PDA

Покажи пълната версия : Помощ, глезените ми оттичат много лошо.



skarlet_x
13.06.2007, 10:48
Момичета, помогнете ми със съвет или ми препоръчайте специалист при който да отида. От години вече имам този проблем с глезените подуват се много лошо и направо се сливат с прасците- ужасно е :( Обичам да ходя през лятото с поли, но повярвайте ми това ми е голям комплекс :cry: Вярно е, че напоследък повиших малко теглото си, но и преди това го имах този проблем. Почти всяка вечер си мажа краката с Лиотон 1000 нищо не помага. Дори вечер когато краката са ми в покой, сутрин когато стана пак е така. Виждала съм пухкави дами, но с прекрасни глезени, явно не се дължи на теглото.
Моля ви, помогнете ми :( :cry:

lari
13.06.2007, 12:55
Не се дължи на теглото , защото имам същия проблем, а теглото ми е под нормите.Дори сутрин са повече подпухнали.И аз мажа , но ползата е временна

Valja
13.06.2007, 13:13
По принцип за подутини: настъргани картофи се слагат на вестник и мястото се увива хубаво, отгоре - някакво парцалче и отгоре - найлон. Стои така около половин час. След около половин час се повтаря по същия начин. Може и да се потрети. Прави се всяка вечер.

Скарлет
13.06.2007, 13:28
skarlet_x, а споделила ли си това с лекар,защото според мен, би трябвало да има някяква причина за това подуване???

skarlet_x
13.06.2007, 13:40
Откровено да си призная не съм ходила на лекар, но явно ще се наложи. И аз си мисля, че може да е здравословен проблем.Това не се изтрайва вече. Но все пак реших да споделя тук. Благодаря на всички момичета, които ми писаха. :)

vania.kaimska
13.06.2007, 19:34
Непременно отиди на лекар.Аз имах същия проблем и се оказа,че е от възпалени бъбреци.Ако е от някое заболяване бъди сигурна,че никви мазила няма да ти помогнат.Трябва да се отстрани причината.

lari
13.06.2007, 22:31
Пли всички случаи е здравословен проблем. Моят си е от едно падане и няма спасение.Но на никого не го пожелавам.

itek
13.06.2007, 22:45
Опитай да поставяш краката в студена вода за известно време Аз скоро имах същия проблем. Оказа се, че е от прегряване,много ходене и неудобни обувки. Аз съм от Бургас и морската вода много ми помогна, за три дена се оправих.

skarlet_x
14.06.2007, 11:36
Момичета благодаря ви, че се отзовахте със съвети :)

wylchin
15.06.2007, 17:36
Подуването на краката най-често е вследствие на болно сърце, особено ако имаш и петна върху глезените. Отиди на кардиолог.

leti_at
23.06.2007, 02:15
Имам подобен проблем-при мен се оказаха вените( венозна недостатъчност, а не разширени вени!). Пих Флебодия, всяка сутрин по 1 хапче, имаше подобрение още при първата опаковка.Почти съм се стабилизирала от Детралекс обаче.Аз ходих на венозен хирург, който ми постави диагнозата, изписа ми тези лекарства( това е за начелен стадий), но най-ценното е, че ми даде супер прости препоръки, които всички можем да спазваме, ако ги знаем...
1. Носене наудобни обувки, никакви високи токчета, но не и равни, по-скоро с малък, тип мъжки ток;
2. Да избягвам прекалено стегнати дрехи;
3. При всяка възможност краката да се вдигат нависоко;
4. Вечер също да се спи с вдигнати крака(добра височина е едно сгънато родопско одеяло, под чаршафа), но краката да са вдигнати от коляното нататък.
5.Къпане с по- хладка вода, даже обливане на краката със студена.
6. Повече ходене.
7. Килограмите, естествено -надолу....
8.Ходенето във вода е прекрасен естествен масаж, но да се избягват слънчевите бани.
За друго сега не се сещам, лекарят ми каза, че мазането с Лиотон е "Бош лаф работа"-да не си давам парите..
Много ми беше гадно, защото не можех да шия, за седя на компютъра, защото краката ми висяха и отичаха..
А и ми препоръчаносене на специални ластични чорапи, скъпи са, ужасно неудобни-но ми помогнаха. Отиди на лекар, най- добре- да се види от какво е! Дано съм била полезна.

leti_at
23.06.2007, 02:21
Сега видях, че и ти си от Пловдив. Вземи си направление и отиди в УМБАЛ "св. Георги"-на Пещерско шосе. Само там в града има венозни хирурзи, аз съм страшно доволна от д-р Захариев, приема всеки понеделник от 12 часа долу в поликлиниката, много е човечен.

lucy
23.06.2007, 02:53
Тези от нас , които са карали лятна бременност по време на жегите знаят, че става същото! Ваня е права - дължи се на лошо функциониране на бъбреците и съответно вдигане на албумина, оттам и отоците . Баба ми , Бог да я прости, ми даваше да ям много чубрица и ми помагаше ... Опитай , преди да те наплашат с нещо докторите :greeneye:

lari
23.06.2007, 10:12
Много добър е също професор Анастасов. Ходила съм принего и съм доволна. Но при мен нещата са необратими , защото вените са много разширени. Съветите, които получих са същите. Освен това, той препоръча два месеца на пролет и два на есен да се пие Детралекс

wylchin
25.06.2007, 22:45
Ето една статия от вестник "Доктор":

skarlet_x
26.06.2007, 10:54
Ето една статия от вестник "Доктор":
Благодаря мила за полезната статия :kissyou: Отговорих си на много въпроси след като я прочетох. Задължително ще приложа билковите рецепти. С благодарност и към всички момичета, който се включиха със съвети и предложения :kissyou: :blueflow:

stelco
21.06.2008, 10:24
При мен се появи същия проблем на единия крак след раждането ,вече 6 години.Ако ходя повече и най-вече през лятото глезена ми е много отекъл,понякога дори обувката ме стяга.Опитвах с какво ли не -разни мазила ,но без ефект ,а от таблетките -страшно ме болеше стомах.Миналата пролет моето джипи ми
препоръча Флебодия -било нещо съвсем ново и много ефикасно.В началото не повярвах,защото се бях измъчила години да опитвам, но ефекта беше страхотен.Пия Флебодиа всяка сутрин ,когато започне да тупти или тежи крака, а от един месец постоянно заради жегите и нямам проблем,а и не ме боли стомах,за което най- много се притеснявах ,защото не закусвам

гарфийлд
23.06.2008, 18:23
Пуснали са едни гел кремове по аптеките, има за разширени вени и друг за ревматично-артритни болки и отоци. Ако някой прояви интерес ще му кажа името. Струва 5.25 лв, 250 мл в кутия. Доволна съм, с две намазвания събра отоците по краката на мъжа ми, е ще се наложат още мазания, но... Четох скоро, че подувания по краката се дължат и на венозна недостатъчност.:(:lookup:

lari
23.06.2008, 22:58
Галюшка, и аз го ползвам и съм много доволна.

гарфийлд
23.06.2008, 23:19
Стелко, пожелавам ти в най-кратки срокове тънки, изящни и здрави глезени.[:]:gipsy::greeneye:

гарфийлд
23.06.2008, 23:27
Лари, от колко време го ползваш? Например вчера (неделя) след две намазвания почти се бяха скрили. А работата на мъжа ми е на бюро и понеже го боли не става от стола, после в колата и хайде в кревата. Но въпреки това отоците бяха почти напълно изчезнали. Използвам случая и мястото да попитам някой дали има представа как мога да си закупя ВИПРОСАЛ. :bunny::confused:

гарфийлд
24.06.2008, 15:50
Моля ви, ако някой знае добър ревматолог в София или клиника нека ми пише. Само да не е клиниката по ревматология на ул. Урвич. Срещу 110 лв за прием, кръвни изследвания и рентген и почти 8 часа висене си тръгнахме силно огорчени, разочаровани и без рецепта на лекарства. Дали пък не ни имат за някакви досадници, които само се оплакват от силни болки и нямат търпение да киснат по 3-4 часа, а? Как мислите?:mad::evil::evil:

stelco
25.06.2008, 23:18
Пуснали са едни гел кремове по аптеките, има за разширени вени и друг за ревматично-артритни болки и отоци. Ако някой прояви интерес ще му кажа името. Струва 5.25 лв, 250 мл в кутия. Доволна съм, с две намазвания събра отоците по краката на мъжа ми, е ще се наложат още мазания, но... Четох скоро, че подувания по краката се дължат и на венозна недостатъчност.:(:lookup:
Аз също пробвах в началото различни кремове ,защото от харчетата ме болеше корем,но като спра да се мажа отново започваха да ме болят и отичат крака.Джипито ,което ми предложи Флебодиа ,каза че за да имам истинско облекчение трябва да пия хапчета,и това било най-ефикасното и ново в момента.

rosi_vesko
26.06.2008, 13:02
НА ВСЯКА ЦЕНА ОТИДИ НА ЛЕКАР.НЕ СЕ ОПИТВАЙ ДА СЕ ЛЕКУВАШ САМА-ОПАСНО Е!ИСКАЙ ОТ ЛИЧНИЯТ СИ ЛЕКАР НАПРАВЛЕНИЕ ЗА КРЪВ И УРИНА-АКО Е ЗДРАВОСЛОВЕН ПРОБЛЕМ ЩЕ СЕ ОТРАЗИ В РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ИЗСЛЕДВАНИЯТА!НЕ СЕ БАВИ .АЗ НЕ ГО НАПРАВИХ И СЕГА ГОРЧИВО СЪЖАЛЯВАМ!!!!!!!ПИШИ КАТО ИЗЛЯЗАТ РЕЗУЛТАТИТЕ-ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА ПОМОГНА!

гарфийлд
27.06.2008, 10:51
АБСОЛЮТНО И НАПЪЛНО поддържам мнението на Роси. Нямаш представа какви са последиците и ЗАГУБЕНОТО ВРЕМЕ. И аз си :uhhhh::uhhhh: и :cry:, защото си:nose:Пиши дали си отишла на лекар веднага!

rosi_vesko
27.06.2008, 12:07
АБСОЛЮТНО И НАПЪЛНО поддържам мнението на Роси. Нямаш представа какви са последиците и ЗАГУБЕНОТО ВРЕМЕ. И аз си :uhhhh::uhhhh: и :cry:, защото си:nose:Пиши дали си отишла на лекар веднага!

радвам се,че ме подкрепяш:clap:винаги съм готова да помогна с каквото мога

rosi_vesko
27.06.2008, 12:43
Пуснали са едни гел кремове по аптеките, има за разширени вени и друг за ревматично-артритни болки и отоци. Ако някой прояви интерес ще му кажа името. Струва 5.25 лв, 250 мл в кутия. Доволна съм, с две намазвания събра отоците по краката на мъжа ми, е ще се наложат още мазания, но... Четох скоро, че подувания по краката се дължат и на венозна недостатъчност.:(:lookup:

мога ли да попитам за името на това мазило?за подуванията на краката-причините могат да бъдат много!сърдечни,бъбречни,венозни.....много е неприятно!

stelco
28.06.2008, 22:09
Моля ви, ако някой знае добър ревматолог в София или клиника нека ми пише. Само да не е клиниката по ревматология на ул. Урвич. Срещу 110 лв за прием, кръвни изследвания и рентген и почти 8 часа висене си тръгнахме силно огорчени, разочаровани и без рецепта на лекарства. Дали пък не ни имат за някакви досадници, които само се оплакват от силни болки и нямат търпение да киснат по 3-4 часа, а? Как мислите?:mad::evil::evil:Незнам,защо търсиш ревматолог от София .Ако си в Пловдив или региона ,иди при д-р Горанов,той е шеф на ревматологията в окръжна болница,а,приема и всеки ден следобед в първа поликлиника на Понеделник пазара.Много е внимателен и си разбира от работата

гарфийлд
28.06.2008, 22:18
мога ли да попитам за името на това мазило?за подуванията на краката-причините могат да бъдат много!сърдечни,бъбречни,венозни.....много е неприятно!

Все пак не вярвам слепешката да си купиш такова мазило. Най-напред изясняваш произхода на болежката и тогава купуваш мазилото. Този гел е в няколко варианта, пише ги на етикетчето на кутията и съобразяваш с нуждите. Аз си купих само за ревматнични и артритни проблеми и отоци.Да ти кажа - докторите, при които ходим за помощ, понякога са с ледени буци в гърдите си. Почти шест месеца от нас се дерат мангизи и правят предложения за ненужни операции и инжекции за стотици левове. Да не говорим, че диагноза и назначено лечение няма. Гелът се казва Кройтенхоф или нещо подобно. Ако искаш повече подробности пиши на ЛС:kissyou::kissyou:

гарфийлд
29.06.2008, 10:27
Незнам,защо търсиш ревматолог от София .Ако си в Пловдив или региона ,иди при д-р Горанов,той е шеф на ревматологията в окръжна болница,а,приема и всеки ден следобед в първа поликлиника на Понеделник пазара.Много е внимателен и си разбира от работата

Благодаря ти за отговора и вниманието. Търся ревматолог от София, защото живея тук. Вчера наш близък ми даде името на професор от клиниката, за която не ща да чувам. Въпреки това,яд не яд, утре ще отида да запиша час за прием. :kissyou::D:D

stelco
30.06.2008, 20:01
Благодаря ти за отговора и вниманието. Търся ревматолог от София, защото живея тук. Вчера наш близък ми даде името на професор от клиниката, за която не ща да чувам. Въпреки това,яд не яд, утре ще отида да запиша час за прием. :kissyou::D:DПолучих личното съобщение,радвам се че съм помогнала.По начина ,по който описваше проблема при мъжа ти ,предположих че ще е от вените ,защото и моите оплаквания бяха същите.А аз съм опитала какви ли не лекарства за разширени вени и единственотот ,от което имам облекчение и виждам ефект за сега е Флебодиа.На мен ,когато ми го изписаха ми казаха,че е най-новото и съвременно лекарство за разширени вени-с много бърз ефект/разбирай облекчение/,и най- малко странични действия/практически до сега при мен нищо като странични действия не се е проявило от Флебодиа,защото от всички стари препарати имах някакви оплаквания/.Лятото вече ходя с къси поли и нямам комплекси ,че краката ми са отекли или вените в горещината ще изпъкнат/това страшно ме дразнеше преди и около3-4 години ходех само с панталони/

гарфийлд
04.08.2008, 22:48
Момичета, преди известно време споделих с вас, че краката на мъжа ми отичат. Много от вас се отзоваха коя с каквото може, за което - хиляди благодарности. Една от вас купи крем за отоци Кройтенхоф. извинявам се, не си спомням името й. Но ако тя прочете този постинг, моля на ЛС да ми отговори за ефекта на този крем. Приятна вечер на всички и сладки сънища! :sleepy::sleepy::sleepy:

tanevlas
14.02.2009, 21:19
Здравейте! И аз имам проблем с подуването на глезена на единия крак, но ме учудва защо мислите, че е възможно това да е проблем, свързан със сърдечно-дъбовата система, какво общо има?

гарфийлд
15.02.2009, 10:44
Дълги години сърцето на майка ми беше в абсолютна аритмия и много често глезените й се подуваха. Но ако не се подуват и двата ти глезена май не е сърдечен проблем. Най-разумно е да си направиш изследвания.
Това винаги е признак за нещо, на което трябва да обърнеш внимание.
Възможно е просто да задържаш течности в тъканите. :confused:Успех!

stelco
15.02.2009, 17:00
Здравейте! И аз имам проблем с подуването на глезена на единия крак, но ме учудва защо мислите, че е възможно това да е проблем, свързан със сърдечно-дъбовата система, какво общо има?

Здравейте,ако проблема е само на единия крак ,100% мога да кажа ,че не е от сърцето ,а от вените на крака.Аз го имах ,абсолютно същия проблем и бях пила какво ли не.Преди известно време ми изписаха Флебодиа и си мислех,че е пак е поредното лекарство без ефект, но се оказа ,че не е така.Вземам Флебодиа по 1 таблетка всяка сутрин и проблеми с крака вече ги няма.Пробвай и ти и за няколко дни ще видиш ефект.

tanevlas
16.02.2009, 18:16
Много благодаря на Гарфийлд и Стелко!!! Наистина само на единия крак ми е подуването, но е много упорито - вече четвърта година. Утре имам час за преглед във ВМА при съдов хирург, дано там да се изясни причината. Аз също съм на мнение, че е съдов проблема, защото пробвах с Детралекс и имах подобрение от него, не пълно, но определено имаше разлика. Въпроса е, че като спреш да пиеш хапчетата оттока пак си го има, т.е. трябва да има някакво по-трайно решение на проблема!

stelco
12.03.2009, 20:43
Много благодаря на Гарфийлд и Стелко!!! Наистина само на единия крак ми е подуването, но е много упорито - вече четвърта година. Утре имам час за преглед във ВМА при съдов хирург, дано там да се изясни причината. Аз също съм на мнение, че е съдов проблема, защото пробвах с Детралекс и имах подобрение от него, не пълно, но определено имаше разлика. Въпроса е, че като спреш да пиеш хапчетата оттока пак си го има, т.е. трябва да има някакво по-трайно решение на проблема!

Здравейте отново,какво стана със съдовия хирург,как е крака ти?

tanevlas
13.03.2009, 13:42
Благодаря за интереса и извинявайте, че не съм писала след това. На прегледа доц. Гиров ми постави диагноза "лимфедем", т.е. слабост на лимфната система. Изписа ми ендотелон 2 пъти дневно, ластични чорапи и ми препоръча да карам колело, масаж и да плувам. Все хубави неща ... Започнах да гия ендотелона, имаше ефект от него, но отскоро започнах да правя някакви панически атаки и съм спряла всякакво лечение, защото се притеснявам да не ми действат хапчетата зле.

гарфийлд
13.05.2009, 19:38
Приемате ли ме в клуба "Отекли глезени"? От четири седмици ме боли задната част на крака - от горе до долу, чак до външното кокалче. Май, че е възпаление на седалищния нерв. Сега виждам, че глезените и кокалчетата са отекли. Нямам спокоен ден.:crazy:

гарфийлд
13.05.2009, 19:42
Започнах да гия ендотелона, имаше ефект от него, но отскоро започнах да правя някакви панически атаки и съм спряла всякакво лечение, защото се притеснявам да не ми действат хапчетата зле.

На мъжа ми подействаха диуретично. Пи ги май цял месец, ефектът беше
отличен. Нямам наблюдения за други странични действия:idea:

ebn
13.05.2009, 19:59
Приемате ли ме в клуба "Отекли глезени"? От четири седмици ме боли задната част на крака - от горе до долу, чак до външното кокалче. Май, че е възпаление на седалищния нерв. Сега виждам, че глезените и кокалчетата са отекли. Нямам спокоен ден.:crazy:

Отиваш на невролог, изписват ти куп хапчета и пиеш.Но трябва да имаш здрав стомах.И аз имах подобен проблем, само че бедрения нерв се беше възпалил. искай да ти направят изследване как работят нервите по краката и там излиза причината.

гарфийлд
14.05.2009, 14:12
ebn, благодаря ти за отговора. Днес съм несравнимо по-добре. Но отоците са вече от сутринта. Иначе се появяваха чак следобяд. Сега съм си сварила ленено семе от една рецепта от книгата на "Лечител" и ще опитам, да видим какво ще стане. Като знам каква отврат е отварата от ленено семе...:!::!::!:

гарфийлд
19.05.2009, 13:22
Втора седмица пия отварата от ленено семе, изобщо не е гадна. Тази сутрин нямам отоци, а и предишната седмица бяха значително по-малки и се появяваха чак вечерта. Добра е тази рецепта. Много добре ми повлияха и баните с хладка вода.

Кацарска
15.06.2009, 21:45
Много ви моля напишете каква е пропорцията на отварата от ленено семе,иначе съм доволна от мазилото от див кестен и лозови листа от кремовете за отоци на краката.

гарфийлд
16.06.2009, 09:50
Много ви моля напишете каква е пропорцията на отварата от ленено семе.


4 чаени лъжички ленено семе се варят в 1 л вода 10-15 минути. Сваля се от огъня и съдът се похлупва. Кисне на топло място 1 час. Може и да не се прецежда и за вкус да се добави лимонов сок или някакъв друг плодов сок. Отварата се пие по половин чаша през 2 часа 6-8 пъти на ден.

Рецептата е от книгата на "Лечител". Правих я, останах доволна. Отварата е съвършено безвкусна, така че може и да не се подправя със плодов сок. Няма вид на раздрусано гадно желе. Действа и леко слабително. Сега пия билковия чай на Ламбрев, който се продава в аптеките. И от него съм много доволна. Освен че ликвидира отоците глезените и краката ми са трайно подобрени. Правя и гимнастика на стъпалата като правя 10 крачки на пръсти, 10 крачки на пети и още толкова с външните и вътрешни ръбове на стъпалата. След това въртеливи движения напред-назад и наляво-надясно пак по 10 пъти.
Успех! :goodnews:

ivelina70
05.08.2009, 18:58
Аз също имам същия проблем.На мен ми казаха че имам линфен застой и също пия флебодия за сега не виждам подобрение и пия също и по 2 хапчета за уриниране.Имам също и рана на десния крак от 1 год.и чак сега започна да се затваря.Но има също и други здравословни проблеми пак с краката.Благодаря за споделените мнения и препоръки.

dvebrezi
11.11.2009, 20:41
О тоците по краката се дължат обикновено на проблеми с черния дроб.Добре е да го прочистите.Много добре това става със сок от червено цвекло.Започва се с малки количества по 30 г смесен с моркови и ябълки.:kissyou:

ivelina70
23.11.2009, 22:07
О тоците по краката се дължат обикновено на проблеми с черния дроб.Добре е да го прочистите.Много добре това става със сок от червено цвекло.Започва се с малки количества по 30 г смесен с моркови и ябълки.:kissyou:

Минах тази година на ТЕЛК но не са ми изследвали черния дроб само ми казаха че не е подут и нямам оплаквания.Слава Бога никога не съм имала.Нехаресвам червеното цвекло нямали друга рецепта.Моля да буда извинена.

гарфийлд
24.11.2009, 09:07
Ивелина, щом се отнася за здравето се налага да затвориш очи. Пресните сокове от моркови и червено цвекло се пият 1-2 часа след изцеждането им като се държат в хладилник. Никога веднага след приготвянето им! Дори и да нямаш проблеми с черния дроб не е лошо да го попрочистиш. Може да приемаш червено цвекло на салата - сварено, със сол, олио или зехтин и лимонов сок. Но тогава ефектът му ще е по-слаб. ;)

mimchi_75
24.11.2009, 11:37
здравейте на всички,оттоци се получават от различни заболявания,не я плашете .Трябва да се отиде при личния ,той ще ти пусне изследвания и от тях ще прецени на какъв специалист да те изпрати, но не се бави трябва да отидеш възможно най- скоро.УСПЕХ

fantaziq
24.11.2009, 11:48
Ивелина,прочетох,че имаш незарастваща рана на крака.Исках да те попитам да не би да имаш диабет или претърпяла ли си някаква степен на инсулт?И какво ти казват лекарите по този проблем?

dvebrezi
24.11.2009, 19:54
Искам да поясня,няма нищо плашешто ,че казвам да се прочисти черния дроб.Не е необходимо да се появи заболяване за да се направи това.Просто през него преминава цялата храна и когато е претоварен се появяват и такива неща като отоци.Трябва известно време да се приема по-лека храна.Соковете са подходящи за това-хем хранят и почистват.
На твое место бех направила пълна ревизия на хранителните си навици.
Това само ще подпомогне организма и ще му даде възможност да се справи сам.
А за какво заболяване си на ТЕЛК?:goodnews:

mladenof
25.11.2009, 15:31
Искам да помоля, ако може да напишете за сока от червено цвекло моркови и ябълки-в какви пропорции се приготвя ,колко пъти на ден се пие и колко време да се пие .Чувала съм ,,че червеното цвекло е много полезно ,но не знам как да го приготвя Благодаря предварително !!:kissyou:

dvebrezi
25.11.2009, 18:55
С удоволствие ще ти кажа.В момента и аз пия сутрин вместо закуска.
Правя сок от моркови и цвекло 3:1 Понякога добавям ябълка или киви.
Правя си малка чаша сок.Важно е да не се започва с голямо количество червено цвекло,защото в стомаха настъпва буря,аз без да искам го установих и сега карам внимателно.Внимание,червеното цвекло боядисва!
Получава се много вкусен сок.Подобрява стомашната дейност ,помага при запек изобщо прочиства и кожата на лицето се избистря.Помага и при високо кръвно.:kissyou:

mladenof
25.11.2009, 21:30
Благодаря .От утре започвам.До сега съм правила само салата от него.:kissyou:

dvebrezi
26.11.2009, 10:30
Добре е да пиеш един месец от сока.Успех!:kissyou:

dvebrezi
26.11.2009, 20:42
За тези,които не обичат цвекло има рецептад тиква при отоци-може да погледнеш тази връзка
http://bilkizazdrave.blogspot.com/2009/11/blog-post_26.html

ivelina70
28.02.2010, 20:13
Благодаря на всички ви.Бях на телк защото имам коксартроза на тазобедрените стави и денцифален синдром и ме пенсионираха с 66%.имам рана на десния крак доло зачервена и ми казаха че имам линфен застой и нося еластични чорапи и съм малко по добре позатвориха се раните и имам от доста време корички но си седят така не се махат.

neonila
29.05.2010, 08:48
Здравейте момичета...бих искала и аз да се включа по темата, тъй като имам проблем с разширените вени...въпросът ми е към тези, които са приемали Флебодия...как трябва да се пият таблетките, непрекъснато или с почивки...?т.е. каква е схемата на приложение при разширени вени...

гарфийлд
29.05.2010, 10:36
http://www.framar.bg/%D1%84%D0%BB%D0%B5%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB.-600-%D0%BC%D0%B3.-30-pid30004467.html ;)

Все пак питай лекар. Мъжът ми ги пи по горната схема.

ivelina70
02.06.2010, 17:18
На мен ми казаха да ги пия само лятото защото е топло а горещото не е за вените.но при мен беше само заради раните аз нямам разширени вени,но въпреки това сега пия диокет и съм доволна.питай за него и го почвай.цена 24лв.колкото и флебодията.кисни си краката всяка вечер в солена хладка вода даже ако можеш в кофа за да се обливат повече.ако имаш рани недей. http://www.onclinic-bg.com/wounds.html?utm_source=EasyAds&utm_medium=http://max2.tv&utm_content=DisplayAd&utm_campaign=Premium влез тук и питай то е в софия.до колкото чух има и нагрефки,но като захладнее.УСПЕХ. http://www.framar.bg/%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BA%D0%B5%D1%82-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB.-600-%D0%BC%D0%B3.-30-pid30015101.htmlQQdioketQQ%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BA %D0%B5%D1%82

ivelina70
15.11.2010, 19:41
Някой да е пил тази хималайска сол.Нека да си каже мнението. http://www.google.bg/search?q=%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B 9%D1%81%D0%BA%D0%B0+%D1%81%D0%BE%D0%BB&channel=linkdoctor

гарфийлд
16.11.2010, 00:36
http://www.emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=472

Поразрови се тук, цяла съкровищница е:)

ivelina70
14.01.2011, 22:17
Някой да е използвал такъв масажор нека да си каже мнението.Искам да си го купя а незнам дали си струва.Приемам предложения.Краката ми отичат,но нямам разширени вени.Тъй като водя по заседнал живот трябва да си правя масажи на краката.http://www.pazaruvaj.com/uredi-za-masazh-c3188/casada/tappymed-p43500307/

sneja56
29.05.2011, 23:00
Момичета и аз имам този проблем но с 2-та крака жасно е След 2 дни съм на съдов хирург

Slavyani
07.06.2011, 13:35
http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=120019
много е ефикасен, веднага след намазването усещаш как ти охлажа краката и отпуска мускулите. Пробвайте