PDA

Покажи пълната версия : На кой гоблен сте се учили?



страници : [1] 2

Lyubka
15.11.2005, 12:11
Искам да направя подарък на една моя позната, която досега не е шила гоблен, а ме попита с кой да започне.
Моят първи гоблен е червените рози в панер.

Дайте ми и други идеи, за да може тя да си избере.

mar4ela
18.05.2006, 11:18
Моя първи гоблен беше мой и на майка ми, тя шиеше "Ефигения" и аз се у4их на него.Тогава тя реши да ми купи един за да се отърве от мойто грешно шиене върху хубавия й гоблен и така моя първи гоблен стана "Есен" на Казанлък.И между другото ми беше много труден :cry:

iasi
18.05.2006, 12:38
Моя първи гоблен беше мой и на майка ми, тя шиеше "Ефигения" и аз се у4их на него.Тогава тя реши да ми купи един за да се отърве от мойто грешно шиене върху хубавия й гоблен и така моя първи гоблен стана "Есен" на Казанлък.И между другото ми беше много труден :cry:
:hello: и аз имам ушит "Златна есен" на Казанлък (не знам твоя такъв ли е), а след това "Зимна нощ" и съм се убедила, че пейзажите се шият много трудно :( А първият ми гоблен е "Китаристката" също на Казанлък ( та преди 12-13 год. май нямаше дрег избор :?: ) :D

zaek
18.05.2006, 13:50
Първия ми гоблен беше Снежното градче гобленовия бод ми се видя труден и аз го почнах с кръстат бод не ми хареса резултата :oops: и го разших и ших на ново с гобленовıя бод :yes:

desinda
18.05.2006, 15:42
Моят първи гоблен е "Фенерчето", и ми беше много труден!А сега като го погледна,защото още не е в рамка, се възмущавам от опаковата му страна :evil:Не мого да разбера на къде съм го шила, но е много зле :!:

mar4ela
18.05.2006, 18:03
iasi есента ми е малък овал, може би е , като твоя, защото преди години имаше само такива.
А аз също съм шила Зимна нощ- 1:4 ( Хитлеровата зима) и наистина е малко гадни4ък за шиене, макар 4е след време го уших и 1:1 и стана много сладък :!:

Nelia
23.05.2006, 11:03
:hello: Първият гоблен,на който се учих/това беше толкова отдавна/ беше "Есен" от сезоните с бълг.конци.Доста ме затрудни.После се залових с много лесен-прословутите рози в кошница.И така... :wink:

naiema
25.05.2006, 15:16
:rainbow: Първият ми гоблен е "Момичето с бродерията"-малкия вариант :!: :kissyou:

m1mka
25.05.2006, 15:32
моят беше"Зимен пейзаж"на Милена стил.Малък(14/14) с 18 цвята,ама много лесно го уших.И от там се надъхах страшно :wink:

naiema
27.05.2006, 09:31
Сега ще сложа снимка на първия си гоблен :!: Извинявам се предварително за качеството на снимките,които пускам,но са от GSM,които не прави добри снимки :( Е ,ето го "Момичето с бродерията"-съвсем малък гоблен е ,но в него има 52 цвята :!:

Nelia
27.05.2006, 10:51
:hello: Naiema,много е хубаво това гобленче.Не съм го срещала досега.Готова комплектовка ли е :?: :wink:

manka
27.05.2006, 11:03
:hello: Naiema,много е хубаво това гобленче.Не съм го срещала досега.Готова комплектовка ли е :?: :wink:

Нели, това е малък модел на Бродиращото момиче на соларката :!:

Katerina
30.05.2006, 15:45
:hello:
Моят първи гоблен беше Зеленит замък,но преди доста години .Тогава нямаше
голям избор на комплектовки.Той се шие лесно ,защото цветовете са седем. :yes:

BIBETO
30.05.2006, 16:31
:hello: Аз никога до преди няколко месеца не съм се увличала по гоблените - все си мислех, че няма да имам търпение да започна и довърша. Обаче започнах ей тъй на шега - когато моя приятелка ме попита в магазин за прежди и гоблени, в които се загледах като в картинна галерия, дали бродирам, то аз й отговорих - Че откъде да зная - може и да мога :? ...... и се пробвах на Арабското момиче на LANARTE ( малката, разбира се :D ) Ееееее, сега само чакам да си хвърля обувките и грабвам иглата :D :D :D

iasi
30.05.2006, 16:37
iasi есента ми е малък овал, може би е , като твоя, защото преди години имаше само такива.
А аз също съм шила Зимна нощ- 1:4 ( Хитлеровата зима) и наистина е малко гадни4ък за шиене, макар 4е след време го уших и 1:1 и стана много сладък :!: :hello: моят е правоъгълен и се казва "Златна есен" - с езеро и лебеди. А "Зимна нощ" как се реши да го шиеш още веднъж та макар и 1:1 :(

Romi
31.05.2006, 00:59
:uhhhh: Аз започнах своя първи гоблен " Коне на водопой" под надзора и помоща на моя приятелка, за което и благодаря :!: :flowerlove: И така продължих с много хъс, е разбира се и с почивки :!:

mar4ela
31.05.2006, 10:47
iasi,реших се да го шия , защото в един момент нямах друг закупен гоблен и нямах пари да си купя ........и за това, за да си запълвам времето, но не съжалявам, стана страхотен :D

vania.kaimska
31.05.2006, 22:04
Аз се учих на Цигулка с цветя.Много трудни ми се видяха тези цветя,но не се отказах.Пък и този фон.Отекчителна работа.И за учудване на себе си вторият ми гоблен -от същата серия Сърце с цветя.Ето го първия.Тук таме има грешки ,но не се забелязват

blue_bouble
02.06.2006, 11:57
Вчера си купих "Фар" на Милена стил.Нямаше голям избор на малки гоблени и този ми хареса.Но е 1:4 и не знам дали ще се справя.За пръв път ми е!

mar4ela
02.06.2006, 12:00
Ако нещо те притеснява питай, ще помагаме, няма проблем :smokin:

blue_bouble
02.06.2006, 12:09
Благодаря ти Марчела!Ох,много неща са ми неясни,та не знам откъде да започна.В указанието пиче да се шие с двоен конец,ама става много грубо и не ми харесва.И как да спазвам този наклон на дясно?И тези конци нещо все ми се завъртат точно в последния момент?

mar4ela
02.06.2006, 12:13
Ако искаш, пиши ми на ЛС, ще ти дам телефона си , ще се 4уем, ще се видим и ще ти покажа :yes:
Много е лесно и 1:4 е по-лесно, но все си мисля, 4е първо трябва някой да ти покаже и тогава да запо4неш........ :idea:

petkova26
01.03.2007, 09:40
:-| Първият ми гоблен е малък - вятърната мелница и съм го ушила с голяма тръпка!:clap: :clap: :clap:

galia69
01.03.2007, 09:49
Първият ми гоблен за мой ужас беше Моста Мостар майка ми го беше комлектовала но нямаше снимка .Като видях голямото парче панама и си мислех че две три години шиене ме чака но когато започнах да го шия и ме увлече намерих си снимка и като го видях колко е хубав ми дойде още повече вдъхновението :idea: След него започнах пак голям гоблен и сега малките са ми за отмора .

petgrbg
01.03.2007, 10:05
:-| Първият ми гоблен е малък - вятърната мелница и съм го ушила с голяма тръпка!:clap: :clap: :clap:

Аз също се ,учих на този , но така го бяхме събрали , че не се познаваха перките на мелницата , отзад стана като китеник ,но не се отказах.След това уших две елипсовидни сезончета на Златен гоблен , после Мона Лиза и след това само големи:idea:

ninada
01.03.2007, 10:13
Първият ми гоблен на който се учих е Мона Лиза. И моят беше като китеник отзад. Ших го 2 години, после още 2 години чаках за рамката но си заслужаваше. Тогава ми казаха как се завършва конеца отзад и сега се старая да го спазвам. Много съм щастлива че открих това хоби.

frentcheva
01.03.2007, 11:11
Преди много години / бях ученичка/ уших някаква "Къщичка в планината".Голям зор беше! Тогава не можеше свободно да си купиш конец. Колкото има в комплекта-толкова. И обикновено конеца беше изчислен точно така че нямаш право на грешки. Ако захабиш конец или шиеш по- разточително-край няма да ти стигне.Беше много изнервящо.На всичкото отгоре когато го уших "къщичката" ми приличаше на барака за сечива. А съм шила съвсем точно!! Бях много разочарована. След години обаче уших един Христос "Моление о чаше" който е радост за окото.

Rossko
01.03.2007, 12:16
Моят първи гоблен е "Слънчев бряг" - само 6 цвята, но е много красив. Когато стигнах до половината с гордост го показах на леля ми / заклета гобленарка/ и ужас.......оказа се, че бодът ми съвсем не е гобленов-отпред изглежда нормално, а отзад почти не се вижда конец. Другата половина направих коректо , но не разших старото.Това ми напомня от къде съм тръгнала.

viking
01.03.2007, 12:24
na men purviyat goblen mi beshe Mosta Mastar, no predi tova sam brodirala razni karenca, pokrivchici

Miro
01.03.2007, 12:29
Това е първият ми гоблен , кръстат бод , и след него започнах с гобленовия но това е първото ми творение с конци събирани от нас :)

Лили
01.03.2007, 13:34
Моят първи гоблен беше преди близо 20 години Малката фрегата.Много си го харесвах,но доброжелатели преди 10-15 години ми го откраднаха/не само него/и досега не се решавам да ушия друг на тази тематика.

Manini
01.03.2007, 14:08
Аз започнах преди 22 години с "Маковете". Беше единственното което ми хареса от малкото изложени в магазина тогава. Ших го с голяма тръпка и вълнение. Разбира се не стана качествено ушит, но и до днес много го обичам.

pmihova
01.03.2007, 14:21
Първият ми гоблен беше "Влюбените синигери". Овален, с 16-18 цвята, не съм сигурна, понеже не пазя схемата. Обърках го и не знам как, но едната половина се оказа изместена с едно квадратче спрямо другата. Аз обаче нагласих работата, запълних разликата и не личи :D

zdrave
01.03.2007, 14:27
:hello:
Ами аз май все се уча :confused: , всеки гоблен ме изненадва с нещо ново.Сега ще се уча на кръсчета на Арабското момиче А пърият ми беше момичето с шапката и то какво стана май все на момитата се уча.Като гледам тук какви красоти се творят аз все ще се уча.[:]

deizi
01.03.2007, 14:54
моят първи гоблен беше вятърната мелница след това уших зима в планината ,старото мостче . Сега вече започвам нещо стигам до някъде и започвам нещо друго имам 3 завършени и 8 започнати ГОБЛЕНА:D

marji
01.03.2007, 15:30
Запалих се по гобленарството преди 23 години от една "Ифигения", ушита от майката на моя приятелка. Купих си като за начало вилеровия гоблен Кошницата с червените рози. Доста разшивах , докато свикне ръката ми да прави еднакви бодове без опъване на конеца. И после като се запалих... подкарах само големи гоблени : Зимния параклис, Момичето на скалата и т.н.

bolibon
02.03.2007, 00:36
Уших първо "Фантазия" комплектовка на Казънлък 1х4. :-| Стана прекрасен и още повече се запалих по гоблените. :loveglasses: Според някои е доста труден за първи гоблен, но на мен ми достави голямо удоволствие. Свърших го за около 4 месеца.:oops: :party:

rujanka
02.03.2007, 09:38
Аз се учих на Диви коне на Милена стил. Половин година набирах кураж и чаках тръпката да дойде. Отварях и затварях кутията много пъти. Предишното ми хоби е плетенето, но ръцете започнаха да ме болят често и може би това е главната причина най-после около 8-ми март миналата година да стартирам. На третия ден след като започнах гоблена усетих, че започвам да се чувствам щастлива, доволна и сякаш влючена в това да ртвориш с ръцете си красота, която ще остане и след теб. И така не мога да се спра. В момента шия 2 които вървят бавно, защото са на панама с ламе - много ситна, а снощи започнах едни цветя, които смятам да подаря на майка си за 8-ми март. Дано успея.
Искам да Ви благодаря, че Ви има мили момичета и момчета.

:kissyou:

mama Desita
02.03.2007, 09:48
Моят първи гоблен беше "Кармен",не помня на коя фирма беше набора.Уших го за два месеца и след това се хванах с "Хитлеровата зима".Докато бях в майчинство го завърших и го подарих с глямо удоволствие на мои приятели за сватбата.Те много се зарадваха, а аз почуствах страхотно задоволство.Сега шия "Вестфалската воденица" и като я завърша ще направя някоя от красотите,които свалих от този прекрасен форум.Приятно е да имам толкова много приятелки от цялата страна.Това е "Кармен".

mama Desita
02.03.2007, 09:49
:gipsy:

mama Desita
02.03.2007, 09:51
Сори,не мога да я покажа.Голяма е.

polito
02.03.2007, 10:45
:hello: Моят първи гоблен е " Морски захлас " 1:4 .Доста време се бях захласнала с него:-|

sineokata
02.03.2007, 16:29
Здравейте!Моят първи гоблен е малък и се казва ”Брат и сестра”.Стана разкошен-еееее щото е моя... :D :D :D .Следващият беше ”Момичето на скалата”. Първият беше като китеник и една приятелка ми показваше как да започвам и свършвам конеца и разните му там тънкости.По между другото имам и 2 завършени и една започната щампа,които за отмора,а ме чакат 3 гоблена готови за шиене - купени или окомплектовани.Но нямам норма шия за удоволствие и когатоим доиде времето.

Katia_s
02.03.2007, 17:15
Здравейте, моя първи гоблен е доста голям -"Кралско езеро", започнах го преди 10 години уших го наполовина и го оставих защото ми омръзна да шия 1:4 и минах на 1:2. Стоя доста време и майка ми не издържа и го довърши :)
http://keep4u.ru/imgs/s/070302/c087062a021979452d.jpg (http://keep4u.ru/full/070302/c087062a021979452d/jpg)

kakamar4e
04.03.2007, 14:04
Първият ми беше "Кафевият замък" http://images14.snimka.bg/002279719.jpg,сега за симетрия шия "Зеленият", а ми се ще до тях да сложа или "Вълшебната гора" или "Замък в морето"http://www.milenastyle.com/MAGIC.gifhttp://www.milenastyle.com/ZAMUKMORE.gif Иска ми се сама да ги комплектовам, но все още не мога да ги намеря безплатни :D ,затова продължавам да се ровя в нета, ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарна

kakamar4e
04.03.2007, 14:06
Да бях си написала пощата :shy2: marryan@abv.bg

kameia
04.03.2007, 22:40
първият ми гоблен е "Японска градина-пролет".

mery_kostadinova
04.03.2007, 23:18
Моя първи гоблен беше детски. Една червена пеперудка :D Много пъти го шиех и разшивах, но накрая го завърших. Стана добре, защото шиех под зоркия поглед на мама :loveglasses: Не е нищо особенно, но ми е първия и си го сложих в рамка. Днес виси на стената в стаята на моята малка дъщеря. После ших един смърф, който подарих на баба си :D . Но и тя си го държи в рамка на стената за да и напомнят за моето детство. Тогава си бях дете. После ших Кармен , Конете на водопой, Слънчев кът.....

nvvs
08.03.2007, 16:25
Моят първи гоблен беше менче с теменужки , но не ми стигна конеца за фона и си го преправях. Стана голяма "красота" , но си го пазя .

mimka
09.03.2007, 12:56
моят първи гоблен е "Златна есен"- едно такова мъничко и не толкова добре ушито, но ми мило , защото ми е първо.

Bibi
11.03.2007, 17:35
Моят първи гоблен се казва "Кармен"
Малко е голям но все пак успях да го ушия сравнително бързо

lari
12.03.2007, 09:43
Моят първи гоблен беше преди 36 г.--колко много са за повечето момичета от форума. Тогава гоблени въобще не се продаваха и ми го даде моя близка като го комплектовахме с конци. Това беше Зимното мостче на Вилер . Веднага го сложих в рамка --гипсова. Други нямаше--още стои на видно място в дома ни и много го ценя.:kissyou: :kissyou: :kissyou:

keli_9
12.03.2007, 12:55
Моят първи гоблен беше "Зима в планината". На него се учих,но не хо доших защото го обърках и го зарязах.

ralli
12.03.2007, 17:25
А моят първи гоблен беше Ябълков цвят. Ших го повече от година (само през ваканциите), но се получи много успушно дори отзад!

adi-viki
12.03.2007, 17:53
Моят първи гоблен така и не се получи ,беше с български конци.

Това е първият завършен. Бях студентка , но намирах време и за него:)

yonka
12.03.2007, 19:00
Първият ми гоблен е Май дойде комплектовка на завод България.Сега си давам сметка,че не е бил много подходящ като за начало защото най -долу е пътечката ,а тя е със светли цветове.Но въпреки това се научих да шия.Когато си го купих бях на около 10год и беше от една галантерия и нямаше избор бяха този и Момичето на скалата

noar
12.03.2007, 19:35
Моят първи гоблен беше Мелницата на Вилер-скромно-уших го за два дни от мерак!

flora1
15.03.2007, 16:13
моят първи гоблен беше "фарчето". уших го за 2 месеца.:clap:

mishone
18.03.2007, 22:36
Моят първи гоблен беше "воденичката" на Вилер. Уших го от мерак за една седмица.:) След това започна дългата одисея с "Момичето на скалата":idea: Слава богу вече и той е готов. :D Ами сега?:confused:

leti_at
19.03.2007, 01:52
:confused: Да ви кажа честно аз не знам как се казва моят първи гоблен...Бях съвсем изперкала по времето на първата ми бременност, срещу мен не се стоеше и собствената ми майка ме посъветва да се науча да бродирам,чула била, че действа успокояващо...Аз й се изсмях, защото освен копче, друго да шия не можех, пък и си падам по по-бързите работи...Но, понеже наистина не се чувствах добре, помолих майката на една приятелка да ме научи да шия...Жената ми даде панама, схема, събра ми цветовете(9 на брой) от нейни останали гоблени, показа ми как се шие и аз си тръгнах поживо-поздраво...Според нея гобленът, който ми дала се казвал "Скала край морето"(целият е в кафявата гама)...Аз започнах за шия, отначало бърках, разшивах, наложи се една съседка,дето била шила преди години, да ми дообяснява,за да става и гърбът идеален..научих се...и ми беше толкова хубаво и любопитно,че шиех до 4 след полунощ..Съпругът ми чак ми купи настолна лампа, за да ми е по-лесно...Интересното е, че като уших гоблена го показах на жената, която ми даде схемата , тя като го видя избродиран каза, че това бил"Кафявият замък"..., след време видях този гоблен в каталога на "Милена стил"....е, да ама ТОВА НЕ Е МОЯТ ГОБЛЕН!:D ...и ТАКА АЗ И ДО ДНЕС НЕ ЗНАМ КАК СЕ КАЗВА...но тогава си възстанових душевното равновесие и ...се зарибих за цял живот. Даже като започна да се изнервям за нещо, съпругът ми си знае...хваща ме за ръчичка, казва: .."Лети, мисля, че е време да ти купим ново гобленче"...и отиваме до магазина...първото нещо, което ми подари, когато разбрах, че съм бременна с второто ни дете беше... нов гоблен:kissyou:

vins
25.03.2007, 19:35
моя първи гоблен бе "панерче с червени рози: след него :жълти рози:,:пъстри рози",а у дома настана една тишина-нито говоря,нито ям само шия до 2-3ч.ноща сега има моменти с месеци не подхващам гоблен.

dilaila_11
25.03.2007, 23:37
Моят първият беше този(кафевият). Докато направя тъмно кафявото около лицето го разшивах 3 или 4 пъти, но стана много нежно. Подарих го на баба ми. :)

LENKA
26.03.2007, 09:25
:D аз мисля че трябва да е малък и с малко цветове за да види по бързо крайния резултат и да се закрасти на ли това е целта? мисля че детските гобленчета са подходящи.успех!!!!!!!:kissyou:

ani4ka
27.03.2007, 14:38
Първият ми гоблен беше една кошница с рози.:flower: А имам и този с малката мадона,но в синьо.Сега шия "Лятото",но ме е срам да кажа от кога съм го започнала :shy2: Все не намирам време да го завърша.А "Пролетта"съм я ушила отдавна.Искам да ги събера всичките годишни времена,ама кога ще стане....:lookup:

христина
30.03.2007, 15:53
моя първи гоблен е бели кали. завърших го преди няколко дни.не ме затрудни много с 16 цвята е. няма да го слагам в рамка,защото ми е учебен и не изглежда толкова добре.

smyrna
31.03.2007, 22:33
parvia mi goblen be6e ''Fener4eto(Snejnoto grad4e) byah go po4nala na krast4eta sled kato pro4etoh upatvaneto i go raz6ih dobre 4e kazanla6kite imaha mnogo kontsi

atina
04.04.2007, 14:56
Смирна и на мен ми се случи същото, но с "Малката воденичка" на Казанлък.Аз бях тогава в 4-ти клас и като разбрах,че трябва да разшивам...направих го като станах на 25.След това го комбинирах със "Снежното градче".

Radi
06.04.2007, 00:46
А моят първи гоблен беше рози в панер. Моята братовчедка ме учеше да шия и ме караше да разшивам всеки грозен бод. Завърших го много трудно и след като му сложих рамка го подарих. Каза ми, че когато подаря първия гоблен ще ми върви в шиенето. Е... подарих го на майка ми не на друг :D пак си остана у дома.... Ама от тогава не мога да спра да шия:idea:

demira
14.04.2007, 17:45
Мойта майка, която нищо не разбира от гобрени реши , че аз трябва да се науча и ми гупи първия гоблен. Какъв ужас - 24 цвята на 20 квадратчета казваше се "Хижа в планината" с едно голямо ябълково дърво разцъфнало отпред. С ужсно много грешки и разшиваници успях да го завърша след една година. Не повтаряйте тази грешка. Трябва да се почва с нещо малко и просто иначе рискувате да загубите интерес:idea:

naiema
15.04.2007, 08:42
Моя първи гоблен беше "Момичето с бродерията".Беше мъничък,но съчетаваше в него близо 60 цвята.И след ушиването му вече бях напълно зарибена!!!

ming
17.04.2007, 20:59
:) Moiat parvi goblen sa6to be6e 4ervenite rozi v panera Otidoh s maika mi pri edna neina kolejka da i nakadri kosata Tia be6e zapalena goblenarka i vednaga mi pokaza kolekziata si i me zapali i men Komplektova mi proslovutite rozi, dade mi i shema i se po4na :)

Loria
18.04.2007, 12:33
ако щете ми вярвайте това е първият ми гоблен, то си и личи на места, много труден ми беше обаче от инат го уших за около 6 месеца :)

чучулигата
20.04.2007, 08:54
Моят първи гоблен е "падаща звезда" на милена стил.И след това грабнах "мостар":gipsy: и покрай него някои малко по малки:D

hrisalinda
20.04.2007, 10:53
Аз се захванах като начало с Трио Мустанги на ЕТ Микра. Но доста се измъчих като за пръв път. Крепеше ме само идеята за крайния резултат, защото картината си заслужава. Чак като изкарах към 1/3 вече съвсем се запалих, защото започна да се вижда нещо:)
Лощото е нямаше кой да ми покаже и налучквах на колко ката да шия. Ших на 3, а се оказа че трябвало на 2, та после не ми достигнаха конци и трябваше да си търся - неприятна работа. Ама нали всяко начало е трудно...

molly
19.05.2007, 09:19
Моят първи гоблен е щит в далечната 85-86 година и е "Слънчева есен " на Казанлък Но нямаше кой да ми покаже как се шие и сама трябваше да разгадая техниката.Мисля че се справих защото от тогава постоянно шия .Понякога и по два на веднъж.

taty71
19.05.2007, 20:45
Моят първи гоблен беше "Кошничка с пъстри рози". Бях 12 годишна и много палава, та майка ми реши, че така ще ме укроти. Крайния резултат макар и много лош така ме запали, та днес никой не може да ме раздели с гоблените. А ето и резултата.Не е перфектен, но все пак бях на 12 години

did_tag
21.05.2007, 15:43
:hello: Здравейте и от мен. Чах сега се престраших да се включа във форума. Като гледам какво сте сътворили, аз просто губя надежда, че някога мога да направя и 1/10 от Вашите красоти. Но да се върна на темата, от любопитство си купих 1-ви брой на сп. Кръстат бод и вътре имаше едно много миниатюрно комплектче - панама, конци и т.н. и така започнах. Сега вече немога да се спра - в момента имам шест започнати. И така - страст, краста -каквото и да го нарека, невярвам някога да приключи. Поздрави още веднъж на всички и благодаря.:kissyou:

marji
21.05.2007, 16:31
Добре дошла сред нас! А за крастата - този форум май ще се окаже по-голяма, защото аз преди да вляза в него имах само един започнат гоблен, а сега съм започнала три и вече мисля за четвърти и пети.:kissyou:

love_milica
23.05.2007, 14:30
Моя се казва "Езерце", доста мъничък е, но аз по-принцип шия малки щото нямам нерви за големи :-| Единственият ми по-голям който го завършвам сега е "Пътят към цъквата". Незнам дали ви се е случвало и на вас, но се влюбих безвъзвратно в този гоблен и си казах, не ме интересува голям, не-голям - ШИЯ ГО :thumbup:

merita
18.08.2007, 02:32
Сега шия само мой първи гоблен Коне на водопой. Тя ми го избра. Почти го превършвам и съм си подготвила вече втори по мой вкус Молещият се Исус Христот много ми харесва.

fogis
18.08.2007, 20:57
Моят първи гоблен беше вилеровата есен.Избра ми го една приятелка, която ме запали по гобленарството.Тя ми показа основните неща но и много научих от вас.След това продължих със зимата а сега шия повече икони и портрети.

slasch
20.08.2007, 10:33
Първият ушит гоблен от мен е "Коте с китара" (много елементарен е,но смятам че за дете е много подходящ ).Когато започнах да шия бях на 13 години.

Darika
26.08.2007, 13:27
Моят първи гоблен беше Фенерчето и в началото никак не ми беше лесно. Но като го завърших изпитах огромно удоволствие. Така се започна.

valq_78
27.08.2007, 21:24
Това е моят първи гоблен на който се учих да шия http://images17.snimka.bg/003046136-big.jpg

valinaia
30.08.2007, 16:29
Започнах преди 2г. с кръстат бод-"На разходка под водата"-на Милена стил/сп".Галерия бродерия"/. Обичам морето ,но това гобленче някакси ме грабна ! Скоро научих от моя позната,че било хубаво да се започне с коне във вода,но уви чак сега ги шия! Успех ти желая!

Tanichka76
31.08.2007, 16:21
Моя пръв гоблен беше "Апостоловата градина"

Tanichka76
31.08.2007, 16:39
Моя пръв гоблен беше "Апостоловата градина"

Pepa555
31.08.2007, 19:56
Моят първи гоблен е "Теменужки" от Вилеровия каталог!:idea:

Vqla
01.09.2007, 09:51
Първият гоблен, който уших се казва "Зимна гора"

stoika
01.09.2007, 17:46
Първият ми гоблен е "Зовът на дивото".

lililina
06.09.2007, 21:59
Здравейте.Моят първи гоблен съм го шила преди 28 години.Свекърва ми беше запалена гобленарка и имаше в къщи цяля стена с гоблени.Беше ми интересно и тя ми даде да ушия "Коте музикант".Ших го докато бях по майчинство.Бях много щастлива ,че се научих.Сега снахата е сложила гобленчето над креватчето на внучката.

afi
07.09.2007, 01:04
Здравейте.Моят първи гоблен съм го шила преди 28 години.Свекърва ми беше запалена гобленарка и имаше в къщи цяля стена с гоблени.Беше ми интересно и тя ми даде да ушия "Коте музикант".Ших го докато бях по майчинство.Бях много щастлива ,че се научих.Сега снахата е сложила гобленчето над креватчето на внучката.

а моят първи гоблен е Есента от годишните времена

emmouna
08.09.2007, 23:53
Здравейте и от мен:kissyou: Моят първи гоблен беше Момичето с книгата по Фрагонард. Започнах го когато бях бременна с първото си дете , но така и не го завърших-оставих го за после, когато поотрасне детето. Но познайте- :D Всяка година го оставям за по нататък, в обозримо бъдеще, но това не ми попречи за тези 5 години от започването му да ушия други 10 гоблена и миниатюриц. Е, дано да го ушия за внучетата си , така както е тръгнало......

zeliana_milkova
09.09.2007, 13:11
аз започнах МОМИЧЕТО С КНИГАТА:clap:

emmouna
09.09.2007, 16:10
Здравей Zeliana , Върви ли Момичето с книгата? Като се замисля тази зима може да довърша моят :D Е, стига да ме слушат децата и да се заиграят поне за 1 час и да не се налага да ги разтървавам.Иначе вадя гоблена от шкафа, поглеждам го и въздишам след което го връщам обратно на мястото му:(

meri.bg
12.09.2007, 10:46
аз ще шия за пръв път и си взех трио / коне/ на казанлък някой да го е шил вече?

emiliq
28.09.2007, 23:44
Здравейте!Шия от почти 30 години ,но помня първия "Мона Лиза".Изработих го за три месеца иполовина ,а никак не е лесен Не мисля че е най- подходящо да се започне с лесен модел ,къде остават стимула и мотивацията?!:-|

emiliq
28.09.2007, 23:50
:fтемата е много хубава навява спомени поне на менlowerlove:

veneta_az
29.09.2007, 09:51
Моят първи гоблен беше "Фрегатата в атака". Наистина преди 20 г. освен на Казанлък нямаше какво друго да се купи от магазина. Тогава бях на 18г., започнах работа, а всичките ми колежки шиеха в почивките. Така запалиха и мен. После зарязах гоблените за почти 10 г. - докато бях студентка, после ме вълнуваха др неща, но преди 10г. се запалих отново и досега не съм спирала.
Сега една братовчедка на мъжа ми иска да я науча и аз и казах да си избере гоблен, а аз ще и покажа как се шие. Защото си мисля, че първият гоблен трябва сам да си го избереш, за да го шиеш с желание. Аз никола не съм харесвала тези рози с които повечето от моето поколение са започвали и така и нямам нито един такъв ушит. Вярно, че първият не трябва да е много труден, но ако друг ти го избира, а на теб не ти хареса, дали ще го ушиеш ?
Хайде стига разсъждения, че се отплеснах.

snejanka77
30.09.2007, 01:26
първият ми гоблен беше света богородица с младенеца.1 към 1 .беше труден за началото , но пък стана много красив и заема подобаващото му място в хола.

zeliana_milkova
01.10.2007, 12:56
здравей emmouna това ми беше първия гоблен той е ушит и е в рамка

liazi
01.10.2007, 15:48
а аз започнах да шия преди 8 години и първият беше "Жълти рози".Бях много доволна от резултата.

akulaluda
05.10.2007, 22:41
Първият ми гоблен е Морски захлас на Милена стил. Подариха ми го уж на шега го уших, а сега шия малкият исус

lusika
06.10.2007, 21:15
Първият ми гоблен го започнах може би, преди десет години
и го ших сигурно две.:cry:
Видя ми се доста труден, нищо не разбих/не, че сега знам много/,
но пък много ми харесваше и днес си го обичам и харесвам много.
Това е "Майчина ласка"

Jully
26.10.2007, 00:13
Е Lusica, май не си единствената. Моят първи гоблен бе Йерусалимската Света Богородица на Солария и го ших 5 години с прекъсванията, защото не ми спореше. Има много цветове и постоянно сменях конеца. Но много си го харесвам. Но ако се върна назад щях да си взема някой по малък и лесен за начало.

merilinm
30.10.2007, 11:43
аз започнах с три броя малки гоблени 11/13 . пейзажи. ако не се лъжа двата бяха "лунна нощ" и "малкото мостче" . третия не сиспомням как се казваше. естествено :( - грешки имаше тук - там. сега довършвам "замъкът Мерсбург" . този път се старая повече и ще стане по схемата :clap: , а се оказа доста по - голям и съвсем не лесен за изработка, така че за начинаещи не бих го препоръчала, макар че е красив . взела съм си и "горска хижа" - също много красив пейзаж. в никакъв случай обаче не ви препоръчвам да й подарявате нещо, което се шие 1:1 . аз все още не се престрашавам да започна такова нещо. всъшност ... имам и един започнат такъв , дето ще ми вземе здравето, но първо смятам да направя "Исус с венеца", първо графиката и после цветния и после да "скоча" в пейзажа 1:1 . стискайте палци.
между другото, мисля, че това да шиеш гобление е по - лошо :D от това да чоплиш семки - превод - голяма краста .
успех на всички.

търся добра схема на "исус" - цветен, защото този, който си взех е с много лоша схема.

Mis_Kapriz
03.11.2007, 17:26
Здравейте и от мен :kissyou: Първият гоблен ми бе6е Моми4ето с шапката.. 6их го о6те като у4ени4ка и го подарих на баща ми...тои мн му се радваше..Дори той му сложи и рамката...намерихме 1 стара и мислех да я сменям след време..ама сега ве4е неискам да и слагам нова...остана ми спомен от него :(

vanilin
01.12.2007, 23:19
Моят първи гоблен е "Май дойде" на завод Казанлък. Видях една стара гобленарка да шие Запустялата воденица и толкова ми хареса, че още на другия ден си купих първото малко пийзажче, което ми хареса. Дсичко това се случи преди 20 и повече години.

Юра
02.12.2007, 00:53
Моя първи започнат гоблен беше Зимата от старите годишни времена на Вилер. Беше с български конци и започнах с голямо желание. Случи се обаче да отидем на гости при една много добра гобленарка и го видях в рамка - ушит по схема на Вилер , DMC конци - взе ми сърцето. Цветовата гама с която аз бях започнала беше гадна - синьо зелена - това което се получаваше нямаше нищо с това което видях .И го зарязах. Преди една година го довърших по настояване на майка ми - какъвто и да стане все ще е пейзаж и ще си има своята красота-така ме мотивира тя.
Иначе първия започнат и навреме довършен гоблен бяха Маргаритките.

hrisipisi
02.12.2007, 19:22
Моят първи гоблен беше Кармен. Видях го в една колежка на майка ми,
бяха и го пратили от Германия. Толкова ми хареса, че го взех с рамката защото ги нямаше схемите - издирих си конци и го уших на кафявата
ленена панама за карета без никой да ми обяснява как се шие.
Това беше преди повече от 20г. и сега не бих шила гоблен през стъклото.
Все пак майка ми го хареса и си го сложи в рамка.

fantaziq
02.12.2007, 19:59
Моят първи гоблен беше Кармен. Видях го в една колежка на майка ми,
бяха и го пратили от Германия. Толкова ми хареса, че го взех с рамката защото ги нямаше схемите - издирих си конци и го уших на кафявата
ленена панама за карета без никой да ми обяснява как се шие.
Това беше преди повече от 20г. и сега не бих шила гоблен през стъклото.
Все пак майка ми го хареса и си го сложи в рамка.

Хриси, не мога да не те похваля пред всички,защото съм те виждала с колко мерак и старание го ши!:clap: Утре ще дойда лично при теб!:kissyou:

hrisipisi
02.12.2007, 20:01
Мерси, приятно е да те похвалят.:flower:

Дида
04.12.2007, 22:40
:) Аз се учих на Коне на водопои 1:4.Лесен е и те зарибяеа.Успех

Gery_83
06.12.2007, 10:30
А моя първи и недовършен гоблен, на който започнах да се уча е " Заснеженото градче" на Милена Стил...а сега ще завършвам "Трявна" пак на Милена ;)

vivi75
08.12.2007, 10:48
Първият ми гоблен беше труден за начинаеща,но горе долу бях доволнаhttp://images21.snimka.bg/004115992.jpg

lali
05.01.2008, 15:00
Първият ми гоблен беше "Замъчето". Започнах с пейзаж и се влюбих в тях, сега повечето ми гоблени са пейзажи. Вярвам че първият гоблен трябва да бъде избран лично за да ти доставя удоволствие - първо за да го изработиш и второ всеки път когато го погледнеш да знаеш, че с него си сложил началото на хоби за цял живот.

kararo
15.01.2008, 15:48
Може да ви се стори чудно но моят първи гоблен бе т.н.Хитлеровата зима.

Ших го 4 години,защото през това време правих 2 сватби и ми се родиха 2

внучета/ между другото аз се запалих по гоблените след като се върнах от

гурбет в Либия - бях на 40 години/.Сега вече ги шия по бързо.За 17

години имам ушити 3 мадони една от друга по хубави "Целувката "на

Роден ,Мона Лиза ,Елфчетата ,Делфинчето ,Madona della sidea-прекрасен

Вилеров гоблен,Благославящия Исуус- върховен гоблен,Исуус на

плаща.Сега шия Дамата с колата- нещо по различно от

класиката.Искам да намеря схема и номерата на конците ДМС на гоблена

"Помощник"-едно кученце което носи нещо в уста ,оприличявам го на

шапка и до нея има топка за тенис.Ако някой го има моля да се свърже с мен.

meryan_85
17.01.2008, 21:33
Аз сега шия първия си гоблен - "Холандската воденица". Голям мерак ми е :idea:

petiadeshkova
21.01.2008, 21:32
Аз започнах с "Теменужки". Беше ми трудно,едното ми цветенце е червено вместо лилаво,но много си го харесвам

hriseq
22.01.2008, 00:20
Moqt parvi goblem beshe Momicheto sas sveshtasled tova Karmen, Dorrita ,Cigankata s kitarata i taka do dnes shiq samo lica:confused: Iska mi se da ushiq nqkoi drug peizaj ama ne me vleche!

ALETO
04.02.2008, 17:37
zapo4nax sus´Poto4e prez livada' na 'ZARJA'.Da si priznaja 4estno be6e mnogo goljam za men,no az sum uporita:)

siss
08.02.2008, 20:26
Моят първи гоблен беше Вятърна мелница.
Вече стои гордо в рамка :greeneye:

fuentemajor
08.02.2008, 20:53
Здравейте,първият си гоблен уших през 93 -та година "Коне на водопой".

rosa17
09.02.2008, 21:54
Здравейте! Моят първи гоблен е "Боянската църква" -1:1. Вече не си спомням повода , но шефката ми ми направи комплектация и ми показа как се шие. Хареса ми, но накрая не издържах на сивозелената гама .Може би някой ден ще го завърша. :)

sineokata
09.02.2008, 22:41
Моят първи гоблен е детски "Брат и сестра".Според мен нека е детски...

sineokata
09.02.2008, 22:42
Моят първи гоблен е детски "Брат и сестра".Според мен нека е детски...:-| :-|

светлито
18.02.2008, 19:44
моят гоблен беше жълти рози

вили
20.02.2008, 14:08
А моя беше зодията ми само от два цята но кръгъл и много гешах. А моя мъж ми казваше че гоблена ми е колкото четвърт носна кърпа.

abazova_s
22.02.2008, 11:19
Моята гобленарска история започна с "Мона Лиза "преди 22 год.на Софийска фирма.Естествено с български конци.На мен комплектовката ми харесва.

kati
23.02.2008, 16:00
Аз започнах с довършване на гоблен останал от майка.Българският вариант на "Замъка Иф"Нея не я влече бродирането,но мен ме увлече.Иначе "Коне на водопой"е първия ми самостоятелен гоблен и много си го харесвам.

didichka2004
03.03.2008, 20:11
Само на един

Tiana
04.03.2008, 10:34
Първите ми опити като ученичка , бяха на едни рози , в няколко разновидности , но с кръстчета. Майка ми се запали по гоблените , като отидохме в Русия и там избродира доста , но имаще кои да и покаже и да я запали. Впоследствие и аз се запаялих и моят първи гоблен беше "Зимна приказка", а след това уших трите котета , а сега имам да довършвам три гоблена :D :idea:

radost63
04.03.2008, 20:14
Гобленът, с който започнахме да се учим заедно с една моя състудентка, беше "Момичето с шапката". Имахме само схема и мостри на конците. Беше преди повече от 20 години и вероятно се досещате колко "лесно" се окомплектоваха конците тогава. Така и до ден днешен си остава недовършен...
Следващият ми гоблен беше "Есенен пейзаж" на Вилер - 7 цвята, отново моя комплектовка на конците. Мисля, че този или някой от същата серия, би бил чудесен като за начало.

milenkova76
06.03.2008, 00:04
И аз като повечето гобленари започнах с цветя.Даже не знам как се казва гоблена.Схемата я взех от сп."Жената днес",а конците естествено-български(по онова време гоблените се разпространяваха като апокрифно писмо).:D

doci
15.03.2008, 21:43
Моят първи гоблен беше Щастливото зайче, майка ми го подари за една Коледа и така ме запали по гоблените. После беше едно магаренце и така...

toteva
16.03.2008, 10:50
А моят първи гоблен е "Еди",подариха ми го за един рожден ден и т.н.историята продължава до днес:D

милена
16.03.2008, 21:00
гоблена на който се учих беше "Чудотворната мадона".Мъжът ми ми го подари като излязох по майчинство с втория си син преди 5 години.Дотогава въобще не бях шила само плетях.Иза мен бе едно предизвикателство с което се справих доста бързо и то добре.И така се запалих

elena763
16.03.2008, 23:11
Аз започнах с "Коне на водопой", а след него направо на Йерусалимската икона(на Милена-стил):)

Triana`
19.03.2008, 00:22
А моят първи беше Циганката с китара на Казанлък :gipsy:

ra4ko75
02.04.2008, 21:51
Аз се запалих по гоблените покрай сестра ми. Първите ми опити бяха на нейната "Апостолска градина", като шиех повтарящите се цветове, които я утегчаваха. След това си купих "Замъка Мерсбург" и го уших за 1 месец. После ми подариха "Мадоната с гроздето", която ми отне 8 години.

Tooth
08.04.2008, 01:10
Първият ми гоблен беше "Малката воденица".Уших си го сама по указанията .Вторият беше "Майчина ласка" и го уших за 3 месеца,докато гледах новородената си дъщеря
в провинцията преди да започна предпоследната година от следването си.

rascit0
09.04.2008, 11:57
:-| Нека да се включа и аз. По гобленарството ме запали моята колежка Ради , за което и благодаря! Първите ми гобленчета са две малки вилерови пейзажчета с бод 1:2. Затова си мисля, че е добре да се започне с нещо малко за да се види по бързо крайният резултат. После започнах св. Николай / повода не беше много хубав - синът ми катастрофира , но слава богу бил е малкият дявол/. Шиех и плачех и се молех Бог да го закриля и го уших за няма и три месеца за да му го подаря за никулден. Стана много красив и сега сложен в рамка е над леглото му. След това уших Голата на плажа, Канадска мадона , Нина / За третия рожден ден на внучката ми/ , а в момента шия Целувката

iasi
09.04.2008, 13:34
А моят първи беше Циганката с китара на Казанлък :gipsy:
Моят също :D

Eli_Eli
30.04.2008, 11:04
Мама винаги има няколко започнати и няколко нови гоблена в запас. Така че аз като изявих желание да шия тя ми даде "Свети Георги" на Вилер, защото бил най-лесен от всички, които имаше в момента. Спомням си, че голям зор видях с коня и не ми се стори никак лесен за шиене като за първи път.

vanina5860
30.04.2008, 13:45
Аз започнах със Зимна приказка, а вторият - Малката воденичка - това стана преди двадесетина години и с прекъсване, та до ден днешен.....

BaMbIto
30.04.2008, 15:50
Конете на водопой:idea:

Anaid
30.04.2008, 17:36
Първият ушит гоблен , който видях беше ВОДЕНИЦАТА НА БУШЕ Бяхме на гости и цяла вечер не откъснах очи от него.Реших, че ще го ушия но преди него се учих на ЩАСТЛИВО ЗАВРЪЩАНЕ Несъжалявам, че започнах!

Maya_
03.06.2008, 11:55
Учих се на "Казанската икона"....голям зор беше

гарфийлд
03.06.2008, 12:14
Започнах с Вилеровия "Влюбени хора". Защо хора, като са две врабчета на разцъфнала клонка, не знам. Конците бяха нарязани на порции и естествено не ми стигнаха, но бяха оригинални. Стана чудесен. Много време след това го уших 1:1 с останалите и стана още по-хубав.:greeneye::coffee::smokin:

Yasna
04.06.2008, 23:42
mnogo e vagno skicata da e hubava za da go raboti s udovolstvie po skoro da y yvlich ne da y iznervya dobre e da e malak za da go zavarshi barzo

ata
18.06.2008, 22:58
Първият ми гоблен беше Щастливото завръщане.След това ми подариха Слънчев кът .Измъчих се с него,защото не ми харесваше и ту го шиех ,ту се отказвах, но за около 2 години беше готов.Все още не го харесвам.........Но всички които уших след това си ги харесвам много!

Yasna
20.06.2008, 22:11
здравеи ата моят 1ви гоблен беше една вовеничка с около 10 цвята понеже го уших сравнително бързо вторият реших да е голям и това беше Мостар него ших около година и така гоблен след гоблен още не ме е напускал мерака в момента дошивам една дама от златната колекция на деменшан и мечтая за следващия::kissyou::kissyou:

unzile
25.06.2008, 20:46
izvednij mnogo se bqh zapalila po goblenite i sipruga mi edna vecer kato se virna ot rabota me iznenada s "Farcheto". Tova bese pirviqt mi goblen.

гарфийлд
25.06.2008, 21:52
Блазе ти. А моят мъж като ме види с ръкоделие започва да се сърди:shy2:А първият гоблен, който уших, беше подарен на него, после му подарих още един, когато откачи един запас. И пак вика!:D

sunny_l
29.06.2008, 12:00
Хубава тема.

И на мен първият гоблен беше Воденицата - малък, лесен, но все още е окачен на стена - разбира се в ъгъла на богатството по фънг шуи. след това оших един доста голям - Привечер в планината. От там нататък спиране нямам, и общо взето все шия по няколко - в различните къщи различен, за да не пренасям схеми и конци.

А като дете шиех някакви работи на "заден бод" и кръстчета...;)

Nav
03.07.2008, 07:43
Учих се на тази икона. преди години пътувах за Великден и си бях купила да чета "Жената днес". схемата беше като приложение в списанието. реших, че е добра идея да ушия иконата за дома без да си давам сметка, че това едва ли е най-подходящия избор за първи гоблен.

добре, че не можете да видите гърба :D:D


http://i068.radikal.ru/0807/ab/9d92aa6503a0t.jpg (http://radikal.ru/F/i068.radikal.ru/0807/ab/9d92aa6503a0.jpg.html)

sis4o
03.07.2008, 10:24
Moqt pyrvi goblen na koito sym se uchila e "Vqtyrnata melnica" , komplektovka na Milena stil. Bqh oshte malka i ne znaeh za kakvo stava duma i si spomnqm kato si izgubih edin ot nuansite na sinio i az go zamestih s kakvoto namerih, nali malko na samouchitel go karah i nqmashe koi da mi kaje che moje da si kupq samo konci i da go zamestq :D

гарфийлд
03.07.2008, 12:01
NAV, гледах, гледах, взирах се и не намерих нищо, което да критикувам. Изглежда много добре! :clap::clap:

napetia
03.07.2008, 12:05
Доста семпъл и лесен, идеален за начинаещи.

Nav
03.07.2008, 14:21
NAV, гледах, гледах, взирах се и не намерих нищо, което да критикувам. Изглежда много добре! :clap::clap:


Благодаря Галюшка :kissyou:! Голям зор беше, но се радвам, че уших гоблена. правен е по икона от XV век на Свети Иван Рилски.

neznainata
07.07.2008, 14:58
моят първи гоблен беше "Лунна нощ", но го сбърках лекинко :) от ентусиазъм продължих да шия един ред, въпреки че беше завършен ;)

verona
12.07.2008, 14:47
Zdraveite ot men!;) Moqt pyrvi goblen beshe Alegoriq...Vsichki mi kazvaha, che e mnogo truden i nqma da se spravq...Tolkova me ambiciraha, che go ushih za edin mesec.

wylchin
15.07.2008, 09:30
Моето първо гобленче уших в часовете по трудово, когато бях в седми клас. Имахме избор от няколко животинки, но аз бях видяла един Мики Маус в едно списание за плетки на майка ми и си го избрах. Имаше толкова много желаещи да ми показват, че се страхувах да не ми го ушият.

stas
27.07.2008, 09:28
Здравейте!
Моят първи гоблен беше "Воденичката" - малък, лесен и доста симпатичен. Следващият май беше панера с червените рози... ;)
А след това беше един френски гоблен "Първа мъка" - едно много хубаво момиченце.
После не съм ги броила... :)

janini
28.07.2008, 11:28
Аз се учих на "Пролет в планината", но не ти го препоръчвам-труден е за начинаещ!http://www.album.bg/janini/images/5599944/37925/

Desislava Neikova
28.07.2008, 11:35
janini
как му се чудя и аз на това Възкресение, ама няма да е скоро

cherrymca
28.07.2008, 12:42
Гобленчето,на което се учих беше едно малко на "Милена Стил",мисля че се казваше Залез.То е общо 30 квадратчета,но аз го ших около 2 месеца,сега е в рамка и ми е на стената.Цялото беше пълно с грешки,но сега като го гледам добре ми изглежда и не личат много.

makrat
28.07.2008, 20:25
Аз се учих на този и го ших две години близо. Може би защото темата не ми харесваше...

vihoria
14.08.2008, 11:09
zdraveite:( pomognete mi kakav goblen da si vzema i az 6te 6ij za parvi pat:idea:

гарфийлд
14.08.2008, 12:51
В Галерия Бродерия има малки, хубави и лесни гобленчета. Успех, ще бъдеш много горда, когато го избродираш. :clap::clap:

vihoria
14.08.2008, 13:49
blagodarj 6te probvam dano stane:confused:

vihoria
14.08.2008, 13:55
a kade se namira v saita taj galerij broderij nemoga da j namerj:idea::idea:

vihoria
14.08.2008, 20:34
blagodarj vanina prosto neznaex 4e tova e spisanie izvinjvai:kissyou::kissyou:

Yasna
14.08.2008, 21:01
здравейте и от мен отдавна не съм си писала с вас във Варна е много горещо и не мога да си намеря място сега по темата моето мнение е да се ориентираш към нещо което ти допада например цветя пеизаж лице по едноцветно или по цветно аз например се впечатлявам от многоцветието и пеизажите

vihoria
14.08.2008, 21:09
blagodarj i na ted YASNA:kissyou::kissyou:

makrat
14.08.2008, 21:55
А аз мисля, че съветите са излишни!
Колкото хора - толкова и предпочитания... А красоти наоколо :rainbow: колкото искаш.
Само може би трябва да бъде комплектован професионално и за предпочитане с добри конци:confused:
Затова не се май, а бързичко посети някой хубав магазин за гоблени. Там ще забравиш всичките си намерения и съвети и сърчицето ще ти подскаже:yes:
И макар да ти е първия :greeneye:, не трябва да бъде случайния, защото ще прекарваш с него доста време :loveglasses:

niki_77
15.08.2008, 08:48
Първият ми гоблен беше "Горският цар" на Казанлък, след това "Пътя към храма"....., сега "Запустялата воденица"

vihoria
15.08.2008, 11:26
blagodarj niki_77 i az sam po mai4instvo i utre 6te xodj ve4e da si kupj njkakav goblen pa kakvoto iska da stava:kissyou::kissyou:

shaton
16.08.2008, 12:25
аз пък бърках в чекмеджетата като всяко дете, за да зная какво има вътре и така намерих един гоблен на майка ми, който го беше започнала, едва няколко бода.. но така ми хареса, че реших, че ще го шия... :idea: и го уших, разбира се.. :clap: няма да Ви казвам какво е качеството на изпълнение, особено от опаковата страна..

verona
16.08.2008, 19:39
Привет! Първият ми гоблен беше Алегория! Уших го за месец и половина!!! Много се гордея...
http://www.snimka.bg/my_albums.php

;)

merlynn
22.08.2008, 20:21
Първия си гоблен получих в VІ класлТова бяха "Червените рози" по-късно получих и "Жълтите рози". Бяха ми подарени от приятелка,която има цял музей:kissyou:

sineokata
22.08.2008, 23:03
първият ми гоблен е "Брат и сестра" и го уших за 2 месеца като почивните дни съм го боцкала.тва е гордост за мен

katya
25.08.2008, 01:48
Аз започнах с "Маргаритките" на Казанлък.

klain
01.09.2008, 16:26
Аз съм се учила на Момичето с шапката. Бях 7-ми клас и стоях будна до 3-4ч. през нощта от любопитство какво ще излезе със следващия бод. :idea:

sanian
23.09.2008, 00:44
Първият ми гоблен беше Селцето малък лесен и симпатичен,а после уших червените рози и двата са идеални за начнаещи.Оттогава шия на периоди,когато ми дойде вдъхновението,после почивка и пак.Сега съм към края на Алегорията.

vasilevamaria
25.09.2008, 12:17
първият ми гоблен беше ''Коне на водопой''и само той ми е в рамка

mariyka1955
30.09.2008, 15:26
Първият си гоблен съм ушила 1976 година от схема от сп."Жената днес".От 8 години насам имам 30 готови и довършвам 31-ят.На различна тема.Почти половината са от Солария.

idzs
30.09.2008, 18:15
Първият ми гоблен беше"Мостар".Купих си го с първата стипендия в първи курс.

ivodim
04.10.2008, 00:09
Аз мисля да започна с ФАРЧЕТО. Подходящо ли е ? Предварително благодаря за консултацийте !

тинка
13.10.2008, 16:40
АЗ ЗАПОЧНАХ СЪС " СТАРИЯ МОСТ". СЕГА ШИЯ "ТОМ" , СЛЕД НЕГО ЩЕ ЗАПОЧВАМ " тИНА".

Eli
24.10.2008, 13:01
Аз започнах с "Мадона с грозде". Бях го видяла готов и се надявах Мама която преди години шиеше да ми го ушие.След като срещнах решителен отпор се наложи да викам Неволята и така запчнах. Сега няма отърваване:))

ninfil
24.10.2008, 22:52
На времето майка ми беше накупила много малки пейзажи с български конци на някаква измислена фирма и първият,който уших беше един от тях.Мисля че се казваше "Блатен пейзаж". Лесно и весело гобленче. И както казват някои от вас-после няма спиране.:PP

ne6ic
28.10.2008, 22:52
А аз започнах с детски гоблен Целувка край морето. Много го харесах и бързо го уших.

ne6ic
28.10.2008, 22:53
:-|
А аз започнах с детски гоблен Целувка край морето. Много го харесах и бързо го уших.

galja
31.10.2008, 14:02
Аз се учих на това:
преди 132 год. и още не съм завършила небето:uhhhh:
Какво да направя като не си падам по фоновете и небесата:D

vihoria
31.10.2008, 15:25
iskam da vi se pohvalj 4e u6ix edin gobleni sega 6ij vtori:D

elli
31.10.2008, 15:45
Браво на теб!
Сигурна съм че си се справила добре !
А няма ли да ни се похвалиш и със снимка :confused:
интересно ми е какво си си избрала за начало :confused:

vihoria
31.10.2008, 16:37
toi e mnogo malak njkakav zimen peizag i neznam kak se slagat snimki na saita

vihoria
31.10.2008, 16:39
ina4e 6te se poxvalj i sas snimka a vtorij e komino4ista4

galja
31.10.2008, 19:08
защо не ми е излезнала снимката на гоблена ми в поста по нагоре :confused:

syzi
13.11.2008, 13:19
моят първи гоблен беше-слънчогледите-по картина на ван гог.стана страхотен ,но го подарих.

kara52
14.11.2008, 10:28
Първият ми гоблен беше "Фрегата в щурм" на завод "България" - Казанлък през 1982 год. Когато си го купих бях на 7-мото небе защото отдавна имах огробно желание да започна да шия гоблени, но нямах възможност, пък и беше много трудно и доста скъпичко да се снабдиш с гоблен, заразих се през 1974 год. Работехме 7 жени в една канцелария, телефонистката в предприятието беше стара гобленарка и имаше много ушити гоблени, та тя докара една жена от Ямбол, която разпространяваше комплектовки. Всички си купиха, само аз не можах. Започнаха да се учат, а аз като кучето, което гледало касапина, но не станало касапин само гледах и от време на време, като някоя се затруднеше и объркаше нещо се включвах и пробвах по някой бод. Та мили момичета тази зараза влезе ли веднъж в кръвта ти почти не се лекува:oops:

Reni
14.11.2008, 13:31
Първият ми гоблен беше лятото от овалните сезони на Вилер. Не е от най-лесните като за начало, но аз бях много амбицирана и го уших за един месец.

Tais
18.11.2008, 17:20
Воденицата на Милена стил

galia25
19.11.2008, 10:22
Моя първи гоблен беше Гаврош , ших го много малка може би на 13г.-14г.

rade
22.11.2008, 15:43
в момента шия първия си гоблен"Коне на водопой" толкова се заребих че за 3 цедмици уших 1/4 от гоблена , а имам малко дете на 1 и 5 месеца

Prisila
22.11.2008, 22:06
Аз започнах с Замъка Мерсбург, доста лесен ми се стори , и много бързо го направих :)

galja
23.11.2008, 00:49
в момента шия първия си гоблен"Коне на водопой" толкова се заребих че за 3 цедмици уших 1/4 от гоблена , а имам малко дете на 1 и 5 месеца



Хихихих и аз така се зарибих, а малкия ми малчоган:baby: е на 11 месеца...и нямам много време:(

lari
23.11.2008, 09:57
Така се получава момичета!И зарибяването в повечето случаи е за цял живот!:D:D:kissyou:

zdrmail
01.12.2008, 22:44
На този! :)

lana62
02.12.2008, 11:00
На малката елипсовидна "Есен" от каталога на Вилер.Но тъй като се учих да го шия сама и никой не ми беше показал как се шие гоблен,стана нещо уникално:вместо да шия четирите бода един върху друг за да стане квадратче, не знам защо реших,че горните два бода трябва да се шият с един бод встрани-така че се получи не квадратче,а ромбче!Получи се един уникален гоблен-елипса от ромбчета!Трябва да го покажа като нагледен пример как НЕ се шие гоблен!

valentna
08.12.2008, 14:38
Аз уших първия си гоблен преди 2 дни. Едни приятелки ме запалиха и аз отидох и си купих. Питах продавачката какво би предложила на начинаеш и тя ми показа " Мъжкото фламинга"- Казанлък само с 4 цвята на пъпетс. Той е тесен, но дълаг като пано, шие се много лесно и стана страхотен поне според мен де. Направих го някъде за 1 месец.

_sweet_
08.12.2008, 15:17
Моя пръв гоблен беше щампа на една къщичка с езеро,малък като картичка и веднага след това уших "Зеления замък".Не е трудно да се научи човек,но задължително първо трябва да сбъркаш за да се научиш ;)

rumkata12
11.12.2008, 10:14
Искам да направя подарък на една моя позната, която досега не е шила гоблен, а ме попита с кой да започне.
Моят първи гоблен е червените рози в панер.

Дайте ми и други идеи, за да може тя да си избере.

rumkata12;az se u4ih na sveti georgi:D

vihoria
11.12.2008, 16:08
a az iskam da podarj na kumovete u6it goblen mogeteli da mi kagete koi e nai podxodj6tij za tjx

vanesa_vn
12.12.2008, 11:06
Започнах с малката мадона, беше лесничка, затова хванах по-сериозен гоблен/"зимното момиче"-така го кръстих, нз как се казва/, но и сериозните грешки доидоха с него, реших да не ги преправям, за да се вижда нагледно, как НЕтрябва да се шие

lana62
17.12.2008, 14:44
Момичета,по-о-о-о-о-мощ!!!!Как си качвате снимките,дето ги показвате заедно с отговорите си?!!!Пробвах с прозорчето-"качи снимка",обаче ми излизат някакви други прозорчета за качване и вече там я забатачвам!!!
Помогнете,моля!!!

lana62
18.12.2008, 12:21
Май разбрах как става!Ще пробвам да кача първия гоблен който съм ушила- моля не ми се смейте-никога не бях виждала дотогава гоблен и реших(не знам защо),че така трябва да се шие!Както виждате,резултата е : "Отнесени от вихъра" :D

lana62
18.12.2008, 14:58
Качвам по-голяма снимка,че да се вижда накъде съм отвеяла бодовете!:D

svetulkata_1
18.12.2008, 15:45
Моят първи гоблен беше Исус чука на вратата,1:1 ,много труден с почти 50 цвята мисля беше.На него започнах да се уча.Исках много да имам нещо ушито налице,спрях го и се хванах Малката Богородица,не е никаква ценност,но все пак имаше нещо на лице,след това измайсторих Молещият се Христос и най-накрая дойде ред пак на първият.Е,все пак го завърших:D.сега чака за рамка.
Мисля че подаръка трябва да е нещо лесно,което скоро ще има краен резултат и красив на всяка цена:)..................

Ето го и прословутият гоблен над който се мъчих толкова време и покрай него уших още два:)

galja
18.12.2008, 22:48
Качвам по-голяма снимка,че да се вижда накъде съм отвеяла бодовете!:D

Миличка какво те притеснава,като го закачиш,ще го гледат от далеч,защо аз мисля че си си заслужила труда.:clap:Добър резултат е!Айде сега ще чакаме нещо по-голямо:thumbup::kissyou:

lana62
19.12.2008, 10:20
Тук са другите ми гоблени : http://lana62.mylivepage.com
Заповядайте да разгледате!Имам и доста натрупани схеми- който си хареса нещо да тегли на воля!!!
Схемите са във файлов архив,подредени в папки със същото име както и картинките.

valentna
19.12.2008, 10:26
Миличка какво те притеснава,като го закачиш,ще го гледат от далеч,защо аз мисля че си си заслужила труда.:clap:Добър резултат е!Айде сега ще чакаме нещо по-голямо:thumbup::kissyou:

На мен също ми хареса и имай предвид, че ти е първия.Моя първи стана по зле.:idea:

patio
27.12.2008, 12:59
Аз пак започнах с ''Залез'' мисля че се казваше,много лесен и приятен като за първо шиене.

eli1958
27.12.2008, 16:37
Здравейте и от мен!Моят първи гоблен е ''Снежна гора'' със седем цвята,но ушит преди повече от 25 години.Интересното беше ,че нямах представа как се шие гоблен,защото нямаше и кои да ми покаже,а имах голямо желание да се науча.Споделих това с една съседка,която ме успокои,че не е трудно-показа ми 3-4 бода и до тук.Ама това мерака е голяма работа.За 4 дена бях го скопосала,шиейки го по цветове:D аз се гордея с него.Стана добър:clap:

galinka
27.12.2008, 19:59
Аз започнах със малката мадона,кръста с рози и молещете ръце,но под зоркото око на Малекс.Тя ми е учителката.:clap::kissyou::smokin:

Ashley
04.01.2009, 12:31
започнах с "май дойде " уших го много бързо зещото исках да видя как ще се справя .:greeneye:

tdm13
04.01.2009, 12:35
Аз започнах с "Портланд роза",а след това уших "Бенгалската роза" и "Роза Бриар".Накрая довърших комплекта с "Рози в панер".Но да шия гоблени както трябва ме научи последната ми хазяйка в София,която беше невероятен майстор и за съжаление вече не е между живите .

darma_rz
04.01.2009, 14:31
Аз започнах с гоблена"Момичето с кучето".Трябваше ми много време докато гд ушия.:(:(

demira
04.01.2009, 18:08
моят първи гоблен беше едно цъфнало ябълково дърво после разбрах че е от Вилеровите. Беше на Казанлък с българсдки конци. Купи го майка ми уж да се уча на него - а то 15 цвята само розовото на дървото. Отзад стана като китеник, а отпред всички видиве бодове. Него не го показвам.:D

lusi
04.01.2009, 21:43
Моят първи гоблен е коне на водопой

vihoria
05.01.2009, 18:55
ISKAM DATE PITAM KONETE NA VODOPOI ZA KOLKO VREME GO U6I

rumkata12
06.01.2009, 11:30
a az iskam da podarj na kumovete u6it goblen mogeteli da mi kagete koi e nai podxodj6tij za tjx

moge bi nyakakav peyzag

neposlu6kata
06.01.2009, 18:42
Така като гледам май доста сме се учили на червените рози :D И аз започнах с него първо

mimiko
06.01.2009, 20:40
Първият ми гоблен е Есенно езеро, ших го около 15-17 години с големи паузи отзад не прилича на нищо, но като го сложих в рамка изглежда екстра :)

iv4omad
07.01.2009, 14:40
Здравейте-ще стигна до темата,заради която се регнах ,но първо в тази :)
Първият ми беше "Пътят към църквата"
(изключвам едно Пиеро 1:1 с 2834858578 цвята,което ме строви и почти се бях отказал) :D

nina markova
08.01.2009, 11:23
Аз започнах да шия гоблени в началото на 2007г.
И първият ми гоблен беше "Романтика " на Милена стил.
Сега в момента шия вторият си гоблен "Арабското момиче"

Shanni
10.01.2009, 12:41
Моят първи гоблен /една малка елипсовидна 'есен'/ беше на кръстчета и то само с две нишки на разграфена панама, защото така пишеше в упътването, а после всички ми казаха, че 'не се шие така'. Преди 20 години никой не признаваше кръстчето, но аз мисля, че ако беше с три нишки щеше да е супер, а така много прозира основата.
http://s004.radikal.ru/i207/1002/13/01ab65e6f7e1t.jpg (http://radikal.ru/F/s004.radikal.ru/i207/1002/13/01ab65e6f7e1.jpg.html)

Втория който почнах преди около 15 години е Коне на водопой, но се оказа, че и него не съм го шила 'както трябва' и го зарязах още в началото.

Сега се 'уча' да шия както трябва на ей тая дама 1:1. /Добър старт, а!/
Това ще ми е шедьовъра [:]. И никой повече да не смей да ми казва, че не знам как се шие гоблен!!! :lookup: аааааа!

pinkflower
10.01.2009, 12:46
аз върху ето това фарче >> http://www.milenastyle.com/catalog/catalog/images/111305-A.gif

На снимката изглежда доста зле,но в действителност стана много сладко.Много си го бях харесала и така :)

ani.emgeo
21.01.2009, 16:28
Моят първи гоблен е Морски захлас. На него се учих и сега моят 30 - ти гоблен е Воденицата на Буше :)

unchita
22.01.2009, 14:46
мен ме учиха на "Старото мостче" - елипсовидния вариант :idea:

more
22.01.2009, 15:05
Първият ми е купен от съпруга ми- Исус чука на вратата- голям
на Милена стил.
Все си мислех, че можеше и по- малък да избере.:D

poopsie
24.01.2009, 01:01
az se uchih na malkata sinia madona i posle na sarce s cvetia :)

dushkova
24.01.2009, 12:36
Първият ми гоблен беше преди мнооого години Теменужки от Вилер,елипса,върху ленена панама ,със събрани конци и схема,която си писах на карирани листи.Тук-там можеше да се види нещо,което беше донесено от" накъде".Нямаше "наводнение"от фирми и гоблени.

Marsianka
24.01.2009, 22:19
Първият ми гоблен беше "Свети Георги" 1:1. Много ми беше трудно, но го уших с голямо желание. Мисля си, че този светец спаси сина ми от една страшна злополука през 1999г. След това ми го осветиха в Черепишкия манастир. Сега го почитам като любимата ми икона в къщи.

letisiq
27.01.2009, 00:39
Здравейте и от мен :hello: Моя първи гоблен беше някакви теменужки в кошница или панерче и аз вече незнам...един такъв овалничък...хубавичък...който от 11-12 год чака някой да му ушие фон :D после си взех овална Пролет, няколко мъничета на които не им знам имената, едни коледни звезди от немско списание, Лебедово езеро и Слънчевият залив- последните два със сигурност на Милена-стил...но нито един от изредените не е завършен :( всичко е о'к когато ги започна...горя от интерес и ентусиазъм...и се случи нещо и ме отвее вятъра от гоблените и после като се сетя за шиене вече се оглеждам за нов :confused: Единствените ми завършени и дори рамкирани неща са Малката Богородица, Йерусалимската икона и Заливът на палмите- пак на Милена-стил и две зодийки на Ланарте... и разбирасе всичките са правени за подарък В момента едва ли не се уча да шия щампован гоблен отново за подарък...и в началото за малко да се откажа ако не бяха момичетата от този прекрасен форум :kissyou:

Цветелина Симова
02.02.2009, 23:04
Здравейте на всички. Аз съм начинаеща гобленарка. Учих с ена Фенерче, после уших Вятърна мелничка, Парижката мадона и Дорита. Сега довършвам Мона Лиза

Emilimal
04.02.2009, 09:41
Моят също беше "Жълтите рози"

Yasna
04.02.2009, 20:58
Хей девойки като чета кой на какво се е учил много на малко сте заложили моят първи гоблен беше запостяла воденичка а втория се хвърлих на голямо и купих Мостар не мога да се похваля с много 8 броя но всичките висят ня стените с рамки един подарак на мама Иросалимската богородица и един ушит по поръчка Мустанги в гора :gipsy::gipsy::gipsy:

magnolia777
09.02.2009, 17:08
щях да кажа,че първият ми гоблен беше един малък на Дименшънс,но се сетих,че преди 15 години като бях бременна със сина ми бяха донесли за шиене един малък-маргаритки в кошничка:idea:...и до сега виси на майка ми в кухнята:D
после бебето ме грабна с денонощен рев и т.н. и чак миналата година се сетих за друг:D