PDA

Покажи пълната версия : Зимнина



liana
21.09.2007, 09:17
Хей, момичета, какво става тази година ще правим ли зимнина? Аз вече съм се наканила - купих чушките и този уикенд започвам. Планирала съм - 100-те чушки и печени за фризера. По-нататък бобената салата и една царска туршия по рецепта на Джема.
Вие как ще се подготвите за зимата?

Скарлет
21.09.2007, 09:38
Нищо няма да правя тази година.Два вида туршия си стоят от миналата,едната, от които е царската на Джема.Става много хубава,но като има домати,краставици и прясно зеле по цяла зима,никой в къщи не поглежда към туршиите.
Единственото,което направих е ,да си сложа във фризера чушки за пълнене,другото от Метро...:idea:

ibg1963
21.09.2007, 10:08
Аз си умирам за туршиики.С чушките приключих.И моя гювеч без варене на бурканите е готов.Остава ми царската и една мешана турщийка,но те са планирани за следващата събота.

sanita
21.09.2007, 10:59
:confused: Би ли споделила рецептата си за гювеча без варене:clap:

ibg1963
21.09.2007, 12:01
Бих:D Взима се по 1кг. лук,тиквички,патладжани,чушки върхари от по-тънките,бамя /аз не обичам бамя и слагам по 0.500 замразен грах и зелен фасул/, 1 връзка магданоз и 2кг.червени домати.Всичко се нарязва на дребно,кото патладжаните се оцеждат, а червените домати се смилат или настъргват.Всичко се слага в голяма тенджера добавя се сол и илио на вкус и се вари около40-50мин.докато изври водата на зеленчуците,като се бърка да не загори.Както е вряло се налива в бурканчета,затварят се и се обръщат до другия ден.
Много у вкусно и с картофи , и с ориз , и с яйца на миш-маш.

ibg1963
21.09.2007, 12:37
Ако нещо не ви е ясно - питайте.

maleks
21.09.2007, 14:53
Не съм много по зимнината, да са живи и здрави мама и свекърва ми.
но това изобретение си е мое/или така си мисля/.
Пропорцията е по колкото има.
=Домати -изчистени от дръжките и зеленото около тх се смилат на машинка, така, че люспите да се отсранят.
=Чушки -изчистени от семките и нарязани на ивички
=Морков -измит и нарязан на ивички.
Сместа е малко по-рядка от каша.Прибавям ситно нарязан магданоз, сол на вкус и в част от бурканите нарязан зелен фасул.
Ако го затворя в бурканче от бебешко пюре ползвам едно бурканче за готвене.
Оттук нататък щафетата поема баща ми.Стерилизира се.Като заври - засича 10 минути.
Тази година поради липса на домати с мъж ми купихме доматено пюре, което разредихме с предварително приготвен доматен сок.Останалите продукти и варенето - по същия начин.
Ще ви държа в течение като взема да готвя от тях.

GILDA
21.09.2007, 15:48
Хей, момичета, какво става тази година ще правим ли зимнина? Аз вече съм се наканила - купих чушките и този уикенд започвам. Планирала съм - 100-те чушки и печени за фризера. По-нататък бобената салата и една царска туршия по рецепта на Джема.
Вие как ще се подготвите за зимата?

Моля те кажи ми рецептата за бобената салата

аз съм направила цвърнат пипер
6 кг.пипер се изпича и се нарязва
1 гл чесън и 1 вр.магданоз и те се нарязват
и се насипват със сол на вкус една непълна чаша захар и една непълна чаша оцет
а една пълна чаша олио се загрява и се цвърва върху чушките стават чудесни


направих и 2 кг.патладжан 2 кг.зелен пипер 2 кг.червен опечени и по същия начин се изпича нарязват се всички продукти и така напълва се в бурканчета и се заваряван 15-20 мин
опитайте няма да съжалявате добър апетит

GILDA
21.09.2007, 15:51
оф дано сте ме разбрали към втората рецепта също се слага чесън и магданоз

liana
24.09.2007, 17:19
Бобена салата
600мл олио
500мл оцет
200г захар
сол
даф.лист, черен пипер - маринатата завира.
Добавям - 2кг моркови на кръгчета врат 30мин
5кг чушки нарязани и 1 буркан дом.пюре още 10мин.
Свалям от огъня и добавям - 2 буркана кис.краставички нарязани
1 буркан грах
2 кг зрял фасул предварително сварен.
Наливам в буркани, които стерилизирам 5 мин.

Meri
08.10.2007, 17:19
Вчера направих следната салата, която е бърза и вкусна.
3 кг. чушки капия и 2 кг. патладжан се изпичат и обелват.
Марината: 200 мл. оцет, 2 с.л. сол , 5-6 зърна чер пипер, 250 мл. олио.
Оцета+ солта + чер. пипер се слагат да заврът и като изстинат се заливат нарязаните на ивици чушки и патладжан. Олиото се слага да заври и веднага се заливат зеленчуците. разбърква се добре и се пълни в буркани, които се завират 10 мин. Идеална трушийка за ракийка и за гарнитура.

sanita
08.10.2007, 17:34
:clap: Браво за гювеча!Стана страхотен.Уж за зимнина ,ама го пробвахме:D :D :D

bonita
08.10.2007, 20:12
Здравейте , момичета. Предлагам ви една рецепта , при която интересното е че бурканите не се стерилизират.Може да се затвори с найлонови капачки или такива със винтове.

6 кг камби
1кг цветно зеле
1кг моркови
1 вр.кервиз

Солена марината: 6 литра вода+ 1кг едра сол /това не се вари/

Продуктите се нарязват и се заливат със солената марината. Така трябва да престоят 24 часа. След това се оцеждат и се слагат в бурканите. Заливат се със следната марината:
1 1/2 кг оцет
1 1/2 кг захар
1ч.ч. олио
1 п.черен пипер
1п.бахар
4-5 листа дафинов лист

Всичко това се завира и се оставя да изтине, тогава се заливат бурканите.
От тази доза излизат 10 буркана. Дано ви хареса :) :) :)

zoq
08.10.2007, 22:09
Ето една Бърза трушия може да се яде веднага на следващия ден;5 кг зеле, 1 кг камби/червени чушки/, 1 кг моркови, 1 връзка кервиз, 1 глава чесън-Всичко се нарязва и се залива с врялата марината. МАРИНАТА 0,700 л оцет; 0,500 л олио; 0,300 л вода; 0,100 кг захар; 0,200 кг сол; 20-30 зърна черен пипер; 2-3 дафинови листа. Опитайте няма да съжалявате!:confused:

GILDA
29.08.2008, 08:02
Бих:D Взима се по 1кг. лук,тиквички,патладжани,чушки върхари от по-тънките,бамя /аз не обичам бамя и слагам по 0.500 замразен грах и зелен фасул/, 1 връзка магданоз и 2кг.червени домати.Всичко се нарязва на дребно,кото патладжаните се оцеждат, а червените домати се смилат или настъргват.Всичко се слага в голяма тенджера добавя се сол и илио на вкус и се вари около40-50мин.докато изври водата на зеленчуците,като се бърка да не загори.Както е вряло се налива в бурканчета,затварят се и се обръщат до другия ден.
Много у вкусно и с картофи , и с ориз , и с яйца на миш-маш.


Направих този гювеч голяма вкусотия .Благодаря за рецептата .:kissyou: