PDA

Покажи пълната версия : Разшитени капиляри по лицето



rostso
20.06.2007, 17:14
Здравейте!

Имам един проблем, който доста ме комплексира - кожата ми е много бяла, тънка и чувствителна. В резултат на това имам разширени капиляри на носа и бузите и винаги съм зачервена..... Направо отвратително!

Моля ви да ме посъветвате за някакви кремове или процедури, които биха могли да свият тези капилярчета, а ако изчезнат ще е идеално!

caterina
12.07.2007, 16:46
Пробвай един продукт от каталога на Ейвън - от серията Anew - "лазерна някаква си там терапия (обяснявам ти като бабичка от реклама :D )" купих си го преди време и за краткото време, когато го ползвах имаше видим ефект... обаче изпуснах опаковката на плочките и ... после ми досвидя да купувам пак ... обаче действа да знаеш ... поне на мен :idea:

galia69
12.07.2007, 20:21
Гледах в книжката на AVON такъв крем но е за разширени вени и капиляри на краката струва 28 лева за 100мл но не видях за лице такъв
.Аз имам същия проблем като rostso много е неприятен :(

Скарлет
12.07.2007, 21:40
Всеки крем действа различно при различните типове кожа.Аз бих ви посъветвала да се допитате или до дерматолог или да поискате съвет от "стара"(имам предвид опитна) козметичка.

Моя приятелка също има този проблем и чесно да ви кажа,какво ли не е ползвала,но все си е със зачервени бузки.....:smokin:

caterina
12.07.2007, 23:34
не е крем, а една течност в порцеланова епруветка - бяла - от същата серия е... май в тази книжка е в промоция, но подробности ще кажа утре, като ми попадне книжката

rostso
13.07.2007, 14:07
Благодаря ви!

Тази течност на AVON съм я гледала и бях се навила да си я купя, макар, че е много скъпа... към 18 лева когато е с намаление...... но ми се видя много малко количество... реших, че трябва да купя поне 2-3 за 1 месец...... скъпичко за нещо, което не знам дали ще има ефект.....

Една опаковка е 15мл. Някои има ли идея за колко време ще стигне.... и има ли поразителен ефект за около месец?

rostso
13.07.2007, 14:12
Има и друга възможност - лазерна терапия...... НО!!!!! Аз имам две операции с лазер(на сливиците и на шийката на матката) и съм безкрайно недоволна... и двата пъти ме изгориха много зверски.... за втората се наложи и втори път да ме оперират, защото са ме изгорили много на дълбоко раната не е успяла да се покрие с епителни клетки, та точхо преди 2 седмици се наложи втора операция.... с нож по старият начин..

За това бих посъветвала всички - НИКАКВИ операзии с лазери!!!!!

Представяте ли си какво може да направят с лицето ми......

caterina
13.07.2007, 16:03
В последната книжка на Ейвън тази течност се подвизава като "Серум за лице против спукани капиляри Аnew Clinical Лазер". На върха на епруветката има едно метално топче, чрез което става намазването и ми се струва, че е икономично... проблемът при мен бее, че го счупих и така ... обаче капилярите се поскриха видимо

galia69
13.07.2007, 18:33
Днес проверих в последната книжка го има на промоция е и струва 10.90 :clap: сериозно мисля да си го закупя ако наистина ще има ефект :confused:

noar
13.07.2007, 19:32
Галя,недей забравя,че това е само козметика а не лечебен продукт.И аз имам такива спукани капиляри по лицето си ,но никога не съм правила нещо да ги махна.Когато ми се налага да излизам някъде по-специално, си слагам фон-дьо тен .Може би наистина трябва да попиташ дарматолог или козметик ,ако искаш да се отървеш от това по лицето си.

alunagalia
13.07.2007, 19:45
Az vi preporacvam da probvate s krem za razwireni veni ili za:idea: hemoroidi. Vnimatelno cetete opatvaneto i dalece ot ocite. efekta e siguren!

rostso
15.07.2007, 14:01
Carerina, ефекта от тази течност траен ли е или като го спреш се появяват отново?

Напоследък си правя маска за лице с хума, но вместо да я разредя с вода я разреждам с прасно мляко..... направих го 4-5 пъти през един ден и сякаш започна да има ефект (и излиза много евтино), но ми се изсипаха 1000 проблема и забравих да го правя.. сега пак ще започна и то по-продължително време, ще си купя и тази течност на AVON...... Една приятелка имаше същият проблем... Но сега лицето и е идеално... Каза, че се е справила с някакъв крем "Ruboril"(30 лева) и при всяко излизане навън се е мазала с крем със слънцезащитен фактор поне 50..... Но това ставало за месеци..... и голямо клепане падало - непрекъснато трябва да се мажеш с единия крем... чакаш да попие и мажеш втория......

caterina
16.07.2007, 17:25
Каквото и да си говорим, няма магически продукти - всяко нещо иска постоянство и търпение ... за съжаление. Пък и може ли човек да е сигурен, че даден продукт ще действа на него, ако не провери... или пък дали ще попадне на достатъчно добър дерматолог :(

mishutka
02.10.2007, 17:00
Специално за разширени капиляри на лицето има серия Розелиан на френската марка Uriage, това е медицинска козметика и е много ефективна.

rostso
02.10.2007, 17:24
А продуктите на Uriage могат ли лесно да се намерят по аптеките.... Да знаеш в София от къде мога да си ги купя?

Вчера говорих с дерматолог (не за първи път).... Винаги ми казват едно и също - няма лечение с кремове, а само с ток или лазер. Но ме е страх да не ме обезобразят, тъй като кожата ми е изключително чувствителна.

А иначе - проблема не е само в червените бузи. Те се преживятат, хората даже руж си слагат. Неприятното е, че носа ми е червен.... Това вече си е доста грозно......




Специално за разширени капиляри на лицето има серия Розелиан на френската марка Uriage, това е медицинска козметика и е много ефективна.

mishutka
02.10.2007, 20:31
Има ги по аптеките, но не във всички. Има ги в Кауфланд (и двата), Хит - Младост, аптеката на мол София, голямата аптека на Плиска (тази от страната на киното) и др. Ако те интересуват още, пиши на лични или мейл. Що се отнася до носа, най-вероятно имаш розацея, и то в степен, която се лекува и с медикаменти вътрешно, не само с медицинска козметика. Иначе тези продукти са много добри.

teotedi21
27.08.2009, 21:48
Това е розацея и проблема е дерматологичен, а не козметичен. Така че, серията на Ейвън в случая не върши работа. По-скоро медицинската козметика, която е и лечебна, трябва да се приложи - на Биодерма - слънцезащитен с висок фактор и Дирозеал на Авон - лечебен.

kafqwoochka
03.09.2009, 01:57
Проблема,с т.н. дифузни капиляри,е стар и вечен.Има доста кремове на различни производителки ,Диросиал на фр.лаборатория Avene(произвдители на Клоран,Рене Фюртере и Галеник)на основата на термални води от извора Лукас има една добра цена,предполагам около 50-60 лв,вече.
Свиващо капилярите средство е вит.С,и в повечето такива кремове той участва под една или друга форма ,или са включени др.плодови киселини.Проблема обаче е в това,че хора с дифузни капиляри,показват и значително повишена чувствителност на кожата.
Може да пробвате,като си купите най обикновенни ампули вит .С от аптеката и вечер на почистено лице,да втриете няколко капки на проблемните участъци-така 2-3 пъти седмично.А другия вариант е да смесите с вечерния си крем 2-3 капки вит.С от ампулата и да го нанесете на лицето си.Не слагайте ампули в кремовете,защото могат да ги пресекат,пазете отворената ампула в хладилник,запушена с памучно тампонче.
Ако проблема е розацея,основно се появява след 35-40 годишнина при жените,бих ви посъветвала да се консултирате професионално с дерматолог.