PDA

Покажи пълната версия : рецепта за локумки



Milinka
05.09.2007, 21:52
Някои има ли рецепта за локумки

yonka
05.09.2007, 22:00
:idea: Имам рецепта.Можеш ли почакаш до утре?

stoika
05.09.2007, 22:51
1яйце
1ч.чашаолио
1ч.чаша мас
1ч.чаша кисело мляко
1ч.чаша захар
1л.сода
2ванилии
брашно 1кг.и малко
локум 2-3кутии
Омесва се тесто и се разточва.Реже се на правоъгълници и се слага локума. Завива се на руло и се пече в подмазана тава.После се поръсват с пудра захар.
Да ви е сладко!

katiia
05.09.2007, 23:18
Ето ти още една
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.ч. мас или олио
1/2 ч.лъж. сода бикарбонат
брашно, колкото поеме за средно твърдо тесто
без захар в тестото!
Разточва се и се нарязва на правоъгълници. Във всеки се слага парченце локум и се навиват на пурички. Пекат се до порозовяване и горещи се овалват в пудра захар. Вместо локум може да се направят с мармалад, по желание смесен с канела.

И две мамини рецепти, които не съм правила от цяла вечност, но знам, че стават разкошни:

Кифлички с локум:
1 пак. мая се размива в 1 ч.чаша топло прясно мляко. Прибавя се 1 ч.чаша олио, 2 яйца, разбити с 4 с.лъж. захар и ванилия. Замесва се меко тесто. Разделя се на 8 топки, всяка се разточва на кръг и се реже на 8 триъгълника. В основата на всеки триъгълник се поставя парченце локум и се навива на кифличка. Пекат се в умерена към силна фурна, още топли се овалват в пудра захар.

Сладки топченца:
В 3-4 с.лъж. прясно мляко се разтваря 1 пак. мая. Прибавя се 1 ч.чаша свинска мас, 3/4 ч.чаша захар и се замесва меко тесто. 2 кутии локум се нарязват на ситно. Взема се от тестото, сплесква се в ръка, поставя се парченце локум и по желание орех и се оформят топченца, по-малки от орех. Изпичат се и топли се овалват в пудра захар.

yonka
06.09.2007, 11:46
Предишните две рецепти са много хубави ,но лично аз предпочитам тази:

ЛОКУМКИ
1 ч.ч вино-бяло или червено няма значение
2 ч.ч. мас
3 ч.л захар
1 амонячна
Меси се тесто.Разточва се и се навиват пурички ,вътре се слага локум.Пекат се и топли се овалват в пудра захар смесена с ванилия.Мързеливия начин е да не се точат ,а да се къса от тестото и да се правят малки топчета.:idea:

ZloBabe
06.09.2007, 19:51
400 мл олио, 200 мл прясно мляко, 1 1/2 бакпулвер, около 1 кг брашно, 1 кутия локум
От млякото, олиото и брашното с бакпулвера се замесва тесто. Разточва се кора, дебела 5 мм. Реже се на правоъгълници, във всеки се слага парче локум и се завива на пура. Пекат се в намазана с масло тава в умерена фурна. Топли се овалват в пудра захар и ванилия.

Milinka
07.09.2007, 11:51
Momicheta , strahotni ste
Mnogo vi blagodaria

rebostobg
07.09.2007, 17:46
Страхотни варианти предлагате! :clap: Аз ги правя с бутер-кори! Лесно и много бързо!