PDA

Покажи пълната версия : Проблем при разпечатването



anna77
31.10.2005, 13:45
Имам мейл в "дир.бг". Получих схема на малък гоблен "Дева Мария", където много го исках. Файлът е в разширение "jpg" и се отваря без проблем, но не мога да го разпечатам целия. Като му дам "принт" ми го разпечатва дополовина а ми изписва, че е само една единствена страница. Не знам нито откъде да го намаля евентуално, нито как да го прекопирам на друго място и пак да пробвам. :?

С две думи - имам схема, но не излиза цялата на принтера. :( Какво да правя? :?

Благодаря ви предварително!

Ани

Lyubka
31.10.2005, 14:17
Аз ги разпечатвам през Photoshop.
Използвам Print with Preview от File. Вижда се как е разположена снимката и размера й. Ако е по-голяма от листа, намалям процента.

Astrelaan
31.10.2005, 14:39
намалянето на схемата не мисля ,че е добро решение тъй като ще се затрудниш при разчитането и,когато шиеш.Има една функция при настройката на принтера ти,която позволява да принтираш една картинка примерно на 4 или повече листа,т.е я увеличава съответно 4 или повече пъти.Някъде бях писала за това ,ама не помня къде.Бих могла да ти покажа как се настройва принтера,но моя е HP

Lyubka
03.11.2005, 10:50
Astrelaan, как да си настроя принтера. Моите също са НР - LazarJet 4M Plus, а другия color LazerJet 4600n?

Astrelaan
03.11.2005, 11:03
Lyubka,аз се опитах да обясня на Анна77,но така и не разбрах дали и помогнах или не.
Опитвайки се да не замърсявам форума с излишна информация не писах тук ,а в ЛС.Ако съм и помогнала,нямам нищо против да ти изпратя и на теб писмо с обяснение стъпка по стъпка.

lili
03.11.2005, 14:18
Здравей, мисля, че това не е излишна информация. Би ли го написала тук, ако не те затруднява?

anna77
03.11.2005, 16:18
За съжаление аз с моя принтер не можах да се оправя. :(

Но поне се научих как да си премествам снимките от личния и-мейл на компютъра. :idea:
Лошото е, че влизат в програма, в която не знам как се работи под името "Майкрософт Фото Едитор" или "Microsoft Photo Editor". :(
В повечето случаи когато разпечатам нещо или е много малко и не се виждат символите или е много размазано. :cry: С две думи абсурд е да се види какво да се ушие.

Като за капак имам проблеми и с Патерн Мейкъра и ще се гръмна :twisted:

Ако някой от по-знаещите не ми помогне да се науча да се оправям с тези програми, ще се принудя да ви моля да ми ги пращате схемите по пощата за моя сметка :!: :cry:

Astrelaan
03.11.2005, 22:29
А като натиснеш с десния бутон върху иконата на схемата-там ,в която папка е не ти ли се предлага избор да я отвориш и с някоя друга програма освен тези дето вероятно се се направили по подразбиране да отварят графични файлове? Ако не свали си ADCsee .
За Паттерн Макер бих могла да ти помогна,но не знам кой е проблема,освен това,че символите не се разпознават от принтера,но това май се случва често при Laser Jet 5L.
За другите програми според мен е по-добре да попиташ в съответните форуми за софтуер на дир,абв и алл.
Но ако приемаш съвета ми най -добре е някой лично да ти обясни как функционира принтера ти и ако е на английски се опитай да намериш някакво упътване на български.
Не е толкова трудно да се научиш,но трябва да търсиш инфо навсякъде.Аз така се научих даже и диска да си форматирам,да създавам ЛАН и какво ли още не.
Казано накратко не разчитай само на този форум тук,все пак е най-вече за гоблени.Но не се отказвай да търсиш.Пиши примерно в гоогле името на принтера си и оше някоя дума,примерно ,помощ,инфо/тези думи на кирилица/ и съм убедена,че доста страници с необходимата информация ще намериш

paky
04.11.2005, 09:22
За Паттерн Макер бих могла да ти помогна,но не знам кой е проблема,освен това,че символите не се разпознават от принтера,но това май се случва често при Laser Jet 5L.

При Laser Jet 5L решението е да се сменят символите, които принтера не разпознава с такива, които разпознава.

Меню: Palette -> Colors -> Symbols ти позволява да смениш шрифта на символите. От там си избираш шрифт, който принтера ти разпознава.
Малко объркано обяснявам, но дано ме разбереш. :?

pakpak
05.11.2005, 07:23
Ьз си разпечатмав схемите с Paint като не променям нищо; Програмата дама преценя на колко листа за я разпечата .
Start -accesories-Paint :yes: