PDA

Покажи пълната версия : Шиете ли с двойно лице или както дойде



love_milica
26.05.2007, 13:37
Ако си решил , че на всяка цена ще си слагаш гоблена в рамка, няма да е кой знае от какво значение как изглежда отзад, обаче при мен май няма такива работи, като изключим първия гоблен-два дето се учих, другите са ми изпипани до съвършенство, просто съм си перефекционистка и трябва всичко да ми е точно и перфектно, вие как сте:confused:

lili
26.05.2007, 14:24
Теди, можеш ли да покажеш снимка на част от гръб и лице? Нещо малко така че да си личат бодовете.

Dayli
26.05.2007, 15:34
Никога не ми е било фикс идея гърба да е като лицето.За мен е важно как изглежда в рамката.

lari
26.05.2007, 16:17
Аз съм на мнениет на Dayli

anito11
26.05.2007, 16:41
Какво значение има как изглежда откъм гърба, нали след поставянето в рамка гърба остава скрит!? Важното е да въздейства от мястото, където е поставен!!!!

vania.kaimska
26.05.2007, 20:52
За мен няма значение как изглежда гоблена отзад,но все пак се старая.Ето гърба на един мой гоблен,който е вече в рамка и му се вижда само лицето

svetlina
26.05.2007, 21:04
И аз винаги се старая, но обикновено, когато има 1:1 никак не се получава, както и да ги прекарвам конците! 1:4 сякаш е по-лесно за двулицево шиене! Нека ако някой има представа, да обясни при 1:1 възможно ли е изобщо това двулицево шиене и как - особено ако имаш доста бодове под наклон или единични, отзад не мога да го докарам като отпред!

marji
26.05.2007, 23:12
За мен старанието гобленът и отзад да изглежда както отпред си е чиста загуба на време. Пък и това провиране на всяко конче може да ти изпили нервичките. Мисля че си заслужава подобно старание единствено ако гобленът е предназначен за продажба, а ако го шиеш за себе си или за подарък, е достатъчно гобленът да е хубав както си е в рамката.

sineokata
26.05.2007, 23:22
Значи аз полагам максимални усилия да провирам кончетата и да ги скривам което губи много време,но след това когато някои обърне отзад просто се гордея.Не е съвсем идеално ,но си е моята гордост!

UnHandy
26.05.2007, 23:57
И аз в началото имах някакъв стремеж да ги правя еднакви от двете страни,но реших че не си струва хабенето на нервите.Добре си ми е да изглежда добре отпред,а отзад изобщо не ме интересува как е.Все пак държа да спомена,че гоблените ми отзад не приличат на китеници,но пък има конци които не съм подпухвала.

veni_3000
27.05.2007, 11:20
Аз също обичам нещата които правя да са перфектни ,няма значение дали е за подарък или не.Гоблена който ще ви покажа е за подарък ,лице и гръб.:smokin:

love_milica
27.05.2007, 11:45
И аз винаги се старая, но обикновено, когато има 1:1 никак не се получава, както и да ги прекарвам конците! 1:4 сякаш е по-лесно за двулицево шиене! Нека ако някой има представа, да обясни при 1:1 възможно ли е изобщо това двулицево шиене и как - особено ако имаш доста бодове под наклон или единични, отзад не мога да го докарам като отпред!

На мен почти всички гоблени са ми 1:4, но и в този случай пак остават да ми стърчат конци , ако няма наоколо къде да ги подпъхна, в такъв случай оставям края на конеца от лицевата част, за да ми е пред мен и да не го застъпвам с други конци отдолу и така като ушия нещо около него и веднага го подпъхвам за да не ми се пък пречи отгоре. Надявам се разбра, че малко объркано го обясних :-| :kissyou:

sweety
27.05.2007, 11:49
Аз лично предпочитам гърба да е що-годе добре, наистина, не се вижда в рамката, но аз лично бих предпочела добър гръб - за съжаление обаче нямам и идея как се шие двулицево, но все пак се старая да подпъхвам кончетата :lady:

veni_3000
27.05.2007, 13:23
Тук съм обяснила http://www.goblenite.org/showthread.php?t=28&page=3

lili
27.05.2007, 21:52
veni, а можеш ли да сложиш снимка на детайл, да се вижда как минават конците отзад? Немога да си представя по обясненията как минаваш от ред на ред.

leti_at
28.05.2007, 18:20
Аз също си изпипвам гоблените и от задната част, въпреки, че веднага щом ги ушия мъжът ми ги носи на рамка( и я плаща-такава ни е уговорката, още щом започнах да бродирам,така и той се чувства съпричастен към поредната красота в дома ни.)
Просто си го правя за мен. Вярно,че на моменти е много изнервящо с тези конци, да се крият, губи се време,но....много се радвам като показвам на някой нещо, което шия в момента, той го погледне от гърба и попита това ли е лицето? Или приятелки, които също шият и имат повече ушити неща от мен да кажат, че и аз шия много чисто отзад...
Единственият недостатък е, че така се хабят повече конци и имам случай със "Замъкът Мерсбург", когато от един конец не ми стигнаха около 5-6 см.Такова обикаляне падна по гобленарските магазини, накрая така и не намерих същия цвят, има лек нюанс разлика,който го гледа не вижда разликата, но аз си я знам. Затова имам обица на ухото и гледам много, много да не се хаби конец.

merilinm
12.11.2007, 12:52
За мен няма значение как изглежда гоблена отзад,но все пак се старая.Ето гърба на един мой гоблен,който е вече в рамка и му се вижда само лицето



аууу, браво . перфектно. че то направо няма значение как ще го сложиш :clap: . може дори да го представиш за огледалин образ. възхищавам се :clap: :clap: :clap:

Юра
12.11.2007, 17:13
Не че ми стават огледален образ но с времето се научих задната страна да ми е чиста - няма висящи конци , с времето си създадох навици за преминаване то един на друг ред без да има отзад големи прехвърляния - общо взето премислям си ходовете с конеца ; промушвам го...абе какво ли не. Дори като работя фон нанизвам конците и така икономисвам и от дължината. Сигурно като ги сложиш в рамка няма кой да то види но така ги правя.
Едно време на панаира бяха изложли едни китайски гоблени в стъклена рамка - отпред и отзад едно и също - който го може - евала.

merilinm
23.11.2007, 14:28
вече и аз мога да кажа, че овладях двойното лице . и става много добре. смятам така да продължа. но не от престараване, а за удоволствие.

patio
06.01.2009, 12:20
аз не мога да шия огледално,просто не знам как става,и си шия отпред гоблен:-| отзад губер:Dдве в едно,така не можете аааа:greeneye:

tdm13
06.01.2009, 13:54
Първия ми гоблен отзад приличаше на китеник.Но после постепенно се научих да работя по-чисто.А преди няколко години покойната ми хазяйка,която беше невероятен майстор ме научи точно ка да промушвам конците,как да не ги "ям" и отзад да изглежда почти както лицето.А за двойното лице-имам голямо желание да се науча.Наша съфорумка - Стефанова,го владее до съвършенство и понеже живеем близо,ще я помоля за някой и друг урок.

rodich
06.01.2009, 15:18
Моята теза е .... подобна на "здравето отвътре си личи отвън"
Когато гоблена се рамкира не се вижда отзад добре ли е, не е ли, НО за да е красиво лицето, трябва да е прилично и от към гърба и пускам снимки за да го докажа и ще попитам риторично 'кое ви харесва повече' :)

От както шия с две лица не мога да си изкривя ръката и да не го направя както трябва - по-бавно е може би, не зная, но никой не ме гони :rainbow:

demira
06.01.2009, 21:29
аз мисля че когато се шие класически гоблен на разграфена панама с гобленов бод моежем да говорим за двулицев гоблен за добре изглеждащ гръб но това почти не се получава когато се шие с разлчни видове бодове / кръстче, полукръстче, контурен бод/в един гоблен или когато е 1:1

rodich
06.01.2009, 22:10
...... почти не се получава когато се шие с разлчни видове бодове / кръстче, полукръстче, контурен бод/в един гоблен или когато е 1:1

с 1:1 успявам все пак http://www.goblenite.org/showpost.php?p=164697&postcount=19
за другите .... виждала съм перфектни - явно трябв амного опит :yes:

idzs
06.01.2009, 23:43
Когато шия с по малко конци обичам да изглежда добре и в гръб ,но в момента шия с 90 конеца и честно казано отзад е като китеник:D,:незнам как да шия че да стане добре.:kissyou:

veni_3000
08.01.2009, 18:36
аз мисля че когато се шие класически гоблен на разграфена панама с гобленов бод моежем да говорим за двулицев гоблен за добре изглеждащ гръб но това почти не се получава когато се шие с разлчни видове бодове / кръстче, полукръстче, контурен бод/в един гоблен или когато е 1:1
Точно 1:1 се получава много добре двулицево ушит може да видиш тука тоя с мостчето http://www.goblenite.org/showthread.php?t=44&highlight=veni_3000&page=2 жалко че нещо не ми се шие двулицево
от известно време .

demira
08.01.2009, 21:42
Точно 1:1 се получава много добре двулицево ушит може да видиш тука тоя с мостчето http://www.goblenite.org/showthread.php?t=44&highlight=veni_3000&page=2 жалко че нещо не ми се шие двулицево
от известно време .

Е майстора си е майстор:clap:

Shanni
10.01.2009, 16:21
Темичката е интересна - има ли смисъл да се трудиш да направиш нещо красиво, ако никой няма да го гледа. И за мен това е дилема. От една страна искам всичко да ми е изпипано и да е както трябва. От друга, труда не е малко и изглежда напразен. Вече обмислям вариант със стъкло отпред и отзад на рамката, така че да мога да го свалям от стената и да го показвам :D

Засега не мога да кажа какво ще правя в бъдеще, но в сега съм решила да направя един както трябва, че да се отсрамя. :lady:

Ето това е моето произведение дотук. Това ми е първия гоблен дето го шия 'както трябва', не можах да си намеря по-труден :D. Този е 1:1 и го шия вече около 2 години и планирам да ударя един спринт и да го завърша ..живот и здраве до 3-4 месеца :clap: :D

lili
10.01.2009, 18:52
Много добре изглежда. Може ли да снимаш някой детайл от гърба по-отблизо?

Shanni
10.01.2009, 19:20
Ще снимам, но сега нямам време, а много бавно става че фотоапарата ми е мн. тежък, а компютъра много стар...
Утре - вдругиден най-късно ще го имаш, обещавам

nvvs
11.01.2009, 00:55
Shanni, не знам дали ще си решиш дилемата , но това което си показала е прекрасно!:clap::clap: И лицето и гърба са майсторски направени!
Има ли нещо по специално което правиш за да се получи така гърба?

Shanni
12.01.2009, 20:03
Ето ги обещаните детайли.
Избрала съм един не много добре изглеждащ детайл от панделката - най-тъмния цвят в средата се къса от другите и наклона е разнопосочен -това го ших в началото, но после си усъвършенствах техниката.

Не мисля, че от тук може човек много да разбере как се шие...:confused:

имам идея да покажа на отделно парче панама с два по-различаващи се като цвят конеца, за да се вижда добре кой откъде минава. Когато го направя, пак ще снимам отблизо и ще обяснявам.

Не правя нищо специално, разбира се, просто шия отзад почти толкова, колкото и отпред - постоянно обръщам там, където се минава от един цвят на друг, или на друг ред. Гледам отзад и провирам конеца под ушитото ако трябва да върви в обратна на наклона посока.

rodich
12.01.2009, 21:21
Ето ги обещаните детайли. .....
Не правя нищо специално, разбира се, просто шия отзад почти толкова, колкото и отпред - постоянно обръщам там, където се минава от един цвят на друг, или на друг ред. Гледам отзад и провирам конеца под ушитото ако трябва да върви в обратна на наклона посока.

Перфектно Е!
:clap:

Val4e
12.01.2009, 22:15
Аз не мога, а и не виждам смисъл да шия двулицево, но се възхищавам на тези, които го правят. И все пак мога да се похваля, че отзад ми става доста добре, няма висящи конци и в общи линии картинката се вижда. Аз си шия по цветове и това придава чистота. Иначе гоблените, дето си ги и збирам са все 1:1 и ще е доста трудно да почна да ги шия двулицево.

abi1004
13.01.2009, 11:32
Аз с ръка на сърцето си признавам че мойте гоблени не са така старателно изпипани от обратната страна . Много се старах в началото ,но после (според мен) реших че е важен резултата да е хубав от лицевата страна.възхищавам се на старанието на всички които умеят да скриват конците да не стърчат но аз се изнервям и не го правя. естествено не са като "китеници" но и не са перфектни -признавам:shy2:

dessi_kf
13.01.2009, 16:17
Аз не мога да шия огледално но се старая гърба да има приличен вид.

Shanni
13.01.2009, 16:49
Здравейте пак от мен :) !

Специално за lili и nvvs ;), и за всички, които се правят, че не знаят как се прави хубав гръб, отворих нова тема 'Как шия двулицево' със снимки на процеса отблизо! Реших, че такива дълги обяснения само ще затормозят тази тема, и мястото им е отделно. Всеки, който иска да види или да допълни темата като сподели своя опит, да заповяда там :)

iv4omad
15.01.2009, 12:33
Не мога да се меря с Shanni-предпочитам шиенето да ми е удоволствие ,а не постоянно мислене кое пред кое и как да направя за да е 1:1 и от двете страни ,а и това по мои лични наблюдения си е процес на израстване или както те научат.
Първият ми гоблен макар и красив отпред не искам да казвам какъв е отзад (само в половината част де)...случвало ми се е и възелче да изкарвам отгоре от зор да провра иглата :D
Сега вече е друго-ще покажа едно орнаментче,което правех днес.
Започвам си от ляво и надолу се спускам по външният край докато стигна последният възможен ред на схемата с този цвят,а при връщането се връщам толкова знака ,колкото ако има над него продължение да не спирам и после да прескачам.
Не е прекрасно ,но ето го отпред и отзад :)

marji
15.01.2009, 15:00
Не шия двулицево - първо, защото го намирам твърде изнервящо, и второ - защото за мен си е чиста загуба на време. :idea:Не че не се възхищавам на тези, които шият по този начин, защото определено си е голям труд. Но все пак ми се струва безсмислено. Та нали след ушиването гобленът ще се сложи в рамка и ще се гледа лицето му? Какво значение има какъв е гърбът?:confused:

Shanni
15.01.2009, 15:01
Не мога да се меря с Shanni-предпочитам шиенето да ми е удоволствие ,а не постоянно мислене кое пред кое и как да направя за да е 1:1 и от двете страни...

Напълно съм съгласна, то с удоволствие трудно се шие, а без... не бих могла. Само че аз не се измъчвам от мислене, просто си го обръщам по-често, гледам си, шия си... доставя ми по-голямо удоволствие като виждам, че го докарвам добре и отзад.

А това за възелчетата... :D супер е, и аз ги дърпам отгоре... като ме хванат нервите... няма да мине ли?! - изкарвам го с все конци. :gipsy:

Tanichka76
15.01.2009, 18:02
Шия със двойно лице- Резултата накрая е страхотен.

Shanni
15.01.2009, 18:50
:clap: Таничка, е на това му се вика 'мнение' - две думи и две снимки - да ти стоплят сърцето :thumbup:
Много ще се радвам да се запознаем на пловдивските срещи и да обменим опит! Обичам да гледам завършени гоблени!!!

iv4omad
15.01.2009, 19:16
Шия със двойно лице- Резултата накрая е страхотен.

Браво!!!! :clap:

пп-И моите коне ще станат така ;) само ,че забелязах каква разлика има в конците :(

Tanichka76
16.01.2009, 10:55
Благодаря ви момичета.:kissyou:

patio
16.01.2009, 11:02
ехаа ама ти го правиш наистина страхотно,браво:clap::kissyou:

maya1506
23.01.2009, 21:53
Аз се старая да е добре и от задната страна, но чак толкова добре немога да го докарам :)

vania.kaimska
23.01.2009, 22:24
Шия със двойно лице- Резултата накрая е страхотен.
Това е наслада за очите.Но пак подържам мнението си че гърбът няма кой да го види.

Tais
24.01.2009, 18:14
Аз съм се учила сама да шия нямаше кой да ми покаже.Шия предимно 1:1.Гледам де не стърчат много конци но не мога да шия с двойно лице.

radost63
24.01.2009, 22:03
Аз също предпочитам да шия двулицево (иначе се изнервям!:D), но това ми е останало от шиенето на карета. Там просто няма как да не шиеш двулицево!
А и гоблените по този начин стават по добре, дори понякога задната част изглежда по-релефна от предната!

rodich
25.01.2009, 16:39
Това е наслада за очите.Но пак подържам мнението си че гърбът няма кой да го види.


Така е, но по тази логика няма нужда и да се чие върху качествена основа - нали в крайна сметка, конците я покриват [:]

vania.kaimska
25.01.2009, 18:53
Е основата е носител на всичкият труд който си вложил.Но всеки сам решава за себе си за гъба.Аз шия доста чисто.Иначе ме дразни/нали съм девичка/,но не се впрягам чак да е двулицево.Ето мое гръбче

neznainata
26.01.2009, 01:18
Майка ми шие двулицево. Аз обаче не мога... Ето нещо, шито от нея - в гръб и в лице.
П.С. Тук не личи много много как добре стават гърбовете на гоблените, но все пак... :)

Shanni
26.01.2009, 10:10
Аз шия доста чисто.Иначе ме дразни/нали съм девичка/,но не се впрягам чак да е двулицево.Ето мое гръбче

:confused: Аз на това си му викам двулицево. Гръбчето е страхотно, какво му липсва?

rodich
26.01.2009, 11:15
Е основата е носител на всичкият труд който си вложил.Но всеки сам решава за себе си за гъба.Аз шия доста чисто.Иначе ме дразни/нали съм девичка/,но не се впрягам чак да е двулицево.Ето мое гръбче

И аз двулицево го виждам [:]
:thumbup:

ya-ya
26.01.2009, 11:36
Е основата е носител на всичкият труд който си вложил.Но всеки сам решава за себе си за гъба.Аз шия доста чисто.Иначе ме дразни/нали съм девичка/,но не се впрягам чак да е двулицево.Ето мое гръбче

Все едно,че аз съм писала тези думи.Напълно споделям мнението,ама то ще да е от зодията ни.

queen B
26.01.2009, 11:56
Аз не съм "девичка", но споделям мнението да се работи чисто. И въпроса не е в това дали някой ще го види. Аз лично шия за себе си - за разтоварване и удоволствие, а не за да показвам какво и как го правя. Удовлетворението е в това, че аз да съм доволна. А явно всеки, според характера си, има свой критерий за удовлетвореност.

Shanni
26.01.2009, 19:29
Аз отказвам да се впиша в която и да е зодия :D, ама и на мен ми доставя повече удовлетворение като ми е хубавичко отзад.

Спомням си как веднъж майка ми ме заведе на гости у нейна приятелка, която ми показа десетина ушити гоблена. Повечето не бяха рамкирани и като ги обърна отпред-отзад... направо ми се напълни душата. И аз искам да имам такива неща вкъщи :loveglasses:

emiliq
31.03.2009, 13:20
НЕ Е НЕОБХОДИМО ДА СЕ ШИЕ ДВУЛИЦЕВО,ДОСТАТЪЧНО Е ДА СЕ ШИЕ ЧИСТО.АКО СЕ ПОДПЪХВА ЦВЯТ ПОД ЦВЯТ СЕ ПОЛУЧАВА ТОЗИ ЕФЕКТ.И НИКАКВИ ВЪЗЛИ-ДУМАТА ВЪЗЕЛ Е НЕПОЗНАТА ЗА ДОБРИЯ ГОБЛЕНАР.

kraseto
24.09.2009, 11:53
Ето нещо и от мен. Аз от години шия по този начин, без значение да ли е за подарък или за мен. Писала съм отдавна във форума, затова ще дам линк, за да прочетете от самата тема. Дано да ми разберете. Никак не е сложно, дори се свиква много бързо и ако пробвате, после само така ще шиете;)
Ето и линк:
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=3686&page=2
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=28&page=8

:kissyou:

poli
06.10.2009, 16:11
Първият гоблен,който уших,отзад беше като халище,но си поставих за цел да шия по-чисто.Нямаше кого да попитам и съм се учила сама,но разбрах,че съм постигнала нещо едва,когато дадох гоблените си да ги снимат в едно студио,защото щях да ги продавам и като ги взех видях,че "Майчината усмивка"гледа на ляво.В първият момент нещо не ми се връзваше,нещо не беше на ред,но ........ не можех да разбера.Седнах на стола в студиото и гледам пак снимките и тогава забелязах,че този гоблен е обърнат.Казах на момичето,че гоблена е сниман от опаковата страна и тя започна да спори с мен,че е невъзможно,защото не за първи път снимат гоблени.Няма да ви описвам целия спор,в крайна сметка го снимаха от лицевата страна,но всички се събраха да гледат и питат как става номера.А на мен ми беше чудно,че съм успяла да постигна такова качество при положение,че не съм се учила от баш гобленарки а сама.Такаче не е толкова трудно,просто трябва да си го поставиш като цел.ОПИТАЙТЕ И ЩЕ СЕ УБЕДИТЕ!!!!

br_26_13
08.10.2009, 11:46
Гърба на моите гоблени изглежда както лицето, независимо дали са 1:1 или 1:4. Учили са ме, че гърба трябва да е като лицето, защото когато се слага в рамка, ако на гърба има струпване на конци, това издува и изглежда грозно в рамката. Виждала съм такива гоблени. Повярвайте - много е грозно.

rostso
08.10.2009, 12:10
Лично за мен двулицевото шиене е абсолютно безсмислен труд и неоправдано губене на повече време.

Не искам да обидя никого...... Просто това си е моето мнение.....

Юра
08.10.2009, 21:33
Такова двулицево съм виждала навремето в китайските палати на панаира.Само че рамката е също двулицева - тоест и от двете страни стъкло и стои на поставка.
Е аз ги закачам на стените и нямам стъкло отзад - така че.....
Старая се и отзад да е прегледно но чак пък толкоз.
Има гоблени които са бод цвят - там и да искаш просто не се получава.

poli
09.10.2009, 12:34
Момичета пак ще се включа,трябва да ви кажа,че според мен не е трудно да се шие двулицево.Просто когато завършваш с определен цвят конец,трябва да го подпъхнеш в същия цвят отдзат на гоблена,когато има единични подове,това правя в най близкия цвят до този като гама.А когато започвам да шия с даден цвят ,прегъвам конеца на две и в иглата пъхвам отрязаните крайща,така в края остава непрерязан конеца и от опакото на гоблена промушвам иглата в този край.Олелеееее дано ме разбрахте и дано съм била полезна!

ya-ya
09.10.2009, 12:50
Е,и аз правя така,ама като имаш в едно квадратче от панамата около 50 цвята, и да искаш не се получава.Има места ,където едва промушвам иглата,последна грижа ми е как изглежда отзад.
Пък и за мен е безсмислено чак такова престараване.

marji
09.10.2009, 16:13
И за мен двулицевото шиене си е чисто губене на време. Старая се да е долу-горе чисто без голямо струпване на конци, но когато се налага да прескоча няколко бода, за да продължа със същия конец, изобщо не се старая да подпъхвам под вече ушитото. Мисля че това двулицево шиене няма никакъв смисъл ако човек няма намерение да продава гоблена си без рамка. Аз съм продавала малки икони, но рамкирани и не съм имала никакъв проблем. :idea:

veni_3000
13.10.2009, 00:24
И за мен двулицевото шиене си е чисто губене на време. Старая се да е долу-горе чисто без голямо струпване на конци, но когато се налага да прескоча няколко бода, за да продължа със същия конец, изобщо не се старая да подпъхвам под вече ушитото. Мисля че това двулицево шиене няма никакъв смисъл ако човек няма намерение да продава гоблена си без рамка. Аз съм продавала малки икони, но рамкирани и не съм имала никакъв проблем. :idea:
Много си права не си заслужава да се губи време.:D

daniel4i
24.10.2009, 12:30
И аз съм съгласна с Маржи и Вени, преди се стараех много, сега вече не, като си остава гоблена за мен и ще го слагам в рамка не му се старя много.

kraseto
25.10.2009, 00:59
И аз съм съгласна с Маржи и Вени, преди се стараех много, сега вече не, като си остава гоблена за мен и ще го слагам в рамка не му се старя много.

А за къде бързате момичета?...
Въпрос на навик е. Човек свиква и след време дори и да иска не може да шие по друг начин.Лично аз съм опитвала, но някак си без да се усетя го правя така, че да се получи огледално...
Не бързайте, вярно, че има много красоти, които ни се иска да ги имаме в колекцията си от гоблени, но така или иначе ще ни трябва не един, а няколко живота, за да го постигнем, а то все ще излиза нещо нево и така до безкрай...Така, че шийте за УДОВОЛСТВИЕ.....
Това е моето мнение, поне при мен е така- един живот няма да ми стигне, за да избродирам това, което ми харесва:D
:kissyou:

vessi_s
25.10.2009, 10:55
Нека и аз да споделя опита си с вас. Първият ми гоблен беше трагедия на гърба,но сегаа....аз самата се бъркам кое е лице кое е гръб.Не знам защо го правя...просто така се получава.Старая се не умишлено.Имам още малко и ще ви покажа Тайната вечеря и от двете страни.Страшно се гордея с постижението си.Ще ви снимам и Исус на трона,защото всички останали са в рамка и няма как да го докажа.Ще ги пусна на моята страничка.Успех на всички!:kissyou:

Gabriela16
25.10.2009, 11:45
Аз пък много искам да се науча да шия огледално, харесвам ми да бъда перфектна и се стремя към това.
Така че, ще съм много благодарна на Краси и Веси ако покажат подробно как се шие огледално.
Според мен нещо има смисъл само ако се прави както трябва.

mimito-dobri4koto
05.03.2010, 21:54
Ама нали уж като се шие , от опаковата страна трябва да се получават само отвесни чертички ... :confused:
А при това огледално шиене , май ще е по-голям и разхода на конец ... няма ли опастност да не ни стигне конеца от някой цвят...:confused:

Инъче , няма спор ,
страхотно се получава откъм опаковата страна ,
браво , Shanni !!!
:clap::clap::clap:
http://www.goblenite.org/attachment.php?attachmentid=115125&d=1231779557
http://www.goblenite.orgattachment.php?attachmentid=11512 4&d=1231779531

mimiko
05.03.2010, 22:11
Ама нали уж като се шие , от опаковата страна трябва да се получават само отвесни чертички ... :confused:
А при това огледално шиене , май ще е по-голям и разхода на конец ... няма ли опастност да не ни стигне конеца от някой цвят...:confused:


Чертички , когато се шие с кръстчета :idea:

mimito-dobri4koto
05.03.2010, 22:24
Чертички , когато се шие с кръстчета :idea:
Да , за кръстчета го четох , и като свикнах с кръстчетата да го правя така ,
и сега като шия с гобленов бод (Св. Георги - на Солария - 1:1) и без да се замислям продължих по същия начин , и на опаковата страна - повечето е на чертички ... зле ли ще стане ?
:confused:
трябва ли да го правя пак по стария начин ... ?
:crazy:

mimiko
05.03.2010, 23:06
Да , за кръстчета го четох , и като свикнах с кръстчетата да го правя така ,
и сега като шия с гобленов бод (Св. Георги - на Солария - 1:1) и без да се замислям продължих по същия начин , и на опаковата страна - повечето е на чертички ... зле ли ще стане ?
:confused:
трябва ли да го правя пак по стария начин ... ?
:crazy:
няма да стане зле, продължавай както си го почнала:idea:

Val4e
06.03.2010, 09:47
И аз шия така, че отзад ми се получават отвесни чертички. Но на мен си ми харесва. А и наистина се спестява конец. И другото ,което съм забелязала, така гобленът почти не се изкривява. Моите накрая са почти прави отвсякъде. Гледам отзад да е изчистено просто.

Nev
06.03.2010, 10:33
Доколкото знам това, което отпред прилича на гобленов бод, а отзад е чертички, всъщност не е гобленов бод, а полукръстчета. Моля по-знаещите да ме поправят, ако греша...

Ася13
06.03.2010, 11:54
Гобленобият бод е огледален, чертичките са за кръстат, поне аз винаги така сам ги правила, а и така са ме учили:idea:

Винаги са ми оставили конци, не мисля че разликата в спестените конци е много голяма.

veneta_az
06.03.2010, 13:27
Доколкото знам това, което отпред прилича на гобленов бод, а отзад е чертички, всъщност не е гобленов бод, а полукръстчета. Моля по-знаещите да ме поправят, ако греша...

Не грешиш. :idea:

mimito-dobri4koto
07.03.2010, 10:55
Не грешиш. :idea:
В такъв случай , да продължавам ли както сега Св. Георги , с полукръстчета явно го правя ... или да мина на гобленов бод , докато още съм в началото (още шия рамката...) Или е все едно :shy2:
разликата е само от опаковото, нали ? :confused:

Nev
07.03.2010, 20:22
Може да пробваш някъде да направиш две редчета с едното и под тях две редчета от другото, да сравниш. Когато аз се учих да бродирам, и аз така бях омотала бодовете. Бях започнала с полукръстчета и когато се усетих, продължих с гобленовия бод. Гобленовият изглежда малко по-плътен някак си, не знам как да го обясня. По-изпъкнал... може би именно заради гърба, който също е изцяло запълнен. Уж все са наклонени чертички отпред, но при вглеждане има разлика. Ако не ти се разшива, моят съвет е просто да не смесваш двата бода. Както си го започнала, така го карай.

mimito-dobri4koto
07.03.2010, 20:31
Благодаря за съветите :kissyou:

doris
07.03.2010, 20:32
И аз смятам ,че не е добре да си правиш експерименти ,ако си напреднала с гоблена .Защото ,ще се получи разлика в" дебелината", което е по-"кофти" от това да имаш "двулицев " гоблен!:idea: Довърши го, както си го започнала , а експериментирай с някой по -лесен гоблен :idea::kissyou::kissyou:

mimito-dobri4koto
07.03.2010, 20:44
да , прави сте , по-добре да е еднакво навсякъде , ще продължа както съм го правила дотук... че ако се получагт разлики , може да стане кофти ...
:kissyou::kissyou:

dori4a
23.03.2012, 18:56
Браво на всички,които умеят така красиво да шият.

peppinka
24.03.2012, 14:22
Здравейте,виждам,че отдавна не е писано,но...
Аз не шия двулицево.Харесва ми,но е трудоемко и в някаква степен безсмислено.
Доколкото разбирам липсата на възли,подпъхване на края на конеца и т.н. не означава,че се шият две лица.
Любопитно ми е как се оправяте ,когато има много цветове конци,при това разпръснати?Когато се шият дървета например(тънки стволове и пищни корони с 6-7 цвята разпръснати хаотично)?
Струва ми се ужасно много труд и време ще отнеме да късаш тук 10см конец,там 20 см.Да не говоря са разхода на конци..
За да е двулицево трябва да се шие само хоризонтално,но не винаги е удобно.Въпроса е как се справяте?
Питам,защото ми е интересно,а и се надявам на съвет,който да обогати опита ми.
ПП Опита ми е предимно с 1:4 бод.

julliqna
26.03.2012, 15:01
Здравейте,виждам,че отдавна не е писано,но...
Аз не шия двулицево.Харесва ми,но е трудоемко и в някаква степен безсмислено.
Доколкото разбирам липсата на възли,подпъхване на края на конеца и т.н. не означава,че се шият две лица.
Любопитно ми е как се оправяте ,когато има много цветове конци,при това разпръснати?Когато се шият дървета например(тънки стволове и пищни корони с 6-7 цвята разпръснати хаотично)?
Струва ми се ужасно много труд и време ще отнеме да късаш тук 10см конец,там 20 см.Да не говоря са разхода на конци..
За да е двулицево трябва да се шие само хоризонтално,но не винаги е удобно.Въпроса е как се справяте?
Питам,защото ми е интересно,а и се надявам на съвет,който да обогати опита ми.
ПП Опита ми е предимно с 1:4 бод.

За първи път чувам, че трябва да се шие само хоризонтално, аз шия огледално всички гоблени без значение дали са 1:1 или 1:4, според мен няма как да стане.Винаги когато е 1:4 и е вертикален както ти даваш пример с дървета обръщам посоката.Нека и някой друг да обясни как постъпва.
За разхода на конец ми отива толкова колкота ако не е огледален гоблена.От всяка окомплектовка ми остават доста конци.

peppinka
26.03.2012, 17:52
Ами ,не че съм го чела някъде,но за да изглежда еднакво(някой бе писал,че сам се обърквал кое е лице и кое гръб;за мен това звучи невероятно) си мисля,че трябва да е само по хоризонта.Иначе изглежда еднакво,но си личи кое е лицето.

julliqna
27.03.2012, 11:18
Чак да не се забелязва, ще ми е интересно да видя такъв гоблен.Цветовете от обратната страна са разграничени.Поне моите така се получават.

http://www.snimka.bg/?album%3baid=20375%3bold=1

peppinka
27.03.2012, 11:58
Изглеждат много добре.Особено Мерсбург.Имам го ушит и успях да ги сравня.Твоя определено е по-спретнат.Срам!

Открих обаче разлики в цветовете.На коя фирма е?Моят е български,но не помня как се казваше-подарък ми е.

julliqna
27.03.2012, 12:08
Изглеждат много добре.Особено Мерсбург.Имам го ушит и успях да ги сравня.Твоя определено е по-спретнат.Срам!

Открих обаче разлики в цветовете.На коя фирма е?Моят е български,но не помня как се казваше-подарък ми е.

С български конци - мулине съм го шила.

peppinka
27.03.2012, 13:48
Хм,и моите са бг,но небето ми е по-тъмно и между зеленото(короните на дърветата) има синьо,което го няма при моя.
Както и да е,интересно ми стана.

dori4a
05.03.2013, 21:59
Браво Таничка:clap::clap::clap:Наистина се объркваш:confused:кое е лице кое опъки.

valq_q
14.11.2014, 12:32
Тук съм обяснила http://www.goblenite.org/showthread.php?t=28&page=3

Здравейте,
Аз също се старя да "подпъхвам" конците и много бих искала да разбера как се шие двулицево. За съжаление не мога да отворя линка с обясненията :(

rositca
17.12.2014, 19:36
vsichkite mi gobleni sa yshiti otpred i otzad kakto trqbva taka izglejda po dobre

decor
18.12.2014, 18:52
Имам питане към перфекционистките, любители на двулицевото шиене. Момичета как се справяте с двете лица, кагато имате 30-40 цвята в едно квадратче? И как се справяте с двулицевото шиене, когато шиете кръстчета. Аз, колкото и да се старая и в двата случая не ми се получава.По принцип си рамкирам гоблена така, че да се вижда лицевата страна, а не гърба, за да доказвам колко съм велика и перфектна.Напълно споделям мнението на Маржи.

dushkova
18.12.2014, 19:19
Че то на кръстчето не може да става и дума за двулицево шиене. Важното е чертичките отзад да са в една посока ,(като се спазва това ,то и кръстчетата от лицето изглеждат равни) , да няма големи преходи ,да е добре почистено и това е. Като прибавим и контурът, и фр. възли , и други подробности ,за какво иде реч....

geri_73
19.04.2015, 21:46
Аз също не мога двулицево, но се старая да е чисто и прибрано. Това е лицето:http://s020.radikal.ru/i707/1504/d6/f969ea746dbc.jpg (http://www.radikal.ru)


А това опакото: http://i072.radikal.ru/1504/25/e806b23619ba.jpg (http://www.radikal.ru)

dani777
26.07.2015, 20:13
Много искам и аз да изпипвам гоблените да имат огледален образ.
Може ли да ми обясните как се шие.Ще бъда много благодарна.
Аз се старая отзад да е чисто но не се получава.Аз шия с конец 3 нишки.
С колко нишки шиеш гоблените.

dani777
26.07.2015, 20:18
Много желая ако е възможно да ми покажеш. Гоблена е уникален.