PDA

Покажи пълната версия : Четири гоблена в една рамка



merita
16.10.2007, 01:11
Мили дами,
Почнах една серийка с малки сезони които съм приложила по долу. Въпроса ми е знаете ли дали може четирите гоблена да се рамкират в една обща рамка и дали става хубаво и интересно? Ще се радвам ако ми и покажете подобни рамкирани гоблени.

nadejdabr
16.10.2007, 01:15
Мили дами,
Почнах една серийка с малки сезони които съм приложила по долу. Въпроса ми е знаете ли дали може четирите гоблена да се рамкират в една обща рамка и дали става хубаво и интересно? Ще се радвам ако ми и покажете подобни рамкирани гоблени.

Виждала съм три малки гобленчета в една рамка на Ланарте малките - Арабското девойче, Принцесата и Венецианската маска, много красиво стояха, но уви нямам снимка да ти покажа, някъде из Мултиплай-я ги видях. Според мен ще бъде много ефектно, само да не са твърде големи гоблените де! Тези на Ланарте са 13х18см всеки!

marji
16.10.2007, 10:32
Мисля че би се получило чудесно, ако гобленчетата наистина са малки. Все пак са обединени от една идея - сезони. Аз например много харесвам ето тези четири символа - земя, вода, огън и вода, които стоят чудесно в една рамка. За съжаление не мога да ги ушия, защото има 3-4 номера сред конците, които не мога да намеря.

NIA
16.10.2007, 11:05
Много добре биха стояли в една рамка особено малки сезони оформени като прозорец. Самото дооформяне може да стане с помощта на подходящо паспарту. И аз смятам да правя точно такова,но все още не му идва реда.:)

lili
16.10.2007, 13:15
На отделни парчета панама ли ще ги шиеш или на едно цяло?

did_tag
16.10.2007, 13:50
Ако са ушити на една панама, проблема е никакъв, могат да се направят в една рамка / интересувах се преди време за един мой гоблен или 4 миниатюрни гобленчета:D - дали да го нарежа на отделни или да бъде цял/. Ако са поотделно незнам, там където рамкират ще могат да отговорят най-точно. :gipsy:

nadejdabr
16.10.2007, 13:56
Според мен по-удобно ще е, ако са ушити на една панама. Аз съм ушила две миниатюрки на една панама и ги сложих заедно. Ако има паспарту смятам, че дори да са на отделни парчета после може да ги зашиеш като шевът ще се скрие под паспарту-то:confused:

Pepa555
16.10.2007, 14:28
Според мен ще бъде хубаво в една рамка,ако са малък размер.Оформени като прозорец с паспарту,ще изглеждат великолепно!:loveglasses:

merita
16.10.2007, 20:00
Ами не са на една панама отделни са комплектовани. 15х15 са. Мисля и аз нещо като прозорец оформено но наистина най-добре е да питам на място.

anito11
28.10.2007, 16:55
На мен ми отказаха в ателието да рамкират три миниатюри в една рамка - било твърде сложно. Тогава си поръчах рамката и паспартуто и заедно с мъжа ми изрязохме отворите и се получи това.

noar
30.10.2007, 18:32
На мен ми отказаха в ателието да рамкират три миниатюри в една рамка - било твърде сложно. Тогава си поръчах рамката и паспартуто и заедно с мъжа ми изрязохме отворите и се получи това.
А това паспарту от картон ли е ?

maleks
30.10.2007, 19:16
noar, и всички, които четат темата: виждала съм картон ,различни цветове в една книжарница.Струваше 0.90лв. листа.Спокойно може да се ползва за паспарту.
Не смея да пиша къде е ,да не излезе, че е реклама.

blue_bouble
30.10.2007, 19:36
В книжарниците продават листа формат А4- цветни картонени.Вършат идеална работа и за паспарту и за картички.И струват само 0,10 лв.:)

Светла Петрова
30.10.2007, 21:16
Има и формат А3 и А4 предназначен за визитки - малко по-твърд е от картончетата А4 за обща употреба и в по-интересни цветове.Също могат да свършат добра работа

anito11
30.10.2007, 21:51
Паспартуто си е точно паспарту - дебело е около 2-3 милиметра и за това малко по-трудно се реже. Иначе съм ползвала и детски гланцови блокчета - имат златисто и сребристо, а също така и картон за визитки, цветен кадастрон и т.н. всяко си има своите предимства и недостатъци и е подходящо в определени случаи. Добре, че се появиха рамките от магазините по левче - направо се родихме!