PDA

Покажи пълната версия : метализирани конци - ламе



Aleks
02.02.2008, 11:47
Моля ви за консултации за използване на метализирани конци. Шия за първи път с тях и не съм сигурна за най-добрия вариант на използване

Denica
02.02.2008, 12:07
С тях се шие доста трудно - аз направо побеснявам (иначе шиенето ми действа успокояващо!)!!!
На мен Моли ми беше много полезна - даде ми следния съвет: да си завържа конеца на самата игла - така спира да ти се усуква - иначе съм пробвала всичко - плюнчих го, на всеки бод го вдявах отново, с крем съм го мазала ..... абсолютна лудост!!!!
Сега ми е доста по-лесно! Пробвай!!!

alunagalia
02.02.2008, 12:20
Ще споделя моя опит. Шила сам върхи гобленова панама с гобленов бод. Трябва да се шие на един кат. Имах и една схемичка как се вдява конеца в иглата но не я открих. Беше побликувана в сайта наDMC. :)

marji
02.02.2008, 15:32
Да споделя и моя опит! С ламето на Анхор се шие по-лесно отколкото с това на ДМС. Конецът не се заплита и върви добре, когато е по-къс - не повече от 40-50 см. С ламе обикновено се шие на три ката. Тъй като конецът не е мъхест, а гладък и по-тънък - така отговаря по дебелина на два ката от обикновените конци.

Aleks
02.02.2008, 16:40
Много благодаря на всички! Ще се възползвам от съветите ви!

galia69
03.02.2008, 00:55
Ето как се вдява конеца много съм доволна и не се разплита и лесно се шие

GILDA
03.02.2008, 10:30
Ето как се вдява конеца много съм доволна и не се разплита и лесно се шие

точно така го вдявам и шия и аз и съм доволна

anito11
03.02.2008, 13:44
Вярно е, че с ламе се шие доста по-трудно, но резултатите са забележителни. Не се страхувай да пробваш, тава на колко ката и какъв бод да се шие зависи както от модела, така и от вкуса на шиещия. Аз ползвам ламе задължително при новогодишни украси - създава по-различен образ на рисунъка, ползвам го също така при оконтурване. Приятно шиене!!!!

Aleks
03.02.2008, 13:56
Галя, много ти благодаря! Надявам се и аз да ти бъда полезна някога

hrisipisi
03.02.2008, 19:55
И аз го шия с три ката, защото покрива по-добре.

skorpion
04.02.2008, 13:05
аз се изхитрих без да искам-наложи ми се да шия дребослъци с ламе и си купих едно ламе на метраж-от магазините за гоблени и е мисля на анхор-нямате си на представа колко хубаво стана-сетих се-когато правихме играта -ших Лаура.Ших от 2 ката и изобщо не се заплете, вдяването е много по-лесно.Мисля, че е нещо средно м/у конец за бродиране и машински, но е чудесен, препоръчвам ако го намерите да шиете с него.Струва ми се , че и цената е горе-дилу като на чиле конци

lenao
10.05.2009, 11:13
Здравейте!
В момента шия гоблен от Кинокардия за Исус Христос, в който има от т . н . златни нишки.Както и да шия все не става- протриват се , бодът не е добър независимо от старанието.ПРобвах с разл брой нишки-на два ката, на три , на четири.На два не се вижда и не стои добре с картината , а на три и четири възникват по горе описаните проблеми.Искам само да допълня, че шия с две нишки в съотношение 1 към 1.Можете ли да ми помогнете със съвет ?

Peteto84
30.10.2010, 15:45
Странно...доколкото знам тази фирма работят само с DMC и Anchor,което ще рече , че не би трябвало да имаш проблеми...Зависи и с каква игла шиеш...DMC иглите са доста добри.Може пробно на парченце панама да опиташ с три нишки и да видиш дали не покрива по - добре.Друга идея ,която мога да ти дам е на около 3-4 бода да "изправяш"конеца и да следиш да не се усуче.Може конците да са по - капризни и да трябва да внимаваш за воденето на конеца повече.Това са най-елементарните съвети,които мога да дам,понеже мисля, че някъде тук може да се корени проблема ти.По- скоро води конеца без усуквания и вземи по- хубава игла.И още един съвет - независимо с колко нишки ще шиеш не пристягай конеца, дръж го максимално свободен и не опъвай когато правиш бод.Тук чета че всеки използва различни методи при различни проблеми.Но ако си водиш конеца свободно и с подходяща игла не виждам от къде биха могли да дойдат проблемите.Успех!:loveglasses:

van4e_to
30.10.2010, 15:54
Ако ползваш метализиран конец от чилетата, наистина може да ти се скъсат нервите :idea:
За индийката си поръчах Рефлекта № 300 от нашата съфорума- i.p.stamenova. Изключително лесно и приятно се шие с този конец. Ших на два ката и останах много доволна. Погледни цветовете на макарите, които е показала в темата с конците.
А ето аз за какво ти говоря :kissyou:

manka
30.10.2010, 16:05
Момичета,я погледнете от коя дата е последното писане тук:idea:

van4e_to
30.10.2010, 18:07
Олелее, Манчице, извинявам се :uhhhh::uhhhh:
Ама явно се подведох по новобранката и писах след поста й :kissyou:

Peteto84
30.10.2010, 19:46
:D:D:D:D:DО, да!!!Чак сега видях , че поста е от миналата година!

Peteto84
30.10.2010, 19:46
:confused::confused::confused:Van4e to,би ли ми обяснила защо има такава разлика между качеството на метализиран конец от чиле и такъв от макара?Питам , защото тук споделят доста хора, че са шили с конци от скъпи комплекти, следователно не би трябвало качеството на метализираните конци да е лошо, а всеки от това се оплаква.Просто ми е любопитно от къде идва тази разлика.

van4e_to
30.10.2010, 21:51
Peteto84, при най-добро желание не мога да ти отговоря, може би е различна технологията на производство на различните видове конци :confused:
В интерес на истината за индийката купих чиле метализиран анхор, но когато разбрах за рефлектата и другите марки конци с ламе, реших да пробвам:idea: Пак беше на риск, защото не знаех какво представлява, но за радост останах изключително доволна :loveglasses:
Освен това е много по-изгодно - едно чиле беше около 2 лева - 8 метра анхор, а рефлектата 2,75 за 100 метра :kissyou:

Peteto84
10.11.2010, 10:02
Изключително съм ти благодарна за отговора!Аз също мислех преди време да шия индийката,но като разбрах, че се използват и метализирани конци реших да се информирам преди да започна.До сега не съм шила с такива.:loveglasses:

vanilin
11.11.2010, 11:26
Момичета, в София къде се продава ламе Рефлекта?

did_tag
11.11.2010, 11:33
Момичета, в София къде се продава ламе Рефлекта?


Виж тук:

http://www.goblenite.org/showthread.php?p=385048#post385048

i.p.stamenova
11.11.2010, 12:12
Ето тук може да разгледате:kissyou:

http://design.net4you.bg/povik/?page_id=3&record_id=57