PDA

Покажи пълната версия : Милнки със сирене



Скарлет
14.01.2008, 09:23
Ето оригиналната рецепта на Веси(vens).


Милинки със сирене

Продукти :
за тестото :
200 мл прясно мляко
200 мл вода
1-2 яйца
30 гр.мая за хляб
около 1 кг брашно
1 с.л.сол
1 ч.л.захар
8 с.л олио
за заливката :
2 - 3 яйца
3 -4 с.л брашно
около половин ч.ч. олио
200 гр.кисело мляко
щипка сол
отделно за плънката : 200 гр.краве сирене
Приготвяне :От изброените продукти се замесва средно меко тесто.Оставя се около половин час да втаса.След това се разделя на две или три топки.Всяка от тях се разточва на по - дебела кора.Поръсва се със сирене.Завива се на руло.Режат се парчета около 4 см. и се подреждат в намаслена тава.След като се подредят милинките втасват отново около половин час.Преди да се сложат във предварително загрята фурна се поливат със заливката.Пече се при температура 180 градуса.
Забележка :Всъщност продуктите за тестото са като на Завъртяната пита , само че киселото мляко този път замених с прясно мляко и вода. Аз приготвих тестото в машина за хляб и сложих едно пакетче суха мая.Опитът ми показва , че милинките обичат много мазнина , така че тавата трябва да е добре намаслена.Част от олиото може да се замени с краве масло.

yonka
14.01.2008, 09:42
Скарлет,мнооого благодаря! :kissyou:

violeta petrova
14.01.2008, 20:23
Аз искам да споделя своята рецепта.Правя милинки често и много ги харесваме.
Продуктиза тестото:
Брашно
1/2 кубче мая,разтворено с 1 ч.л сол и 2 с.л захар
500мл.топла вода
Замесва се меко тесто и се оставя малко да втаса.Разточва се на голяма кора около 1/2 см.и обилно се намазва с неразтопена свинска мас(може и с краве масло) и пак обилно се поръсва със сирене(300-400гр)
Навива се на руло и се нарязва на пръстени около 2 см дебели и се нареждат в обилно намазана тава на разстояние.Отгоре се залива с:
2 яица разбити с 1 ч.ч прясно мляко(или вода)и се наръсва с галета.Добавят се няколко бучки масло и се слага да се пече в студена фурна на 300градуса.Опитаите и кажете дали не Ви харесва!Съжалявам,че нямам с какво да снимам и да покажа,но мисля че сами ще се убедите в резултата.

stoika
17.01.2008, 09:31
Аз искам да споделя своята рецепта.Правя милинки често и много ги харесваме.
Продуктиза тестото:
Брашно
1/2 кубче мая,разтворено с 1 ч.л сол и 2 с.л захар
500мл.топла вода
Замесва се меко тесто и се оставя малко да втаса.Разточва се на голяма кора около 1/2 см.и обилно се намазва с неразтопена свинска мас(може и с краве масло) и пак обилно се поръсва със сирене(300-400гр)
Навива се на руло и се нарязва на пръстени около 2 см дебели и се нареждат в обилно намазана тава на разстояние.Отгоре се залива с:
2 яица разбити с 1 ч.ч прясно мляко(или вода)и се наръсва с галета.Добавят се няколко бучки масло и се слага да се пече в студена фурна на 300градуса.Опитаите и кажете дали не Ви харесва!Съжалявам,че нямам с какво да снимам и да покажа,но мисля че сами ще се убедите в резултата.

Благодаря,че сподели рецептата.Възползвах се и резултата е страхотен.
Става бързо,лесно и изключително вкусно.:amam: :thumbup:

violeta petrova
18.01.2008, 07:42
Стойка,радвам се, че са ти харесали.Докато не се изпробва нещо ,не може да се каже само с думи.Аз съжалявам, че нямам с какво да снимам и да показвам,защото кулинарията е моята страст.Ще се радвам и други да опитат моята рецепта и да са доволни.

Скарлет
18.01.2008, 08:43
А,ние ще се радваме,ако споделяш и другите си рецепти с нас....:loveglasses: :loveglasses: :loveglasses: :loveglasses:

Юра
19.01.2008, 23:36
Момичета - аз правя милинки но рецептата която имам е без заливка. Провокирахте ме да опитам и вашите - ще си разпечатам рецептите.
Но искам да попитам - тая заливка не е ли тежка и няма ли да претисне бухналото вече тесто - тази на Скарлет е голяма и като количество?

Скарлет
20.01.2008, 07:43
Заливката прави милинките,иначе си е обикновен тутманик.

violeta petrova
20.01.2008, 09:16
Моята заливка много хубаво попива в тестото и милинките стават сочни,въобще не е тежка,а напротив- бухват и стават много вкусни.

Юра
20.01.2008, 14:22
Благодаря за обясненията! Ще ги изпробвам. Ние обичаме такива работи!
:kissyou:

alys
22.01.2008, 16:24
Скарлет, направих милинки по рецептата на Веси. Много вкусни станаха, пекох ги на 180 градуса 30 минути, а после ги оставих още 15 минути вътре във фурната при изключена температура. Имам един въпрос за заливката. Дали не е била много рядка, защото беше пропаднала на дъното или причината е друга?

Скарлет
23.01.2008, 06:48
Алис,ако тавата,в която си пекла е била по-голяма и милинките след втасването не са я изпълнили,нормално е заливката да е на дъното.При мен също заливката се "промуши" между отделните парченца,но и отгоре остана.

qni
23.01.2008, 08:11
Скарлет,подкрепям те за ината ,много е важен.Кажи на коя диета си? Все правя опити ,но нещо все инат не ми достига.:D

Скарлет
23.01.2008, 12:53
Яни,искам да подчератая,че няма диета или вид лекарство,което да не съм пила и опитала....При някои имаше временен ефект,а от други дори качих още 2-3кг.Стигнах до извода,че с лекарства и диети няма нищо да постигна.
Сега съм на режима на хранене на Пиер Дюкан и съм много доволна,защото не се гладува.Освен това пия китайското чайче за отслабване(зеленкото) и си имам и използвам(щото допреди няколко дни само им бършех праха..:D ) абсуинг(за коремни преси) и велоаргометър.

mimka
23.01.2008, 15:05
Аз искам да споделя своята рецепта.Правя милинки често и много ги харесваме.
Продуктиза тестото:
Брашно
1/2 кубче мая,разтворено с 1 ч.л сол и 2 с.л захар
500мл.топла вода
Замесва се меко тесто и се оставя малко да втаса.Разточва се на голяма кора около 1/2 см.и обилно се намазва с неразтопена свинска мас(може и с краве масло) и пак обилно се поръсва със сирене(300-400гр)
Навива се на руло и се нарязва на пръстени около 2 см дебели и се нареждат в обилно намазана тава на разстояние.Отгоре се залива с:
2 яица разбити с 1 ч.ч прясно мляко(или вода)и се наръсва с галета.Добавят се няколко бучки масло и се слага да се пече в студена фурна на 300градуса.Опитаите и кажете дали не Ви харесва!Съжалявам,че нямам с какво да снимам и да покажа,но мисля че сами ще се убедите в резултата.

:clap: :clap: и аз съм от пробвалите тая вкусотия.Наистина е чудесна, става бързо и е вкусна.Вкъщи всички я харесахме!Благодаря, че сподели!:)

violeta petrova
23.01.2008, 20:31
Mimka,радвам се че Ви е харесала моята рецепта.Може би си прочела,че и Stoika я е изпробвала и тя е доволна от резултата.Най-важното е да е лесна,вкусна и не много скъпа в днешно време,а аз смятам че отговаря на тези показатели.Ако си падаш по експериментите,предлагам ти да пробваш и Кекса,който съм предложила тук.Надявам се и той да ти хареса - няма яйца и не се разбива с миксер,а само се бърка.

toteva
10.04.2008, 19:08
Ще ги пробвам ,тези вкусни милинки през идващите почивни дни

ivelina70
13.12.2010, 18:16
Аз искам да споделя своята рецепта.Правя милинки често и много ги харесваме.
Продуктиза тестото:
Брашно
1/2 кубче мая,разтворено с 1 ч.л сол и 2 с.л захар
500мл.топла вода
Замесва се меко тесто и се оставя малко да втаса.Разточва се на голяма кора около 1/2 см.и обилно се намазва с неразтопена свинска мас(може и с краве масло) и пак обилно се поръсва със сирене(300-400гр)
Навива се на руло и се нарязва на пръстени около 2 см дебели и се нареждат в обилно намазана тава на разстояние.Отгоре се залива с:
2 яица разбити с 1 ч.ч прясно мляко(или вода)и се наръсва с галета.Добавят се няколко бучки масло и се слага да се пече в студена фурна на 300градуса.Опитаите и кажете дали не Ви харесва!Съжалявам,че нямам с какво да снимам и да покажа,но мисля че сами ще се убедите в резултата.

Вчера ти пробвах рецептата и наистина станаха мн хубави.Благодаря ти мн.