PDA

Покажи пълната версия : видове конци



bobi_270166
25.11.2007, 05:05
Привет на всички,които творят красота с ръцете си!От 17 години шия гоблени,не мога да кажа,че съм майсторка,но се радвам на ушитото от мен.Приятелите ми казват,че домът ми е като галерия.Искам да попитам дали някой от вас има таблица за съответствие на конци DMC-з-д "България" гр.Казанлък.В момента шия с Казанлъшки конци и съм много доволна от качеството им.Но гоблените,на които имам схеми са с номера само на DMC.Ще съм ви много благодарна ако такава таблица се публикува.

rujanka
04.01.2008, 14:52
Боби, радвам се за мнението ти за нашенските конци. Аз шия от 3 години, предимно по схеми от нета и с наши конци на Казанлък.
Захванала съм се да си правя сама такава сравнителна таблица, която няма да е съвсем точна, защото пълно съответствие в цветовете на нашите и ДМЦ няма, а и налучквам цветовете по една палитра на ДМЦ разпечатана на цветен принтер.
Така за сега спасявам положението.
Ако някой наистина е попадал на "купешка" такава таблица ще съм много благодарна да я сподели с нас.

yonka
04.01.2008, 16:37
И аз съм шила много гоблени с бг конци и много с вилерови,имам останали мноооого конци без номера.Затова се сдобих с ДМЦ каталог,за да мога да ги оползотворя ,а да не стоят в шкафовете без да ги използвамНо и с него не е много лесно.Различните марки конци имат различни гами от цветове,но все пак е от помощ!А за такава таблица не знам,но би било хубаво да има!