра е за всички от темата "Започнати и недовършени", а ние "примерните" ха - ха какво ще правим?.....

galie
15.05.2008, 17:16
Ами ще викате за нас ще ни подбутвате, няма да ни оставяте да се откажем:D

st_dobri
15.05.2008, 17:17
Тази игра е за всички от темата "Започнати и недовършени", а ние "примерните" ха - ха какво ще правим?.....

:D или започваш нов или ти давам един от моите :gipsy:

Светла Петрова
15.05.2008, 18:57
Почвам си нещо новичко!А пък вие се мъчете със старите...

wylchin
15.05.2008, 20:16
Може да се шие и нов гоблен. Виждам, че се събират участници. Нека да покажат какво ще шият и докъде са стигнали или ще почнат от нула.
Най-подходящият ден да се започне играта е вторник, за да може събота и неделя да се шие, а в понеделник да се показват отчетите.
Начало на играта: вторник 20 май 00:00:00 часа
Край на първи етап: понеделник 26 май до 12:00:00 часа
Ден за отчет: понеделник
Заповядайте момичета, има още свободни места!

Дида
15.05.2008, 20:27
:D
Къде да се записваме и къде да слагаме гоблените? Ще има ли нова тема или тук да слагаме снимките? :confused:

antonia
21.05.2008, 15:02
:clap:и аз се включвам с мерака да ушия една молитва -откраднах я от соня -да не ми се сърди ;):blueflow:
приятна работа на всички:kissyou:

st_dobri
21.05.2008, 15:19
:kissyou: запишете се тук :gipsy:
а можете да пишете и на Манка за да ви направи темичка :idea:
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=4392

sourire
25.11.2008, 00:19
Ще има ли скоро игра? Много ми се иска да се включа!

st_dobri
25.11.2008, 19:41
Ще има ли скоро игра? Много ми се иска да се включа!

в момента върви Авантюра 3 - :idea:
макар и със закъснение сигурно можеш да се включиш :confused: стигнали са до 8 етап и има още няколко

тук - http://www.goblenite.org/forumdisplay.php?f=53

biskvitka_
31.01.2010, 12:53
Момичета, какво ще кажете да направим една нова игра?

На мен много ми се иска да участвам в Робин, но нямам тази възможност, както и много други, предполагам, затова, ако се съберем 5-6 участнички, можем да направим игра "Дребосъци".

Всеки месец ще се изработва по едно мъниче (бискорню, берлинго, зигугу, подложка за чаша, ключодържател, каквото ви хрумне) и ще се изпраща на друга участничка.
Размерът на бродерията ще е от 30 на 30 до 60 на 60 бода. За избор на дизайна и изработка може да се отпуснат 3 седмици и една седмица за изпращане.
Всяко мъниче ще е добре да се надписва, за да се знае от кого е. Накрая всички ще си имаме спомени от няколко съфорумки :) .