PDA

Покажи пълната версия : Шоколадов сладкиш



Скарлет
13.01.2008, 06:58
Шоколадов сладкиш
Рецепта от The mermaid

С разрешението на The mermaid,пускам оригиналната рецепта

Първо пиша рецепта за шоколадовата глазура:
В малка тенджерка разбъркваш 1 пълна чаена чаша захар, 3 пълни супени лъжици какао и 1 чаена лъжичка брашно. Нарязваш 125 грама краве масло на кубчета и слагаш на котлона, докато се разстопи маслото и се смеси добре със захарта и какаото. Добавяш около 200 мл прясно мляко и оставяш да се вари на тих огън, докато се сгъсти малко и добие плътност. Отделяш една чаша от глазурата и оставяш настрана всичко да се охлади.

4 жълтъка се разбиват до побеляване. По малко започваш да добавяш от глазурата, която ти е останала в тенджерката. Добавяш 1 чаена чаша нарязани орехчета и около 1 чаена чаша брашно + 1 бакпулвер. (може и малко повечко брашно, зависи от яйцата). Отделно разбиваш белтъците насняг и внимателно ги разбъркваш с останалата смес. Накрая- 2 ванилийки

Пече се на 180 градуса. Още докато е топъл го заливаш с глазурата, която си отделила в чашата. Нарязваш на малки квадратчета или ромбчета.

Пропуснах а кажа, че за по-различен и нетрадиционен вкус в глазурата можеш да сложиш каквато ти душа иска подправка- канела, карамфил, индийско орехче, малко червен пипер, кора от портокал..

Снимка на сладкиша в оригинал и моя сладкиш

lucy
20.11.2008, 16:59
Скарлет - благодаря! :kissyou:
Това се получи вчера и до вечерта беше ометено! Страхотна вкусотия - само дето глазурата ми се получи малко редичка, но и така свърши ... :(

Dima Mineva
21.01.2009, 11:20
Страхотно! Благодаря за рецептата...Само че твоят Скарлет е по -надут...
И гостите го харесаха....:clap::loveglasses::clap:

мимимади
22.03.2009, 20:26
ох момичета как ме изкушавате а съм на диета:idea:ох,ох какви вкусотии:clap:

toteva
23.03.2009, 17:16
май ще го опитам,звучи ми ,а и изглежда ужасно вкусно:amam::amam: