PDA

Покажи пълната версия : Неуспехи



qni
06.06.2007, 22:12
Реших да пусна нова тема и ако не й е мястото тук нека да ме извините.Провикира ме един гоблен ,който го считам за неуспешен.Предлагам тук да споделяме за схеми ,които са некачествени,за да не се случва на друг да изпада в подобно положение.
Гоблена го изтеглихот този сайт
http://photofile.ru/
Въодушевена от снимката ,закупих конците и започнах да шия .От там нататък дойде голямото разочарование ...много единични бодове ,които трудно оформят даден елемент.Изключително светлите цветове също придават един размазан общ вид.:( Абе положението е следното...:cry:
Така ,че внимавайте със схемите от интернет!

qni
06.06.2007, 22:14
Ето го крайният резултат...

antoni13
06.06.2007, 22:23
ами Яни какво да ти кажа? Наистина може и да те разочаровам но крайния резултат е далеч от това което си показала на горната картинка:( Благодаря че сподели - това ще ме накара повече да се замислям при избора си от сега нататък:kissyou:

qni
06.06.2007, 22:27
Аз съм си разочарована така или иначе и реших поне да предупредя останалите да внимават повече при избора на гоблен.

manka
06.06.2007, 23:13
Яни искрено ти съчувствам,толкова труд си хвърлила,и като знам как се мъчеше докато го шиеш,нищо за напред ще внимаваме и ние покрай теб:kissyou:

qni
06.06.2007, 23:19
Благодаря ти Манка!Беше ме посаветвала да го метна в някой шкаф...е вече е там:D
Радвам се ,че го завърших ,защото имах чувство ,че няма да мога да продължа с нещо друго.Все щеше да ме чопли от вътре ,че имам нещо недовършено:gipsy:
Вече съм на много приятна вълна-Херитаж.:)

manka
06.06.2007, 23:34
Ей това е вече нещо друго:clap: пейзажчета ли ще шиеш?

NIA
06.06.2007, 23:46
Благодаря ти Манка!Беше ме посаветвала да го метна в някой шкаф...е вече е там:D
Радвам се ,че го завърших ,защото имах чувство ,че няма да мога да продължа с нещо друго.Все щеше да ме чопли от вътре ,че имам нещо недовършено:gipsy:
Вече съм на много приятна вълна-Херитаж.:)


И ти се чудя как си имала търпение да го завършиш. Ако ще те успокои това,и аз имам такъв случай,но за разлика от теб не сикъсах нервите и не си губих времето да го завършвам след като няма да го сложа на стената и ли да го подаря. Просто го зарязах. Съжалявам,че не мога сега да сложа снимка на започнатия гоблен, но става въпрос за този.

Pepito
07.06.2007, 00:30
на мен пък гоблена ми харесва , бледичък но никак не лош поне гледано отдалеко,и ако беше шит с кръстче може би щеше да бъде по изразителен.
най често този вид гоблени са точно с кръстче бод
моя неуспех е един комплектован гоблен на казанлък, които мразех докато шиех и ототгава се зарекох дане си купувам български гоблен на българска фирма


в интерес на истината ф форума съм виждала мноого наистина грозни гоблени който са харесвани и шити масово/разбира се въпрос на вкус /

lucy
07.06.2007, 02:04
Ето още един член на групата "Разочарования" :D
С такъв мерак го започнах, а като взе да придобива образ и подобие - ужас ! Нито едно съвпадение в цветовете, които виждате ... Съжалявам, че не мога да ви покажа произведението си, защото и аз като Ния го захвърлих в дън гори тилилейски :D :D :D

mari_ar
07.06.2007, 10:57
Ето и моето разочарование. С много голямо желание си купих конците и започнах да шия, но като стигнах до някаде ми се изчерпа желанието да го шия. Много еденични и пръснати бодове. Мисля че краиния резултата няма да е сполучлив и затова и аз го наврях в дъното на един шкаф да не го гледам, че ме хваща яд. :cry:

viking
07.06.2007, 12:53
stмисля че не бива толкова да съжалявате.
Ниа ти напразно си изоставила бебето в шкафа, на един руски форум една учстничка го е направила, погледнете колко е хубав.
а за яни и мари-ар , не cа чак толкова за изхвърляне, все пак това са гоблени а не снимки, според мен трябва да се продължи.
и аз се бях разочаровала в този гоблен,и даже не ми се искаше да влизам в моите етапи за да не го гледам (става дума за индииката)
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2432&page=5
но се успокоих и все пак реших че ще го сложа в рамка, в деиствителност е по-добре от колкото сниман

keikal
07.06.2007, 13:13
аз мисля, че повечето разочарования идват от това, че всъщност ние си харесваме снимките по които е направен гоблена и започваме да шием, решавайки, че и нашия ще стане точно такъв, а то......:shock:.....изненада. аз имам подозрения, че и с тези люляци ме очаква изненада,защото схемата е твърде малка и не толкова детайлна, но все пак ще опитам.:nose:(тъпо и упорито)

qni
07.06.2007, 13:56
Pepito,ака го бях започнала с кръстат бод никога не бих го довършила...Не е до бода , а до схемата.:yes: Просто това за мен е снимка пусната през програма за правене на гоблени без да е обработена допълнително.

vi_spassov
07.06.2007, 16:22
:clap: а темата. Мисля че определено имаше нужда да се появи такава тема. И аз като всяка гобленарка искам щом си "вадя" очите, то резултата да е добър. В повечето случаи залагам на разработки на известни фирми и съм доста скептично настоена към гоблени, разработени от снимки с някаква си програма, ако пък нещо такова много ме впечатли - търся из нета снимка на вече ушит такъв гоблен, за да добия представа как се получава и да преценя дали си заслужава да го започвам.

noar
07.06.2007, 18:39
Ето още един член на групата "Разочарования" :D
С такъв мерак го започнах, а като взе да придобива образ и подобие - ужас ! Нито едно съвпадение в цветовете, които виждате ... Съжалявам, че не мога да ви покажа произведението си, защото и аз като Ния го захвърлих в дън гори тилилейски :D :D :D

Луси, и аз много харесах този гоблен и мислех да го шия, но сега май ще се откажа!:confused:

wylchin
07.06.2007, 19:27
Eto go i moeto razo4orovanie:( beşe dosta trudni4ık , dori ima6e edin znak v klu4a ,koyto taka i ne mojah da namerya v shemata , i taka momi4eta vnimavayte kakvo zapo4vate :idea:
az sled tozi (neizvesten na koya firma goblen) sım si re6ila da 6iya samo na poznati firmi - dimensions, lanarte , goblenset , permin i taka, za da si nyamam pove4e glavobolıya :D

Sidika, на мен този гоблен ми харесва и мисля някой ден да го ушия, ако се появи другия вариант на някаква китайска фирма, на която гоблените изглеждат доста добре ушити.

NIA
07.06.2007, 19:35
stмисля че не бива толкова да съжалявате.
Ниа ти напразно си изоставила бебето в шкафа, на един руски форум една учстничка го е направила, погледнете колко е хубав.
а за яни и мари-ар , не cа чак толкова за изхвърляне, все пак това са гоблени а не снимки, според мен трябва да се продължи.
и аз се бях разочаровала в този гоблен,и даже не ми се искаше да влизам в моите етапи за да не го гледам (става дума за индииката)
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2432&page=5
но се успокоих и все пак реших че ще го сложа в рамка, в деиствителност е по-добре от колкото сниман


Предполагам,че ако го бях шила с конци Мадейра както е по оригинал ,и ако имах точната легенда на цветовете щеше да стане сполучлив.А аз приравнявах по различни таблици с ДМЦ, а по късно след като вече бях ушила една трета от гоблена видях в един сайт схемата с легендата и отстрани на едно цветово съчетание /тип мартеница/ на ръка беше отбелязано,че е грешка.Но за съжаление не беше посочено правилното съчетание. Сигурно ще го довърша някога,че миекомплект с още два гоблена,но.......да ми дойде желанието за разшиване.:idea:

sonq
07.06.2007, 23:53
Nia,останах изненадана,че не си завършила гоблена и докато се чудех защо ти ме изпревари с отговора си.Аз ших този гоблен преди около 2 години.Харесах го от първия път,а и тогава бях на вълна графики.Не съм срешнала трудности.Докато шиех очите и носа се замислих малко,но на мен ми харесва .Единствено съжалявам,че не го ших кръстчета,а гобленов бод.Все още не съм го сложила в рамкаЩе покажа моя гоблен заедно с други снимки взети от руски форум. Винаги съм казвала ,че рамката е от голямо значение.Преценете сами.Показвам и снимка на това сладко бебе по която е правена схемата

sonq
07.06.2007, 23:57
и други рамкирани гоблени шити с кръстчета:/снимките са от руски форум/

snejca
08.06.2007, 12:32
Във връзка с Прохлада ,и аз тъкмо си събирах конците за да го почвам и сега се чудя дали си заслужава.Дали някой друг вече не го е шил и има представа как става.Може би ако се променят някои конци има шанс да се получи.Моля споделете някой ако вече го е работил.

sidika
08.06.2007, 14:06
Sidika, на мен този гоблен ми харесва и мисля някой ден да го ушия, ако се появи другия вариант на някаква китайска фирма, на която гоблените изглеждат доста добре ушити.


wylchin, jelaya ti uspeh dano da go nameri6 pri kitaykite s po dobra razrabotka

i az mnogo go byah haresala no....... taka se polu4i,,,,, ako go napravi nyakoya ot lyubimite mi firmi kato dimens. vervaco i t.n. bih go 6ila pak s udovolstvie -ama samo pri takova uslovie :D

ralli
08.06.2007, 15:23
Това е ключът на бебето и според мен е сгрешена комбинацията на знака звездичка,защото при така оказаната комбинация се получават прекалено тъмни петна върху светлотото изображение.Аз уших 1/4 и мисля да го довърша,но ми е неприятно когато моето изображение се отличава прекалено от оригинала...:kissyou:

love_milica
08.06.2007, 16:51
Аз не съм имала неуспехи за щастие, щото сигурно ще издивея, като се знам каква съм. Но аз например избягвам да се захласвам по гоблени които по скоро приличат на снимки отколкото да го ушиеш на гоблен, например бебчето или мадамата в морето , поне спорд мен са по пригледни за снимки отколкото за гоблени. Това е мое мнение де, да не обиждам някои

viking
12.06.2007, 16:29
Това е ключът на бебето и според мен е сгрешена комбинацията на знака звездичка,защото при така оказаната комбинация се получават прекалено тъмни петна върху светлотото изображение.Аз уших 1/4 и мисля да го довърша,но ми е неприятно когато моето изображение се отличава прекалено от оригинала...:kissyou:

Rali, Nia i vsichki ostanali koito shiqt bebeto.
pitah v ruskiq forum, kazaha mi che e pechatna greshka, i prosto razmenete mestata na dolnite dva znaka

vania.kaimska
12.06.2007, 17:32
Да си призная честно и аз имам един такъв неуспех.Много ми хареса картинката от нета и когато започнах да шия разочарованието беше много голямо.И за да не се ядосвам просто отрязах ушитото и използвах панамата за кончетата.Ще ви покажа картинката ,за да не се излъже друг

Rossko
13.06.2007, 10:19
И аз щях да имам такъв неуспех, но май на време се усетих и успях да го превърна ,ако не в успех то поне в подобрение. Ще покажа снимки на това ,което щеше да се получи и на това ,което аз направих. Първата снимка е на учасничка от форума и презварително се извинявам, че ще я покажа , но доколкото знам и тя не е много доволна от резултата. Разбира се не искам никой да обидя , ако си харесва гоблена и в този вариант.

keikal
13.06.2007, 12:21
Zelenoto e moeto kon4e i opredeleno ne go haresvam:cry: , no ne e vzeto ot internet, a e gotova komplektovka. Izvinqvam se za latinicata!

vania.kaimska
13.06.2007, 19:19
ами на мен и двете кончета си ми харесват:idea:

viking
14.06.2007, 12:41
Да си призная честно и аз имам един такъв неуспех.Много ми хареса картинката от нета и когато започнах да шия разочарованието беше много голямо.И за да не се ядосвам просто отрязах ушитото и използвах панамата за кончетата.Ще ви покажа картинката ,за да не се излъже друг


ваня, аз си мислех да започна един от тези гоблени с улиците, може би не съвсем същия но подобен, кажи на коя фирма си шила и не ти е харесало, за да не започваме, да не е на CUADROS

marji
14.06.2007, 13:39
Радвам се, че има такава тема, за да не се ръководим само от картинките на един гоблен, а да го видим и реално как би изглеждал. Така се предпазваме един друг от неуспехи, макар че не съм съгласна, че всичко показано тук може да се отнесе към неуспехите. Конят например, макар и в по-различна цветова гама, на мен лично ми харесва. :greeneye:

vi_spassov
14.06.2007, 17:13
Ето и моето разочарование. С много голямо желание си купих конците и започнах да шия, но като стигнах до някаде ми се изчерпа желанието да го шия. Много еденични и пръснати бодове. Мисля че краиния резултата няма да е сполучлив и затова и аз го наврях в дъното на един шкаф да не го гледам, че ме хваща яд. :cry:

Гледам резултата и все си мисля, че всъщност не е толкова зле. Не знам дали съм права, но доколкото успях да видя шиеш го 1:1 с гоблен бод, но имай в предвид че този гоблен е разработен за кръстат бод и според мен ако го шиеш с гобленов бод, то трябва да е в размер 1:4. Аз също предпочитам да шия с гобленов бод, но винаги гледам да спазвам размера на гоблена. Защо не пробваш да го започнеш отново с гобленов бод 1:4 – наистина ще стане 4 пъти по-голям от този, който си започнала, но можеш да пробваш да ушиеш няколко квадратчена и да прецениш как се получава – мисля, че разликата ще е огромна.

lucy
14.06.2007, 17:53
Да ви кажа, май наистина трябва да се внимава много с конците ...
Това го завърших вчера, съжалявам че нямам фотоапарат да ви го покажа, но успях да го докарам като цветова гама и наситеност на цветовете като на първата снимка:D Иначе щеше да е бледо като втората, а на мен определено ми стои постно и не както трябва ... Сменях цветове като за световно, но резултата си заслужаваше и сега с удоволствие му се радвам на стената :D :D :D

Rossko
15.06.2007, 09:55
И на мен като че ли първият вариант повече ми харесва.

did_tag
15.06.2007, 10:31
Да ви кажа, май наистина трябва да се внимава много с конците ...
Това го завърших вчера, съжалявам че нямам фотоапарат да ви го покажа, но успях да го докарам като цветова гама и наситеност на цветовете като на първата снимка:D Иначе щеше да е бледо като втората, а на мен определено ми стои постно и не както трябва ... Сменях цветове като за световно, но резултата си заслужаваше и сега с удоволствие му се радвам на стената :D :D :D

Като завърша моят-и аз това шия /дано стане по-скоро:D /, ще се опитам да Ви го покажа, не съм сменяла цветове, но засега се получава доста добре. Само дано разочарованието не дойде по късно, защото ще се гръмна, толкова ми хареса

rujanka
15.06.2007, 18:16
Да ви кажа, май наистина трябва да се внимава много с конците ...
Това го завърших вчера, съжалявам че нямам фотоапарат да ви го покажа, но успях да го докарам като цветова гама и наситеност на цветовете като на първата снимка:D Иначе щеше да е бледо като втората, а на мен определено ми стои постно и не както трябва ... Сменях цветове като за световно, но резултата си заслужаваше и сега с удоволствие му се радвам на стената :D :D :D

Lusy, и аз го ших с тотална смяна на цветовете. Интересно ми е да видя твоето изпълнение. Като е възможно снимай и покажи. Оригинала( на снимка) наистина е доста блед.

lucy
17.06.2007, 15:16
Нямам апарат да го снимам, но наистина го докарах като първия вариант...
Мога да ви кажа само сменените конци, ако някой проявява интерес ...:D

HB
19.06.2007, 13:00
Здравейте!
Проблема с този модел е, че не си го поръчала от там където трябва - от Каталог Гоблени www.gobleniniki.com
Те предлагаха този модел, но с различни параметри. А всичките им модели на гоблени бяха ОДРАНИ и поместени /сега вече не ги прердлагат всичките модели - защото ги няма и в Каталог Гоблени/ в сайта www.gob-le-ni.hit.bg естествено с лошо качество на картинките и малки размери. И ако имаш изходна картинка с лошо качество и малък размер- и модела ще стане лош!!!
Така, че внимавайте от къде поръчвате, може да е по-евтино, но резултата....... :-(


А ето и какво става - 46 цвята DMC, 22х38.5 см

lucy
19.06.2007, 22:25
:D Амбицирах се и си намерих "неудачното" творение ...
Едва ли сте виждали по-голямо несъответствие в цветовете :D :D :D

rujanka
20.06.2007, 11:52
Момичеат, аз например променям в движение както се казва. Като не ми хареса и хоп- друг конец.
Сега ако знаете над какво се потя- ако се получи нещо добро ще покажа, ако е за тази тема, хич няма да го споделям:D

viking
20.06.2007, 14:49
e rujanka, сподели го и в двата случая, няма какво да се притесняваш, нали тази тема е за това:(

rujanka
29.06.2007, 15:32
e rujanka, сподели го и в двата случая, няма какво да се притесняваш, нали тази тема е за това:(

Естествено че ще покажа, човек се учи както от успехите, два пъти повече от неуспехите си. :D
За сега май ще пропусна слагането му в тази темичка и ще е за вашите творби, но нека напредна повече за да се оформи колорита изцяло и ще реша къде да ви го покажа.

vania.kaimska
29.06.2007, 21:07
ваня, аз си мислех да започна един от тези гоблени с улиците, може би не съвсем същия но подобен, кажи на коя фирма си шила и не ти е харесало, за да не започваме, да не е на CUADROS
Ами да ти кажа честно незнам на коя фирма е,свалих си схемата от
www.mulenne.narod.ru:cry:

via_1313
26.09.2007, 08:33
Да ви покажа нещичко и аз62652

Още при първото ми влизане в сайта на Солария очите ми останаха в Момичето от Алхамбра и розичките по темата.

За да свикна със схемите на фирмата, реших първо да ушия безплатния дизайн, но какъв бе шока ми, когато установих, че цялата горна рамка на прозореца се сля.
Моля Ви кажете ми има ли такъв проблем и с другия гоблен по темата, защото просто ме е страх да си го купя

GILDA
26.09.2007, 22:51
изненадана съм по принцип разработките на солария са сполучливи ти със дмс ли си го комплектова както са го дали или си ги обръщала в анхор или някои други конци ако е с дмс направо им пиши и им го покажи чувала съм че са коректни :kissyou:

stoika
26.09.2007, 23:04
Аз също съм изненадана.По принцип тяхните окомплектовки са страхотни.
Пиши им,може да се реваншират.:kissyou:

via_1313
26.09.2007, 23:07
Ключът към точно тази схема е с Анхор и съм го спазила цвят по цвят.

Все пак ще си дошия "гафа" за да ми дойде умът на място и да не пипам повече така наречените "безплатни дизайни"

mariavili
30.09.2007, 02:02
qni, tvoeto momi4e mi haresva. ne e grozno nikak daje..bih kazala, 4e sidika e nai-o6tetena, ujasnen resultat... az se oparih na 2-iq si goblen -holandskata vodenitsa, i pri tova be6e gotova komplektovka s dmc i vodata be6e kato mrasen parzal, valqn v kalna voda. takova raz6ivane ne si spomnqm da sam pravila. ottogava nqma pone 2 min koneza da ne sam smenila, no vse gi gledam v na4aloto kato kupuvam. ne se saobrazqvam mnogo s dadenite nomera. eto i sega 6iq Trqvna na milena style i 6te raz6ivam - edno jalto v hrastite, koeto napravo drazni okoto. strannoto e, 4e go vidqh u6it ot nqkolko momi4eta i nqma6e takova jalto.

lililina
27.12.2007, 22:45
Здравейте момичета, започнах да шия еднорог на скалата и трябва да ви кажа че номерата на конците нямат нищо общо с картинката.Много съм благодарна на момичето, което показа своя еднорог в ушитите , защото от там направих нов подбор на конците.Костваше ми много нерви, но мисля че тръгна горе-долу добре.

marulka_s
08.01.2008, 00:31
Покрай тази тема се вдъхнових да ушия Малыш - бебето на черната панама и като обърнах внимание на сгрeшения ключ се получи много хубавко и симпатично, ето го вече рамкирано и закачено на стената:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101881&photo=22

denito78
03.05.2008, 02:03
Мисля че проблема е в безплатната схема.Явно не си дават зор със тях.Показвам ти Момичето от Алхамбра става супер.

via_1313
03.05.2008, 10:21
Благодаря много, че го показа. Много ми харесва точно този гоблен и мислех да си го ушия в комплект с розичките. Просто имам навик - когато шия двойка гоблени - първо този, който ми харесва по-малко, защото иначе ще си остане в графата недовършени:kissyou:

Milena_911
12.06.2008, 21:37
Да ви покажа нещичко и аз62652

Още при първото ми влизане в сайта на Солария очите ми останаха в Момичето от Алхамбра и розичките по темата.

За да свикна със схемите на фирмата, реших първо да ушия безплатния дизайн, но какъв бе шока ми, когато установих, че цялата горна рамка на прозореца се сля.
Моля Ви кажете ми има ли такъв проблем и с другия гоблен по темата, защото просто ме е страх да си го купя
Teзи рози съм ги шила пак оттам ,но да си призная че първо се хвърлих на момичето и после май розите ги ших с каквото остана .
Но за момичето не се притеснявай -страхотно е .Давай смело!
Сега ще ти покажа моите .

slasch
03.08.2008, 13:03
Не мисля,че проблема е от Безплатните схеми на Солария като цяло!
По тяхна безплатна схема съм шила:"Любовна наздравица"-малък модел и ето резултата:
98019
Качеството на снимката ми е ужасно,но все пак се вижда,че не е от комплектовката-всичко съм спазила като номера на конци и тип бод.

Radi
04.08.2008, 09:53
От няколко месеца се мъча на Свети Димитър на Милена Стил и съм безкрайно разочарована. :(Коня е червен, а за фона да не говоря страшно дели. Шия, разшивам, сменям конци направо е ужас, а с такова желание го започнах за подарък на моя колежка на съпруга, който претърпя много сложна операция и исках да го зарадвам. Безкрайно ми е неприятно, че трябва да изразя разочарованието си от Милена Стил, тъй като много харесвам техните гоблени........... но това е .

abi1004
04.08.2008, 10:50
а това тук е моето разочарование показвам и линка от където е свалена схемата за да не правят и други моята грешка ще покажа и моя гоблен който няма НИЩО общо с този на картинката
http://puntoycruz.com/albums/userpics/10001/thumb_0Muchacha%20foto.jpg
http://puntoycruz.com/thumbnails.php?album=14

leti_73
04.08.2008, 14:01
И аз искам да споделя за моето разочарование от Милена стил.Става дума за "Ковачницата".Боровете са сини,небето жълто.Слагам и снимка за да видите за какво става въпрос.Дори не съм я изпрала и изгладила/сигурно няма и да го направя/

via_1313
05.08.2008, 20:01
Истински герой си, че си я завършила въобще.:clap: Аз определено не бих издържала. Май е по-добре да си шием по схеми от нета, отколкото от такава комплектовка

aneta
05.08.2008, 20:32
Направо не е за вярване :(. А винаги съм имала голямо доверие в схемите на Солария...Шила съм две техни икони и станаха супер.
Виа страшно съжалявам.. толкова труд:(
Може би наистина е по-добре да си шием по схемите от нета.
Знаете ли, винаги ме е блазнела мисълта да ушия нещо което никой до сега не го е шил,но наистина е рисковано. При един такъв провал,толкова много труд на вятъра...И в крайна сметка все избирам гоблени, които са ми харесали ушити, а не по картинката.
Много е хубаво че я има тази темичка, така поне някой друг ще си спести разочарованието.

via_1313
05.08.2008, 22:15
Ани, това си беше малко гобленче и не съжалявам кой знае колко, виж за Leti_73 направо ме заболя. :-|

rostso
06.08.2008, 10:42
leti_73, на мен много ми хареса твоята "Ковачница".... Никакъв проблем не виждам в нея....

leti_73
06.08.2008, 11:10
Показвам "Ковачницата" на Миро за сравнение.Видях я ушита и с ДМС в магазина на Герика във Варна и мога да кажа че е 1:1 с тази на Миро/неговата доколкото разбрах е с български конци/

venipetgab
16.08.2008, 16:39
Ето го и моят нсполучлив опит. А преди да го ушия, много го харесвах.

ata
18.08.2008, 10:18
Ето и моето разочарование.Гоблена които уших е комплектовка на някаква софийска фирма.:(

cvetkovaa
18.08.2008, 10:47
Ето и моето разочарование.Гоблена които уших е комплектовка на някаква софийска фирма.:(

Като цяло гоблена се е получил много добре,но ми се струва,че лицето на мадоната е малко грубовато и по-точно устата!

mmagi.nik
18.08.2008, 14:08
Да споделя и аз моето разочарование от тази Мадона-ших по ключа,който беше даден ДМЦ,нищо не съм променяла в цветовете и ми се струва,че съчетанието е крайно неуспешно...Но въпреки всичко я довърших и рамкирах,дори е вече осветена:DНо съвета ми е,ако някой все пак се навие да я шие да промени цветовете,аз нямах време,а и опит за подобни експерименти:kissyou:

slasch
21.08.2008, 14:01
Преди година ших гоблен за едно бебе и първоначално се ориентирах към този модел-графика
100219
изпратиха ми схемата и го започнах,но искам да предупредя всички,които решат /случайно/ да го шият-цветовете се сливат и образа става разлят.
Аз поне се разминах с малко шиене,защото се отказах рано и в крайна сметка направих друго много по-красиво гобленче за детето.
Никой не е застрахован,независимо какъв стаж има в шиенето!:idea:

cvetkovaa
21.08.2008, 16:44
Преди година ших гоблен за едно бебе и първоначално се ориентирах към този модел-графика
100219
изпратиха ми схемата и го започнах,но искам да предупредя всички,които решат /случайно/ да го шият-цветовете се сливат и образа става разлят.
Аз поне се разминах с малко шиене,защото се отказах рано и в крайна сметка направих друго много по-красиво гобленче за детето.
Никой не е застрахован,независимо какъв стаж има в шиенето!:idea:

Ние ти вярваме:idea:,но покажи малко да видим!:kissyou:

slasch
22.08.2008, 10:56
Ние ти вярваме:idea:,но покажи малко да видим!:kissyou:

НЯМАМ КАКВО ДА ПОКАЖА,ТЪЙ КАТО ПО ВРЕМЕТО ПО КОЕТО ГО ШИХ Я НЯМАШЕ ТЕМАТА И НЕ СЕ СЪОБРАЗИХ ДА ГО СНИМАМ.А "НЕУСПЕХА" ГО РАЗШИХ,ЗА ДА СИ ИЗПОЛЗВАМ ПАНАМАТА!

mouette
29.08.2008, 15:00
Ето и моето разочарование. С много голямо желание си купих конците и започнах да шия, но като стигнах до някаде ми се изчерпа желанието да го шия. Много еденични и пръснати бодове. Мисля че краиния резултата няма да е сполучлив и затова и аз го наврях в дъното на един шкаф да не го гледам, че ме хваща яд. :cry:

Оппа, това ми изглежда много познато! Гоблена, искам да кажа. Това да не е от сайта gob-le-ni.hit.bg? Там има доста фентъзи картинки, по които си поръчваш компютърна схема и си заплащаш доста солено само за схемата? Влюбих се в една от тези картинки - "Отражение" и си поръчах схемата (40 лева, без да ме е яд за парите). Още съм в началото, обаче установих, че картинките в сайта са с лоша разделителна способност. Видях същата картинка в друг сайт и установих, че това, което съм шила, мислейки, че е част от водата, всъщност е РИБА ВЪВ ВОДАТА. Затова сега го оставям настрана и смятам да си лекувам нервите с някоя икона. А това за разпръснатите бодове - така е, като е правена на компютър. В отрязък от панамата с големината на пет на седем сантиметра имам скормните 45 цвята!!!

Ако има някой, който е шил гоблен по схема на gob-le-ni.hit.bg, нека да сподели, за да не се чудим дали да си довършваме гоблените или не.

veska ilieva
12.09.2008, 22:15
Споделям моят опит.Ако искате никога да не сте прецакани препоръчвам ви фирми Солария и Гинокардия.Скоро ще видите моята колекция от ушити гоблени

manka
12.09.2008, 22:22
Споделям моят опит.Ако искате никога да не сте прецакани препоръчвам ви фирми Солария и Гинокардия.Скоро ще видите моята колекция от ушити гоблени

Е,ти пък,прецакани чак:)
Дано си промениш мнението,ако разгледаш и почетеш повече теми във форума,ще видиш че има и много други фирми,които са прекрасни:kissyou:

Чакаме колекцията:thumbup:

berko
22.09.2008, 14:46
здравейте
защо не мога да видя картините

kaktos456
18.11.2008, 01:12
:(всеки си шие понякога нещо което не му харесва как излиза аз в момента съм решила да довърша един такъв започнат от доста години и все не ми харесва дори му уших парво лицата та ако не си личат да не го продължавам , но съм инат и ще го довърша някога :kissyou:

ninfil
18.11.2008, 09:22
Не съм много съгласна за Гинокардия-вмомента шия "Силата на вярата" на тази фирма и мога да ви кажа,че такова грозно лице не съм виждала. Ще го снимам тези дни като го довърша и ще ви го покажа. А на всичкото отгоре е за подарък на зет ми-дано той си го хареса,че такъв мерак му е. Така че прехвалените фирми не винаги дават очакваното качество. Виж за единични бодове-липсват много такива,не е труден гоблена,ама.. Забравих да допълня,че косата на картинката е кестенява с нещо зеленикаво-сребристо,а при мен става кафяво със синьо-смехория за сега.

Tooth
23.11.2008, 03:41
Мога да кажа ,че съм имала проблеми с готови комплектовки ,а не с схемите от форума.Когато купуваш готов гоблен, започваш да шиеш без да се замисляш.Когато шия по схеми от форума и събера конците по ключа аз ги сравнявам и налагам по схемата и съответно с картината.Ако нещо не ми харесва сменям преди да съм започнала ,а по някой път и по време на шиене.По добре да загубя един два дни докато напасна всичко отколкото няколко месеца или дни докато го шия без желание.Например ако трябва да шия небе събирам конците по знаците ,налагам ги и гледам дали ще се получи това което е на картината.Ако няма същият ефект сменям.Тези схеми на които ключът е написан или дописан ръчно са доста по- сигурни и сполучливи.Лично мое мнение.Конкретно на мен много ми допада да шия нещо, което съм харесала и го няма в всеки един магазин за гоблени.Увлякох се....................:kissyou:

Marinera
11.08.2009, 17:12
Според мен тези "неудачни" схеми са правени с програма от типа на Pattern Maker, затова има толкова единични пръснати бодове. Който ги е правил, не си е направил труда после да ги дооправи и направо ги е пуснал в нета. Наистина трябва да се внимава.

veselkoto
17.11.2009, 15:19
Ето и моето разочарование.Гоблена които уших е комплектовка на някаква софийска фирма.:(

Ata, понеже си разочарована, да ти покажа и моят такъв гоблен, прилича на твоя цветово, но има доста разлики като се загледаш в детайлите.
Само че аз за разлика от теб си го харесвам. Комплектовката беше на някаква незнайна фирма, конците помня бяха много тънки, идея си нямам какви. Това беше вторият ушит от мен гоблен (първия сериозен, така да се каже). Но според мен не се получи зле. Особено като се има предвид, че съм го виждала в какви ли не цветови гами, зелени, бежави. А картинката която си показала, за мен лично е по-лош вариант, от това което ти се е получило. Зависи на какво си се надявала в началото!

qni
25.11.2009, 15:43
Момичета показвам ви едно разочарование ,комплектовка на Милена стил
http://i039.radikal.ru/0911/88/803a447060aft.jpg (http://radikal.ru/F/i039.radikal.ru/0911/88/803a447060af.jpg.html)Вижда се неудачния кафяв цвят в краката ,който съм го избягвала и замествала в тялото.Също в половината коса имаше черен цвят ,а в останалата се наложи да прилагам лично творчество...

GILDA
25.11.2009, 17:53
Уау,не можеш ли да го разшиеш това на краката то изглежда сякаш е изгорена .Направо заслужават да им се обадиш ама когато си ной-ядосана
иначе нагоре ми харесва и лицето й е хубаво

Дейзи
27.11.2009, 22:45
Искам да покажа моят неуспех-ако някой е решил да шие този гоблен да има представа.Започнах го с голямо желание,но за съжаление резултата е далеч от картинката.Преобърнах конците от анхор в дмс-http://s11.radikal.ru/i184/0911/3f/2e2a6c3ebca7t.jpg (http://radikal.ru/F/s11.radikal.ru/i184/0911/3f/2e2a6c3ebca7.jpg.html)

mi6o
07.12.2009, 01:13
Мила,не го изоставяй! Моето скромно мнение е,че като ушиеш и другите цветове,ще изглежда по друг начин.Дори и да се различава от картинката ,в завършен вид ще стане хубав гоблен.Е,ти решаваш!Успех!!

rujanka
22.06.2010, 20:50
ако това, което си показала в поста е твоя гоблен, то той никак не е за пренебрегване. Аз винаги съм го харесвала,моля те не се отчайвай и продължявай.Става много добре, дори се вижда как крачето прозира.:clap:

delhina
20.10.2010, 20:04
Здравейте момичета!Ето,че дойде ред и аз да се оплача.Купих си оригинална комплектовка на Чарiвна мить (Украина) - комбинация с мъниста.Панамата беше ужасна,но тъй като това ми беше трети гоблен на тази фирма не предположих,че ще ми създаде проблеми.Както и да е избродирах всичко и остана ред за за мънистата и какво се установи - не се събират на панамата :(.Реших да ги шия на друга панама и да ги направя като апликация,но картинката от мъниста стана голяма спрямо гоблена и за капак не ми стигнаха мънистата от три цвята...Представяте ли си ,панамата не събира мънистата и освен това мънистата не стигат(сложили са много по малко,като например от единия цвят не ми стигат 50 броя).Направо ми се реве и се пукам от яд.Чудя се да пиша ли писмо на фирмата и какво ли ще стане ако напиша,язък ми за труда и нервите...

ечо
29.01.2011, 16:00
Здравейте ! Аз също бях в голямо затруднение...Шия гоблени от скоро и не знаех, че трябва да внимавам от кого купувам. Купих "Коне в реката" на снимката много ми хареса.Но като започнах да шия от началото до края все проблеми.Цветовете много бледи, като избелели...Във водата не забелязах нищо, но като стана крака на коня зелен открих ,че имам и друг проблем.Част от знаците и конците бяха разменени. Разшиване...После и друго конците се разпадаха още с вдяването... Не стига това ,ами и част от конците не ми стигнаха и то не от разпадащите се,а от другите ...Като отидох в магазина да си купя се оказа,че нито имат такива цветове, нито знаят от къде да си ги купя- въпреки че от там си купих гоблена!!!? На всичко отгоре ме обидиха,че кой знае как съм шила? С много труд го довърших и с помощ на мой съседки, които го бяха шили.Ако питате има ли нещо общо с истинския- няма.Но го довърших и го скрих на дъното на един скрин.Сега вече зная от къде да купувам... , а колкото до въпросния магазин на всички казвам, що за стока са..:(

akula
04.02.2011, 16:44
Аз пък винаги намирам огромна разлика в яркостта на цветовете на Милена стайл купувам си списанието редовно
схемите ги дават в анхор и дмс и понякога и в ариадна купувам си аз дмс-та шия и пак моето е по-бледо и по бозаво не толкова ярко и хубаво :(
сега съм си поръчала от списанието им направо окомплектовката - те са само един вид винаги - ариадна ли бяха ейййй хич не помня ама като ушия един ще споделя мнение

fanivarna
19.06.2011, 21:02
и аз да се включа първият ми гоблен замина направо в казана за боклук трите коня на водопой беше :D:D:D

poppy
14.03.2012, 16:27
усещане за топлина, горещо, горещо:http://goo.gl/ZLBtQ

fanle
17.03.2012, 10:30
Уау, най-горещите таблетка на картината, невероятно:http://is.gd/teSsaI

NIA
17.03.2012, 10:35
Уау, най-горещите таблетка на картината, невероятно:http://is.gd/teSsaI




fanle (http://goblenite.org/member.php?u=23946) :bong: