PDA

Покажи пълната версия : Кекс в три цвята



rrs
11.11.2005, 13:29
продукти: 7 яйца, 1 1/2 ч.ч. захар, 8 с.л. олио, 1 1/2 ч.ч. брашно, 1 бакпулвер, какао
бяла част: 4 белтъка, 1/2 ч.ч. захар, 2 с.л. олио, 1/2 ч.ч. брашно, 1/3 от бакпулвера
жълта част: 3 яйца+4 желтъка, 1 ч.ч. захар, 1 ч.ч. брашно, 6 с.л. олио, останалата част от бакпулвера

Жълтата част от тестото се разделя на две, като в едната част се слага какао.
Когато се изсипва във формата за печене се редят по следният начин цветовете: жълто, кафяво, бяло, кафяво и пак жълто.
Надявам се да Ви хареса.

Djemma
11.11.2005, 16:46
Много е хубав кекса. Моята рецепта е същата,само пластовете са различни- изсипва се жълтата смес,посипва се плътно с какао, след това кафявата смес,пак покриваме с какао и накрая бялата смес. Също става интересно като се разреже кекса.Какото се вижда като черти нарисувани в кекса. и се отделят трите цвята без да се смесват, но в непредсакуеми форми поради набухването на сместа.

rrs
11.11.2005, 18:28
Аз също понякога съм поръсвала плътно с какао като теб, дори съм си експериментирала и с кафе. Наистина е много вкусен.

me4ta
12.11.2005, 12:13
zdraveite ideiata za kaksa mi zvuchi dosta apetitno.mmmmm kogato imam povechko vreme shte go napravia :D

tita
18.11.2005, 17:09
super e

kotentseto
20.01.2006, 17:30
продукти: 7 яйца, 1 1/2 ч.ч. захар, 8 с.л. олио, 1 1/2 ч.ч. брашно, 1 бакпулвер, какао
бяла част: 4 белтъка, 1/2 ч.ч. захар, 2 с.л. олио, 1/2 ч.ч. брашно, 1/3 от бакпулвера
жълта част: 3 яйца+4 желтъка, 1 ч.ч. захар, 1 ч.ч. брашно, 6 с.л. олио, останалата част от бакпулвера

Жълтата част от тестото се разделя на две, като в едната част се слага какао.
Когато се изсипва във формата за печене се редят по следният начин цветовете: жълто, кафяво, бяло, кафяво и пак жълто.
Надявам се да Ви хареса.


Да ви кажа май нещо не се получи при мен този кекс, стана като дунапрен в един цвят само - какаов :?

Stahl
21.01.2006, 20:04
:? И при мен не се получи.

Бамби
22.01.2006, 12:58
Да ви кажа май нещо не се получи при мен този кекс, стана като дунапрен в един цвят само - какаов :?
Ау, това кекса ли е?
Изглежда ми като нещо спаначено. :?
Някой беше пуснал тук една рецепта за кекс на Иван Звездев, правила съм я преди време няколко пъти и все ми се е получавал хубав кекс (без да му правя заливката), ако искате може да пробвате и него. :idea:

prinzesata11
22.01.2006, 13:10
Аз го правя доста отдавна и се получава,но задължително между пластовете се ръси какао,иначе се смесват. Другата подробност е че се пече точно 1ч. на 180гр. на вентилатор ако има. После като изключите фурната го оставете още 10 мин.вътре. Аз му правя и заливка от 4суп.л. какао, 1/2 пак краве масло 100гр.захар и 100гр.вода. Сварява се и се залива изстиналия кейк. Поръсва се със смлени орехи.
Кураж! Нужно е търпение съсипах кора яйца на времето докато го случа :?

liana
23.01.2006, 17:26
Вчера го направих, но последвах примера на Джема - посипах между пластовете какао и кафе. Стана разкошен!!!

kotentseto
24.01.2006, 11:47
Да ви кажа май нещо не се получи при мен този кекс, стана като дунапрен в един цвят само - какаов :?
Ау, това кекса ли е?
Изглежда ми като нещо спаначено. :?
Някой беше пуснал тук една рецепта за кекс на Иван Звездев, правила съм я преди време няколко пъти и все ми се е получавал хубав кекс (без да му правя заливката), ако искате може да пробвате и него. :idea:

Аз досега съм си копирала всички рецепти, но не мога да се сетя къде е този кекс, би ли дала линк къде е точно.

kotentseto
24.01.2006, 11:53
Аз го правя доста отдавна и се получава,но задължително между пластовете се ръси какао,иначе се смесват. Другата подробност е че се пече точно 1ч. на 180гр. на вентилатор ако има. После като изключите фурната го оставете още 10 мин.вътре. Аз му правя и заливка от 4суп.л. какао, 1/2 пак краве масло 100гр.захар и 100гр.вода. Сварява се и се залива изстиналия кейк. Поръсва се със смлени орехи.
Кураж! Нужно е търпение съсипах кора яйца на времето докато го случа :?

Ами аз ръсих како между цветовете, е не много обилко, но ръсих понеже прочетох мнението на Джема. Цветовете ги подредих по нейната рецепта, белия пласт най-отгоре, обаче много сухо нещо стана, като се опитам да го режа се свива. Верпочтно следващия път ще пробвам да подредя цветовете както ги е описала авторката и така бялата смес ще е по-средата :?

И аз се занислих дали да не му направя една заливка та да поомекне малко, но се отказах, понеже явно красотата му е в цветността. Даже мислех дали да не сложа прясно мялко следващия път, обаче това си е пандишпаново тесто и от тук идва и тази сухост.
Лично аз обичам по-сочните кексчета и може от тук да имам и погрешно мнение, че не се е получил кекса, знам ли?

kotentseto
24.01.2006, 12:09
Вчера го направих, но последвах примера на Джема - посипах между пластовете какао и кафе. Стана разкошен!!!

А не ти ли стана като дунапрен?

liana
24.01.2006, 17:31
Вчера го направих, но последвах примера на Джема - посипах между пластовете какао и кафе. Стана разкошен!!!

А не ти ли стана като дунапрен?
Вярно, че е по-сухичък от другите - мазнината е малко, но и така го харесахме.
Както казват синовете ми - ти пак направи нещо "здравословно".

rrs
27.06.2006, 19:39
Момичета незнам защо при вас не се получава :? . Този кекс го правя от много години и ако се спазва точно рецептата и се разбива добре не би трябвало да имате проблем.
Сместа е по-принцип по-суха (пандишпанова). Аз като го пека първо отдолу фурната я слагам на по-силно, след като се понадигне кекса вкл. и отгоре. Добре е докато се пече да не се отваря за дълго фурната. При мен винаги кекса бухва много (дори съм имала случаи да излезе от формата за кекс:D )

qni
27.06.2006, 22:09
Леле ,чак сега виждам ,че тази рецепта се е обсъждала във форума... :(
Извинявам се най-официално на rrs!
Дано не си се засегнала :rezando:

rrs
28.06.2006, 00:31
qni, Няма за какво да се извиняваш. :lady:
Аз също сега видях, че е обсъждана темата...

elena88
28.06.2006, 18:38
Ето я моята рецепта за подобен кекс:
6 яйца се разбиват с 1 1/2 чаша с захар,бие се хубаво.
След това се включва фурната на 150 градуса и слагаме малко вода да заври/може в микровълнова фурна да ври водата/.
Прибавя ме към яйцата и захарта 2 ч.ч. брашно и отново убиваме хубаво.
Към сместа прибавя и 8с.л. от врящата вода,разбъкваме.
Отделя ми 1/3 от сместа и я смесваме с какао.
Така получените 2 смеси ги редуваме в тавичката намазана с олио,като започнем от бялата смес.
Сега гласим фурната на 100 градуса и печен 1 час.
Вадим го от тавичката след като изстине и по желание поръсваме с пудра захар или сиропираме.
А ето и как изглежда самият кекс: