PDA

Покажи пълната версия : Знае ли някой с какви конци



nellli
24.11.2005, 10:53
Здравейте! Знае ли някой с какви конци се комплектоват гоблените на фирма Ланарте?
За Дименшънс имам ясни спомени - мисля че Аraxna беше обяснила преди време, но за Ланарте - не. И като споменах Дименшънс - наскоро си купих оригинална комплектовка на тази фирма, обаче конците са ужас - непрекъснато се завръзват. На какво се дължи? Те са предварително нарязани с дължина около 1 м , така че не е от дължината, не е и от броя на нишките - и друг път съм шила с три нишки. Има ли някой представа защо е така :(

sidika
24.11.2005, 10:59
Nelli za dimensions ne moga da kaja ni6to ,no za goblenite na lanarte kontsite im sa DMC
az v momenta 6iya edin na lanarte i toy e s DMC.

nelka
24.11.2005, 14:24
Много са красиви гоблените на Dimensions като краен продукт, но конците им...Ами да си го кажем, направо приличат на български.
Пепеляви едни такива,без блясък и усещане за еластичност,a пък като цяло резултатът става много хубав.
Неотдавна за първи път се опитах сама да си комплектовам един техен гоблен: задачата е едва ли не невъзможна, защото цветовете им нямат кореспондиращи сред DMC. Помогна ми това че имах доста останали от предишни комплекти. И факт е че за някои от липсващите всъщност ползвах български конци: те идваха по-подходящи от DMC или Anchor.
:lady:

Скарлет
24.11.2005, 18:40
Имам 4 ушити гоблена на Ланарте,все готови комплектовки и със сигурност казвам,че конците са ДМЦ. :yes: :yes: :yes:

Tania
28.11.2005, 22:02
И аз камзвам че са DMC :yes: