PDA

Покажи пълната версия : Коя е Дева Мария?



rostso
26.11.2007, 17:26
Здравейте!

Сигурно въпросът ми ще ви се стори много безумен, обаче... имам си проблем и се надявам някой по-разбиращи по религиозните въпроси да ми помогне....

От доста време всякакви гледачки ми повтарят едно и също - че моя закрилник е Дева Мария.... И реших, че може би е добре да ушия неин гоблен... ОБАЧЕ..... Ами като не мога да я позная.... Да не взема да ушия някоя друга светца...

Въпросът ми е - тези всичките ли са изображения на Дева Мария?

http://www.szeda.bg/ginokardia/120.html

http://www.solaria.online.bg/gobleni/index.html - раздел "Религиозни" - интересуват ме - "Мадона Долороса", "Прекрасната Мадона", "Великолепната Мадона".

atinqnka
26.11.2007, 20:44
Щом е Мадона Долороса или друга мадона значи не е Дева Мария.Търси да пише Богородица или Дева Мария. Дева Мария или Богородица е майката на Христос. Другите мадони не знам дали са светици или не. На сайта на Солария има казанската, ерусалимската и др богородици.

Masha
27.11.2007, 12:12
Всяка икона на Богородица може да се приема за икона на Дева Мария,защото тя непорочна е родила Исус Христос.Но Солария имат два модела - само Дева Мария и тази с ангелът,който й съобщава благата вест,че тя ще стане божията майка.Аз имам тази схема

Masha
27.11.2007, 12:34
Ето как изглеждат и другите гоблени

veneta_az
27.11.2007, 12:46
Дева Мария е майката на Исус Христос. Богородица се нарича в източното православие, а Мадона - в католицизма. Но това е все Дева Мария. Има много нейни икони - и сама и с Младенеца Исус. Можеш да си избереш всяка по твой вкус, но според мен е желателно да е от източно православните икони щом ще я шиеш като закрилница (ако си източно православна християнка). А готовият гоблен да осветиш в църква.
А ако не е Дева Мария трябва да пише примерно света Петка или света София или друго име - на съответната светица.
Дано съм ти помогнала.

rostso
27.11.2007, 15:16
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ за информацията.....

Аз знам коя е Дева Мария и съм кръстена, обаче не мога да я позная на иконите, ако не държи Исус в ръце.... :confused:

Лошоте е, че тези гоблени, които са като икони не ми харесват.... Искаше ми се нещо по-различно като тези четирите, които съм изброила, но щом казвате, че не са изображения на Дева Мария няма да рискувам да се трудя толкова много и да се окаже накрая, че не е тя....

Имате ли някакви предложения други за гоблени с Дева Мария, но да прилича повече на картина, а не на икона.... и по възможност да е само тя, без Исус на ръце и без разни хръркати ангели.....

Интересна работа, Дева Мария никога не съм я харесвала особенно.... Все на Исус и на Св. Стефан съм се молила.... А какво се оказа накрая.... Смятам, че е напълно възможно тя да е моя ангел - пазител, защото доста хора хора го твърдят между които и чичо ми - той се води екстрасенс и като мой близък роднина поне знам, че не ме е лъже....

Помагаите да си харесам някакво гобленче с нейно изображение.... :rezando:

Ето това ми харесва и ще стане бързо ако го ушия 1:1 на българска панама само 5x5 квадратчета е, но ореола ми прилича на паяжина....

stoika
27.11.2007, 21:06
Имам тази.Лесна е за шиене,не е с много цветове и не е голяма.

Katerina
20.12.2007, 16:22
:hello: rostso, тази икона на Дева Мария,която си показала е малка и бързо се шие.Аз я ших 2 пъти и не е трудна.Ореола,който не харесваш е задължителен при светците.Можеш да го ушиеш с ламена нишка,става по-ефектно.Желая успех в избора.:kissyou:

vania.kaimska
20.12.2007, 21:39
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ за информацията.....

Аз знам коя е Дева Мария и съм кръстена, обаче не мога да я позная на иконите, ако не държи Исус в ръце.... :confused:

Лошоте е, че тези гоблени, които са като икони не ми харесват.... Искаше ми се нещо по-различно като тези четирите, които съм изброила, но щом казвате, че не са изображения на Дева Мария няма да рискувам да се трудя толкова много и да се окаже накрая, че не е тя....

Имате ли някакви предложения други за гоблени с Дева Мария, но да прилича повече на картина, а не на икона.... и по възможност да е само тя, без Исус на ръце и без разни хръркати ангели.....

Интересна работа, Дева Мария никога не съм я харесвала особенно.... Все на Исус и на Св. Стефан съм се молила.... А какво се оказа накрая.... Смятам, че е напълно възможно тя да е моя ангел - пазител, защото доста хора хора го твърдят между които и чичо ми - той се води екстрасенс и като мой близък роднина поне знам, че не ме е лъже....

Помагаите да си харесам някакво гобленче с нейно изображение.... :rezando:

Ето това ми харесва и ще стане бързо ако го ушия 1:1 на българска панама само 5x5 квадратчета е, но ореола ми прилича на паяжина....

Добре е да направиш ореола със ламе.Става много оригинално.Виждала съм я така ушита

lililina
27.12.2007, 23:30
Здравей,rostso, влезни в темата "религия", там има много гоблени на Дева Мария.За да е по канона , трябва да е с ореол.Избери си тази, която те грабне, защото всеки си харесва различни неща.Освети я в църква и я сложи на източна стена, пожелавам ти Богородица да те закрила.:kissyou:

Pepa555
27.12.2007, 23:51
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ за информацията.....

Аз знам коя е Дева Мария и съм кръстена, обаче не мога да я позная на иконите, ако не държи Исус в ръце.... :confused:

Лошоте е, че тези гоблени, които са като икони не ми харесват.... Искаше ми се нещо по-различно като тези четирите, които съм изброила, но щом казвате, че не са изображения на Дева Мария няма да рискувам да се трудя толкова много и да се окаже накрая, че не е тя....

Имате ли някакви предложения други за гоблени с Дева Мария, но да прилича повече на картина, а не на икона.... и по възможност да е само тя, без Исус на ръце и без разни хръркати ангели.....

Интересна работа, Дева Мария никога не съм я харесвала особенно.... Все на Исус и на Св. Стефан съм се молила.... А какво се оказа накрая.... Смятам, че е напълно възможно тя да е моя ангел - пазител, защото доста хора хора го твърдят между които и чичо ми - той се води екстрасенс и като мой близък роднина поне знам, че не ме е лъже....

Помагаите да си харесам някакво гобленче с нейно изображение.... :rezando:

Ето това ми харесва и ще стане бързо ако го ушия 1:1 на българска панама само 5x5 квадратчета е, но ореола ми прилича на паяжина....

Тази Дева Мария е на художника Сандро Ботичели.Става прекрасна 1:4 и се шие много бързо.Ореола трябва да се ушие задължително.Картината /гобленът/ в действителност има страхотно излъчване.Успех!:kissyou: