PDA

Покажи пълната версия : стенни пана



atinqnka
27.10.2005, 20:24
Днес видях една много рехава панама,направо си е нещо на квадратчета и продавачката каза че е за китеници или нещо такова.Помислих си че някога преди години бях виждала по едни унгарски списания модели за килим, китеник,пано за стената.Режат се конци от вълна ,вероятно може и други на 10-15 см дължина и се промушват двойно през тези квадратчета. По схема и са различни цветове Получава се доста красиво.Някой от вас правил ли е нещо такова и знае ли къде в нета има схеми, предполагам в руските сайтове, но не съм виждала.

Nadezhda
27.10.2005, 21:05
И на мен от досте време ми се иска да си направя такова килимче,но не бих се наела да си комплектовам сама такоwа нещо :( !Вервако имат много сладки моделчета.Тук е показано как се правят

http://www.vervaco.be/Frans/KnoopWW_Frans.htm

werty
27.10.2005, 22:35
atinqnka, почти всяка схема за бродиране може да ти свърши работа. Само дето вместо да бродираш - завързваш отрязаните конци според схемата.

Lyubka
28.10.2005, 10:59
Преди години си купих игла за фъкане. Имах много голям мерак да си направя пано за стената, но си останах само с мерака. Така и не намерих време за това.

sunnyto
25.01.2006, 15:01
Pravila sam ot tezi pana na veravaco . Stavat strahotni. Mogete i sami da si gi komlektovate a i iglata ne e skapa. Ako niakoy go interesuva moga da obiasnia kak.
Za tezi stava duma: :yes:

atinqnka
25.01.2006, 18:57
Ще ми бъде интересно да ги покажеш

veni_3000
25.01.2006, 19:39
Моля те обясни как точно се работи с тая игла за фъкане че аз така и не успях да я използвам. :rezando:

sunnyto
26.01.2006, 01:06
Mnogo e lesno.A po princip ti kakvo pravish v momenta . Neshto originalno na veravako ili neshto po tvoi plan za da znam kak da ti obiasnia. Vidia li obiasnenieto v saita na veravaco tam e dadeno mnogo tochno stiga " az im kazvam fkani gobleni" da sa na tiah.
Ako kvadratchetata na panamata sa po malki shte ti e mnogo trudno s tazi igla ili kuka kakto iskash ia narichai. Neznam kakvo oshte da kaga ako ima neshto s koeto moga da bada polezna shte se radvam. :hello:

A tuk naistina e obiasneno tochno:http://www.vervaco.be/Frans/KnoopWW_Frans.htm

Lyubka
26.01.2006, 10:45
sunnyto, с какви конците ти е мечето? Станало ти е разкошно.

veni_3000
26.01.2006, 11:09
Ами аз нигога не съм работила с моята игла преди доста години на пазара ги продваше една жена и даже показваше как точно се работи с тия игли обаче аз много бързах и само си купих иглата като си мислех че няма да е толкова сложно но уви не било така.А иначе много ми харесаха нещата които беше направила по този начин.Обаче иглата която имам аз е друга току що видях сайта но аз имам и такава игла само че я ползвам за други неща.

sunnyto
26.01.2006, 13:13
Mecheto e s originalni konci na vervaco, no te sa nailonovi. Ako iskate da stane po mekichko i po hubavo mogete da olzvate na DMC vlnenite konci. Za iglata kagete kakvo ne vie iasno v saita i ako moga shte vi pomogna shte se radvam da vi zapalia zashtoto stava mnogo mnogo barzo i lesno stiga da sviknesh da rabotish s iglata. Na tozi princip mogete da napravite kilimche.Kakto kaza niakoy vsiaka shema moge da stane stiga da niama mnogo sogni elementi i mnogo cvetove. Prashtam vi sznimka na iglata i na koncite na DMC. A za panamata ima edna na mnogo golemi kvadrati ti stava za tova pak kakto kaza niakoy panama za kitenici. Ako moga da bada polezna s oshte neshto mnogo shte se radvam da pomogna.

sunnyto
26.01.2006, 13:27
ETO IA SNIMKATA

werty
26.01.2006, 14:14
Страмин, акрилна прежда (малко по-плътна) (че вълнените чилета са безумно скъпи) и схема за бродиране вършат същата работа. На мен с този плетач ми е мн трудно да работя и ползвам обикновена кука за плетене (с по-голяма кука де :+)

sunnyto
01.02.2006, 19:37
:hello: Mai ne vi haresvat tezi neshta , az sas tova razpuskam sled goblenite.

Скарлет
01.02.2006, 20:15
Въпроса не е в нехаресването,напротив-разкошни са,а в незнанието. :( :( :( Няма кой да ме научи.......... :cry: :cry: :cry:

mylli
01.02.2006, 21:21
:cry: Скарлет и аз като теб не съм сигурна дали ще се справя, последния път доста се почудих, но пак не си взех :(

werty
01.02.2006, 21:24
mylli, срамота - в един град живеем - вземай куката и фъканицата и кажи къде ме чакаш, да показвам :+) А ти ще ми покажеш как се шие двулицево или по редове - което ми избереш :+)
И за Скарлет се отнася [:]

mylli
01.02.2006, 21:41
werty ти си злато :kiss: , ами може да се разберем :wink: нека и Скарлет да каже в каква посока е. Ти беше на 4-ти километър, офиса ти де, аз обаче съм на противоположната страна след Обеля :( Преди десетина години на 4-ти километър щеше да ми е много удобно :wink:
Хахаха сама се разсмях - представих си как се събираме трите в едно кафе и започваме да изваждаме разни прежди и куки хахахаха и събераме погледите на клиентите, струва ми се че варианта с кафето трябва да отпадне :idea:

werty
01.02.2006, 21:48
Това изобщо да не те плаши - най-много и още някой да се присъедини към нас. А ако някой друг гледа - и ние ще го погледнем и само с поглед ще се разберем [:]
Като се престрашите да си вземете фъканици - кажете, ще се намерим - София не е чак толкова голяма :+)

Скарлет
01.02.2006, 21:49
Мойта посока е Пловдив....................... :cry: :cry: :cry: :cry:
Не може ли едната да показва,а другата с едно апаратче да снима.................. :smokin: :smokin: :smokin:

mylli
01.02.2006, 21:50
:thumbup: Щом си намерих учител струва ме се че ще се престраша, но поне времето да се затопли и ще си спретнем една седянка :thumbup:

Скарлет
01.02.2006, 21:51
Мили,само да подметна,че точно на кафе за първи път видях ушити гоблени,точно на кафето се влюбих в тях пак на кафето получих и първия си урок за шиене на гоблен..... [:] [:] [:] [:]

werty
01.02.2006, 21:53
Ми... Да покаже някой от Пловдив...

Скарлет
01.02.2006, 22:01
Намя ли някое сайтче,където има снимки. :?

sunnyto
02.02.2006, 12:10
Znaete li tova za kafeto nikak ne e losha ideia. Mogete da napravite klub. Skarlet ima sait i tam e obiasneno mnogo dobre samo che triabva da sviknesh s iglata, az kato ia hvanah parvia pat biah kato paralizirana . Dargah ia kato igla za shiene moita priatelka koiato me zapali se razplaka ot smiah. :yes: A sega pak eto saita na vervaco ako s neshto moga da vi pomogna t.e. ako neshto ne e iasno. Blagodari Vi che sepak namirate vreme i za tova :thumbup:

http://www.vervaco.be/Frans/KnoopWW_Frans.htm

Maria Magdalena
05.02.2006, 10:52
:hello: Аз също се интерeсувам от този начин на бродерия но доколкото разбрах би трябвало да го наричам тъкане . Фъкането става с цял конец ,а тук вие говорите за тъкане с нарязани конци .Иглата с която се фъка е куха като иглата на спринцовка и завършва с отвор като на шевна машина, конеца преминава през стеблото на иглата и се вдява Крайния резултат е почти същия като този за които говорите
Ето ви нещичко за начина на "фъкане" за които говорите Вие!http://www.junghanswolle.de/shop/SID_0123456789_01_D/F=kategorieuebersicht/K=01_D_100000
http://axioma.3clab.com/pr_vervaco.html
това е българска фирма вносител на Vervaco
http://www.shillcraft.com/

veni_3000
05.02.2006, 11:29
Мария моята игла е точно такава като тая която ти описа,но въобще не съм наясно как се работи с нея. :? Ако знаеш как се фъка с нея можеш ли да обясниш. :rezando:

Maria Magdalena
05.02.2006, 12:02
Ще се опитам въпреки че аз все още не съм се пробвала .Моята майка на младени е бродирала така и тя ми обясни доло горе .
шие се както шевна машина боцваш панамата и прекарваш края на конеца от опъковата страна.правиш възел който по късно развръзваш и запаряш .След това започващ само да бодеш панамата така като шевната машина шие плата.
Има едно голямо неудопство при този начин дръпнешли по силно конеца всичко отива ...... :twisted: по велик ден ще си ходя и ще накарам майка ми да ми покаже как точно става вероятно изтървам нещо за да се разплита така .
и още нещо щие се от опъковата страна от опъкато се получава нешо такова -------------- а от лицеватаVVVVVVVVVVVV след като се приключи шиенето се изравнявали конците от лицевата страна с ножица
Ти поне си щастливка имаш си игла и можеш да пробваш а аз все още немога да си намеря такава
:D

ivanichka
05.02.2006, 16:51
И аз имах такава игла за каквато обяснява Maria Magdalena. И със самата игла имаше упътване как се работи... Но тя го е обеснила доста подробно, само да добавя, че на мен ми прилича много на мокет и отпред и отзад има точно същия вид. И ми беше по-лесно да фъкам когато плата беше захванат с гергеф, дори бях гледала комплекти с малко гергефче, игла за фъкане плат, конци и модел по който да се фъка...


Има едно голямо неудопство при този начин дръпнешли по силно конеца всичко отива ......
Това наистина е така... но имаше начин, след като се завърши, задната част на се намаже с лепило, за да се предотврати по нататъшно "разплитане". Аз бях фъкала една панда и бях започнала едно еленче, но него така и не го завърших.... а това беше преди 8-10 години някъде :? за съжаление всичко е при майка и немога да снимам нищо за да покажа :no:

Скарлет
05.02.2006, 16:58
Като чета написаното от sunnyto и от Maria Magdalena,ми се струва,че става въпрос за различни видове фъкане.... :?
sunnyto ,е показала нейната игла на 2 стр. и изобщо не ми прилича на тази,за която говори Мария Магдалена. :? :? :? :?

Някой поръчвал ли е от фирма Аскиома гоблени и знае ли дали имат от тези възглавници за фъкане??? :?

werty
05.02.2006, 17:13
Vervaco имат такива комплекти. Една котка бях направила, но е при майка ми. Та те се правят с игла-плетач и нарязани конци.

Maria Magdalena
06.02.2006, 11:15
ivanichka e права наистина с гергеф е по-лесно да некажа ,че е почти невъзможно да се бродира без него. Плата трябва да е опънат, а това за лепилото е идея въпреки че ако моделът е за картина на стената няма проблем ,но за възглавничка например мисля че по-добрия начин за фъкане е този с нарязани конци тъйкато все някого ще ти се наложи да я изпереш или поизтупаш а лепилото незнам дали ще издържи .
Навремето когато моята майка е била на 18 г. това е бил доста разпространен начин за бродиране в бабината къща има много "гоблени" шити по този начин
става значително по бързо и много ефектно / е немогат да се сдравняват с гоблените 1:1 или 1:4 /но са много интересни .
Но ivanichka опъковата страна на всичките е по този начин --------- все едно че е шито на шевна машина а от лицевата наистина е като мокет.
Обещавам да снимам няколко и да ги сложа тук но това ще стане по Велик ден.
А знае ли някой от къде в София мога да купя подобна игла ?

antoni13
10.02.2006, 23:35
eto vi link za vsi4ki vazglavni4ki na Vervaco.
http://www.vervaco.be/Frans/Knopen_Frans.htm
Naistina sa straxotni i se zamislqm dali da ne si pora4am :?

magych
11.02.2006, 11:34
Вижте това:
http://prettyimpressivestuff.com/punchneedle.htm
Инструкции:
http://russianembroidery.com/fr_instructions.htm
http://www.missystevens.com/technique.html
Подробно:
http://www.amherst-antiques-folkart.com/PunchNeedle_Howto.htm
http://www.amherst-antiques-folkart.com/PunchNeedle_HowtoPg2.htm

ivanichka
01.03.2006, 12:20
magych е дала няколко линка с доста информация че и картинки, но да кажа и аз... Ето описанието на моята игла:

КОМПЛЕКТ ИГЛИ ЗА ФЪКАНЕ

С тези вълшени игли вие можете лесно и с малко средства да изработите по готови модели или по фантазия чудесни пана, възглавнички, постелки за диван и под, платки за дрехи и др.
Съдържание на комплекта: състои се от две игли - за тънка и дебела прежда, дръжка, телчица за вдяване и инструкция.
Материали за работа: в зависимост от модела и предназначението на изделието могат да се използват различни тъкани за основа и различни прежди в подходящо съчетание на цвят и дебелина.
Подготовка за работа: платът с предварително прекопираният на опаката му страна модел се опъва върху дървена рамка с кабъри или нагергеф с подходящи размери. Иглата се закрепва в отвора на дръжката с притискащо винтче. С помощта на телчицата конецът се вдява в дръжката на иглата, като края му се изважда през отвора на върха.
Начин на работа: с равномерни движения иглата се забожда до упор и се изважда до излизането й като при всяко ново забождане се премества със скосената част на върха в желаната посока с около 2 мм. Дължината на оставащите върху лицевата страна на плата бримки зависи от дължината на стърчащия от дръжката край на иглата.
Така се запълва с бримки цялото изделие или отделни негови фрагменти с различен цвят и релеф. Връхчетата на бримките могат да се подстрижат. След завършването изделието се снема от рамката и в зависимост от предназначението опаката му страна се подшива с допълнителен плат или се намазва с туткал, или лепило С-200 и изсушава.

ivanichka
01.03.2006, 12:39
Ето и двете "пана", които съм правила с нея като ученичка

vera7
22.01.2007, 20:47
Искам да попитам от къде може да се закупи в София от основата за фъкане на пана ? Сигурно някъде продават на метър ?Аз съм ползвала за проба пласмасова мрежа ,но е много твърда.Предварително благодаря за отговора .

Katerina
08.02.2007, 19:06
:hello:
Vidqh takava materiq v magazina na DMC na Stefan Stambolov 8.
Jelaq uspeh!:)

vera7
10.02.2007, 13:10
Katerina благодаря много за отговора .

эьвсь
09.03.2007, 19:00
от каде в София мога да си купя игла за фъкане:idea:

rodich
15.06.2009, 15:12
Тези творения (ако са за стена) рамкират ли се след завършване? Ако нямат "защитно" стъкло не се ли набиват с прах?

По-нагоре пишеше за използване на лепило. Не съм опитвала до сега, но докато кликах тук-тамм попаднах на това http://www.ericas.com/embroidery/15795b.jpg

rostso
15.06.2009, 16:40
Стефан Стамболов 8.



от каде в София мога да си купя игла за фъкане:idea:

eliska
07.08.2009, 20:14
kаква е цената на тази основа ......не съм от софия и да знам като търся човек който да ми прати

eliska
09.08.2009, 15:47
някой да е откривал някакво друго видео обясненеие на фъкането зле съм с английския иначе бих опитала в ю туб но нищо неизлезе

veselka68
11.09.2011, 12:41
magych е дала няколко линка с доста информация че и картинки, но да кажа и аз... Ето описанието на моята игла:

КОМПЛЕКТ ИГЛИ ЗА ФЪКАНЕ

С тези вълшени игли вие можете лесно и с малко средства да изработите по готови модели или по фантазия чудесни пана, възглавнички, постелки за диван и под, платки за дрехи и др.
Съдържание на комплекта: състои се от две игли - за тънка и дебела прежда, дръжка, телчица за вдяване и инструкция.
Материали за работа: в зависимост от модела и предназначението на изделието могат да се използват различни тъкани за основа и различни прежди в подходящо съчетание на цвят и дебелина.
Подготовка за работа: платът с предварително прекопираният на опаката му страна модел се опъва върху дървена рамка с кабъри или нагергеф с подходящи размери. Иглата се закрепва в отвора на дръжката с притискащо винтче. С помощта на телчицата конецът се вдява в дръжката на иглата, като края му се изважда през отвора на върха.
Начин на работа: с равномерни движения иглата се забожда до упор и се изважда до излизането й като при всяко ново забождане се премества със скосената част на върха в желаната посока с около 2 мм. Дължината на оставащите върху лицевата страна на плата бримки зависи от дължината на стърчащия от дръжката край на иглата.
Така се запълва с бримки цялото изделие или отделни негови фрагменти с различен цвят и релеф. Връхчетата на бримките могат да се подстрижат. След завършването изделието се снема от рамката и в зависимост от предназначението опаката му страна се подшива с допълнителен плат или се намазва с туткал, или лепило С-200 и изсушава.

Добре де ,не мога да разбера другите игли какви са - като куки за плетене...:confused:.Моята е като тази на снимката :uhhhh:

Дида
12.09.2011, 08:33
За коя игла питаш,veselka68? Аз имам за фъкане с нарязани конци и става като старите китеници.

teodora.kokova
12.09.2011, 23:17
Вижте този клип от средата някъде.http://www.youtube.com/watch?v=2ZVwW32t60A

veselka68
13.09.2011, 08:52
:clap:Моята игла е като на клипа ,много лесно и красиво става ,обаче аз не изрязвам връхчетата от лицевата страна:idea:!С нарязаните конци не е ли много сложно...:oops:

Дида
13.09.2011, 19:21
veselka68 , с нарязани конци се работи с друг модел игла.Много лесно и приятно е.Много съм навита и на игла като твоята,но ще изчакам още малко и ще се престраша...
http://www.goblenite.org/attachment.php?attachmentid=2464&d=1138271260

dushkova
03.10.2011, 11:04
Техниката от клипчето е фъкане.Може да се правят дори и много големи модели - възглавмици, пана и каквото ви дойде на ум. Трябва да имате рамка с подходящите размери, за да опънете плата.:D

silveto_kn3
06.11.2012, 23:15
Iskam i az da se nau4a da f1kam ili takaq no mi trqbva shemi4ka mislq i malko pove4e saveti

Дида
16.03.2018, 16:26
И аз много искам да се науча. Какви съвети бихте могли да ми дадете

Изгледайте този клип - това е единия вид иглаhttps://www.youtube.com/watch?v=NFMikqKtiFQ

Дида
01.10.2019, 09:09
А откъде мога да си купя стенно платно?

Само платно или комплект? Защото аз работих с иглата, която съм показа по-горе върху парче плат - хасе. Нарисувах си едно мече, опънах на гергеф и така. Но от години не съм я вадила. В интернет е пълно с картинки, които да си свалите и да ги откопирате на парче плат.

Дида
28.07.2021, 14:03
може би комплект

Комплекти за фъкане има из инетрент пространството. https://www.facebook.com/groups/332489650206080/ А това е една група, където може да се включите и да си поръчате.