PDA

Покажи пълната версия : Статия в списание Dоwnlоаd.BG



flame
23.10.2007, 02:08
Здравейте съфорумци,

преди няколко дни журналист от списание Dоwnlоаd.BG се свърза с нас и се оказа, че иска да публикува материал свързан с гоблените и нашия сайт. Публикацията ще се изрази в отговора на няколко въпроса, които са ни изпратили по e-mail. Всички вие като част от сайта, форума и изкуството на гоблените можете да дадете своя принос към бъдещата публикация като участвате в отговорите на въпросите. Много се зарадвахме, че има интерес към това, което правим и се надяваме на вашата подкрепа. Ето и въпросите:

Въпрос 1: Що за място е Goblenite.com ?

Въпрос 2: Разкажете за разделите и информацията, която може да се намери във форума.

Въпрос 3: Какво е чувството да създаваш гоблени?

Въпрос 4: А как точно се изработва един гоблен? Колко време е нужно? Защо обичате да го правите?

Въпрос 5: От какво се нуждае един начинаещ, за да започне с шиенето на гоблени?

Въпрос 6: Какво е мястото на компютрите и компютърния софтуер в изработката на гоблени?

Въпрос 7: Бихте ли споделили с читателите адреси на чуждоезични сайтове, посветени на гоблените?

Очакваме вашите мнения, темата може да се обърне в интересна дискусия .:goodnews:

moni2111
23.10.2007, 09:08
За добро утро-хубава новина. Разбира се, че ще се отзовем. Дори съчувствам на журналиста, който ще обработи огромната информация.
Къде да изпращаме отговорите?

svetta
23.10.2007, 09:32
Не мога да разбера какъв интерес има този сайт с нашия форум?Каква връзка?

NIA
23.10.2007, 10:27
Хубаво е,че се проявява такъв интерес. Това ще популяризира нашето изкуство,защото въпреки противоречивите мнения по този въпрос, все пак то си е вид изкуство.
Но според мен,ако журналиста си направи една разходка из сайта и форума и прочете резултатите от всички анкети,които имаме както и темите с различните коментарии, ще си отговори на всичките въпроси,които го интересуват:) Ами само да погледне списъка с гобленарите, дори само една част от активните да отговорят на всичките тези въпроси ще станат страници информация :confused:
Може би да се направи нещо като анкета с тези въпроси....

Radi
23.10.2007, 10:35
Здравейте, много ми стана приятно, че се проявява интерес към нашето "изкуство", както се е изразила Ниа. С удоволствие ще отговоря на всички въпроси, но къде да изпращаме отговорите?:confused:

flame
23.10.2007, 11:29
Кой където му е удобно, може тук в темата може и на е-mail info@goblenite.com :).

svetta
23.10.2007, 14:53
Не съм съгласна напълно за подготвене на статия,която ще бъде направена от материала на момичета и представена от автора на публикация.

flame
23.10.2007, 16:56
Защото?

rebostobg
23.10.2007, 19:24
...ми прилича на проучване с цел разработка на дипломна работа :D

Иначе, моите отговори са следните:

1. Място за приятно прекарване на свободното време.
2. Разделите са много, а информацията - богата.
3. Чувство на удовлетворение,че сам твориш!
4. Изработва се с много труд и любов. За колко време се изработва... - зависи от настроението и свободното време. Това е любимото ми хоби.
5. От желание да сътвори нещо красиво!
6. Решаващо.
7. С удоволствие:
http://www.wiehler-gobelin.com/index.php
http://www.riolis.ru/
http://www.vervaco.be/
http://www.lanarte.com/
http://www.dmc-usa.com/

flame
23.10.2007, 19:27
E, :)
никой не караме насила, така или иначе в петък ще изпратим материала, който желае до тогава може да сподели мнението си. Това е.

Radi
23.10.2007, 20:28
Ето и моите отговори:
1.Място, където се любуваш на всичко, това което са сътворили съмишленичките.
2.Много, много схеми, снимки на гоблени, информация и ..........
3. Невероятно, чувство на удовлетворение, гордост просто не може да се опише с думи, трябва да се усети. За мене всеки гоблен е като мое дете.
4. Създава се с много, много желание, любов търпение...Зависи от времето, с което разполагаш, а и с желанието. Защото изпитвам голямо удоволствие да го правя, т.е. да рисувам с игла.
5.От една разходка в Goblenite.com.
6. Огромно, можеш сам да сътвориш даше и самата схема за гоблена.
7. Заповядайте! http://www.pfotofile.ru
http://www.milenastyle.com
http://steamphoto.ry/
http://deoss.narod.ry/
http://artexy.com

svetta
23.10.2007, 21:30
Мойто мнение за несъгласие за участие на момичета във полза на автора на публикация.Повярно би било щом искат мнения на момичета на зададени въпроси да се направи интервю с указание на имената на отговорилите.
Разбира се всеки има право да решава да участва или не.
Въпреки мойто мнение,аз нямам нищо против да излезе статия за нашия форум.

svirepo`limon4e
04.11.2007, 23:25
В крайна сметка каква е целта на тези въпроси?

Miro
05.11.2007, 13:11
1. Goblenite.com е място където хора с интерес към гоблените и други видове ръкоделия общуват , обменят опит и по - този начин богатяват знанията си и развиват по-пълно опита си в изработката на гоблени . Тук е мястото където намерих най - много приятели , и въпреки чи не съм виждал много голяма част от тях , считам , че са страхотни приятели .
2. Толкова са много - 1 . Интернет ресурси - обмяна на линкове , кой на какво е попаднал и какво може да се види ( полезно много за мен , защото виждам много нови и интересни неща , свързани с гоблените , пестейки време )2.Гоблени - тук е мястото за съвети и мнения във връзка с изработнането на този или оня гоблен . 3. Конци - много полезен раздел в който освен приравнителни таблици , може да се обмени опит кой е по - добър конец от друг , как се съхраняват и куп полезни неща . От тук започнах да съхранявам конците си по начин , който прочетох в разделите . 4. Обяна на схеми - просто по - добър начин да намеря гоблена който търся - няма , с поправки и промени , които са го направили - желан от мет .
Но ако продължавам да правя анализ на темите - няма да мога да спа да пиша дни наред . Всяка тема е интересна сама по себе си и полезна - за нас обичащи гоблените и изработката им .
3. Да създадеш гоблен е да претвориш чувсквата си , характера си и сърцето си на къс плат . Ако разгледате темата " ВАшите творби " несъмнено ще създаздете придстава за всеки един като човек - това показват гоблените му - но , едно е нещото което обединява всички тук - ДОБРОТО във всеки еди от нас . Според мен няма гобленар , който да изпитва чувството на злоба и тям подобни неща . Всички са в различна степен романтични , чувствителни и можещи да обичат хора . А това е което ни обединява всички .
4. Как се изработва , колко време е необховимо - е изписано по страниците на форума по важно е защо го правим - защото с насладата от готовия гоблен ставаме по - добри и ...... знаем , че и след години нащето послание за любов , добрина и романтика ще се вижда , и ще се помни .
5 Всеки начинаещ се нуждае от ЖЕЛАНИЕТО да изработи даден гоблен и от форума , защото тук ще научи КАК .
6. Несъмнено е огромно , хубавите четливи схеми , са точно компютърните , А и още повече , че без компютър - няма да имаме приятелствата които създадохме тук .
7 На този въпрос отново Goblenite.com дават отговор , посетете темата интернет ресурси , надали ще можете да намерите толкова бързо повече от тези адреси .

Юра
05.11.2007, 13:33
Ако правилно съм направила разчет на дните - отговорите трябва вече да са дадени и статията оформена.
Ще може ли да ни пуснете статията и тук - да прочетем какво е написано . Все пак не всички ще могат и искат да си купят списанието - предвид спецификата му.
Ако е възможно разбира се:)

flame
05.11.2007, 17:58
Здравейте,
все още не сме изпратили статията, най-вероятно ще бъде публикувана или в декемврийския или януарския брой на списанието.

rebostobg
05.11.2007, 21:15
:clap: Много ви моля, да ни предупредите предварително, за да си закупим този брой! :kissyou:

matcata
08.11.2007, 19:49
1. Goblenite.com е място където хора с интерес към гоблените и други видове ръкоделия общуват , обменят опит и по - този начин богатяват знанията си и развиват по-пълно опита си в изработката на гоблени . Тук е мястото където намерих най - много приятели , и въпреки чи не съм виждал много голяма част от тях , считам , че са страхотни приятели .
2. Толкова са много - 1 . Интернет ресурси - обмяна на линкове , кой на какво е попаднал и какво може да се види ( полезно много за мен , защото виждам много нови и интересни неща , свързани с гоблените , пестейки време )2.Гоблени - тук е мястото за съвети и мнения във връзка с изработнането на този или оня гоблен . 3. Конци - много полезен раздел в който освен приравнителни таблици , може да се обмени опит кой е по - добър конец от друг , как се съхраняват и куп полезни неща . От тук започнах да съхранявам конците си по начин , който прочетох в разделите . 4. Обяна на схеми - просто по - добър начин да намеря гоблена който търся - няма , с поправки и промени , които са го направили - желан от мет .
Но ако продължавам да правя анализ на темите - няма да мога да спа да пиша дни наред . Всяка тема е интересна сама по себе си и полезна - за нас обичащи гоблените и изработката им .
3. Да създадеш гоблен е да претвориш чувсквата си , характера си и сърцето си на къс плат . Ако разгледате темата " ВАшите творби " несъмнено ще създаздете придстава за всеки един като човек - това показват гоблените му - но , едно е нещото което обединява всички тук - ДОБРОТО във всеки еди от нас . Според мен няма гобленар , който да изпитва чувството на злоба и тям подобни неща . Всички са в различна степен романтични , чувствителни и можещи да обичат хора . А това е което ни обединява всички .
4. Как се изработва , колко време е необховимо - е изписано по страниците на форума по важно е защо го правим - защото с насладата от готовия гоблен ставаме по - добри и ...... знаем , че и след години нащето послание за любов , добрина и романтика ще се вижда , и ще се помни .
5 Всеки начинаещ се нуждае от ЖЕЛАНИЕТО да изработи даден гоблен и от форума , защото тук ще научи КАК .
6. Несъмнено е огромно , хубавите четливи схеми , са точно компютърните , А и още повече , че без компютър - няма да имаме приятелствата които създадохме тук .
7 На този въпрос отново Goblenite.com дават отговор , посетете темата интернет ресурси , надали ще можете да намерите толкова бързо повече от тези адреси .
От тези подробни отговори,здраве му кажете:D Напълно споделям тези отговори.

TDK
10.11.2007, 18:09
Информирайте ни кога ще излезе списанието, за да си го купим!
пуснете го като съобщение!:kissyou:

Юра
10.11.2007, 21:48
Прочети поста на flame малко понадолу :idea:

Tanichka76
16.11.2007, 17:47
Информирайтени, когато излезе статията. За да си купя списанието. Може и във форума да пишете.

dinko
12.01.2008, 01:33
Здравейте,

Статията е публикувана в януарския брой на списание Download.bg

http://www.download.bg/index.php?cls=articles&id=455433

:idea:

kraseto
17.01.2008, 23:38
Толко много "приказки", за някакви си 5 реда, с които нищо не казват, а въпросите, за какво им бяха? Май някой наистина ще прави "дипломна работа" или ще защитава дисертация , но не си признава. Признай си, няма лошо. По дабре направо да беше пуснал темата, ние с общи усилия щяхме дя я сътворим. Такива красоти правим с общи усилия, та една дисертация ли?....
Извинявайте, ако съм ви прозвучала малко съркастично, но ми е дори обидно - да пускат въпроси, да отговарят момичетата, пък накрая само няколко думи. Това ми прилича като този вестник, дето blue buble беше писала статия за предишната изложба в Пловдив. Толкова усилия вложи момичето, такова желание, очакване за статията, обещания за публикация от тяхва страна, пък накрая - нищо.Подиграват се тия хора........

dinko
18.01.2008, 00:17
kraseto, това което е написано в сайта е само една малка част от статията публикувана в книжното издание.

Статията е точно 4 страници формат А4 :idea:

kraseto
18.01.2008, 00:23
Е, тогава си взимам думите назад, но това за статията във вестника за изложбата е истина. А за тази се извинявам, но по нищо не разбрах, че не е само тава, което е написано там. Сорииииииииии!!!!!!!!!