PDA

Покажи пълната версия : Колко гоблена сте ушили?



страници : [1] 2

dinko
10.06.2005, 19:48
Колко гоблена сте ушили?

flame
10.06.2005, 19:58
Хайде всички, гласувайте честно :rezando:
анкетата е анонимна, броят се и маааалките гобленчета :wink:

Скарлет
10.06.2005, 20:47
За около 7-8г. съм ушила 8 гоблена,като през това време съм родила и отгледала двете си деца,съответно но 8г и на 3г.Мои познати ми се чудят как с тези две малки деца и домакинство намирам време за шиене,но аз отговарям,че когато се прави с желание всичко е възможно. :yes:

Renny
10.06.2005, 20:57
14, по последно преброяване. С малките, с малките :) Всъщност повечето ми гоблени са "гобленчета".

mylli
10.06.2005, 21:55
Ами мойте са над 40 тези който са си само мой :oops: а за подаръци......около 7-8 :wink: а може и повече :wink: това е за десет години! Ще видим след още десет.....да сме живи и здрави дотогава :wink:

anna77
07.10.2005, 15:13
Имам само един ушит изцяло - изпран, изгладен и чака вече година да събера пари за рамка и да харесам ателие за рамки - овална голяма "Пролет". :cry:

И три недовършени - "Мона Лиза", "Жълти рози в панер", "Зимно настроение" на Вилер (само го довършвам, шила го е майката на мъжа ми). :(

Бъдещи проекти - "Хипопотамче" за сина ми, който е на 9 м., "Часовник-мече" (от този сайт), "Часовник-кошница" (пак оттук), "Рози и лилии" (пак оттук), "Лъв" и малка "Птичка". Само не знам кога ще намеря време за тях с работата ми, бебето в нас и др. женски къщни работи. :?

А, гадове такива, ако се поровя още малко из този сайт, сигурно ще си харесам още стотина! Много сте гадни! :cry: Майтап, бре, Уили! Обичам ви, защото знам, че ви има! :kiss: :heart: :flower:

sweety
19.10.2005, 01:22
аз в момента си завърпвам първия гоблен,така че си гласувах нито един...

murr
19.10.2005, 18:13
Здравейте отоново :!:
И аз, като повечето от вас не мога да се похваля с кой знае каква внушителна колекция. Досега съм успяла да ушия само "Свети Георги", "Ковачницата", т.нар. "Изумрудена икона", "Прекрасната градинарка", "Алегория", "Двама", "Коне на реката", "Селски пейзаж" и "Арабското момиче". Сега съм захванала един доста голям и труден (от тези с многото цветове) и нямам идея кога ще го завърша. Като се сетя, че върнали се от работа и малката ми дъщеря (2г.6м.) се лепва за мен и нямам възможност да хвана иглата поне до 21.00 ч.
:wink: :wink: :wink:

Araxna
25.10.2005, 13:34
A аз не помня кога започнах, май като бях на 15 години. От тогава имам 3 малки гобленчета, от които само единия е сполучлив, след това прекъснах за да се отдам на плетене, и започнах пак като бях на 24 години, от тогава имам 3 големи гоблена, 2 на Солария и 1 вилеров, след това 5 малки, 1 зарязан, и два в процес на работа. И още един в проект.

Ducky
28.10.2005, 17:28
Хм! Днес за пръв път се зачетох в тази тема:) Интересна е!

Аз имам повече гоблени, които съм започналав момента, отколкото ушити, но всичко с времето си :D
Готови в рамка имам само два. Днес ми връшат фотоапарата, напоследък ми го иска една приятелка като ходи по сватби :) а не вземе тя да се ожени аз да я снимам. Когато ми го върне ще снимам и мойте произведения да се покажа и аз.
Напълно ушити но без рамка имам още 6. Шиех много преди 12-13 години, после дойдох в София да уча и не ми беше до шиене 5 години. От 3 години се запалих пак, до преди 6 месеца, когато родих дъщеря ми и 3 месеца не поглеждах гоблен. Сега вечер като заспи малката шия по 1-2 часа.
Започнала съм поне 8 гоблена (май са точно толкова). Но аз съм си такава все нямам търпение ...
Никога не съм шила малки модели, които не се изпълват изцяло и най-често са с кръстат бод. Според мен това си е бродерия, а не гоблен.
В момента бързам :) , колкото мога, с една ваза със слънчогледи и голямо червено цвете, много е красив и го шия с много любов. За подарък за родителите на мъжа ми :) :) Схемата е от списание Галерия Бродерия и наистина е много красив.

staars
25.02.2006, 01:28
Здравейте на всички. Шия от около 20 години с няколко прекъсвания. Досега имам ушити около 40 гоблена, но поне 15 от тях са мънички и детски. Имам и няколко подарени.
В момента шия два, а мисля да почвам и трети.

lumi
27.02.2006, 13:00
а моите са 5 :lady: :D и много се гордея с тях и продължавам да шия бавно но славно :D

galina_vasi
15.03.2006, 17:24
Срамувам се да кажа, но пък защо ли да лъжа: Не съм ушила (за сега) все още никакъв гоблен. Не знам защо, но в семейството ми никoй не е шил гоблени та да ме запали ( за което съжалявам). Но иначе се възхищавам от ИЗКУСТВОТО ви- затова сам при вас. RESPECT!!!

PS- а ако се "престраша, на където отиват работите, ще се похвалjа:)

Искра
17.03.2006, 16:16
Нещо не можах да гласувам, но ще кажа тук :idea: -8 не малко, но и не от най-големите. За около 8 години- значи фабрикувам по гоблен на горидан средно :yes:

Pepi
18.03.2006, 11:19
Аз не шия от много вмреме затова имам 3 малки гоблена и сега съм над голям, който в най-скоро време ще приключа.А и нямам много време напоследък, но това май не е само мой проблем а на по-голямата част от нас. :(

manka
29.03.2006, 20:43
Здравейте аз имам ушити над20 гоблена,това включва-малки,големи и средни.Откакто почнах да влизам в този форум,май нищо не съм ушила.На всички шиещи в момента успех. :D

Nelia
04.04.2006, 17:22
ИМАМ УШИТИ 10 ГОБЛЕНА,НО ДОСТА ГОДИНИ НЕ ШИЕХ ИЗОБЩО.ПРЕЗ ПОСЛЕДНАТА ГОДИНА СЪМ УШИЛА З И ТО ВСЕ ГОЛЕМИ.СТИГА ДА МИ ОСТАВА ВРЕМЕ ШИЯ С НАЙ-ГОЛЯМО УДОВОЛСТВИЕ.

sardela
18.04.2006, 12:35
Аз до сега съм ушила 22 гоблена. От тях съм подарила 6. Вчера довърших "Нефертити" и снощи започнах "Малкото арабско момиче".

mar4ela
18.04.2006, 13:28
Ушила съм над 20 гоблена, само 9 от вси4ки са с коне, защото много ги харесвам.Имам и религиозни и на Ланарте 2 ушити и 1 шия в момента, имам и няколко детски, защото дъщеря ми все ме дрънка да й направя гоблен4е с детски мотови.Ушила съм и 4 детски гоблен4ета от сп. ''Галерия Бродерия'':idea: Крайно време е да си направя галерия и да ви ги покажа :?

Zlatka
18.04.2006, 20:37
Следващият ми гоблен ми се иска да е с коне, или по точно КОНЕ НА ВОДОПОЙ. ЩЕ БЪДА БЛАГОДАРНА НА МАРЧЕЛА АКО МИ ПОМОГНЕ, АЗ СЪЩО СЪМ ОТ ПАЗ-К.

mar4ela
19.04.2006, 10:17
:hello: С каквото мога ще ти помогна :lady: разбира се,драсни едно ЛС , ще ти дам телефон, ще се 4уем , може дори и кафе да пием,например докато гледаме гоблени :yes:

Sonja
19.04.2006, 17:01
Шия предимно пейзажи и то големи.Не съм ги броила точно,но може би са 7-8.В последно време нещо не ми спори :cry:

Miro
19.04.2006, 17:13
А сега , Sonja , да не се задържаш повече пред компютъра :crazy: :kissyou:

Zlatka
21.04.2006, 13:54
mar4ela погледни си пощата, ( лс( ще чакам. каlvacheva @abv. bg

katya
21.04.2006, 18:07
ушила съм около 29, разбира се с мааалките.

jeinav
23.04.2006, 12:46
добре че запитахте та да преброя-ушила съм 23 гоблена,а може и повче-подарявала съм.До сега споделях интереса си с приятелка но виждам,че има много хоре като нас-любители на гоблени/по точно на процеса на шиене! :D /

marieta1969
23.04.2006, 21:01
:flowerlove:Аз съм ушила над 20 гоблена .Започнах преди 13 години,когато се роди дъщеря ми. Старая се да шия всеки ден. Това се превърна в мое хоби .Имам 5 малки и всички останали са големи.

iasi
27.04.2006, 11:53
:hello: на всички! От доста време се "разхождам" из форума и след дълги мъки по регистрацията :cry: днес реших да се включа в темата

iasi
27.04.2006, 12:15
:cry: пак съм аз. Вече пиша за 5 път и всичко ми изчезва :evil: Шия повече от 12 години, не редовно, но затова пък всичките ми 17 гоблена са в рамка и закачени. :wink: Първият който съм ушила, т.е. на който съм се учила е Китаристката. Следват: Зимна нощ, Златна есен, Даяна, Сляпата козарка (най-големия, но не дотам сполучлив откъм панама) :( , Мария Бурбонска, Майчина усмивка, Мадоната с гроздето, Мадона Феручи, няколко с пейзажи и цветя и последния - моята гордост Мадам Помпадур :idea: От няколко дни имаме камера и след като се оправя с техниката ще ви ги покажа :twisted: :?

Snejna
05.01.2007, 21:58
Шия от 18 години. Имам ушити 10 гоблена от тях 4 съм подарила.

фурияІ65
05.01.2007, 22:27
И аз да се разпиша.Ще броя пред вас.Все се заричам,че този ще е последен,а имам заплюти поне още два.Крастава на тема гоблени,че запалих и домочадието. -КАЗАНСКАТА ,ВИЗАНТИЙСКАТА,ЙЕРУСАЛИМСКАТА,СИЯЙНАТА ,И МАДОНАТА ПО МУРЕЛЬО, МАЙЧИНА МИЛУВКА,-МОНА ЛИЗА-АНГЕЛ ПАЗИТЕЛ-МОМИЧЕТО С КУЧЕТО,С ШАПКАТА И С КНИГАТА-КОЗАРКАТА-ТРАПЕРА-МАКОВЕ-СЛЪНЧОГЛЕДИ-КОВАЧНИЦАТА-КРЪЧМАТА/големият/ в момента се трудя над ПАРАКЛИСА,но ако стоя пред компа,както в последните дни, ще му струвам година.надявам се скоро да се сдобия с техника,за да ги покажа.Успехи на всички със сръчни ръчички.

ememka
06.01.2007, 00:23
започнах да шия на 12 год. и това е моята страст която съм наследила от майка ми която е по вманиячена и от мене.
Досега имам ушити около 35-40 гоблена ( не съм сигурна ) защото съм шила около 5 на мои приятелки.
част от моята колекция я има тук,а останалите до дни

http://www.goblenite.com/forum/showthread.php?t=2179

st_dobri
06.01.2007, 07:23
:greeneye: Сега ги преброих, малки, големи, средни, 1:1, 1:2, 1:4 и кръстчета, полукръстчета, френски възли и каквото там се сетите - 24 бр. :greeneye:

като си правя сметките десетина от тях са ушити за около 10 години, другите за последните 5-6 месеца (не трябва да шавам много-много и се заседявам пред телевизора с гоблен в ръка)

можеше да са и повече ако не ветреех крачоли из форума по всяко време на деннощието :D

anito11
06.01.2007, 13:13
Здравейте! Моите гоблени можете да видите на посочения адрес. Освен тях съм ушила и подарила около 10-15 и някои от тези модели не съм ушила още за себе си /напр. Чудотворната и Великолепната мадона на Солария и двете/, но има време и за това.
Паралелно с това съм отгледала и три прекрасни деце /има и техни снимки там/.
Благодарна съм на мъжа ми, който уважава моите занимания.

skorpion
07.01.2007, 21:04
Около 40 у дома, 10-тина подарени и 5-6 разни за рамка, но не ми харесват много.Отделно 3-4 възглавници тип гоблен, малко простотийки...Сега, за коледния базар на Движение на българските майки измайсторих 42 букви за рамка.Те са бързи. Подготвям Великденския базар.А колко още искам да направя само аз си знам.Толкова за 12 години +2 деца, къща, работа и т.н.

kristina
08.01.2007, 10:45
Ушила съм 6 малки 2 средни 1кръст бод и сега шия1голям.

Loria
08.01.2007, 20:09
Здравейте,
ушила съм два портрета, няколко малки гоблена и около пет пейзажа!

ninada
08.01.2007, 22:03
Ушитото от мен е на долния сайт плюс един несниман, два незавършени един в процес на работа и мнооооооого чакащи.

Mary Ch.
09.01.2007, 23:12
За 2.5 год. съм ушила 5 гоблена. Сага си шия шестия и имам на един само да го довърша. 3 са голями и 3 малки

Дорка
10.01.2007, 00:20
През зимните месеци шия много но пукне ли се пролетта нещо ме домързява

didka32
10.01.2007, 09:15
За 7-8 години съм ушила над 20,и към 10 ушити за подараци,но нее важно колко са,важно е удовлетворението за добре свършената работа накрая и краиният резултат-в рамка!

chedenceto
10.01.2007, 11:10
Изброих ги - 17 броя. Иначе имам и три започнати, но тях не ги броя.

viking
10.01.2007, 12:28
Ето тук са някои от зашитите ми гоблени

http://www.goblenite.com/forum/showthread.php?t=2055

имам още 1 подарен, 3 в България , 2 дадени за рамка (надявам са да са готови следващата седмица да ги кача на горния линк) , в момента шия 1 и имам един изоставен

stassi
10.01.2007, 12:50
Моите са 9 + 1, който подарих на брат ми. Ушила съм ги около 8-9 години. Тъй като не са в рамки не съм ги снимала и качвала в нета. Но тази година започвам с рамкосването и обещавам, че ще ги покажа.
Не броя започнатите, защото са много, а аз вместо да ги довършвам се хвърлям на нови.....:D

jujaM
10.01.2007, 15:02
az sam u6ila 14 ot koito 2 mi iz4eznaxa i neznam kade sa
iz4eznalite nebiaxa slojeni v ramki
az mislia 4e sa otkradnati no kato ne si vidial nemoje6 da dokajej

ralli
10.01.2007, 16:58
Здравейте ! :idea: Аз бродирам от 7 години и имам 23 ушити гоблена.:gipsy: Подарих 4,а в момента съм започнала 4 нови. Дано ми остава повече време за бродиране през Нвата Гдина! Желая го и на вас!:kissyou:

afi
16.01.2007, 09:22
За16 години имам около 25 в момента шия едновременно 4 не шия постоянно, дори имам паузи от 1-2 години имам и малки и голями като много искам да ушия Тайната вечеря , но незнам каква комплектовка и откъде да си взема

sn_dobreva
22.01.2007, 12:31
Бродирам от 4 години и съм ушила 15 гоблена, сега шия шестнадесетия. Но имам 6-7 малки, 2 големи /60/70 и 40/50см/ и останалите са среден размер.
Но също много обичам да шия разни салфетки, малки картинки и т.н.

keli_9
22.01.2007, 16:43
За 10 години имам 10 малки и два големи гоблена.По едно време ги бях зарязала,но сега не мога да се отлепя от тях.Всяка свободна минута.

:D

Shtef
26.01.2007, 14:32
Ушила съм 20 гоблена от тях 3 са малки,но за това няма никакво значение аз изпитвам такова удоволствие от шиенето и спокоиствие че понякога забравям света за света около мен

maleks
26.01.2007, 15:09
Не съм ги броила.Шия повече от 10 години.Подарявала съм доста.Някои миниатюрки монтирах на подаръчни торбички от плат и така подарени много им се радваха.Само 7 са в рамка+успях да преброя 26/без подарените и тези, които съм шила по два пъти/.И в момента шия още 2.В цялата статистика не съм сложила малките миниатюки.

petkova26
28.01.2007, 08:51
:) Аз шия от 6 години и съм избродирала 11 гоблена-6 малки и 5 големи и всичките съм ги сложила в рамки и украсяват стените на моя дом:clap:

Mani73
10.02.2007, 13:22
Здравейте и от мен.За 2год. съм ушила 5 гоблена и имам два до половината,незнам кога ще ги завърша,но не бързам.Чула съм ,че където има мъжка рожба,трябвало да има гоблен с коне,а срещу тях-гоблен с вода.Така,че съм изпълнила тази част от"поверието".:)

lari
13.02.2007, 16:01
За около 30 години гобленарство съм ушила почти всички големи гоблени от каталога на Вилер-- Параклисът и за подарък . Не се хваля и не лъжа, нобройката е около 100 като поне 20 съм подарила. Ина мен не ми се вярва ,но те са тук --малко съм сложила в рамки, повечето са прибрани в торби. Може да е глупаво от моя страна ,но това е хоби идокато виждам може би все ще шия по малко.:-|

mimka
13.02.2007, 16:33
E, аз нямам толкова много, но бродирам от 5 -6 години на "приливи и отливи".Имам периоди в които съм плела само на една кука и не съм похващала гоблен.Но все пак равносмтката ми е -6 и един който довършвам.Скромно....,но това е .

lari
13.02.2007, 17:02
6 гоблена за това време са напълно нормално количество. Аз имам и много малки гоблени,които се шият и по-бързо и лесно. В края на краищата мисля, че не количеството е важно ,а удоволствието от самата работа.На мен те са ми помагали да запълвам излишно свободно време.А особено след като отгледах децата ,то е в излишък в студените сезони. Лятно време имам много работа в цветната градина.С уважение и най-добри пожелания за бъдещо творчество:gipsy: :kissyou: :clap:

atina
14.02.2007, 09:55
Имам 12 гоблена за 10 години.Не е важана бройката,а удоволствието,което са ми донесли,а повярвайте то е огромно.На края на някой гоблен изпадам в паника, ако нямам подготвен друг.

mimka
14.02.2007, 10:43
lari, благодаря за хубавото пожелание.Дано намеря достатъчно време ,за да ушия поне1/3 от твоята бройка.Наистина трябва да се гордееш със себе си.Аз също обичам цветята и в къщи е като"джунгла", но за жалост нямам градина-живея в апартамент.Защо ли си мисля, че всички гобленари имаме и др. сходни занимания.Поздрав

afi
14.02.2007, 15:16
lari бройката е внушителна ,а колекцията предполагам е невероятна Какво ще кажеш да я качиш някъде да се насладим и заредим с още повече ентусиазъм

lari
14.02.2007, 19:22
mimka,благодаря за написаното. Бройката не е от значение ,по-важно е удоволствието от ушиването. Никога не съм гонила бройка,а обстоятелствата са го налагали. И цветята са нещо прекрасно ,те са живи и искат грижи ,внимание и обич като малки деца.Ние също живеехме в малък апартамент и беше същинска джунгла и проблемите в семейството бяха заради някое случайно повредено листо. Най-грижливо към цветята ми се отнася кучето. Преди три години си купихме стара къщичка,но пак има проблем--сега деля времето между гоблените и градинката плюс саксиите. Нямам нищо против да кача гоблени ,но за мен това е проблем-нямам апарат подходящ. Като си дойдат децата ще качат колкото имат тъпение. Качиха ми гоблени на моя приятелка .Ако успея ще покажа тях. Пак бях многословна и моля за извинение.

lari
15.02.2007, 10:08
ще се опитам да прехвърля някои гоблени На моя приятелка-с нейно разрешение.Тя е много ангажирана и няма възможност лично да се включи във форума. Второто е грешнка-това е снимка от карпатите

mimka
15.02.2007, 12:59
Lari, ще чакаме да видим поне малка част от сътвореното от теб.Жалко, че сме на голямо разстояние една от друга , за да "попия " от твоя творчески ентусиазъм и да разменим цветни резници.С поздрав и усмивки...

lari
16.02.2007, 20:45
Mimka, благодаря за топлите думи. Написах ти дълго писмо ,но нещо не се получи. А Карлово е красиво градче и всеки може да го посети--аз съм начинаеща градинарка но саксии гледам отдавна. А гоблените с удоволствие ги показвам--не на всички харесват цветовите съчетания на определени гоблени,но когато са запечатани в кутии не може да се предположи как е вътре.Имам позната ,която дълго време шиеше всеки гоблен първо1-1,за да види съчетанието,а после го шиеше в нормален вид като подменяше всеки цвят ,който не й харесваше. После изведнъж се отказа да шие и сега се занимава с други неща. Но понякога по нея се ориентирах как изглежда ушит даден гоблен .Пливет от Балкана.

lari
17.02.2007, 18:05
Момичета ,тук можете да разгледате част от гоблените ми.Споделих,че много от тях не са излезли каквито са в действителност--цветовата гама е доста по-бедна на снимките. Имам и Тайната вечеря плюс още много малки и съвсем дребни гобленчета. Шила съм и много карета и тишлайфери, но и от тях повечето са прибрани.:)

http://picasaweb.google.com/dioptyr/Gobleni

anito11
18.02.2007, 09:38
Разкожни са! Поздравления!!! И пожелания да ни зарадваш в скоро време с нови красоти!

mimka
18.02.2007, 10:51
lari, нямам думи, а и при толкова красота не са нужни.Аз взех да се чудя на себе си , че се наричам гобленарка.С приятелски поздрав и много усмивки ...

pepina
18.02.2007, 16:02
За 3 години успях да избродирам 9 големи и 14 малки и средни гобленчета
:idea: Имам идея да ги направя 100:D да съм жива и здрава само :idea:

Rossko
27.02.2007, 17:14
И аз дадох моя глас в анкетата.
Все си мислех, че съм ушила доста гоблени, но като гледам вас.........:(
Шия от 20 години и имам скромните 10 гоблена /половината големи/.
Аз докато не се завия с гоблена ми е направо некомфортно. Моята най голяма гордост е "Влюбена двойка", а моята мечта е "В Механата". За съжаление нямам цифров апарат да ги снимам , но когато си намеря ще си ги кача в галерията.

lari
28.02.2007, 09:57
И аз страшно много харесвам в Механата,но вече нямам търпение за толкова голям гоблен. От доста време имам Мостар и Апостолската градина и не мога да се наканя да ги започна. Лошо е да нямаш наблизо цифров апарат .И аз искам да покажа нещо ново ,но ми е невъзможно. А за бройката не се притеснявай-тя е без значение.

Bibi
01.05.2007, 18:16
Здравейте
аз шия вече ат 15 години
и съм ушила около 17 гоблена
Някои големи, други малки. Имало е периоди когато не съм ставала, но и такива в които не съм хващала гоблен с месеци.
Но както всички вас смятам, че е по - важно удоволствието от шиенето, а не количеството на ушитите гоблени.:kissyou:

kameia
05.05.2007, 23:13
аз шия от 3 години и имам 2 средни пейзажа,1 малка и трудна икона и да се надявам до 2 месеца да довърша и един по-големичък:D

pollina
09.05.2007, 18:14
:hello:
az shia ot 4 godini i imam ushiti 4 goblena,mnogo bavno mi se struva,zashtoto vse si xaresvam peizagi s mnogo cvetove,no vagno e gelanieto,nali taka.i udovolstvieto ot svarshenata rabota.
ako niakoi moge da me posavetva kak da shia po-barzo,shte sam mnogo blagodarna.

galia69
09.05.2007, 22:58
До сега съм зашила два големи гоблена и около 12 по малки но от тях съм и подарявала .Желание имам много за шиене но време не се намира за мое голямо съжаление .

taty71
14.05.2007, 23:22
За 12 години имам ушити 53 гоблена, като през това време отгледах две деца и ходя на работа.От тези гоблени съм подарила три.Останалите висят в жилището ми по стените. Естествено имам и големи и малки като първите са повече от половината. И най-интересното е че все още ми се шие и имам голяма тръпка.

lari
15.05.2007, 13:00
Тръпката не минава. Може временно да намали или просто човек да има нужда от малко вдъхновение. Но самата тръпка не изчезва.Браво за гоблените:clap: :clap: :clap:

ming
15.05.2007, 14:37
Az 6ia ot 15 godini i sam u6ila 13 sredni i malki gobleni Sigurno 6tiah da u6ia i pove4e no obi4am i da risuvam Ot tezi 13 sam podarila 7 goblena Sega 6ia 2 edin s edni pateta za podarak i Negarkata na Lanarte za men :) Minalata sedmiza mi podariha ot Holandia Arabskoto momi4e i o6te edin s zvetia na Candamar No kato vidiah kolko e goliam Arabskoto momi4e :shock: No ot kakto vlizam vav foruma i tolkova se zapalih

love_milica
23.05.2007, 14:43
Аз съм ушила 8 малки и сега дошивам един големичък. Това е за около три години и половина, ама аз да си призная не съм чаааааааак толкова запалена гобленарка, просто като се присетя взимам някое малко гобленче да си ушия

slasch
31.05.2007, 12:29
Ушила съм 12 гоблена и сега довършвам 13-я си,от които 5 са големи.

slasch
01.06.2007, 20:13
:confused: [B]Редно ли е тук да се търсят евентуални клиенти.Поправете ме,ако греша ,но тук не е това целта -да си предлагаме продукцията!!!!!!:-|

anito11
01.06.2007, 21:01
Напълно подкрепям slasch и моля модераторите да се намесят.

slasch
02.06.2007, 10:02
:-| Шия от 13 годишна и до момента имам 12 ушити гоблена.В момента имам да довърша съвсем малко от "Възкресението" и с него ще станат 13..:loveglasses:

mery_kostadinova
02.06.2007, 23:28
И аз шия от дете, но повечето творби съм подарила. Дори съм забравила, че съм шила някои от тях. Ту шия , ту зарязвам шиенето за неопределено време....Но ако се смятат и дребосъците, трябва да съм в категория 11-20.:confused:

antonia
05.10.2007, 15:04
ушила съм м/у 35-45 гоблена, като съм подарила на брат ми 3, които вървят комплект (на вилер) и "буря над лунното езеро" комплектован от завод "българия" к-к. почти всичките ми гоблени са големи. и малко средни.

antonia
05.10.2007, 15:12
много съм ушила, но само 16 са в рамки по стените-малък апартамент и нямам къде да ги сложа. навити са на руло и ги пазя за чеиз на дъшерите:D а и не ми стигат парите за рамки

lililina
13.10.2007, 14:18
Ушила съм над 30 гоблена, голяма тръпка е.За мен удоволствието е в шиенето после ги подарявам на близките си.Имам двама братя и няколко са у тях.Децата като се ожениха им подарих Мона лиза,Конете на река Лоара, Воденицата на Буше,Циганката,Десислава, и още.Всичко това е ушито с голямо удоволствие.

italianka
13.10.2007, 18:58
ушила съм 4 гоблена засега

zoq
13.10.2007, 21:33
Ушила съм 3 гоблена започнах със една малка Зима, Молещия се Христос, Свети Георги беше само започнат когато ме сполетя голямо нещастие преди шест години и захвърлих всичко. Тази година отново се върнах към живота и към любимите си гоблени и едва сега довърших Свети Георги. Съжалявам за пропуснатото време, но какво да се прави сега ще се опитам да наваксам, защото толкова много неща ми харесват,че едвали ще ми стигне един живот да ги ушия.

maleks
13.10.2007, 21:37
Veroiatno predi6nia otgovor na pove4eto nas ne vagi.Mnogo novi sne u6ili,sled kato sme otgovorili.Ne moge li periodi4no da se nulira anketata.

zeliana_milkova
15.10.2007, 12:32
Aз съм ушила 24 в момента шия 25 в рамка са направени само 8 говлена:clap: :clap:

liazi
15.10.2007, 13:25
:kissyou: Имам 36 ушити и поставени в рамки.В момента шия 37 си гоблен и не мога да се сдържа кото видя нешто красиво да си го купя.Така сега ме чакат още 6 комплектовки.Успех на всички в красиво хоби!:kissyou:

veneta_az
15.10.2007, 20:47
Откакто открих тозе форум се амбицирах да преброя колко гоблена съм ушила, но все не ми оставаше време, защото на стената имам само 2, а другите са в шкафа. Не че не ми харесват, но просто нямам къде да ги сложа. И така проверката показа, че в момента шия № 20, като не броя подарените, защото не ги помня всички. Дано скоро разполагам с техника, която да ми позволи да ги покажа във форума. Пожелавам на всички да ушият всичко (или почти всичко), което искат. :)

di_di_b
15.10.2007, 21:30
АЗ СЪМ УШИЛА 13 И СЕГА ШИЯ14 НО ОТ 10 ГОДИНИ,НЯМАМ МНОГО ВРЕМЕ,НО СЕ СПРАВЯМ.

Tanichka76
23.10.2007, 17:35
Ушила съм около 8 гоблена. Сега шия 9-тия, но става бавно защото родих второто си дете. Момче на шест месеца.

koko5
23.10.2007, 18:43
Ушила съм над 20 гоблена, като всички са поставени в рамки, по-голямата част са по стените в къщи, а останалите съм подарила. Аз също като някои от вас шия на приливи и отливи. От една година съм в "прилив" и в момента шия "Планинско езеро", но нещо не съм доволна от комплектовката на конците.
Майка ми също шие, а аз я захранвам със схеми от форума, последният беше "Момини сълзи".
Желая успех на всички!

vania.kaimska
23.10.2007, 21:23
ОТ МЕСЕЦ МАРТ 2004ГГ ШИЯ.И в момента шия 19 си гоблен.Всички са в рррамка,но 4съм подарила на дъщеря си и един на една приятелка.

fani77
23.10.2007, 22:47
Браво бе ,Ваня!Пещерки сме си много работни!И ти го доказа!Аз шия от много-много отдавна,но съм ушила само 16 гоблена!Не че се оправдавам,но през това време съм завършила средно,висше,работих,родих две деца и шиех (по-малко)!

vania.kaimska
24.10.2007, 20:41
Благодаря Фани!Радвам се ,че чак от Испания си се включила в този прекрасен форум:-|

CANU6KA
25.10.2007, 10:14
Не съм ги броила,но мисля,че са към 20.От тях 5 големи и останалите са средни и малки.За около 15-те години откакто шия/с малки прекъсвания/ мисля,че не са малко.През това време децата ми пораснаха/вече са на 19 и 20 години/ и дъшеря ми също започна да шие /засега само малки гобленчета/ в свободното си време /тя е студентка/.През годините се занимавах и с макраме и с плетки на една и две куки, но вече само с гоблени запълвам малкото си свободно време.

merilinm
14.11.2007, 17:57
откакто съм започнала - да кажем от около два месеца, съм ушила 5 гоблена, като успях да се "излъжа " и по един / поне за мене/ малко по - голям. но пък ми харесва цветовото съчетавие ..... кои гоблени броите за малки, и кои за големи ? изключвам тези с размер 11/13

Юра
15.11.2007, 00:20
При всички случаи са над 20 - малки,големи, български, с ДМС конци, щампирани, и един оригинален Вилеров натюрморт. Много подарих...Трябва да взема да си направя снимки на тези които имам и да ги кача в галерията ама нещо все не ми остава време за това.

marieta
15.11.2007, 00:51
Ушила съм 6 гоблена , седмия сега го шия.

Gery_83
06.12.2007, 11:46
Аз пък шия и скоро завършвам първия си гоблен...късно открих това аристократично изкуство :)

vivi75
08.12.2007, 10:44
Ушила съм 33 гоблена,доста от тях съм подарила на близки хора.

zeliana_milkova
09.12.2007, 13:58
ушила съм 19 но в момента нешия защото немога да реша какво да започнада шия

lari
09.12.2007, 14:00
Винаги това е бил много труден въпрос-кой да е следващият гоблен.Освен , ако не е нещо планирано.:idea: Пожелавам ти бързо да разрешиш въпроса

ZEMENTINA
09.12.2007, 14:42
Аз скоро се научих да шия и имам едно малко гобленче- учебното( ушито ), и втори започнат по-голям. Надявам се до месец да го свърша!:confused:

goldy
01.01.2008, 16:54
обичам да шия гоблени,за 13 години имам нашити 54 гоблена,а не гобленчета.:clap:

solenka
02.01.2008, 13:31
За почти 8 години съм ушила 2 големи гоблена и 6 средни и като всички се надявам да мога да ушия всичко запланувано и бройката им да се увеличи :)

lali
05.01.2008, 14:09
Имам завършени 14 гоблена повечето от който са големи. За съжаление има периоди когато нямам време да се отдам на хобито си и дълго не хващам иглата. Имам две дъщери /на 16 и 10/ но за съжаление нито едната няма желание да се научи да шие. Изобщо не разбират какво значи да създадеш нещо със собствените си ръце, не могат да усетят удоволствието да стойш с часове и да се трудиш над едно малко квадратче от голям гоблен. Според тях не можеш ли да видиш бързо резултата от своята работа не си заслужава изобщо да се захващаш. Деца, какво да ги правиш...

petiadeshkova
21.01.2008, 22:00
От около 10 години шия и имам само 12 гоблена. Момчетата ми вече поотрастнаха 15г. и 12г.,но пък започнах работа и не ми остава време. знаете как е....

Ancho
24.01.2008, 13:51
Аз шия от около 10 години.Нямам чак толкова много гоблени,но се гордея с тези,които имам.Случайно попаднах на този сайт,благодарение на една приятелка.Мисля че сте супер и се възхищавам на работата Ви.Това е много труд!Надявам се и аз някога да имам толкова много гоблени!

elli
24.01.2008, 14:28
Браво на всички за труда който са положили.Аз за сега имам само 3 ушити гоблена но се гордея с тях.Пожелавам на всички и на себеси здраве и свободно време за да ушием всичко което сме запланували през 2008 година.

vessi_s
29.01.2008, 12:09
Започнах да шия през 2002 год.когато баща ми почина.Ако не бяха гоблените щях да откача.Вече съм ушила 8 а сега шия Тайната вечеря.

kati
23.02.2008, 16:06
Аз имам вече пет.Преди три дни завърших "Покровителя на морето" на фирма Гобкон и започнах да си комплектовам Майчина милувка.Надявам се до два дни да съм го почнала.:) :D :idea:

didichka2004
03.03.2008, 20:08
Аз имам 2 и третият е на път да се приключи

ginkakalulova
06.03.2008, 15:56
Аз съм ушила 58 гоблена за 11 години.Много съм подарявала.Последния които подарих е Тайната вечеря.

vessi_s
06.03.2008, 16:00
Аз съм ушила 58 гоблена за 11 години.Много съм подарявала.Последния които подарих е Тайната вечеря.

здравей!аз започнах Тайната вечеря преди 2 месеца-колко време ти отне да го ушиеш?

miminka
07.03.2008, 12:50
Аз съм ушила три. Първите два -на един дъх. След известен период, в началото на тази година , започнах третия. Остана ми още малко, но вече "ме сърбят" ръцете за следващия, като гледам какви красоти показвате тук.:rainbow:

neonila
07.03.2008, 16:31
...Живея в света на гоблените от 22 години....:yes: ...И в този свят от красота съм сътворила 36 ''рожби'', сравнително големи по размер...Броят на гоблените зависи не само от наличието на свободно време...:smokin:..., но и от големината им...Може би за този период са малко, но аз съм бавна и старателна...:D /не идеална/...За дамата с 58 гоблена...:clap:

doci
15.03.2008, 21:34
Ушила съм 5 гоблена, като сега се зарибих да подновя това си хоби и ми се иска да ушия някакъв детски.

Triana`
19.03.2008, 00:18
За 16 години съм ушила над 20 :greeneye: с най различна големина.И аз мисля ,че трябва да те грабне за да го шиеш за удоволствие :D В момента съм на тема бяла и черна панама.Стават бързо и много красиви-поне аз много си ги харесвам .Сигурно скоро няма да шия "класика":kissyou:

Tooth
08.04.2008, 00:32
За около 25 години съм ушила около 50 гоблена от които 2 са големи иостаналите са средни и малки.Отгледала съм 3 дъщери,взех2 дипломи и сега гледам внучна ,ходя на работа и продължавам да шия.При толкова красиви гоблени,които видях във сайта
скоро не мисля да се отказвам.

ralica56
30.05.2008, 12:30
Един - единствен ..чак ме е срам да си кажа:( Голям зор беше да се престраша:confused:
Страшно харесвам гоблените , но не мога да шия по ... не мога да намеря точна дума..по здравослловнни причини ...

Но пък се радвам на всичко сътворено от гобленарите:)))))

kartelovd
31.05.2008, 16:20
Ушила съм 13 гоблена и сега си търся схема на гоблена "Късно лято". Някой може ли да ми помогне

skorpion
31.05.2008, 16:29
Tooth,свалям ти шапка!

Yasna
04.06.2008, 23:52
azne sam gi broila no saga shte go napravya da vidim 6 ushiti na stenata v ramki 1 prodaden po porachka i 1 dovarshvam sega az sashto hodya na rabota no imam svobodno vreme zashtoto moya sin e veche golyam i oshte ne mi e dovel snaha

teotedi21
10.06.2008, 11:13
Здравейте, късно попадам в този форум, но красотите които видях са жестоки. Шия от 4 год. Учих се на Йерусалимската богородица на Гинокардия и стана страхотна. Нея обаче я подарих и сега, когато искам да си я ушия за мен, нямам ключ. За съжаление в комплектовката също нямаше, имаше само символите. Шия в момента втори гоблен на Тихвинската богородица. Уших и Коне в реката - готова комплектовка на Милена стил. Научавам много неща от тук , за което искренно съм ви благодарна. Дано и аз ви бъда от помощ. Успех на всички форумки.

teda83
12.06.2008, 19:12
здравеите и от мен аз съм ушила два по малки и един голям и сега шия четвъртия си гоблен но става бавно защото гледам и двете си деца

LEDA
14.06.2008, 21:12
:hello:
И аз да се вслюча - за 16-17години съм ушила 8 гоблена и в момента имам два започнати. Не са много, но пък всеки един от тях е свързан с определен етап или събитие от живота ми, така че си ги обичам всичките. За всичките тези години имам периоди от по няколко години в които тотално съм зарязвала шиенето:shy2:

lari
14.06.2008, 21:26
Няма значение колко гоблена си ушила.По-важно е те да имат стойност за теб!

mimetoo
16.06.2008, 20:01
MNOGO VI MOLQ NQKOI AKO IMA PROGRAMA S KOQTO MOGA DA SI U6IQ GOBLEN S SNIMKA NA MEN I PRIQTELQT MI DA ME POTARSI NA SKYPE:GLOBUS1979 6TE 4AKAM MNOGO 6TE SAM BLAGODARNA.ZA6TOTO TQGLQ NAI RAZLI4NI PROGRAMI I NI6TO NE SE POLU4AVA VE4E NE ZNAM PO KAKAV NA4IN DA SI NAMERQ PROGRAMKA,A TAKA PO SKYPE 6TE MOJEM DA SI GOVORIM I 6TE MOJEM DA SVAR6IM NQKAKVA RABOTA:) BLAGODARQ PREDVARITELNO.

teen_f
16.06.2008, 23:55
Моите са около 12-15,но повечето са малки неща:)

ata
18.06.2008, 23:20
Имам ушити 15 гоблена.В момента шия Свети Димитър и се надявам да е готов за Димитровден за подарък.

vessellka
19.06.2008, 17:35
Здравейте на всички гобленари!
Аз съм от Видин и бех искала да попитам от къде мога да си намеря гоблени с мъниста? Една колежка ми каза за тях, видях ги и страшно много ги харесах! Пишете - моля Ви!!!

teda83
20.06.2008, 13:22
здравеите на мен също ми харесват тия гоблени с мъниста и аз също бих искала да разбера от къде да си взема такъв гоблен

lari
20.06.2008, 15:09
Зная, че Гинокардия правеше такива комплектовки-с мъниста.За другите градове не зная.

nikoll
25.06.2008, 13:07
здравейте и аз да се включа. Ушила съм около 14 гоблена. Първият от тях беше един котарак в чизми ,на който съм се учила, преди доста време / в гимназията/. Най - големият е Лунната зима, останалите са с по-скромни размери. Нямам много време за шиене, през този период съм завършила медицина, имам две деца. Преди около година открих този форум, страхотен е, и всички вие също. Възхищавам се на красотите, които творите.

stenli63
25.06.2008, 14:45
Здравейте и от мен.За около 5 г. съм ушила 24 гоблена,но не са големи,а по скоро средни и малки на размер.Не мисля че е важна бройката ,а качеството и удоволствието от самия процес на изработване.Аз обикновенно шия това което ми хареса и ме грабне от първи път.Това ме кара по бързо да го завърша.

unzile
25.06.2008, 20:38
pocti vseki den razglejdam site i se vizhistavam na vsicki vi. daje ot kato vi namerih povece ceta ot kolkoto da siq goblena. Az pocnah da siq predi 3- 4 meseca i imam usito samo edno miiiiinicko goblence. A sega siq vtoriq malko po golqm. Uspeh na vsicki... ;)

sunny_l
29.06.2008, 12:04
В момента шия 11-ия и 12-ия:D

neznainata
07.07.2008, 15:00
аз съм ушила към 10тина гоблена, но ако се броят и щампованите - повечко ;)

DG_NI_MA
11.07.2008, 20:17
Аз съм ушила 5 гоблена. Шиенето на гоблени ме разстоварва от напрежението на ежедневието. От къде мога да си избера хубави модели?

Val4e
11.07.2008, 22:21
Аз съм ушила 9, в момента шия 10я, 3-4 малкир а другите средна големина, шия от близо 2 години. Доставя ми голямо удоволствие. И ставам в 5,30 сутрин да направя закуска за сина ми, кафета за нас с мъжа ми и сядам да шия докато стане малкия. Не знам има ли други толкова луди.

moli64
18.07.2008, 23:30
Аз,също мосля,че е по-важно да ти доставя,удоволствие шиенето,от колкото бройката.Аз самата шия от много отавна и имам доста гоблени и много си ги ценя, не само защота, са оргинални на Вилер,а защото съм вложила сърцето и душата си в тях! Съжалявам,но нямам хубав апарат с който да снимам,за да покажа някой от тях,но мога да спомена какво имам ушито Четрите годишни времена,Воденицата на Буше,Маковете,Конете на водопой,Доброто приятелство,Китайска пролет и есен,Свадбено пътешествие ....................................

ruja
21.07.2008, 23:41
Здравейте,аз съм ушила към 30 гоблена.Малко е трудно с дечица на 3г. и бебок на 3м.,но винаги ще намеря някоя свободна минутка.Това е просто начин на живот,започнеш ли веднъж няма отърване.Преди шиех само големи,но те заемат много място затова сега шия по-мънички и по -ефектни.Пожелавам на всички здраве и повече творчески успехи.

stas
27.07.2008, 09:43
Здравейте!
Аз съм ушила към 15-16 (повечето средни по размер) и засега 1/2 от "Запустялата воденица".
Не мисля, че има значение големината на гоблена или пък доколко е "известен" и "модерен". Лично аз не бих се наела да шия "Тайната вечеря" и не защото е труден, напротив, попадала съм на схемата му и знам, че е много, много по-лесен например от "Казанската"... Просто "Тайната вечеря" е прекалено голям гоблен и трябва да имаш палат, за да го окачиш някъде ;).
Най-важното е да шиеш с удоволствие.
Здраве и успех на всички!
:)

dani_66
12.08.2008, 09:30
МОИТЕ УШИТИ ГОБЛЕНА СА 8 .ОТНОСНО "ТАЙНАТА ВЕЧЕРЯ"СПОРЕД МЕН Е ВЪПРОС НА ИЗБОР И ЖЕЛАНИЕ ДА СЕ УШИЕ,НЕ ТОЛКОВА НА МЯСТО ЗА ОКАЧВАНЕ.ВЛИЗАЛА СЪМ В МАЛЪК ДОМ,КЪДЕТО ПРЕДСАВЕТЕ СИ-ИЗЛОЖБА.НЯМА ПРАЗНО МЯСТО ПО СТЕНИТЕ И ВСЕ НОВИ СЕ ШИЯТ.ТОВА,КОЕТО СА МИ ВИЖДАЛИ ОЧИТЕ Е НЕНАДМИНАТО,БОГАТА КОЛЕКЦИЯ,ЖИВ КАТАЛОГ.ЧУВСТВОТО Е ПРЕВЪЗХОДНО,САМО КАТО СЕ СЕТЯ ЗА ТОВА:!:

ani4ka71
18.08.2008, 22:15
Здравейте приятели!Аз имам ушити малки:На село,Фар,Дюни на северно море,Пролет,Христос с венеца и по-големи:Мелница край реката,Циганка,Майчина усмивка.Сега завършвам Света Богородица с младенеца на Милена стил имам готови за започване Архангел михаил и Коледна приказка.Пожелавам успехи на всички!:thumbup::kissyou:

jori
19.08.2008, 15:15
Имам няколко готови,но за сметка на това мнооооооооооооого започнати и още толкова събрани!
Ушитите са - Снежно утро,Малкият Христос /дарен на църква/,Трите коня,Дева Мария /дарен на параклис/,Таралежче балеринка /малък/,Мариелка бебенце /малък/ и почети завършен Христос чука на вратата.
Започнати са - Целувка на плажа /всъщност незная как е името на гоблена/, Пътя към църквата, Малкото мостче, Трявна, Буря, Две графики.

svetla_br1
23.08.2008, 15:35
ушила съм горе-долу около 20 ама повечето ми бяха за подарък:-|:loveglasses::kissyou::clap:

klain
01.09.2008, 16:29
Аз шия 10-ия си гоблен. Имам огромно прекъсване от 10 год. /докато децата бяха по-малки/. Сега обаче отново съм в стихията си.

ninfil
02.09.2008, 22:39
Аз шия вмомента 8-мия като 4 са големи,останалите са средни.Такива които да ме чакат изоставени нямам,но планувани да ушия-невероятно много.И се надявам да успея да ги ушия.А откакто съм в този форум немога да се нагледам на красоти и манията ми става все по-голяма.Преди имах един гоблен на работа и един у дома.Сега този който е на работа го мъкна напред-назад от мерак и нямам търпение да го довърша. Обещавам и да се похваля накрая!

marga
06.09.2008, 23:41
Шия от 16 годишна.Сега съм на много години.но със същата страст посягам към иглата. Ушила съм 30 гоблена.от които 15 са в рамка.Пет са недовършени и с тях запълвам свободното си време.

rosi09
24.09.2008, 15:27
здравейте! аз съм нова в този форум, но бързам да дам отчет.... :)
не помня на колко години започнах да бродирам, но да кажем че съм била на 10-13, та за тези 10 години имам около 20 гоблена. от тях само 4 са средни, а другите големи (смятам че Сиси е върха ми досега...). междувременно плетях доста, учих за разни изпити и т.н.

vasilevamaria
25.09.2008, 12:16
на мен мечта ми е да ушия Сиси,но все не и идва времето,а иначе имам около 25 от които около 10 кръстат бод(с тях започнах)

mariyka1955
30.09.2008, 15:19
В момента шия 31-я си гоблен

idzs
30.09.2008, 18:24
И аз обичам да шия по няколко в момента шия"Мостар"(за втори път),"Момичето на скалата","Магия"и"Ева".Общият им брой е 15.

rodich
01.10.2008, 12:56
Общо 14 :) ако не съм изтървала да преброя някой подарен
и всички са в рамки :!:
Сега на конвейра са 2 броя
........ а на ум съм ушила още 3-4 :rainbow:

kaktos456
11.10.2008, 21:44
ушила съм 15 ,тук са и малките нямам много време работя на смени и при спокоини нощни понякога шия , а в къщи сме голямо семеиство шия смо зимата или по време на отпуската , както тази година на плажа

kaktos456
11.10.2008, 21:48
искам да ви прикача снимки за да ги видите , нчкои са уникални но не успявам, ако някои знае да ми помогне:(

ninfil
24.10.2008, 22:46
Вмомента шия 15-тия,като 2 от тях съм подарила.И сигурно още толкова съм запланувала,ама кога ще ги ушия,нямам представа.

sonq ivanova
10.11.2008, 22:17
около десет в момента шия Майчин Благослов

sonq ivanova
10.11.2008, 22:19
искам да ви покажа снимки но незнам как да ги кача

vili_tri
12.11.2008, 16:01
ushola sam 7 do sega a veche pochnah i osmiya. moite vsichki sa vse na milena stil, ne sa neshto osobeno no pogledan li gi sa specialni - e kak nali sam gi pravila az :)

syzi
13.11.2008, 13:12
здравейте.аз съм ушила 14-до сега ,като не броя тези които съм подарила.бих показала някой от тях ,но не мога да си кача снимките на компа.нещо не ми се получава.но не съм се отказала.

ANELIM
18.11.2008, 17:17
След бързата равносметка, която направих установих, че за 20 години съм ушила 20 гоблена /включително малки/ от които 9 съм подарила на мои близки. В момента работя един и чакат още 4 недовършени. :-|

Tais
18.11.2008, 17:24
Над 20 са като включвам и тези които съм подарила :)

Ancho
19.11.2008, 09:54
Моите гоблени вече са 15.Отново не е голяма цифра но много се гордея с тях.:D

zdrmail
01.12.2008, 22:39
Ми май са над 70 даже! С дребните де! ;)

queen B
01.12.2008, 23:18
В момента шия 4-ия. Първият е прибран в дълбоките архиви. Вторият подарих на майка ми - хареса го докато го шиех (тя самата шие гоблени). Третият сина ми си го избра и го уших специално за него. Той е на 10 години, но сам си заби пирона на стената, за да го закачи. Четвъртият се надявам да закача в новата ни къща, която все още не е готова за живеене. Въпросът е само дали къщата или гоблена ще стане по-напред.
Пожелавам на всички достатъчно време и несекваща наслада!

vanesa_vn
02.12.2008, 11:15
:shy2: Три, даже третия е недовършен, но сега правя малки гобленчета за подаръчета и когато ги свърша, тогава го почвам пак.Имам и още няколко, които съм сваляла от тук и чакат да бъдат почнати. Схемите, които качвате са толкова хубави и толкова много, че ми се иска да съм Шива. Благодаря ви момичета, страхотни сте:blueflow:

ВанчетоМОД
02.12.2008, 22:31
здравейте всики, не Ви познавам, защото сега се включвам, но познавам работите Ви/ушитите/. От доста време следя форума, но сега се включвам, ще ми бъде приятно.

lari
02.12.2008, 22:32
Добре дошла сред нас!:clap::kissyou:

ВанчетоМОД
02.12.2008, 22:40
Шия от 1981 г,да си кажачестно, не знам колко са , защото имам и много подарени, но ако трябва ще ги преброия:PP:PP

ВанчетоМОД
02.12.2008, 22:42
Здравей Лари, благодаря ти за първото ми посрещане, но обещавам - ще се ориентирам

kaktos456
02.12.2008, 23:15
:clap:браво за ушитите гоблени и добре дошла във форума:kissyou:

Mynki
05.12.2008, 01:14
Аз имам един ушит преди 10 години.От пролетта съм се закрастила отново.Това лято уших един,вчера завърших Молитвата.И имам три започнати.Двата са големи,Ковачницата и Лунната зима.Ще ги шия до пенсия:DНадявам се покрай вас да се взема в ръце и по сериозно да шия.

valentna
08.12.2008, 14:25
Здравейте на всички,
аз съм ушила само 1 :( , но започнах да шия едва преди месец, а сега шия втория си гоблен "Ева" и то благодарение на djavka за което и съм много благодарна. Надявам се някой ден да ви настигна и да си направя хубава колекция от такива красоти. Аз също работя и уча затова нямам кой знае колко свободно време, но вместо да си почивам предпочитам да шия.

_sweet_
08.12.2008, 15:20
Шила съм една малка щампа,"Зелния замък","Момичето с гардениите","Благославящия Христос","Непорочност","Гроздоберачката"(на привършване :))

rumkata12
11.12.2008, 12:39
Колко гоблена сте ушили?

moge da gi razgledate na snimka.bg:-|

nelib
11.12.2008, 14:03
от скоро съм във"вашите редици",бродирам от 1976 г,имам над 30 гоблена ,най-големите от които са Тайната вечеря,Лунна зима,Параклиса,Момиче на скала и др.Радвам се да се запозная с всички вас

patio
30.12.2008, 11:37
Моите са само 6 засега,но мисля да им увелича бройката.

sisillia
01.01.2009, 20:04
Ами аз не съм ги броила, а и повечето вече не са мои.Част от по-съществените са "Тайната вечеря"-3 пъти,"Възкресение","Ездачката",""Гроздоберачка","Момичето на скалата","Момичето с книгата"-2 пъти,"Благовещение"-2 пъти,"Светото семейство","Св.Никола","Св.св.Константин и Елена"/вчера го дарих на църквата/,"Мадона де ла седиа"и разни други,за чиито имена не съм сигурна.Ако забелязвате-обичам да шия големи гоблени.Сега пак шия един голям - "Портрет на дама в синьо" от "Къщовница".

agalina65
01.01.2009, 21:52
за около десет години имам 25ушити, като в последно време предпочитам по големите гоблени.

eli1958
01.01.2009, 22:10
Аз имам ушити около 30 гоблена,като повечето са големи.Не обичам да шия 1:1 ,а имах и прекъсване 8 години.През това време докато шиех плетях и на една кука,но очите не ме слушат вече!:cry:

tdm13
03.01.2009, 13:47
Имам ушити 15 гоблена,като 6 съм подарила на най-близките ми хора.Ушитите гоблени са Портланд роза,Бенгалска роза,Роза Бриар,Рози в панер,Езерце,Света богоридица Казанска,Коне на водопой,Лятна къща,Маската на Тутанкамон,Нефертити,Кръстът,Цигулка с цветя,Палмов залез,По жътва,Момиче с ябълки.Сега ще работя Сикстинката мадона.Малко са за съжаление,но просто нямам време,а ме чакат още около 30 схеми.

mi6e
03.01.2009, 15:53
Аз съм ушила 11, като 12ия и 13ия ги шия в момента. Е, плюс няколко съвсем мънички. И аз да се оплача от очите си- заради тях не мога да шия толкова, колкото бих искала.:(
Друг е въпроса колко схеми съм натрупала-имам за няколко живота. :D

lilana61
03.01.2009, 19:17
здравейте и от мен аз също съм нова, но следя форума от давна и искам да ви поздравя с новата година.много ми харесват гоблените които показвате, аз съм още начинаеща имам ушити 4 гоблена- "хижа в планината" на Милена стил, един мини зимен параклис , "Huntind dogs"на Dimensions и Господарят на снеговете/ хъскито/. В момента съм започнала
още 2 - фантазията на Вилер и Великолепната седморка на Dimensions/кучета/ май си падам по кучета:D Не знам кога обаче ще ги довърша!

pinkflower
03.01.2009, 21:59
Здравейте и от мен!
Аз до момента имам ушити само 2 гоблена-едно малко фарче/първият ми/ и един-Ваза с полски цветя,който по едно време го бях позабравила,поради липса на време.А сега довършвам Горски замък и съм си накупила още поне 3 гоблена,които имам да си шия поне година и половина напред:PP

Nikol_82
04.01.2009, 00:15
Много малко 3 :( са готови и четвъртия е на път :idea:

pinkflower
04.01.2009, 00:41
еми аз шия от около година и половина,но както споменах единия го бях зарязала,защото уроците ме беха налегнали
но пък като шия е с женание и удоволствие:idea:

lusi
04.01.2009, 21:45
Здравейте!Мойте са 3.

Prisila
04.01.2009, 23:53
Преброих 8:confused: и ми се виждат малко:shy2:

неличка
07.01.2009, 14:06
Аз съм ушила май към 11:confused:. Само един нямам сниман - Коне в реката подарила съм го.

iv4omad
07.01.2009, 14:57
Точно 6 са (с онова злополучно Пиеро) :D
Пътят към църквата
Мостар
Голямата Фрегата
Холандска воденица
Мадам Помпадур

Сега шия"Тайната вечеря" и "Коне край езерото":kissyou:

shebek1733
07.01.2009, 16:16
:hello: Здравейте и от мен :-| аз ви открих случайно като се рових за гоблени и много харесах сайта.Аз шия отдавна имам ушити доста гоблени Мостара,малката фрегата,Воденицата на Буше,Параклиса,Натюрморт с плодове,Хубавата мадона,Изомрудената мадона,Пероники,жълти рози,розови рози,Есен елипсовидна,пролет, в момента завършвам Денят :flowerlove: :rainbow: :clap:

jordanova_l
07.01.2009, 17:07
Здравейте и от мен аз съм ушила около 30 гоблена всичко малки и големи и реално поставени в къщи са само 3 другите стоят не рамкирани а и голяма част са подарени но все пак бройката си е моя:kissyou:

rumkata12
08.01.2009, 13:16
kade moge da gi vidim

misti
09.01.2009, 21:06
Моите са 4. Шия от две години. През зимата напредвам с по-голяма скорост. Вече знам какво ще шия за години напред.

rumkata12
15.01.2009, 13:36
i az taka tolkova mnogo gobleni sam haresala 4e nyama da mi stigne givota da gi u6iya

marga
20.01.2009, 20:01
Тридесет и три готови.

dobis
20.01.2009, 20:12
Привет, привет !

Напълно новичка във форума ви , но не съм новачка с иглата.

За тези които срамежливо казват 2-3 ...споко момичета, първия е най проблемен , след това в един момент им се изтърва края :PP то малко като с орхидеите = без една може , но с една , в случая с един ...просто няма как:D:D

това имам насминано, периодично като ме хване музата, качвам и други

http://www.dobis.snimka.bg/album.php?album_id=154711

ebn
20.01.2009, 20:43
Страхотна колекция.Има гоблени които виждам за първи път. Поздравления

patio
20.01.2009, 21:04
наистина имаш страхотни гоблени,ох кога ли ще ушия нещо голямо и аз:baby::D

jordanova_l
20.01.2009, 21:28
Привет, привет !

Напълно новичка във форума ви , но не съм новачка с иглата.

За тези които срамежливо казват 2-3 ...споко момичета, първия е най проблемен , след това в един момент им се изтърва края :PP то малко като с орхидеите = без една може , но с една , в случая с един ...просто няма как:D:D

това имам насминано, периодично като ме хване музата, качвам и други

http://www.dobis.snimka.bg/album.php?album_id=154711

страхотна колекция! поздравления за нея!

lari
20.01.2009, 23:11
Възхитена съм от колекцията!!!

Nikol_82
20.01.2009, 23:26
dobis,останах без думи от тази колекция :eek: Искрено ти се възхищавам :kissyou:

poopsie
21.01.2009, 11:31
uaaaaaaaaaaaaaau bravo bre ;) - mnogo se smiah na salvador - dalitevite chasovnici hahha

poopsie
21.01.2009, 11:33
ne me razbirai pogreshno mn se vazhitih na goblenite, no prosto ne mojeh da si predstavia koi entusiast shte gi ushie - e iavno ima koi de - kep up the good work - you are an insperation for us all ;)

poopsie
21.01.2009, 11:34
Az samata imam 3 seriozni i 2 mn malki :baby:

marji
21.01.2009, 12:03
Браво, Dobis! :clap::clap:Невероятно богата колекция имаш! Няколко пъти се връщах да ги гледам и не мога да им се нарадвам - всичките големи, хубави и майсторски изпипани. То и моите вече надхвърлиха 40, но сред тях има и доста малки.

ya-ya
21.01.2009, 13:15
Dobis,поздравления за невероятната колекция-все красиви,големи и сложни Вилерови гоблени.Гоблените по картините на импресионистите също са прекрасни.:clap::clap:
Защо не си направиш своя страничка в Готовите творби,така повече хора ще могат да се насладят на творбите ти.
Това,разбира се,е само предложение.

polson
21.01.2009, 13:28
здравейте! амиии...аз...много скромно...
един (малък) завършен - кръста с розите - ушит за 3 дни
...и два, които никога няма да завърша...по лошо стечение на обстоятелствата, тъй като в единия има много зелено(не обичам този цвят), а ми остана само той...и дадох на приятелка да го довърши
...а другия...племенниците ми унищожиха всичко...и този модел няма да получи и бод от мен...:(

dobis
21.01.2009, 14:24
Благодаря на всички за милите думи. Труда си е труд , но удоволствието е с пъти по голямо от цялата тая лудост :D:D:D
А за лична галерия ....честно мързи ме да се занимавам , по лесния вариант ... албума в подписа и толкоз...Обещавам от време навреме да се пявявам и да напомням за себе си...сега прегледах и снимките на готовите , има още за качване , но някой добър и не мързелив ден и това ще направя

valentna
21.01.2009, 14:59
dobis Колекциата ти е невероятна, мойте поздравления.

dobis
21.01.2009, 20:55
Този го бях забравила ...10 години вече е в огъня...Това вече си е чиста проба фукня , но не ме винете много...:shy2::shy2: за беля , не знам как се слага и малка снимка...:(

http://media.snimka.bg/1940/010135560.jpg

jordanova_l
21.01.2009, 21:43
Този го бях забравила ...10 години вече е в огъня...Това вече си е чиста проба фукня , но не ме винете много...:shy2::shy2: за беля , не знам как се слага и малка снимка...:(

http://media.snimka.bg/1940/010135560.jpg

това е константин и елена нали? аз съм го започнала преди 4-5 години но нямам желание да го довърша на солария е но е доста труден поне на мен така ми се струва
:kissyou:

dobis
21.01.2009, 21:58
Da, техен е , малко е шарен , но тогава само те предлагаха и само това, бяха откраднали иконите от църквата и нямаше с какво да си провеждат ритуала в селото, това мога да правя , това им направих...Но бабите си го харесаха, попа го освети и оттогава е с него нестинарката... Не е ресторантска шмекерия, това е от автентичния ритуал в Българи...

more
22.01.2009, 15:09
Моите са само 3 ушити.

http://images20.snimka.bg/004579955-thumb.jpg

http://images20.snimka.bg/004579957-thumb.jpg

http://media.snimka.bg/1928/010111214-thumb.jpg

lari
22.01.2009, 15:58
три, но пък красиви.Желая ти успех в гобленарството!:kissyou::thumbup::flowerlove:

delfina
18.02.2009, 13:45
Имам 32 ушити гоблена. И много искам да продам някой, но просто не знам къде мога да намеря пазар. Предполагам, че е много трудно, защото по форумите и къде ли не има толкова много предложения за продажби, че едва ли има и търсене. Ако може някой да ми помогне с информация, ще бъда много благодарна.

STOP-73
18.02.2009, 16:59
И аз съм ушила само 3 големи: Мона Лиза, Алегория и Иерусалимската Св. Богородица (на Солария). В момента шия Трио на Леврон, но нещо не върви. Сигурно ще си поръчам и нещо друго за да ги сменям.

vildan87
09.03.2009, 17:59
В момента си шия четвъртия гоблен.

janislava
24.03.2009, 18:22
Имам 6 завършени гоблена и в момента шия 3:D

geri_73
24.03.2009, 19:22
"Червената Богородица", "Старото мостче", "Перуники", "Моста Мостар","Пътя къ храма" и довършвам "Исус чука на вратата":idea:
И сега правя един натюрморт.

Пухче
27.03.2009, 20:32
http://snimka.bg/album.php?album_id=147192
част от моите:oops:

Verche_98
15.04.2009, 22:34
Аз съм ушила за сега 5 гоблена,но нямам много време за шиене :(:(:(

MEGGI
22.04.2009, 19:56
:D ЕДИН,И ТОЙ Е ПЪРВИЯТ МИ.
сега започнах и вторият''св.георги''

teotedi21
05.05.2009, 13:01
Шия от 5 години. През това време съм ушила 25 гоблена - и малки, и големи. Включвам в тази бройка 2 прелъстени и изоставени гоблена /но и тях ще ушия:D/. 10 съм подарила, и не съжалявам, защото виждам каква радост доставям. Половината от останалите са в рамки, другите си чакат реда:kissyou:

Jana_jj
05.05.2009, 13:35
Привет, привет !

Напълно новичка във форума ви , но не съм новачка с иглата.

За тези които срамежливо казват 2-3 ...споко момичета, първия е най проблемен , след това в един момент им се изтърва края :PP то малко като с орхидеите = без една може , но с една , в случая с един ...просто няма как

това имам насминано, периодично като ме хване музата, качвам и други

http://www.dobis.snimka.bg/album.php?album_id=154711

:clap::clap::clap:Страхотна колекция!! За колко време?:lookup:

katq1953
06.05.2009, 18:12
шия от около 10 години имам ушити около 35 гоблена - най - големият е тайната вечеря възкресението - мона лиза-сиси-мария антоанета-няколко икони и др

zara_57
29.05.2009, 14:58
Скоро преброих,че само от каталога на Вилер са над 30,но не зная колко са общо.Шила съм и за подарък,и по поръчка,както и картички.Големият брой идва от годините ми,но всъщност няма значение колко гоблена си ушила.Важното е да са ти доставили удоволствие или да си зарадвала някого с тях.

Nev
01.06.2009, 15:14
Аз съм съвсем начинаеща, но много надъхана. Сега започвам с една малка, дебела кравичка, пък да видим какво ще стане.

sneji_bee
01.06.2009, 16:06
Има ли трьпка,сьс сигурност няма да е последната кравичка:)

kiraa
07.06.2009, 15:51
Моите са 11

tsufata890221
26.06.2009, 17:32
За 7 месеца 5 голена и сега шия 6 си гоблен като от тези 6,3 са по малки!

koki58
26.06.2009, 18:07
Сега съм на номер 14 и мисля скоро да ги снимам и да ви ги покажа

drmagi
26.06.2009, 19:44
Започнала съм да шия когато бях 6-7 клас,и за 20 години съм ушила 47 гоблена/мисля,но не съм сигурна/имам 10-12 подарени от тях;шила съм и Вилерови- "Запустялата воденица"-2 пъти,"Лунна нощ","Кралското езеро","Неспокойното езеро","Коне на водопой",а другите са по-малки и на Ланарте-африканката,индианското момиче,африканската мода,и на Вервако,и на Орходея и др.съвременни.Само 5 или 6 от тях не са в рамка.Имам три започнати и недовършени,и още десетина подготвени,и в план-проект.Това за мен се е превърнало в начин на почивка и откъсване от всичко ,което искам да забравя.Наистина ми доставя удоволствие.

daniela_k89
04.07.2009, 19:27
az imam samo edin zavarshen ama mama ima nad 30

Sneja_B
08.07.2009, 14:37
Здравейте, шия гоблени повече от 15 години.В къщи имам повече от 30 и подарени или продадени около 20 броя. Гордостта ми са Гроздоберачката,Коне на водопой, Маковете и Лалета от Вилеровия каталог и недовървения Жетварят /на Майстора/.Имам желание да покажа снимки в интернет, но съм на 53години и ще ми трябва помощ.Ако някой има желание и време може да ми пише на Е-майл bon4eva@abv.bg

velly17
21.07.2009, 11:30
Да ви кажа и аз съм ушила само два гоблена. Единият е мъничък (Зима в планината), а другият е ''Конете на водопой''. Него го ших цели 4 години, защото имаше периоди, когато нямах сили да се занимавам и с това. С времето обаче ми става все по интересно и вчера започнах един наситина много голям и се надявам да го завърша скоро (1 - 2 години) :)

batika
21.07.2009, 23:16
Здравейте,шия от около 20 години.15 от гобените ми ,може да видите на:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=402301.
Два съм шила за подарък и още два имам за рамка ,който не съм снимала все още.
От около половин година шия гоблена "В галоп"на Милена стил ,надява се това лято да го довърша.

tara
31.07.2009, 01:00
Здравейте и от мен.Аз шия от преди около 4 години, като последните две не бях шила поради липса на време и преди около месец започнах наново.Поводът беше майка ми, която искаше да се научи.Имам ушити две малки - Зима в планината и Фарът на Милена стил, както и Воденичката, също на Милена стил.Сега си купих за шиене Приятели и Старата водна помпа на Ланарте.Направо ме е срам да им напиша броя - 3 ушити.Като гледам вашите колекции - страхотни са.Обещавам да си направя албум със снимки на ушитите и на тези в процес на работа, който ще ви покажа.И дано някой ден и аз да мога да се похваля с голяма колекция.Ако се имат предвид намеренията ми, аз също като доста съфорумки, съм планувала какво ще шия години наред:idea:

калинка гроздева
07.08.2009, 16:53
Във къщи имам закачени 25 гоблена още 6 имам сложени на стените на село ,а останалите стоят прибани защото не разполагам вече с празни стени, жилището ми е двустаино ,ако трябва с точност да преброя и тези които съм подарила бройката минава 50 гоблена.

judel
20.08.2009, 14:05
Sega 6ia desetiq golqm goblen, 3 detski goblenceta imam. imam 6 gobleni vazglavnitsi, i edin kovor

sheni
25.08.2009, 00:58
Az do sega sım usila 6 goblena ,dve ot koito sa stampi.Gobleni siya ot 4 godini.Pırviyat mi goblen e "Mona Lİza",vtoriat "Kone na vodopoy",tretiat "Nedelno utro",4etvırtiat "Divi kone".Stampite mi sa "Stastlivi kone" i edna stampa na momi4e sıs sıv kon.:idea:

sim4o
27.08.2009, 00:49
:shy2: Срам не срам да си призная и аз:два завършени ,третият на 90%,четвъртият на 10% (все един калибър 25/35).Имам завършени и две детски възглавнички.Каква равносметка, а??? И забележете: всичко това само за "някакви си" 6 години.:D

lili_rs
02.09.2009, 19:17
az ot 2 godini 6iq i v momenta sum na 15,no ne vsi4ki sa sredna golemina puk i vse o6te nito edin ne sum slojila v ramka

mina
03.09.2009, 12:39
Завършени имам около 35,и за съжаление -поне 10 почти завършени.Чак се засрамих-захващам се да ги довърша!

tanka09
09.09.2009, 15:58
Запалих се преди около три години .
Имам два ушити гоблена и сложени в рамка . "Молещият се христос" и "Исус чука на вратата" , в момента шия "Розмари" и съм горе-долу до половината . Това да шиеш гоблени е просто страхотно .
пожелавам късмет на всички