PDA

Покажи пълната версия : МОЯТ "СЛАДЪК САЛАМ"



Скарлет
02.11.2005, 20:09
Ето заради това изкушение зарязвам всякакви диети и си хапвам чак до прималяване... :D :D :) :) [:] :cool: :D :D

Продукти:
2п чаени бисквити(има едни със сметана,много са хубави)
1п масло
1п сухо мляко
захар
какао на прах

За блата:
Натрошават се бисквитите.Сипва се в купичка 1/2ч.ч. вряла вода,прибавя се 1ч.л. какао и 1л захар.Сместа се разбърква и се добавя към бисквитите,НО НЕ ВСИЧКАТА.Налива се по малко,защото бисквите иначе ще станат много водни,може малко от водната смес да остане.Хубаво се омесват бисквитите да станат като тесто.

За крема:
Към сухото мляко се прибавя размекнатото масло,2с.л. захар и малко (няколко капки) топла вода,така,че да се получи крем,който се разстила,без да тече.

Върху разрязан найлонов или цилофанов лист се разстила първо бисквитения блат.Оформя се като правоъгълник с дебелина около 0,6-0,8мм.Отгоре се намазва крема от сухо мляко.Навива се на руло и се слага в хладилник.

ДА ВИ Е СЛАДКО!!!

Nadezhda
02.11.2005, 20:24
Ммм,това изглежда доста вкусно и утре смятам да го направя!
:yes: Скарлет,какво трябва да е сухото мляко:от това дето се слага в кафето или това дето го дават на бебетата :?

me4ta
02.11.2005, 20:34
:lady: exxxxxxx taka se opitvah da pazq dieti predi,a sega izobshto ne se opitvam..........zashtoto i nemoga.mnogo vkusotiiki pishete priqteli :!: :clap: :flower: :coffee: -to varvi s sladkia salam

lubopitko
02.11.2005, 20:44
Ох, този сладък салам ми напомня за детството... Майка ми много често го правеше и ми беше особено любим... :lady: :wink:

Скарлет
02.11.2005, 20:55
Сухото мляко е за сладкиши,попитах в магазина имат ли сухо мляко и те ми дадоха.На пакета пише СУХО МЛЯКО и отдолу има нарисувана торта.

Моята майка също много правеше от този салам,но аз си измислих и крема,че да е още по-сладичко......... :smokin: :cool: :) :) Пък после пак ще мрънкам,че съм се ошишкала............ :) :) :)