PDA

Покажи пълната версия : Относно конците



Скарлет
09.06.2005, 09:12
Бих искала да попитам следното:
Когато някой ви даде схема,откъде и как си намирате конци?Ако трябва да се купуват цели чилета,гоблена много се оскъпява. :?

Jovany
09.06.2005, 09:23
Аз например първо проверявам какво имам в наличност. След това отивам и си купувам останалите конци. Ако е малък модел с много цветове скъпичко излиза. Но ако е голям не най-малкото не даваш на куп доста пари.

mylli
09.06.2005, 09:50
Аз правя точно като Jovany първо проверявам какво имам в наличност :wink: и чак тогава отивам да купувам :) Случвало ми се е да ми излезе някое малко гобленче доста скъпичко, но пък след това имам в наличност още конци, просто поглеждам нещата от тази страна и готово :idea:

darri
09.06.2005, 11:15
Досега съм шила само готови комплекти с български конци.От руски сайт си изтеглих схема на гоблен с конци DMC.Малък, а с много цветове.Помолих една позната на магазин за гоблени да ми замени някои от цветовете с унгарските PUPPETS/нещо такова беше/ и само цветовете, които са включени в лицето ги оставих непроменени DMC,но наистина ако нямаш запаси в къщи излиза скъпичко.Би било добре да ги продаваха на метър.

Jovany
09.06.2005, 11:22
Аз точно по тази причина съм се хванал за DMC и само с тях си работя.

Renny
09.06.2005, 11:46
Аз точно по тази причина съм се хванал за DMC и само с тях си работя.

Az syshto. Skypichko e, no krajnia rezultat e pone 10 pyti po kachestven.

Temenuzhka
09.06.2005, 11:51
Вече навсякъде по магазините има и конци Анхор.Какво ви е мнението за тях,те са на цените на ДМЦ.Кои от двата вида предпочитате?Аз съм шила досега с бълг.конци,ДМЦ и Анхор.С унгарски не съм шила и нямам намерение.Всъщност ДМЦ и Анхор най-много ми харесват по същите причини както и на вас,но не мога да определя кой от двата вида да предпочета и да карам с него. :lady:

mylli
09.06.2005, 12:02
Аз пък нямам предпочитания в смисъл мога да шия със всичко, качеството на всички конци е добро. Шила съм и със пъпетс и анхор и дмс и любица и българското мулине. Но незнам защо май ми е най-приятно със дмс :wink:

Jovany
09.06.2005, 12:06
За мен са на кантар като качество. И двете марки са добри. Но съм се спрял на DMC защото по мое мнение повечето безплатни модели са конструирани с тях. :D
Ние българите нали винаги аванта търсим :D

Renny
09.06.2005, 12:25
e....nali ima tablica za preobryshtane DMC v Anchor i obratnoto, v nikoj ot sluchaite ne gubim :smokin:

Az predpochitam DMC pred Anchor. Zashto, shte dopisha kato se vyrna v kyshti, veche me e sram vse da pisha na latinica ot rabotata. :D

Jovany
09.06.2005, 14:41
Да така е но съвпадението не е 100% :smokin:

Renny
09.06.2005, 14:51
O, za tova si prav...niama kak da ima syvpadenie 100%.

Temenuzhka
09.06.2005, 14:56
Благодаря :) Това ,че не съвпадат 100% при преобразуване е фатално само за гоблените където се шият лица.При другите предполагам,че няма чак такъв проблем при разминаването. :lady:

Jovany
09.06.2005, 15:21
Ми не знам примерно при пейзажите дали има голямо значение но аз гледам да не правя такива комбинации. Ако е с Анхор модела и изкам да го изработя предпочитам да отида и да си купя конци

Скарлет
09.06.2005, 15:30
Много благодаря на всички ви за изчерпателните отговори. :yes:
Аз също си харесах доста гоблени от руските сайтове,обиколих всички магазини,които знам в Пловдив,но никъде не продават на метър.Явно в началото ще трябва да си накупя доста чилета,но за следващи гоблени вече ще имам някои в наличност и така...........
Попитах,защото досега съм шила само готови комплектовки. :lady:

Temenuzhka
09.06.2005, 20:14
Прав си Jovany,не бива да се рискува.Питах,понеже досега не ми се е случвало сама да си комплектовам гоблен.То една тоналност да промениш и гобленът вече не е същият. :?

Renny
09.06.2005, 20:48
То една тоналност да промениш и гобленът вече не е същият. :?

Да, така е...Но аз пък имам много схеми на Dimensions и все някога ще трябва да ползвам табличката за преобръщане Dimensions-DMC. Няма как :? Сигурна съм че ще има леко несъответствие между картинката показана на модела и това което ще излезе, но какво пък толкова, нали ще е *леко*, а и няма да смесвам типовете конци :)

Аз събирам конци DMC, на същия принцип като Mylli. За всеки пореден гоблен ми остават все по-малко за купуване защото имам запаси. Защо DMC а не Anchor...навремето се колебаех кое от двете да почна да събирам. Тогава бях в Германия и шиех нещо, наложи ми се да купя едно-две чилета, а там продават само Anchor. Когато отворих едното чиле, се оказа че е с 5 нишки вместо 6. Сега си представете моето "възроптание" срещу наглата безредица която на всичко отгоре се случва в държава с най-много ред (шегувам се) :D Мисля че и двата вида конци са равни по качество и яркост на цветовете, но все пак предпочитам DMC.

Смесване на DMC и Anhor - в никакъв случай. Шила съм оригинална комплектовка с DMC, не ми стигнаха конците и добавих възможно най-близкия вариант на Anhor. Огромна разлика в оттенъците.

Temenuzhka
09.06.2005, 21:53
:? в такъв случай ще се ориентирам към ДМЦ....не съм имала издънки с тях до момента,ще си ги събирам и аз отсега нататък :lady: благодаря ви на всички за мненията :idea:

mylli
09.06.2005, 21:55
Да Renny и при мен ще се получи един такъв момент със преобразуването Dimensions-DMC Вече съм си набелязала няколко моделчета, но .......определено малко ми е притеснено - все пак важен е крайният резултат. Надявам се само разликата да е незабележима :oops:

Temenuzhka
09.06.2005, 22:03
И аз има смъкнати схеми на Dimensions,но конците са с ДМЦ дадени,поне така излизат с програмата с която ги отварям :?:

mylli
09.06.2005, 22:13
да има и такива но който са им дадени DMC, но по принцип оригинал Dimensions си е със оригинални конци, само как прозвуча надявам се че ме разбра. и в тази ситуация се налага преобразуване

Renny
09.06.2005, 22:40
:yes: Да, има модели на Dimensions с DMC, има и такива със запазената им марка конци. Доколкото знам тези модели са само във вид на комплекти, не се продават отделно само като схеми. От там мисля че идва и разликата, онези които се предлагат и само като схеми, имат легенда с DMC.

успех с преобразуването, и аз някой ден ще стигна до там :)

Temenuzhka
10.06.2005, 00:12
А откъде се купуват оригинални комплекти на Dimensions?Не съм срещала в бг.сайт онлайн да предлагат както на Ланарте и Фервако :?

Renny
10.06.2005, 00:22
И аз това бих искала да разбера.. :?

darri
10.06.2005, 10:49
За съжаление не мога да ви покажа снимка на един гоблен на който замених DMC с унгарски конци.Смятам,че се получи много добре.Фонът е черен и стана много плътен, а според мен на тъмните цветове най-добре се преценява качеството ако не прозира панамата.А мисля,че DMC се предпочита защото е с най-богата цветова гама.Това го прочетох някъде.А какво мислите за Венус?Фирма Солария е започнала да ги използва и според тях са много добри.

darri
10.06.2005, 10:57
Забравих да кажа на Скарлет,че знам едно магазинче в Горна Оряховица, където продават ДМС на метър ама май няма да излезе много евтино от Пловдив до Горна :D.Аз съм от Русе,но съпруга ми е от там и като си ходим се възползвам да посетя този магазин.

mylli
10.06.2005, 11:42
Не знам дали се предлагат онлайн , но на Ланарте и Фервако има - в София, бул. "Стефан Стамболов" N.8
http://www20.brinkster.com/dmcbulgaria/ това е и сайта им :wink:
За сега единствено със Венус не съм шила, но се надявам и това да стане в най-скоро време.
darri мисля че си права и за това че се разбира на тъмната гама дали са добри конците,
а и да DMC то съм напълно съгласна - имат доста богата гама и затова и най-предпочитана. :idea:

Temenuzhka
10.06.2005, 11:45
darri,аз съм от Силистра,но от време на време ходя до Русе и там посетих две много хубави магазинчета за гоблени - на улица "Борисова" са и двете .Та в едното "От игла до конец" така се казва, видях ,че продават конци на ДМЦ и Анхор,мисля,че и унгарски имаше,но пропуснах да питам дали продават ДМЦ на метър.Би могла там да провериш дали е така.А в другия имаше комплектовки и на Ланарте,там поставят и рамки на картини и гоблени.Само ,че имаше само няколко комплекта на Ланарте,може би работят с поръчка.Тук в Силистра само на едно място видях ,че има ДМЦ,но все е затворено като мина.Трябва да проверя дали продават на метър,досега не ми се е налагало да купувам така,защото все готови комплекти съм купувала,но скоро си смъкнах от един сайт много схеми и повечето хубави и бих искала сама да си комплектовам и да пробвам. :lady:

Renny
10.06.2005, 12:11
Не знам дали се предлагат онлайн , но на Ланарте и Фервако има - в София, бул. "Стефан Стамболов" N.8
http://www20.brinkster.com/dmcbulgaria/ това е и сайта им :wink:


Az maj se seshtam kyde e magazina im, blizo do zhenskia pazar. Hodila sym tam predi godini, spomniam si che imashe dazhe galeria na gobleni. No ne znam dali vse oshte go ima tozi magazin, niakoj znae li?

mylli
10.06.2005, 12:18
Да Renny магазинът е там и изглежда много добре. Все още има нещо като галерия - в смисъл стените са покрити със готови гоблени. Там е най-богатия избор от панами който съм срещала. Ако го посетиш не вярвам да съжаляваш :oops:

Jovany
10.06.2005, 12:18
За същия става въпрос. Има го аз скоро минавах от там.

Renny
10.06.2005, 12:29
:) Good good, mnogo blagodaria za informaciata, skoro shte go posetia :thumbup:

Пенка Неделчева
22.06.2005, 15:35
Вече навсякъде по магазините има и конци Анхор.Какво ви е мнението за тях,те са на цените на ДМЦ.Кои от двата вида предпочитате?Аз съм шила досега с бълг.конци,ДМЦ и Анхор.С унгарски не съм шила и нямам намерение.Всъщност ДМЦ и Анхор най-много ми харесват по същите причини както и на вас,но не мога да определя кой от двата вида да предпочета и да карам с него. :lady:
Нуше,Сиси ми е с ДМС конци, а апостолската градина - с Анхор.Разлика няма поне за мен.Качеството е много добро. :? Пепа

Tania
22.06.2005, 15:59
Аз шия само с ДМЦ :lady:

mylli
22.06.2005, 20:53
Аз пък шия със всичко :oops: хехе как прузвуча , но е самата истина. дори и българско мулине вмъквам тук таме :idea:

Renny
22.06.2005, 21:45
Днес бях почивка и отидох до онзи магазин на бул. "Стефан Стамболов" N.8 Впечатлиха ме три неща: комплектите на Ланарте (оригинални) и други подобни струват около 75-85 лева :shock: Тия хора се уливат. От ebay човек може да си поръча за 10-15 долара, ако има познати някъде да му го пратят в България по пощата. Втората, малко по-добра изненада е че ДМЦ са 70 стотинки. Третото е че търся черна Аида, там е 33 лева на кв. метър, което е горе-долу, макар че можеше и да е по-евтина. Но като знам че това е най-скъпия магазин в София, може би няма защо да се учудвам.

mylli
22.06.2005, 22:49
:wink: Да и аз го обичам това магазинче защото има много и разнообразни неща. Това което не откривам никъде другаде там го има, но и относно цените съм съгласна, но.............кой ли ни пита :cry:

keissi
30.06.2005, 11:07
От година и половина шия гоблени и ми е направило впечатление ,че всяка фирма си ги окомплектова различно.Харесах си ''Щастливото завръщане'' и го купих от ''Милена стил'' ,оказа се че ,няма нищо общо с видяното.Уших го но така си стои.Според мен от българските фирми най-добри окомплектовки предлага ''Солария'',а сама да го правя нямам този опит.

keissi
30.06.2005, 11:25
.....и още нещо; тъй като съм от Бургас, който идва на море,може да си купи ДМЦ на метър от всеки магазин за конци.

mylli
30.06.2005, 16:19
strais много ти благодаря за ценната информация :yes:
Всяка година когато ходим на море един ден отделяме за да посетим пристанището на Бургас. Тази година мога да тръгна със един голям списък :wink: само ако можеш да ме ориентираш къде точно - в смисъл не че ще те разбера точно :? - но все пак къде да търся магазин за гоблени.

keissi
30.06.2005, 19:59
Здравей Мили, след като знаеш къде е пристанището няма проблеми да намериш и магазините.До пристанището е и жп гарата, от там започва и главната улица ''Александровска'',тръгваш по нея нагоре към големия паметник.Първата улица от дясно е''Богориди'',на 50м по нагоре е''Кирил и Методий'',там в тунела е единия от магазините/има и табела на тротоара/.На 10м по на горе по ''Кирил и Методий''има магазин на фирма ''Милена стил''.Точно до паметника е бившия свободен университет,там в уличките също има магазинчета,има и табели за ориентир.За мен най-добър магазин е''Краснодар'',на втория етаж,има и готови окомплектовки на гоблени.''Краснодар'' е централния ни пазар,ако попиташ всеки ще ти каже къде е.Надявам се с това мое обяснение да ти помогна.Ако имам грешки ,моля ,прощавайте синовете ми сега ме учат да боравя с компютъра.

mylli
30.06.2005, 23:20
:flower: strais много благодаря за подробното обяснение, преписах си го дословно и вече се намира на сигурно място във протмонето ми - в готовност да бъде използвано :wink:

keissi
01.07.2005, 11:43
Мили, радвам се, че ще ти помогна......и хайде на море....

darri
01.07.2005, 11:57
А пък аз направо си го принтирах :D Тази година и аз ще съм на море по Бургаския край и ще навестя тези магазинчета.Направо да ви завиди човек.ДМС на метър и то на всяка крачка :lady: Това е чудесно и мисля че тази практика трябва да е навсякъде.Дори мисля, че така търговците ще печелят повече.

mylli
01.07.2005, 14:22
strais на срещата ще имаш едно от мен :wink:
ето още един адрес днес го видях във списание Галериа бродерия"
Бургас
ул"Алеко Константинов"
зад училище "Св.Св. Кирил и Методий"
На море август месец :wink:

mylli
01.07.2005, 14:22
strais на срещата ще имаш едно от мен :wink:
ето още един адрес днес го видях във списание Галерия бродерия"
Бургас
ул"Алеко Константинов"
зад училище "Св.Св. Кирил и Методий"
На море август месец :wink:

darri
01.07.2005, 15:30
Mylli, с теб май ще се засечем някъде из Бургаските магазини :D :D :D и аз съм на море през август.

keissi
01.07.2005, 15:50
Здравейте отново.Този магазин е на ''Милена стил'' ,там продават готови комплекти и конци Анхор ,мисля че и ДМЦ,но дали продават на метър ,може и да бъркам.За другите съм сигурна.Има още едно магазинче, но то е в комплекс''Меден Рудник'', там цените са доста сносни.

mylli
01.07.2005, 16:33
strais много много блародаря за цялата информация :flower:
darri надявам се да е така :oops: пък после продавачките може да разказват за една шматка дето е подвиквала - Дари, Дари на клиентите и. :wink:

Jovany
01.07.2005, 16:38
:D :D :D ще си размените снимки вие пък ще викате по магазините :D :D :D :D :D

mylli
01.07.2005, 21:24
:wink: точно това имах впредвид, решила съм да подвиквам :)
...........мале в къщи умряха да ми се смеят :cool:

Jovany
02.07.2005, 10:43
:) Интересен начин за освобождаване на енергия :thumbup: :D

mylli
02.07.2005, 17:08
:oops: ами всеки намира как да изпусне пара от време на време, имаче няма как :oops:

Jovany
02.07.2005, 17:18
:D :D :D Да абсолютно аз изхвърлих стотици бонбони "Детска радост" от върха на айфеловата кула в знак на протест.... :evil: Посипах целия булевард :mad: много яд ме хвана тогава.... :mad:

mylli
02.07.2005, 21:35
:shock: в знак на протест - за какво :?:

Jovany
04.07.2005, 09:34
На входа където се плаща моя приятел изкара банкнота от 500 евро да плаща. Тъпия служител се зашашка сякаш видя майка си.Реши че имаме връзки с руската мафия че чак полиция викна олигофрена :mad:

darri
04.07.2005, 11:49
Jovany, това ще да е било голяма емоция :D направо сте ги ошашавили.
Mylli, като гледам какви дъждове се леят навън :cry: нищо чудно да изкараме морето по магазините в Бургас.Наистина може да се помисли по въпроса със снимките :?

Jovany
04.07.2005, 12:14
Верно си беше емоция :D
Добре че същия този панаир не стана в Лувара там щяха да си ни закопчаят без да се замислят. Щеше да е още по весело :D

mylli
04.07.2005, 13:17
Малее Jovany то направо си е било за "Детска радост" :cool:

darri с най голямо удоволствие :idea: