PDA

Покажи пълната версия : Поставяне в рамка



Светла Петрова
12.09.2007, 09:55
Здравейте мили момичета и момчета!
От форума разбрах, че доста от вас си поставят гоблените сами в рамки.Не ми е ясно :( как става закрепването на гоблена върху твърда подложка
Много моля, да ми обясните как точно го правите,защото искам и аз да опитам.
Благодаря на всички предварително :kissyou:

yonka
12.09.2007, 20:19
Много от моите гоблени са поставяни на парче фазер и стегнати с конци.А останалите са лепени с лепило -не знам какво,разбрах случайно-пак на фазер

Pepa555
12.09.2007, 22:23
Здравейте мили момичета и момчета!
От форума разбрах, че доста от вас си поставят гоблените сами в рамки.Не ми е ясно :( как става закрепването на гоблена върху твърда подложка
Много моля, да ми обясните как точно го правите,защото искам и аз да опитам.
Благодаря на всички предварително :kissyou:

:hello: Не знам дали ще можеш самичка да си поставиш голям гоблен в рамка,но малък се поставя много лесно.Изрязваш си един по-дебел картон колкото стъклото на рамката и опъваш по него гоблена.Отзад срещуположните страни ги съединяваш с конци ,като същевременно изпъваш гоблена/В ателиетата ги лепят с лепило/.Ако рамката ти е от фото - слагаш задната част, а тя притиска плътно гоблена и си готова!
Успех!:kissyou:

stoika
12.09.2007, 22:48
:hello: Светле,изрязваш дебел пресован картон колкото стъклото на рамката, ако рамката е от готовите за снимки,те имат отзад тънък фазер и тогава можеш да ползваш направо него.Купуваш си от книжарницата двойно залепящо тиксо,струва стотинки.Залепяш по една лента на срещуположните страни на задната страна на картона или фазера.Отлепяш лентичката, покриваща тиксото,нагласяш гоблена от предната страна на картона, подгъваш назад резервата изалепяш постепенно.Като свършиш с едната страна,залепяш срещуположната,като опъваш добре.Така и останалите две, като се стремиш да опънеш добре и равномерно.Дано съм обяснила добре и да си ме разбрала.Изглежда сложно,но всъщност е много лесно,става за няколко минути.Опитай и ако има нещо ще помагам.Успех!:thumbup:

Светла Петрова
12.09.2007, 23:53
Благодаря ви момичета.Идеята ми е за поставяне на малки гоблени в готови рамки за снимки.За голям гоблен не се наемам..Сега вече ми е ясно,особено това с двойно залепващото тиксо е много рационално.
Още веднъж благодаря :kissyou: :kissyou: :kissyou:

rujanka
15.09.2007, 14:45
да споделя и аз моят опит при поставянето в рамка. Имам само 2 гоблена с рамки, правени от майстор, но като чакаш по 2-3 месеца докато забравиш кой гоблен си дала се научаваш сам. Китайските картинки са с много хубави и сполучливи рамки, независимо че не са от дърво.
Аз закрепвам гоблена направо на фазера чрез телбод. Опъването става по-бавно, но добре. На гърба залепвам фазера към рамката с книжно широко тиксо. Последно рамкирах едни цветя- подарък за сестрата ми и накрая залепих и един лист опаковъчна хартия за гръб на рамката. Стана като "купен".
Използвам паспартуто от рамката. Предварително си купувам рамки с неутрални паспартута.

теодора
22.01.2009, 19:53
:hello: Благодаря ви момичета златни сте, цял ден търся как да рамкирам малък гоблен. При вас ми светна :flowerlove:

smilqna
07.07.2009, 12:09
Аз също бях заинтересована. Благодаря ви. Бяхте много полезни. :)

new_user
24.07.2009, 17:45
Аз направих малко по различен начин, не използвайте картон, а също и изглежда добре. Повечето гоблени дам на приятелите си рожден ден, и като тях много.

verka
26.05.2010, 18:09
Ооооооооо, от кога се чудя дали да не си стана майстор и на рамките, но не знаех как. Десетина гоблена чакат ред. Не знам защо не отварям тук. Страхотни идеи, веднага почвам с малките. Да сте живи и здрави, любов и пари!!!!

Tooth
26.05.2010, 21:06
Момичета в магазините за материали за художници има готови изрезани картони по размерите на рамките ,които предлагат.Поне в София е така.В книжарница "Слънчоглед" имаше и доста интересна хартия която ставаше за паспарту.Наистина е приятно когато проявиш творчество и крайният резултат те удовлетворява:idea:

do_ni
27.06.2010, 14:27
С двойно залепящото тиксо става бързо и качествено. Аз залепям тиксото първо откъм гоблена - от край до край по ръба и на четирите страни. Така опъвам по-добре. Ако се налага и по средата пускам една лента по дължина.С притискане и малко опъване голбена ляга идеално. След това откъм гърба покривам краищата на панамата с книжно тиксо. Отгоре бяла хартия и готово.С паспартуто ми е по-сложно, защото няма голямо цветово разнообразие при картоните в книжарниците. Ето резулат от мое рамкиране.

biskvitka_
27.06.2010, 18:01
...С паспартуто ми е по-сложно, защото няма голямо цветово разнообразие при картоните в книжарниците....
От релефни тапети става прекрасно паспарту.
Ако цветът не Ви устройва, може да се боядиса с латекс в нужния Ви цвят.

do_ni
28.06.2010, 00:59
От релефни тапети става прекрасно паспарту.
Ако цветът не Ви устройва, може да се боядиса с латекс в нужния Ви цвят.

Това с релефните тапети е прекрасна идея. Ще я пробвам в най-скоро време.

me4ona
17.11.2011, 15:46
благодаря за съветите милички...като за първи рамкиран гоблен от мен се справих добре и това за тапетите беше добра идея...супер стана ..така спестих за нов гоблен...:kissyou:

Sisitoo
16.12.2011, 18:14
Много полезни съвети, и аз ще се възползвам от тях :)

cecka54
17.12.2011, 00:14
Благодаря на момичетата за полезните съвети и идеи.

lassa
02.03.2012, 12:13
Страхотни идейки,но едно ми е чудно,аз пробвах с фото рамка,но те са много плитки и отзад на гърба става грозно и издуто.И при вас ли е така?

galka0270
27.10.2013, 11:36
и аз бих искала да знам

Галерия "АПРИ"
02.11.2013, 12:46
Страхотни идейки,но едно ми е чудно,аз пробвах с фото рамка,но те са много плитки и отзад на гърба става грозно и издуто.И при вас ли е така?
Здравейте,
Ако имате готова рамка която бихте искали да използвате но е с плитък фалц, мога да ви предложа първо да приковете опънатия гоблен (върху картон а не върху фазер) към нея и след това да поставите гръб от тънък картон който да обхваща рамката до външните и ръбове. Гърбът се монтира чрез подлепване с двойнолепящо тиксо или се приковава с тапицерски такер.

Поздрави !

desita_dani
16.12.2013, 18:10
Моля ви помогнете ми да си рамкирам сама гоблена. Братовчетка ми каза , че се слагало някакво фолио.Опъването било сложно , но аз си мисля , че не е толкова сложно. Може ли някой да ми обясни всички етапи стъпка по стъпка

Yanka2013
16.12.2013, 19:02
Във постовете написани преди твоя има описани много различни начини - избери си картон с по един сантиметър по-голям от размера на гоблена ,т.е да останат 0.5 см от всяка страна вповече,за да можеш там да обрамчиш с телбод и този излишък да остане в гърба на рамката.Можеш да ползваш и двойно залепващо тиксо.

NIA
17.12.2013, 09:55
Моля ви помогнете ми да си рамкирам сама гоблена. Братовчетка ми каза , че се слагало някакво фолио.Опъването било сложно , но аз си мисля , че не е толкова сложно. Може ли някой да ми обясни всички етапи стъпка по стъпка

http://www.goblenite.org/showthread.php?t=5972

Nefsegyul Abtulla
13.03.2014, 12:27
благодаря много за хубавите идеи момичета, досега давах луди пари за не чак толкова големи гоблени, но вече ще се опитам сама да рамкирам! Благодаря на всички момичета със златни ръце! Успехи във всички начинания!