PDA

Покажи пълната версия : въпрос



sneji
26.12.2007, 18:06
Момичета,кажете ми как да си направя карамелена глазура(може би така се казва на карамел,който да не се втърдява и да е малко течен,за да може да се излее върху сладкиша)?:confused:
Благодаря предварително!

ibg1963
26.12.2007, 18:26
250 гр. захар се карамелизира до златисто. Много внимателно към нея се доливат 250 мл. гореща вода. Сместа се вари до поручаване на желаната гъстота, за да се използва за тънка карамелена глазура.

Незнам дали точно това ти трябва.Продават и готов карамел ,от този дето заливат сладоледите.Ако ти свърши работа,пробвай с него

sunnyto
28.12.2007, 12:45
За да стане хубава глазурата ти триабва много работа :idea: аз си взимам топинг мисля че така се казва:confused: за сладолед и го ползвам като глазура:kissyou:

violeta petrova
07.01.2008, 22:03
Снежи,тази вечер случайно попаднах на рецептата от ,,Бон апети,,.Ето каква глазура е дал Звездев.1ч.ч захар се разропява с 1/4ч.ч вода и 1.с.л лимонов сок.Като се карамелизира се прибавя 170г сметана и се вари още 10 мин.на слаб огън.Излива се върху сладкиша.Дано съм ти била полезна.Ще кажеш какъв сладкиш правиш.

sneji
10.01.2008, 10:44
Много благодаря за рецептите,момичета(със известно закъснение,за което се извинявам).Вили,ще правя една торта-"Сникърс".Взех рецептата от рускините,вече я правих веднъж и домашните много я харесаха.Ако се интересуваш от рецептата,ще я напиша в Торти.Другата седмица ще имам повод да я направя,ще снимам и ще кача и снимка.

Дида
11.01.2008, 09:49
Моля , от къде да си купя шоколадов чипс?Дори не съм го виждала какво представлява. Хареса ми един кекс шоколадов от рецептите.Дори не знам към кого да се обърна.Благодаря предварително.

Marinera
22.02.2008, 17:37
Дида, шоколадов чипс и аз не съм виждала, освен на картинка. То е нещо като шоколадови люспи. Мисля, че успешно може да се замени с натрошен шоколад. А иначе някой беше споменал, че го имало в Метро, но лично аз не съм виждала.

Дида
22.02.2008, 18:11
Дида, шоколадов чипс и аз не съм виждала, освен на картинка. То е нещо като шоколадови люспи. Мисля, че успешно може да се замени с натрошен шоколад. А иначе някой беше споменал, че го имало в Метро, но лично аз не съм виждала.

Благодаря.:kissyou:
Често посещавам Метро , но не съм попадала на шоколадов чипс. Ще се огледам.:kissyou:

консуматор
27.02.2008, 13:35
Здравейте всички!! Момичета може ли някой да ми помогне, търся книгата
"50 Easy Party Cakes"! Трябва да ви кажа, че е страхотна, има невероятни торти! Намерих я в zamunda, но там е много размазана и не се чете! Моля ви ако някой я има нека ми я прати! Благодаря ви предварително.