PDA

Покажи пълната версия : ИЗЛОЖБА НА ГОБЛЕНИ



desi_stoeva
11.06.2007, 12:15
В събота редих изложба в Мраморната зала на Руския център. Залата не ми хареса никак, но направихме, каквото можахме.
Темата на изложбата е "Образът на жената в гоблени и приложение на шевицата в бита и облеклото. Открива се на 13 юни в 17:00 часа и ще е отворена до 16 юни /събота/. Аз ще съм дежурна в залата /заедно с още едно момиче/ в събота от 10 до 14 часа, така че, заедно с изложбата, ще можете да видите и мен!
Заповядайте! :kissyou:

flame
11.06.2007, 18:35
Правя темата като "Съобщение" за да се вижда винаги най-отгоре. :thumbup:

desi_stoeva
11.06.2007, 18:46
О, мерси много!
:kissyou:

skorpion
11.06.2007, 23:44
Успех на изложбата!Винаги съм искала да присъствам, когато хората, които са само симпатизанти на творчеството ни разглеждат бродерии, н.да видя и чуя как реагират, да надникна в очите им...За съжаление все се разминавам с подобна хубост, но следвашия път съм там!Отново пожелавам успех!

ming
12.06.2007, 13:44
Uspeh i ot men za izlojbata ! :)
A za tezi, koito niamat fizi4eska vazmojnost da posetiat izlojbata dali 6te ima snimki da ia vidim :)

desi_stoeva
12.06.2007, 14:42
Uspeh i ot men za izlojbata ! :)
A za tezi, koito niamat fizi4eska vazmojnost da posetiat izlojbata dali 6te ima snimki da ia vidim :)


Естествено, че ще пусна възможно най-много снимки! :idea:

ming
12.06.2007, 18:19
Yeeeeeee :loveglasses: 6te 4akam s netarpenie O6te vednaj mnogo uspeh ! :) :thumbup:

pollina
12.06.2007, 19:56
:goodnews: Gelaia ogromen uspex na tova prekrasno na4inanie!Sagaliavam,4e niama da moga da posetia izlogbata,no 6te 4akam da vidia snimki s netarpenie!:thumbup:

vania.kaimska
12.06.2007, 21:59
:clap: :clap: .Как искам само да посетя една такава изложба.Сигурно с часове няма да изляза:)

lucy
13.06.2007, 00:44
:kissyou: Аз пък ще дойда! В събота , следобед, ще ми бъде приятно да се запознаем! Нали говорим за Руския център на "Шипка" ? :confused:

TDK
13.06.2007, 11:11
Благодаря за информацията!
Нали е на "Шипка"?
Още днес след работа ще мина.

desi_stoeva
13.06.2007, 11:59
Да, Руският център на ул "Шипка", Мраморната зала, надясно от централния вход. Може да питате на "Информация".
Да ви кажа само, че официалното закриване е в събота, в 14 часа, но и след това вероятно ще бъдем там, защото май ще има някакъв вътрешен конкурс.
Ще се радвам да се видя с вас!

dinko
13.06.2007, 15:15
Здравейте,
Вчера получих лично покана от госпожа Росица Бакалова, но за съжаление няма да мога да присъствам на откриването :(

Но в събота задължително ще посетя изложбата. Мисля и да поцъкам малко с фотоапарата :)

marji
13.06.2007, 17:19
Чудесна идея! Надявам се, че всички, които няма да можем да посетим тази изложба, ще се радваме да разгледаме поне на снимки красотите!:clap: :clap:

TDK
13.06.2007, 20:53
Отидох на изложбата!
Но за жалост пристигнах на откриването, което продължи много дълго.:cry:
Успях да разгледам само от птичи поглед.
Ще се наложи да отида пак!

maleks
14.06.2007, 09:04
Здравейте,
Вчера получих лично покана от госпожа Росица Бакалова, но за съжаление няма да мога да присъствам на откриването :(

Но в събота задължително ще посетя изложбата. Мисля и да поцъкам малко с фотоапарата :)
Много хубава идея.Нека и ние да станем съпричастни.

nina55
14.06.2007, 19:32
Здравейте, преди малко посетих тази изложба и съм страшно разочарована от видяното . Първо ,незнам като се организира таково нещо защо не се съобщава преди това ,за да може повече хора да донесат гоблени . Там имаше не повече от 30 гоблена, който сигурно са шити преди 100 г. Бях взела и фотоапарат за да снимам ,но уви нямаше нищо ново.Преди време една съфорумка беше показала изложба в Полша и само от снимките разбрах колко добре са се справили организаторите., а тука няма нищо таково. Аз съм жена на възраст и харесвам съвременните дизайнери, но там имаше само лелки на преклонна възраст и гоблени и карета от тяхната младост. На тези който искат да посетят изложбата, но нямат възножност ще кажа -не съжалявайте . kissyou: :kissyou: :kissyou:

TDK
14.06.2007, 20:50
Нина, присъединявам се към теб.
А аз и вчера и днес ходих!
Нищо особено.:cry:
Това, което видях - гоблените от моята младост- що се отнася до гоблените.
Иначе много карета - много хубави наистина! Но и по-хубави съм виждал а при Александър Невски.

dinko
16.06.2007, 16:27
Здравейте,

Днес присъствах на награждаването и закриването на изложбата. Всичко премина с много усмивки и аплодисменти :clap:.

Прикачвам малко от снимките, които успях да направя. Останалите можете да намерите на този адрес: http://www.goblenar.com/izlojba_16_06_2007/

До колкото разбрах догодина изложбата ще има кръгла годишнина.
Пожелавам още много такива изложби на организаторите.

:)

lucy
18.06.2007, 12:09
Аз съм леко объркана ...:confused:
Какво не харесахте на изложбата, незнам ...
Жалко само, че аз попаднах в залата точно когато се държаха речи и течеше награждаване и ми беше неудобно да се разхождам свободно, но видях красиви неща ... Особено се впечатлих от една работа на една жена от Плевен, която беше направила 3 от "златните момичета" както ние ги наричаме тук във форума, но ги беше направила заедно с една златна роза на черна панама и се казваха "Статуи" или нещо подобно ... Иначе сте прави, че всички представени модели сме ги виждали, но аз лично - само на картинки и ми беше любопитно да ги видя как изглеждат ушити. Може би сте очаквали да има повече авторски разработки, но освен портрета на Катя Дафовска аз друго не видях. И все пак ми хареса изложбата! Сигурно защото ми е първата, но не мога да не се възхитя поне на труда на жените ...
Следващия път организаторите да кажат по-отрано, за да има повече участници !:kissyou:

desi_stoeva
18.06.2007, 18:08
Люси, Динко, защо не ми се обадихте, да се видим? :(

Тези дни аз също ще кача много снимки.

lucy
19.06.2007, 12:48
:D Ами аз вече обясних неловката ситуация , в която попаднах ... :D Въпреки че тайната ми цел беше точно да се запознаем с хора от форума, но не би! Токчетата ми така тракаха по мрамора, една жена се мъчеше да говори високо, а отзад я апострофираха, че не се чува, абе купон ... Едва успях да разгледам стеничката до стълбите и да хвърля един поглед на отсрещната стена ! Но много ми хареса това, което видях :kissyou: Чудесна работа сте свършили! :clap: :clap:

desi_stoeva
19.06.2007, 18:30
:D Ами аз вече обясних неловката ситуация , в която попаднах ... :D Въпреки че тайната ми цел беше точно да се запознаем с хора от форума, но не би!



Ами да вземем да си направим една среща тогава! :idea:

IgDe
19.06.2007, 21:19
Присъединявам се към предложението!

dinko
20.06.2007, 12:46
Аз бях там по време на награждаването и просто нямаше как :)

А ти може би беше момичето, което подаваше наградите
:rainbow:

desi_stoeva
21.06.2007, 19:08
:D

Не, момичето с опашката, ако нея имаш предвид, се казва Тони.
Аз обикалях напред - назад, защото ми беше много горещо. Доста дълго се застоях при рояла.
После наливах шампанско.
Ти да не би да беше този, за когото не стигна почерпката? :D

dinko
21.06.2007, 23:01
Този, който не стигна до почерпката :wine:

Измъкнах се малко преди това :p

anito11
22.06.2007, 18:38
Наистина гоблените не са чак толкова много, но има и нови неща. Аз лично приветствам идеята за организиране на такава изложба - това е доста смело и неблагодарно начинание /винаги недоволните са повече/. Разгледах с удоволствие снимките - пожелавам догодина повече модели и повече гобленари!

anito11
22.06.2007, 18:41
Деси, как да те позная на снимките?

desi_stoeva
22.06.2007, 18:50
Тук се виждам малко. Отзад, до статива с ризите, аз съм с черната тениска.

http://www.goblenar.com/izlojba_16_06_2007/DSC00500.JPG

anito11
22.06.2007, 19:01
С пожелания следващия път да си най-отпред сред наградените!!!!

desi_stoeva
25.06.2007, 13:28
:D
Мерси за пожеланията, но не обичам да участвам в такива конкурси.