PDA

Покажи пълната версия : "Бананов Наполеон"



angelcheto_kiss
29.10.2005, 15:24
БАНАНОВ НАПОЛЕОН :flower:

Списък на необходимите продукти:

3 листа кори за баница
30-40 г краве масло
30-40 г мед

за ваниловия крем:
300 мл прясно мляко
3 яйца
6 с. л. захар
1 1/2 с. л. нишесте
2 капки ванилова есенция (1 пакетче)

за карамелизираните банани:
2 банана
2-3 с. л. кафява захар
2-3 щипки канела
2-3 капка есенция ром (1 с. л. ром)



Начин на приготвяне:


1. За ваниловия крем яйцата и захарта се разбиват в купичка. Прибавя се нишестето и се бърка, докато сместа го поеме. Сипва се врялото прясно мляко и при непрекъснато бъркане се връща на котлона и се изчаква да кипне. Оттегля се от котлона, овкусява се с ванилията, разбърква се и се оставя да се охлади.


2. Корите за баница се разгъват върху плота. Разтопеното масло се разбърква с меда, докато се хомогенизират. С получената смес се намазва първата кора за баница. Покрива се с втора кора, отново се намазва със сместа, слага се трета кора и пак се намаслява.


3. Корите се прегъват на две, разрязват се на еднакви квадрати с големината на обикновена бисквита и се запичат около 10 минути при температура 180 градуса.


4. Бананите се нарязват на колелца, запържват се за 1-2 минути в сгорещеното масло, прибавя се захарта и се разбърква. Овкусява се с подправките, отново се разбърква и се отстранява от котлона.


5. При сервиране в чиния се поставя едно от изпечените квадратчета кора, намазва се с ваниловия крем, покрива се с пълнежа и отново се слагат кора и ванилов крем.

ПРИЯТЕЛИ, ОЧАКВАМ ВАШИТЕ МНЕНИЯ. ДА ВИ Е СЛАДКО! :coffee: :D :thumbup: [:]

darri
01.11.2005, 12:11
Ангелче, рецептата ти ме заинтригува, но искам да попитам нещо.При сервирането пишеш, че първо се слага кора после крем, пълнеж, пак кора и крем.Под пълнеж бананите ли да разбирам.А на самата снимка, която си показала ми се струва, че най-отгоре също има парченце банан.Ще съм ти благодарна за поясненията :lady:

Скарлет
01.11.2005, 15:04
Ангелче,изглежда страхотно.
Възможно ли е да се приготви с друг плод,защото не обичам банани,т.е.,организма ми не ги приема :?: :? :cry:

angelcheto_kiss
01.11.2005, 16:11
Zdraveite,
Darri otnosno palneja-da tova sa bananite,a shto se otnasia za parchenceto banan tova e po tvoa precenka.ne e zadaljitelno da se slagat parchenca-prosto e po originalno :lady:

Скарлет,zdravei mila,sajaliavam che organizma ti ne ponasia banani.Chestno da ti kaja nikoga ne sam go pravila s drugi plodove,no kakvo losho ima da se probvash.Spored men shte bade dobre,ako go napravis s nqkakav po mesest plod ta da ne se razteche.Pojelavam ti da namerish neshto p-odhodqshto za tova. :flower:

p.s. tova beshe ot men,ako imate oshte vaprosi pitaite,shte pomogna s kakvoto moga :!: :-|

Скарлет
01.11.2005, 18:31
Ще пробвам с круша.Тя също може да се карамелизира. :) :)
Тези дни ще пробвам и ще покажа резултата. [:]

Carina
01.11.2005, 20:17
Пък на мен по ми се иска да опитам от резултата, отколкото да го видя... :lady: [:]
Какви вкусотии има в тази тема...