PDA

Покажи пълната версия : AVON или Oriflame???



juuuuuuu
24.10.2007, 01:17
Здравейте!
Искам да попитам колко от вас използват козметика и бихте ли споделили вашите мнения за продуктите на двете основни козметични компании в България?

Dayli
24.10.2007, 16:17
Никой няма да ти даде еднозначен отговор. Един е доволен от бялата козметика, друг от декоративната ,трети от козметиката за коса. Всичко зависи от типа кожа, коса, от това да имаш добър консултант за да избереш подходящия за теб продукт.И двете фирми имат добри продукти. Нещо конкретно ли търсиш?

teen_f
24.10.2007, 16:37
И според мен си зависи от конкретния човек.Имам приятелки които се обринаха от козметика на AVON и други които пък се обринаха от Oriflame.
Но едно мога да кажа със сигурност-в Америка и много други големи страни Avon и Oriflame са на дъното на козметичната индустрия.Дори това е била причината да започнат търговия посредством каталози,тъй като стоките им са застоявали с месеци по складовете на магазинната мрежа.

yonka
24.10.2007, 16:43
А според мен и двете марки не стават.Затова позвам само българска козметика-е да започнах след като получих обриви и от Аvon и от Oriflame

Скарлет
24.10.2007, 16:47
И от двете ползвам само това,от което съм доволна. Това са душ-гелове,кремове,маски.За спирали,червила и лакове ползвам други марки.

petkova26
24.10.2007, 17:39
Аз съм много доволна от душ-геловете !

sweety
24.10.2007, 18:27
Купувала съм си неща и от двете марки, но честно казано прецених, че не си заслужава, цените им са твърде високи за ниското качество. Както казва козметичката ми, фирма дето си продава така стоката не ми я хвали.
По-добре човек да си купува по-рядко козметика, но качествена. :)
Иначе ако трябва да избирам от двете марки (дано не ми се налага :D ) бих предпочела Oriflame. :lady:

toteva
24.10.2007, 20:15
На мен лично ми допада Avon.Използвала съм душ-геловете,шампоаните,лаковете,козметиката за крака и мн. др. неща и съм много доволна.А понякога се поглезвам с някое парфюмче:D ,а те имат прекрасни аромати.Доста често предлагат продукти на промоционални цени.

noar
24.10.2007, 20:19
В защита на фирма"Орифлейм"-на която съм консултант от 1999г. мога да кажа,че тя от самото и основаване се разпространява чрез каталожна търговия и никога не е залежавала по складове и рафтове.
А целта на този род търговия е чрез личният контакт между клиент и консултант ,да се задоволят по качествено нуждите на клиента.
Нима преди не сте се сблъскали със неучтиви продавачки който ако ги попиташ нещо те гледат накриво,а какво остава да ти обясняват кой крем за какъв тип кожа е и какъв е подходящ точно за теб!
Във "Орифлейм" има мостри на всеки крем,червило и фон-дьо тен,всеки клиент може да ползва мостра и да прецени дали да си купи от продукта!
Аз за толкова години работа там не съм имала недоволен клиент .
За да намериш подходящата за теб козметика трябва да опиташ!:)

juuuuuuu
24.10.2007, 20:47
Благодаря за отговорите. И аз съм представител на Oriflame посредством баба ми. И тя до сега не е имала недоволен клиент. Поръчките на AVON са много повече от тези на Oriflame, но пък за сметка на това, доколкото съм чувала, продуктите им /на AVON/ за по-некачествени. Тази тема я създадох, за да видя и двете марки козметика на какво равнище са в България. В училището ми, повечето момичета използват от евтиината козметика /AVON/ и казват, че са доволни. До сега не съм пробвала техен продукт и не знам дали има странични ефекти. На Oriflame са много добри наистина, до сега съм нямала проблем с тях. Просто проведох анкета. Много благодаря на всички за информацията. :kissyou:

irena_gemini
25.10.2007, 17:14
аз имам доста продукти които съм си купувала от двете марки и съм доволна но за много не мога да кажа чак колко точно доволна съм от гримовете, лосионите за почистане на лицетои кремовете, и от душ геловете също
но всеки сам си преценява дали да ги използва или не?

toteva
25.10.2007, 19:26
Благодаря за отговорите. И аз съм представител на Oriflame посредством баба ми. И тя до сега не е имала недоволен клиент. Поръчките на AVON са много повече от тези на Oriflame, но пък за сметка на това, доколкото съм чувала, продуктите им /на AVON/ за по-некачествени. Тази тема я създадох, за да видя и двете марки козметика на какво равнище са в България. В училището ми, повечето момичета използват от евтиината козметика /AVON/ и казват, че са доволни. До сега не съм пробвала техен продукт и не знам дали има странични ефекти. На Oriflame са много добри наистина, до сега съм нямала проблем с тях. Просто проведох анкета. Много благодаря на всички за информацията. :kissyou:

Честно да си кажа,се чуствам леко използвана:evil: .Според мен трябваше да започнеш темата с вторият си пост и отново щяхме да се включим в отговорите,но хайде здраве да е!;)

juuuuuuu
25.10.2007, 22:55
Извинете за неудобството. Следващият път ще внимавам с поставянето на нови теми ...

smyrna
03.05.2008, 16:53
trqbva mi predsatvitel na oriflame ot Varna

ming
03.05.2008, 18:15
Sestra mi be6e predstavitel na Oriflame i se otkaza, tai kato mnogo 4esto pora4kite ne pristigaha vednaga a triabva6e da se 4aka i niakoi klienti se otkazvaha. Az sam bila predstavitel na Avon. Imat niakoi strahotni parfumi kato Treselle, Perceive ... Vzimala sam si i kremove. 4uvala sam 4e niakoi hora se oplakvat 4e im izlizat papki ot kremove na Oriflame ili na Avon. Imah kolejki na koito im izleznaha papki i ot skapi kremove na Garnier. Na vseki mu se otraziava razli4no.
Vsiaka kompania si ima i pliusove i minusi :)

jenshen
03.05.2008, 23:49
Здравейте! Виждам, че темата Орифлейм - Ейвън и тук се дискутира активно. Съгласна съм с другите мнения, че всеки сам трябва да си прецени. Лично аз за първи път се сблъсках с Ори още в началото, когато се появиха на бг пазара. Естествено, бях 10-12 години по-млада и имах нужда от козметика за чувствителна кожа. представителка на ори ми предложи серия за чувствителна кожа /цените бяха, ехее/ и аз си взех. е, после трябваше да се спрявам със сърбежа и обривите. след години в период когато си търсех работа по обяви, се регистрирах като представител на ейвън. моя приятелката по това време каза: а, какво е това, като не мога да го видя и пипна, откъде да знаем какво е? е, сега ми е активна клиентка с редовни поръчки. после станах и представител на ори. но там трудно се събират поръчки, имаш минимум който да покриеш, иначе плащаш такса и т.н. /да не влизам в подробности/, но най-вече на хората им се видя скъпо. освен това ароматите им са много нетрайни. мъчих се известно време и се отказах. естествено, не мога да отрека, че ползавм някои продукти, но малко. от червилото ми се белят устните, шампоаните дори за мазна коса ме омазняват, с кремовете след неуспешния си поит не пробвам вече. в същото време мога да кажа, че на мен лично козметиката на ейвън ми пасва, но ползвам продуктите от серията Anew /за кремовете/, лакове не ползвам, аромати - да, и новите си заслужават високите цени, а пяните за вана... да ги изядеш!!!
е, това е, че много се отплеснах... :)

petgrbg
04.05.2008, 19:36
Нито една от двете :no: Ползвам Колин :clap::clap::clap:

Юра
04.05.2008, 22:14
Аз ползвам Oriflame и съм консултант от 2 години.Нямам забавяне на поръчки - влезе ли каталога в действие поръчваш на единия ден - взимаш на другия. Аз лично в това отношение не губя клиенти. По отношение на продуктите от серията "Грижа за кожата " - много по-добри са от тези на Avon.
Има мостри за абсолютно всичко, ако се получи алергична реакция може да се направи рекламация.
Важното е човек да се грижи за себе си - какво ще използва избира той самия.

smyrna
04.05.2008, 23:43
az izpolzvam produktite predimno na vichy ,clearins i avon ,iskah da si pora4am Vartq6t disk ,vaje ,ured za izmervane na kalorii i elektri4eski masajor zaedno s ampilite .nay nakraqa namerih predstavitelka i si gi pora4ah , dano ostana dovolna..

smyrna
04.05.2008, 23:47
a parfyumi po4ti samo na avon bg :) pri nas parfyumite na avon 2,3 pati sa po skapi :(
kakvo vi e mnenieto za parfyumite na oriflame???

skorpion
05.05.2008, 13:56
Аз няколко пъти съм си купувала или са ми подарявали, ама...като сравня с другите и ако зависи от мен вече не бих си купувала-нещо ми липсва в тях, аромата не е достатъчно траен...Има и друго , което ми е направило впечатление и сигурно е така-един и същ парфюм на различен тип кожа ухае различно и времетраенето му е различно, така че всеки трябва внимателно да подбира парфюма си след като навърши определени години...примерно над 35-ароматите са различни от унисекс-младежките

vania.kaimska
05.05.2008, 23:43
Да се включа и аз.От Орифлейм ми харесва само серията Джордани.А пяната за вана и лосионите за тяло на ейвън са направо разкошни.Поне за мен.

galinka
07.05.2008, 17:22
:idea:Ползвала съм продуктите ина двете фирми,и все още ги ползвам,ДОБРИ СА.:confused::clap:

tetty71
08.05.2008, 01:10
И двете фирми са с много слаба бяла козметика, наблягат главно на ароматите в продуктите, но като качество бях чела, че дори са вредни ако се ползват в дългосрочен план. Преди 15-тина години ползвах Орифлейм - имаше един кислороден комплекс, но тогава кожата ми си беше просто млада и хубава. Сега съм на Кларинс и Артистри ( на Амоуей ). И двете са скъпи, но са с натурални съставки и без химии. На 37 години кожата ми вече не е толкова млада, но продължава да е хубава и без нито една бръчка.
Умря циганката...:D

Между другото ще се опитам да намеря материала за действието на Ори и Ейвън и ще ви ги постна.

tetty71
08.05.2008, 01:23
Paula Beguon - How Cosmetic Advertising Misleads

"Antiaging" - Против остаряване

Ах, само ако това беше вярно. Хиляди продукти за грижа за кожата дават обещания за премахването (заличаването) на бръчките или за предпазването на кожата от стареене. Те съдържат буламач от съставки и формули. Между тях обаче няма нито един принципно верен образец. Все още всички те претендират, че спират стареенето и все още никой не е спрял да се сдобива с бръчки или се е избавил от бръчки. Има чудесни продукти, които могат да направят така, че кожата да изглежда по-добре, но нито една от нас не се е избавила дори и от една бръчка благодарение на който и да е продукт за грижа за кожата.


"Soothing botanicals" - Успокояващи растения

Botanicals е просто друго наименование за растения, подобни на билки и цветя или растителни екстракти под формата на масла или есенции. Успокояващи ли са някои от тях? Определено има някои успокояващи растения като - зелен чай, екстракт от кола, върба, bisabolol, licorice root (glycyrrhetinic acid), корени от репей са имената на неколцина от тях. Но съществуват също така и много чудесни натурални съставки, от лимони до ягоди, лавандулово масло, жожоба, които могат да бъдат проблем за много от типовете кожа, или като дразнители или защото могат да запушат порите. Не мога да ви кажа броят на продуктите, които открих, че претендират за това, че са подходящи за чувствителна кожа, при все че съдържат множество от тези дразнещи съставки.


"Superficial lines" - Повърхностни линии (бръчки)

Бъдете нащрек за думата "повърхностни"; това е мощно средство използвано в козметичните реклами. "Повърхностни линии" всъщност се отнася до временните, краткотрайни линии причинени от изсушаване, а не от слънцето(бръчките причинени от слънцето едва ли могат да се нарекат повърхностни). Повечето продукти могат да претендират обстойно че изглаждат повърхностните бръчки, и няма да ви излъжат. Повърхностните бръчки изчезват когато сложите какъвто и да е овлажнител и това е чудесно. Но - повратям - повърхностните бръчки не са тези за които се тревожите. Перманетните бръчки като тези от смях, бръчките между очите и тези на челото, мимическите линии няма да се елиминират с овлажнител(крем), освен ако той не съдържа дразнители, които временно да карат кожата да подпухне. Думата "повърхностен" е заблуждаваща защото тя не се отнася наистина за линиите и бръчките, за които жените са най-загрижени.


"Penetrates deeply into the layers of the skin" - Дълбоко проникване в слоевете на кожата.

"Проникване" е още една много внушителна, обаче неточна дума. Почти всяка козметична съставка в случай че нейната молекула е достатъчно малка, ще проникне в кожата, но молекулите на много козметични съставки са твърде големи, за да проникнат там. Когато козметичните съставки са способни да проникнат в кожата, думата "слоеве" е многократно добавена за да ви заблуждава. Словете на кожата са толкова микроскопично тънки, че са незначителни. Крема може да е проникнал в много от слоевете на кожата и все още да не е стигнал до никъде.


"Deep cleansing" - Дълбоко почистване

Този термин винаги ме е озадачавал. Колко дълбоко е дълбоко? Звучи сякаш зъболекар почиства дупка в зъбите ви. Мога ясно да чуя звука от свредел (бормашина) опитващ се да влезе в порите ви. Ако продукта почиства дълбоко - имам предвид наистина дълбоко - вие ще кървите, но никой никога няма да има черни точки защото ще ги премахвате чрез "дълбоко почистване". В този случай, "дълбоко почистване" вероятно означава "основно почистване"; е, това е добре. Но козметичните компании затвърждават убеждението, че дълбокопочистващите продукти могат да влязат в пората и да извадят (изтискат) черната точка. Има начини веществото което е в черната точка да се разтвори, но "дълбокото почистване" не е в състояние да го направи.

tetty71
08.05.2008, 01:24
Необходими ли са кремовете за около очи?
Повечето жени вярват че околоочните кремове са специално формулирани за тази зона. Въпреки че зоната около очите е по-предразположена към алергии и реакции и често там най-напред се появяват бръчки, факт е че кремовете за около очи не се различават по съдържание от кремовете за лице. Не съществува доказателство, изследване или документация поддържащи тезата че околоочните кремове имат състав който ги различава от другите овлажнители за лице. Изисква се само бърз поглед върху съставките на крем за лице и такъв за около очи, за да се види, че те се различават само по цената и малката опаковка на последния. Кремовете за около очи са номер на козметичната индустрия, целящ да предизвика продажбата на два продукта, като само един е необходим.
Единствено в случай че кожата около очите е различна от тази на лицето е може би необходимо да се ползва отделен продукт. Например, ако лицето е нормално към мазно и няма нужда от овлажняване с изключение на сухите части или около очите, тогава един подхранващ, добре формулиран овлажнител от какъвто и да е вид би свършил чудесна работа.
Каква ирония, че основния недостатък на много така наречени околоочни кремове е че те рядко съдържат UV-филтър. За през деня това прави повечето кремове сериозен проблем за здравето на кожата. Човек вярва че прави нещо специално за очите си, но всъщност ги излага на риск от слънцето и на образуване на бръчки, използвайки продукт без защита.
Това е още един пример как козметичния маркетинг и заблуждаваща информация могат да ви накарат да пилеете пари и да си повреждате кожата.

tetty71
08.05.2008, 01:29
По-зрялата кожа е различна от младата кожа - това е без съмнение. И все-пак е грешка да се купуват продукти като човек се основава на неясни възрастови категории. Третирането на зряла или млада кожа с продукти които се преполага че въздействат на оппределена възраст е нелогично защото не всеки със "по-зряла" или "по-млада" кожа се нуждае от едно и също. И все-пак това е капан за много жени (особено по-възрастни). Една жена в по-напреднала възраст може да има акне, черни точки, екзема, розацея, чувствителна или мазна кожа; докато един млад човек може да има суха, лющеща се, или очевидно повредена от слънцето кожа. Продуктите предназначени за по-зряла кожа са почти винаги прекалено подхранващи и задушаващи кожата, а тези предназначени за млада кожа са почти винаги прекалено изсушаващи. Определящия фактор за типа кожа трябва да бъде действителното и състояние, а не възрастта ви.
Всички жени, без значение от възрастта, имат нужда от защита от слънцето и антиоксиданти, и евентуално продукти за третиране на промени на пигмента (потенциални или съществуващи), за третиране на суха или мазна кожа, или пъпки. Може да изглежда че бръчките отделят младата от зрялата кожа, но грижата която полагате за кожата не е необходимо да се различава (по възраст). Не всички жени на 40 и повече имат еднакви нужди за грижа за кожата.
Всъщност е много лесно: Вие трябва да гледате какво се случва с вашата кожата, а то е различно за различните хора.

tetty71
08.05.2008, 01:30
Paula Begoun - The Crazy Things Cosmetics Salespeople Say

Откачените неща, които продавачите на козметика казват

Встрани от света на рекламните дрънканици има цяла област от ужасяващо неточна или направо съвсем грешна информация, която се разпространява ежедневно от продавачите на козметика из целият свят. Тези лъжливи търговски реклами са утрешните нови митове, набити в умовете на пленената публика. Тук са моите последни хитове, въпреки че те, признавам, са само върха на айсберга.

"За да постигнат продуктите забележителни резултати вие трябва да използвате всеки един от тях; кожата трябва да бъде правилно подготвена за да приеме всички продукти от серията така че всеки от продуктите да има ефект." - Това е едно от моите ненадминато любими твърдения, защото целта му е да ви убеди да купите всички продукти от една серия. Това е класическа техника на продажба. Всъщност това което се опитват да ви кажат е че крема за бръчки от дадена линия няма да подейства докато всички останали продукти от същата линия не са използвани преди него, така че не си правете труда да си го купувате при положение че няма да купите и останалите продукти. В годините в които преглеждам редовно продукти за грижа за кожата никога не съм виждала козметична серия с продукти толкова единствени по рода си, че да не могат да се заместят с дузина други, много от които и по-добри. Освен това всяка козметична серия има продукти които трябва да избягвате защото съдържат дразнещи съставки, не предлагат достатъчна защита от слънцето или са овлажнители които пренасищат кожата. Термина който е за отбелязване в случая е "забележителни резултати". Това което козметичните компании считат за "забележителни резултати", може да е забележително различно от това което вие наистина бихте искали да видите че правят продуктите - дори и да използвате цялата серия.


"Нашите съставки са с високо качество и затова са толкова скъпи"
Щеше да е хубаво ако това беше вярно, но аз не можах да получа доказателство за това от нито една козметична компания. Питах за имената на техните доставчици за да открия каква категория продукти продават и дали има долнокачествени такива, които отиват при някои компании, но не и при други. Това което успях да намеря сама след разговори с неколцина производители на козметични съставки е, че техните категории не варират толкова много и всеки купува козметични съставки които са с високо качество. За пример, DuPont е един от най-големите доставчици на glycolic acid в козметичната индустря (те снабдяват над 99% от индустрията, която използва тази съставка) и те доставят един и същ (glycolic acid) на всички.

tetty71
08.05.2008, 01:32
Paula Begoun - The Crazy Things Cosmetics Salespeople Say

Откачените неща, които продавачите на козметика казват

"Известен учен (доктор, химик, дерматолог, или какъвто и да е - чувала съм ги всичките) създаде тази формула и сега тя е на разположение на публиката."

Много доктори и химици са замесени в създаването на всякакви продукти в света на козметиката, но всички продукти съдържат стандартни козметични съставки. Те не могат да съдържат нищо друго, както лекарствата могат, иначе биха били регламентирани съвсем различно.

Моят любим пример от този тип твърдения е Creme de la Mer на Естее Лаудер. Забележителна история съпътства този много скъп малък крем ($165 за 60мл.)! Той е създаден от Макс Юбер, космически физик от НАСА - така да се каже, за да си третира изгарянията които получил при един инцидент. Самият той рекламирал и продавал този продукт. След неговата смърт дъщеря му продължила да продава крема, докато неотдавна Estee Lauder купила правата за прозиводството и дистрибуцията му.

В действителност този изключително елементарен крем, и като казвам елементарен имам наистина това предвид, не съдържа нищо особено необичайно или уникално, освен ако на вас не ви се иска да повярвате, че екстракта от водорасло (сорт подобен на seaweed tea) може по някакъв начин да си заслужава тези пари, или че може по някакъв начин да лекува изгаряния и белези. Според Susan Brawley, професор по растителна биология в University of Maine, "екстрактът от водорасли не е рядка, екзотична или скъпа съставка. Екстрактът от водорасли е широко достъпен и се използва във всичко от козметиката до хранителните продукти, както и за медицинска цел. Creme de la Mer съдържа най-вече екстракт от водорасли, неорганично масло, вазелин, глицерин, вещества за сгъстяване, растителни масла, растителни семена, минерали, витамини, още сгъстители и консерванти. Колко скъпо би било да се напъхат няколко водорасли и витамини в козметичен продукт? Според химиците занимаващи се с козметика, които съм интервюирала, това струва пенита, а не стотици долари.

Освен това няколко допълнителни продукта формулирани по начин който няма нищо общо с първоначалния сега съпътстват оригиналния продукт-чудо - Creme de la Mer. Ако той беше толкова зрелищен защо му беше нужна компания и защо следващите продукти имат напълно различна формула? Предполагам, че оригиналът не притежаваше чудотворната формула на която някои се надяваха.


Този крем е идеален за някой с мазна или комбинирана кожа, защото е без мазнини.

Не мога да ви кажа броя продукти примамващи с това твърдение, при положение че всъщност те си съдържат мазнини или съставки които се усещат мазни, или други съставки, които запушват порите. Те може да не са маслата които разпознавате, като растителни масла или неорганични масла, но те въпреки всичко са там с имена за които вие вероятно не сте чували. Въпреки всичко, чувайки че даден продукт е без мазнини вие все още нямате информация за това как той може или не може да въздейства на кожата. Това което е най-объркващо е че съставки, за които е известно, че причиняват раздразнения могат и да не оставят мазно усещане по кожата. Изненадващо една от най-мазните съставки - неорганичното масло, беще показано в изследване след изследване, че не причинява раздразнения, въпреки усещането за мазнота. Хайде де?? Колкото по-малко козметични продукти използват жените с мазна или склонна към раздразнения кожа, толкова по-добре ще се чувства тя.

гарфийлд
23.05.2008, 19:52
Момичета, колебах се известно време дали да дам мнение и не можах да се стърпя. Благодаря на tetty71, написаното от нея е добре дошло. Бях няколко години дистрибутор на Ейвън и още от самото начало ме споходи едно чувство, че лъжа клиентите си, от които получавах комисион. И това чувство не се оказа лъжливо за мое огорчение. Козметиката им не е нищо особено, но имат и добри попадения, например крем против линии и бръчки на серията Anew е много добра. И скъпите шампоани за коса са добри, но на мен най-ми харесва пяната за вана. Истина е, че ароматите им са слаби и като цяло козметиката им се струва, но може би само тази част, която идва в България. Ако знаете какви неволи съм прекарала с доставките, за малко да получа инфаркт на улицата заради недоставяне на продукти, които клиентите предварително са платили. Седмици наред не идват. Всичко е менте май. Защото ни обясняваха, че основният склад е в Румъния и те преди нас си вземат продуктите, за българките каквото остане. Не ми се вярвя една голяма козметична фирма да не е в състояние да си спретне тук склад. Нали така направи орифлейм. Както и да е, отказах се, защото ми разбиха нервите. Никога вече не си купувам продукти по каталог. Предпочитам натурални - лимони, портокали, хума, кисело мляко, оризова вода, билки ит.н. :no:

Parabola
02.09.2008, 23:17
По принцип си купувах продукти най- вече на Oriflame , макар , че съм опитвала и на на Avon.Още от както продуктите на Oriflame започнаха да се разпостраняват в България с майка ми сме си купували и оставахме много доволни.Струваше ми се , че в нещата на Avon използват повечко химия и ги отбягвах съзнателно.Но сега определено не мисля така , защото съм много доволна от последните им продукти , които използвах.А от Oriflame съм много разочарована.Поръчах си четка за баня, масажьор и бебешка пяна за вана за бебчето си.Лошото бе, че сина ми се оказа алергичен към продукта и се обрина целия.Макар , че направих опит да върна пяната и обясних какъв е проблема ми отговориха, че нищо не можели да направят:mad:.Четка така и не получих , защото били свършили, а масажьорът(струваше 35 лв.) се оказа без подвижна глава, нямаше батерия в комплекта и на всичкото отгоре на гърба на една разлепена пластмасова опаковка, в която беше сложен,пишеше с големи букви "Made in China"....няма какво повече да коментирам:zippie:

rosi_vesko
05.09.2008, 12:11
Някой от вас ползвал ли е продукти на тази фирма?Имат серии за декоративна козметика:idea:

гарфийлд
05.09.2008, 15:13
Пиши точно какво те интересува - кремове, спирали, моливи, сенки, фон дьо тен......................

rosi_vesko
05.09.2008, 15:25
Ами всичко!Какви са впечатленията ви ако сте ги ползвали?
:crazy:

гарфийлд
05.09.2008, 17:33
Хубави са шампоаните на Адванс Техник, юношеската спирала, млеката и лосионите за тяло от 4.50, геловете за баня, крем против линии и бръчки на серия Аню, юношеския фон дьо тен, но той няма богата гама от нюанси,маската за суха коса с манго от 250 мл, червилата от 3.90, не са трайни, но пък правят устните копринено меки и цветовете са красиви, имаше един спрей за обем и плътност за тънка и изтощена коса - много е добър, геловете за баня, пените за вана, които могат да се използват върху гъбката за баня и излизат доста по-евтино, защото се харчат малко, а са по 0.500 л, но в общи линии всичко е индивидуално. Моливите не ги препръчвам, скъпите червила са добри, скъпите лакове също, гланцовете от дамската серия - всички. Много добри, дори отлични са им всички слънцезащитни продукти. Имаше един гел за след слънце за тяло и коса - направо невероятен, имат гел за след изгаряне от слънце - вълшебен - само едно нанасяне и всичките последици от слънцето изчезват. Много е икономичен и с половин шише цяло семейство изкарва почивката. Аз дори съм подарявала остатъка на приятелка и е било достатъчно за нейното семейство.

atina
07.09.2008, 00:16
Аз съм за AVON. Всичко им е хубаво, но SPA-продуктите просто са перфектни.

ina
10.09.2008, 10:39
а какво ви е мнението за кремовете на Avon Solution?
има сега едни на промоция дневен и нощен

yonka
10.09.2008, 14:00
а какво ви е мнението за кремовете на Avon Solution?
има сега едни на промоция дневен и нощен

Отскоро използвам Avon solutions Hydrofirming и въпреки,че кожата ми мнооого чувствителна нямам проблеми с него и съм доволна от този продукт!

гарфийлд
10.09.2008, 21:17
а какво ви е мнението за кремовете на Avon Solution?
има сега едни на промоция дневен и нощен

Не са лоши. Питай дистрибутора дали няма мострички. По-рано имаше за всеки продукт:crazy::crazy:

kkk95
11.09.2008, 11:54
Според мен и двете марки си имат плюсове и минуси.На Avon например душ геловете и кремовете са наистина добри,но шампоаните им лично за мен са отвратителни.На Орифлейм декоративната козметика е по-добра,лаковете са по-качествени.Ние си имаме дистрибутор на Ейвън в семейството и затова тяхната козметика се използва повече.

sweety
13.09.2008, 22:05
На Орифлейм декоративната козметика е по-добра,лаковете са по-качествени.Ние си имаме дистрибутор на Ейвън в семейството и затова тяхната козметика се използва повече.

И аз с такива впечатления съм останала за декоративната козметика. :yes:
За съжаление сега ще ми се налага да си купувам такава от фирма като Oriflame, поради простата причина, че като студентка няма да имам много големи финансови възможности, надявам се да не се разочаровам. :)

fantaziq
13.09.2008, 22:41
И аз с такива впечатления съм останала за декоративната козметика. :yes:
За съжаление сега ще ми се налага да си купувам такава от фирма като Oriflame, поради простата причина, че като студентка няма да имам много големи финансови възможности, надявам се да не се разочаровам. :)

Свети,не се притеснявай,защото продуктите на Орифлейм са по-скъпи от Ейвън,така ,че ще можеш да продължаваш да си ползваш ,това ,което ти харесва повече.Миналата седмица исках да си купя едно ролонче за сина ми и се изненадах от цената (повишена).Всъщност това няма значение ,ако много го исках щях да го взема ,но се ядосах,че са вдигнали цените(то пък на какво ли не са...)Но ми трябва време, за да свикна.

jumper
19.09.2008, 19:04
и от двете съм супер разочарована и не купувам нищо тяхно. ползвам само ив роше

leti_at
26.09.2008, 23:54
Била съм дистрибутор и на двете марки...Определено съм за Ейвън по всички параграфи-цените са им по-нормални и продуктите са доста по-качествени от тези на Орифлейм..
Лично аз от Орифлеймската декоративна козметика направих страхотни алергии ( от сенки и по-късно от спирали).Била съм доволна от 2-3 неща-един крем за тяло и едно червило -това е. Парфюмите им са с мнооого надути цени.
Семейството ми ползва Ейвън-твърдо!Обаче и там започнаха да дигат цените, което им е голям минус...мисля че ще им паднат продажбите, защото просто народът обеднява с тази ежедневна инфлация...
Гледаш да имаш за ядене , да платиш сметките, да облечеш децата,а за другото както дойде...Колкото и да е жалко...

galie
16.10.2008, 12:48
И аз имам големи разочарования от Ейвън , но продължавам да си купувам. Купих си един крем , за сияйна кожа. Когато го нанеса обаче , той не попива ами остава по лицето ми като ....наелон , непрекъснато ми идеше да го изтъркам и като потъркам се свлича. Реших че това е заради блестящите частички (въпреки че никъде не пишеше че е с такива) и си поръчах друг, че и цяла серия... Ефекта същия , изхвърлих ги. Хубава е обаче маската за коса с маслини на СПА , пудрите им са хубави.
На орифлейм си купих крема за груби петички (голям проблем ми бяха от години) и е чудодеен Heel Relief Creame .

Marinera
20.10.2008, 01:29
Имам опит единствено с Ейвън и въпреки че съм чувала лоши неща за тях, на мен лично ми харесват. Пробвала съм няколко вида червила, маски за лице, моливи за очи и съм доволна. Пък и цените им не са високи за разлика от тези, които се продават в аптеките например. Дори в момента искам да си закупя някои неща, но дистрибуторката ми си смени телефона и не мога да я открия... Ако някой тук е от София и е дистрибутор на Avon, може да ми пише. :-|

mishone
23.11.2008, 15:52
Поръчвам си редовно и от двете марки, но от avon вземам предимно за подаръци. От oriflаme съм доволна - по-скъпи са, но и по-качествени според мен. А и както е казал народа-не съмбогата за да купувам евтино. Специално отношение имам към парфюмите - повярмайте ми и от двете марки съм ги изпробвала поне половината - за трайност на аромата безспорно състезанието печели oriflаme :clap:

deli_11
24.11.2008, 13:42
аз използвам и двете фирми първо бях представител на айбън а сега съм на орифлейм и сум доволна и от двете :clap::clap::clap:

pinkyyy
23.02.2009, 19:33
moga da kaja che prodyktite na Avon pove4e mi ha4esvat osobeno losionite du6 gelovete 4ervilata eksfyliantite i t.n. i sa po evtini v orifleim cenite sa mn nadyti :thumbup::yes::clap: mn mi haresvat prosto sam mania4ka ve4e imam vsi4ko ot avon nai ve4e. normalno za edno momiche :)

feya
10.03.2009, 18:12
Здавейте..искам да дам отговор ж полза на Ейвън, мисля, че знаете малко за компанията и продуктите и. Ако ви интересува:-|аз я ползам от 10 г.И смятам, че за тези цени сме в привилегия да я ползваме. Ето и нещо ново и интересно от мен:kissyou:http://avonclub-bg.com/

sladurka
17.03.2009, 01:59
Oriflame са по-добри - дългогодишен клиент съм-ползвам фон дьо тен, червила и моливи - само парфюмите не си ги поръчвам от там, а от едно страхотно сайтче.

lorki4
17.03.2009, 12:23
Лично аз съм използвала продукти и на двете фирми. Разочарована съм от някой продукти, но съм и доволна.Най-вече съм доволна от маските за лице.

neznainata
06.06.2009, 14:12
Аз съм по-доволна от Орифлейм определено. Бях представител на Ейвън, но съм много разочарована от техните продукти. Направих грешката веднъж да си взема пяна за вана (още не бях представител), тя изобщо не се разпени, опитах се да я върна и ми казаха, че не може. Когато станах представител, се оказа, че може, но трябва да върнеш парите от джоба си, а те на следващата доставка ще ти ги приспаднат. Взех си и крем за студено време - по-изсушаващ кожата продукт не съм ползвала! Балсамите за устни бяха отвратителни!
От техните продукти съм доволна от прахообразните сенки, които са в шишенце с апликатор и един спрей за коса с нар, който отдавна вече не предлагат.
От Орифлейм съм много доволна от серията Мляко и мед, страхотно овлажняващо действие има душ-крема им, серията с чаено дърво (стик-коректор за пъпки, почистващ тонизиращ гел), и едни парфюми - Слънце, Луна и Еклипс.
Бижутата и на двете фирми са прекалено скъпи, с прекалено ниско качество за цената, на която се предлагат.

blue_bouble
28.06.2009, 16:03
ОПределено използвам само продукти на Ейвън и досега не съм била разочарована.

Първите 3 ги препоръчвам :

Шампоана против пърхут, взех си го преди Нова Година и имам още поне за месец.Мия си косата 3 пъти в седмицата.Много е икономичен и пърхота ми изчезна:
http://s55.radikal.ru/i148/0906/21/f95f91fa9447t.jpg (http://radikal.ru/F/s55.radikal.ru/i148/0906/21/f95f91fa9447.jpg.html)

Маската за коса със зехтин пък е направо вълшебна.Много добре се отразява на косата ми.

http://s57.radikal.ru/i156/0906/f3/00d7428bc9d8t.jpg (http://radikal.ru/F/s57.radikal.ru/i156/0906/f3/00d7428bc9d8.jpg.html)

крем за тяло "Черната рокля "- с аромат на парфюм.Уникален е.Особенно ако не понасяте миризмата на силни парфюми през лятото като мен.

http://s45.radikal.ru/i108/0906/1e/17ba9da1d67bt.jpg (http://radikal.ru/F/s45.radikal.ru/i108/0906/1e/17ba9da1d67b.jpg.html)

blue_bouble
28.06.2009, 16:07
Тези 2-те балсам и гел са с лъскави ефекти.Много добре стоят на кожа с вече хубав тен.:)

http://s39.radikal.ru/i084/0906/93/bc9a1f917843t.jpg (http://radikal.ru/F/s39.radikal.ru/i084/0906/93/bc9a1f917843.jpg.html) http://s55.radikal.ru/i147/0906/ed/fabf878fc1e9t.jpg (http://radikal.ru/F/s55.radikal.ru/i147/0906/ed/fabf878fc1e9.jpg.html)

Доволна съм и от тези бижута.Гривните са в три нюанса с много нежни камъчета като на колието.

http://s41.radikal.ru/i093/0906/04/0181acc2ad36t.jpg (http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i093/0906/04/0181acc2ad36.jpg.html)

Maria-mirabella
02.10.2009, 12:58
Мне не нравится ни одна ни другая косметика. Avon у меня кожу сушит, а для душа средства жидкие очень. И орифлейм тоже самой, ну может чуть лучше...

tsvety
03.10.2009, 12:57
Мен пък са ми продавали няколко пъти на орифлейм, не си заслужава - шампоаните им с нищо не са по-качествени или по-евтини, от кой да е друг в магазина, поръчах лак в лилав оттенък по каталога и получих син (защото цветовете не били можели да се отпечатат точно - а те само по каталог продават). Веднъж си взех крем за чувствителна кожа - специално за майка ми и бях ужасена, че се оказа, че не е запечатан със станиол, както кремовете от магазина. Та тя се изрина от няколко намазвания, после го пробвах аз и също станах цялата на пъпки и накрая го дадох на една приятелка, която поначало се мажеше с най-евтините кремове като "здраве" и след седмица за първи път в живота си я видях пъпчасала. А пък кремът си беше скъп....

Пухче
03.10.2009, 13:28
Нито Ейвън,нито Орифлейм...:mad: От години си ползвам маркова медицинска козметика за лицето и професионални козметични процедури на всеки две седмици.Наскоро като казах на една дама на колко години съм милата зае доста смешна поза-зяпна с уста и свали очилата. А имах невероятна коса-беше много гъста и лъскава.Уви,трябвало е да имам сегашните знания да я спася но...уви. Но поне успях да помогна на мои приятелки да запазят техните коси

noar
05.10.2009, 16:50
Пухче ,сега след като ни заинтригува ,би ли споделила с нас какво ползваш?:gipsy:

Miro
17.12.2009, 17:36
Да се вкюча и аз , от името на съпругата ми - нито едната нито другата . И да добавя - пък ако ви се наложи да попитате нещо чрез сайта им , все едно , че не само десерта ами и ядето им сте изяли. Студено разсърдени писма , от които ти става ясно едно - не е бивало да питам. А наистина срещу малко повече парички - има много по качественна козметика . Тия си остават - за мен де - мое мнение - пари на вятъра , но лошото е , че все още има хора които да се лъжат .:smokin:


P.S. И писмата мога да копна от пощата си , да ги сложа тук , само при мисълта , че ще откажа поне още един клиент на AVON , за нея в момента е конкретното ми мнение , защото другата отдавна е задраскана от мислите ни даже .

tdm13
19.12.2009, 00:16
Всичко,което казвам по-долу е лично мнение и не искам да засегна или да обидя някого.Предварително се извинявам,ама съм си цапната в устата.
И едното и другото са едни същи л...на.Само,че Орифлейм е по-скъпо.Използвала съм и двете фирми,но доста съм разочарована.Според мен най-добре е "Ален мак" или там както сега се казва или "Арома".И ще ви кажа защо ги предпочитам-там работят много мои колеги от ВИХВП и знам,че института дава солидна подготовка на студентите си по парфюмерия и козметика.(естествено и по някои други специалности).Така,че се доверявам на българското.Поне съм наясно какви ги забъркват.И като прочета съдържанието на продукта,ми просветва.Докато при Ейвън и Орифлейм съдържанието е написано с толкова ситни буквички,че ми трябва лупа.И много често състава на продукта противоречи на рекламата в брошурата.Да не говорим пък,че не пише срок на годност или дата на производство.А ако случайно има някъде,то така е закодирано,че по-добре да разкодирам египетските йероглифи,отколкото техния код.
Още веднъж-това е субективно мнение и не искам да обидя или засегна някого.

marji
19.12.2009, 00:27
На същото мнение съм - нито едното, нито другото! По аптеките и търговската мрежа сега има такова изобилие от качествена козметика:idea:

kiraa
19.12.2009, 14:09
Ползвала съм и двете , но да си призная някой от продуктите не ми харесват . Серийте им за проблемна кожа поне при мен не действат . Затова съм се насочила към други марки .

svetlana770
20.09.2010, 14:39
И двете фирми са боклуци-мое лично мнение.Ползвала съм козметика и на двете ,като на AVON съм била представител.Замислял ли се е някой каква е действителната цена на тези продукти,след като ,докато стигнат до крайния потребител ,успяват да обогатят доста хора по пътя си-ниво представители,координатори и кой знае още колко шефове нататък.А мога да Ви уверя ,че всички тези,особено с по-големи поръчки ,само от отстъпки печелят доста.Реалната цена е най-вероятно на китайски продукти.За бижутата както и да е- много по- красиви и качествени неща може да си купите за 1,20.,но кремовете за лице и шампоаните.....,а пораженията от тях!Огледайте се по аптеките и магазините за джунджурии.А вече има и много качествена българска козметика.Цената не винаги е знак за качество.Аз излекувах лицето си с едни тоалетни трици от 0,40 лв.
Орифлейм и Ейвън привличат с красиви картинки и омайващи обяснения.Мое мнение е да не си давате парите за глупости.

dudka_85
20.09.2010, 17:22
Нито една от двете:gipsy: Използвала съм продукти и на двете фирми и съм била дори дистрибутор на едната.

vessi_s
20.09.2010, 17:41
Признавам че съм ползвала и от двете фирми...и като съпоставя нещата...избирам AVON (без парфюмите обаче). По добри и по-изгодни маркови парфюми от FM Group няма...повярвайте ми (не че съм им дистрибутор-така или иначе няма как да ви зарибя..от различни градове сме).Съветвам всяка от вас да опита продуктите им...и после да го сподели с нас.

Tsvetanka
20.09.2010, 20:09
Ползвала съм и двете марки козметика, в началоти всичко е хубаво и качествено, после както става нящата се побългаряват и стават ментета. В тинейджърските ми години много са ми помагали продуктите и на двете марки за проблемна кожа, но после ги развалиха. Имат стойностни парфюми, но те са единици. Но декоративната им козметика е доста добра пък и е на достъпна цена, тя поне си заслужава все още. Много харесвам и кремовете им за ръце и нокти, много са добри. Общо взето и двете марки имат стойностни продукти. Всичко зависи от преставителя, които ти ги предлага, защото ако съответние търси печалба ще ти пробута какви ли не боклуци само и само да си купиш нещо от него и той да спечели. Била съм представител и на двете марки козметика и от това не съм спечелила, но доста познати все още ме търсят за съвети по отношение на това какво да си купят от avon или oriflame и никого не съм разочаровала до момента, но им казвам че ако могат да отделят повече пари е по добре да си купят медицинска козметика, която е най - качествена.

nenynp
20.09.2010, 22:23
и аз съм на същото мнение!!!Нито едната от двете,смятам,че със кожата на лицето не бива да се експериментира с евтини козметики,за някой неща си заслужава човек да похарчи повече!

mamanushi
21.09.2010, 19:57
И аз мисля, че нито една от двете стават, ако човек си държи на себе си , особено на кожата на лицето. Ползвала съм само на Лореал и Гарние, а в последно време Дева, от която марка съм много доволна. Имаше един течен крем дневен с помпичка - хем не пипаш в пръсти в кутийката, хем е икономично. Въобще след определени години +++ трябва само качествена козметика, дневни и нощни/ с много вит. А и Е/ кремове. Държа и на локовете за нокти.

Sisitoo
18.03.2011, 17:57
Според мен и двете не са много добри. Аз избягвам да ползвам техните продукти.

rockabilly
06.04.2013, 18:13
И двете са боклуци..

fionna
19.04.2013, 12:50
И аз не съм фен и на двете марки, но Ейвън имат малко по-атрактивни предложения

Пухче
19.04.2013, 15:04
По-добре се насочи към нещо по-добро- Виши, Галеник и др. Дълги години ползвах Виши ... поне видимо изглеждам по-млада. Ейвън и Орифлейм са боклуци

dushkova
20.04.2013, 11:23
:thumbup:Подкрепям ви , само парите им, а качеството съмнително.:loveglasses:

Пухче
20.04.2013, 16:33
Вземи си нещо марково, една опаковка ти стига за 6 месеца,на мен почти за година. За да не заприличаш в един момент на булдог. Въпреки,че от един крем,който е козметика №1 в Швейцария аз самата така бях подпухнала. Моите познати все ме питаха- спала ли си, ревала ли си. Представи си с какви торбички под очите бях. Сега съм с Орфи на Галеник .... обаче разликата между тестера и крема е коренно различна. Тестера беше без мирис и с плътна консистенция,тъмен цвят, докато кремът който си взех е по-светъл,по-рядък, ароматизиран. Може би е приспособен като качество за българския пазар . Ако имаш възможност си набави козметиката от навънка... защото тук качеството е съмнително въпреки марката
Само дето не знам какво да си правя косата, от комата е супер бяла. Иска ми се да си я оставя бяла, казват ми не.... Много бързо ми расте и бялото веднага избива. Искам нещо русо- казват че няма да ми ходи... та и аз вече не знам .... черно най-ми ходело. Истинския цвят на косата ми е гарвановочерно,искрящо, лъскаво, но.... съдба, стрес и заболявания

Verushka
27.04.2013, 21:25
Поръчвала съм си и от двете и искам да споделя, че всичките им продукти са боклуци с изключение на някой спирали на Avon и на някой от парфюмите им.

Danita
08.05.2013, 13:56
Ако трябва да съм честна харесвам повече продуктите на Avon.. :)

dream
27.08.2013, 02:01
Нито една от двете марки.Ейвън все още тестват над животни. И на двете марки съставите са отврат. А кожата поема до 60% от нанесеното и влиза в кръвния поток. Отдоста години съм само на органична козметика, а от скоро и на собствено произовдство.

btrend
03.11.2016, 16:32
Аз май съм за Avon. Нещата на Oriflame са станали толкова скъпи наполседък, за тези пари ще си взема нещо доста по-качествено.

coolmimi
20.08.2019, 11:44
От двете Avon, но честно казано не държа на марка.

tennis_mania4ka123
19.11.2019, 13:40
AVON за мен са по-добре като асортимент и качество :-|
Vinyl Flooring (https://www.flooringsuppliescentre.co.uk/browse/vinyl_flooring/1/index.html)