PDA

Покажи пълната версия : Коледни и новогодишни рецепти



Djemma
13.11.2005, 13:41
Хайде тук да съберем интересни идеи и рецепти за Коледната и Новогодишната трапеза. Ще започна с медена елха,скенирах го направо от тетрадката си,ако не е четливо-пишете ще набера рецептата.
Също и медена къщичка може да се направи от това тесто.Ето тук има шаблони :
http://www.pastrywiz.com/cakes/gingerbreadhouse.htm
Моята къщичка е по други шаблони, ако на някой му трябват да се обади ще ги пусна тук.

Чакам вашите интересни рецепти. :)

lubopitko
13.11.2005, 14:43
Чете се горе- долу, но аз малко се повзирах. :) Добре, че имаш четлив почерк! :wink:

Djemma
13.11.2005, 15:59
Празнични сарми

Свинско филе се нарязва на пържолки, начукват се, посоляват се и се поръзват с черен пипер,чубрица и леко се запържват. Сварява се пилеи се обезкостява. Приготвя се и плънка от : запържена кайма, гъби,ориз, подправки и малко вино. Върху зелев лист се реди пържолка, 1 с.л плънка ,пилешко месо. Завива се на сармичка.Подреждат се в глинено гърне и се пекат 2-3 часа.

mylli
13.11.2005, 19:38
Празнични пържолки

Обожаваме тази рецепта в къщи и аз я правя редовно, надявам се и на вас да ви хареса.
Във голям гювеч редя един ред свински пържоли слагам заквасена сметана , топено сирене и гъби, втори ред пилешки пържоли и пак топено сирене заквасена сметана и гъби и така докато не свършат продуктите. Накрая поливам със бяло вино и бутам във фурната. Аз лично ги задушавам доста време, около 3-4 часа, но не на най-силна фурна, а умерена.. Тази рецепта става за различни видове месо- аз лично съм го правила и със горни и със долнипилешки бутчета бутчета, става разкошно.
Приятен апетит :wink:

Stahl
13.11.2005, 21:09
:? Djemma рецептите не се отварят :!:

veni_3000
14.11.2005, 11:44
mylli рецептата която си написала наистина е много хубава ,аз също я приготвяла на моите лакомници и те много я харесват.Само че аз използвам иенско стъкло.Опитайте няма да съжалявате. :yes:

mylli
14.11.2005, 14:32
:lady: Да veni_3000 и аз в началото им го приготвях във иенската тенджера, но се оказа че ни е малка, а пък гювеча събира повече :wink:

Скарлет
14.11.2005, 15:27
НОВОГОДИШНА ШАРЕНИЯ :)

Необходимо е:
Сарми-зелеви
Пълнени чушки
Свински врат
Пилешка пържола

След,като си навиете сърмите,напълните си чушките и овкосите пържолките,ги нареждате в тенджера.Първо чушките,отгоре ред пържолки,после сърмите,отгоре от другия вид пържлки.Поливате с малко олио,пълните с вода,отгоре върху последния ред се слага една чиния за да притиска и се вари.

Да ви е вкусно :!:

Djemma
22.11.2005, 10:38
Направих английски коледен кекс, който се пече 6 седмици преди коледа , завива се във фолио и се съхранява като переодично се напръсква с ром, преди коледа се украсява по желание, например така :
За пръв път го правя, но мирише страхотно, ако трябва рецептата-свиркайте.

Скарлет
22.11.2005, 11:14
Djemma,този кекс ме заинтригува.Моля те пусни рецептата. :yes:
Имам и един въпрос:"Ако в него има яйца,как се съхранява 6 седмици?Няма ли да се развали?" :? :?

mylli
22.11.2005, 12:40
ох Djemma това направо не е за мен, представяш ли си цели 6 седмици, а пък и казваш че мирише вкусно.............направо го пиши изяден :wink:

nelka
22.11.2005, 15:24
Мили,
Ето изход от положението: правиш си две вкусотии и едната - какво толкова- нека да си отлежава!http://site.voila.fr/minidollz/kaos/kaos000085.gif

Това е моята медена/захарна къщичка от миналата коледа:

http://images04.snimka.bg/000235687.jpg

Eto i kak e receptata pri men:

400 g СИРОП (това е нещо на базата на захарта, не знам дали го има у нас, но то се явява заместител на пчелния мед. С други думи с мед би било по-добре, но по-скъпо)
200g захар
100 g чисто масло
4 яйца
4 ч.л. канела
0,5 ч.л. кардамон(дано не бъркам думата)
0,5 ч.л. смлян чер пипер
0,5 ч.л. джинджър/джинджифил
0,5 ч.л.л карамфил(смлян)
2 ч.л. бакпулвер
1 kg брашно
Пече се при 200*C около 8 + 3 min.
__________________________________________________ ________
Това е голяма доза, в случай че някой реши да опита, е навярно по-добре да направи половината, а ако се окаже недостатъчно не е беда да замеси нова порция. Остатъците могат да се изрежат в различни формички и да се изпекат като курабийки.
__________________________________________________ ________
Върху затоплен котлон (е, не директно върху него, а в съд, де [:] ) разтопи сиропа(или меда), захарта и маслото.
Остави да се охлади и добави към сместа 1х1 яйцата
Добави подправките заедно с 2/3 от брашното
Омеси тестото добре и остави да престои добре завито на хладно. Може само да пренощува, може да изчака така до два дни.
Остатъка от брашното използвай при точене, като разточеният лист трябва да е с дебелина около 3мм.
Не изрязвай различните детайли предварително, а прехвърли листа или част от него в тавата. Или евентуално върху силиконова постелка или хартия за печене- в зависимост от това, което ползваш.
Едва тогава изрежи елементите, отстрани излишното тесто и печи 8мин.
Извади тавата от фурната и контролирай дали фигурките отговарят на шаблоните. При големи отклонения можеш да наложиш шаблоните и да изрежеш фигурките отново. Това не е от голямо значение при несложни модели, тогава тази фаза може да се пропусне.
Доизпечи фигурите до златистокафяво- още около 3 мин.
Извади фигурите от тавата и ги постави за охлаждане върху скара
Залепи къщичката с топена захар и украси по вкус.

Djemma
22.11.2005, 15:54
А шаблоните, шаблоните къде са? И дечицата-ти ли ги прави или са готови? Може ли подробности, моля.


А кекса ще го напиша довечера , че сега заминавам на съвет- учителка съм и имаме педагогически съвет в 15.30, ще наказваме ученици с отсъствия. :(

mylli
22.11.2005, 15:59
:hello: ето те отново със красотите който правиш - изумяваш ме всеки път и ме амбицираш да правя опити и аз ( хаха за повечето резултати няма да казвам че много ще ми се смеете :wink: )
Аз обичам да приготвям и да се занимавам но ако можеше след това да не го опустошавах толкова бързо че нещо започна да ми се лепи :cry:

Харесва ми крачещото слонче :wink:

Djemma
22.11.2005, 18:11
И така Английски коледен кекс (Christmas cake)

Продукти :

350 гр меко масло
350 гр. захар
3 с.л golden sуruр ( аз заместих с мед :? )
6 яйца
350 гр брашно
75 гр смлени бадеми
1 бакпулвер
5 с.л бренди или ром

Плънка :

200 гр стафиди светли ( аз сложих общо 200 гр стафиди по сто тъмни и светли)
200 гр стафиди тъмни ( останалите 200 гр сложих смес от сушени кайсии,манго,ананас)
150 гр сушени вишни ( аз ползвах череши)
75 гр лимонови и портокалови корички
50 гр нарязани бадеми
50 гр нарязани орехи
1 с л канела
1 с л млян карамфил
сок от 1 лимон
100 мл бренди
4 с л портокалов сок

Приготвяне на плънката :

Всички плодове,които са по-едри се нарязват на дребно,прибавят се стафидите,орехите,бадемите, соковете,подправките и се заливат с брендито, Оставят се да престоят една нощ и тогава се влагат в кекса.

Приготвяне на кекса :

Включете фурмата на 150 гр. Форма (23 см диаметър) се застила с пекарска хартия и дъното и стените,така,че да e po-висока 2 см над стените.
Разбива се маслото със захарта и меда.Прибавят се 1 по 1 яйцата и брашното като се редува- едно яйце, 1 с л брашно (слага се само половината брашно).След това се прибавя плънката,останалото брашно, смлените бадеми и бакпулвера.Обърква се добре,изсипва се във формата и се изравнява с лъжица.Формата се покрива с двойно сгъната пекарска хартия и се слага да се пече 2,5-3 часа.Проверява се с клечка след 2-рия час.Като е готов се изважда,набучва се с клечка на няколко места и се залива с брендито (5 с.л)Оставя се така за половин час,след което се вади върху решетка и се оставя до пълното му изстиване.
Плътно се завива в пергаментова хартия и после във фолио. Пази се не повече от шест седмици на хладно и тъмно.От време на време се развива ,поръсва се с бренди и пак се завива ( за да не е много силно,може чай с бренди). Преди коледа се покрива с марципан и се украсява с марциоанови фигури по желание.

Моите коментарии:

Продуктите ми се видяха много и намалих продуктите наполовина- сбърках. Стана тънък, другия път всичко ще спазя по рецептата,макар и да излиза скъпичко. Мислех, че 2,5 часа са много за печене- пак сбърках. Идеално кексът беше готов точно след 2 и 20 мин от поставянето му във фурната. Мислех, че ниската температура ще го изсуши- и тук сбърках- хартията отгоре го предпази от това. Изобщо засега ми се вижда много вкусен,ще го пробваме на 25.12 и ще кажа как е.Ако някой го пробва по-рано да пише, че едвам се въздържам да не го разрежа,ама съм го скрила добре,да не го намерят.

:yes:

Djemma
22.11.2005, 18:17
Някой има ли изпитана рецепта за пълнена пуйка с кисело зеле. Пълнила съм пиле,ама не е същото,то е по-малко,колко се пече пуйката. Тази година ще имаме пуйка. :yes:

nelka
22.11.2005, 20:06
Джемма,
Аз в голяма тревога! Дръпнах му едно търсене, но на първо време не намерих никакви шаблони. Те СА някъде из къщи, все ще излязат, но всъщност повече ме тревожи другото:
нямам скенер и малко съм несигурна как бих се справила със задачата.
Наистина тук става дума за прости форми, предполагам че мога да ползвам апарата и да допиша/дообясня размерите.

Двете човечета са правени от същото тесто: изрязани са с една сърцевидна формичка за сладки, както и с една капковидна такава. Допълнителната украса по тях е от марципан. Същото се отнася и за прозорците и вратите на къщата.
************************************************** ***********

А за пуйката така, без да търся някаква писана информация, мисля че времето беше 30 мин. на килограм, плюс още 30 мин . Но не приемай това като нещо сигурно , може да греша.

Eto ne6to ot4asti po temata: :shock: :
http://images04.snimka.bg/000236161.jpg

Djemma
22.11.2005, 20:51
Нелка, благодаря за отговора, шаблоните не са ми спешни, аз всъщност имам- тези, които правих миналата година- в началото на темата, но архитектурата е друга, харесаха ми твоите стъпала и перила, тази година ще направя нещо такова. Аз използвам готови фигурки от марципан на животни и шоколадче-Дядо Коледа. Тази година имам цифров апарат и ще снимам всичко по-ясно, ще ги покажа, снимката от миналата година е размазана, защото е правена с обикновен апарат иотблизо. Тази тема ще има продължение и след Коледа, който си снима произведенията да ги качва тук. Много обичам да гледам снимки на готови вкусотийки. :lady:

nelka
22.11.2005, 21:08
Ах, хубави са седмиците в края на старата и началото на новата година: първо - приготовления, после - коментари за изживяното...
Аз съм правила през годините различни къщички и винаги е интересно, но точно тази съм я повтаряла, а и за подарък съм я приготвяла веднъж.

И дигиталният апарат е хубаво нещо, защото приготвеното се изяжда, а снимката остава да ти напомня или да и е в помощ при следващ опит.

Рано или късно ще намеря шаблоните; все някак ще успея да напиша/предам размерите. Мисля че дори и без приложен чертеж човек би се справил.
http://site.voila.fr/minidollz/kaos/kaos000003.gif

Djemma
22.11.2005, 21:26
Ето идея за оформяне на салата, която не е много течна.

darri
23.11.2005, 15:54
Djemma, кекса е особено впечатляващ.Наистина резултата ще е интересен.Хайде, като го хапнете ще разкажеш.По велик ден една моя братовчетка, която работи в Италия се върна и ни донесе козунак от там.Понеже живеем различни градове ние си получихме въпросния козунак след около четири седмици.Не мога да ви опиша какво чудно нещо е.Разни ядчици, парченца шоколад.А най- интересното е, че все едно беше правен предния дан.Как го правят това незнам.Толкова мек и пресен да се запази толкова дълго.Та и затова дадения кекс ме впечатли така.6 седмици да стои без да изсъхне.

nelka
23.11.2005, 17:15
Дарри,
Тези английските кексове все пак се съхраняват завити, иначе и те биха изсъхнали, вярвам. Сега виждам че ползват алу-фолио, а какво е било по времето на прабабите ни?(Питам аз и отговор не искам!)

Джемма, хубавата ти елхичка ми се струва че е направена от сирене: особено като виждам наредените наоколо и' бисквитки. Нали така поднасят в края на по-обилни менюта.

Аз намерих шаблоните преди малко, като се наканя, ще видя как ще ги орaзмеря и снимам.

http://www.cardfountain.com/images/emoticons/ga_flower.gif

Djemma
23.11.2005, 17:37
Права си,елхичкта е от извара с червени печени пиперки , ако искате рецептата може да я напиша.Но мисля че и друга салата,с по-твърда консистенция може да се офотми така.

nelka
23.11.2005, 20:21
Джемма,

Проверих за "пуешкото" време: не съм те подвела(30' x kg + 30').
А температурата е 160*Ц.
Другаде обаче сигурно ще срещнеш различна информация, нормално е.
Пуйката не се ли продава с вградено термометърче, което изхвръква когато месото е готово изпечено?

http://site.voila.fr/minidollz/kaos/kaos000036.gif

Djemma
23.11.2005, 22:51
Ами нямам никаква представа, за пръв път ще купувам пуйка, но се надявам, защото това съм го виждала и много ми харесва. Ако някой е купувал в България да каже ими ли или няма термометър. :lady:
Благодаря за инфото.

Valja
25.11.2005, 17:47
Новогодишни снежни човечета

1 пак. краве масло
2 пак сирене Крема
100 гр. краве сирене - настъргано

Смесват се продуктите, като маслото трябва да е леко размекнато. Омесва се като тесто. Оформя се или като 1 голям снежен човек - от 2 или 3 топки, или пък се разпределя на 4 или 5 части и от всяка част се оформя малко снежно човече. Аз го правя по втория начин. Отгоре за шапчици им слагам връхчета от червени чушки - печени или от трушия, предварително подсушени, за да не подгизнат човечетата, парченце морков за нос, черни пиперчета за очички, парченце червена чушка за уста, черни пиперчета и за копчета, стрък магданоз или целина за метла.
Стават много ефектни, сервирани в малка чинийка, върху млечна салата - като върху сняг. Мисля, че в къщи имам снимка от някоя Нова година, ако намеря, че я сканирам и ще я пусна довечера.

nelka
25.11.2005, 18:33
Джемма,
Ето основния шаблон за къщичката:
http://images04.snimka.bg/000240873.jpg
(http://www.snimka.bg/album.php?album_id=12355&photo=11)
Цялостната височина на стълбата(без стъпала) е 6 см, височината на всяко "зъбче" е нещо като 1,7 см.
Площадката пред вратата е 5,5 х 5,5 , всяко стъпало: 5,5 х 2,5
Покрив: две части, всяка по 22 х 9
Две странични стени 16 х 7
Видимата част на комина: 4 см, височината на дългата страна: 11

Вярвам да е разбираемо. Всички мерки са в сантиметри.
http://users.skynet.be/libidules/noel/gifs/gifnoel22.gif

Anonymous
25.11.2005, 19:01
:thumbup: Мерси много !

Valja
25.11.2005, 22:56
Ето една снимка от процеса на приготвяне на снежните човечета:

Anonymous
25.11.2005, 23:43
Вале, страхотни са, мерси за рецептата. :wink:

Djemma
25.11.2005, 23:45
Гостът бях аз. :(

Valja
26.11.2005, 10:21
По повод на новогодишните къщички, да покажа и аз една. Не съм я правила аз, правена е по поръчка във фирма за сладкарски изделия и е подарък на шефа. На вкус беше нещо подобно на медена питка, предполагам, че рецептата е подобна на тази на Джема и Нелка:

Djemma
26.11.2005, 17:46
Щастлива съм като слон в зоопарка :D Ето какви форми си купих днес, нямам търпение да ги изпробвам, хайде да идва вече тая Коледа.

Djemma
26.11.2005, 17:47
:)

Djemma
26.11.2005, 17:49
:lady:

nelka
26.11.2005, 21:14
честито, честито!!! :lady:
Да си ги ползваш със здраве, а и нас да радваш с картинки!
То просто лъха възторг от постингите ти, чакаме резултатите!
http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Gifs/gifsd5.gif

nelka
26.11.2005, 21:21
Predi izwestno wreme pusnah towa w drug forum, i nali si e moeto, si go kopiram za da go predloja i na vas:

Кокосови целувки/курабийки:
180г пудра захар
250 г кокосови стърготини
ванилия
4 белтъка
_______________
Разбий белтъците на сняг.
Прибави захарта постепенно.
Добави внимателно кокоса.
С помощта на две лъжички оформи малки купчинки върху намазана тава и печи до златисто на 180*Ц 10_15 мин.

Преди някоя година обаче започнах да правя един такъв вариант на горната рецепта и оттогава този е единственият, с който се занимавам. Ако го опитате, сигурно ще разберете защо. А и ще има на какво да се сърдите заради отеснелите панталони.

"Моите си" кокоски
2 белтъка
100 г захар
135 г кокосови стърготини
по 25 г стафиди, лешници и готварски(по_тъмен) шоколад
""""""""""""""""""""
Белтъците_ на сняг, после добавяш захарта постепенно и доразбиваш.
Лешниците и шоколадът се нарязват/накълцват с ножа на кухненския процесор на немного дребни парченца.
Смесват се с кокоса и стафидите и се добавят внимателно към белтъчната маса.
С лъжица се правят купчинки върху ... аз ползвам тефлонова постелка, но съм пробвала върху НЕнамазано ал. фолио, става също добре.
Печеш на 175*Ц около 7_8 мин.
Сладките добиват (малко) цвят за тези минути, но вътре остават меки : това е и целта.
Когато правя по_голяма доза, оставям една част за ядене, докато останалите замразявам: това не променя качеството им.

Последно признание: не се придържам към 25_те грама. Особено от стафидите все слагам по повече.

Djemma
26.11.2005, 21:58
нелка, мерси за пожеланията.
Сладките звучат чудесно, но моите в къщи не обичат кокос :( Но някой ден ще ги пробвам. :yes: Когато ще идват гости :D

veni_3000
26.11.2005, 22:44
А пък моята дъщеря редовно ми изяжда кокосовите стърготини ,непременно ще и направя от тези курабийки. :D

Скарлет
27.11.2005, 09:10
Djemma,"влюбих" се в новите ти формички. :lady:
От къде да си ги купя и колко струват???

водолейче
27.11.2005, 11:31
Някой има ли изпитана рецепта за пълнена пуйка с кисело зеле. Пълнила съм пиле,ама не е същото,то е по-малко,колко се пече пуйката. Тази година ще имаме пуйка. :yes:

Миналата година правих пълнена пуйка за Коледа. Пълнежът беше от ориз, дреболийките на пуйката и лук.
Приготвя се така: Дреболийките се сваряват. Лукът се запържва в 4-5 суп.л.олио и се добавя 1 ч.ч.ориз. Когато оризът стане стъклен се налива 1 ч.ч.вода и нарязаните дреболии. Като се попие водата от оризът, се маха от котлона и с това се пълни пуйката. Напълнената пуйка се слага в тавата и се обвива в бекон, а отгоре в зелеви листа. Около 6-7 листа трябва да се сложат. Отгоре го завиваш с фолио. А в тавата добавяш накълцано зеле, разбъркано с червен пипер, а може и други подправки ако желаеш, добавяш и масло или олио, защото пуешкото е сухо месо. Пъхаш я във фурната и печеш на 200 градуса С. След 1.5 часа махаш фолиото и продължаваш да печеш. Като се зачерви горния зелев лист го изхвърляш. И така докато махнеш всички зелеви листа. Зелевите листа помагат на пуйката да стане по-сочна, тъй като те си пускат сока. Накрая изхвърляш и бекона и оставяш пуйката да се зачерви.
Пуйката, която правих беше около 3.5 - 4кг и я пекох около 3 - 3.5 часа.

Djemma
27.11.2005, 13:32
Скарлет, от Варна си ги купих, от магазина на Солинген, не знам от къде си, но ако има магазин на Солинген , провери там, те са официален вносител на Кайзер и Лурч. А какво разнообразие има ако знаеш, искаше ми се да си купя всичко, ама е скъпичко. Имаше силиконова форма за торта "Елха", за различни мафини, мечета (аз имам голямо и малко) абе страхотия, направо не ми се излизаше от магазина. Металната разглобяема форма на Дядо Коледа струва 19 лв, малките елхички и Дядо Коледовци :D са скъпички- 23 лв двете(комплект са), но ги прежалих. А килимчето е 34 лв. Но аз отдавна търсих такова, защото е много удобно-разточваш направо върху него , изрязваш излишното тесто и направо с килимчето във фурната.Нищо не залепва ! Силикона издържа от -60 до + 260 гр Става и за сладолед и за печиво. Очарована съм от тези форми. Вчера научих едно много хубаво приложение на килинчето- за ефектна платка за руло, ако ти е интересно ще го споделя тук във форума.

водолейче, мерси за рецептата. От толкова много рецепти, които събрах твоята ми допадна най-много. :thumbup:

Скарлет
27.11.2005, 19:53
В голям град като Пловдив надявам се,че има магазин на Солинген,така,че дано скоро и аз се сдобия с такива формички! :lady: :yes:
Благодаря за инфото Djemma.

Споделяй всичко,което експериментираш .За себе си казвам,че с удоволствие чета и пробвам всичко научено от теб и Нелка.Невероятни сте!

P.S.Искрено се надявам да не засегна някой от форумците, общуването с всички е удоволствие за мен. :yes: :yes: :yes:

nelka
27.11.2005, 20:50
Ох,

знаеш ли как се ококорих като прочетох какво си написала(и за мен)!! :shock:
Сърдечно благодаря за добрите думи, Скарлет, аз се виждам принудена да направя едно признание:

Дълго време писах в готварския клуб на един друг сайт, но никога не ползвах рецепта оттам. А тук, след толкова кратко време набързо направих онези кифлички с кашкавалahttp://users.skynet.be/libidules/kaos/kaos017.gif

Никога повече няма да ги повторя: защото се изядоха за нула време, а дрешките и без друго са отеснели от по-рано.http://www.lesgifsa-bijou.com/fetes/divers-Paques/fetes137.gif.(Не приемай първата част на изречението за чиста монета).
*******************************
И аз чакам да видя съвета на Джемма.
:yes:

Djemma
27.11.2005, 20:53
Благодаря за милите думи. :lady:

Ако случайно във вашия магазин няма такива форми, може да ги попиташ дали могат да ти доставят, вносителят е в София. Ако не,то мога да ти дам телефоните им,които са посочени на опаковките на формите,може пък да ти пратят по пощата,самопроблемът е къде да видиш асортимента им.

nelka
27.11.2005, 22:53
Ето един...една... каква е думата всъщност! :( Листа на продуктите, с които разполага съответната фирма и които могат да бъдат поръчани. Цени няма, но...по-добре. Това са практически професионални пособия, а средствата за производство винаги струват много.
Така или иначе, гледайте и охкайте.
http://www.schoning.no/files/schoning_2004_kap6-baker.pdf

По подобен начин във Варна питах за едно сладкарско присобление, което го нямаше в магазина, и ми показаха една дебела книга-каталог, с всички продукти, които могат да бъдат доставени. В случая това беше в едно малко магазинче надолу по стръмната улица към военното комендантство(?? дали не бъркам?). Предполагам че и в другия magazin- този, в близост до "Партийния колос", биха имали подобен каталог и начин на обслужване.

На главната им страница има и други раздели, но на мен този, сладкарският, ми е най-интересен.

Djemma
27.11.2005, 23:39
Да и в магазина, за който говорех също има каталог , преди почти година си купих първите форми и питах за силиконовата подложка, тогава ми казаха, че могат да ми я доставят, но нали се сещате таксуват я като специална доставка, единияна. Не ми казаха цена, но пък и аз не питах и сега година след това те са заредили подложки и аз най-после се сдобих с нея. :D

Но аз имах предвид от това, което имат в София на склад да доставят до нейния град, защото ако ще го внасят специално за теб... по-добре иди си купи сама от вън, хем ще си направиш екскурзия, хем ще имаш форма, та може и по-евтино да ти излезе. :D

Аз много бих искала да си купя форма във вид на роза, като тази на снимката, валяк, който реже тестото като мрежа, метална шпатула за заглаждане страните на торта. Ей тогава щастието ми ще е пълно. :D

Djemma
29.11.2005, 12:01
Дрезденски щолен

1500 г брашно, 300 г захар, 500 г масло, 750 г стафиди, 500 г бадеми, няколко капки бадемова есенция, 50-100 г портокалови корички, 50-100 г лимонови корички, сок от 1 лимон, ванилия и канела, 3/8 л мляко прясно, 1 ч.л. сол, 120 г мая.

Предварително си накиснете стафидите в ром. От маята, топлото мляко и захарта и малко брашно се замесва рядко тесто, оставя се да втаса 30 мин.След това се добавя захарта, маслото и брашното. Замесва се тесто и се оставя да втаса.Бадемите се нарязват не много ситно. Към тестото се прибавят коричките, ванилията, канелата, солта, стафидите и бадемите.Премесва се и се оставя отново да втаса.Оформят се продълговати щолени, върху, които с остър нож се пражи лек разрез по дължината на тестото, но не по средата , а така, че тестото да се раздели от браздата на 2/3 и 1/3.. Слага се върху постелена с пергаментова хартия или фолио тава.Оставя се да втаса. Фурната се загрява до 220 гр. Най-долу във фурната се слага празна тава, а тавата със щолена се слага по средата. Пече се 15 мин, след което температурата се намалява до 170 гр и се пече около 35-40 мин.
Изстиналия щолен се намазва с разтопено масло и обилно се поръсва с пудра захар, смесена с ванилия.Да не се консумира преди да е изминала седмица, а най-хубав става след 3-4 седмици. Съхранява се завит във фолио или пекарска хартия, най-добре в глинен съд и на хладно място.
От тази доза излизат 2 големи щолена.
Аз лично не съм го правила, но една позната го прави, съхранява го увит във фолио в най-долното чекмедже ( за зеленчуци) на хладилника. Каза, че след 3 седмици бил най-ароматен и не бил сух. Исках да го опитам тази година, но направих английския коледен кекс. Щолен ще си купя от Метро, а догодина задължително ще направя по тази рецепта.

me4ta
30.11.2005, 14:16
zdraveite priqteli,vse pove4e se izumqvam ot vashite recepti.strahotni sa!!!bravoooo
:clap: :)

Djemma
03.12.2005, 23:07
Мафини с кока-кола

Тесто:
150 г брашно
3 ч.л.бакпулвер
30 г какао
150 г пудра захар
2 яйца
100 г разтопено и охладено масло
125 мл кока-кола
50 г смлени несолени фъстъци

Глазура:
100г пудра захар
15 г какао
4 с.л кока-кола
Смесват се брашното, бакпулвера и какаото, пресяват се, слага се захарта.Прибавя се маслото, айцата и колата, разбърква се, прибавят се фъстъците и пак се разбърква леко. Изсипва се във форми за мафини и се пекат в предварително загрята фурна до 180 гр, 25--30 минути.
За глазурата се смесва какото и захарта, полека се прибавя колата. Отгоре се поръсва с цветни захарни пръчици.

Изпичат се в хартиени формички, защото са много крехки и се чупят при вадене.

qni
04.12.2005, 12:13
Джема ,направо съм възхитена от кулинарните ти предложения,за които те поздравявам :yes: .Много оригинални и провокиращи идеи ни предлагаш.Надявам се ,че имаш още много ,много такива.
:clap: :clap: :clap:

Djemma
04.12.2005, 14:22
Радвам се, че ви харесват. Това не са мои рецепти, аз ги намирам в дълбимите на нета и ги изпробвам върху моите. Ако оцелеят- рецептата е добра :D

nelka
04.12.2005, 17:16
Здравейте!Нямаше ме няколко дни, хубаво е отново да "се съберем".

Ето едно коледно ...нещо:
шоколадови трюфели, набучени на един конусовиден "оазис", с помощта на НЕароматизирани клечки за зъби.

За жалост подобни предмети не са лесен обект за снимане за един непрофесионалист, затова и резултатът е никакъв. "Елхичката" дори не е поставена в платото, в което после беше сервирана.
Но може би една идея за някого.


....http://images04.snimka.bg/000255779.jpg....http://users.skynet.be/libidules/noel/gifs/gifnoel28.gif

Скарлет
04.12.2005, 17:20
Както обикновено Нелка, имаш невероятно оригинални идеи..... :!:
Защо ли това не ме учудва....... :?: :?: :?: [:] [:] [:]

Djemma,а товите мафини са толкова изкусителни,особено в момента,защото съм се хванала с една диета.......Ама,ще си ги направя и с удоволствие ще си ги изям..... :D

nelka
04.12.2005, 18:24
http://users.skynet.be/libidules/noel/gifs/gifnoel23.gifСкарлет,
Благодаря за отзива, но което е по-важно: да те успокоя че за диетата не си сама...И аз доскоро се самонаказвах, но от няколко дни съм запратила цялата идея на най-гония рафт, да не ми я виждат очите! Разумно обаче, се държа настрана от кантара. :lady:

A така и не успях да те питам защо твоето пиле в гювече е "окошарено"?- Ако решиш да отговориш, може би е редно да го направиш в темата?-Да не ни се карат! :shock:

Djemma
04.12.2005, 18:54
О, момичета и аз съм на диета ,ама нещо май си падам мазохистка- все като съм на диета се впускам в кулинарни подвизи и все в такива сайто ве влизам. :D
Нелка, идеята ти с елхата от трюфели е страхотна, благодаря.

Djemma
04.12.2005, 20:23
Панетоне (италиянски коледен козунак) за автомат за хляб
(Панетоне продават в Метро)
4 супени лъжици прясно мляко
2 яйца
80 г масло
130 г брашно
60 г захар
130 г брашно
1 пакетче суха мая
6 супени лъжици стафиди
4 супени лъжици захаросани портокалови корички

В моята машина се слагат в този ред съставките.
Пече се на програма за козунак.
Наистина е много вкусно и наистина мирише на козунак.

Друг вариант приготвен по стандартния начин:

350 гр.брашно
20 гр.мая
70 гр.захар
2 жълтъка
210 гр масло
2 яйца
3 с л топла вода
1/2 ч. л сол
60 гр сушени плодове, лимонови корички
85 гр стафиди
сок от 1 лимон
ванилия

1.Разтворете маята в топла вода,прибавете 280 гр пресято брашно, сол,захар и 2 яйца.Оставете да втаса.
2.Прибавете 2 жълтъка, ванилия,сока от лимон, останалото брашно, 170 гр масло и добре омесете тестото-10минути.Втасва около 2 часа.
3.Прибавят се стафидите и сушените плодове, предварително оваляни в брашно,измесва се. Тестото трябва да е много меко.
4.Слага се в кръгла форма, прави се кръстообразен разрез върху тестото и се оставя да втаса 1 час.
5.В центъра на разреза се поставя 15 гр масло, с останалото масло се маже цялата повърхност на тестото.
6. Загрейте фурната до 220 гр печете 10 минути, след това намалете до 180 гр и печете до готовност (около 30 мин,зависи от формата.

qni
05.12.2005, 11:45
Джема ,а ти правила ли си го тоя козунак ?

Lyubka
05.12.2005, 12:27
Скарлет в Пловдив има магазин на Солинген на "Генерал Заимов".

Скарлет
05.12.2005, 14:36
Благодаря за инфото Любка.Ще си купя от там форми за мъфини,защото тези,които Джема е пуснала изглеждат много вкусни и съблазнителни и ще са част от моето меню за Нова година. :)

Скарлет
05.12.2005, 14:42
Всъшност,като се замисля,цялото новогодишно меню май тази година ще ми е с рецепти от форума. [:] Ще правя пуйката на Водолейче,снежните човечета на Валя,къщичката на Нелка,Дрезденския щолен и мъфините на Джема,абе с две думи-никакъв проблем нямам тази година за това,какво ще има на масата.

Благодаря на всички ви!!!http://i12.photobucket.com/albums/a208/NPandezova/kartinki/5daga1.gif

Lyubka
05.12.2005, 14:58
Скарлет, в момента нямат с коледни мотиви, т.е. това което показа Джина. Продавачката ми обеща в най-скоро време да се обади в София в склада и да поръча. Ако искаш и ти мини за да я подръчкаш. Аз ще мина в сряда пак оттам, за да разбера какво е направила (на мен ми е напът магазина) [:]

Djemma
05.12.2005, 17:39
qni, правила съм само този, който е в машината за хляб, другата рецепта не съм.

Stahl
05.12.2005, 18:09
Пече се на програма за козунак.

Djemma коя е програмата за козунак? Аз май нямам такава! :?

qni
05.12.2005, 18:37
Попитах ,защото ме интересуваше дали рецептата е изпитана и евентуално да споделиш дали има някоя тънкост ,която си открила .Иначе готовия козунак е хубав и като съм тръгнала да разсъждавам се замислям над един въпрос :След като го има готов ,струва ли си усилието ,труда , нервите и времето да го правим в къщи ?И както казват хората :Я стане ,я не стане ...Вие как мислите по тоя въпрос като не говоря само конкретно за този козунак ,а по принцип ? :?

Djemma
05.12.2005, 22:28
Ами аз обичам да си приготвям сама нещата, но понеже никога не съм яла такъв и не мога да сравня правения с купения затова си купих вчера от Метро за сравнение, но ще го отрежа на Коледа, няма да правя друг тази година. :?

В моята машина програмата за козунак е под номер 4:
Първо месене - 5 минути
Остатъчно време - 5 минути
Второ месене - 20 минути
Първо втасване- 39 мин
Knock back -10 секунди
Второ втасване - 25 мин 50 секунди
Отвеждане на газовете -5 секунди
Последно втасване-51 мин 55 секунди
Изпичане : 500 гр-50 мин: 750 гр-55 мин: 1 кг- 60 мин
Продължителност на програмата: 500 гр- 3 ч и 17 сек: 750 гр- 3ч и 22 сек: 1 кг- 3 ч 27 сек
Виж коя програма подхожда на това време и на нея печи. Може да се наложи да изключиш 5 10 мин по-рано, ако видиш, че може да прегори. по тази рецепта аз включих на 500 гр т.е 3ч и 17 сек, но я изключих около 17 мин по-рано, т.е програмата продължи реално около 3 часа.Рецептата я взех от един форум и между другото жената там също каза, че еизключила около 10 мин по-рано машината. Така, че имай го впредвид ако ще го печеш.

Скарлет
06.12.2005, 16:39
След,като 3 дни обикалях магазините да търся формички за мъфини и не намерих,ето и моят ГОЛЯМ мъфин. [:] [:] [:]

водолейче
06.12.2005, 20:05
След,като 3 дни обикалях магазините да търся формички за мъфини и не намерих,ето и моят ГОЛЯМ мъфин. [:] [:] [:]

Ммм, много добре изглежда на вид, а на вкус как е?
И аз отдавна мисля да си купя такива формички, но в моя загубен град дори не са и чували за мъфини. Обаче някои казват, че сполучливи мъфини се получавали и в купичките за крем карамел, но още не съм се решила да пробвам.

Скарлет
06.12.2005, 20:13
На вкус е страхотия.Да си оближеш пръстите.Като нарязах" големия мъфин",почерпих приятели и роднини в блока и досега вече 3 пъти съм писала рецептата,всички го хареса много. :yes: :yes: :yes:

Djemma
08.12.2005, 19:32
Направих днес меденки за Коледа, сложих ги в метална кутия да омекват.

nelka
08.12.2005, 19:55
Ох, вчера цял ден това правих и аз! :(
Искаш ли да кажеш рецептата: интересно ще ми е да я сравня с тукашната.
Дотук имам направени 7 вида курабийки: толкова трябва да има човек у дома за коледа.
Или още по-добре 14 вида.

Аз една година бях направила 35. :lady:

http://users.skynet.be/libidules/gifspersonnages/gifperso85.gif

Djemma
08.12.2005, 20:59
:shock: 35 ???( както казватмоите ученици- уби коня с лопатата) Аз чак толкова не съм правила никога. Най-много 4-5.Ами покажи де, искам да ти видя сладките, умирамси да гледамкартинки,апочти никой не показва,затова показвам моите уж за стимул и другите да показват.
А рецептата замеденките ми е
2 яйца, 1 ч.ч захар, 1 к.ч мед,1 ч.ч. олио, 1 ч.л сода, 1 канела,брашно.Заглазуратабелтък, лимонов сок и пудра захар.В момента нямам червена боя и затова само с бяла глазура ги направих, но нищи няма сняг и ако няма и по Коледа,бялото ще е актуално. :D

nelka
08.12.2005, 21:34
Ами ... беше ми още интересно да опитам колкото може повече и... Всъщност най-голямото затруднение беше съхранението им, защото макар и да съкращавах дозите само до 1/3 и 1/4, на камерите пак им дойде много количеството, та беше голямо прехвърляне докато извадя нова порция за слагане на масата.

Но моите изобщо не са украсявани и просто не са интересни за гледане, наистина.

Благодаря ти за рецептата, кажи я същата като тукашната.
Само аз ползвам чисто масло и сироп вместо мед.
Запитах те, защото аз правя едни тънички такива, които са без яйца и при тях важното е не да омекват, а да хрупат. Голямо точене пада, днес ме болят дланите.

:cry:

nelka
08.12.2005, 21:49
Изхитрих се да ти намеря един сайт:
http://www.ta-a.net/jul/julebakst.shtml

Списъкът в центъра е само на коледни бисквитки, може да поразгледаш ако ти е интересно.

Забравих че тук се ползва И сметана(незаквасена в повечето случаи) в тестото, става въпрос за такава с 38% масленост.
http://users.skynet.be/libidules/gifspersonnages/gifperso10.gif

Djemma
08.12.2005, 22:35
Къде тук?Ти къде си? Аз тук нямам сметана- не заквасена и с висок процент масленост,а така ми липсва... вкусът на детството.Добре,че поне започнаха кондензирано мляко да зареждат- че и то ми липсваше, а присъства в много от рецептите ми.Майка ми си дойде преди няколко дни бях и поръчала сметана,ама тази, която ми донесе-досущ като нашата заквасената. Нищо общо с онази гъстата,мазната и некисела сметана. :(
Благодаря за сайта.

nelka
09.12.2005, 00:25
Аз съм в Норвегия, а иначе съм ти почти съсед: от Варна. :lady: Преди някоя година се прибрахме да живеем там за известно време и действително, онова, което може би най' ми липсваше, беше сметаната. В БГ заквасената криво-ляво става за работа, но бях попаднала- за проба, на нещо в едни бутилки от газирана вода...просто нямам думи! Нямам! Дано не обидя някого, но това е положениято. Искрено пожелавам на всички, и у нас да започне НОРМАЛНО производство на мляко , както и преработване на такова. И веднъж завинаги маргарините "Хопла" да бъдат заменени от нещо истинско и вкусно.

...........http://users.skynet.be/libidules/gifspersonnages/gifperso70.gif

А незаквасена сметана не ства за внос: тя има само седмица - десетина днитрайност, затова трябва да е местно производство. Другата трае по месец.

alys
09.12.2005, 22:55
Джемма, видях твоя хворост, направен с формички. Красота!
За сгущенката и аз гласувам с двете ръце. А какви бонбони стават от сгущенка - вкусотия! Два часа ли се вари сгущенката?

Djemma
10.12.2005, 13:56
Да, 2 часа, но да не извира водата, че става една бомбааа. :D

Djemma
10.12.2005, 20:41
Направих още едни сладки-кошнички със сладко и орехи, смятам да ги съхраня в метална кутия.

veni_3000
10.12.2005, 21:43
Извинявай Djemma как ще опазиш всички вкусотии чак до коледа ,в нас биха оцеляли точно до утре следобяд. :D :D

Djemma
10.12.2005, 22:08
Имам един таван, където хем е дтудено, хем никой не намира това, което крия там (добре опаковано и замаскирано разбира се) :D

Djemma
11.12.2005, 11:47
Ух, направих и локумките.

mylli
11.12.2005, 11:55
:shock: Малееее Djemma ти си магьосница, кога успяваш.......... :(
Много ми харесаха меденките, дала си и рецепта след това, но може ли да кажеш по подробно как се правят че ще ми е за първи път и да не сгафя нещо :lady:

nelka
11.12.2005, 15:24
Mile,

чета тук какво си написала:
"....че ще ми е за първи път и да не сгафя нещо."

А' сега пак го прочети, ама все еднo че "и"-то го няма. :D

Много прегръдки, нали разбираш че това е само шега, с много добро чувство? :idea: :heart:

Djemma
11.12.2005, 15:37
Миле, ами по подробно- смесвам всички продукти без брашното до еднородна смес. Прибавям постепенно брашното докато се оформи тесто, което да не лепне по ръцете, но и да не е много твърдо, че нямам омекване иначе меденките, по-добре по-меко. Разточваш го, изрязваш формички и ги печеш, като в никакъв случай не ги препичай, защото пак няма да омекнат. По-светлички ги вадиш от фурната. Не се притесняеай ако ти се сторят меки, след изстиване се втвърдяват. Можеш да разрежеш една ако не си сигурна, ако не е тиклаво тестото-са готови за вадене.След като изстинат. Разбиваш белтъка с лимоновия сок и прибавяш пудрата захар. по рецептата , която дадох на мен ми се получава рядко, затова добавям повече пусра захар, за да може да се шприцова и да не изтича от шприца. И така с тънък накрайник или с отрязан връх на торбичка шприцоваш разни неща. Това го видях в един друг форум иначе досега по тази рецепта съм правила по мързеливи- топчета слепени с мармалад. Веднъж само правих дядо коледа по шаблон, но не омекнаха- с разноцветна глазура. Ама не омекнаха, защото ги направих непосредствено преди Коледа, затова още от сега си направих меденките- да омекнат нормално.Имат време. Прибрах ги в метална кутия на студено. Вече са омекнали вчера ги пробвах. :D (Само на мен е разрешено да ги пробвам, защото ако някой друг ги пробва няма да останат до Коледа) А как мирише като отворя кутията ако знаеш - божестево, на Коледа . Тези дни пак ще меся тестото- ще правя медена елха и къщичка.Ако до тогава не си ги направила, ще дам стъпка по стъпка в картинки всичко.

Скарлет
11.12.2005, 16:20
ПРОДУКТИ:
1 средно голяма пуйка ( около 3 кг.)
1 голяма кисела зелка
50 г краве масло
50 г шунка, нарязана на ситно
1 глава лук
100 г бекон
1 голяма ябълка
2 с.л. стафиди
2 с.л. коняк
1 ч.ч. ориз
1/2 ч.ч. вино
2 с.л. олио
3 с.л. свинска мас (или олио)
1 лимон
3 ч.ч. вода
сол, черен пипер и ким на вкус;

ПРИГОТВЯНЕ:
Пуйката се измива, намазва се отвътре и отвън със сол, масло и чеен пипер и се поръсва със сока от 1 лимон. Стафидите се накисват в коняка за 10 минути за да набъбнат.
Запържва се нарязания на ситно лук, ориза, стафидите и шунката в 2 с.л. олио. Добавя се 1 ч.ч. вода и се вари до набъбване на ориза. Прибавя се настърганата ябълка, сол и черен пипер. С тази плънка се правят малки сармички с част от киселото зеле. С тях се пълни пуйката и след това се зашива отвора с бял конец (или се забожда с клечки за зъби).
От останалото зеле се отделят няколко големи листа, а останалата част се нарязва на ситно и се запържва в тавата в която ще се пече пуйката в свинската мас. След това се поръсва с ситно нарязания бекон. Пуйката се слага върху така приготвената подложка с корема нагоре, покрива се със зелеви листа (за да не прегори). Сипват се 2 ч.ч. вода и се пече на умерена фурна. От време на време се полива със соса. Обръща се на няколко пъти и се добавя по малко топла вода при необходимост. Опечената пуйка се познава по това, че лесно се набожда с вилица и от мястото на пробождането, изтича светъл прозрачен сок.
Изпечената пуйка се изважда, а зелето се поръсва с малко ким и виното и се пече още 10 минути.
Сервира се с гарнитура от варени картофи и плодове отт компот от дюли, кайсии или праскови (те омекотяват киселия вкус на зелето).

Djemma
11.12.2005, 18:28
Благодаря Скарлет, досега мислех друга рецепта да правя, сега твоята е на първо място, много ми звучи вкусно. :yes:

mylli
11.12.2005, 18:37
Нелка да ме беше видяла колко червена станах...... :wink:
Djemma много ти благодаря тези дни ще ги забъркам пък ще видим какво ще излезе :wink:

Miro
12.12.2005, 00:56
някой правил ли е Пълнени палачинки с месо , предястието. :? Много ми се иска да ви помоля - дайте някоя рецепта. Така и не намерих в готварските книги :(

Благодаря :yes:

Бамби
12.12.2005, 02:27
Djemma, а меденките, които си показала на снимката с двойна доза ли си ги направила, защото ми изглеждат доста? :?
И би ли могла да кажеш как точно се прави елхичката, какви са продуктите за салатата?

Бамби
12.12.2005, 02:38
След,като 3 дни обикалях магазините да търся формички за мъфини и не намерих,ето и моят ГОЛЯМ мъфин. [:] [:] [:]
Дано не ми е много тъп въпроса, но как го извади от тавата?
Питам, защото имам желание да се пробвам да забъркам едно такова чудо, но пък нямам формички. :(

Djemma
12.12.2005, 08:43
Бамби, меденките са една доза, излизат доста. А рецептата за елхата ще ти напиша по-късно.

Бамби
12.12.2005, 10:52
ОК! Така или иначе ако правя елхички ще са чак за Нова Година.
А меденките как ги печеш- на хартия или направо ги слагаш в тавата?
Уф, решила съм да се поразвъртя малко в кухнята за разни вкусотийки, че направо ме заразихте.
Май е излишно е да казвам какво мисля за тебе :D - ти си направо магьосник. :wink:

Скарлет
12.12.2005, 14:41
След,като 3 дни обикалях магазините да търся формички за мъфини и не намерих,ето и моят ГОЛЯМ мъфин. [:] [:] [:]
Дано не ми е много тъп въпроса, но как го извади от тавата?
Питам, защото имам желание да се пробвам да забъркам едно такова чудо, но пък нямам формички. :(

Бамби,купих си форма за кекс от фолио и го пеках в нея,но направих двойна доза,иначе се покри само дъното на формата.След като се опече изрязах с ножица и готово. :yes: [:]

Djemma
12.12.2005, 15:24
ОК! Така или иначе ако правя елхички ще са чак за Нова Година.
А меденките как ги печеш- на хартия или направо ги слагаш в тавата?
Уф, решила съм да се поразвъртя малко в кухнята за разни вкусотийки, че направо ме заразихте.
Май е излишно е да казвам какво мисля за тебе :D - ти си направо магьосник. :wink:

Откакто имам силиконово килимче, пека всичко на него, но преди това пекох върху хартия.
Салата-елха

225 гр крема сирене
225 гр настърган кашкавал
3 с.л нарязан червен пипер
3 с.лнарязан на ситно лук
2 ч л сос Уорчестър
3/4 чаша нарязан магданоз
За украса- жълт пипер. коктейлни домати, ломонова кора

darri
12.12.2005, 16:33
Нямаше ме за десетина дни и през това време толкова чудеса са станали тук :shock: .Втора седмица разглеждам какво се изписало по време на отсъствието ми.Браво на всички за творенията .Нямам думи.Възхитена съм.
А сега едно :?: към Djemma относно меденките.Не разбрах само самата глазура в печката ли се изсушава?Предполагам като целувките на съвсем слабо.Извине ме за тъпия въпрос но и на мен много ми харесаха и искам да опитам.

Бамби
12.12.2005, 16:43
Djemma, благодаря ти!

nellli
12.12.2005, 17:50
Капама: бая продукти ама и бая време се яде
Продукти: 1/2 кг свински пържоли
1 пиле
1/2 телешки пържоли
1/2 пуйка
2 бр. сурови суджуци
300 г бекон
1/2 кг гъби
Начин на приготвяне:
Трябва ви голям пръстен гювеч с капак.
На дъното се слагат няколко зелеви листа. След това се реди 1 ред пиле, 1 ред телешки пържоли, 1 ред пуешко, 1 ред свинско. Най отгоре се нареждат суджуците и върху тях зелевите сърми. Между всеки ред се наръснат нарязани на едро бекон и гъби. Подправя се с черен пипер и сол. Налива се 1 ч.ч. вода или зелев сок. Слага се капака и се замазва с малко тесто. Пече се на слаба фурна 2-3 часа.
Ако нямате някои от продуктите заместете ги с други - например заешко или пък сложете колкото имате.
поне 2-3 дни няма да готвите :D

Скарлет
12.12.2005, 19:28
Ето козунака,който направих по рецептата за Панетоне.Сплетох го,защото нямам такъв тесен и висок съд,в какъвто се пече обикновено Панетонето. [:]

Djemma
12.12.2005, 19:43
darri, не се изсушава във фурната. Ние сме със парно отопление и на стайна температура за около 15 минути си изсъхна идеално.

Скарлет, чудесен козунак ! А за форма да ти дам една идея- взимаш една по-голяма метална кутия от консерва(1 кг например от доматено пюре или грах. Трябва да я застелиш с пекарска хартия. Ако намериш по-голяма кутия от това, още по-добре. А във формите за мафини стават мини панетоне.
:thumbup:Още мисля,че си заслужава да си купи човек веднъж от Метро панетоне в метална кутия,защото става да се използва хем за печене следващите години, хем за съхранение след това, като изстине.:yes: Смяташ ли да го държиш до Коледа или ще си го хапнете сладко ,сладко. :D

Скарлет
12.12.2005, 20:10
Djemma,козунака вече го няма. :D :D :oops:
Това беше само пробата,а следващия козунак ще е коледен и благодарение на твоите съвети,ще е в обичайната си форма.Ще го направя тези дни,защото на Коледа ще съм извън страната,но роднините ще му видят сметката. :) :) :)

Скарлет
12.12.2005, 20:26
Ето още една рецепта за Панетоне,която открих.

Панетоне (коледен козунак)

Продукти
300 гр брашно тип 500
100 гр масло
75 гр сушени плодове
75 гр стафиди
75 гр захар
25 мл мляко краве прясно
3 бр. яйца
1/3 пак. мая
лимонова кора

Приготвяне
1.Маята се размива в 1 каф.ч. хладка вода и се смесва с половината брашно
2.От тестото се прави топче
3.В голяма тенджера се сипват около 2 л хладка вода и се слага тестото, докато то изплува на повърхността
4.Другата половина от брашното се смесва с останалите съставки (сушените плодове трябва да са нарязани на кубчета)
5.След 20 мин се смесват двете теста и всичко се размесва много добре
6.Висока цилиндрична форма (може и кутия от нескафе или сухо мляко)се намазва с масло и в нея се слага тестото
7.Слага се да втасва на топло за около 40 мин
8.Панетонето се намазва с разбито яйце и поръсва с едра захар
9.Пече се в умерена фурна (180 градуса) 30-40 мин.

Djemma
12.12.2005, 20:33
:wink:

Бамби
12.12.2005, 21:40
Djemma, а зеления цвят на елхата от какво е?
Да не е от соса, защото в момента изобщо не мога да се сетя какъв беше този сос. :?

Djemma
12.12.2005, 22:02
Бамби не е от соса, магданоз е.

Ето и баклавата ми е изпечена, разбира се няма да я сиропирам до Коледа.Изпякох 2 тави.

Скарлет
13.12.2005, 14:02
Djemma,тази баклава как си я правила,та изглежда с толкова много кори???

Имам и един друг въпрос-знаеш ли как се получава тази лъскава коричка на купените козунаци,с какво ги мажат :?: :?

nelka
13.12.2005, 14:11
Не съм Джемма, но да кажа/питам:

Пробвала ли си да намажеш изпеченото докато е още горещо- буквално преди да го извадиш от тавата- с жълтък?
Правила съм това с малки сладки, стават като лакирани. Но не съм опитвала на козунак.
http://users.skynet.be/libidules/kaos/kaos072.gif

Djemma
13.12.2005, 14:49
Точно така, мажат се само със жълтък, но не веднага, а по средата на печенето някъде. За да остане светъл и лъскав иначе до края потъмнява и губи лъскавината си.

А за баклавата- това, което виждаш е от един пакет кори, само че аз слагам орехи и канела след всяка кора, а не само в средата или през 3-4 кори кактко пише в някои рецепти. Така я харесваме повече.

Скарлет
13.12.2005, 15:08
nelka,Djemma,благодаря ви :!:
Ще опитам със следващия козунак. :idea:

Djemma
13.12.2005, 15:45
Готова съм с още едни сладки, само че са без украса все още.

Meri
13.12.2005, 16:11
Dgemma какво направи бе момиче. Ти ми скри шапката. Аз докато припиша едната рецепта ти вече си направила два вида сладки. Бравооооооооо и всичките изглежат толкова апетно. :!: :no:

mylli
13.12.2005, 19:15
Djemma направо ми скри шапката, кога успяваш да сготвиш да направиш сладките, а накрая да шиеш и гоблен :? Е аз поне гоблена го "замразих" отново, сега се вихря във кухнята :wink: Не мога да достигна твоя майсторлък, но поне се опитвам :idea: Ето моите меденки - децата как ги нападнаха............надявам се да останатняколко до коледа :wink:

Djemma
13.12.2005, 19:29
Намерика си перлички, виждам. :D
Аз също не шия сега, само правя сладкиши, а готвя все някакви аламинути, които стават бързо. :) Меденките са чудесни. :wink:

Nana
13.12.2005, 19:42
Djemma,
Имам въпрос. Баклавата се прави с масло. Всяка кора ли мажеш или слагаш парченца между корите, или заливаш накрая цялата баклава с разтопено масло.

mylli
13.12.2005, 20:27
Да намерих :wink: станаха много вкусни, е не са толкова красиви като твойте, но следващият път по -добре :wink: пък и още не съм се сдобила със разнообразни формички, но и това ще стане :D

Бамби
13.12.2005, 21:46
Боже, Djemma, какви ги вършиш? Ти нямаш спиране! :D
Останаха ли още сладки за правене? :D
Аз имам един въпрос за меденките. Долу-горе бързо ли се опичат? В смисъл такъв, че да не като ги сложа и изляза от кухнята и докато прибера извадените обувки от шкафчето, дрехи и плюшени играчки от гардероба, оправя съборената елха и т.н. и т.н. все неща, които малката може да сътвори със скороста на светлината, да ги изгоря?
Уф, само като се сетя :? ...май пак през нощите ще се правя на сладкарка.

nelka
13.12.2005, 22:55
Бамби,

Обезателно нощем!
Така ще го докараш и от тарифата на тока!
http://users.skynet.be/libidules/kaos/kaos014.gif

Djemma
14.12.2005, 00:12
:D Бамби, останаха, ето тези :
Орехови таралежчета, много бързо се правят. :D

Момичета не ме замервайте само с камъни. Наистина нещо ми става тия дни-само на сладки ме избива. Направих толкова, че май и за другата Коледа ще има. :D

Меденките се пекат бързо, както и другите дребни сладки, когато е загрята фурната до 220 гр около 10 минути, може малко повече или по-малко зависи от фурната.

Нана, аз заливам вече направената, но сурова баклава с горещо масло .

Очаквайте следващото включване-медена къщичка и медена елха. :lady:

atinqnka
14.12.2005, 08:21
Момичета, всичко, коесо провите е красиво и много вкусно-А имате време да седнете на компютъра.Аз се прибирам къв18 ч от работа ,а на компютъра е моят 16 годишен син, ясно ви е колко време сядам.Отдавна се каня да изпратя тортата която правя за празниците, дано намеря мреме.Сега отивам на работа.Лек ден и много усмивки. :D :D :D

qni
14.12.2005, 23:18
Djemma,ще споделиш ли рецептата за таралежките :idea:

Djemma
14.12.2005, 23:51
Орехови таралежки
1 пак масло, 1 ч.ч пудра захар, 2 жълтъка, ванилия, 250 гр брашно. Омесва се тесто, правят се топчета, потапят се в белтъка , останал от яйцата и се овалват в орехи. Пекат се при 220 гр. Преди поднасяне се поръсват с пудра захар.

EliG
15.12.2005, 05:38
Zdr. Djemma ! :hello:
Би ли написала рецептата за баклавичките :?:

Мерси предварително :flower:

qni
15.12.2005, 13:38
Благодаря за таралежките Djemma! :yes: Рецептата е бърза и ще я пробвам.Скоро ще ви покажа меденките ,които направих. Не можах да устоя на всеобщата зараза тук. :D

Djemma
15.12.2005, 15:57
Баклава
1 пакет кори, орехи, канела.
Всяка кора поръсвам със смлени орехи и канела, последната също. Режа на квадрати и сгъвам на две като тиъгълници. Подреждат се в тава, заливат се с горещо масло ( по 1 с.л на баклава). Пекат се. Като изстинат се заливат със сироп захар и вода 1:1 + лимонова киселина малко

Djemma
15.12.2005, 20:32
Ето поредните сладки. :D

janet
15.12.2005, 22:18
Джема,спри се бе момиче,с това ядене дето си го приготвила и като гледам всичко е от "диетата",ще се наложи да купуваш нови дрехи на цялата фамилия!Получих комплекс за непълноценна домакиня.Добре,че мъжът ми не влиза във форума,иначе леле,леле...

Djemma
15.12.2005, 23:18
Повече не смятам да правя сладки, останаха медената къщичка, медената елха и дадо Коледа от маслено тесто. :yes:

Бамби
16.12.2005, 00:25
Djemma, а да знаеш някоя солена торта?
Вкъщи все една и съща правя с палачинки. :D
Утре чакам да ми донесат формички и ще се пробвам с меденкте, днес си купих и перлички даже. :)

Djemma
16.12.2005, 00:35
Знам. :D При това много лесна
Правиш картофено пюре, не разреждаш с много мляко, само малко, за да може да се стегне пюрето. половината от него разстолаш в тортена форма с подвижно дъно ( за по-лесно отлепване). Слагаш пласт (дебеличъй) руска салата и отгоре покриваш с останалото пюре. За няколко часа в хладилника, после вадиш в поднос, мажеш я цялата с майонеза и украсяваш с морков, варено яйце, маслини, каквото ти дойде на ум. Миналата година я правих на Коледа. Ето снимката:

Знам и още една , пак палачинкова, но с кайма са самите палачинки. Искаш ли рецептата?

А и още знам бутербродна торта или руло. Много добре стават. Правих за едно събиране-бяха очаровани.

Djemma
16.12.2005, 00:42
Ето една идея за Коледа. Предупреждавам рецептата не е моя и не съм я пробвала още,взех я от един друг форум, тази Коледа смятам да я направя.
Снежен човек
400 гр.крема сирене
1 1/2 ч.чаша настъргано обикновено сирене
1 скилидка чесън, скълцана на ситно
сол и прясно млян черен пипер
стрък целина или праз лук
филийка ръжен хляб
няколко карамфилчета
3 – 4 черни маслини, нарязани на филийки
1 морков

В кухненски робот смесете крема сиренето и 1/2 ч.чаша от другото сирене. Добавете чесъна, сол и черен пипер на вкус. Поставете в хладилника, минимум за 30 минути.

Оформете три топки, различни по големина, за тялото на снежния човек. Оваляйте ги в останалото сирене. Поставете във фризера, за 1 час.

Малко преди да сервирате предястието, извадете топките от хладилника и ги подредете една върху друга. Закрепете ги с клечка за зъби, за по - голяма стабилност.

С белачка за зеленчуци отрежете тънка лента от целината или праза, която ще използвате за шал на снежния човек. Забучете го с помощта на едно карамфилче.

Отрежете от ръжения хляб различни по диаметър кръгчета – това ще е шапката на снежния човек. Залепете кръгчета с малко крема и ги забучете с парче клечка за зъби.

Отрежете малки парченца от черните маслини, и ги забучете в тялото на снежния човек, вместо копчета.От моркова направете носле.

Djemma
16.12.2005, 00:49
Бамби имам и такава торта от бутер тесто.Избирай коя да ти пиша.

Бамби
16.12.2005, 01:22
Еее, ти направо ме постави в шах и мат!
И как да избера коя да ми напишеш? :( Ааа- да,сетих се! Избирам си да ми дойдеш на гости!!! :)
Да ти кажа (макар, че е излишно) всичко изглежда страхотно.Обаче какво е това бутерброд? :? И тази бялата торта от какво е? И какво има в бутер тестото? А рулото-направо да му потекат л....е на човек.
И к'во стана сега, срам-несрам, ама май ще трябва да напишеш всички. :idea:
:smokin:

Djemma
16.12.2005, 01:49
Бялата е картофената, с картофеното пюре и руска салата, която написах по горе. Бутербродната е много лесна, няма рецепта. Взимаш хляб тостер, редиш на пластове като торта, филиите напояваш леко с бульон, между пластовете мажеш с различни плънки по вкус, например първия ред филии мажеш с пастет, втория с крема сирене и т.н , също така между редовете редиш шунка, кисели краставички, абе напластен сандвич с две думи под формата на торта. Най отгоре украсяваш по желание. много е лесно, ефектно и вкусно!
Другите две-утре, че рецептите ми са в стаята, в която спят децата сега не ми се влиза. Нали не бързаш? А бутер тестото е готово, просто печеш във форката за кекс, за да се получи този релеф отгоре.

ВИкаш най-добре да дойда и да ги сготвя вместо да ги пиша :D
Рулото се прави като тортата, но се реди на целофан 3 на 4 филии,напръскват се с бульон леко, маже се с пастет или крема сирене, слагат се шунка, варени яйца, каквото ти хрумне и се завива внимателно на руло. Отгоре се маже по желание и се украсява.

В оригинал бутербродната торта и бутербродното руло изглеждат така:

alys
16.12.2005, 08:57
Джемма, ти си като енциклопедия по готварство!!! Разбирам, че това ти доставя голямо удоволствие. На нас - също :) :!: Няма да успея за тази Коледа да пробвам всичко, но ще си запиша предложенията ти. Има много интересни неща и надявам се, лесни за изпълнение. Имам идея - да напишеш и малко рецепти за диета (по-добре в отделна тема), защото след тези вкусотии със сигурност ще натежим на кантара :wink: . Не ме разочаровай, разчитам на тебе - няма начин да не знаеш такива рецепти.

veny
16.12.2005, 10:33
Djemma,

Би ли ми дала рецептата за шприцованите сладки. Имам една, в резултат на която те се разпадат и стават само за бъркане в киселото мляко :D , а пък много ги обичам. Ще ти бъда благодарна.

Djemma
16.12.2005, 11:04
veni, spricovanite sladki:
2 qjca, 1 chaena chasha pudra zahar, 1 chaena chasha swinska mas, 2 s.l kis. mlqko, w koeto sa pogaseni 1/3 chaena lyvichka hlebna soda i tolkowa amonqchna soda, waniliq, brashno.
Izvinqvajte za latinicata, no na rabota sym i na tozi komp nqma kirilica.

Dowechera ste pusna tema za dieta.

alys
16.12.2005, 14:27
Dowechera ste pusna tema za dieta.
Чакам с нетърпение :)

Djemma
16.12.2005, 15:57
Бамби, торта от бутер тесто:
От готово бутер тесто изпичаш два блата, единият в кексова форма и един със същия диамерът в кръгла форма. На кръглия блат се маха горната коричка с нож, остава кухина, която се пълни със салата от 240 гр риба тон от консерва,180 гр скариди,100 гр гъби,1 неголяма краставица,1/2 червен пресен пипер,1/2 жълт пресен пипер,200 гр сметана,сос чили или сладък сос ако не искаш да е лютиво,2-3 стръка зелен лук,сол, черен пипер, копър.

В оригиналната рецепта не се използва бутер тесто ( аз за по-набързо използвах това, но ако имаш време си направи по рецептата тестото:

150 гр брашно
100 гр масло
3 яйца
200 мл вода

Прави се парено тесто. Завира се водата , щипка сол и маслото. Прибавя се брашнотои се бърка докато се отдели от стените на съда, като поизстине се прибавят едно по едно яйцата. Изсипва се във форма за кекс и се пече. Разрязва се на две. При пареното тесто пак се получава кухина в средата.

lubopitko
16.12.2005, 21:26
Леле момичета, аз съм тотално шашната!!! Как се подготвяте за празниците, сякаш настъпва краят на света! :D Представям си за Великден как ще се "отчетете"... :shock:
Аз живея с родителите си и никога не сме се подготвяли чак толкова... И честно казано ми е малко странно. Обаче аз съм се амбицирала и съм решила за Коледа да направя баница със спанак и някаква торта. Останалите неща- майка ми да им бере грижата. :oops: Та искам да ви питам за някоя хубава рецепта за торта. Аз имам две идеи, но ми се ще да събера материал и да преценя каква торта да направя... :wink:

Бамби
16.12.2005, 22:20
Djemma, благодаря ти много за рецептите. :yes:
Де да можех и да реша какво точно ще правя. :?
Със сигурност обаче само да си легне малката и запретвам ръкави да забъркам едни меденки и ако тази вечер или утре изобщо не се обадя, да знаете, че е от срам. :D

Djemma
16.12.2005, 22:45
любопитко,честно казано и аз не знам кой ще яде всичко това, но приготовленията ми доставят голямо удоволствие. Намирам удовлетворение в самото приготвяне и резултата,а пък за яденето все ще се намери кой да го изяде, я гости ще дойдат, я на работа ще го занеса ( то всъщност излизам в отпуска от 23 :? ).Пък ако не-имам си едно "прасенце" дето всичко яде с удоволствие :shock: та понеже е от породата кокер шпаньол се налага да и мия често ушите, които също опитват от гозбата. :D

Бамби
16.12.2005, 23:03
Djemma, колко канела да сложа за меденките? :?

Djemma
17.12.2005, 00:36
1 пакетче

Бамби
17.12.2005, 04:13
Малее, нервички нямам вече!
Аз ли се моткам, незнам обаче тези меденки ми взеха огъня.
Колкото съм украсила-толкоз. То и една украса...направо ги нацвъках.
Снимах ги, но утре ще ви ги показвам, че вече май трябва да лягам. :?

Бамби
17.12.2005, 13:14
Ето ги. :)
Останаха около 15тина не украсени и въпреки, че си бях взела най-различни цветове боя- накрая се предадох. Ще видим, може пък и днес да ги доукрася. :?
Обаче аз ли сбърках нещо или просто този белтък отгоре съхне бавно?http://bestsmileys.com/thinking/6.gif

qni
17.12.2005, 17:54
Ето ги и моите меденки...всеки ден им сменям позицията в къщи ,за да ги запазя до Коледа :D

Djemma
17.12.2005, 18:48
Момичета, много сте добри, меденките са чудесни, браво !

Бамби
17.12.2005, 20:37
Djemma, много, много съм ти благодарна за рецептата!
Меденките са страшно вкусни и изобщо не ми станаха твърди. :yes: Мислех тази вечер да доукрася останалите, но вече такива няма. :(
В момента водя борба на живот и смърт да опазя другите за Коледа, но много се съмнявам, че ще изляза победител. :D
Със сигурност тези дни ще ги забъркам отново. :thumbup:
Благодаря ти! :flower:

Djemma
17.12.2005, 21:40
Радвам се , че ти харесаха. И аз ги обожавам, много са вкусни.Аз моите ги скрих, а мъжът ми кате се прибра от работа и като видя, че г няма и каза " Кога ги изядохте бе, една да не ми оставите" И аз подтвърдих, че сме ги изяли. :D Мина ми номера :wink:

Бамби
18.12.2005, 12:25
Djemma, аз пак имам нужда от теб. :lady:
Беше споменала някъде за медена торта, която се прави с тестото за меденките. Давала ли си и рецептата , защото много искам да я направя, а нямам спомен да съм чела подробности за нея. :?
А пък ако имаш и снимков материал направо ще е супер!

Djemma
18.12.2005, 13:26
Естествено, ето заповядай :
Медовик
2 яйца,, 1 ч.ч. захар, 2 пълни лъжици мед, 80-90 гр масло,. Слага се на водна баня да се стопи захарта, прибавя се 1 ч.л сода, сместа побелява и се увеличава.. Маха се от котлона, прибавя се 2 ч.ч брашно.. Изсипва се върху брашно на масата и се измесва. То поизстива през това време и е топличко на ръцете, не е горещо. Докато е топло се дели на 9-10 топки, които се разточват на кръгове тънко и се пекат за няколко минути във фурната, по- препечени. Слепват се с варен ванилов крем: 1 л пр. мляко, 1 .ч. захар, а3 яйца и няколко лъжици брашно, може и нишестен крем. Трябва да отлежи за да попие от крема и да омекне. Отгоре се наръсва с остатъци от тесто натропени и изречени. Аз наръсих с настърган шоколад и гарнирах с вишни от вишновка.
Снимката виж тук:
http://www.7ya.ru/photos/private-showphoto.aspx?RubrID=62911&PhotoID=872080&ob=0

Djemma
18.12.2005, 13:33
Тъкмо сега пека медената къщичка и медената елха. Ето това имам до момента

Djemma
18.12.2005, 13:35
И част от звездите са готови. А със завелия снощи сняг настроението е съвсем коледно.

Djemma
18.12.2005, 13:38
:D Приятно настроение на всички!

Бамби
18.12.2005, 14:07
Ихаа, голяма игра пада! :D
Вий пак, че имате сняг, а в Русе заваля сутринта за малко и сега пак нищо няма. :( Само тук-таме има остатъци по някой покрив, ама и тях скоро няма да ги има.
Djemma, извинявай, но нещо не разбрах от рецептата. Кое точно се слага на водна баня? :?
А ти както винаги си се справила перфектно. :yes:

Djemma
18.12.2005, 14:15
2 яйца,, 1 ч.ч. захар, 2 пълни лъжици мед, 80-90 гр масло се слагат на водна баня, за да се згарее и стопи захарта и меда, ако е позахаросан малко. След това вече сместта се изсипва върху брашно, но не гореща, за да не си изгориш ръцете. :wink:

Не се притеснявай, бързо става самото тесто, малко по-играчка има с печенето, но резултатът си заслужава- страшна вкусотия е. Тази от снимката я носих на гости. Всички бяха във възторг от вкуса.

Бамби
18.12.2005, 14:44
Аз точно така си и помислих, че си искала да кажеш, но се зачудих заради яйцата. А пък меда аз още и за меденките като правих, първо го поразтопих както е в чашката в микровълновата за да стане по-течен. :yes:

Djemma
18.12.2005, 14:58
Яйцата не пречат, няма да оставяш да завира сместа, да се пресече белтъка, само да се разтопи захарта и махаш.

Djemma
18.12.2005, 16:08
Ето я елхичката ми в готов вид. :D

nelka
18.12.2005, 16:17
:thumbup:

Djemma
18.12.2005, 18:25
Ето я и къщичката

alys
18.12.2005, 18:44
Джемма, кога успяваш да направиш всичко това? Малкият помага ли в кухнята или всичко ще бъде изненада?

Djemma
18.12.2005, 19:47
Помага и не само малкия, не ме питай как я закрепихме тая къща и големия помага и таткото помага- абе на тая къща и трябват 5 човека да я правят и 18 да я сглобяват. :D
Виж на заден план как помага да се ядат бонбоните :D

nelka
18.12.2005, 20:11
С какво я сглобяваш/лепиш, Джемма?
Не виждам следи от карамел, сигурно ползваш захарна глазура? :?

Djemma
18.12.2005, 20:21
Да, със същата глазура,с която е покрита, само че по-гъста.Ама докато изсъхне трябва да я държиш и ми измота всички нервички. Исвен това намам по-голям поднос и къщичката стана много близо до оградата, което допълнително ме изнерви, но радоста на детето при вида на готовата къщичка ми върна доброто настроение. :D

nelka
19.12.2005, 00:44
Опитвала ли си с горена захар?- С нея няма проблем, можеш да работиш сама. Тя се втвърдява на секундата. И, хм... там въпросът е тъкмо да се действа бързо. :yes:
В най- "просторния" тиган карамелизираш леко захар толкова че да бъде покрито дъното и просто потапяш страната/страните, които ще залепяш/съединяваш. Притискаш за секунди и си готова.http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Divers/7smdd.gif

Djemma
19.12.2005, 11:49
Да, спомням си, че ти беше писала за това, но когато правих къщичката изобщо не се сетих навреме. Ще си го отбележа за догодина..

Meri
19.12.2005, 11:50
Djemma приеми поздравления за твоите сладкаски сподобности и от мен. Направих вчера твоите меденки, мъфини и коледния козунак / пенетоне / станаха великопни жалко че нямам с какво да ги снимам за да ви ги покажа. Само че сега помагай как да ги съхраня до Коледа. Приеми едно :coffee: от мен.

Djemma
19.12.2005, 14:38
Всичко увиваш в целофан и слагаш в метална кутия ако имаш, ако не държиш на хладно.
Аз пък пак направих сладки-бадемки. От днес съм в болнични и сега смятам да направя едни гръцки сладки. А мам ми подари сега едни формички, ботушче и ангелче, та май на тях приложение трябва да им намеря :D

Djemma
19.12.2005, 14:41
А пък освен това, от Чехия ми изпратиха ето такива формички за сладки, които не се пекат, от бисквити се правят като бадемките. Не мислех, че ще пристигнат преди Коледа и затова не ги слагах в сметките, обаче сега не мога да не направя и тях. Ето такива сладки се получават с тях. Утре ще ги пробвам.

Скарлет
19.12.2005, 14:47
Джема,дай моля те рецептата за бадемките.Свекито ми подари формичка за тези сладки,но нямам рецепта. :cry: От една година формичката ми стои без да съм я пробвала. :cry: :rezando:

Djemma
19.12.2005, 15:12
О, Скарлет, това са толкова калпазански сладки, ето заповядай:
Смилаш 2 пакетчета меки бисквити, бели, без какао, разтопяваш 1 пак.масло, 3 с.л вода и 6 "Родопчета"(Сещаш ли се едни шоколадови десертчета по колко грама са не знам, нищи не пише на тях, увити са в станиол, като "Чайките", но без пълнеж). Като се разтопи изливаш при бисквитите, прибавяш 1 чаша смлени орехи и всичко разбъркваш до еднородна смес. С формичката оформяш бадемки. Като изстинат се наръсват с пудра захар.
Просто, но много вкусно.

Скарлет
19.12.2005, 15:21
http://i12.photobucket.com/albums/a208/NPandezova/kartinki/10841077108810891080.gif

Djemma
19.12.2005, 17:56
Украсих си сладките :lady:

Бамби
19.12.2005, 18:29
Djemma, браво, страхотни са! Много красиво е станало! :yes:
Аз сега се чудя как да направя медената торта във формата на снежен човек и с какъв крем да я намажа отгоре, защото все пак трябва да е бяла. :? Единствено ми идва на ум да разбия белтъци на сняг и може би после (като я намажа) съвсем леко да ги запека във фурната за минутка. :?
Приемам всякакви други идеи. :)
Фондан за жалост нямам. :cry:

Djemma
19.12.2005, 19:11
Можеш да си изрежеш от картон трафарет във въд на снежен човек, Докато са топли корите са меки и посволяват да ги режеш. Или още саморто тесто, но трябва да става направо върху тавата, защото блатовете са много тънки и няма да можеш да го пренесеш човека без да се деформира. Да ти кажа аз как права- пека върху обърната тава. :D Да, защото там си разточвам тестото направо изрязвам с чиния ( в твоя случай със шаблона) махаш остатъка от тесто и бураш тавата във фурната така както си е наопаки. Нищо не се деформира. Малко е странно, но действа отлично. :wink:
А за крема- добре ще е да е белтък, може и сметана, заквасена разбита с пудра захар.

Скарлет
19.12.2005, 19:17
:D :D Страхотно!Върху обърната тава.За това пък,никога не бих се сетила. :D
Джема,много интересни и практични идеи. [:] [:] [:]

Скарлет
19.12.2005, 19:17
:D :D Страхотно!Върху обърната тава.За това пък,никога не бих се сетила. :D
Джема,много интересни и практични идеи. [:] [:] [:]

Djemma
19.12.2005, 19:23
Ами защото корите за тази торта са много тънки и при опитите ми да пренеса кората тя се деформира, дори да я навия на точилка, пак си променя формата и затова :D

Бамби
19.12.2005, 19:34
Djemma, супер си!
Благодаря ти за предложението! Надявам се в Петък да покажа един сполучлив Снежен човек. Ей, ама какво щяхме да правим без теб. :idea:

lubopitko
19.12.2005, 20:05
Честно да ви кажа (без да се обиждате), вие съвсем сте се побъркали на тема готвене и Коледа. Аз си правя сметките само две неща да направя, а вие с тези вкусотии можете целият китайски народ да изхраните!!! :D

P.S. нали не ми се обиждате??? :-|

Скарлет
19.12.2005, 20:14
Аз,не се обиждам,напротив,според мен всеки каквото прави,трябва да е с желание иначе нищо не става. :lady: :lady: :lady:
За китайците ще трябва задружно и доста повече да се потрудим,че те нямат край..... :D :D :D

Djemma
19.12.2005, 21:04
Разбира се ,ч е не се обиждаме, нещо повече , аз и сама си знам ,.ч есъм побъркана на тази тема Всички ми го казват, особено като кажа, че ми трябва нова форма. за моя мъж всички форми са еднакви и казва І е, ти нали имаш? Колкото и да му обяснявам разликата, все неговата си знае. Наскоро пак казах "искам формичка за Коледа" а той " ДОбре бе, толкова форми съм ти купил, че една повече, една по-малко има ли значение?" :D :D :D

alys
19.12.2005, 23:55
А, за формичките и аз те подкрепям - колкото повече, толкова по-добре! Много обичам разни джунджурийки за кухнята (най-вече).
Джемма, докъде стигна с бройката на видовете сладки и торти? Сигурна съм, че ще имаш гости, които да помагат твоя труд да не е напразен. Голям фурор ще предизвикаш с всички тия сладки - завиждам на близките ти!
[:]

Djemma
20.12.2005, 00:44
Ами 9 вида сладки станаха.На Бъдни вечер ще сме у родителите на съпруга ми на гости, а на Коледа ще имаме гости. Надявам се да ги харесат, че да се изядат.

pep-4o
20.12.2005, 15:06
Здравей!
:hello:
Аз съм нов потребител във форума, но много обичам кулинарията и се възхищавам на твоите произведения.
Сега не съм чела докрая има ли рецепта за тази салата, но те моля да изпратиш рецепта и подробни обяснения как се прави.
Предварително благодаря, :yes:

Djemma
20.12.2005, 17:40
А за коя точно салата става въпрос, че нещо неразбрах?

qni
20.12.2005, 19:39
Това са къщичката и елхата ,направени от мен по рецептата на Djemma.Доволна съм от резултата ,все пак ги правя за първи път :D

qni
20.12.2005, 19:43
Качеството на снимките не е много добро ,но ...

Djemma
20.12.2005, 19:53
:clap: Чудесни са, браво.

qni
20.12.2005, 20:06
Благодаря Djemma,те са в твоя чест направени,подарявам ти ги. Пожелавам ти все така да ни заразяваш с твоят нестихващ ентусиазъм в кулинарията .
:D

lubopitko
20.12.2005, 20:08
Супер! Много са готини! :lady:
Всъщност, всички нещица тук са превъзходни!
А Джема, мисля, че не трябва да се притесняваш, че ще останат от вкусотиите, които си приготвила... Според мен ще изчезнат със светкавична скорост! :D [:]

tita
23.12.2005, 15:56
Здравей Джема, не ми е ясно за коледната елха следното:първо трябва да се направят звездите и така да се опекат или първо да се изпече блата и после да се изрежат с формичката? И друго моля те , ако не те затруднявам разбира се :напиши ми съставките на това, с което е полята елхата.Много ти благодаря!

Djemma
23.12.2005, 16:41
Тестото се разточва и се изрязват звездите, пекат се на 220 гр. Слепват се със смес от белтък, няколко капки ли монов сок и пудра захар(в рецептата пише 140 гр, но за мен са малко, добавях още, защото стана много рядко и се разтичаше на долу,а по елхата не остава нищо почти, така, че на око) :wink:

tita
23.12.2005, 16:53
Мила, много ти благодаря! Весела Коледа!

qni
23.12.2005, 18:11
Моите елхички ги слепих с гъст мармалад . :oops:

toteva
23.12.2005, 18:18
Момичета страхотни сте :shock: Моля ви дайте и една рецепта за коледна питка :yes:

alys
23.12.2005, 18:24
И аз ще се радвам да обменим опит :) .
Ето една питка Хризантема, която много харесвам:


http://monikata.hit.bg/ready2.jpg

toteva
23.12.2005, 19:34
Ето какво открих аз из нета и утре ще я изпробвам... Коледна пита българска кухня


ПРОДУКТИ:
1 ч.ч прясно мляко
1/2 кофичка кисело мляко
1 с.л.сол
1 ч.л захар
1 каф. л. сода бикарбонат
1/2 кубче мая за хляб
1 яйце
1 жълтък ( за намазване)
брашно колкото поеме
200 гр.сирене
100 гр.маргарин
олио за намазване на тавата


ПРИГОТВЯНЕ:
Прясното мляко се разбърква с маята и захарта, киселото мляко със содата, яйцето и солта, всичко се смесва и се меси меко тесто. Оставя се да втаса, след това тестото се дели на три части. Всяка се разточва по големината на тавата, в която ще се пече. Мажем тавата с олио и слагаме 1-вата кора, мажем с маргарин и поставяме част от натрошеното сирене. Поставяме 2-рата кора, пак маргарин и сирене, 3-тата кора се намазва само с жълтък, питата се реже на 8 части, като оставяме малък не нарязан кръг в средата. Всяка част се усуква. Оставя се да втасва добре и се пече. Преди да я извадите от фурната може да настържете малко кашкавал.

Djemma
23.12.2005, 21:39
В темата за никулден е моята питка "Слънце".

Ето го и английския коледен кекс украсен вече с покритие от маршмелоу.Малко е крив отстрани, но то е от изпичането. Направих половин доза и сбърках- догодина-цялата.А как ухае, нещо божествено.Нямам търпение да го опитаме, защото го правя за пръв път.

alys
23.12.2005, 21:47
Браво, Джемма! :clap:
Как обработи бонбоните и какви точно купи?
"Слънцето" ти е много оригинална идея, благодаря!

Djemma
23.12.2005, 22:36
Ами купих си от Метро маршмелоу- наполовина розово,наполовина бяло.Получи се бледо розовичка мастика. А рецептата е такава:
200 гр маршмелоу се поливат с 2 с.л лимонов сок и се слагат в микровълновата за 20-30 секунди, разбърква се с лъчицаи се прибавя постепенно 300-350 гр пудра захра.Омесва се тесто, от което могат да се оформят фигури или да се разточва за покриване на торти.

alys
23.12.2005, 23:52
Най-после някой да издаде тайната на тази загадъчна рецепта! Благодаря ти, Джемма! :) А пробва ли да направиш цвете? Трябва ли да си много сръчен за тази работа? Може би ще спра с въпросите, когато направя пробата и разбера как се държи тази "мастика".

Djemma
24.12.2005, 10:23
Да, ето тази розичка направих, само за проба(светлата)

alys
24.12.2005, 10:26
Перфектна е! :yes:

Бамби
24.12.2005, 11:53
А това маршмелоу какво представлява? В какви разсфасовки се продава? И къде по-точно в Метро да го търся, на кои щандове?
Ей, Djemma, както винаги ни вземаш акъла!!! :yes:

http://bestsmileys.com/love2/4.gif

Бамби
24.12.2005, 12:20
Олеле, Djemma, сега "ходих" да погледна питата ти. Не знам какво да кажа... :shock:
Май утре и пита ще правя... :D

Djemma
24.12.2005, 12:51
Ето го маршмелоуто, на щанда с коледни сладкиши е, едни такива мекички, дунапренови бонбони.


Аз сега правя снежните човечета на Валя, чакам да се стегне малко сместа и започвам да ги оформям.

Бамби
24.12.2005, 13:00
В Метро -Русе ги няма. :cry:
Майка ми в момента пазаруват там и не може да ги види никъде. Пратили я на щандовете с коледни сладкиши, обиколила ги няколко пъти, но нямало такива бонбонки. :(
Ама съм и аз една, какво ми става- от всичко искам да пробвам. :D

Djemma
24.12.2005, 13:39
Готова съм със човечетата и елхата, която е малко ниска и трътлеста, ама се свлича надолу, не стои по-висока. :?

Djemma
24.12.2005, 14:21
Пожелавам весела Коледа на всички !

alys
02.01.2006, 02:42
Честита 2006 година!
Бъдете здрави!
Много вкусни рецепти и кулинарни успехи!
Ето още една идея за питка :) [:] :wink:

http://img452.imageshack.us/img452/2295/pita5mw.jpg
http://img319.imageshack.us/img319/9258/pita18hr.jpg

nelka
02.01.2006, 23:44
Алис,

Като някакво голямо, бухнало цвете ти е питата. Блазе на твоите у дома!

Аз нямам пита, но викам да приключа празничната тема със снимка на коледния венец и на новогодишната маса. Е, последната се сетихме да я снимаме след употреба, ама здраве да е!

И наистина, ЗДРАВЕ ДА Е на всички ни през новата!

http://images04.snimka.bg/000308217-big.jpg

http://images04.snimka.bg/000308216.jpg

http://www.desiderenzia.com/big_emoticone194.gif

Astrelaan
03.01.2006, 00:24
ей,Нелка,
наздраве и Честита Нова Година:)
А каква марка е виното?:)

nelka
03.01.2006, 03:14
Астрелке,

Една мнооого дълга и пълна с хубави неща година и на теб!!

За виното хайде недей да питаш, че не виждаш ли самотната чаша, останала на масата...Моята е. В началото на вечерта беше с около сантиметър по-пълна..http://users.skynet.be/libidules/smilies/smilies041.gifТака че забрави такива въпроси с повишена трудност, аз съм от онези дето им никнат едни неща на гърба...http://users.skynet.be/libidules/smilies/smilies039.gif

В твоята снимка обаче има толкова много интересни неща!
Питата ти е като от приказките, нещо в нея ме кара да си мисля за играчка и усещането е много приятно. Може би заради хубавите букви. А и заради обилната захар. Така е из магазините ви, където продават сладкиши: толкова много и хубави неща в тях, но хубави по един по-истински начин, някак като курабийките от детството, а не като изкуствените бисквити по рафтовете в суперите.

Също и покривката, върху която е поставена питата е много хубава! Изглежда ръчно изработена, прилича на "Хардaнгер", но знам че и при вас има тип бродерия, много подобна на нея.

Изобщо много приятна изненада това докосване до твоя свят, нека още веднъж да пожелая мир в него през следващата година!
http://www.desiderenzia.com/big_emoticone233.gif

mylli
03.01.2006, 11:18
Честита това 2006год на всички, желая много здраве и щастие, а останалото само ще дойде :wink:
Това е моята коледна трапеза......

mylli
03.01.2006, 11:22
А това новогодишната.....

Astrelaan
03.01.2006, 11:47
Нелка,
съвсем правилно отгатна ,че питата е купешка:)Аз такива красоти не се наемам да правя. А ,че има тук разни сладкиши - от вкусни по-вкусни си е факт.То добре ,че ги има, иначе гостите ми само шоколадови бонбони щяха да ядат:)
Но не завиждай,когато идвате за България минете от тук и ще ги опиташ лично:)

nelka
03.01.2006, 14:13
Астрелаан,

Срам- не срам, ние така и правим:
За "по-направо" минаваме през Гърция.
............................................http://www.desiderenzia.com/big_emoticone263.gif
И все се каня да видя дали има в магазините течна (истинска) сметана, но винаги забравям. И как да не забравя, като в такива моменти гроздето и другите плодове ме интересуват далеч повече...

shemet
04.01.2006, 05:40
Честита Нова Година на всички и специални благодарности на Djemma за това че ме подтикна към кулинарни прояви - ето някои от тях на снимки

shemet
04.01.2006, 05:42
А ето и десерта - тортата елха на Djemma с малко по-различно тесто - пак за меденки.

darri
04.01.2006, 13:13
Много са ви хубави трапезите :yes:
А пък аз не се сетих да снимам цялата маса, а отделно нещата, който правих, но при мен е голям проблем прехвърлянето на снимки от апарата на компютъра.

Djemma
26.11.2006, 12:21
Повдигам темата, че скоро ще е актуална, да си припомним идеите за празничната трапеза.

Бамби
26.11.2006, 13:52
Това е една моя любима темичка!
Толкова е хубаво човек да се наслаждава на тези красоти показани тук...:kissyou:
Аз много много нямам кога да се заседявам в кухнята за разни глезотийки, но твоите меденки, Джемма, се правят най-редовно в къщи, само че през годината не ги украсявам. Всъщност изключвам миналата събота и неделя, когато ги правех веднъж в събота без украса и веднъж в неделя с украса.:D В неделя се наложи пак, защото малкия искаше да кулинарства, оставих го да си ги реже и украсява и после бяха занесени в градината да се почерпят децата.:D
Мога само да кажа (всъщност сигурно вече съм го казвала), че който не е пробвал меденките на Джемма е пропуснал много. Не знам защо са винаги тези обяснения за дългия им престой който им е нужен за да омекнат, но при мен никога не се е налагал такъв- максимум няколко часа.
А пък снощи пробвах едни мъфини, но беше пълен провал. Всъщност на външен вид всичко си беше ОК- надути прекрасно и най-вече не залепнали във формата, но на вкус- ОТВРАТ, заминаха всички в боклука.
После пък реших да направя и малка репетиция (за първи път ми е) с мастика от маршмелоу, обаче и там нещо не ми се получи. Може би трябваше повече пудра захар да сложа в тестото :confused: , но все ме беше страх пък да не стане много твърдо туй чудо. Абе ето я снимката, ама не ми се смейте много.:( То се поразтече нещо от крема явно, а тази сутрин гледам и разни комбали отгоре...направо ужас.

djina76
26.11.2006, 17:26
Tbi kato sam nova v forymite moze li da mi kazete kade to4no da otkria retceptata na djemma za novogodishnite medenki,pro4etoh napisanoto ot Bambi,4e koito ne gi e opital-gybi,taka 4e bih iskala da razbera kak se prigotviat!Predvaritelno blagodaria:kissyou: :kissyou:

Скарлет
26.11.2006, 19:05
Меденките са ето тук:
http://www.goblenite.com/forum/showthread.php?t=345&page=5

djina76,моля,пиши на кирилица!