PDA

Покажи пълната версия : Проблем с Pattern Maker



bub4eto
24.01.2008, 13:28
:hello:

Свалих си програмата Pattern Maker, с чиято помощ си правя сама схемите за гоблени. Когато отворя изтеглен от мрежата файл с разширение .xsd и му задам режим View as Symbols, схемата ми се изобразява със символи на бял фон, както са повечето готови схеми. Но когато реша сама да си направя схема, след като вече е готова и и задам този режим View as Symbols, тя ми се изобразява със символи, но със цветен фон (фона за всеки символ е със съответния цвят).Но когато тази схема се изпринтира, когато цветовете са от тъмната гама се затруднява доста разпознаването на символите.:(

Много се надявам да може да ми помогнете!
Благодаря предварително!

niata
24.01.2008, 15:18
Отиваш на меню Palette и там избираш Symbol Format. Отдолу ти се отваря един прозорец, където махаш отметката на Allow color behind symbols, така махаш фона на знаците.

bub4eto
24.01.2008, 16:22
Отиваш на меню Palette и там избираш Symbol Format. Отдолу ти се отваря един прозорец, където махаш отметката на Allow color behind symbols, така махаш фона на знаците.

Мерси niata за съвета. Пробвах и резултата беше почти същия.избледняха цветовете, но фона не стана бял

bub4eto
24.01.2008, 17:15
Здравейте приятели.Открих как става.Niata предложи вече вариант, който в повечето случаи става, но ако това не сработи ето какво аз открих.Отваряте Palette после Symbol format избирате си знака.Давате на Foreground:Black и от падащото меню Background под него избирате Use Alternative Color и натискате бутона Select. Отваря ви се палитра с цветове, избирате бял и готово.Вече символа ще се появява в черно на бял фон.:)

krasina
27.04.2012, 22:56
имам голяма молба,ако някой има инсструкция на бълг.език за ползване напрограмата ''patern maker'много ви моля да ми я изпратите на krasmil@abv.bg,ще вибъда безкрайноблагодарна

Ge4i1970
28.04.2012, 09:33
имам голяма молба,ако някой има инсструкция на бълг.език за ползване напрограмата ''patern maker'много ви моля да ми я изпратите на krasmil@abv.bg,ще вибъда безкрайноблагодарна

Поща!