PDA

Покажи пълната версия : За любителите на HAED-Етапи



страници : [1] 2 3 4 5 6 7

manka
29.09.2007, 20:37
Темата е специално за TDK и svirepo`limon4e,който шие техни гоблени може да се консултира тук с другите,да пита ако нещо не му е ясно и помага естествено,също да слага и тук ушитото от него нищо че го е пуснал и в своята тема,няма да ви махна постовете.
Ако питате мен,това си е изпитание на нерви отвсякъде:) Успех

svirepo`limon4e
29.09.2007, 23:13
Нека започна първа с демонстрацийте :) Ето върху какво работя сега на HAED и какво се получава
manka , определено си е изпитание за нерви шиенето на модел от тази фирма :D

viking
02.10.2007, 11:01
ето го и моя Хаед, 90 цвята, 420x340 бода, ших го около 7 месеца.
http://ro.foto.radikal.ru/0709/d9/8a8fb519e0e1t.jpg (http://foto.radikal.ru/f.aspx?i=d95244b94d6d461ab49f723ae1b5b00a) http://ro.foto.radikal.ru/0709/45/8c821a36156ft.jpg (http://foto.radikal.ru/f.aspx?i=7e4c9895591c4113852d7a92cfcc4b26) http://rg.foto.radikal.ru/0709/a2/9b916d454994t.jpg (http://foto.radikal.ru/f.aspx?i=d30f2f2b3ddd4f0bb9ee3ec2bffe625e)

sidika
30.10.2007, 18:23
Mnogo mi haresvat eto tezi rusalki

iskam da gi u6iya no koga neznam :loveglasses:

prelest sa :)

lucy
02.11.2007, 03:04
Аз бая съм се навила за този, но наистина се притеснявам за трудността на изпълнението ... :confused:

viking
04.11.2007, 14:46
moya HAED v ramka

http://i040.radikal.ru/0711/3d/82a532b98275t.jpg (http://radikal.ru/F/i040.radikal.ru/0711/3d/82a532b98275.jpg.html)

Iskra
08.11.2007, 11:34
престраших се да ви покажа и моя HAED, но става много бавно и го шия с прекъсвания

rostso
08.11.2007, 12:20
Направо си ме шашнала!
Такива трудни гоблени си ушила, а сега си хванала и едни от най-сложните на HAED, в които почти всичко е единични бодове!



престраших се да ви покажа и моя HAED, но става много бавно и го шия с прекъсвания

Iskra
08.11.2007, 22:24
Его снимка

irena_gemini
10.11.2007, 10:19
много е КРАСИВ нямам думи успех с ушиването му и да показваш напредъка ;) какви размери ще бъде и с колко цвята е?

Iskra
10.11.2007, 11:34
Размерът горе-долу е 40/47 см и е с 90 цвята. Шия го 1:1 с обикновен гобленов бод. Имам проблем с опаковата страна, но като го шия с еденичен конец два пъти в една кутийка става доста по-добре

irena_gemini
10.11.2007, 22:51
мале това не е ли голяма играчка? аз още не съм намерила моя гоблен който да ме грабне от пръв поглед ;)

ZEMENTINA
26.11.2007, 13:37
Я кажете как се шият 1:1 или 1:4 ?

rukspin
16.01.2008, 11:54
И аз се присъединявам към вас :idea: . Още не съм ушила нищо на HEAD, но съм влюбена в гоблените им. Скоро започвам The Queen of Hearts. Не знам дали не скачам направо в дълбокото ама така или иначе мисля че те нямат лесни гоблени пък и имам опит единичните бодове (и производството на китеници от обратната страна :D )
Прави ми впечатление че по картинките има много блестящи цветове. Те така ли се получават на гоблена? И ако да как става така? Такива конци ли има? Сигурно задавам глупави въпроси ама до сега съм шила по-обикновенни неща.
Надявам се скоро да покажа част от Кралицата :)

rukspin
16.01.2008, 15:58
Повечето схеми, които поне аз имам са все на панама Count 25. Което е доста ситно. и ги дажат да се шият с две нишки. Ако знаеш как се казва гоблена ще е по-лесно да разбереш това което те интересува.

чучулигата
16.01.2008, 16:16
Леле откога ми се иска да се включа в тази тема-страшно ми харесват гоблените на HAED:loveglasses: Не мога да реша кой да започна но сигурно е едно -скоро ще комплектовам някой:greeneye:
rukspin покажи картинка на твоя:idea:

rukspin
16.01.2008, 16:43
Аз сега започвам този. Големичък е и е с 80 цвята май, но наистина мисля че си заслужава :)
http://images23.snimka.bg/004967537.jpg

rukspin
18.01.2008, 10:13
И аз имам проблем с този pdf. Схемата е от 48 страници. Не искам да ги разпечатвам на веднъж и за това ще се пробвам да ги направя на отделни ако може.
Някой шил ли е Night Moves?http://images23.snimka.bg/004978482.jpg

rukspin
21.01.2008, 15:05
Момичета някой да е попадал на конци на име KBF? Има ги в един от гоблените които съм планувала. Знаете ли какви са тия конци? И намират ли се я БГ та ако не да имам време да ги търся от чужбина. Предполагам че са нещо подобна на Kreinik. Помагайте.

viking
22.01.2008, 10:14
един съвет как да си разпечатвате страниците на Хаед, аз като го ших моя първите 2-3 ги печатах както бяха в pdf, но излиза много ситно а пък и като са толкова смесени знаци направо си е мъчение особено за хората с очила, след това какво почнах да правя - превърнах страниците от pdf в jpg формат, излиза всяка станица оделно, отварям я с paint и я увеличавам да се получи на 4 страници 2 х 2 , сега вече знаците са доста едри и се виждат даже без очила, а след като разпечатам тези 4 части ги слепвам и се получава една огромна страница, може и да не се слепват. и така със всяка една от страниците. пожелавам ви успех

nikolay86
31.01.2008, 11:22
Тук има няколко големи готови ушити и по етапи http://www.vanomme.com/Borduren/WerkvanMijnVader.htm

http://www.vanomme.com/Borduren/Merlin_Arthur/Merlijn_Arthur.htm

http://www.vanomme.com/Borduren/OurLady/OurLady.htm

Направо спират дъха. А да знаете от къде се свалят тези схемички? Не за друго, аз вече толкова много съм си набелязал, че не знам кога ще мога да ги ушия, а за подарък на леля. Те, горката, е песионелка и по цял ден почти шие само гоблени. Та да и комплектовам един, два да има да си шие по дълго време. :D :greeneye:

чучулигата
02.02.2008, 21:51
nikolay86 виж в раздела с безплатните има цяла тема:greeneye:
Аз започвам моя ама като видях колко е голям и ми прималя:crazy:

nikolay86
02.02.2008, 23:17
nikolay86 виж в раздела с безплатните има цяла тема:greeneye:
Аз започвам моя ама като видях колко е голям и ми прималя:crazy:

Благодаря за отговора, наистина спя по някога. :D (то май е постоянно при мене, не сямо по някога)

tetty71
03.02.2008, 20:20
Нарочно избрах първия си HAED да е с по- малко на брой конци, шиенето му е почивка ( като изключим самите фигури - доста единични бодчета ), подготвила съм си конците и на The Passing, но той ще почака. Да си призная сега сум се захванала с кончетата на Дименшънс, но скоро ще продължа с феичката.

nikolay86
04.02.2008, 18:26
Получава се наистина великолепно. :clap: :clap: имаш от мен.
А я да ви питам, наумил съм си да започна ето това нещо, според вас дали да го почвам въобще или да се отказвам още преди да съм го започнал.

Iskra
22.02.2008, 14:01
Дотук стигнах и благодаря на всички за подкрепата. Мисля, че ако ви нямаше гоблена щеше да е замотан в някое чекмедже

tetty71
03.03.2008, 00:17
Да покажа почти готовата феичка...

vili80bg
27.03.2008, 16:39
И аз започнах да шия един от тези прекрасни гоблени,но нещо не съм много сигурна че се получава това което трябва да бъде :cry:

Е вярно е ,че съм съвсем в началото ,но много бавно се шият ........... :shy2:

Zlateva13
01.04.2008, 18:27
Да покажа и аз до къде го докарах.:D Много единични бодчета, но си заслужава!

alunagalia
08.04.2008, 10:44
Здравейте момичета - Xеадки:idea:, от известно време гледам творбите ви и ми се ще да намеря отговор на един въпрос.
Преди време се бях запалила по гоблените на GoldenKite и разгледах доста процеси на гоблени при руските ни колежки. Сега немога да преценя какви са предимствата и недостатъците на тези фирми , по какво се различават- технически. Ясно е че след като сте предпочели гоблени на Head то те ви харесват повече , но защо?:confused:

rostso
08.04.2008, 11:11
GoldynKite ми се струват по-трудни и с повече конци. Бях си избрала един, но беше с 200 цвята и беше огромен - веднага се отказах! А иначе.... според мен всеки шие този гоблен, който картинката му харесва, а HAED са с много интересни картини с феи и други фантастични същества, по-различни са от разпространените гоблени с пейзажи, животни и портрети. Всичките са доста оригинални!

kaliopso
06.05.2008, 21:03
Нарочно избрах първия си HAED да е с по- малко на брой конци, шиенето му е почивка ( като изключим самите фигури - доста единични бодчета ), подготвила съм си конците и на The Passing, но той ще почака. Да си призная сега сум се захванала с кончетата на Дименшънс, но скоро ще продължа с феичката.:loveglasses: Господи каква перфектна красота мн красиво ти става 4удесен избор.И страшно добре ушито.Мн мн ми харесва.Бравос!

rostso
14.05.2008, 17:25
Намерих из интернет този ушит гоблен на HAED и реших да ви го покажа.

НЕ е ушит от мен..... !!!!

lucy
20.05.2008, 14:24
Аз имам едно питане по повод техниката на шиене - всички споделяте, че се шие 1:1 , но аз съм хвърлила око на една красота, дето си я представям внушителна и огромна - ама при 1:4 ... :D Някъде се разискваше темата за големи гоблени, подходящи за хола и ето този аз си го представям така. Обаче! Дали изобщо е подходящо да го правя 1:4 , защото е възможно да разваля ефекта от фината и прецизно направена картина ... :confused: Моля ви, тези дето имате опит с шиенето на ХАЕД - кажете някой пробвал ли е 1:4 ? :confused:

Ето за този става въпрос

rostso
20.05.2008, 14:47
Lucy, аз нямам опит в HAED, но според мен и без това гоблените им са огромни.... 1:1 е най-добрият вариянт мисля..... Обаче съм виждала и гоблени на HAED ушити с кръстчета.... така, че ако искаш да станат по-големи - направи ги с кръстчета..... Според мен 1:4 винаги става грубичко.....

Аз сега съм си поръчала конците на една графика на HAED и като пристигнат към края на седмицата ще го започна.... Но на моя гоблен не се шие фона. Купих си ситна бяла панама и мисля да го шия с гобленов бод 1:1

Ето го моя избор:

rostso
20.05.2008, 14:53
А успоредно с него мисля да шия и това. Голям ентусиаст съм... 2 HAED-a едновременно!
След дъло чудене - реших - започвам ги и който когато го свърша....(ако свърша някой изобщо)

alessina
20.05.2008, 14:56
Сега съберам конците за първия си HAED, но ми се струва, че при 1:4 ще се получи някак насечена картината, няма да я има плавността на преливане на цветовете. Така си мисля аз. Но другите момичета, които са с повече опит ще кажат най- добре. Иначе точно този модел ми се струва, че не е малък- 45х27.6 см.

чучулигата
20.05.2008, 15:03
Аз имам едно питане по повод техниката на шиене - всички споделяте, че се шие 1:1 , но аз съм хвърлила око на една красота, дето си я представям внушителна и огромна - ама при 1:4 ... :D Някъде се разискваше темата за големи гоблени, подходящи за хола и ето този аз си го представям така. Обаче! Дали изобщо е подходящо да го правя 1:4 , защото е възможно да разваля ефекта от фината и прецизно направена картина ... :confused: Моля ви, тези дето имате опит с шиенето на ХАЕД - кажете някой пробвал ли е 1:4 ? :confused:

Ето за този става въпрос
Ако обичаш кръстчетата направи го на аида и ще стане по голям-1:4 мисля че ще е грубо .

lucy
20.05.2008, 15:12
Ами ще ви послушам ... :flowerlove:
Макар че много ми се искаше да виси грамаден като пано ...:(
Освен да си взема по-едра панама ... :confused: Така ще успея да му уголемя още малко размера ... :(

lucy
20.05.2008, 15:13
Lucy, аз нямам опит в HAED, но според мен и без това гоблените им са огромни.... 1:1 е най-добрият вариянт мисля..... Обаче съм виждала и гоблени на HAED ушити с кръстчета.... така, че ако искаш да станат по-големи - направи ги с кръстчета..... Според мен 1:4 винаги става грубичко.....

Аз сега съм си поръчала конците на една графика на HAED и като пристигнат към края на седмицата ще го започна.... Но на моя гоблен не се шие фона. Купих си ситна бяла панама и мисля да го шия с гобленов бод 1:1

Ето го моя избор:

Тази графика е страхотна!!!!!!!!!!:kissyou:
Ако не е сложна - дай я насам! :flowerlove:

lili
20.05.2008, 16:29
В сайта на HAED, доколкото разбрах, за най-добър ефект препоръчват да се шие с кръстчета на 25ct през 1 нишка, но това ми се струва прекалено дребно.

rostso
20.05.2008, 16:37
Панамата, която вече си купих за HAED-a е точно 25ct, но мисля да я шия с гобленов бод.

katrin0004
20.05.2008, 18:53
:clap::kissyou:Момичета благодаря че отворихте тази тема,защото обожавам Хаед,но нямам никакъв опит, а като гледам гоблените им такъв си е много нужен.Избрах си 2 гобл.купих си конците(голям мерак)и..зациклих щото направо се уплаших.Сега като чета тук съм обнадеждена и ще казвам и показвам.Ще направя както казва ЛИЛИ 25кт кръстчета.И дано резултата да е добър.

lili
20.05.2008, 19:30
Аз пробвах един единствен път на българска панама (~22ct ако не се лъжа) кръстчета през 1 и ми беше много дребно. Измъчих се и не бих повторила, а 25ct е още по-дребно. Може би ако панамата е от типа на Аида ще е по-лесно. И ставаше много дебело с 2 нишки. По-скоро на такава панама бих го направила с гобленов бод, с него се покрива добре. Мисля че няма да има разлика. Според мен втората нишка на кръстчето е излишна.
Ако някой пробва различни варианти, моля напишете как се получава.
Някой досега шил ли е HAED на друго освен българска панама 1:1?

vili80bg
22.05.2008, 19:07
rostso графиката наистина е чудесна , браво за избора ........... но аз не бих се справила с два гоблена HAED едновременно , затова приеми мойте поздравления :clap::clap::clap:

Zlateva13 много хубаво и нежно се получава :thumbup:

сега да се отчета и аз

lucy
22.05.2008, 21:58
Я кажи колко голям излиза - гледам , че на разграфена панама го правиш, дай направо броя на квадратчетата :D
Иначе ти се възхищавам и благородно ти завиждам ! Аз бих си ушила ето само това - и пак ще е истинско бижу!

vili80bg
22.05.2008, 22:28
ширината е 23 квадратчета , а височината - 30 квадратчета .......поне за мене това е голямо предизвикателство да го ушия като се има напредвид ,че до преди това съм шила само един гоблен с размери около 5 на 5 квадратчета :D ......ама и аз съм една оптимиска

lucy
22.05.2008, 22:32
Ооо, я не му се плаши - прави като мене : представяй си гоблена като сбор от 5-6 по-малки и ще ти олеква на сърцето :D Вместо да си викаш "Ох, до половината я докарах" си казвай " Я, ами че аз съм направила 3 гобленчета вече ... " :D:D:D

vili80bg
22.05.2008, 22:59
Ооо, я не му се плаши - прави като мене : представяй си гоблена като сбор от 5-6 по-малки и ще ти олеква на сърцето :D Вместо да си викаш "Ох, до половината я докарах" си казвай " Я, ами че аз съм направила 3 гобленчета вече ... " :D:D:D

:D много готино , и аз ще си викам така.......страшно оригинално

lucy
23.05.2008, 00:21
Какво ти оригинално, това си е самата истина ! :D
Виждаш ли си водните лилии горе - е, аз ще ги направя като самостоятелен гоблен, а при теб те са част от цялото, при това не малка . Видя ли , вече си имаш един готов гоблен, просто е свързан с още няколко !!!! :kissyou:

rostso
23.05.2008, 11:20
vili80bg, да ти кажа честно..... Много внимателно си избрах давата HAED-a (изнамерих най-лесните схеми). А започвам два само да не ми писне от цветовата гама (синьото на единия и сивото на другия). Само дето незнам дали и кога ще завърша някой от тях!

Обаче, ти си си избрала едни от най-трудните на HAED гоблени. За тях никога не бих се престрашила, така че, имаш искренното ми възхищение! Продължавай смело!

GILDA
23.05.2008, 11:42
Мога само да се възхищавам на всички вас които сте се захванали със тези трудни гоблени :clap::clap::clap:
Вили,а за твоя само не разбрах с колко цвята е :confused:

vili80bg
29.05.2008, 14:58
GILDA ами така като ги броя излиза, че са 89 цвята ..........нещо много ми се струват :confused:

Дида
30.05.2008, 09:27
GILDA ами така като ги броя излиза, че са 89 цвята ..........нещо много ми се струват :confused:
Леле! С тези гоблени сте като жени-войни:kissyou:
Как се оправята с толкова много конци? Че то си е борба!:kissyou:
Очите му залепват на човек в тази тема! :kissyou:

nikolay86
30.05.2008, 10:09
rostso графиката наистина е чудесна , браво за избора ........... но аз не бих се справила с два гоблена HAED едновременно , затова приеми мойте поздравления :clap::clap::clap:

Zlateva13 много хубаво и нежно се получава :thumbup:

сега да се отчета и аз

Много добре се получава! Направо сте факири в шиенето. Успех на всички със схеми на HEAD :clap:

alessina
30.05.2008, 11:51
И аз като Росито търсих да намеря нещо по- лесно като за началои накрая реших този да е. Остана още малко конци да купя и ще го започна, но кога ще го завърша...

mareha
01.06.2008, 21:52
Ей значи че съм....тази тема я бях пропуснала,а иначе съм страхотен фен на Хеад.Това е една част от схемите които имам http://picasaweb.google.it/mareha74/FotoHeavenAndEarth02
аз съм си харесала този,но незнам изобщо кога ще го почна.Изобщо всички гоблени на този артист много ми харесват. Моят е само с 90 цвята :D мисля да го шия на ленена панама.това което препоръчват те.Сигурно ще стана пра баба докато го свърша обаче :baby::D

vili80bg
06.06.2008, 17:48
mareha толкова много схеми имаш ...... :clap: , поздравления и за избора на гоблена много е хубав , хич не му се чуди а го почвай

и аз съм фенка на тези гоблени , толкова много ми харесват че понякога ми идва да започна няколко наведнъж :idea:

rostso
06.06.2008, 17:54
vili80bg,

Аз смятам и да го направя пък да става каквото ще.... Ако завърша някой - чудесно, ако не - дето се казва "ще съм си начесала крастата"

nikolay86
06.06.2008, 18:16
Браво, браво, браво. Всички модели са страхотни. Май всеки иска да се гмурне в творбите на HEAD пък дали ще ги завърши... В това число и аз също много ги харесвам и все повече се замислям да започна нещо от тях. ;)

viking
17.06.2008, 11:17
мили любителки на Хаед, аз също направих един и сега се каня да почна втори , но ще е след ваканцията, проблемът е в това , че в почти всички нови модели се иска конец Крейник и то в голямо количество, а той е скъп, но най-лошото че не се намира а е уникарен и не може да се замени с нищо друго, така че при избора на модел трябва да се ограничаваме с модели в които няма Крейник:confused:

TDK
17.06.2008, 20:52
viking, присъединявам се към теб!:( Абсолютен проблем си е!
Пусти Крейник! Сега прехвърлям схеми, за да търся къде го няма!
А толкова е малко кончето на макарките!
Така икономисвох кончето, докато ших моите феички, че хвърлях някъде около 1 см - вдявам, шия! УЖАС!
И ги уших благодарение на такива благородни души като теб и SMURFIN.:flowerlove::blueflow::flower:

djavka
18.06.2008, 21:02
Момичета, имам нужда от помощ! Нова съм в този форум, но съм страшно запалена по гоблените на HAED. Започнах ето това: http://www.prikachi.com/users/djavka/2h.jpg, но се получава ето това: http://www.prikachi.com/users/djavka/4j.jpg.
Виждам, че шиете много подредено, но аз така и не можах да се науча - хващам един цвят и шия с него докато свършат знаците или свърши чилето. И когато уших малко от тялото се оказа че шия... негърка.
Някой може ли да ми каже дали го е шил и има ли идея дали като сложа и другите цветове около него, ще се пооправи?
Аз съм твърдо решена да го ушия, та ако ще и негърка да си имам.
Освен това в една от темите на този форум прочетох, че може # Krenik 032 да се замени с DMC E5200 и вече си купих. Изглежда много добре на чилето, но дали ще има същия ефект?

Rossko
19.06.2008, 10:13
Имаш много странна техника на шиене. И аз шия по цветове, но не се разхождам по целия гоблен, особено тези единични бодове...Не бързай със изводите , може пък и да не е толкова зле, колкото си мислиш. Аз например като започнах лицето на "Мадона Долороса" с по -тъмните цветове и направо се уплаших. Но като наших и останалите се получи преливащо и много готино.

el_i
19.06.2008, 11:56
Здравей и аз моя гоблен като го почнах бях много разочарована и незнаех какво да правя крилата на моята фея въобще не пасваха на оригиналната картинка косата и беше много наситено оранжево - червена а лицето розово лилаво и сериозно се замислях да се откажа от нея но благодарение на момичетата от форума които ме подкрепиха аз не се отказах и сега както сам на финала на гоблена мога да кажа че ефекта е страхотен и гоблена се получи много красив въпреки всичко затова те съветвам не се отказвай а гоблена е страхотен поздравление за избора на гоблена, а ефекта на креника е страхотен и много добре се получава е вярно че е малко по скъп но аз сам на мнение че ефекта е по важен е това си е лично мое мнение

djavka
19.06.2008, 13:51
Проблемът е там, че не мога да намеря Креник, затова го замествам с DMС и не знам дали ще се получи същия ефект. Аз и DMС не намирам в града, в който живея, ами го поръчвам по пътуващи колеги от Пловдив. Знаете ли как мога да го поръчам по Интернет, но от български сайт?
А и нямам никакво намерение да се отказвам - аз съм голям инат и ще го довърша на всяка цена. Е, малко по-бавно, защото шия максимум по 2 часа на ден, а това нещо е 120 цвята, 1730 квадратчета (54/32 квадратчета)...
Но като се дооформи, ще го покажа, обещавам.

did_tag
19.06.2008, 14:44
Знаете ли как мога да го поръчам по Интернет, но от български сайт?



Пробвай от тук:

http://www.goblenite.com/n_colors.html

mladenka
19.06.2008, 17:59
Крейник ли се поръчва тук, в нашия сайт?

djavka
19.06.2008, 19:19
DMC E5200 съм намерила, но не знам как да си поръчам в България Крейник.
А някой знае ли дали ефектът като шиеш с DMC е същия, или поне да е подобен? Метализираното чиле изглежда много симпатично - мени си цветовете на светлината и е по-твърдо.
И нещо друго не мога да разбера - в линка, който си ми пратила, са дадени кълбета - те подобни на чилетата ли са, защото ми изглеждат по-дебели и много пресукани?

DarthD
19.06.2008, 20:01
В България Крейник не се продава!

vili80bg
20.06.2008, 22:40
да покажа скромният си напредък

wylchin
21.06.2008, 10:35
И аз отдавна искам да пробвам HAED, но гобленът който много ми харесва е с твърде малки размери 300х260 бода. Тези две лудетини много добре ги познавам и мисля вместо "Forever friends" да им напиша имената или нещо друго.

murr
22.06.2008, 13:44
Обещавам в най-скоро време да се присъединя към групата на любителите на HEAD с тази алегория. На размер не е особено голям (400х313 бода), но ми грабна погледа отведнъж. :greeneye:

nina55
05.07.2008, 17:21
:hello:Искам и аз да се присъединя към "жертвите" както казва TDK /което много ми харесва и след като го прочетох цял ден си го повтарям/ и да покажа и тук моя HEAD.
За него получих много хубави отзиви във" Вашите творби ".
Приятна почивка:kissyou::kissyou::kissyou:

leti_73
13.07.2008, 15:02
Здравейте момичета,нека и аз се присъединя към вас.В момента съм захванала "Вълшебна приказка" и ето това е резултата към момента.Все още събирам конците ама започнах с това което имам.

vili80bg
13.07.2008, 23:17
Добре дошли на всички новоприсъединили се :kissyou:

leti_73 поздравления за избора много добре се получава , ще очаквам с нетърпение следващите етапи

nina55 много сполучливо се е получило , ще стане 1 : 1 с картинката

kaliopso
14.07.2008, 03:27
Здравейте момичета,нека и аз се присъединя към вас.В момента съм захванала "Вълшебна приказка" и ето това е резултата към момента.Все още събирам конците ама започнах с това което имам.
Нали е на Scot Gustafson гобленчето в оригиналния саит на HAED го има го има на снимка готов ушит редом до другата снимчица,ако разбира се не си го виждала вече:).Страшно хубав става.Мн мн сложничък,ама страшен резултат!Мн е хубав.:)

TDK
14.07.2008, 20:00
leti_73, очаква те един дълъг, но интересен период!

Ще му се радваш на гоблена, ще ме се ядосваш, ще му се заканваш, но няма да го оставиш, докато не го ушиеш!:kissyou:

И тогава ще настъпи радостта от положеният труд! Резултатът ще бъде блесящ!:clap:

Направи една тема в етапите, за да ти се радваме!:scared:

leti_73
15.07.2008, 13:09
Момичета благодаря ви за окуражаващите думи:flowerlove:
kaliopso на James Christensen е.Не бях го виждала готов но благодарение на теб надникнах в сайта на HAED и ме заплени ще повече.
TDK благодаря ти за думите,когато му се ядосам ще прочитам този ти пост и ще продължавам напред.А за темата в етапите тъй като съм новичка не съм много наясно и ще съм ти благодарна ако ме просветлиш малко.

mareha
28.07.2008, 09:11
Такааааа,последни новини от мен.Видях снимки на ушити Heaven и нещо доста ме разочарова ризултата.Разликата от снимката и това което се получава е доста голяма.Дълботко се замислям дали да почвам нещо,и мислейки така дълбоко (странно за мен):D реших че това което ушия ще бъде някоя от графиките им.Така поне съм сигурна че ще стане.Ето тук можете да сравните някои неща.Моля ви кажете дали и вие сте на същото мнение :confused: http://feechka-khv.gallery.ru/watch?a=rwr-ba3k

Zlateva13
28.07.2008, 09:27
:confused: Според мен, тези гоблени не са шити по оригиналните комплектовки на HAED, само снимките са техни. Иначе със сигурност мога да кажа, че гоблените им са доста сполучливи и се получават 1:1 със снимките по които се шият. Ако си си харесала нещо, първо се увери че е по схема на фирмата и давай смело, няма да съжаляваш. Има доста единични бодчета, но труда си заслужава. Успех!:kissyou:

mareha
28.07.2008, 09:30
Аз и елфчето много съм си харесала.Даже вече си купих панама и конци,ама като го видях тук доста се притесних и сега се чудя и за него.Дали някой от форума го е шил?Така поне ще знам дали изобщо да го подхващам,защото искам да го ушия за декември.

veneta_az
28.07.2008, 10:02
Мисля, че албумът, който си гледала не случайно се казва Осторожно, прогон! - т.е. ВНИМАНИЕ! това не са оригинални схеми и не се знае какъв ще е крайният резултат.

wylchin
28.07.2008, 21:32
Хайде и аз скачам при вас с Forever friends, пък каквото стане и когато стане.

Larisa1001
31.07.2008, 08:41
Я вышиваю
http://keep4u.ru/imgs/s/080731/d6/d6a11ac0480a983356.jpg (http://keep4u.ru/full/080731/d6a11ac0480a983356/jpg)

mareha
31.07.2008, 09:04
Я вышиваю
http://keep4u.ru/imgs/s/080731/d6/d6a11ac0480a983356.jpg (http://keep4u.ru/full/080731/d6a11ac0480a983356/jpg)
Просто прекрасно Лариса :clap:

leti_73
31.07.2008, 09:04
Я вышиваю
http://keep4u.ru/imgs/s/080731/d6/d6a11ac0480a983356.jpg (http://keep4u.ru/full/080731/d6a11ac0480a983356/jpg)

Не съм виждала оригиналната снимка на гоблена но се получава страхотно:clap:

Larisa1001
31.07.2008, 09:13
Спасибо! Очень приятно! Вот что должно получиться http://keep4u.ru/imgs/s/080731/8b/8b0a6759b04ec2a1ab.jpg (http://keep4u.ru/full/080731/8b0a6759b04ec2a1ab/jpg)

_Veronika
31.07.2008, 11:47
:hello: Много си харесах един гоблен с помощта на iliana67 се сдобих със схемата и съм много щастлива! Но искам да ви питам като шиете HAED, комлектован ли си го купувате или сами го комлетовате? Защото искам да събера малко повече информация преди да го почна. Отдолу на снимката го имат започнат но не съм го шила аз.

kaliopso
31.07.2008, 13:30
:hello: Много си харесах един гоблен с помощта на iliana67 се сдобих със схемата и съм много щастлива! Но искам да ви питам като шиете HAED, комлектован ли си го купувате или сами го комлетовате? Защото искам да събера малко повече информация преди да го почна. Отдолу на снимката го имат започнат но не съм го шила аз.
Здрасти,готови комплектовки видях 4е има на ХАЕД в интернет на ето този сайт http://www.colray-crafts.com/ ,но мисля че щом имаш схемичка може и по евтино да излезе да си го комплектоваме тук,пък и знам ли в нашто БГ всичко ни е по-скъпичко?Май само Креиника се закупува от чужбина:gipsy:. Приятно шиене...........:kissyou:Ой Лариса ужасно е хубав.Мн Мн красив.А Котката е като ОТК:gipsy: внимателно следи работния процес-да не станат грешки.:gipsy:

_Veronika
31.07.2008, 15:15
Сайта е мн добър, до сега не съм влизала. Благодаря ти, напълних си очите :idea:

А за конците не съм много наясно пише,че всички са в DMC и има един перлен той ли ще е Креиника :baby: Не може ли да се замени с някой в BG, нямам представа как да си го набавя от чужбина :(
Обаче сега поглеждам че доста присъства (въпросния цвят)и ако се замени може би няма да се получи очаквания ефект.

mareha
31.07.2008, 18:02
С крейник се получава ефект 3дименсионален.Това е един вид конец,който се продава на ибришимче,не е на чиле.Има различни дебелени,така че няма да е много лесно да го промениш и определено ефекта няма да е същия.Ето тук можете да видите цени и да си поръчате. http://www.abcstitch.com/designers_php/designers.php?category=Kreinik внимавайте много да не збъркате дебелината и номера обаче.И нещо друго което трябва да знаете че креиник излиза доста скъп конец.....,но крайният ризултат си заслужава.

kaliopso
31.07.2008, 23:09
Сайта е мн добър, до сега не съм влизала. Благодаря ти, напълних си очите :idea:

А за конците не съм много наясно пише,че всички са в DMC и има един перлен той ли ще е Креиника :baby: Не може ли да се замени с някой в BG, нямам представа как да си го набавя от чужбина :(
Обаче сега поглеждам че доста присъства (въпросния цвят)и ако се замени може би няма да се получи очаквания ефект.
:gipsy:Радвам се че ти помогнах,и че саита ти е харесал...:kissyou:,има мн написано за креиника във форумчето.

lali
01.08.2008, 00:13
Аз шия тази въпросната фея и замених Крейника с ДМС Е5200.
Номера на Крейника отговаря на това ДМС

barbie
01.08.2008, 00:41
аз си го купих от тук ,много по евтино е 2 бр. за 4,10 евро и като купиш повече плащаш само веднъж за транспорт http://search.ebay.at/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=kreinik&category0=

TDK
02.08.2008, 18:17
Момичета, ако в схемите ви има Крейник, по-добре не го замествайте с друго.
Аз пробвах и с ДМЦ и с Мадейра, но ефектът не е същият.
mareha е много права, той е уникален. Погледнат от различни посоки изглежда различно!

Ще покажа една от моите феички и съм изрязала малко парче, където има Крейник. За жалост на снимка не изглежда като на живо, но дано придобиете някакво впечатление!

НАЙ-ЛОШОТО е, че не го продават тук!:(

wylchin
04.08.2008, 00:13
TDK, а как е гоблена отзад при толкова много цветове? Аз започнах моя с гобленов бод и отзад е някакъв ад.

TDK
04.08.2008, 16:12
wylchin, че е ад - ад е! Аз пък съм го кръстила "ефектът на китеника"!
Гобленът ми отзад изглежда точно така! И става дебел от промушените конци! Но спокойно, като се свърши, изпере и изглади, всичко си отива на мястото! "Почти" не личи!!!:idea:

gunnys
07.08.2008, 08:58
ЕТО И МОЕТО HAED'ЧЕ:) ВЕЧЕ СЪМ НА ТРЕТА СЕДМИЦА.

С ГОЛЯМА БЛАГОДАРНОСТ НА TDK:blueflow:

_Veronika
07.08.2008, 13:17
А в този гоблен има ли крейник?

gunnys
07.08.2008, 13:25
НЕ, НЯМА КРЕЙНИК.

hige
10.08.2008, 21:12
Ами, трябва да призная, че и аз съм от обожателите на HAED. Миналата есен започнах Dreamcatcher. Шия го с два конеца на обикновена бяла панама (май беше 22ct ако си спомням правилно) с кръстчета и през една нишка. Бодчетата са малко нагъсто, но не твърде нагъсто за моя вкус :D
Наскоро почнах един техен дребосък. Него го шия пак с кръстчета, но с един конец през една нишка на 27ct и доколкото мога да преценя от малкото ушито покривността е супер. Само дето още не съм го наснимала...
Това е цялата първа страница и малко:

rostso
11.08.2008, 12:23
Най-накрая - ето ме и мен!

Месеци наред разглеждах схемите и си избирах гоблен, после месеци си набавях конци.... и кураж...... Мислех начини за бързо търсене на конци.... Оцветявах си схемата, за да виждам по-добре някой символи..... Купих си и нова ножичка, специално за този HAED.

Ето го резултата!

Да ви кажа честно........ само до тук съм стигнала, а вече направо ми се реве! По очите всяко бодче е с различен цвят. Незнам дали си личи, но по-голямата част от лицето е с Kreinik, който аз много неразумно замених с DMC (трябваше да послушам аз съветите на TDK, ама всеки от главата си пати). Леле, Боже..... ами то е като тел и от дърпане панамата се разкриви, редовете се сгъстиха, натъпкаха се почти един върху друг... в областите с ДМЦ бодчетата са много по-високи от останалите и много очевидно изпъкват..... Единичните бодчета са песен в сравнение с шиенето с ламе DMC конец....

Моля, ви, кажете ми честно.... Заслужава ли си да продължа?... Зле ли изглежда?

svetlina
11.08.2008, 20:35
Rostso, не ти ли се струва, че тази разграфена панама прозира под светлия конец!?

mareha
11.08.2008, 22:45
Rostso, не ти ли се струва, че тази разграфена панама прозира под светлия конец!?
И аз това гледах :confused:.Ако искаш за да не те яд повече спри и почни наново самоче с крейник.Много е по-мек като конец.Абе аз все казвам че има разлика.ДМЦ е хубав за усукване ама да го шиеш самостоятелно нестава.Особенно за гоблени като този.Хайде не е чак толкова много ушитото.Прежали го,но поне после ще ти стане още по-хубаво и ще ти е по-лесно шиенето.Това е моето мнение,но нека да чуем и другите.За сега кураж,не се отчайвай все нещо ще измислиш.:kissyou:

rostso
12.08.2008, 11:39
svetlina, mareha, не само ми се струва.... Прозира..... Пустото му ДМЦ ламе.... Големи ядове бера с него....

Не можах да си намеря Креиник....

Някой може ли да помогне.... Да поръча някакси от някъде.... Разбира се ще му платя всички разноски....

Пък и... съвсем честно да ви кажа... по окото всяко бодче е с различен цвят.. едва ли ще се навия да го ушия отново....

Ама има още Крейник по ръката......

Ех.. никак не ми върви с HAED... Това е вторият, който започвам и не се получава.... А с такъв ентусиазум започнах... В събота съм шила до 3 часа през нощта...

djavka
12.08.2008, 12:26
Най-гадното на това DMC е не само, че прозира, ами дори като се изпере пак остава като тел. И аз се мъчих с него двайсетина бода - имах чувството, че ще скъсам панамата. Хем стърчи, хем боде... После реших да изпера конеца и да го шия докато е мокър - вярно, малко по-мек става, ама изсъхва за нула време и отново става на тел... Направо ужасна работа. И се отказах. Сега търся Крейник... Дано намеря. Поръчах на две места на познати, които са в Америка и си идват, ама нещо се ослушват, та не знам...

alessina
12.08.2008, 13:17
http://www.marilyns.com/results.cfm?SubCategory=13

На мен ми го пратиха от Щатите. Поръчали са го от този сайт.
El_i го поръчва / мисля, че от същия сайт/ и си го получи до България.

el_i
12.08.2008, 14:06
Да за седмица пристига и се плаща с кредитна карта :) получих си го на домашния адрес :)

svetlina
12.08.2008, 19:53
Освен конеца да смениш, Rostso, може би е добре да го шиеш и на неразграфена панама!

TDK
12.08.2008, 22:24
rostso, погледни тук - http://www.goblenite.org/showthread.php?t=4793&page=2

Има няколко линка за Крейник!:confused:

А на моите гоблени аз ших крейника на един кат, въпреки, че в схемата е даден на 2. На два ката става много натрупано и грубо! Мисля, че ти го показах на срещата.

rostso
13.08.2008, 12:09
svetlina, с тези единични бодчета изобщо не смея да се захвана с неразграфена панама.... Дали с Крейник с един кат конец пак ще прозира? Ще прабвам! Ще го започна от начало и ако пак не стане..... Жалко, че толкова време и пари отделих за конците, подреждането в кутиите и т.н. Ще се захвана с третият HAED..... Много ме беше страх от него, но след ушиването на това око, нищо не може да ме стресне....

_Veronika
13.08.2008, 14:19
rostso не искам да те уча, но ще ти споделя как правя аз. Сега шия на една по едра панама и по светлите цветове ги шия ги шия в 3 нишки, а по-тъмните в 4. Така че преди да почнеш някой нов цвят, ако се съмняваш може да пробваш на отделно парче от панамата как става. Преценяваш и тогава шиеш на гоблена :idea: На мен няколко пъти ми се наложи да разшивам и панамата много се раздърпа, накрая почнах наново.

Carmela Biscuit
14.08.2008, 09:13
svetlina, с тези единични бодчета изобщо не смея да се захвана с неразграфена панама.... ....

Rostso, и аз не мога да шия без да ми е разграфена панамата, но откакто открих Aida, не поглеждам разграфена панама. С жълтия флумастер на децата си я разграфявам чудесно и се изпира без проблем (на опаковката на флумастерите си пише, че са водноразтворими и се перат):

rostso
14.08.2008, 15:53
Carmela Biscuit, имам си бяла българска неразграфена панама....

Серьозно се замислям дали да не си я раграфя с жълт фулмастер, а където е лицето да не слагам черти.... То се шие цялата картинка, така, че дори да не се изпере, едва ли ще се вижда....

nikolay86
14.08.2008, 17:46
Извинявам се за въпроса, но понеже си затрих всички сайтове на HEAD и сега нямам нито един. Та се питах дали някъде няма страница, от която свободно могат да се свалят накои от моделите им?
Благодаря предварително.

_Veronika
14.08.2008, 18:09
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=monicz1ka&sid=20
заповядай

el_i
28.08.2008, 16:27
Тук има няколко ушити - етапи на гоблени ако искате да ги видите :loveglasses::loveglasses:
http://arwenl.multiply.com/photos/album/135/vinson_made_by_my_friend_#
http://arwenl.multiply.com/photos/album/28/Evolution_Broken_Angel_start_21_Januari_2008#
http://lgwminerva2000.multiply.com/photos/album/55/55#1

rostso
01.09.2008, 16:37
радрод, Браво, бе! Кога свари?

rostso
01.09.2008, 16:45
радрод, за мене важи поговорката - "Тъп, но упорит". Захванах отначало "Морски фар".

Безкрайни благодарности на El_i, която ми изпрати крейник:!:

И сега пак съм ушила едно око , ама другото за разнообразие..... Еееее.... съвсем друго си казва крейника.... Вчера го снимах, ама забравих фотоапарата в нас. Утре надявам се да покажа до къде съм го докарала, макар, че не е много.....

радрод
01.09.2008, 16:48
:clap::clap: за упоритостта:kissyou:
Разсмя ме до сълзи с това, че си ушила другото око:D Аз вече и сама си се смея пред компютъра:D

rostso
02.09.2008, 11:50
Ето го и другото око.....

Като няма коса прилича на Дарт Вейдър (Междузвезни войни) без каска :D

радрод
02.09.2008, 12:16
Ааа, браво:clap:, това е друго нещо:clap: Получава се наистина вече с крейника :kissyou:

irena_gemini
02.09.2008, 14:03
наистина с крейника си е друго нещо ;) ще следя процесите мнооооого внимателно

rostso
02.09.2008, 14:12
irena_gemini , радрод, ще показвам до къде съм го докарала....

Разчитам на вашата подкрепа... голям стимул ми е....

el_i
02.09.2008, 14:35
Креника си е креник получава се много добре :clap: показвай по често да можем и ние да му се радваме не само ти :)

djavka
02.09.2008, 16:53
Това око ме разби! Става невероятно - ами то с 20 цвята в едно око... Аз моя HAED съм го сложила в една кутия и го наглеждам от време на време, ама нещо не ще да се шие сам... Май ще трябва и аз да му помогна да се доушие :D

TDK
02.09.2008, 17:24
Ето го и другото око.....

Като няма коса прилича на Дарт Вейдър (Междузвезни войни) без каска :D

Роси, браво!:clap:
Съвсем друго изглежда сега!:kissyou:
Нали го шиеш Крейника с една нишка?

rostso
02.09.2008, 17:39
TDK , с една нишка го шия (поня твой съвет!) Ама наистина - съвсем друго си е крейника. Лесно се шие, не се заплита и не дърпа панамата, съвсем гладко си лягат бодчетата върху панамата.... Дано да ми стине едно чиле ....
Специално не съм разграфила панамата на лицето, за да не прозира.... Пробвах дали се изпира флумастера... Изпира се, ама все пак.... Малко ме е страх, че линиите на деколтето и ръчичката ще се виждат.....

gabeto
03.09.2008, 14:43
wupreki 4e se vklu4wam s meseci zakusnenie vse pak i az sum na mnenie 4e e prekraseh

gabeto
03.09.2008, 15:54
:confused: Според мен, тези гоблени не са шити по оригиналните комплектовки на HAED, само снимките са техни. Иначе със сигурност мога да кажа, че гоблените им са доста сполучливи и се получават 1:1 със снимките по които се шият. Ако си си харесала нещо, първо се увери че е по схема на фирмата и давай смело, няма да съжаляваш. Има доста единични бодчета, но труда си заслужава. Успех!:kissyou:
momi4eta kude mogat da se namerqt originalni komlektowki na HAED

rostso
03.09.2008, 16:04
http://www.heavenandearthdesigns.com

Това е сайта на гоблените на HAED. От тук може да си поръчаш и да ти изпратят схемата на някой гоблен - срещу заплащане, разбира се. Има номерата на конците и може сама да си ги купиш. Не знам някъде да прадават готови комплектовки - схема, панама и конци.

радрод
04.09.2008, 10:29
Слагам първо картинката, после и ушития от мен мъник на ХАЕД от безплатните им модели. С едно уточнение крейника съм го замествала с Е3747 и на четири цвята съм правила мартеници за по-добър ефект.

gunnys
12.09.2008, 11:25
ДО ТУК ПРИСТИГНАХ НО НЯМАМ ВРЕМЕ В ТЕЗИ ДНИ:sleepy:

радрод
12.09.2008, 11:42
gunnys :clap::clap:
Още малко имаш, давай!:kissyou:

ata
12.09.2008, 11:56
ДО ТУК ПРИСТИГНАХ НО НЯМАМ ВРЕМЕ В ТЕЗИ ДНИ:sleepy:

Чудесен гоблен!Чакам да го покажеш готов.:clap:

mareha
12.09.2008, 12:40
То не останало бе :idea: Браво става направо разкошшшшшшшш :clap:

gunnys
12.09.2008, 14:17
Thanks radrod, ata and mareha:kissyou:

TDK
13.09.2008, 10:19
gunnys, много красив става!:clap:
С теб сме!:kissyou:

barbie
14.09.2008, 00:50
:clap::clap::clap: много е сладурски и не ти остава много до финала,чакаме го скоро в готовите :thumbup:

gunnys
02.10.2008, 17:46
:kissyou:

Finish

rostso
02.10.2008, 17:51
gunnys, :clap::clap::clap:

Мноооого е хубав!

радрод
02.10.2008, 19:28
gunnys, браво!:clap::kissyou: И страхотна рамка си имат "наръфана", много тематично:clap::kissyou:

kaliopso
05.10.2008, 23:24
Просто е автентичен.Като истинска картина уникат.:clap:Мн е хубав.

gunnys
05.10.2008, 23:44
БЛАГОДАРЯ ВИ rostso, РАДРОД И kaliopso:kissyou: БЕШЕ ГОЛЯМА РАДОСТ И УДОВОЛСТВИЕ КОГАТО СВЪРШИ:idea:

mareha
19.10.2008, 10:34
момичета не ми се смейте за това което ще публикувам.Знам че е малко,но нямам търпение да ви покажа че и аз почнах хевънче.Показвам и какво би трябвало да се получи

nadejdabr
19.10.2008, 13:56
Харесвам ги тези графики на Хаед!!! А като гледам ти не си изневерила на себе си и има Крейник? - предполагам :confused: Началото е обещаващо, а на какъв каунт шиеш, изглежда доста едричко?

mareha
19.10.2008, 15:52
Харесвам ги тези графики на Хаед!!! А като гледам ти не си изневерила на себе си и има Крейник? - предполагам :confused: Началото е обещаващо, а на какъв каунт шиеш, изглежда доста едричко?
Права си има и крейник.Те почти всички на хеад имат от той конец.Значи почнах да го шия на 25 каунт на една шарена панама,обаче тъй като има доста бяло не се виждаше и се отказах.После пробвах на аида ,ама пак не ми хареса и накрая го шия на българска бяла неразграфена панама :gipsy:

rostso
19.10.2008, 16:44
mareha, аз не виждам нищо смешно! Поздравления за куража да се захванеш с HAED и ни го показчай често, за да му се радваме и ние!

TDK
19.10.2008, 18:25
:Марина, моите поздравления!:clap::clap::clap:
Поставено бе началота! :kissyou:И разбира се, започна от Крейника!:PP

viking
04.11.2008, 17:07
mareha, само аз ли не виждам картинката:('

mareha
04.11.2008, 20:03
mareha, само аз ли не виждам картинката:('
viking не си само ти.Пак ще опитам да ги кача.Незнам защо са се изтрили :confused:

vivi
08.11.2008, 14:45
Здравейте,
вече имам куража да покажа и моя първи НАЕD, който няма да е последен. Удоволствие е да шиеш нещо от тази фирма. Още имам много до края, но не се отчайвам, ще го ушия.

mareha
08.11.2008, 14:58
:clap: viviмного добър избор.Виждала съм го готов гоблема.Голяма красота е :heart:

djavka
08.11.2008, 16:45
Страхотен е! Продължавай смело, ние ще те подкрепяме :kissyou:

TDK
08.11.2008, 20:11
vivi, приеми и моите поздравления!:kissyou:

Много, много е красив! :clap:И аз съм го виждала ушит в руския форум!
Много е сполучлив!:clap: Показвай по-често!

Iskra
09.11.2008, 21:23
vivi получава се страхотно. И много бързо напредваш. Това, което си ушила на мен все още предстои. Поздравления

Rossko
10.11.2008, 10:20
vivi, този гоблен наистина е много хубав!:clap: Искра вече го показа и лицето й е като изписано!

galja
10.11.2008, 13:26
Сууууупер,браво... :clap::oops::party:.и аз след 2 седици го пачвам...само да ми дойдат конците...

vivi
10.11.2008, 15:32
Благодаря на всички!
Ще продължавам да се хваля след още няколко избродирани страници. Вашите отзиви действат много мотивиращо.

aida01_04
11.11.2008, 21:44
mnogo krasivo se polo4ava bravo :clap:

vvvitality
13.11.2008, 10:50
Здравейте на всички майсторки, които творите невероятни красоти!
Ей, запалих се и аз с тези Heaven&Earth и сега нямам мира... Моля ви за помощ, защото като за първи път с тези големи гоблени и аз изпитвам малко страх да не се омотам. На каква панама ги шиете? Аз съм си харесала "Мoon godess". Пише, че се шие на 25 count и мисля, че ще стане на българска панама, ама за всеки случай искам да попитам вас първо.
Искам да ви питам още как се шие като има много единични бодчета? Как започвате и завършвате конеца, отдолу под ушитото ли се промушва и няма ли да стане много дебело... Чувала съм, че някои изглеждали като "китеници" отзад, ама никак не са ми ясни тези техники. Шила съм 1 в 1 , ама нямаше чак толкова много единични бодчета... Затова ви моля за помощ малко да ми разясните как точно се шие, да не се мятам насляпо и да се омотам като пате в кълчище накрая. Не искам да ми мине мерака, а искам и аз да сътворя такава красота! Усилията си заслужават, пък ако ще няколко години да го шия!
Ако питането ми не е за тук, моля упътете ме къде и към кого да се обърна.
Благодаря ви предварително!

irena_gemini
14.11.2008, 10:33
аз лично също шия с много цветове и единични бодчета в момента с 87 цвята и определено първо шия с цвят който има повечко бод1ета за да мога да захвана отдолу все пак и единичните когато се завършва с тях ;) не знам дали ме разбра а за панамата аз лично използвам нашенска ако имаш по-светли тонове избери си бяла ако не може и разграфена че малко е объркващо ;) приятно шиене ще останеш доволна от резултата сигурна съм в това

ваня симеонова
14.11.2008, 11:01
vivi, vijdala sam takav u6it - gotov, neveroyatni sa. sega 6iya edna ikona - kato ya priklyu4a, zapo4vam !!!

vvvitality
14.11.2008, 15:05
аз лично също шия с много цветове и единични бодчета в момента с 87 цвята и определено първо шия с цвят който има повечко бод1ета за да мога да захвана отдолу все пак и единичните когато се завършва с тях ;) не знам дали ме разбра а за панамата аз лично използвам нашенска ако имаш по-светли тонове избери си бяла ако не може и разграфена че малко е объркващо ;) приятно шиене ще останеш доволна от резултата сигурна съм в това

irena_gemini - Благодаря за обяснението. :blueflow: Мисля да го започна на българска разграфена панама, че иначе със сигурност ще се омотам и няма да мога да следя квадратчетата - много е голям 450 на 593 бода. А как по принцип е дадено да се шият - с гобленов бод или кръстчета и с колко нишки, за да не прозира панамата отдолу, че цветовете на места са доста тъмни? Чудя се още там, където се шие само с Крейник дали няма да прозира цвета на панамата :confused:

irena_gemini
15.11.2008, 12:31
за крейника вече не мога да ти дам съвет защото не съм шила с него но някой друг ще ти каже а ако имаш опасения дали ще прозира просто си вземи бяла неразграфена и сама си я разграфи с моливче или от тези специалните маркери които после се перат без притеснения ;) а дали се шият с кръстчета не знам знам само че рускините ги шият с кръстчета а май ние българките само с гобленов бод или поне тези които съм виждала аз ;) непремено да показваш ;)

TDK
15.11.2008, 17:33
vvvitality, и аз да се включа в напътствията.

Моите две феички, а и сега пазителката ги ших на българска нормална, разграфена панама. Не се страхувай за цвета - идеално покрива жълтите линии.
Шие се 1:1, с две нишки. разбра за промушването на конеца.
Не се страхувай от "ефекта на китеника" - като се изпере и изглади, почти не личи.
А като се сложи в рамка, никой не ти гледа гърба на гоблена!
А за Крейника - ших го с една нишка. Пробвах малко с две и никак не ми хареса. Много се натрупва конеца. А и в двете феички има доста Крейник!
Виж ги тук готови http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2997&page=3
УСПЕХ и показвай!!!

oonnato
15.11.2008, 18:50
vivi,пoздравления за страхотния гоблен,който си започнала.:clap:Сигурна съм че резултата ще е невероятен:rainbow:Успех:kissyou:

vvvitality
16.11.2008, 23:13
Благодаря много на irena_gemini и TDK за напътствията. Много са ми от полза няколко думи казани от хора, които имат опит. :kissyou:

TDK - твоите феички вече ги бях виждала - разкошни са!!! И как бляскат само - красота!!! Наистина разграфената панама не прозира изобщо, а те са с доста светлички конци. Ох, вече малко ми дойде кураж. Надписала съм си квадратчетата на панамата и като гледам колко е голям свят ми се завива..... Това ми е първия наистина голям гоблен, ама няма да се откажа за нищо на света. Някои конци ги имам, ще си поръчам и останалите и като дойдат ще го атакувам. Като се заформи нещичко ще се похваля обезателно :idea:

Още веднъж - МНОГО БЛАГОДАРЯ !:kissyou:

irena_gemini
17.11.2008, 10:39
непремено да покажеш колкото и малко да е ;)

LENKA
02.12.2008, 11:02
Здравейте! Най сетне и аз се реших да покажа моя HAED ето докъде съм стигнала за 1 година

oonnato
02.12.2008, 11:21
Здравейте! Най сетне и аз се реших да покажа моя HAED ето докъде съм стигнала за 1 година

:rainbow:Невероятно красив гоблен.:yes:Поздравления:clap:

rostso
02.12.2008, 11:56
Уау! :clap: Страхотен е! Невероятен! Обожавам и графики и HAED!

galja
02.12.2008, 12:22
:rainbow:Каква красота....:clap:Докато започна и аз моята "Зимна фея " ще се радвам на вашите красоти.:kissyou:

djavka
02.12.2008, 19:59
:clap: Lenka, направо е невероятен! А моите два си седят в един ъгъл и си чакат, чакат... Дано по Нова година ми остане повечко време, та да има и за тях.
Продължавай смело :kissyou:

nikolay86
02.12.2008, 22:45
Здравейте! Най сетне и аз се реших да покажа моя HAED ето докъде съм стигнала за 1 година


:clap::clap::clap: на тебе. То почти не останало за шиене. Ще чакаме да го видим в готовите в рамка. :D :idea:

LENKA
02.12.2008, 23:14
благодаря на всички:kissyou:

greenfairy
02.12.2008, 23:38
Lenka, браво:clap::clap: - истинска приказка е този гоблен и си заслужава труда

Rossko
03.12.2008, 09:58
Ленка, голяма красота е този Хаед!:clap: И с какви внушителни размери!:clap: :clap::clap:

ваня симеонова
03.12.2008, 15:56
Ленка, голяма красота е този Хаед!:clap: И с какви внушителни размери!:clap: :clap::clap:


mn e hubav! obojavam grafikite:clap:

aida01_04
04.12.2008, 00:07
goliama krasota bravo prekrasen goblen:clap::clap:

Дида
04.12.2008, 08:30
LENKA, много е красив този гоблен!!! Спорно шиене!:kissyou::clap:

Impuls
05.12.2008, 12:45
Ленка, невероятно красив гоблен се получава. Спорно шие до финала. Не е останало много!

TDK
06.12.2008, 20:36
Ленка, добре дошла в групата на мазохистите!:idea:
Но има за какво! Абсолютно си заслужава! Голяма красота е!:clap::clap:
Накрая си! Стискам ти палци!
Имаш работа за по-малко от половин година!:PP

galja
15.12.2008, 13:04
:hello: Искам и аз да се присъединя към вас!:shy2:
Имам две неща които искам да започна,незнам дали не е мазохистко и двете да се шият едновременно,но ще пробвам.Така или иначе искам да ги имам.
Първо се замислих за фиечката дали да не я почна на цветна панама,но реших преди това да се допитам до вашето мнение.Мисля че ще стане също много красива ако е на цветена панама.
За сега съм събрала конците и на двата гоблена,но по Коледа като си купя разграфина панама от Бг. ще започна и Снежната кралица.
При първо напредване ще си открия и аз тема за да ви показвам напедъка.Мисля,че ще успея с тях.Един HAED не е по инат от мен :PP:gipsy:
Моля само ако някой е ушил вече един от двата гоблена, да сподели с мен резултат,та да знам и аз какво да очаквам.
Да се надявам ,че и схемите са ми сполучливи,че съм ги теглила от нета.:confused:

gunnys
15.12.2008, 13:08
Lenka:clap::clap::clap:

lali
15.12.2008, 13:44
:hello: Искам и аз да се присъединя към вас!:shy2:
Имам две неща които искам да започна,незнам дали не е мазохистко и двете да се шият едновременно,но ще пробвам.Така или иначе искам да ги имам.
Първо се замислих за фиечката дали да не я почна на цветна панама,но реших преди това да се допитам до вашето мнение.Мисля че ще стане също много красива ако е на цветена панама.
За сега съм събрала конците и на двата гоблена,но по Коледа като си купя разграфина панама от Бг. ще започна и Снежната кралица.
При първо напредване ще си открия и аз тема за да ви показвам напедъка.Мисля,че ще успея с тях.Един HAED не е по инат от мен :PP:gipsy:
Моля само ако някой е ушил вече един от двата гоблена, да сподели с мен резултат,та да знам и аз какво да очаквам.
Да се надявам ,че и схемите са ми сполучливи,че съм ги теглила от нета.:confused:

Ших феята и мога да ти кажа, че резултата си заслужава труда. За втория гоблен нищо не мога да кажа. Който и от двата да избереш ти желая успех

kara52
15.12.2008, 14:02
Щом си добила смелост да се захванеш с HAED давай смело, за първия вече получи отзиви, за втория мисля, че се казваше Духът на зимата мисля, че някой във форума показваше етапи (вече не помня кое от момичетата) - бяха сполучливи, освен това го видях ушит в руския форум също беше сполучлив, но цветовете не бяха много наситени, защото беше шит на 14-и каунт с две нишки на кръстче и нещо прозираше и въпреки това беше великолепен:gipsy:

svetlina
15.12.2008, 19:23
galja, а защо ще купуваш разграфена панама, с гобленов бод ли смяташ да ги шиеш или...?:confused:

TDK
15.12.2008, 19:54
Галя, това е феичката, ушита от Ели - http://www.goblenite.org/showthread.php?t=3598&page=2

Виждала съм го на живо - страхотна красота! Започвай и не се колебай!

И вторият съм го виждала, но сега не мога да го намеря! И той е много сполучлив!

Започвай и не му мисли! Но ги карай поред, че ще се разсейваш от толкова много красота:shy2:

galja
15.12.2008, 21:54
Галя, това е феичката, ушита от Ели - http://www.goblenite.org/showthread.php?t=3598&page=2

Виждала съм го на живо - страхотна красота! Започвай и не се колебай!

И вторият съм го виждала, но сега не мога да го намеря! И той е много сполучлив!

Започвай и не му мисли! Но ги карай поред, че ще се разсейваш от толкова много красота:shy2:
Нямям това търпение за поред да ги карам.Пон. вто.сряда единя ,а останалото време другия:oops:
Хихихихих от толкова красота глава не боли:kissyou::confused:

Iskra
15.12.2008, 21:55
Аз шия Духът на зимата. На мен лично страшно много ми харесва, но е и голямо изпитание. Това е моят резултат, ако ти харесва, го започни. Лично аз не съжалявам

galja
15.12.2008, 21:59
galja, а защо ще купуваш разграфена панама, с гобленов бод ли смяташ да ги шиеш или...?:confused:

Разграфената панама е за Кралицата,а за феичката имам бяла неразграфена.Да с гобленов бод мисля да ги шия,защото с кръсчета нещо не се справям добре:shy2:
Ми мсля че е 14...или коя е стандартната Българска разграфена панача,че съм нещо на Вие с ти я понятия за панамата:confused::shy2:
ИНАЧЕ ЩЕ ПАДНЕ ЕДНО БРОЕНЕ И НАКРАЯ...ЩЕ СЕ :bong:

idzs
17.12.2008, 12:01
Здравейте на всички .От доста време гледам този гоблен и все не смея да го започна, не мога да повярвам че ще стане толкова хубав колкото е на картинката. Не съм го виждала тук, но мисля че е на хеад .Струва ми се доста труден, но това не ме плаши- аз също съм мазохист учих се да шия на 'Мостар' .Искам да попитам някой дали го е виждал ушит ?:confused:

:kissyou:

idzs
20.12.2008, 12:52
Здравейте .Iskra гоблена е станал страхотен .:clap:
Искам да попитам djavka какво стана с нейното момиче сред вълните пооправи ли се или все още си е мургавичка че и моето момиче май е негърка:confused:нарочно започнах от лицето и незнам дали да продължавам, а толкова много ми харесва...:( djavkaмоляте ако не те затруднявам ,сложи снимка до къде си стигнала.:angel:

djavka
20.12.2008, 19:02
Здравейте .Iskra гоблена е станал страхотен .:clap:
Искам да попитам djavka какво стана с нейното момиче сред вълните пооправи ли се или все още си е мургавичка че и моето момиче май е негърка:confused:нарочно започнах от лицето и незнам дали да продължавам, а толкова много ми харесва...:( djavkaмоляте ако не те затруднявам ,сложи снимка до къде си стигнала.:angel:

Още утре ще сложа снимка, но не съм шила по него повече от три месеца, така че напредъкът ми е направо нищожен.
А относно River Genesis на Jonathan Bowser, който си показала, го има в два варианта - на HAED и на Rogoblen. Аз също съм му хвърлила око, но да си призная честно, май ще го шия по схемата на Рогоблен.

viking
21.12.2008, 13:53
браво на всички които са се захванали с Хаед, Искра, Ленка , Виви, Мареха:clap::clap::clap:
доколкото съм виждала доста готови техни неща по разни форуми, мога да кажа следното - черно-белите са им доста сполучливи може да се каже направо както е картинката, в цветните има някои проблеми , особено в лицата - стават по -тъмни, затова ако можете да си направите част от схемата - най-вече лицето в РМ може да видите как ще се получи преди да сте почнали да бродирате,
ако не можете да пренабирате в РМ , помолете някой, който може

LENKA
06.01.2009, 10:55
момичета ето и следващия етап
извинявайте за лошата снимка:kissyou:

nina55
10.01.2009, 13:23
:kissyou:Ч.Н.Г ПОКАЗВАМ И ТУК МОЯ ГОБЛЕН ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ТАЗИ ФИРМА:kissyou:
http://s45.radikal.ru/i110/0901/70/7330610d0dde.jpg (http://www.radikal.ru)

galja
15.01.2009, 00:56
:hello:Ч.Н.Г....с малко закъснение...Много здраве,любов и по вече време да ви остава за гобленчетата ви...
Айде и аз да ви се фръцна с мойто начинание..:bunny:
До тук го докарах за 3 дни...:PP,но малко се притеснявам дали е читава схемата,та ще карам до някъде и после ще се разбере.Стискайте ми палци,че иначе ще се :bong:ако нещо се бъгне..Иначе ей това трябва да се получи!
:kissyou:

vivi
15.01.2009, 16:18
Поздравления за всички любителки на HAED. Не знам дали е от схемите или от мерака, с който ги шием, но се получават страхотни неща.
Сега и аз да се похваля докъде стигнах -

ВанчетоМОД
25.01.2009, 01:17
TDK, благодаря ти, че ми отвори очите. Просто бях минала покрай този форум и не го бях отваряла. Гледам, гледам и цъкам с език и се радвам на тази красота - но се питам - къде съм тръгнала към "А" група, като не мога вече да шия 1:1. Незнам, ако го шия 1:4 едрия вилеров бод на по ситна панама, какво ще излезе????

marga
26.01.2009, 00:05
Здравейте!
Пленена съм от изяществото,което сътворяват Вашите ръце! :clap:
Искам да Ви покажа тези два гоблена, които уших по схеми на "Галерия бродерия" и мисля, че резултатът е приличен /вторият сега го завършвам/.

viking
29.01.2009, 10:18
все пак не можах да издържа на изкушението и съм си харесала поне 6 техни творби, в скоро време ще започна една от тях
имам въпрос, някой шил ли е Хаед на по-едра панама, например Аида 16, в техните схеми пише да се ползва Linen 25, но модела които съм харесала е малък и ще се получи като картичка, като ще си бодем очите поне да има нещо което да се вижда с просто око а не под микроскоп
от друга страна пък няма ли да се изгуби изяществото на Хаед на едрата панама:confused:
двоумя се и ще ми е интересно да чуя вашето мнение

gunnys
29.01.2009, 11:03
все пак не можах да издържа на изкушението и съм си харесала поне 6 техни творби, в скоро време ще започна една от тях
имам въпрос, някой шил ли е Хаед на по-едра панама, например Аида 16, в техните схеми пише да се ползва Linen 25, но модела които съм харесала е малък и ще се получи като картичка, като ще си бодем очите поне да има нещо което да се вижда с просто око а не под микроскоп
от друга страна пък няма ли да се изгуби изяществото на Хаед на едрата панама:confused:
двоумя се и ще ми е интересно да чуя вашето мнение


ШИЙ ГО НА КРЪСТЧЕТА А НЕ НА ГОБЛЕНОВ БОД.. НЯМА ДА ИЗГУБИ ИЗЯЩЕСТВОТО..:idea:

belatrix
03.02.2009, 10:42
Здравейте всички.
Много харесвам гоблените на ХАЕД.
Първия път се престраших с едно мини гобленче, обаче го уших 1:4 и се получи много грубо. Честно казано малко се разочаровах. Добре че сте вие да ми върнете вярата :)
Сега съм почнала Unicorn garden (Ruth Sanderson). Шия го 1:1 и се получава великолепно според мен.

galja
06.02.2009, 11:21
Момичета,моля за съвет.Прикачвам част от това което съм ушила до сега.Притеснява ме това,че панамата ми е малко рехава и като шия нещо ми се изкривява, точно на чертата се вижда.Моля на някой ако му се е случвало същото,нека ми каже как изглежда крайния резултат.Да не стане дака да шия феичка с крилца,а накрая да се получи изроден дявол с подобие на крилца,че направо ще се :bong:
Благодаря предварително и:kissyou:

nikolay86
07.02.2009, 13:35
Според мен трябва да се започне по-стегната панама. Мисля си, че даже и с гергеф пак ще се изкреви крайният образ. Ти си решаваш. По-добре още сега, отколкото по-късно и да съжаляваш. ;)

el_i
07.02.2009, 14:07
Здр Според мен трябва да се опиташ да не шиеш много стегнато Поне при мен подеиства :) А ако не шиеш стегнато по добре смени панамата за да не прозира и после когато го сложиш в рамка :)

TDK
07.02.2009, 14:53
galja, вярно, че е изкривен! Но на толкова малко ушите не е редно.
На мен също много ми се изкриява, но когато съм ушила по-голямо пространство!

По-добре смени панамата, още си в началото! Да не се ядосваш после!

ПП. Току-що публикувах етап на моята "Пазителка" - http://www.goblenite.org/showthread.php?p=253050#post253050

Виж колко се е изкривила, но вече съм ушила 2/3 от гоблена!

galja
08.02.2009, 11:55
Прави сте,ще сменя панамата.Опитах какво ли не,да не шия стегнато,гергеф и пак се страхувам,че накрая ще се получи някой мяууу...:( той така ли ииначе върви бано и тегаво ,а и притеснението какво ще се получи накаря,още по вече утежнява нещата.Захвърлям панамата !!! И почвам отночало,но по късно,сега ще почна нещо друго на НАЕD,че това нещо ми писна в момента...:PP
Само жалко дето толкова труд хвърлих с разграфяването.
Благодаря ви много за съветите момичета...:kissyou:


ПП.Танче, "Пазителката "- ти направо е невероятна....Ти си герой с железни нерви;)....но пък си заслужава.

idzs
13.02.2009, 22:15
Здравейте момичета и момчета.Най-сетне и аз мога да покажа какво съм захванала и до къде съм стигнала.Тези единични бодове ме бавят доста но става страхотно поне аз си го харесвам:D:kissyou:
http://img22.imageshack.us/img22/7524/79663648eo8.th.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=79663648eo8.jpg)

nikolay86
14.02.2009, 00:50
Здравейте момичета и момчета.Най-сетне и аз мога да покажа какво съм захванала и до къде съм стигнала.Тези единични бодове ме бавят доста но става страхотно поне аз си го харесвам:D:kissyou:
http://img22.imageshack.us/img22/7524/79663648eo8.th.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=79663648eo8.jpg)

какво е това?! :?: Ще покажеш ли картинка на готовия гоблен, че да добием представа?

galja
14.02.2009, 11:14
какво е това?! :?: Ще покажеш ли картинка на готовия гоблен, че да добием представа?

погледни 2-3 поста по нагоре първо,преди да пишеш такива неща......там е картинката:D

galja
14.02.2009, 11:17
idzs , това което си започнала е една от любимети ми творби на тази фирма.
С натърпение ще чакам етапите ти.Смело давай напред,получава се нещо страхотно,но и мноооого работа те чака.
Но ние сме с теб!
Успех!:kissyou:

TDK
15.02.2009, 18:59
idzs,
Много е красив и грандиозен новият ти гоблен!
И най-важното е сполучлив - личи си по главичката на красавицата!
Явно те е глождило любопитство и си си я ушила, за да има с кой да си контактуваш?:idea:
Спорно шиене ти пожелавам и показвай по-честичко!

idzs
15.02.2009, 20:36
Благоаря ви vanina ,galja. TDK към теб изказвам специална благодарност ,защото благодарение на твоя игоблен и явната ти любов към хеад се осмелих да започна моя гоблен:kissyou:

via_1313
15.02.2009, 22:07
Ето до къде съм докарала първия ми експеримент с тази фирма HAERAETQS 305 QS Valentine Moon

eli1958
15.02.2009, 22:16
Поздравления за красивите гоблени:clap::clap:Много добре се получава!Спорно шиене:kissyou:

idzs
15.02.2009, 22:24
За пореден път се убеждавам ,че гоблените на хеад стават прекрасни ,:clap:via продължавай , ще чакам следващия етап с нетърпение. LENKA благодаря:kissyou:

djavka
16.02.2009, 00:04
Браво, момичета, страхотни сте!
idzs, а това е от гоблените на любимите ми художници. Ако знаеш откога и аз съм му хвърлила око. А става и много сполучлив. :clap:

TDK
16.02.2009, 13:20
Ето до къде съм докарала първия ми експеримент с тази фирма HAERAETQS 305 QS Valentine Moon
Девойката става голяма красавица!:kissyou:
Много ти е добро темпото!:clap:

viking
19.02.2009, 15:40
via1313 този и аз много го харесвам и е в бъдещите ми планове а засега ще се наслаждавам на твоя процес:clap:

но и аз пошийвам малко Хаед, размер 170х230 , 50 цвята , на Аида 16
http://s55.radikal.ru/i148/0902/4d/cd286466b25ft.jpg (http://radikal.ru/F/s55.radikal.ru/i148/0902/4d/cd286466b25f.jpg.html) http://s50.radikal.ru/i130/0902/d8/9dfafa666f02t.jpg (http://radikal.ru/F/s50.radikal.ru/i130/0902/d8/9dfafa666f02.jpg.html)

rostso
19.02.2009, 16:07
viking,

Дракончето става много красиво!

via_1313
19.02.2009, 18:38
:clap::clap::clap: Viking Дракончето е повече от сладко.

eli1958
19.02.2009, 18:52
Поздравления за това красиво драконче:clap::kissyou:

Jully
20.02.2009, 08:55
:clap:, викинг. Прекрасно драконче.

gunnys
20.02.2009, 09:11
viking:clap: ЩЕ БЛЕСТИ ДРАКОНЧЕТО.. :loveglasses:

idzs
20.02.2009, 22:00
:clap:viking , дракончето става много хубаво:clap::kissyou:

galja
24.02.2009, 17:54
Здравейте момичета,не знам как го правя тоя номер ,но в пост 424 ви показах за проблема ми с изкривяването на панамата още в началото на шиенето.Сега го започнах отначало и на българска неразграфена панама,която е сравнително стегната и твърда,но май започва да се получава същото изкривяване.М/у 8 и 9-то квадрадче,грешката е моя,начертах линията малко изкривено,но при другите е право начертана:(Просто не знам къде греша:PPОпитах и с гергеф,но ми е неудобно да шия с него.Моля някой да ми каже дали си заслужава да продължа или просто нямам късмета да си ушия тая красота.:cry:За пръв път ми върви толкова каръшки....изкривявала се е панамат,но към края вече,а не в самото начало...
Не искам да го захвърлям пак след 3-дневния ми труд:(
Премам всякакви съвети:kissyou:,

rostso
24.02.2009, 18:14
galja, миличка... да ти кажа честно.... изобщо не виждам за какъв проблем говориш.... супер си е!

nikolay86
25.02.2009, 12:02
Galja и аз не виждам къде се изкривява. Всъщност според мен е допустимо това изкривяване, тъй като бодът е гобленов и малко или много се получава изместване на панамата. Въпреки това обаче ако мислиш, че ще се изкриви още повече те съветвам да си вземеш разграфена панама и като го завършиш да си му сложиш един хубав фон и няма нищо да личи. ;)

lali
25.02.2009, 15:32
Аз уших тази фея и те съветвам да не я започваш на разграфена панама - крилата са прозрачни и ще се виждат чертите от плата. Моята е на българска бяла неразграфена панама, ших я на кръстчета и се получи перфектно. В момента я шие една моя колежка, с гобленов бод е и има изкривяване, но тя се надява след изпирането и поставянето в рамка да се оправи.
Красотата на феята заслужава нервите който ще "потрошиш" по нея. Успех

Zlateva13
26.02.2009, 18:32
Едно ръкавче и от мен:D Не съм се паказвала скоро. Напредвам бавно и славно. Снимката е малко тъмна, но мисля че гоблена се получава добре.
Познайте дупчиците по гоблена какво чакат- прословутия крейник естествено, който така и не разбарх как да поръчам, но има време до края на гоблена:kissyou:

_Veronika
27.02.2009, 12:12
Здравейте и от мен, още един ценител на ХАЕД :idea:
Вече и аз мога да се похваля, че шия гоблен на тази фирма. Много харесвам техните гоблени веднъж заради съвременните модели, втори път заради добрия резултат, надявам се и при мен да е такъв :D Все още не съм си взела всички конци, защото иска първо да пробвам как става и тогава да се гмурна напълно :D Надявам се скоро да мога да се похваля с по-голям напредък :kissyou:

galja
01.03.2009, 23:34
Уф,ето за една седмица до къде я докарах по време на съня на моео синче.Нова панама,но стар проблем:(криви се!

galja
02.03.2009, 23:17
Е,продължавам,защото стигнах доста далеч,а като оригинал да го шия,немога защото нямам 25 каунтова панама ,а и ...бе тия кръстчета нещо не са ми на сърце за толкова голямо нещо....ще го мисля после като свърша.Че нещо и крейника ми се бави,защото го връщах един път.Бяха ми пратили #4,032 но той едни дебел и груб и беше 10метра.А на мен ми трябва тоя който е 50 м на ролка.Абе перипети с тоя гоблен само...но дано накрая не се :bong::uhhhh:ако нещо се поизкриви много....
За всички вас които ми помагате...:kissyou:

TDK
03.03.2009, 10:33
galja, какъв е този Крейник от 50 метра? По различен ли е?
Аз до сега съм шила с #4,032 10 метров и той е на ролка! И съм го шила с конец от 1 кат!

_Veronika
03.03.2009, 13:18
И мен ме интерасува крейника. Сподели с нас, ама мен ме интерасува също от къде го поръчваш, колко струва и как става плащането :confused:
И на мен ми предстои да се сдобия с него за моето гобленче
Да кажа, че и на мен много ми се криви, но аз не се притеснявам от това, шия без гергеф и до сега всичко което съм шила се криви, така че по-смело.

Мен нещо друго ме притеснява, имам само сини цветове (сега покрай почивните дни няма от къде да си купя) и не ми харесва как се получава за сега, много са тъмни. Но все пак не знам как ще е като включа повече цветове :confused:

galja
03.03.2009, 13:38
Крейника си го порйчвам от ибей...и плащам по банков път

djavka
04.03.2009, 16:42
И моя Крейник е 50-метров, нормално тънък, шия го на два ката. Това изрових от форума с някакъв сайт за поръчки. И може би затова се чудих на TDK как го шие на 1 кат и й запълва добре... А той бил с различна дебелина.

TDK
04.03.2009, 20:25
Момичета, сега друг проблем!
Как да сравним как изглеждат двата вида? Каква е приликата и разликата?
Има ли някой идея?:confused:

galja
04.03.2009, 22:52
Момичета, сега друг проблем!
Как да сравним как изглеждат двата вида? Каква е приликата и разликата?
Има ли някой идея?:confused:

Танче,като ги получа тия от 50м. ще ти кажа с точност,но мойта приятелка ми каза,че са като пайжина тънки и ги сравнихме по снимка.Но щом на една и също макара навиват 10м. и 50м. можеш да си представиш колко е тънък конеца,тя ми каза ,че е наполовината на обикновен ДМЦ конец.
Но надявам се утре да ги получа и ще мога да ти кажа по вече.:kissyou:

djavka
05.03.2009, 15:01
Момичета, ето снимка на моя. Пристига по 5 бр. в пакетче. За сравнение съм сложила и един кат конец от DMC.
Извинете ме, но въобще не съм добра фотографка.
На снимката не се вижда много добре цвета, но при шиене е страхотен - с преливащи се нюанси. Точно като перла.

galja
05.03.2009, 18:03
Момичета,днес най-после получих и 50м.крейник.Опитах се да ви снимам тоя който 10м.на макара и на същата макара е навит и 50м.Мислу че сами виждате разликата.Аз днес ших малко с новия,и трябва да ви кажа,че разликата е огромна.Този е много по финн и много по добре стои и се шие,защото е една ламелена нишка и една обикновенна,а при 10м.макара са 4 обикновенни и 2 ламелени,които немогат да се разделят и за това става малко по грубо и трудно за шиене...Тази от ляво и 10м. макара,а от дясно е на 50м.
Дано съм ви обяснила добре:confused:че малко не ме бива в обясненията.
Приятен ден на всички:kissyou:

alessina
06.03.2009, 11:37
Забелязах разлика в етикетчетата на макаричките. Това, което имам аз, вероятно и на Таня е такова е 11м и пише "very fine (#4) braid". На това, което е показала djavka пише "blending filament". Мисля си, че от там идва разликата в дебелината.

galja
06.03.2009, 11:54
Забелязах разлика в етикетчетата на макаричките. Това, което имам аз, вероятно и на Таня е такова е 11м и пише "very fine (#4) braid". На това, което е показала djavka пише "blending filament". Мисля си, че от там идва разликата в дебелината.

Да,права си.На тия от 50м. не пише #4 това обозначение,а само 032 50м.
Но определено на 50 метровата макара,конеца е 3-пъти по тънък от 11 метровата.

belatrix
09.03.2009, 12:37
Моят е #4 както го пише в схемите. Но още не съм го пробвала защото схемата ми няма крейник.

И сега малко да ви прекъсна темата за крейника и да си покажа моя еднорог до където съм го докарала. Все още прилича на кон защото не съм му ушила рога. Снимката е с телефон, затова не е много подробна, но мисля че може да добиете представа.
Заради този гоблен си купих и правоъгълна рамка (тая дето се защипва панамата) и много по-лесно върви.

cecunka
10.03.2009, 09:38
"Уф,ето за една седмица до къде я докарах по време на съня на моео синче.Нова панама,но стар проблем криви сe"

galja да не би да стягаш конеца? За да се изкривява от толкова малко ушито:confused:Пробвай да шиеш по хлабаво. Аз откакто шия така нямам изкривяване.

galja
10.03.2009, 15:59
"Уф,ето за една седмица до къде я докарах по време на съня на моео синче.Нова панама,но стар проблем криви сe"

galja да не би да стягаш конеца? За да се изкривява от толкова малко ушито:confused:Пробвай да шиеш по хлабаво. Аз откакто шия така нямам изкривяване.

Всичко пробвах,не шия стегната,напротив даже е хлабаво,но явно такава ми е ръката....:(