PDA

Покажи пълната версия : DMC конци на метър



rostso
11.01.2008, 12:44
Здравейте!

Искам да попитам някой знае ли в София дали има магазин, където се продават DMC конци на метър?

mila
21.02.2008, 13:09
Здравей, конци на метър се подават в едно магазинче на Опълченска. Незнам на кой номер е, но е на кръстовището с ул. Враня. Магазина е на ъгъла и се вижа още от Сливница.

rostso
21.02.2008, 13:28
Благодаря! Много ценна информация!

Би ли ми казала къде по-точно се намира, че с ориентацията съм много зле.....
Някъде близо до Опълченска и Стамболийски (на мен това ми е ориентира за Опълченска)?????

mila
22.02.2008, 18:32
Грубо казано, като използвах BGMaps.com го определих като Опълченска номер 90. Казвам ти го да се ореантирах в коя част на улицата е. По точно е на кръстовището с ул. Враня.

valq_78
20.03.2008, 14:58
Ул.Враня е тази на която се намира сградата на ХЕИ

rostso
03.04.2008, 16:33
mila , valq_78, много ви благодаря!:flower:

Днес ходих да търся магазина и макар и трудничко (обиколих целия район) го намерих! От голяма полза ще ми е! Все за мъничко не ми стигат конците......

valq_78
10.04.2008, 13:03
А каква е цената на метър и какви други марки конци продават?

rostso
11.04.2008, 11:14
Не съм питала за други марки конци, а цените за ДМЦ са:

1 метър - 15 стотинки
1 чиле (8 метра) - 75 стотинки

Много обикалях докато намеря магазина. Видях го точко като си помислих, че са ме пратили за зелен хайвер:D.

Не е на ул. Браня, а на следващата улица, успоредна на нея (пада се от страната на ХЕЙ)

valq_78
12.04.2008, 13:15
rostso мерси за инфото.

mila
17.04.2008, 12:22
" Не е на ул. Браня, а на следващата улица, успоредна на нея (пада се от страната на ХЕЙ)[/QUOTE]
"

Нещо не съм обяснила добре явно. Магазина се намира така:
Вървиш по ул. Сливница по посока Орион (Люлин) по десния тротоар, на светофара с ул. Опълченска, не пресичаш, а завиваш на дясно. Вървиш по Опълченска в посока към гарата. Магазина е на 2-рата пресечка точно на ъгъла (дървена врата с решетка).
Дано да съм била по-ясна :)

valq_78
17.04.2008, 15:26
milа супер си го обяснил.Мерси.:blueflow:

Tooth
21.04.2008, 22:36
По- хубави ли са нонците на метър или ги предпочитате защото може да си
вземете ,ако знаете метража на отделните номера които ви трябват?

rostso
22.04.2008, 11:00
Конците на метър са си абсолютно същите като конците на чиле.... те от чилето ги режат..... Далаверата е, че ако от един цвят ти трябва само за десетина бода няма нужда да се купува цяло чиле, може да си вземеш точно колкото ти трябва и естественно така излиза по-евтино.

Tooth
22.04.2008, 23:32
Предположих ,че това е причината,но моя позната ши една от зодиите ,където синият конец ,който е в най-голямо количество беше от бобина и непрекъснато се оплакваше,че е по-тънък,къса се и накрая за капак пусна боята.Гоблена е купен. От магазина на Опълченска обаче няма оплаквания . може би има значение партида и коя фирма от къде се снабдява.

kamellia
25.07.2008, 14:33
Не съм питала за други марки конци, а цените за ДМЦ са:

1 метър - 15 стотинки
1 чиле (8 метра) - 75 стотинки

Много обикалях докато намеря магазина. Видях го точко като си помислих, че са ме пратили за зелен хайвер:D.

Не е на ул. Браня, а на следващата улица, успоредна на нея (пада се от страната на ХЕЙ)


метъра при нас е 0.16
чиле ДМЦ 1 лв.

slasch
03.08.2008, 12:33
Не съм питала за други марки конци, а цените за ДМЦ са:

1 метър - 15 стотинки
1 чиле (8 метра) - 75 стотинки

Много обикалях докато намеря магазина. Видях го точко като си помислих, че са ме пратили за зелен хайвер:D.

Не е на ул. Браня, а на следващата улица, успоредна на нея (пада се от страната на ХЕЙ)

Момичета много съм разочарована от този магазин!Първо е невзрачен и може човек лесно да го пропусне,но след като успях да се пъхна в него на какво се натъкнах:
1.Там комплектоват гоблени ,в което няма нищо лошо:yes:
2."Магазинерката" беше крайно неучтива и първоначално ми заяви,че не продават чилета DMC,а само на метър!!!:confused:
3.След настояване от моя страна,че имам информация и за чилета, ми беше заявено на висок тон,че може и да си закупя чилета,но след предварителна заявка,която ще изчакам 2-3 дни?!?!?:crazy:
Искам да уточня,че щях да купя голямо количество -първоначално 30 бр,а след това и още,но от цялата работа "намазаха":D официалните вносители на DMC за България.
Без да ги рекламирам,но за мен там е удоволствие да пазаря-учтиво обслужване и при нужда съвет!!!
Искам да Ви кажа,че това никога не би могло да се случи в Германия-давам този пример,защото съм живяла дълго време там и ми е болно,че у нас простотията и невъзпитанието е на почит.
В крайна сметка всичко приключи положително за мен:прибрах се с необходимия материал, но с малко по-изморени крака от "ненужното търсене на въпросното магазинче"!

lili
03.08.2008, 18:49
А да сте срещали някъде да продават Anchor на метър?

rostso
04.08.2008, 11:24
slasch, така си е.... Лелката в магазина е крайно нелюбезна и намусена ... ВИНАГИ и очевидно с ВСИЧКИ!

Ама не съм изнамерила друго място, от където да си набавям конци на метър, а като ми свърши конеца и ми трябва за още десетина бода не ми се купува цяло чиле..... Да не говорим, че има гоблеми с много цветова и в малки количества.... Тези гоблени бях ги отписала! Ето един жив пример - за едно дербно гобленче 20-20см. трябва да си купя конци за 50 лева..... Така, че - изтърпявам гадното лелче и това е......

slasch
04.08.2008, 11:59
slasch, така си е.... Лелката в магазина е крайно нелюбезна и намусена ... ВИНАГИ и очевидно с ВСИЧКИ!

Ама не съм изнамерила друго място, от където да си набавям конци на метър, а като ми свърши конеца и ми трябва за още десетина бода не ми се купува цяло чиле..... Да не говорим, че има гоблеми с много цветова и в малки количества.... Тези гоблени бях ги отписала! Ето един жив пример - за едно дербно гобленче 20-20см. трябва да си купя конци за 50 лева..... Така, че - изтърпявам гадното лелче и това е......

Разбирам те мила:-| аз не упреквам никого от форума,просто ми докривя от гадното и поведение

rostso
05.08.2008, 17:30
Ами то си е за докривяване.....

ОБАЧЕ!!!!

Да ти издам един тънък момент.... Въпреки лошото й настроение, ако продължиш да си любезна и усмихната, лелчето ще ти направи услуги.... На мен ми даде телефона си и каза да поръчвам конци по телефона и само да ходя да си ги взема след 2-3 дена, за да не се разкарвам да давам заявка и после пак да ги взимам... Но не знам дали това си е такава услуга на магазина или ми даде телефона само на мен.....
Да.... понякога си заслужава човек да продължи да бъде учтив, въпреки враждебното настроение отсреща....

Пробвайте така.....

ketri
05.08.2008, 18:11
Това с телефона и аз съм го правила,и понеже бях много любезна и много нахална в същото време,гадната лелка не можа да ми откаже и ми отряза конци още на същия ден.
Казах и, че спешно ми трябват,а тя първо се оправда че и трябвало време да провери дали ги има всички конци,викам "Добре ще звънна след 1ч.пак и ще ми кажете дали ги имате"..И така каза, че ги има и след 2ч.отидох да ги взема.
Абе бива я женицата,върши работа,само че си сменя много бързо настроенията..:D

mi6e
31.08.2008, 13:08
А къде са официалните вносители на DMC?

juni86
14.09.2008, 03:07
Az si izteglix edna sxema ot internet i legendata s cvetovete kum neq e s DMC konci,no ne znam po kolko metra 6te sa mi neobxodimi ot vseki cvqt.Kak da precenq,molq pomognete mi???

mi6e
14.09.2008, 10:02
Аз лично си купувам по едно чиле от цвят, ако не стигне, купувам още. Ето сайт, на който може да се изчисли:
http://www.krestikov.net/index.php?id=83&sml=31

juni86
14.09.2008, 17:10
Mnogo blagodarq za suveta!:)Poru4ax si gi ot tuk i sled 2-3 dni 6te mi gi dostavqt s kurier.No poneje ot nqkoi cvqt imam samo po nqkolko boda,tqx gi poru4ax na metur.Dano mi stignat.Kato go zavur6a 6te vidim kakvo 6te stane.

unchita
25.01.2009, 11:16
а в Пловдив дали има ДМЦ на метър някъде? :idea:

juni86
25.01.2009, 20:59
Ne znam v Plovdiv kude moje6 da nameri6,za6toto az sum ot Troqn i tuk nqma DMC,a ima samo Ariadna:confused:Nai-blizko do nas DMC ima v Love4:(,i poradi tazi pri4ina,az predpo4etox da si poru4am ot Internet.Dali 6te dam parite za korier ili za gorivo do Love4 e edno i su6to:idea:Taka4e suveta ot men e da si gi poru4a6 ot saita na Goblenite.com i 6te ti gi dostavqt do vxodnata vrata,to4nite cvetove i neobxodimoto ti koli4estvo,za6toto moje da si gi poru4a6 na metur,ne samo na 4ileta.
Tova e moeto mnenie,a ti sama re6ava6:idea:
Pozdravi ot men i uspex:kissyou:

kamellia
02.02.2009, 00:27
а в Пловдив дали има ДМЦ на метър някъде? :idea:

Мисля си, че в магазин "Мистър Гоблен ":idea: режат на метър ДМЦ

valentna
26.03.2009, 10:40
Здравейте, незнам дали е подходящо да пиша точно тук, но си харесах един гоблен със 66 цвята и искам да попитам някой ако го е шил да ме насочи по колко метра или чилета да кумувам. Благодаря предварително.

ata
26.03.2009, 12:28
Ако никой не ти каже точно колко са необходими,единствения начин е да купиш от всички по 1 и после да купуваш тези,които ще свършат.:idea:

lazarina
09.04.2009, 21:53
molqvi pomognete mi iskam da namerq tablica za konci ot ariadna kam dmc ili obratnoto molqvi molqvi.....

Triana`
10.04.2009, 11:37
:kissyou:
http://www.rucniprace.cz/kv-dmc-ariadna.php

Triana`
10.04.2009, 11:40
Все пак нали знаеш, че няма да е както оригинала и не можеш да сравняваш 250 цвята с 500 на дмц :confused:

Tooth
21.05.2009, 20:28
Момичета днес разбрах, че в магазина на "Христо Ботев" 93 са пуснали конци на ДМЦ китайско производство, които са по 60 стотинки чилето. Номерата са като на ДМЦ по 2, например 444 от ДМЦ отговаря на 888 от китайските. По цвят не се различават, сравнявала съм ги. За други качества незнам... :idea:

kanarche
09.06.2009, 21:55
Момичета,днес видях,че в магазина мистър Гоблен на Милена стил има разпродажба на конци Анхор.Който е намислил нещо да събира-сега е момента.Цената на чиле е 55 стотинки;)

Милс
03.09.2009, 10:52
А знаете ли дали в магазина Мистър Гоблен в Пловдив продават конци на метър? :-|

pepina_p
03.09.2009, 16:25
А знаете ли дали в магазина Мистър Гоблен в Пловдив продават конци на метър? :-|
Мисля, че в " Мистър гоблен" НЕ продоват конци на метър. Скоро попитах жената на " Ресторант стадиона"/ с/у ІІ- ра поликлиника/. Оказа се , че тя продава на метър като цената й е 0,20 ст. за метър, но и не реже от всички цветове, защото обясни че има цветове, които по- рядко се търсят и срещат. На мен ми се вижда малко скъпичко:confused:, защото в Асенодград някъде има на метър по 0.15 ст.:gipsy:
Но въпрос на избор все пак.:kissyou:

rodich
03.09.2009, 16:43
..... но и не реже от всички цветове, защото обясни че има цветове, които по- рядко се търсят и срещат. ..

Понякога ми се струва като взема цяло мулине, че е било отрязвано от него метър-два .... иначе ги взимам от магазин, в който не продават на метър НО по-горе написаното ме навежда на мисълта да започна да ги меря вече .....

Във Варна има един, в близост на пазарчето до Катедралата, но там са малко криминални :D подбират си с кого да се държат любезно и с кого не, на вратата няма табела с раб. време, още по-малко да пише някъде как се казва фирмата им, материално отговорно лице и т.н.

vall1981
03.09.2009, 17:20
А в Плевен дали се намира магазин, в който се продава DMC на метър :confused:

Милс
03.09.2009, 20:20
Мисля, че в " Мистър гоблен" НЕ продоват конци на метър. Скоро попитах жената на " Ресторант стадиона"/ с/у ІІ- ра поликлиника/. Оказа се , че тя продава на метър като цената й е 0,20 ст. за метър, но и не реже от всички цветове, защото обясни че има цветове, които по- рядко се търсят и срещат. На мен ми се вижда малко скъпичко:confused:, защото в Асенодград някъде има на метър по 0.15 ст.:gipsy:
Но въпрос на избор все пак.:kissyou:

Ами мен и Асеновград ме устройва..На мен Mimik ми обясни за един магазин там, а ти кой магазин имаш предвид ? Просто в София, този на Опълченска ми е много далеч и не мога да си позволя да ходя по два пъти - един път за заявка и после, за да си взема конците...

Юра
04.09.2009, 10:14
Може би аз да ти обясня за Асеновград - има два магазина. Единия е в търговския център. Другия е на новия кооп пазар. На пазара са по-вежливи в обслужването.

bop_bop_mara
04.09.2009, 15:22
Само за протокола (иначе предполагам бургазлийките си знаят) - в Бургас има едно малко магазинче за гоблени, конци (DMC, Anchor, български), панама (българска разграфена и неразграфена, Aida 16 бяла, екрю и 1-2 други цвята), рамки, в което режат DMC на метър (в момента е по 15 стотинки) и панама на нужните ви парчета. Намира се на Гурко, на пресечката с Трайко Китанчев (като тръгнете от зад бившия Университет, настоящ Съд по Гурко, на ъгъла с първата пресечка... не ме бива много в обясненията :)). То е една стара голяма къща, хората живеят на 1вия етаж, магазинчето е долу в мазето. Ще се ориентирате, сигурна съм :)

Милс
05.09.2009, 12:53
Така..вчера бях в Асеновград и магазинчето, което посетих беше това на новия пазар срещу пожарната (много лесно се намира, аз въобще не познавам града ( огромни благодарности на Mimik :kissyou: ). Впечатленията ми оттам са :
Жената, която продава там е много много мила и изключително много ми помогна за гоблена, за който събирах конци и даже ми подари смеха на един гоблен, който тя в момента шие :loveglasses:

Чилето ДМЦ е 0,85 лв. , а на метър е 0,15 лв. (почти не липсваха конци - от 30, които ми трябваха, нямаше само 2)

Освен ДМЦ има Ариадна (0,35 лв), Анхор и още някакви полски, които бяха по 0,40 лв, но не разбрах как се казват.

Има от панамите на ДМЦ, които също се продават на метър.

Също така в момента има намаление на няколко комплектовки на Ланарте.

Това е от мен :kissyou: Благодарности отново за помощта :-|

Юра
05.09.2009, 15:19
Така..вчера бях в Асеновград и магазинчето, което посетих беше това на новия пазар срещу пожарната (много лесно се намира, аз въобще не познавам града ( огромни благодарности на Mimik :kissyou: ). Впечатленията ми оттам са :
Жената, която продава там е много много мила и изключително много ми помогна за гоблена, за който събирах конци и даже ми подари смеха на един гоблен, който тя в момента шие :loveglasses:

Чилето ДМЦ е 0,85 лв. , а на метър е 0,15 лв. (почти не липсваха конци - от 30, които ми трябваха, нямаше само 2)

Освен ДМЦ има Ариадна (0,35 лв), Анхор и още някакви полски, които бяха по 0,40 лв, но не разбрах как се казват.

Има от панамите на ДМЦ, които също се продават на метър.

Също така в момента има намаление на няколко комплектовки на Ланарте.

Това е от мен :kissyou: Благодарности отново за помощта :-|

Извода - пазарувайте в Асеновград :D

nev_ri
15.12.2009, 11:41
Привет ,може ли някои да ми каже DMC конци на метър от къде мога да купя - гр. ВАРНА.

ANIMONI
19.12.2009, 03:29
колхозния пазар-в гаражче в първия блок откъм пазара-0,15лв/м-в понеделник като ходих беше невиждано приказлива.

nev_ri
19.12.2009, 17:37
мерси за информацията

silvinka_66
26.02.2010, 12:49
Момичета, някой да знае къде се поръчват конци ДМС на метър онлайн?
:confused:

rostso
26.02.2010, 13:23
Ами тук.... в нашият сайт.... :D

http://www.goblenite.com/


Момичета, някой да знае къде се поръчват конци ДМС на метър онлайн?
:confused:

Ирка88
28.02.2010, 10:59
DMC, ANCHOR и KREINIK конци на метър има и www.8888bg.com

ANIMONI
28.02.2010, 13:10
Бях питала SLAV/съфорумката от Бургас която си отвори магазинче/и ми отговори че е пращала по пощата,така че можеш да се обърнеш и към нея на лични-не вярвам да ти откаже/много е любезна/.

silvinka_66
01.03.2010, 11:07
Благодаря ви , момичета!!!!!:kissyou::kissyou:

Carmela Biscuit
28.05.2010, 16:21
:?: Момичета, дали някой знае къде сега в София се продават DMC конци на метър?
Ходила съм до магазинчето на Опълченска, но последния път, когато пътувах по улицата в трамвая, ми се стори, че къщата е затворена и изпразнена (беше преди няколко месеца, може и да са я съборили вече :idea:)

Yanna
29.05.2010, 07:53
:?: Момичета, дали някой знае къде сега в София се продават DMC конци на метър?
Ходила съм до магазинчето на Опълченска, но последния път, когато пътувах по улицата в трамвая, ми се стори, че къщата е затворена и изпразнена (беше преди няколко месеца, може и да са я съборили вече :idea:)

Миналата година ходих в старата къща и собственичката на магазина ми каза, че ще се местят наблизо. Както ми го обясни тя, вървиш нагоре по Опълченска (не към Сливница, а в обратна посока) и на следващата улица (на светофара) завиваш надясно и някъде там е новият й магазин.
Не съм ходила, но дано ти да го намериш. За всеки случай, фирмата се казва Румина.
Дано съм помогнала

RUSINOVA65
09.06.2010, 16:02
Момичета ,а някой знае ли за колко бода приблизително гобленов бод и кръстат бод стига едно чиле/ 8 метра/:confused:

kanarche
09.06.2010, 18:20
1 метър-500 гобленови бода с двоен конец...нататък смятай:idea:

dessislawa1
10.06.2010, 17:34
Знаете ли в Русе дали се продават конци на метър?

didi__85
22.11.2010, 15:31
откъде в интернет мога да си купя конци -дмц.Благодаря ви предварително!

kalitka78
22.11.2010, 16:04
От къде ли не, например:
http://www.gobcon.eu
http://www.dmc.com
http://www.8888bg.com

neli0909
22.11.2010, 16:12
От тук също http://design.net4you.bg/povik/?page_id=3&record_id=2

kozirog_f
29.04.2011, 19:36
БЛАГОДАРЯ ЗА ПОМОЩТА НА ВСИЧКИ, КОИТО СЕ ОТЗОВАХА!


:(Здравейте! търся конци DMC - 4060, 4080 , и 4130,4090,4130. Меланжирани са. Знаете ли от къде могат да се купят и горе долу колко струват?:uhhhh::rainbow:

emi.v
29.04.2011, 20:19
От профила ви разбрах,че сте от Пловдив.На бул."6-ти септември" в близост до ресторант "Стадиона" има малко магазинче за гоблени.Жената там е много услужлива и ако тези конци се внасят в България тя може да ви ги поръча.

Ирка88
29.04.2011, 20:28
Това са новите меланжи, в София се продават на 1,30 лв/чиле.
:kissyou:

did_tag
30.04.2011, 08:10
:(Здравейте! търся конци DMC - 4060, 4080 , и 4130,4090,4130. Меланжирани са. Знаете ли от къде могат да се купят и горе долу колко струват?:uhhhh:


Има и при бабата на Централна гара и в Мр Гоблен. И от двата съм купувала, но ................. цена не помня, лев и нещо беше бр.

ddimitrova
30.04.2011, 10:49
http://www.8888bg.com/cat2.php?cid=75
Ето тук!

i.p.stamenova
30.04.2011, 11:04
ДМС мулине - меланж ги има в каталога и във всеки
магазин който продават конци за бродерия ДМС
могат да се закупят от всеки град на България

poopsie
19.10.2011, 13:11
Аз вчера посетих магазина, който се обсъжда в началото - казва се Румина намира се на ул. “Охрид” 25 А (София). За съжаление явно кризата се е отрзила и там защото метъра вече е 0,20 ст. Жената е много заета и може би оставя впечатление за неучтивост, но ако й се поусмихваш малко по-дълго се оказва, че далеч не е, а просто наистина е претрупана с поръчки.
А относно как да го намерите - тролей 1 и 5 се взимат до спирка "ул Охрид" - 14 спирка от х-л Плиска и се обръщате по посока на кръстовището, пресичате и продължавате все направо магазинчето си има табела и е с дървена врата. :) успех!

pepina_p
31.01.2012, 07:44
Информация може би полезна за пловдивчанки:
Конци на метър ДМЦ 1 м- 0,20 лв. вече има в Пловдив. В магазинчето за прежди, панами и конци до Събота пазара. Магазинечето се намира под кооперация / гараж с алуминиева дограма/ срещу двора на училище " Братя Миладинови". С/у стрелкови клуб построен в самия двор на училището.
Дано съм била полезна с информацията.:kissyou:

polystefanova
27.03.2013, 12:05
Не съм питала за други марки конци, а цените за ДМЦ са:

1 метър - 15 стотинки
1 чиле (8 метра) - 75 стотинки

Много обикалях докато намеря магазина. Видях го точко като си помислих, че са ме пратили за зелен хайвер:D.

Не е на ул. Браня, а на следващата улица, успоредна на нея (пада се от страната на ХЕЙ)

Здравейте,
Имате ли актуална информация за магазин в София, в който се продават конци ДМЦ на метър? Благодаря предварително polystefanova@abv.bg

valantina
03.09.2013, 22:40
Информация може би полезна за пловдивчанки:
Конци на метър ДМЦ 1 м- 0,20 лв. вече има в Пловдив. В магазинчето за прежди, панами и конци до Събота пазара. Магазинечето се намира под кооперация / гараж с алуминиева дограма/ срещу двора на училище " Братя Миладинови". С/у стрелкови клуб построен в самия двор на училището.
Дано съм била полезна с информацията.:kissyou:
Според гугълмапс - това е ул. Григор Пърличев 16. Ще опитам да отида някой ден, макар, че ми е далечко... :)