PDA

Покажи пълната версия : Колко хора сте запалили по гоблените?



leti_at
11.06.2007, 01:54
Хайде съфорумки и по-малко съфорумци да ви чуя...
Колко човека сте зарибили на тема гоблени? На мен ми тежат на съвестта няколко :). Но, пък сега ни е весело да споделяме общото си хоби. Тази тема ми хрумна, защото днес успях да агитирам ( след многогодишно опъване от нейна страна :) ) още една приятелка, която има много голяма нужда от бродиране (като вид психотерапия), даже с дъщеря ми й подарихме "Мелничката" на Милена стил, като за начало! Тя се беше хвърлила на една икона :), посъветвах я , да я остави поне за втори гоблен, за да не се откаже след първите няколко бода.
Щастлива съм, че успях да приобщя още един човек към нашата гилдия!

lari
11.06.2007, 09:18
Не мога да кажа, колко хора съм приобщила към това хоби, но не са малко. Преди всичко, всичките ми приятелки започнаха да шият и то по-амбицирано от мен. А и доста съседки не изостанаха от нас. А за първи гоблен моя приятелка уши Св. Георги и то с много старание. След него завърши Тайната вечеря за много кратък срок. Зависи кой какво го влече.:confused: :idea: :D

NIA
11.06.2007, 14:13
За съжаление това е най-слабото ми място - да агитирам някой да шие гоблени. Абсолютно без всякакъв успех каквито красоти да им показвам. Иначе харесват моите и се радват много ,ако им подаря .
Ако мога за утеха да си кажа,братовчедка ми започна да шие след като видя моите гоблени. Но дали аз съм я "зарибила" :confused: все пак не живеем в един град.

mimka
11.06.2007, 16:14
Аз сега уча моята племенница и съм доволна ,че започва с много желание, макар да е само на 12 :thumbup: г.В момента шие малко гобленче- пейзаж, но мисля ,че за начало е достатъчно.:clap: Желая и успех!!!!:kissyou:

katya
11.06.2007, 18:23
Поне 5-6 души и то без агитация.Просто нямало , кой да им покаже как се шие :party:

ming
11.06.2007, 19:18
Ot kakto 6ia gobleni sam u4ila samo 2 poznati :) Ednata taka i ne razbra kakvo da pravi i be6e obarkala totalno shemata :) sega mi e sme6no no togava triabva6e az da razplitam vsi4ko A drugoto momi4e uspia da u6ie edno malko goblen4e makar 4e sa6to obarka shemata No ako niakoi pak proiavi jelanie s udovolstvie 6te pomogna :)

mery_kostadinova
11.06.2007, 22:22
За сега никой, но малката ми дъшеря е на 3 годинки и когато аз шия, тя взема една кърпа, иска някой от моите конци и се прави че шие.:D
-Мамо, мамо, аз правя гоблен!:idea:

marji
11.06.2007, 22:59
Само през последните 1-2 месеца успях да запаля по гобленарството една млада колежка, а друга реши да довърши изоставен от доста години гоблен. Преди години предавах уроци по гобленарство и на две мои братовчедки, за които това също се превърна в хоби.:)

Radi
11.06.2007, 23:03
Аз също съм запалила приятелки да шият гоблени, но за сега голямото ми постижение е моята колежка Rascit0, която се запали по гоблените и даже става по-добра от мене, понеже започне ли гоблен довършва и тогава започва нов, а аз започва по няколко и после само довършвам започнатите.

qni
12.06.2007, 09:30
Да се отчета и аз:D -приятелката ми ,а покрай нея мъжът й проши и в момента уча една моя съседка.За сега толкова.:idea:

Rossko
12.06.2007, 09:40
За съжаление не мога да се похваля с успехи в тази област. Приятелките ми ме гледат странно всеки път като спомена думата "гоблен" и със смях ме питат "Ти още ли шиеш". Като че ли човек може да се откаже от тази мания.:D Една моя колежка изяви желание да и покажа как се шие гоблен /препоръчали са и го като терапия/ , но все още не си е избрала такъв и като гледам не кипи от нетърпение. :( Жалко , защото наистина имам огромно желание да и покажа.

vania.kaimska
12.06.2007, 17:24
На работата сме доста гобленарки и заедно запалихме една колежка,която сега спиране няма.А аз лично заразих сестра си и нейната снаха.:)

kameia
12.06.2007, 23:00
аз се опитах да науча една приятелка,но не успях.но маика ми се запали и сега се надпреварваме:D

zdrave
12.06.2007, 23:59
Около мен не се шие много, повечето ми приятелки мислят , че си губя времето, но все пак две опитаха и им хареса.Плашат се от размерите ,но за целта има и малки :idea: Сега ги наблюдавам едната се пристраши и подхвана по-големичък :idea:

sonya_t
16.06.2007, 23:57
Аз съм зарибила вече 4 приятелки. Последната е колежката ми, която така се запали, че шие трети, а четвъртия го подготвя да го започне.

valq_78
27.08.2007, 21:32
За сега никой, но малката ми дъшеря е на 3 годинки и когато аз шия, тя взема една кърпа, иска някой от моите конци и се прави че шие.:D
-Мамо, мамо, аз правя гоблен!:idea:И аз така.Моята е на пет и си има кутийка с панама,конци,ножичка и схема.Е все още само боцка някакви нейни си бодчета,но се надявам след някоя година да купим първото и гобленче:kissyou:

pepina
28.08.2007, 15:11
За съжаление не мога да се похваля с успехи в тази област. Приятелките ми ме гледат странно всеки път като спомена думата "гоблен" и със смях ме питат "Ти още ли шиеш". Като че ли човек може да се откаже от тази мания.:D Една моя колежка изяви желание да и покажа как се шие гоблен /препоръчали са и го като терапия/ , но все още не си е избрала такъв и като гледам не кипи от нетърпение. :( Жалко , защото наистина имам огромно желание да и покажа.

:loveglasses: Rossko и при мен е точно така .Всичките ми приятелки се чудят до кога ще си губя времето с това:(
Важното за мен е ,че семейството ми харесва нещата които шия , но не проявявят интерес да се научат.
Сестра ми ипита и каза ,че това не е за нея .Предпочита аз да и го ушия:D

rodich
12.10.2008, 22:24
Аз все още не съм подпалила никой, по-скоро тези, които са бродирали преди 5-10 год си възвръщат желанието. Два броя за сега.
Опитвам да науча дъщеря си. Преди 2 години направи това
http://rodich.multiply.com/photos/album/1/Handmade#20

Иначе, наистина хората не разбират какво уддоволстие е да се шие гоблен и мислят, че е занимание за баби или само цикат с език :D
A pри мен бродирането клони към медитация

ata
13.10.2008, 10:30
Две приятелки се запалиха,но...
Едната много хареса Циганката с китарата,която шиех тогава и си я купи.Уши 3-4 квадратчета и накрая след като завърших моята,уших и нейната...Другата започна Сикстинската мадона.Вече я шие 5та година:D.Но се справя добре и не се отказва.Миналата седмица отново я извади от гардероба:D:D

rositsa
18.05.2009, 16:03
Здравейте , съвсем нова съм във форума . Гоблените са ми хоби, от 24 г. шия без прекъсване имам над 100 ушити гоблена /колкото и не скромно да звучи/ ,малки големи и още по големи..........,участвала съм в много конкуси и съм печелила почти винаги пъвите места , по темата - над 25 човека съм запалили в.т.число едно момче......


rosicta_stefanova@abv.bg

springday
18.05.2009, 16:39
Не много, Кръстницата на децата ми, (след като много пъти ме е виждала с какъв интерс шия) се престраши да почне, след като години съм и казвала колко е хубаво - тя си мислеше, че е много трудно и няма да се справи. Сега всеки път като я попитам какво прави отговора е един и същ -... Шия!:gipsy:
Една приятелка скоро започнах да уча, прояви интерес и започнахме с една буквичка, след като я обърка няколко пъти се отказа, май не е за нея- няма търпение.:(
И скоро ще показвам на един мъж който е на 50 години, надявам се да стане един от нас, жена му го майтапи за това че иска да шие , а аз споря със нея да не му пречи на интересите. :greeneye:

atina
18.05.2009, 20:51
Аз запалих не много, но пък качествено. Може би са около шест-седем. Всички шият "яко" и не се отказват. :yes:

kalitka78
20.05.2009, 12:24
Ами то и аз да се похваля тогава. Научила съм 10-тина човека. От тях 5-6човека са заклети гобленари, към 3-ма са зарязали начинанията си, а има 2-ма които доста трудно схванаха, но последните и в началото не изявиха голямо желание и влечение. Така че, мисля, че то си е до човека дали го влече или не. Аз например се научих много бързо още в 6-ти клас и до ден днешен съм луда на тема гоблени. Просто искам да ушия всичко красиво. Някъде към 100 живота най-малко ми трябват:loveglasses: