PDA

Покажи пълната версия : помогнете да откажа цигарите



Snejna
24.10.2007, 21:25
От два дена съм болна и не съм пушила. Искам да откажа цитарите, но знам, че кото ми по премине и ще започна пак. Моля Ви тези които сте минали по този път дайте ми съвет

Pepa555
25.10.2007, 00:12
Отиди в "Начало",после в "Представяне" - анкета "Пушачи или непушачи".
Там ще прочетеш всичко,което ти трябва.Ако не ти е достатъчно,пиши ми на ЛС - обещавам да те мотивирам допълнително!

УСПЕХ!:kissyou:

petkova26
25.10.2007, 12:59
Цигарите се отказват с много воля!:idea: :idea: :idea:

Скарлет
25.10.2007, 13:39
Бих добавила и много инат.:D

noar
25.10.2007, 19:27
Снежи, аз ги отказах точно така!Бях болна и не пуших близо 10 дни.Хубавото беше,че като се върнах на работа бях само с две колежки -непушачки.Не си бях купила цигари,като си казвах на ум,че още не ми е добре,колежките ми нямаха,в семейството ми никой не пушеше освен мен и така стана!Вече не пуша 7 години,а съм пушила 12.:smokin:
Много се радвам,че ги отказах!Чуствам се по-свежа,жизнена и мириша вече по-хубаво:D
И най-важното е ти самата да си убедена,че наистина го искаш!
Успех!:thumbup:

rostso
26.10.2007, 12:50
ох... голям проблем са ми цигарите.... иска ми се никога да не съм пушила.....

Срам ме е, че пуша.. Понякога дори не мога да се понасям....

Скоро ми извадиха сливиците и не пушех 1 месец..... Но!!!! Всяка вечер сънувах, че пуша.... стрясках се, събуждах се и пак сънувах същото.... Е, пак си пуша и това си е..... И проблемът не е само никотоновата зависимост.... най-трудно е да скъсаш с навика....

Бях в компания на страстни пушачи... всички пушеха.... и почти всички ги отказаха.... А аз някакси не се чувствам достатъчно мотивирана да го направя....

Цигарите се отказват само и единственно с ОГРОМЕН инат или ако се уплашиш достатъчно много за здравето си.. т.е. с ОГРОМЕН страх....

Успех! Стискам ти палци!!!!

absyrda
26.10.2007, 14:15
Цигари се отказват с голяма упоритост,твърда воля и всичко това съчетано с голям инат!!! Първо трябва да се осъзнае тяхната необходимост-здравословна и финансова и чак тогава да е налице ината.За мен те са безсмислени изгорени пари,има и други начини/здравословни/ за разтоварване на нервното напрежение.

Snejna
26.10.2007, 20:26
Благодаря за съветите и подкрепата.
Четох в една книга,че за да постигне човек нещо трябва да направи 3 неща
1 да си постави цел
2 да си намери локомотив - някой на който да подражава
3 да го каже на някой
Аз си поставих целта.
Намерих много локомотиви във форума и го казах. Остава само да.......
Няма да се разсърдя ако някой ми обяви съревнование. Така и за двамата стимула ще е по-голям.

alunagalia
26.10.2007, 20:35
Ami i az da ti obqvq sarevnovanie to . Vse zapocvam i spiram. Sega ot edna sedmica ne puwa ama i izbqgvam da mislq za tova- padq go ot glavata si kato misal. Ami to ne ce mi dostavqt udovolstvie dori sled edna cigara sam po-nervna togava , zawto, imam izliwni pari li , i kartinkite v glavata mi napuwaci sa po- grozni i navqvat nevejestvo i prostotiq. DA NE PUWIW E VAPROS NA INTELIGENTNOST :kissyou:

maleks
26.10.2007, 20:55
"DA NE PUWIW E VAPROS NA INTELIGENTNOST :kissyou:[/quote]"
След драконовси тежка седмица - нещо хубаво да разбера за себе си.
Ами аз съм непушач.
Има ли и други като мен.:D

petkova26
26.10.2007, 21:00
И аз съм непушач !:clap: :kissyou: :clap:

Snejna
28.10.2007, 19:23
Ami i az da ti obqvq sarevnovanie to . Vse zapocvam i spiram. Sega ot edna sedmica ne puwa ama i izbqgvam da mislq za tova- padq go ot glavata si kato misal. Ami to ne ce mi dostavqt udovolstvie dori sled edna cigara sam po-nervna togava , zawto, imam izliwni pari li , i kartinkite v glavata mi napuwaci sa po- grozni i navqvat nevejestvo i prostotiq. DA NE PUWIW E VAPROS NA INTELIGENTNOST :kissyou:
Това за интелигентноста ми хареса. определено е голям стимул.
Вчера и днес ми беше много трудно. Правя нещо и изведнъж се сещам време за цигара, но издържах. Успех и на Вас.:clap:

Мари
08.11.2007, 14:43
Мила Snejna, докъде стигна с цигарите?Успяваш ли да се справиш? Аз също имам такъв проблем. Пуша от 25 години и миналото лято ме оперираха. Като бях болна, спрях да пуша и реших да се възползвам от случая и да приключа с цигарите. Беше една прекрасна година без цигари! Но от лятото пак започнах, уж само една така за кеф и мислех, че всичко е подконтрол, докато почнах да купувам цигари.Все ми се струва, че вече от утре няма да си купувам и това ще го постигна с лекота. Обаче уви! Все има някакъв повод и уж все е за последно... Но вече е крайно време да кажа КРАЙ ! Обявявам ти съревнование !

Snejna
09.11.2007, 16:57
Не пуша вече 19 дена, но си признавам, че от време на време ми се допушва. Измислям си стимули като например:
1. До тук съм спестила около 15 лв.
2.От както аз отказвам цигарите колежките ми казват, че и те са ги намалили само от това че се съобразяват с мен. Например сутрин с кафето преди пушеха по 2 а сега по 1 цигара и като намат компания също.
3.Мажът ми също преди разчиташе на мен и винаги имаше цигари под ръка. Сега къде забравил да си купи, къде от солидарност но пуши помалко.
Като се замисля излиза, че аз съм била тази, която ги е подтиквала да пушат. Но затова пък сега ги стимулирам да ги намалят и да ги откажат за в бъдеще. И друг път се опитвала да ги откажа, но никога не съм срещала такава съпричастност от всички роднини познати и форума

sonqz
17.01.2008, 23:11
От два дена съм болна и не съм пушила. Искам да откажа цитарите, но знам, че кото ми по премине и ще започна пак. Моля Ви тези които сте минали по този път дайте ми съвет

Искам да ви благодаря.Още не бях регистрирана във форума,а само четях и реших да спра цигарите по вашият повик.Стана ,на третия ден ми стана ужасно нервно,цяла седмица чувствах никотиновия глад ,три седмици поне веднъж на ден ми се искаше да си запаля и толкоз.Сега се чудя как толкова време съм пушила.Заредила се бях с Олипс и си хапвах бонбонче като ми си припушваше.Не е било никак трудно да се откажеш от цигарите.:smokin: :oops: :D

yonka
17.01.2008, 23:26
Искам да ви благодаря.Още не бях регистрирана във форума,а само четях и реших да спра цигарите по вашият повик.Стана ,на третия ден ми стана ужасно нервно,цяла седмица чувствах никотиновия глад ,три седмици поне веднъж на ден ми се искаше да си запаля и толкоз.Сега се чудя как толкова време съм пушила.Заредила се бях с Олипс и си хапвах бонбонче като ми си припушваше.Не е било никак трудно да се откажеш от цигарите.:smokin: :oops: :D

:clap: :clap:

Snejna
20.01.2008, 15:40
:kissyou:Благодаря на всички, които в началото ме подкрепяха.
Вече близо 3 месеца не пуша. Да си призная, че два или три пъти съм запалвала, когато с колегите се черпехме по Нова година. Вече ми е неприятно когато около мен пушат. Само правя забележки на колежките си със надеждата да ги откажа от :smokin:. А мажът ми да не сте на негово място. "Не стига че вониш ужасно, но и колко пари даваш за цигари." Това го чува поне по 5 пъти на ден. Вече започна да говори, че ще ги отказва.

GILDA
20.01.2008, 20:13
Браво Snejna продължавай така трудният период си го минала Но под никакъв предлог не запалвай това е моя съвет постепенно ще свикнеш аз вече две години не пуша и да ви се похваля спечелих едногодишен абонамент за вестник "Жена"защото им написах как съм ги отказала те имат кампания за отказване на цигарите

violeta petrova
24.01.2008, 00:20
Браво,Snejna!А не се ли чувстваш вече победител ?Аз не пуша вече 2,5 г.Страх ме е да си помисля,че цигарите бяха мой навик почти 25г.Отказвала съм ги през това време 3 пъти,но пак започвах .Вече нямам никаква нужда и нищо не е в състояние да ме накара да запаля.Освен инат имам силна мотивация.Направих си операция на гласна струна(освен че съм учител по музика,бях и пушачка).лякарят ме предупреди,че ако не се разделя с цигарите,ще го посетя отново по същия повод.Мисля,че това беше най-после нещото което ме вразуми.Сега си задавам въпроса как съм могла толкова време да харча излишни пари и да вредя на себе си и на околните?И не мога да дам нито 1 разумна причина ,поради която бях зависима от тях.

mariq_m3
18.02.2008, 13:17
за да откажеш цигарите, трябва да си сигурна, че искаш да ги спреш. Аз ги спрях от раз, а преди това пуших много, наистна много, дори по две кутии на ден съм пушила. Когато ги спрях обаче имах причина-мислих, че съм бременна, но не бях. И въпреки това не ги пропуших наново, за да мига да си изчистя организма до колкото е възможно и после да не се притеснявам, че си тровя бебчето, заради някакви мои прищявки. Доволна съм, че ги отказах. Колкото до напълняването мога да кажа, че не е толкова стрешно-качила съм няколко килца, но определено не са много и определено не изглеждам огромна. Така, че късмет с отказването

boqna
03.04.2008, 00:59
Причината да откажа цигарите беше дъщеря ми.Преди да забременея бях много страстен пушач.По време на бремеността така и не успях да ги спра.Намалих ги до минимум,но продължавах.С всяка една цигара,която запалвах, се мразех,защото непрекъснато ме нападаха угризения,че вредя на детенцето си.Само аз си знам какви кошмари съм преживяла.Последната си цигара запалих в деня на раждането й 24.06.05г.Обещах си,че ако всичко с детето ми е наред,няма да ги подхвана.Гордея се,че спазвам все още обещнието пред себе си.
А също така и бурно подкрепям всеки,решил да ги отказва.Така че поздравления

NIA
03.04.2008, 11:36
Ако някой ми беше казал,че някога ще ги откажа,нямаше да повярвам.Първо,защото бях страстна :smokin: и понякога и 2 кутии не ми стигаха на ден, и второ -самата аз не проявявах желание и не се и опитвах да ги откажа. Но "благодарение" на един грипен вирус,който атакува вестибулярния ми апарат и от там получих временна промяна на вкуса ,така че не можех и да помисля за цигара,колкото и да ми се пушеше.Дори,когато малко се пооправих опитах да запаля,но веднага я загасих,толкова гадно ми стана. Вече ми мина,почти се възстанових и адски ми се пуши,дори вече мога да пуша с удоволствие,но реших,че сега е момента. И най -важното,усетих по-голямото удоволствие-да не съм зависима. Не крия,че понякога изпушвам по 1 цигара,но никога съпроводена с чаша чай,кафе или нещо друго.Бих казала,че съм ги спряла от 20 декември,но все още се боря с изкушението отново да пропуша както преди. Надявам се победителят в тази борба да съм аз.

GILDA
03.04.2008, 14:06
Ния изкушението е голямо но се мъчи и по една да не запалваш така е по-сигурна победата ти

alunagalia
04.04.2008, 11:40
ООО колко съвременни и интелигентни момичета са се събрали тук. Браво мили друго си е да миришеш на свежест и да гледаш с пренебрежение бедните душички - пушачите:kissyou:

sexi_f-4e
07.05.2008, 01:33
az misla 4e cigarite se otkazvat ot ras (ot li4en opit go znam):rainbow:
ve4e dori ne mi pravi i vpe4atlenie i sam mn razdostna :kissyou:

rosi73
08.05.2008, 13:28
Аз отказах цигарите с хапчета Табекс. В началото не вярвах, че от някакви хапчета ще спра да пуша, но след като две колежки ги отказаха по този начин, реших и аз да опитам. Пушех по около кутия на ден, не можех да си представя, че сутрин ще стана, ще пия кафе и няма да пуша. Изглеждаше ми невъзможно да ги откажа от раз. След третия ден с хапчетата спрях да пуша, някак си ти става гадно като запалиш. Вече четвърта година не пуша и се чувствам много добре.

гарфийлд
14.05.2008, 12:35
Зравейте непушачки сладурчета, пише ви една пушачка. Когато са съм по форумите винаги съм отминавала темата, но преди малко прочетох всичките постове. Аз пуша много отдавна и никога не ми е минавало през ума да се откажа. Опитах с Табекс преди повече от 2 години в много тежък за мен момен - когато майка ми си отиваше от този свят. От таблетките ми ставаше лошо, получих световъртеж, но най-неприятния ефект беше вълчият глад. Страшен глад, ядях непрекъснато и надебелях бързо. И цигарка по цигарка започнах отначало. Дълъг период пушех по 10 цигари, което за мен си бе успех. Сега пуша по кутия и половина. Не ми липсват цигарите с техния аромат или някакъв друг ефект, когато не пуех ми липсваше самата цигара между пръстите, дори незапалена. Казват, че цигарите на подсъзнателно ниво заменят липсващ контакт с някого. Например не мога да ни представя сутрешното кафе или една студена биричка без две-три цигари. Но наистина мога без техния ефект на наркотик. Поради тази причина пуша почти 30 години. Дано ми повлияете да ги откажа. Децата и мъжа ми ще ви черпят!:smokin: :hic::shy2:

GILDA
14.05.2008, 15:17
Зравейте непушачки сладурчета, пише ви една пушачка. Когато са съм по форумите винаги съм отминавала темата, но преди малко прочетох всичките постове. Аз пуша много отдавна и никога не ми е минавало през ума да се откажа. Опитах с Табекс преди повече от 2 години в много тежък за мен момен - когато майка ми си отиваше от този свят. От таблетките ми ставаше лошо, получих световъртеж, но най-неприятния ефект беше вълчият глад. Страшен глад, ядях непрекъснато и надебелях бързо. И цигарка по цигарка започнах отначало. Дълъг период пушех по 10 цигари, което за мен си бе успех. Сега пуша по кутия и половина. Не ми липсват цигарите с техния аромат или някакъв друг ефект, когато не пуех ми липсваше самата цигара между пръстите, дори незапалена. Казват, че цигарите на подсъзнателно ниво заменят липсващ контакт с някого. Например не мога да ни представя сутрешното кафе или една студена биричка без две-три цигари. Но наистина мога без техния ефект на наркотик. Поради тази причина пуша почти 30 години. Дано ми повлияете да ги откажа. Децата и мъжа ми ще ви черпят!:smokin: :hic::shy2:

Съжалявам че ти го казвам НО не е вярно че не ти липсват като наркотик и докато не го осъзнаеш няма да ги откажеш
радвам се че аз го осъзнах и ги отказах вече две години и половина и кафето и биричката ги пия без цигара и уверявам те имат много различен вкус от както го знаеш сега ти както и аз преди :kissyou:

гарфийлд
14.05.2008, 20:00
:flowerlove::sleepy:Благодаря, GILDA, обаче без цигарчица много бързо опустошавам това, което е пред мен, защото тя мо отнема време да си дръпна, да тръсна пепелта и когато ги няма ела да видиш какво става. Защо ли пък не взема да опитам. И без друго от три години чета литература, посветена на самовнушение, езотерика. Истина ти казвам, след като излязох от темата, цигарата ми горчеше. Ако започна ще ви пиша за подкрепа!:clap: :greeneye:

Snejna
15.05.2008, 20:01
Припомнете си как малко дете иска да свърши нещо само без да му помагат. Това е стремежа на човек да бъде господар на собствените си действия. А това, че едно 10 сантиметрово хартиено и пълно със тютюн късче ти заповядва кога да го запалиш, кой в случая на кого е господар?

GILDA
15.05.2008, 20:20
Припомнете си как малко дете иска да свърши нещо само без да му помагат. Това е стремежа на човек да бъде господар на собствените си действия. А това, че едно 10 сантиметрово хартиено и пълно със тютюн късче ти заповядва кога да го запалиш, кой в случая на кого е господар?




Много точно сравнение !!!А ти как си Снежна със пушенето не си издала фронта нали?:kissyou:

гарфийлд
16.05.2008, 09:21
Благодаря за отговора,snejna, но никога в моето детство, юношество и моминство мойта майка не ме е оставяла да бъда напълно самостоятелна. С най-добри подтици естествено. Дори и омъжена, с две големи момичета, въртяща домакинство сама, тя ми казваше, че съм малка. Така, че при мен липсва стремежът за самостоятелност. Ама не се знае от кой храст ще изкочи заекът - нали вие сте до мен! Целувки на всички :kissyou::clap::D:upbeer:

гарфийлд
16.05.2008, 09:24
Извинявам се на GILDA, отговорът ми е насочен към теб

rujanka
16.05.2008, 17:02
и аз се включвам в състезанието. Пуша от 25 години, само с месечно прекъсване преди 15 години след здравословен проблем. Докарвам ги до 1 кутия за 2 дни, защото във фирмата се пуши само на обед- 2 цигари за 10 минути и другото в къщи.Съпругът ми е "заклет" пушач и морално ме подкрепя да ги откажа, но той да си продължи да пуши. А аз мисля че няма да мога да устоя на гадната "кръчмарска миризма", която ще ме лъхва като се прибера в къщи. Така беше когато първия път ги спрях. Усещах се лека, с аромат на истинска жена. Понякога се срамувам от себе си като се кача в офиса след цигара и се тъпча с всевъзможни бонбонки. Сега пак съм закъсала здравословно и май този път ще трябва да изляза май повече ината отколкото упорита. Разчитам и на вашата подкрепа момичета.

Zlatka
23.12.2010, 21:00
Специално с цигарите малко повече инат и готово,аз не пуша от април месец

ivelina70
26.12.2010, 15:58
Аз ги пуших цели 18г и 2003г ги спрях.Спрях ги от раз.Не съм била мн страстна :smokin: най-мн до 7цигари на ден.След като ги спрях мн ме дразнеше мъжа ми и все му правих забележки.Накрая го убедих да ги спре,и отидох и му купих Табекс,и той ги отказа.Вече от 6г в къщи не се пуши.Мн съм радостна за това си постижение.Не само воля,инат,желание,но и истинска мотивация.Бях чула че за да се изчисти човек от никотина са нужни цели 10г.Не всички като че ли се изчистват.Моя позната и остана кашлицата.Баща ми мн често боледуваше и то все от бронхит,и накрая му изкараха че има бронхит пневмония вкараха го в болницата сложиха го на някаква машина да диша нещо като пара,и той мн се уплаши за себе си,и от тогава ги спря и той.После го качиха на скенер и му казаха че не е болен въобще.Така че ви подкрепям напълно в борбата с цигарите.Човек когато си изгуби златото(здравето)в живота тогава разбира мн неща.Не позволявайте да го ИЗГУБИТЕ.Давайте смело.Никой не е умрял като ги е спрял за сметка на обратното.Как беше че една цигара един пирон в ковчега.Простете за сарказма,но си е така.Вие сте.:idea:

Freeky
27.12.2010, 16:22
Ами и аз влизам в графата на искащите да се откажат. Пуша много, въпреки че съм още млада. Не за пръв път си мисля да ги откажа, но този път вече трябва да го направя! Преди една година не пушех чак толкова много, но след като се преместихме да живеем със съпруга ми в Сирия, започнах да увеличавам бройката. Причината е, че имам много свободно време и почти нямам занимания тук и така започнах да пуша още повече. :( Най-трудно ми е когато вкъщи имаме гости,което се случва много често, защото все още живеем при свекърва ми и гостите всъщност са нейни. А като се почне ядене, после се пие чай, бъбрят (естествено не на моя роден език :D)...Ей, тогава не издържам без да запаля няколко цигари. :-| Трудно ще е ама трябва да го направя. Стискайте ми палци, моля ви и давайте кураж-ще ми е нужен!!! :)

malcheva1984
27.12.2010, 16:26
пожелавам ти успех! аз лично не пуша,защото ми казаха че имам слаби бели дробове и ще съм постоянно на инжекции гентамицин,ако продължа да пуша. затова от 4 години съм твърд непушач.

ba4iiska
27.12.2010, 16:32
Аз също отказах цигарите с Табекс - на третия ден вече не можах да запаля цигаря и оттогава вече НЕ ПУША. И така вече 5 години, иначе пуших 10 години, дори когато бях бременна и кърмих детето (с което естествено не се гордея). Не ми правят впечетление другите ако пушат стига дима да не ми влиза в лицето. Поздравявам всеки, който тръгне да отказва цигарите и вече виждам, че доста хора не пушат. Май ще се напълнят изолаторите за непушачи по заведенията.:D Но всичко е до психика, до воля и май по-скоро до инат. Съпругът ми преди два месеца си купи дори електронна цигара за да намали пушенето, но нещо не му хареса и затова си продължава с цигарите.Но поне ги е намалил.
Наистина доста надебелях, когато спрях цигарите - поне 10-15 кг качих и лошото е че си ги поддържам и не мога да ги сваля. ( Не че се опитвам много усилено). Но сега като прочетох темата се замислих върху нещо и ще задам въпроса на тези, които продължават да пушат- С парите, които се дават за цигари колко ли гоблени, конци, панами и други аксесоари ще си купят?:uhhhh:

Freeky
27.12.2010, 16:37
Ха-ха ами то си е така. С парите, които даваме за цигари, могат да се купят куп други стойнотни неща. Обаче човек не се замисля много за това, докато пуши поредната цигара. Благодаря за отзивите и подкрепата!
п.с. Докато пишех предния пост изпуших надявам се последната си цигара. :-|

b_o_b_o
28.12.2010, 14:17
Цигарите се отказват наистина с инат.На Нова година стават 5 години откакто не пуша.Пушех близо 20 години,стигнах до кутия и отгоре на ден.Но за да ги откажеш,трябва наистина да го искаш.И най-трудно е първите 3-4 дни,особено в ситуациите,които са се превърнали в навик,като кафето с цигара,бъбренето с приятелки на по цигара и т.н.На мен лично ми липсваше дълго време не самата цигара,а навика да държа цигарата.
Е,доста солети изядох,но се справих.:D

БориславМ
31.01.2011, 13:07
Щом аз го мога, значи и Вие го можете. Пушех по кутия на ден и ги спрях от раз. Рецептата ми:
инат50% + навик 30% + пари 10% + его20% = 110%( има 10% инат в повече, че е много необходим :D )

1 Направете го по навик. Пушнето е навик - променете го. Навик, който ние сме свързали с кафето, гнева, храненето и други ежедневни дейности. Никой от Вас не е свързал пушнето с рязането на ноктите или плащането на тока и водата. Свържете с тези ежедневни дейности нещо друго, което да Ви е приятно и да ангажира вниманието и ръцете Ви на 100%. Заменете единия навик с другия.
2 Направете го на инат . Това е типична българска черта и сега е момента да я използвате. Направете го на инат на всички: на акциза, на качака, на контрабандата, на колегите пушачи, на непознатите пушачи дето стоят в одименото "капанче"..... абе Вие си знаете на пук на кого.
3 Направете го за пари . Спестявайте правилно: Колко пари давате за цигари на ден? Честно! Сега вземете тези тези пари и ги пуснете зад секцията (гардероба). Правете го всеки ден. Пуши ли Ви се, много? Ами преместете секцията и с парите, които намерите, си купете цигари. Май не Ви се пуши чак толкова много, че да местите секции и гардероби, нали?
Ако все пак сте стигнали до парите, не е ли по-добре с тях да си купите онзи, хубавия скъп гоблен дето сте си го заплюли отдавна ( и едно отсрамващо подаръче за половинката) - така и така вече сте ги спестили тези пари.
4 Направете го за егото си. Средностатистическият пушач не може да се откаже, колкото и да опитва. Вие не сте нито "среден" нито сте "статист"! Вие сте върха и главния герой/героиня. Устискайте и ще усетите какво е "на върха" (да не се бърка с един друг връх ). Ще изпитате самочувствие и самоувереност, непознати на "средностатистическите" хора.