PDA

Покажи пълната версия : Молитвата



rosi22
25.05.2007, 20:54
Помните ли? Тази Молитва се роди от една гатанка в началото на март. Исках да предизвикам и собственото си, и вашето въображение с моя /не знам дали сполучлив/ превод на една сръбска молитва: "Господи! Благослови всеки, който влиза в тоя дом; закриляй всеки, който излиза от него; и дай мир на всеки, който в него остава!"
Аз видях тази Молитва в образа на Дева Мария. Тя се превърна в най-ценното нещо на прага на дома ми.
И още по-ценното: Молитвата провокира творчество и се появи в много интересни варианти - на Соня, на Кристина, на Ния... и още няколко в процес. Всеки от тях носи естетическия усет на създателката си и нейното чувство към дома.
Така че, ето резултата: гатанката се превърна в спонтанно "състезание" на въображението - с начало, но с отворен финал, с участници, но без победител.
Затова, нека тази страница не бъде конкурс, а изложба на нашата Молитва в различни варианти. Може би оттук ще се ражда още и още вдъхновение. Показвайте!
Започвам с моята Молитва.

sonq
25.05.2007, 23:18
Ето и моята Молитва.
И накратко нейната история.Бях много впечатлена от молитвата на Роси и оригиналната плочка Провокира ме силния текст.Реших,че ще я ушия ,но не исках да правя копие на нейната,въпреки,че тя бе любезна да я сподели.Религиозната тема във форума не я следя,но се наложи да я прегледам няколко пъти.И вярна на моя графичен стил реших да присъства само някакъв религиозен елемент.Беше важен текста,а елемента само да го подчертае Използвах готов елемент/кръста и свещта/ ,а текста написах с помощта на табличка .Имаше и други варианти:свещ и книга;текст с шита рамка само;текст с паспарту с религиозен мотив;кръст с цветя.Тези варианти съм споделила със някои съфорумнички и може би ще ги видим .Сглобяването на молитвата стана в движение направо върху панамата.Бях се настроила,че ще ушия поне две,докато се получи,но стана от първия път.Важен момент бе и избора на рамка.Мисля,че избора е успешен.
И както каза Роси молитвата„носи естетическия усет на създателката си и нейното чувство към дома.”
Роси още веднъж благодаря за идеята,благодаря и за поканата да я покажа и в тази тема .:kissyou:

kristina
26.05.2007, 12:17
Ето и моята молитва.Макар и не толкова сполучлива като на Роси ,Соня и Ния.:( Момичета ако ви кажа не съм спала заради тази молитва тормози ме,че не се получи.С такова желание я ших,но не стана това което исках.Идеята ми бяше да сложа символи гълъба -символ на Светия Дух,свеща и кръста вярата,цветята -символ на живота и пеперудата-символ на щастието:confused: Но като си мисля просто не подбрах точните детайли и може би не ги разположих правилно.Момичетата от форума ме съветват да я разпоря и преработя,но аз съм съгласна нова да ушия ,но да не поря.Няма нещо по омразно от това:D И реших каквато е такава все пак е само един гоблен макар и несполучливНо като се замисля и Парижчето ми беше несполучлив първи опит в смяната на цветовете,а после създадох доста добър вариант на маргаритката.Може и сега да стане така . Мисля,че си взех поука.Който не прави нищо той не греши:-|

alunagalia
26.05.2007, 12:35
И аз започвам моята Молитва но ще орнаментирам с ангелче което намерих в едно списание. Ще бъде подарък за майка ми.
При първа възможност ще сложа и снимки

toteva
30.05.2007, 17:10
Молитвата е чудесна,а от къде взехте схемичките на буквите ?

rosi22
30.05.2007, 23:56
Молитвата е чудесна,а от къде взехте схемичките на буквите ?

Аз си ги направих сама, според познанията ми за църковно-славянски шрифт и стремежа ми да бъде лесно разчитаем. Разбирам, че и Sonq се е справила сама с помощта на някаква табличка, която на мен не ми е известна. Доколкото виждам, другите варианти на Молитвата използват тези две разработки на шрифта според общата визия - единият стил е по-канонично религиозен, а другият изглежда по-съвременно разкрепостен.

sonq
31.05.2007, 01:05
http://stitcher.ru/content/view/87/58/ аз ползвах тази таблица,
тук има различни шрифтове и големини на буквите и може да се преобразува даден текст

toteva
31.05.2007, 12:25
Благодаря ви момичета за изчерпателният отговор:kissyou:

NIA
01.06.2007, 12:31
Ето я и моята молитва за дома. Ших я на Аида 18 - иконата и текста с кръстчета, а фона с гобленов бод. Размерат е 19,5 /28,5 см. Умишлено се стремях към този размер,защото не харесвам много големите гоблени, осбено за този вид.След толкова умуване съм доволна от крайния резултат.Надявам се и на вас да ви хареса.

rosi22
01.06.2007, 14:05
Ето я и моята молитва за дома. Ших я на Аида 18 - иконата и текста с кръстчета, а фона с гобленов бод. Размерат е 19,5 /28,5 см. Умишлено се стремях към този размер,защото не харесвам много големите гоблени, осбено за този вид.След толкова умуване съм доволна от крайния резултат.Надявам се и на вас да ви хареса.

Разбира се, че ще ни хареса. То си беше ясно още от началния етап. Браво за оригиналната концепция и за изпълнението!:clap:

snejca
01.06.2007, 14:23
Момичета молитвите ви са страхотни.Браво за оригиналните идеи и изработки.Всяка от вас е вложила нещо от себе си и това ги прави супер оригинални.Моите най-искенни поздравления .И аз бих ушила такова нещо ,но явно нямам достатъчно въображение и не мога да си измисля подходяща идея засега ,но ще видим по-натам може да ми дойде вдъхновение.

NIA
21.06.2007, 22:37
Ето я и моята лична молитва. Текста не е мой, не е и от молитвеник. Прочела съм го някъде,но толкова мъдрост намерих в тези думи,че наистина ми стана като молитва в много важни за мен моменти от живота ми. А идеята да я направя като гоблен се роди пак от тук, във форума с идеята всеки да си направи своята молитва.

rosi22
21.06.2007, 23:17
Ето я и моята лична молитва. Текста не е мой, не е и от молитвеник. Прочела съм го някъде,но толкова мъдрост намерих в тези думи,че наистина ми стана като молитва в много важни за мен моменти от живота ми. А идеята да я направя като гоблен се роди пак от тук, във форума с идеята всеки да си направи своята молитва.

О-о-о! Какво става тук? Епидемия от молитви!
Докато се изкажа за произведението на Манка, NIA се класира с нова изненада.
Поздрави и за текста, и за дизайна. Вие с Манка наговорихте ли се за този свитък, или си съвпаднахте?:confused:

noar
19.08.2007, 19:23
Ето и моята молитва:

Jana_jj
24.03.2008, 00:45
А това е моята молитва.

Jana_jj
19.11.2011, 17:53
:-|

ANIMONI
12.11.2012, 11:27
да побутна темата-едната ушита,подправена и вече подарена на млада двойка/дано станат семейство/,другата в процес,вероятно с друг шрифт ще бъде.